Attlee: Haal Makarios terug kabinetsformatie Beroep van Sowjet-parlement op Amerikaans congres Mollet wint vertrouw ensvotnm Gouverneur Herter met de dood bedreigd Rapport ziekenfondsverzekering Boelganin over de „imperialisten" DE ZON- en MAANSTANDEN Staking bij Engelse Fordfabrieken Russische nota over de ontwapening Washington verrast door Edens verklaring HET WEER JORDAANS-ISRAËLISCH GESCHIL WEERBERICHT HOOGWATER DONDERDAG 26 JULI 1956. 11e Jaargang Nr 3826 VOORSTEL ECHTER VERWORPEN Lord Clement Attlee, de vroegere labour premier, heelt er woensdag in een Hogerhuis-debat over Cyprus bij de regering op aangedrongen een eind te maken aan de verbanning van aartsbisschop Makarios, de leider van de Cyprische beweging voor aansluiting bij Griekenland. Eervol ontslag verleend aan mr. F. M. A. Schokking NASSER OVER DE ASSOEAN-DAM MET 285 TEGEN 115 STEMMEN De Franse premier Guy Mollet heeft woensdagmorgen van de nationale vergadering het vertrouwensvotum ge kregen terzake van het wetsontwerp voor een belasting op wegvervoer. Deze belasting, die deel uitmaakte v an een aanvullende begroting voor 1956, is er op gericht de verliezen van de Franse spoorwegen te verminderen. DE SOWJET-UNIE EN DE DAM VAN ASSOEAN De strijd in Algerie Onverwachts kandidaat voor het vice-presidentschap der Verenigde Staten Een onbekende heeft dinsdag gouverneur Herter van de Amerikaanse staat Massachusetts, die onverwachts door Harold Stassen werd voorgesteld als kandidaat voor het vice-presidentschap der Verenigde Staten, telefonisch met de dood bedreigd. SPOOR WEGST AKIN G IN ITALIË Israëlisch vliegtuig omlaag geschoten Spoorwegstaking geëindigd VERVANGING VERPLICHTE VERZEKERING DOOR VRIJWILLIGE VERZEKERING „De bestaande verplichte ziekenfondsverzekering moet worden afgeschaft en dient te worden vervangen door een vrijwillige verzekering". Dit is de conclusie van een rap port, uitgegeven door het centraal sociaal werkgevers verbond, dat aan de hand van een door een speciale com missie opgesteld prae-advies, is samengesteld naar aa^" leiding van de te verwachten herziening van de bestaande wettelijke voorschriften op het gebied van het zieken fondswezen. Fraïkerlng bij abonnement: Terneuzen ^So?2073 en 2510 nI 5 uur uitsluitend 2073 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal; per maand ƒ1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 8 regels rf Iedere -egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: 'Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De formateur prof. mr. C. P. M. Romme is zijn taak woens dagmorgen begonnen met een bezoek te brengen aan dr. W. Drees, om van hem de stukken met betrekking tot de formatie over te nemen en zich op enkele punten betréffende het verloop daarvan nader te oriënteren. De formateur heeft als plaats voor zijn werkzaamheden het „Toren tje" op het ministerie van Bin nenlandse Zaken, de vroegere werkkamer van de onlangs afge treden minister van Binnenland se Zaken", gekozen. Hij had het voornemen, in de loop van de dag oriënterende besprekingen aan te vangen. Gistermiddag heeft de formateur voor een on derhoud uiigenodigd de heer A. D. de Bruijn, minister van Pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisa tie in het demissionaire kabinet. Des middags heeft de forma teur zijn oriënterende besprekin gen voortgezet met een onder houd met de heer J. G. Suurhoft. minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid in het demis sionaire kabinet. Verder waren nog voor een bespreking uitge nodigd de heren mr. J. A. Jonk man, voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en mr. L. G. Kortenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal. Ook deze bespre kingen dragen een oriënterend karakter. De formateur zal hedenoch tend om half tien zijn oriënteren de besprekingen voortzetten met een bezoek aan de heer J. van de Kieft, de minister van Financiën in het demissionaire kabinet. „Ik vraag dat de regering nieu we toenaderingspogingen doet hetzij door middel van de Noord atlantische-verdragsorganisatie, hetzij door rechtstreekse bespre kingen. De verbanning van aarts bisschop Makarios was, om het heel mild uit te drukken, een ver keerd besluit. We hebben er niets mee toereikt". Attlee betoogde, dat de regering had gehoopt, dat door de verwij dering van de aartsbisschop „ge matigder elementen" op Cyprus naar voren zouden komen om sa men te werken. „M^ar wij waar schuwden het parlement destijds voor de veel grotere waarschijn lijkheid dat steeds vermeteler elementen de boventoon zouden gaan voeren. En zo is 't gebeurd. Dag in dag uit duren de '>e- treurenswaardige gewelddaden voort". Attlee zei het erg te be treuren, dat „de Griekse regering geen pogingen doet om de oprui ing te doen ophouden". De onder-minister van Koloniën antwoordde dat „men niet eerder weer met de aartsbisschop zal onderhandelen voordat hij in het openbaar gewelddaden afkeurt. Als hij dat zou doen, zou er zon der twijfel een nieuwe situatie ontstaan". De regeringswoordvoerder, mi nister lord Salisbury, verklaarde dat aartsbisschop Makarios was verbannen omdat hij „oogluikend een campagne van geweld tegen onze militairen en vrienden op Cyprus toestond en zelfs aanmoe digde", waaraan hij toevoegde: „Indien de aartsbisschop zich in het openbaar tegen het bedrijven van gewelddaden uitsprak, zou een nieuwe toestand ontstaan, die vele mogelijkheden zou inhou den". Hierna sprak het Hogerhuis zich tegen Attlee's voorstel uit, om Makarios toe te staan naar I Cyprus terug te keren. Er is woensdag een staking uitgebroken bij de Engelse Ford fabriek te Dagenham in Essex. 12.000 Ford-arbeiders legden het werk neer uit protest tegen het ontslag, dat meer dan 2.000 Ford-arbeiders dinsdag was aan gezegd, omdat er een vertraging in de prodduktie was ontstaan tengevolge van de staking, die maandag in de bedrijven van de British Motor Corporation was uitgebroken. Sommige auto-onderdelen wor den door de B.M.C. aan Ford ge leverd. Bij Koninklijk Besluit van 24 juli 1956, no. 71, is aan mr. F. M. A. Schokking op zijn verzoek met ingang van 1 augustus 1956 eer vol ontslag verleend als burge meester van 's-Gravenhage, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem als zodanig bewezen. De Sowjet-Unie heeft de Britse regering verzocht het parlement op de hoogte te stellen van een dringend verzoek over ontwape ning. In dit verzoek dringt de opper ste raad van de Sowjet-Unie er bij de grote mogendheden op aan het voorbeeld van de Sowjet-Unie inzake demobilisatie te volgen. Het verzoek werd op 16 juli door de beide kamers van de op perste raad goedgekeurd. De Sowjet-ambassadeur, Zaroe- bin, heeft dinsdag aan de Ame rikaanse onder-minister van Bui tenlandse Zaken, Herbert Hoo ver, een beroep van het Sowjet- parlement op het Amerikaanse congres overhandigd, waarin ge vraagd wordt om „doeltreffende maatregelen" tegen de bewape ningswedloop in de wereld. Hoover deelde Zaroebin mede, dat de hierin vermelde cijfers omtrent de inkrimping der Sow- jet-strijdkrachten belangrijk la ger zijn dan die betreffende de vermindering der Amerikaanse en andere Westerse strijdkrach ten. Op zijn vraag, of het beroep ook nieuwe richtlijnen voor toe zicht op de ontwapening inhield, zou Zaroebin ontkennend geant woord hebben. Tegenover journalisten pleitte Zaroebin voor een ontwapening in fasen en voor „het geven van een voorbeeld" door de grote mogendheden aan andere landen. Koedriazef, de Sowjetrussische zaakgelastigde te Bonn, heeft dinsdag op het Westduitse mini sterie van Buitenlandse Zaken een Sowjet-verklaring overhan digd, die bestemd is voor het bondsparlement en die vermoe delijk over ontwapeningsvraag stukken gaat. „Twee en twintig miljoen Egyptenaren zullen zich uit alle macht tegen elke buitenlandse inmenging in hun politieke, eco nomische of militaire aangelegen heden verzetten", zo heeft presi dent Nasser dinsdagmorgen bij de opening van een aardolieraffi naderij te Mostorod verklaard. „Wij gaan voort op de weg van ontwikkeling en vooruitgang zon der acht te slaan op hen, die toe zicht op onze hulpbronnen trach ten te houden, noch op hen, die onze economische stabiliteit met afgunst bekijken". Hierop gaf de president cijfers ter staving van zijn woorden en zei, herinnerend aan de Ameri kaanse weigering om deel te nemen aan de financiering van de dam bij Assoean: „Als Was hington zo handelt uit onbekend heid met onze economische toe stand, is dat een ramp. Indien het uit andere overwegingen zo handelt is dat een nog grotere ramp want zo verraadt Washing ton de beginselen, waarvoor het zich zelf als leider.in de wereld opwerpt. Nooit echter zullen wij wijken voor de macht van de dollar". Het wetsontwerp heft alle be staande vervoersbelastingen op, dus ook die op treinvervoer, en stelt een nieuwe belasting in die alleen voor het wegvervoer geldt. De aanvullende begroting werd in tweede lezing door de Kamer goedgekeurd. Zij bedraagt 162.000 miljoen francs. De stemverhouding was: 285 voor; 115 tegen. Particuliere vervoersbedrijven, die tot nu toe geen vervoersbe- lasting toetaaiden, vallen ook on der de toepalingen van het wets ontwerp. Als protest tegen het ontwerp hadden vele vrachtrijders hun wagens voor het parlementsge bouw geparkeerd, doch zij moes ten zich in opdracht van de po litie verspreiden. De Franse regering is ook van plan een belasting te heffen op alle automobielen van meer dan 16 pk. Deze belasting moet een gedeelte van de verhoogde ouder domspensioenen betalen. Kisselef, de Sowjet-ambassa deur in Egypte, heeft dinsdag bv de ingebruikneming van een olie- leiding tussen Suez en een raffi naderij bij Cairo, tegenover Opstandelingen hebben dins dag in Algiers nieuwe aanslagen naaenj ioij uauu, «;6ci.u gepleegd. De Fransen ze=aen, Egyptische buitenlandse journa- dat zij bij hun acties in het land listen verklaard: j meer dan 80 rebellen hebben ge- Volgens functionarissen te Washington heeft de oproep van de Britse premier Eden tot be perking van kern-proeven, met of zonder een algemene ontwape- nnigsovereenkomst, de Verenig de Staten „ietwat overrompeld". Edens voorstel, maandag bij het debat over buitelandse zaken in het Lagerhuis gedaan, en de ma nier waarop hij het deed. ver schillen in tweeërlei opzicht van het standpunt der Vererjigde Sta ten, aldus werd gezegd. Vooreerst zou het naar Amerikaans inzicht, vorige week nog door Harold Stassen vertolkt, verkeerd zijn te pogen de kwestie der proeven met waterstofwapens te scheiden van de ontwapeningskwestie in het algemeen. Nog op 13 juli, al dus de Amerikaanse zegslieden, verklaarde Anthony Nutting, de Britse vertegenwoordiger in de Ver. Naties, zich eens met de stelling van de Amerikaan James Wadsworth, dat „bij afwezigheid van overeenstemming over uit banning of beperking van kern wapens onder passende waarbor gen het voortzetten der proefne mingen van wezenlijk belang voor de nationale defensie en de veiligheid van de vrije wereld is". Edens verklaring, die van dit standpunt afweek, had te Was hington verrassing gewekt. Het State Department was er niet van te voren van op de hoogte gesteld. Verder had het verrassing ge wekt, dat Eden er niet op aan drong de kwestie via de Verenig de Naties te doen behandelen. Zijn rede stelde namelijk de mo gelijkheid van tweezijdige be sprekingen tussen Londen en Moskou open. De Ver. Staten hebben zich daarentegen krach tig gekant tegen besprekingen over ontwapening buiten de des betreffende commissie van de Ver. Naties om. EEN INCIDENT De voorzitter van de Franse nationale vergadering heeft woensdag de publieke tribunes laten onrtruimen, toen zich een incident voordeel. Tussen afge vaardigden van de rechtse Union et fraternité frangaise (de Pouja- disten) en een radicaal ontstond een hevige woordenwisseling, waarbij de Poujadisten de radi caal het spreken beletten door met hun lessenaars te klapperen. Zij verweten de radicaal Souqües een zetel te bezetten, die hun toe kwam. Tot drie keer toe heeft de voorzitter van de sirene gebruik moeten maken om de publieke tribune te laten ontruimen. Men weet niet, of het hier al I aan het Belgische volk en in 1922 dan niet gaat om een handeling I secretaris van de raad voor Eu- van een geestelijk gestoorde. j ropese hulpverlening in de Sow- De politie van Boston heeftjet-Unie. maatregelen getroffen om de vei- Na twaalf jaar zitting te heb- ligheid van de gouverneur, zowel i ben gehad in de volKsveUegerv in zijn ambtsgebouw als thuis, te verzekeren. Een kenner van Europa. Gouverneur Christian Archi bald Herter van Massachusetts, heeft een diepgaande kennis van Europa en hij wordt beschouwd als één van de deskundigen van de republikeinse partij op het ge bied van de buitenlandse zaken. In 1947 leidde hij een congres commissie op een rondreis door en bepleitte bij zijn terugkeer de aanvaarding van het plan-Mar shall voor hulpverlening aan het buitenland. woordiging van Massachusetts werd hij in 1943 in het federale huis van afgevaardigden geko zen. Na een rondreis door Euro pa drong hij aan op grotere steun aan de U.N.R.R.A. Ook steunde hij het program van pre sident Truman voor hulp aan Griekenland en Turkije. Tevoren had zich in 1943 voorstander ge toond van de wet op wederkerige handelsovereenkomsten en in '43 van de leningsovereenkomst met Engeland. In 1952 werd Herter voor het eerst gekozen als gouverneur van Massachusetts. Het laatst was hij In Italië hebben dinsdag onge veer 190.000 spoorweglieden het werk voor 24 uur neergelegd als protest tegen de „traagheid", waarmee de regering hun eisen voor hogere lonen en betere ar beidsvoorwaarden behandelt. Te middernacht begon de sta king. De treinen stopten bij het dichtst bijzijnde station en ook het internationale treinverkeer kwam stil te liggen. Spoedig be- gon, hoofdzakelijk met militair personeel, een nooddienst. Aange zien ook de overwegwachters het werk hadden neergelegd, reden deze weinige treinen zeer lang zaam. Alleen bij de gevaarlijkste spoorwegovergangen werd er door verkeerspolitie toezicht ge houden. In sommige delen van Midden- en Zuid-Italië werd het vervoer door militaire vracht auto's en bussen overgenomen. Het internationale luchtverkeer werd uitgebreid. Het stakingsparool is zowel van de communistische als niet-com- munistische vakbonden uitge gaan. Het kabinet zal er zich over be raden, of de eisen van het spoor wegpersoneel zullen worden in gewilligd om verdere stakingen te voorkomen. „Ik kan niet anders dan de ver klaring van Sjepilof, de Sowjet- Russissische minister van Bui tenlandse Zaken, herhalen, die heeft meegedeeld, dat de Sow jet regering bereid is de bouw van de stuwdam te Assoean te finan cieren indien Egypte hierom vraagt". Tijdens de plechtigheid, die aan dood. Een patrouillerende Franse soldaat werd doodgeschoten. Opstandelingen verwondden een Franse politie-agent ernstig en deden een vergeefse poging een politieman te vermoorden. In Franse gezaghebbende krm- r-r Hof Hp De Jordaanse legerleiding heeft medegedeeld, dat luchtdoelge schut woensdag een Israëlisch vliegtuig omlaag heeft gescho ten, „dat het Jordaanse lucht ruim had geschonden". Hieraan werd toegevoegd, dat het toestel brandend in de Is raëlische sector van Jeruzalem omlaag is gestort. Volgens een andere mededeling van Jordaanse zijde is vanuit de Israëlische sector van Jeruzalem op drie Jordaanse dorpen ge vuurd, waardoor drie Jordaanse soldaten en twee burgers werden gewond. Tijdens de plechtigheid, die aan j .g men van mening, dat de de ingebruikneming van de buis- i aanslagen 'n antwoord zijn op de leiding voorafging, heeft Pjesi-1 arrestatie tijdens het weekeinde dent Nasser opnieuw de nadruk gelegd op de wil van Egypte om de dam te bouwen. Hij voegde hieraan toe, dat „Washington loog" toen het zei dat de Egyp tische economie niet krachtig is. van 18 personen, die verantwoor delijk zouden zijn voor 23 aan slagen op Europeanen en Mo hammedanen sinds het einde van februari. i in het nieuws, toen na Eisenho Herter. die 61 jaar is en ge- wers hartaanval in september van het vorlge jaar een aantal voor aanstaande republikeinen een campagne begon om hem be noemd te krijgen als kandidaat voor het presidentschap. Deze ac- trouwd is en 4 kinderen heeft, heeft aan arthritis geleden. Toen hij enige maanden geleden be kend maakte, dat hij zich niet als gouverneur herkiesbaar zou stei len, verklaarde hij echter met na druk, dat zijn gezondheidstoe stand niet de reden was voor dit besluit. Hij werd op 28 maart 1895 te Parijs uit Amerikaanse ouders geboren. Aanvankelijk wilde hij architect worden, doch hij kwam tijdens de eerste wereldoorlog te Berlijn in diplomatieke dienst. Tegen het einde van de oorlog en de jaren daarna was hij achter eenvolgens secretaris van een speciale diplomatieke missie, die met Duitsland over een verdrag inzake krijgsgevangenen onder handelde, medewerker van Her- bert Hoover bij de hulpverlening tie werd gestaakt, toen Eisenho wer herstelde en zich herkiesbaar stelde. De 190.000 Italiaanse spoor weglieden hebben dinsdag te mid dernacht het werk hervat, nadat zij 24 uur tevoren in staking wa ren gegaan uit protest tegen de „traagheid", waarmee de rege ring hun eisen voor hogere lonen en een werkweek van 48 uur zou behandelen. De staking heeft het land ongeveer een miljard lire (zes miljoen gulden) gekost. De minister van Vervoer, Ar mando Angelini, zou gisteren aan het kabinet rapport uitbren gen over de besprekingen, welke hij met de vakbondsleiders houdt om verdere stakingen te voor komen. Jordaanse strijdkrachten heb ben dinsdag het huis ontruimd, dat zij op de berg Scopus een Israëlische enclave in Jordanië hadden bezet. Op deze berg vond het incident plaats, waar bij twee waarnemers van de Ver. Naties, die de infiltratie van Jor daanse elementen onderzochten, werden gewond, aldus een Israë lische woordvoerder. Volgens een mededeling van Jordaanse zijde werden de waar nemers gewond door de ontplof fing van een mijn, die daar door de Israëliërs zou zijn gelegd. De gemengde Israëlisch-Jor daanse wapenstilstandscommissie zal een onderzoek naar het inci dent instellen. De Sowjetrussische premier, Boelganin, heeft maandag, vol gens radio-Moskou, te Lodz in Polen verklaard, dat de Sowjet- Unie „de vieze, zwarte vingers van iedereen zou kunnen afhak ken, die naar de wapens tracht te grijpen". Boelganin zei voorts, dat de Sowjet-Unie sterk genoeg is „om geen oorlog toe te staan" en dat het „communistische kamp" zijn vriendschap moet verstevigen om de roofdieren te beletten een oor log te beginnen." „Bepaalde voorwaarden zijn hiertoe noodzakelijk", aldus Boel ganin, „wij moeten waakzaam zijn, ons kamp sterker maken en nooit ingaan op provocaties." „Onze vriendschap en sterke onderlinge banden zijn de pijn lijkste doorn in het vlees van het kapitalisme". En hij vervolgde: „Wij moeten niet vergeten, dat wij staan tegenover een buitengewoon verraderlijke en „De ontevredenheid over het bestaande stelsel neemt van dag tot dag toe en lijkt 'n hoogtepunt te hebben bereik", aldus het rap port, waarin men na bespreking van verschillende punten tot bo venstaande conclusie komt. De samenstellers gaan er van uit, dat de verantwoordelijkheid van de zorg in geval van ziekte pri mair op de mens zelf rust. De overheid mag als vertegenwoor digster van de gemeenschap slechts dan dringend ingrijpen, indien de mens niet bereid of niet bij machte is zich zelf door middel van verzekering te dek ken tegen de financiële lasten van de ziekenzorg. Van een zoda nige onwil of onmacht is, aldus het rapport, niet gebleken. Het tegendeel is het geval. De be staande verplichte verzekering is in zijn uiterste consequenties on uitvoerbaar, zo menen de samen stellers. De overheid dient in ieder geval al datgene te doen, wat mogelijk is om de burgers te helpen hun verantwoordelijkheid te dezen te dragen. Wat de vrijwillige verzekering „ten behoeve van al die burgers in Nederland, wier inkomen een bepaalde nader aan te geven grens niet te boven gaat" betreft, menen de rapporteurs, dat de overheid de toetreding tot deze verzekering kan bevorderen door het nemen van een aantal maat regelen, met name door dat de door de verzekering te betalen oremie zodanig wordt gesubsidi eerd, dat de aansluiting aantrek sluwe, zeer sterke vijand. Een vijand, die er dag en nacht van droomt om dit - communistische kamp uiteen telkelijk is. De premie subsidie zou doen vallen." kunnen worden opgevangen door van de wergevers een bijdrage te heffen ten behoeve van werkne mersverzekerden. Ten behoeve van zelfstandigen, die verzekerd zijn, zou een rijksbijdrage uit de algemene middelen kunnen wor den verstrekt. Bovendien zou in de ziektewet kunnen worden bepaald, dat zie kengelduitkeringen slechts wor den gedaan indien de betrokkene aantoont in de medische verzor ging te hebben voorzien. Aldus, zo zegt het rapport, ont staat een nieuwe verzekerings- vorm, waarvan de aansluiting een in hoofdzaak vrijwillig karakter draagt, terwijl de financiering obligatoir is. Voorts verdient het aanbeve ling, aldus het rapport, bij wijze van tussenvorm tussen een vol strekt verplichte en een geheel vrijwillige verzekering, een voor ziening te treffen die aan de kant van de burger vrijwillig is wat de toetreding betreft. De overheid, die uit hoofde van het algemene belang de plicht heeft te bevorderen dat de bur ger zijn verantwoordelijkheid ver staat, kan zowel ten aanzien van de financiering als van de in uit zicht te stellen verstrekkingen, een aantal plichten stellen dat 't beogde doel nabij breng. De rap porteurs hebben de overtuiging, dat een regeling van het zieken fondswezen in deze geest past in de Nederlandse verhoudingen en en logische voortzetting vormt van een lange traditie van een in particulier initatief gegroeid zie kenfondswezen. WANDELWEER. Tussen een krachtig gebied van hoge luchtdruk, dat zich van Z.W. Engeland in Oostelijke rich ting over het continent uitstrekt en een actieve depressie, die over IJsland naar het Oosten is ge trokken, heeft zich een Weste lijke luchtstroming ontwikkeld, die zich tot op grote hoogte in de atmosfeer uitstrekt. Op het Noordelijk deel van van de Atlan tische Oceaan, boven Schotland en het Noordelijk deel van de Noordzee kwamen hierin voor de tijd van het jaar vrij 'grote wind snelheden voor. Met de minder krachtige stro ming die boven Engeland en onze streken wordt aangetroffen, wordt vrij warme lucht van de oceaan aangevoerd. In deze lucht liepen de temperaturen in Oost- Engeland bijv. op tot ca. 27 gra den. T.g.v. de afkoeling die weer plaats vond boven het Noordzee water, dat een temperatuur van ca 16 graden heeft, kon het kwik in ons land niet hoger stij gen dan tot 24 graden. Een zwak front, dat zich met de Westelijke stroming over de Noordzee ver plaatst, zal in de loop tan don derdag dicht tot de Noordelijke provincies van ons land naderen en daar aanleiding geven tot toe neming van de bewolking, maar de kans op regen is zeer klein. Elders in het land wordt zonnig weer verwacht waarbij de tempe raturen in het Zuiden tot ca 25 gr. zullen oplopen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van donderdagoch tend tot donderdagavond. Vrij warm. Droog en vrij warm weer met vooral in het zuiden van het land zonnige perioden. In de noorde lijke provincies echter wat meer bewolking. Matige en af en to« krachtige westelijke wind. VRIJDAG 27 JULI. v.m. n.m. Breskens 4.19 4.33 Terneuzen 4.54 5.08 Hansweert 5.34 5.48 Walsoorden 5.44 5.58 ZON MAAN op onder op onder Juli. 26 4.54 20.41 21.33 8.55 27 4.56 20.40 21.52 10.02 28 4.57 20.38 22.12 11.11 29 4.59 20.37 22.35 12.22 30 5.00 20.35 23.02 13.34 31 5.02 20.34 23.37 14.47

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1