Scheepsongeluk voor de Amerikaanse Oostkust IJsland bli N.A. jft V. lid O. Westduitse nota aan West-Europese Unie DE KABINETSFORMATIE van De stakingen inEngeiand Poolse fouten premier de van erkent partij HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN VRIJDAG 27 JULI 1956. 11e Jaargang Nr 3827 EERSTE BLAD ALLE PASSAGIERS GERED NA AANVARING IN EEN DICHTE MIST DE „ANDREA DORIA" GEZONKEN Alle 1134 passagiers van het Italiaanse passagiersschip Andrea Doria" zijn gered, nadat het in de nacht van woensdag op donderdag in dichte mist voor de Ameri kaanse kust in aanvaring was geweest met het Zweedse schip „Stockholm". De „Andrea Doria" maakte zware slagzij, zodat geen sloepen buitenboord gezet konden worden. De passagiers klommen langs touwladders in de sloepen die vanaf te hulp gesnelde schepen langszij kwa men. De „Stockholm", hoewel eveneens beschadigd, kon naar New York terugkeren. Opgegeven. Het Italiaanse ministerie voor de koopvaardij heeft de kapitein van de „Andrea Doria", die met elf leden van de bemanning aan boord was gebleven, order gegeven het zinkende schip te verla ten. MOTIE OVER CYPRUS IN LAGERHUIS Verzoek aan regering om Makarios naar Londen te laten komen RUSSISCHE VREES VOOR KIKVORSMANNEN Uitgaansverbod in Nicosia Woningnood het ernstigste probleem in Polen Oe staking in de Amerikaansestaalindustrie 90ELGANIN: „Westsilezische grenzen voorgoed Pools" MINIMUM-PRIJZEN POOT AARD APPELEN Geen loonsverhoging voor Italiaans spoorpersoneel MOHAMMED HATTA OVER CORRUPTIE IN INDONESIË Nederlands smaldeel bezoekt Stockholm De verbanning van aartsbisschop Makarics Simone en Jos mogen trouwen Verenigde Naties steunen weliicht bouw Assoean-dam Frankering bij abonnement: Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 25i0 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Direoteur-Hoofdredacteur I. van de Sanüe Noordstraat 55-57 - Terneuzen Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal, per maand 1.80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N V v'h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct: minimum p** advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1. iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adr«« Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Nadat de „Andrea Doria" haar eerste SOS-bericht had uitgezon den, werden haar latere berichten steeds dringender, zodat de toe stand zeer kritiek leek. De zware mist verhinderde vliegtuigen aan de reddingsopera ties deel te nemen, doch van alle zijden snelden koopvaardij- en marineschepen naar de plaats van de aanvaring. Een klein vrachtschip, de „Cape Ann" bereikte de „Andrea Doria" het eerst en zond ogenblikkelijk haar sloepen naar het gehaven de schip om passagiers over te nemen. Bij de schepen die later arriveerden bevond zich ook het Franse passagierschip „He de France". Ongeveer vijf uur na de aanva ring waren alle passagiers op an dere schepen overgebracht. De „Stockholm", die intussen reeds naar New York opstoomde meldde per radio dat zij drie zwaar gewonden aan boord had. Zij verzocht de kustwacht deze per helikopter op te willen pik ken. Deze aanvaring, de eerste die ooit tussen twee moderne passa giersschepen heeft plaats gehad, gebeurde ongeveer 60 mijl van Nantucket Island, voor de Ame rikaanse Oostkust. De „Andrea Doria", bijna 30.000 ton, was vanuit Genua op weg naar New York. Met 1134 passa giers en 560 bemanning. De „Stockholm", ruim 12.000 ton was van New York op weg naar Kopenhagen. Met 460 pas sagiers. Het was de „Ile de France" die het eerst het bericht de wereld inzond: „Alle passagiers gered, geen hulp meer nodig, stomen volle kracht naar New York". Naar later bekend is geworden, heeft de „Stockholm" 425 passa giers van de „Andrea Doria" aan boord genomen. De Amsterdamse agenten van de rederij van de „Andrea Doria" meldden dat zich geen Neder landse passagiers aan boord van het schip bevonden. Een officier van de „Ile de France", het Franse passagier schip dat te hulp kwam, deelde radiografisch aan Reuter mede, dat het twintig zwaar gewonden aan boord had. Voor radioexperts is het feit van de aanvaring onverklaarbaar. Beide chepen moeten toch de be schikking over radioapparatuur hebben gehad waarmee een ge bied van vijftig mijl bestreken kon worden, aldus menen zij. De mist, hoe dik ook, zou het func tioneren van de apparaten niet hebben kunnpn hinderen. Kapitein Piero Calamai van de „Andrea Doria", die van 't Itali aanse ministerie voor de koop vaardij het bevel kreeg zijn zin kende schip te verlaten, indien het in ernstig gevaar verkeert, heeft sedert 1952 het commando over het schip gevoerd. Hij is nu 57 jaar en heeft 38 jaren op zee doorgebracht. Het bevel tot het verlaten van een schip wordt meestal door de eigenaars gegeven, maar ook het ministerie van koopvaardij dat verantwoordelijkheid draagt voor al het zeeverkeer, heeft het recht zulk een bevel uit te vaardigen, onafhankelijk van de betrokken maatschappij. De boodschap werd naar de „Ile de France" en naar andere sche pen in de buurt gezonden omdat de radio van de „Andrea Doria" niet werkte. De kapitein van het Zweedse passagiersschip „Stockholm", dat met de „Andrea Doria" in aanvaring kwam is de 63-jarige Gunnar Nordenson uit Gothen burg, Zweden, die echter in de Verenigde Staten is geboren en reeds op zijn 18e jaar naar zee ging. Bij de Zweden-Amerika-Lijn is hij reeds 36 jaar in dienst. De kustwachten hebben later bericht dat er drie personen bij de aanvaring om het leven zijn gekomen. De dertigjarige Zweed Alf Johannsson, een bemannings lid van de „Stockholm", stierf spoedig na zijn overbrenging per helikopter naar een klein zieken huis op het eiland Nantucket. Een van de andere vier gewon den, die per helikopter naar het eiland zijn overgebracht, is een ongeveer zevenjarig meisje. Alle vijf waren bij aankomst in het ziekenhuis buiten bewustzijn. Bij de aanvaring zijn twee leden van de bemanning van het Zweed se schip om het leven gekomen. Volgens de te Stockholm geves tigde scheepvaartmaatschappij worden nog drie andere opvaren den vermist. De „Andrea Doria" is inmiddels geheel gezonken. Het was toen 10.15 uur plaatselijke tijd. Het miljoenenschip is in onge veer 75 meter diep water gezon ken. Het is te Genua voor twin tig miljoen dollar verzekerd. De „Ile de France" (kapitein Raoul de Beaudain), die op weg was naar Europa, heeft 758 schip breukelingen van de „Andrea Doria" aan boord en brengt deze naar New York. Het schip was donderdagmiddag reeds 36 uur op zijn reisschema ten achter. Een ander te hulp gesneld schip, de „Cape Ann1' telegrafeerde naar de New Yorkse kustwacht dat het 168 schipbreukelingen aan boord genomen had. Van wie twee zwaar gewond. Volgens de jongste berichten zijn er in totaal enkele honderden merendeels licht gewonden. De dertigduizend ton metende „Andrea Doria" was in 1952 in de vaart gekomen. Zij was een der twee grootste en snelste van de Italiaanse passagiersboten. Haar zusterschip van latere datum, is de „Cristofor Colombo". Zij had elf dekken, waarvan vier door lopend van achter naar voren. Haar totale lengte was 212 meter, haar breedte 27 meter. Met haar hoge-druk-stoomturbines (50.000 pki kon zij een snelheid van 25 knopen ontwikkelen. De „Andrea Doria" droeg de naam van een in de buurt van Genua geboren admiraal, die de vloten van Frans de Eerste en Karei de Vijfde heeft aangevoerd en een actief aandeel had in de bevrijding van Genua. Het schip had plaats voor 1575 passagiers naast een bemanning van 575 koppen. Het had drie openlucht-zwembaden, een zie kenboeg voor zestig personen, vier bioscoopzalen, talrijke liften en driehonderd telefoons voor verbinding met het vasteland. De inrichting van het schip was zeer luxueus. Vier labeur afgevaardigden en twee liberalen hebben in het Brit ss Lagerhuis een motie voorge legd waarin zij de regering ver zoeken aartsbisschop Makarios naar Londen te laten komen om daar met lord Radcliffe de Cy prische grondwet te bespreken. Lord Radcliffe is momenteel op Cyprus om daar gegevens te verzamelen voor een nieuwe Cy prische grondwet. Een der ondertekenaars van de motie is de labour-afgevaardigde Noel Baker, een persoonlijke vriend van de aartsbisschop. De commandant vgn het Rus sische stoomschip „Pobeda", dat 500 Russische toeristen naar Ita lië bracht, heeft 24 uur in de vrees geleefd, dat kikvorsmannen in de haven van Napels sabotage hadden gepleegd aan zijn schip. Maandag hoorde men onder het schip een verdacht geluid. Twee opvarenden trokken daarom hun duikerpak aan -en inspecteerden onder water meter voor meter de scheepsromp. Zelfs werden er foto's gemaakt met onderwater camera's. Er werd echter geen enkele ongerechtigheid gevonden. Later vernam men, dat er een visser in de buurt was geweest die vergunning had jacht je ma ken op de schelpdieren die zich onder water aan scheepsrompen plegen vast te hechten. De Duitse bondsregering heeft door middel van haar diploma tieke vertegenwoordigers aan de Beneluxlanden, Groot-Brittannië, Frankrijk en Italië, leden van de West-Europese Unie, een officiële nota doen toekomen, waarmee zij het initiaitef wil nemen ter in leiding van besprekingen over de militaire organisatie in het ka der van de Westelijke verdedi ging. Naar van bevoegde zijde te Bonn verluidt, handelt de nota over twee punten: de wenselijk heid van gecontroleerde ontwa pening en het gevaar van een overhaaste omschakeling van IJsland zal lid van de NAVO blijven en het zal ook in de toe komst nauw samenwerken met de andere NAVO-leden. Dit heeft de nieuwe IJslandse minister van Buitenlandse Zaken, Gudmundsen, woensdag aan een correspondent van het Deense blad „Berlingske Tidende" mee gedeeld. De minister zei ook, dat IJs land zelf de bases op het eiland wenst te onderhouden, maar dat het in vredestijd geen buiten landse troepen op zijn grondge bied gestationeerd wenst te heb ben. Het conservatieve IJslandse blad „Morgunbladit'' heeft don derdag de nieuwe IJslandse pre mier Hermann Jonasson ervan beschuldigd, dat hij met de com munisten samenwerkt en dat hij een gevaarlijk spel speelt. Het blad vraagt zich af of de politiek van de nieuwe IJslandse Donderdag staakten 21.000 van de 43.444 werknemers der „Bri tish Motor Corporation". Er wordt, als gemeld, gestaakt uit protest tegen het ontslaan van zes duizend werknemers. De ont slagen werden verleend als ge volg van verminderde werkge legenheid, veroorzaakt door da- Het uitgaansverbod dat in de nacht van woensdag op donder dag in de Griekse sector naar aanleiding van de moorden op een Maltese politieman en een Britse luchtmachtsoldaat was ingesteld, is donderdagmorgen opgeheven. Het zal echter tot nader aankon diging 's nachts van kracht blij ven. De Poolse premier Jozef Cyrankiewitz heeft erkend dat de partij fouten heeft gemaakt. Radio Warschau heeft donderdag bekend gemaakt dat de premier in een rapport aan het centrale comité van de Poolse communistische partij o.a. het volgende heeft gezegd: „Bij de opbouw van het socialisme hebben wij fouten gemaakt en het kan geen kwaad deze fouten te erkennen. Wij beseffen allen dat de bereikte levensstandaard niet in overeenstemming is met de behoeften van de massa. Het past het westen echter niet hierover meewarig te doen, want de welvaart van het westen is gedeeltelijk verkregen door uitbuiting van koloniën". De premier zei ook dat de wo ningnood op het ogenblik het ern stigste probleem in Polen is. Ook zijn er niet voldoende ziekenhui zen. Volgens Cyrankiewitz is het vo rige zes jarenplan er niet in ge slaagd het beloofde loonpeil te toereiken, voornamelijk wegens de zware defensielasten. Hij kritiseerde overdreven centralisatie" en de uitoefening van te grote „administratieve druk". Tenslotte vermeldde de pre- ten, om zodoende de levensstan daard te verhogen. Doelend op de onlusten in Poz- nan zei Cyrankiewicz dat een van de vele grieven van de ontevre den arbeiders was, dat ze voor de 'belastingen, die ze moesten betalen, al jaren lang verkeerd waren aangeslagen. De belastingen waren buiten gewoon hoog en onwettig, aldus de premier. Het prestige van de staat was er door ondermijnd. Zulke gelegenheden voor provo catie door de vijanden van Polen moeten voortaan worden voorko- j 4 u 4. u -j- imen door het onderhouden van mier dat het huidige vijfjarenplan'zeer nauwe banden tussen rege er op is gelicht de produktie van ring en arbeiders zo toesloot landtoouw en industrie te vergro- Cyrankiewicz. ling van de verkoop van Britse auto's in het buitenland. Bij de Ford-fabrieken in Enge land staken 12.000 man. Hier volgde de staking op ontslagen, verleend omdat, als gevolg van de staking bij de B. M. C., waar door de levering van bepaalde auto-onderdelen werd vertraagd, ook bij Ford verminderde werk gelegenheid ontstond. Een organisatie van Britse werkgevers heeft, na een verga dering te Londen, verklaard, dat de „British Motor Corporation" bereid is met de betrokken vak bonden de vraagstukken te be spreken, die ontstaan bij het ver lenen van ontslagen wegens overtolligheid. De minister van Arbeid Mac Leod heeft medegedeeld, dat hij vertegenwoordigers van werk gevers en werknemers in de autoindustrie heeft uitgenodigd volgende week te overleggen met Sir Wilfred Neden, het hoofd van de afdeling voor industriële aangelegenheden. De minister wil klaarblijkelijk pogen tijdens de vakantieperiode van twee weken, die donderdag avond begonnen is, een oplossing voor de stakingen te vinden. regering het land niet onder een zijdige Russische invloed zal brengen en herinnert er aan, dat van de zes ministers er drie des tijds tegen het Atlantisch ver drag hebben gestemd. „Hoe kunnen de Westelijke mogendheden dan geloven dat IJsland de NAVO steunt?" vraagt het blad. Naar het schijnt zijn de beide partijen in het arbeidsconflict in de Amerikaanse staalindustrie het eens geworden over de voor waarden van een nieuw arbeids contract. Men heeft echter de indruk, dat de redactie van het contract de onderhandelaars moeilijkheden oplevert en dat dit de reden is, waarom nog geen overeenstemming is bereikt. De vertegenwoordigers van de werk gevers en de werknemers zouden gisteren bijeenkomen om het nieuwe contract aan de leiders van de vakbond van staalarbei- ders ter goedkeuring voor te leggen, maar de bijeenkomst moest tot heden worden uitge steld. Premier Boelganin en maar schalk Zjoekov, minister van De fensie, van de Sowjet-Urrie, heb ben volgens het Poolse nieuws bureau P.A.P. verklaard, dat „de westelijke grenzen van Silezië nu voorgoed Pools zijn". De beide Sowjet-leiders maken een rondreis door enkele Poolse I provincies. De aangehaalde pas- sage is afkomstig uit een Pools dagblad. In de daarin gepubli- ceerde verklaring zeiden de i staatslieden voorts: „Wij verheu- I gen ons dat het recht heeft geze- i gevierd en dat Silezië weer in uw i geboorteland is opgenomen. Nie mand zal ooit deze daad van rechtvaardigheid ongedaan ma ken". conventionele op atoomwapens. De Duitse stap, zo meende men in bevoegde Nederlandse kringen, moet gezien worden als een uiting van bezorgdheid naar aanleiding van de aankondiging van Enge land, dat het op zijn strijdkrach ten wil bezuinigen, en van de niet-officiële berichten, volgens welke de Ver. Staten zouden spe len met de gedachte van een ac centverlegging ten gunste van de atoombewapening. Details zijn hierover nog niet bekend en men beschikt dan ook niet over officiële gegevens be treffende de gevolgen, die uit voering van de genoemde plan nen voor West-Europa zouden hebben. Mogelijk zal het Duitse stuk t.z.t. onderwerp van bespreking uitmaken in een ministersverga dering van de Westeuropese Unie. De Westduitse regering ver zoekt in haar nota aan de zes medeleden van de Westeuropese Unie om een conferentie van de ministerraad van de organisatie, die de politieke gevolgen van een eventuële verandering van de al gemene strategische opvattingen zou moeten bestuderen. De be slissing over het bijeenroepen van een dergelijke conferentie is aan de huidige voorzitter, de Ita liaanse minister van Buitenland se Zaken Martino. De Westduitse regering zegt in de nota de voorkeur te geven aan een gecontroleerde ontwapening in het Oosten en het Westen bo ven eenzijdige maatregelen zoals vermindering van de Westelijke strijdkrachten. Bonn vreest, dat door een maatregel als laatstge noemde een militair overwicht aan Sowjetrussische zijde zou kunnen ontstaan en in geval van een plaatselijk conflict het ge bruik van conventionele wapens door het Westen uitgesloten zou zijn. „Bovendien zou een over haast opgeven van het militaire plan van het Westen de onder handelingspositie van de vrije wereld tegenover Moskou aan zienlijk verzwakken", aldus de nota. Dit zou negatieve gevolgen hebben in het bijzonder ten aan zien van de oplossing van het probleem der Duitse hereniging die naar de opvatting van Bonn aan de ontwapeningskwestie ge koppeld moet zijn. De formateur heeft donderdag middag in de reeks van oriën terende gesprekken nog een on derhoud gehad met mr. J. M. A. H. Luns, minister zonder porte feuille in het demissionaire kabi net. Hedenmorgen zal de formateur het onderhoud met prof. dr. J. Zijlstra minister van Economi sche Zaken in het demissionaire kabinet voortzetten. Dit onder houd moest gistermorgen om des tijds wille worden afgebro ken. Gisteravond zou de forma teur verder werken aan de op stelling van zijn program. Van daag zal hij eveneens mr. J. A. Jonkman, voorzitter van de Eer ste Kamer der Staten-Generaal, voor een onderhoud ontvangen. In de vergadering van de Pro vinciale Bond van Veilingen in Noord-Holland met de pootaard- appel coöperaties is het besluit genomen voor de Eerstelingen- groep de volgende minimumprij zen te handhaven: A en EN maat 28 x 35 mm 21, A en E maat 35 x 50 mm 17, B maat 28 x 35 mm 20.— B maat 35 x 50 mm 16,— Alles per 100 kg. Het Italiaanse kabinet heeft geweigerd de lonen van het spoorwegpersoneel te verhogen, ondanks de staking van 190.000 spoorwegmannen, die dinsdag gedurende 24 uur werd gehou den om kracht bij te zetten aan de looneisen. De vakbonden van spoorweg personeel hadden eerder reeds gedreigd verdere stakingen te organiseren, indien hun eisen niet worden ingewilligd. De vak bonden eisen behalve loonsver hoging ook een werkweek van 48 uur en een speciale betalings regeling voor overwerk. De vice-president van Indone sië, Moh. Hatta zeide dat Indone sië uiteindelijk hetzelfde lot ten deel zal vallen als 't bewind van Chiang Kai Sjek in China, als 't land niet zeer spoedig een eirde maakt aan de heersende corrup tie. Er bestaat, aldus Moh. Hatta, op het ogenblik in Indonesië een onbeteugelde corruptie. Het Indo nesische ideaal van een welva rend land is nog ver verwijderd van zijn verwezenlijking. Hij leg de er de nadruk op, dat Indonesië de schuld voor de slechte econo mische positie waarin het ver keert, alleen maar op zichzelf kan werpen. Over westelijk Nieuw-Guinea zeide Moh. Hatta, dat dit land spoedig in Indonesische handen zal zijn als Indonesië de wereld toewijst dat het de bekwaamheid en de middelen heeft om het tot ontwikkeling te brengen. De Ne derlanders, aldus Hatta, hebben noch het geld, noch de mensen om dit te doen. Hij achtte de te rugkeer van westelijk Nieuw- Guinea naar Indonesië slechts 'n kwestie van tijd. ONBESTENDIGER. Het hogedrukgebied dat don derdag in het grootste deel van het land zonnig en warm weer veroorzaakte, waarbij het kwik in de zuidelijke provincies einde- j lijk weer eens tot boven de 25 graden opliep, boet geleidelijk verder aan betekenis in. Weliswaar strekt het zich nog van zuidwest-Engeland via mid den Europa tot aan de Balkan uit, maar vanuit het westen wordt het nu aangetast door een voor Ierland gelegen oceaansto ring, die naar het oosten op dringt. Tegelijkerijtd ontwikkelt zich achter een over Scandinavië naar het oosten getrokken de pressie een noordwestelijke lucht stroming, waarmede koelere lucht van polaire oorsprong over de Noordzee naar het zuiden wordt getransporteerd. Deze zal de warme lucht over Europa ge leidelijk naar het zuiden terug dringen. De komende 24 uur zal of de noordwestelijke stroming, of de over de Britse eilanden in aan tocht zijnde storing zijn stempel op het weer in ons land gaan drukken. Dit zal tot gevolg hebben, dat er af en toe veel bewolking bin nendrijft waarbij de regenkansen weer groter worden. Bovendien zullen de temperaturen geleide lijk wat omlaag gaan. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot vrijdag avond. Meer bewolking. Veranderlijke bewolking met hier en daar enige regen. Iets lagere temperaturen. Matige tot vrij krachtige wind tussen Zuid west en Noordwest. Het Nederlandse smaldeel on der commando van schout-bij nacht L. J. Goslings, dat dezer dagen een bezoek aan Rusland heeft gebracht, is op zijn terug reis donderdag in Stockholm aangekomen, waar men voor een beleefdheidsbezoek van 5 dagen zal vertoeven. De commandant bracht beleefd heidsbezoeken aan de Nederland se gezant en Zweedse marine autoriteiten en de gastheren van de Zweedse marine nodigden 150 man van de bemanningen uit voor het avondmaal op de Zweed se marinebasis Skeppsholmen, welk eiland in het centrum van Stockholm ligt. Het smaldeel bestaat uit de kruiser „De zeven provinciën" en de torpedobootjagers „Friesland" en „Zeeland". Volgens de „Daily Telegraph" heeft een niet met name genoem de Cyprische zakenman aangebo den, als bemiddelaar tussen de Britse regering en aartsbisschop Makarios op te treden. Hij zou de verbannen kerkelijke leider willen vragen een verklaring te tekenen, waarin hij zijn landge noten verzoekt verder van ge welddaden af te zien. Het Britse ministerie van kolo niën zou zorgvuldig een voorstel bestuderen om een einde te ma ken aan de verbanning van de aartsbisschop, aldus het blad. Simone Snijders, die drie weken geleden met Jos van der Vis uit Amsterdam naar Schotland was gekomen om te kunnen trouwen, heeft woensdagavond van haar moeder telefonisch toestemming gekregen voor het huwelijk, dat gisteren te Glasgow is voltrok ken. ZATERDAG 28 JULI. v.m. n.m. Breskens 4.55 5.08 Terneuzen 5.30 5.43 Hansweert 6.10 6.23 Walsoorden 6.20 6.33 ZON op onder op Juli. 27 4.56 20.40 21.52 28 4.57 20.38 22.12 29 4.59 20.37 22.35 30 5.00 20.35 23.02 31 5.02 20.34 23.37 MAAN onder Uit gewoonlijk welingelichte bron wordt vernomen dat de secretaris generaal van de V. N., Hammarskjoeld zou trachten de Verenigde Naties in te schakelen bij de bouw van de Assoean-stuw- dam in de Nijl. Hammarskjoeld, die zojuist is teruggekeerd van een reis naar Cairo en andere hoofdsteden in het Midden-Oosten, zou gedaan willen krijgen dat de V. N. een aanbeveling doen aan de Wereld bank om alsnog in de financie ring van het project bij te dragen. Een Frans militair vliegtuig heeft woensdag in zuid-Frankrijk 10.02een benzinetank verloren waar- 11.11 j door in een woonwijk brand ont- 12.22stond. De schade bedraagt 20 mil- 13.34 joen francs, doch er waren geen 14.47 persoonlijke ongelukken.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1