G besteld Ernstige staking ieland Ni< Minister Prof. ter aarde Dr. W. J. A. Kernkamp in tngi HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER Australische minister over ieuw-Guinea riekse premier over Cyprus ZON- en MAANSTANDEN Het vlootensemble van Russisch smaldeel bezocht Amsterdam Duitse strijdgroep eist terugtrekking van Amerikaanse troepen Afkondiging van een prijsstop in Frankrijk MAANDAG 23 JULI 1956. lie Jaargang Nr 3823 KABINETSFORMATIE Zal Dr. Drees vandaag ontheffing verzoeken „De verwachting bestaat, dat de formateur hedenoch tend naar H. M. de Koningin zal gaan om haar te verzoe ken hem van de opdracht te ontheffen". Dit heeft de woordvoerder van de kabi netsformateur zaterdagoch- ten medegedeeld. Sunarjo weet nog niet of hij requisitoir tegen Schmidt" zal uitspreken De bouw van de Nijldam in Egypte Da strijd op Cyprus AANSLAG OP TREIN BIJ RANGOON Honderd personen gedood en tachtig gewond. Heuss ondertekent dienstplichtwet AMERIKAANSE MILITAIRE HULP AAN HET BUITENLAND Tot een bedrag van 2300 miljoen dollar Sicilië lijdt onder droogte en sprinkhanen salons j'obent" AMERIKAAN EN ZWEEDSE VERDWENEN Aar.dbeving in India Engelse wapens voor West-Duitsland Twee kernontploffingen. Boten op de Rijn omgeslagen Treinontsporing in Frankrijk „Miss Wereld" gekozen Overstromingen in Afghanistan Incidenten in Ashanti py.ik at ina bio ibonntm m' Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. verschijnt dagellok* Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum p«r advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags. 10 uur. De woordvoerder voegde hier aan nog toe: „In tegenstelling tot bepaalde berichten kan worden medege deeld dat de fractieleiders van de a'. R. en de C. H. U., hoewel zij natuurlijk over het program nog enige opmerkingen zouden hebben, bereid waren op de ba sis van dit program medewerking aan de vorming van het voorge nomen kabinet te verlenen. De fractievoorzitter van de V. V. D. heeft van het begin af aan enig voorbehoud gehad ten aanzien van de vraag, of tenslotte de V.V.D. medewerking zou ver lenen, maar heeft zich in -zijn laatste onderhoud met de forma teur niet definitief op dit punt uit gesproken, aangezien op dat mo ment de formatie van een kabinet niet in uitzicht was", aldus de woordvoerder van de kaoinets- formateur. jna— De officier van Justitie Sunar jo heeft zaterdag verklaard, dat nij zijn requisitoir tegen de heer Schmidt bijna in concept gereed heeft. Gezien echter zijn over plaatsing naar het parket van de procureur-generaal met ingang van donderdag, was hij er niet ze ker van of hij dit requisitoir op 31 juli zal voorlezen. Sunarjo deelde mede om drie maanden verlof te hebben ge vraagd. Voorlopig was hem een verlof van twee weken toege staan, eindigende op 31 juli. Noordwestelijke winden voer den zondag over de Noordzee 'n uitgesterkt wolkenveld aan, waar de zon op de meeste plaatsen ach ter schuil bleef. De temperaturen liepen bij zwakke tot matige wind op tot 18 a 19 graden in het binnenland. Ras tegen de avond kwamen in het westen van het land flinke opklaringen voor. Tijdens het weekeinde bewoog een zwak Oceaanfront langzaam over de Britse eilanden naar het oosten. Het bracht in Schotland enige re gen, maar de activiteit in Enge land was gering. Het front werd gevolgd door 'n kleine rug van hogedruk, die een uitloper vormde van een vrij krachtige hogedrukgebied ten noordwesten van de Azoren. In ons land zal heden de bewol king veranderlijk zijn, bij zwakke tot matige westelijke winden. De middagtemperaturen kunnen wat hoger worden dan zondag het ge val is geweest. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandagoch tend tot maandagavond. Westelijke wind. Veranderlijke bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind uit wes telijke richtingen. Dezelfde em- peraturen of iets hogere. DINSDAG 24 JULI. Bijna 50.000 arbeiders zullen heden in 13 Britse automobielfa brieken het werk neerleggen als protest tegen het ontslag van 6000 collega's. Deze dertien fabrieken maken alle deel uit van de „British Mo tor Corporation". De staking wordt gesteund door 15 vakver enigingen, die intrekking van het ontslag of uitbetaling van com pensatie eisen. De B. M. C. zag zich tot het ontslag genoodzaakt omdat zowel in Groot-Brittannië De Engelse regering heeft be kendgemaakt, dat zij evenals de Amerikaanse regering haar aan bod tot het'verlenen van finan ciële steun aan Egypte voor de bouw van een stuwdam in de Nijl bij Assoean heeft ingetrokken. Een woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat de Britse regering het onder de hui dige omstandigheden niet moge lijk acht aan het project deel te nemen. Volgens functionarissen van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken is het niet waarschijnlijk, dat de Sow- jet-Unie financiële hulp zal ver lenen voor de bouw van een stuwdam in de Nijl bij Assoaan. nu het Westen zijn aanbiedingen heeft ingetrokken. Zij vestigden er de aandacht po, dat het Krem lin te kampen heeft met tekorten in het eigen land en dat het reeds verplichtingen heeft tegen over andere communistische lan den, die de Sowjet-Unie moet hel pen bij hun economische ontwik keling. als op de exportmarkten de vraag naar haar produkten daalt. Tot de produkten van de B. M. C. die Engelands grootste automo bielcombinatie is, behoren de merken Austin, Riley, M. G. en diverse vrachtwagens. De vakverenigingen doen al het mogelijke om de staking volledig te doen zijn. Men beweert zelfs dat zij hogere stakingsuitkerin gen zullen betalen om solidariteit te verzekeren. In het afgelopen weekeinde zijn de vakbondleiders bijeen geweest om plannen te voltooien voor een langdurige staking. Eén hunner verklaarde: „Het zou dwaas zijn om te verwachten dat dit geschil in twee of drie dagen zal zijn op gelost". Krantenberichten spreken ech ter van „hevig verzet" tegen de staking van de zijde van geschool de arbeiders, die er op hadden gerekend deze week een normaal loon te krijgen en dit voor hun vakantie in augustus te besteden. Sterke Britse troepeneenheden hebben zaterdag het dorp Lyssi ten oosten van Nicosia omsingeld om het op wagens te doorzoeken. Ook het dorp Xerros, ten wes ten van Nicosia, is met hetzelfde doei omsingeld. Het Canadese Lagerhuis heeft vrijdag het defensie-programma van de regering voor het jaar 1956/1957 goedgekeurd. Dit programma voorziet in uit gaven voor een bedrag van 1.775 dollar. Hiervan is 872 miljoen ongeveer 42 percent van het bestemd voor Door een aanslag van rebellen op een trein tussen, Rangoon en Prome in Birma, op tachtig km afstand van eerstgenoemde plaats zouden een honderdtal personen gedood en meer dan tachtig ge wond zijn. De rebellen hadden vier zware mijnen op de spoorbaan gelegd en brachten deze vanuit een hinder laag in het oerwoud onder de trein tot ontploffing nadat zij eerst een gepantserd escorte voertuig voorbij hadden laten gaan. Een gedeelte van de trein Vloog in de lucht. De rebellen openden het vuur op het escorte, gevraagd bedrag de luchtmacht, 477 miljoen voor plunderden de trein, staken een het leger en 325 miljoen voor de zeemacht. wagon in brand en namen een aantal reizigers als gijzelaars mee. De Australische minister van Buitenlandse Zaken, Casey, heeft zaterdag in Canberra verklaard, dat Australië tegen het plaatsen van de kwestie Nieuw-Guinea op de agenda van de algemene ver gadering der V. N. is. Bondspresident Heuss heeft za terdag de door 't Westduitse par lement aangenomen dienstplicht wet ondertekend. De wet wordt deze week afgekondigd en treedt de dag daarna in werking. v.m. n.m. Breskens 2.48 2.59 Terneuzen 3.23 3.34 Hansweert 4.03 4.14 Walsoorden 4.13 4.24 ZON MAAN op onder op onder Juli. 24 4.52 20.44 20.56 6.42 25 4.53 20.43 21.15 7.48 26 4.54 20.41 21.33 8.55 27 4.56 20.40 21.52 10.02 28 4.57 20.38 22.12 11.11 29 4.59 20.37 22.35 12.22 30 5.00 20.35 23.02 13.34 31 5.02 20.34 23.37 14.47 De Amerikaanse Senaat heeft vrijdagavond een bedrag van 2300 miljoen dollar voor militaire hulp aan het buitenland goedgekeurd. Diverse amendementen om dit be drag te verminderen werden ver worpen. Dit bedrag van 2300 miljoen dollar (700 miljoen dollar minder dan president Eisenhower had ge vraagd) had 50 stemmen voor, 39 stemmen tegen. Een voorgestelde besnoeiing van 200 miljoen dollar werd met 44 tegen 42 stemmen verworpen nadat tegenstanders van militaire hulp aan Zuid-Slavië de regering hadden gekritiseerd. Zwermen sprinkhanen zijn door de wind van Afrika naar Sicilië overgebracht. Grote droogte heeft tot gevolg gehad, dat in verschil lende delen van het eiland aan zienlijke hoeveelheden korenscho ven in vlammen zijn opgegaan. de kapper oef bel aparte cache! markt [6 brouwerijstraat 9 terneuzen J ook voor verzorgd kapwerk en voor betere toiletartikelen, aparte salon voor huidverzorging, depositair „lan?ome"-dr. payot" -„yardley". De Griekse premier Karaman- lis heeft zaterdag in een te Athe ne uitgegeven verklaring gezegd, dat Griekenland de Cyprische op standelingen nimmer van wapens heeft voorzien. „Griekenland heeft de Cyprioten in hun wor steling nooit anders dan met po litieke en diplomatieke middelen bijgestaan", zo verklaarde hij. Karamanlis' verklaring is een antwoord op een passage in een toespraak, die de Britse minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd donderdag j.l. in het Lager huis heeft gehouden, waarin hij zei, dat de Cyprische rebellen wa pens hadden kunnen krijgen, zon der dat Griekse ambtenaren bier- van op de hoogte waren geweest. Karamanlis sprak ook nog over de Turkse beduchtheid voor een Grieks worden van Cyprus. Hij Het vlootensemble dansers, zangers en speellieden van het Russisch smaldeel, dat vrijdag In de haven van Rotterdam is aan gekomen, is zaterdagmorgen in Amsterdam aangekomen en ont vangen door de burgemeester, mr Arn. J. d'Ailly. Bij de rondvaartsteiger aan de Nassaukade, waar de Russen met autobussen arriveerden, stond een 20-tal met Nederlanders getrouwde Russische vrouwen hun landgenoten met bloemen op te wachten. In rondvaartboten ging het toen naar het stadhuis, waar een pasgetrouwd stel, met de woorden van de ambtenaar van de burgerlijke stand nog vers in het geheugen, de Russische gasten in de armen liep. Onmid dellijk werden de fototoestellen voor de dag gehaald en werden de jonge echtelieden vereeuwigd. Burgemeester d'Ailly sprak, bij gestaan door de als tolk optre dende Russische ambassadeur in Nederland, de heer J. P. Kirsa nov, de officieren en matrozen toe, dat om de andere zin werd onderbroken door een applaus. De Russen zijn stuk voor stuk uitgerust met een taalgids, waar in zij alle mogelijke Nederlandse uitdrukkingen kunnen vinden. De leider van de uit ongeveer 90 man bestaande groep is kapi tein ter zee Pilsjakow. Hij was „De regerhig van Bonn is een volgzame knecht van het Joodse kapitaal en buitenlandse meesters, die Duitsland ondergeschikt maken aan hun belangen". Zo luidt 'n zinsnede uit een brief, gericht aan de Amerikaanse ambassadeur in Duitsland, welke het vertrek van de in Duitsland gelegerde Amerikaanse troepen eist. De ambassade heeft vrijdag de dat „problemen als de hereniging, inhoud van deze brief gepubli ceerd, die verzonden was door „een strijdgroep voor een onaf hankelijk Duitsland" en gesteld was in bewoordingen, die herin neren aan de Nazi-propaganda. Andere Amerikaanse autoritei ten in Duitsland en in de Verenig, de Staten hebben gelijkluidende brieven ontvangen. De groep zegt te bestaan uit le den met „invloedrijke posities" die zich niet eerder bekend zullen maken „vóór het geschikte ogen blik gekomen is". De briefschrijvers betogen o.a„ de Saarkwestie en de herbewape ning zich vanzelf zullen oplossen. Wij erkennen het Verdrag met Oostenrijk niet, omdat dit zonder onze instemming is gesloten. Wij zullen de aanwezigheid van bui tenlandse troepen op ons heifig grondgebied niet langer meer dul den. Slechts een onafhankelijk en sterk Duitsland kan de westelijke beschaving voor bolsjewistische invloed behoeden. Leve het Groot- Duitse rijk". In Duitse politieke kringen worden de brieven niet erg au sérieux genomen. het, die de burgemeester harte lijk dankte voor de ontvangst. Zaterdagmiddag en -avond heb ben de Russen voorstellingen ge geven in het Concertgebouw. Na de ontvangst ten stadhuize vergastten de Russische officie ren en matrozen burgemeester d'Ailly en een grote groep bij het stadhuis verzamelde Amsterdam se burgers op twee in het Neder lands gezongen liederen: „Het pannekoekemoedertje" en „Kom naar zee." Op weg naar de rondvaartboten, waarmede ze een tochtje door de grachten gingen maken, stuitten de Russen andermaal op een jong bruidspaar. Weer ging er een ge juich op en weer werden er foto's gemaakt. Ondertussen hadden enkele matrozen Amsterdamse burgers aangeklampt en tracht ten met hen door middel van hun woordenboekje een gesprek te voeren. „Wij achten (lieven) de arbeid zame bevolking van Amsterdam," zeiden ze maar steeds, een zin uit hun taalgids aanhalend. Een matroos wees zijn gesprekspart ner aan, dat hij „graag een treur spel wilde zien." „Met Nieuwjaar terugkomen, dan kun je de Gijsbrecht zien," luidde het antwoord in onvervalst Amsterdams. „Dank u wel," wees de Rus weer aan en lachtte vriendelijk. Na de avondvoorstelling, die tot half twaalf duurde, hebben de Russische gasten een rondvaart door de verlichte grachten ge maakt. Daarna zijn zij naar Rot- verklaarde hieromtrent: „Wij zijn door twee bondgenootschappen met Turkije verbonden. Indien beide partijen blijk geven van goede wil, zouden aanvullende overeenkomsten kunnen worden gesloten, waarin alle Turkse wen sen t-a.v. Cyprus zouden kunnen worden geregeld". Karamanlis besloot met: „Geen druk, van welke zijde ook uitge oefend, kan Griekenland verhin deren de eis der Cyprioten, om toekenning van het recht tot zelf beschikking, aan de Verenigde Naties voor te leggen". Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vrijdag bekend gemaakt dat een 32-jarige Amerikaan, Peter Wi- nant, en een jonge Zweedse zen delinge Gunnel Gumesson, nabij de Russische grens van Afhgani- stan zijn verdwenen. De beide jonge mensen hadden in India gewerkt en waren nu op weg naar huis. Twee maanden geleden vertrokken zij uit Kaboel naar Teheran, sindsdien heeft men niets van hen vernomen en nasporingen zijn vruchteloos ge bleven. Peter Winant is een neef van wijlen de vroegere Amerikaanse ambassadeur in Londen, John Wi nant. Bij een aardbeving, die het ge bied van Koetsj aan de westkust van India zaterdagavond heeft ge teisterd, zijn 87 mensen omgeko men en 250 gewond. Dit heeft de eerste minister van de naburige staat Saurasjtra, Parikh, na een telefoongesprek met een functio naris in het gebied van Koetsj meegedeeld. Door een serie aardschokken in het gebied, die langs de gehele westkust van India werden ge voeld, waren duizend huizen inge stort. De schokken waren zeer zwaar in de stad Andjar, onge veer 600 km ten noordwesten van Bombay. In een rede voor de federale raad van de Australische vereni ging voor de Verenigde Naties, verklaarde minister Casey: ,De beslissing van de alge mene vergadering om de Indone sische aanspraken op Westelijk Nieuw-Guinea op de agenda te plaatsen is een kenmerkend voor beeld van de neiging om zich met zaken te bemoeien die haar niet aangaan". „Er is geen enkel teken dat de twist over Westelijk Nieuw-Gui nea de internationale vrede en veiligheid in gevaar brengt," ver volgde hij, „en het handvest van de V. N. kan daarom niet aange haald worden om de beslissing te rechtvaardigen". Hij zei ook, dat Australië niet twijfelt aan de Nederlandse sou- vereiniteit over dit gebied. ..De Indonesische eis houdt de inter pretatie van een internationaal verdrag en de V. N. zijn niet be voegd om dergelijke verdragen te interpreteren". Men verwacht, dat de bondsre publiek orders voor wapens in Engeland zal plaatsen voor eën bedrag van meer dan 100 miljoen pond, aldus delen Britse kringen in Bonn mede. Zaterdagmorgen heeft op Bi kini de negende ontploffing in de lopende reeks kernwapenproeven plaats gehad. Volgens Japanse meteorologen moet dit de krach tigste ontploffing van deze reeks zijn geweest. Nog een kernontploffing. Volgens het meteorologische station te Tokio is er zondagmor gen in de Bikini-atol opnieuw een kernontploffing geweest. Dit zou dan de tiende ontploffing zijn in de lopende reeks proeven met kernwapens. Deze explosie, die om 6.30 uur plaatselijke tijd werd waargenomen, schijnt één van de lichtste uit de reeks te zijn ge weest. Men vreest, dat 10 of 11 perso nen verdronken zijn bij een scheepsongeluk op de Rijn. Drie onderling verbonden boten van het ponton-type botsten door de sterke stroming tegen de pijler van een brug tussen Balzers en Trübach en sloegen om. Volgens een communiqué van de politie zijn 20 van de uit 31 koppen bestaande bemanning ge red, één lid van de bemanning verdronk en 10 worden vermist Zeven mannen werden gered op 1% km afstand van de brug. Zij hadden zich vastgeklemd aan de boten, die op een modderbank waren gestrand. De bemanning was lid van een Zwitserse club van pontonniers uit Rheinf&lden, Op de begraafplaats „Den en Rust" te Bilthoven is zaterdag middag het stoffelijk overschot van minister prof. dr. W J. A. Kernkamp ter aarde besteld. Vooral van regeringszijde was de belangstelling voor deze laag ste gang van prof. Kernkamp bij zonder groot. Het Koninklijk Huis was vertegenwoordigd door J. H. E. baron van Nagell, kamerheer in buitengewone dienst van H. M. de Koningin. Met de minister-president, dr. W. Drees, had het voltallige de missionaire kabinet in de aula van de begraafplaats plaatsgeno men. Voorts waren aanwezig ver tegenwoordigers van de Antilli aanse regering, van Suriname en het departement van Overzeese Rijksdelen, van de directie Suri name en Nederlandse Antillen en van de directie Nieuw-Guinea. terdam terueeekeerd waar de I °ok van de zijde Van de uni^T teraam teruggeKeera, waar ae I siteit te Utrecht waren verschei- kruiser Sverdlov en de torpeboot- ^ene vertegenwoordigers naar jagers Serdity en Surovy hen Den en Rlfst» gekomen. Bij de wachtten. talrijke aanwezigen waren voorts de Commissaris der Koningin der provincie Utrecht en vertegen woordigers van het Utrechtse ge meentebestuur. Terwijl de organiste „Een vas te burcht is onze God" speelde, werd de baar binnengedragen. Nadat de minister-president dr. W. Drees en een oud-collega en vriend van de overledene, prof. mr. Chr. Zevenbergen, de verdien sten van minister Kernkamp had den geschetst, sprak de Evange- lisch-Lutherse predikant ds. C. C. G. Visser. Deze zeide onder meer dat het léven van minister Kern kamp zich heeft bewogen in drie kringen: Regering, Universiteit en Kerk. Deze drie gebieden, al dus ds. Visser, grepen steeds weer in elkaar en dat was wel in het bijzonder met de Kerk het geval. Hij was een gelovig mens. Dat geloof had voor hem niets gefor ceerds, maar het was de kracht, die het geheim was van zijn per soonlijkheid. De moeilijke tijden, Een sneltrein naar Marseille is even buiten het station van Grenoble ontspoord. Één der wa gons kantelde. Drie passagiers werden gedood en zeven licht ge wond. Alle gewonden zijn Fransen. De drie doden konden niet dade lijk worden geïdentificeerd. De 20-jarige Carol Morris „miss Amerika" is zaterdag te Long Beach in Californië tot „Miss Wereld" gekozen. Miss Duitsland werd tweede, miss Zweden derde, miss Enge land vierde en miss Italië vijfde. die er ook zijn geweest in zijn persoonlijk leven, de moeilijke ogenblikken waarvoor hij later ook in het openbare leven zo vaak werd gesteld, heeft hij leren be zien onder hoger licht. Wij zijn God dankbaar, aldus ds. Visser, voor wat Hij in minister Kern kamp ons heeft geschonken. Zijn leven was een getuigenis, dat in deze tijd, waarin velen zoeken naar de zin en het doel van het leven en waarin vaak alles on doorzichtig kan schijnen, zo moge worden verstaan. Dan was zijn leven en zijn arbeid niet vergeefs. Ds. Visser sprak tenslotte woor den van troost tot de familie van de overledene. Terwijl de organiste het gezang „Boven de sterren," preludeerde, werd de baar de aula uitgedragen. Een lange stoet van autoritei ten, oud-collega's en vrienden van de overledene volgde de baar naar de laatste rustplaats van prof. Kernkamp. Ds. Visser las hier psalm 103, waarna de zoon van de overlede ne, mr. F. H. Kernkamp, een dankwoord sprak. De plechtigheid werd besloten met het uitspreken van de Lu therse begrafenisformule en het „Onze Vader." Men vreest, dat honderden per sonen zijn omgekomen bij grote overstromingen als gevolg van het wassen van de rivieren Hel- moend, Argandab en Arghsjan in de provincie Kandhar in het zui den van Afghanistan, aldus meldt radio-Kaboel. Duizenden mensen zijn geruïneerd en dakloos. De oogst is volkomen vernield. Vele bruggen en wegen zijn wegge spoeld. In de provincie Ashanti, aan de Goudkust, hebben zich na het be kend worden van de verkiezings uitslagen hevige incidenten voor gedaan waarbij één dode en drie gewonden zijn gevallen. De Franse regering heeft za-|Van Financiën op woensdag j.l. terdag een decreet gepubliceerd waarbij beperkingen worden af- waarbij de prijzen worden ge-j gekondigd inzake aankopen op blokkeerd als onderdeel van de afbetaling en op bankkredieten, regeringscampagne ter bestrij-1 Hoewel de stijging van de kos- ding van de inflatie. Het decreetten voor levensonderhoud niet dat in het officiële prijzenbulle-wordt weerspiegeld in het offi- tin der regering wordt gepubli- ciële indexcijfer heeft de federa- ceerd blokkeert de prijzen der meeste goederen op het niveau van vóór 15 juni j.l. Er wordt echter melding gemaakt van een aantal uitzonderingen op deze prijsstop o.m. voor vlees, vis, agrarische produkten en inge voerde goederen. Het decreet van zaterdag volgt na de aankondi ging van het Franse ministerie tie van verenigingen van gezin nen onlangs medegedeeld dat de kosten van levensonderhoud voor een gezin van vier personen thans 13 hoger zijn dan in januari. De voornaamste oorza ken van de inflatie-spiraal zijn de last van de militaire operaties in Algerije en de jongste verhogin gen der ouderdomspensioenen.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1