Selwyn Lloyd over Griekse houding ten aanzien van Cyprus Amerikanen ontvangen dreigbrieven uit Duitsland „Sit-Down"-staking in Poznan DE KABINETSFORMATIE De westelijke hulp voor Egypte b ij de bouw van de dam van Assoean De staking in de Amerikaanse staalindustrie Sunarjo overgeplaatst naar kantoor van de proc.-generaal Meningsverschil in Nigeria HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN VRIJDAG 20 JULI 1956. 11e Jaargang Nr 3821. PINEAU NAAR LONDEN vanouds beroemd vanouds bemind HET NOODWEER BOVEN OOST-DUITSLAND Bijdrage van het rijk in bestrijding kinder verlamming Waterverontreiniging en radioactiviteit Deelneming in Suriname met het overlijden van minister Kernkamp GROMYCO UIT DE V. S VERTROKKEN DE FRANSE EISEN TEN AANZIEN VAN HET SAARGEBIED Een jaar na „Genève" ZORIN UIT BONN VERTROKKEN MEMORANDUM VAN ALGERIJNSE NATIONALISTEN INDONESIË Geen openbaar aanklager meer in de zaak Smidt? HAMMARSKJOELD IN JERUZALEM BWiikering bij ïbonnera >r.' Terneuzen Eedactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pm advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, Iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor het masndagnummer: Zaterdags 10 uur. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Selwyn Lloyd, heeft donderdag in het Lagerhuis verklaard, dat het Griekse optre den een oplossing van het vraag stuk Cyprus nog moeilijker heeft gemaakt. Het kan niet anders, of dit moet bij de bondgenoten twij fel doen ontstaan aan de toekom stige houding van Griekenland, zelfs als een (regeling gevonden zou kunnen worden, zo zei hij. Lloyd verklaarde, dat radio- Athene het vermoorden van Brit se militairen en burgers heeft ge prezen cn dat Griekse wapens aan de Cyprische verzetslieden De woordvoerder van de kabi netsformateur heeft donderdag ochtend medegedeeld, dat dr. Drees woensdagmiddag „een brief heeft ontvangen van de K.V.P.-fractie". In antwoord op vragen, of zoals in persberich ten wordt gezegd in deze brief de K.V.P.-fractie heeft medege deeld, dat het ontwerp-program- ma van de formateur voor haar niet aanvaardbaar is, zeide de woordvoerder geen inlichtingen te kunnen geven. Over de feitelijke gang van za ken deelde hij voorts mede, dat dr. Drees woensdagavond nog na dere besprekingen heeft gevoerd met de fractie-voorzitter van de P.v.d.A. in de Tweede Kamer, mr. Burger. De formateur had reeds woensdagochtend dus voor de ontvangst van de brief van de K.V.P. een onderhoud gehad met de fractieleider van de P.v.d.A. Voorts heeft dr. Drees de fractieleiders van de P.v.d.A., K-.V.P., de A.-R., de V.V.D. en de C-H.u. een stuk doen toekomen over de defensie-uitgaven met nadere cijfers, die ten grondslag liggen aan het akkoord, dat over dit vraagstuk tussen de forma teur en de demissionaire minis ter van Oorlog, ir. Staf, is be reikt. zijn geleverd. Dat kan volgens hem slechts met heimelijke in stemming van Griekse functiona rissen gebeurd zijn. Griekenland is een oude, waar devolle bondgenoot van Engeland, aldus Lloyd, en dat maakt het huidige optreden van de Griekse regering nog bedroevender. Lloyd herhaalde het Britse standpunt, dat een N.A.V.O.-basis op Grieks gebied Cyprus als Brit se basis in het Midden-Oosten niet vervangen kan. Hij geloofde dat de bevolking van Cyprus de Britten goedgezind is, doch dat zij dit niet durft te tonen als ge volg van terroristische druk. ,,De terroristen worden gesteund door de orthodoxe kerk", die volgens de minister geen normale gang van zaken met geheime verkie zingen wenst, omdat dan spoedig een einde zou komen aan haar politieke macht. Minister Lloyd verklaarde dit bij het debat in het Lagerhuis, dat volgde op een regeringsver klaring. In deze verklaring heette het dat de regering van plan is verder te gaan met de plannen voor binnenlands zelfbestuur voor Cyprus en dat de Britse rechtskundige lord Radcliffe naar het eiland is gezonden om materiaal te verzamelen voor een „liberale grondwet". LJoyd betoogde, dat na vertrou welijke besprekingen met Tur kije, dat krachtig de Turkse min derheid op Cyprus steunt en dat tegen toekenning van zelfbe schikkingsrecht aan de in meer derheid Griekse bevolking is, de Britse regering besloten heeft dat op Cyprus beter gewerkt kan worden „langs de lijn van consti tutionele ontwikkeling". De Britse regering aanvaardt het beginsel van zelfbeschikking voor Cyprus, doch toepassing er van is „een andere kwestie". Als men aanvaardt, dat een volk het recht heeft op zelfbeschikking zo dra het er om vraagt, hebben ge organiseerde internationale ge meenschappen geen zin meer. Voor de Turkse Cypristen eist men immers ook niet het zelfbe schikkingsrecht op, aldus Lloyd. De Franse minister van Buiten landse Zaken, Christian Pineau, zal dertig jüli naar Londen gaan om besprekingen te voeren met zijn ambtgenoot Selwyn Lloyd. Oorspronkelijk was het de be doeling, dat de besprekingen deze maand te Parijs zouden worden gevoerd tijdens het bezoek van premier Eden en Lloyd. Maar dit bezoek was tot september uitge steld wegens drukke werkzaam heden der beide ministers. Pineau wilde echter niet zo lang wach ten. Volgens diplomatieke waarne mers te Londen zal Pineau waar schijnlijk spreken over Algerië, de toestand in het Midden-Oosten en eventuele vermindering der Westelijke militaire kracht in de komende jaren. DXWAU UA C H O C O L D E Tengevolge van het noodweer van het afgelopen weekeinde zijn in West-Thüringen (Oost-Duits- land) drie personen om het leven gekomen. De schade wordt ge schat op zeventien miljoen mark, aldus „Neues Deutschland", het orgaan van de Oostduitse com munistische partij. Het rijk wil 688.500 gulden ter beschikking stellen van het na tionaal fonds voor de bestrijding van de kinderverlamming. In een wetsontwerp tot wijzi ging van de begroting 1956 van sociale zaken en volksgezondheid wordt voorgesteld, dit bedrag uit tp trplilcPTl Van het bedrag is ƒ500.000, bestemd voor de aanschaffing van 't instrumentarium, 30.000 gulden voor aanvullende oplei ding van personeel, 12.500 voor het bureau van 't nationale fonds voor de bestrijding van de kin derverlamming, 50.000,voor subsidie in salarissen etc. van het verplegend personeel, alsme de 96.000,voor bijdragen in de kosten van behandeling van patiënten. Hierdoor zal met de revalidatie een begin worden ge maakt. Bet Engelse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat het feit, in hoever re Egypte in staat is zijn aandeel in de kosten van de bouw van de dam van Assoean te dragen, thans een factor is, welke door Engeland in overweging genomen zal worden bij zijn beslissing, of Een en twintig Europese lan den alsmede Tunesië zullen ver tegenwoordigd zijn op een Euro pese regionale werkconferentie van de wereldgezondheidsorgani satie, welke van 23 tot 29 juli te Helsinki wordt gehouden. Deze werkconferentie zal voornamelijk gewijd zijn aan het bestuderen van maatregelen tegen de water verontreiniging en aan het pro bleem van de radioactieve afval stoffen. Het is de vijfde regionale ge zondheidsconferentie van de W.G.O. voor Europa. De eerste bijeenkomst vond plaats in 1950 te 's-Gravenhage. De Europese deskundigen op het gebied van de volkshygiëne kwamen in 1951 bijeen te Rome. in 1952 te Londen en in 1954 te Optaija. Aan de conferentie te Helsinki zal van Nederlandse zijde worden deelgenomen door prof. J. K. Baars van het T.N.O.-instituut te 's-Gnavenhage, door dr H. J. A. Groen te Deventer, en door prof. W. F. J. M. Krul van het rijksin stituut voor drinkwatervoorzie ning te 's-Gravenhage. het steun aan het plan zal ver lenen. In het begin van dit jaar heb ben Engeland en de Ver. Staten tezamen met de Wereldbank steun aangeboden voor de bouw van deze dam. Voor de eerste fase van de aanleg hebben En geland en de Ver. Staten samen 70 miljoen dollar aangeboden. Dit Westelijke aanbod werd door Egypte nooit formeel aanvaard en naar men meent heeft Egypte met de Sowjet-Unie gesproken over mogelijke hulp van die zij de. De Egyptische ambassadeur te Washington heeft in het begin van deze week medegedeeld, dat zijn regering thans besloten had de Westelijke hulp te aanvaar den. Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken zei donderdag, dat het Engelse aanbod niet werd ingetrokken, maar dat er sedert het aanbod gedaan werd heel wat is ge beurd en dat daarmede rekening gehouden zal moeten worden. Hij voegde hieraan toe, dat de zaak geheel op haar meritis wor den beschouwd en dat de facto ren, waarop gedoeld wordt van economische en zeker niet van politieke aard zijn. Bijzonde overleg tussen Engeland en de Ver. Staten over het Egyptische besluit tot aanvaarding van de Westerse hulp heeft niet plaats gevonden. Ook de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft op zijn persconferentie verklaard, dat er na het aanbod aan Egyp te heel wat gebeurd is. T« Paramaribo werden de vlag gen halfstok gehesen, toen daar 't overlijden van minister Kern kamp bekend werd. De regering, de staten en de politieke par tijen hébben telegrammen van deelneming verzonden. Het blad „Suriname" schreef, dat het heengaan van deze grote Nederlander Suriname diep be roert. Kernkamp was een man van formaat, van soepele opvat tingen en van een onkreukbaar karakter. Het statuut voor het koninkrijk was voor de partijen in Suriname slechts aanvaard baar omdat minister Kernkamp er een voorstander van was en men in hem vertrouwen had. „Het Nieuws" schrijft, dat de geschiedenis van het statuut niet kan worden geschreven, zonder daar Kernkamp een geheel eigen en blijvende plaats in te geven. Hij heeft zijn ministerieel be staan in de waagschaal gelegd, toen de besprekingen met Suri name dreigden te mislukken. Zijn medewerking aan 't tot stand komen van het statuut heeft hij boven woorden uitgeheven, en wel dermate dat hij er persoon lijk risico voor heeft genomen. In het Nederlandse parlement is bij de discussies over het statuut zelfs het woord „staatsraad" ge vallen. „Het Nieuws" herinnert er ten slotte aan, dat minister Kernkamp ook een belangrijke bijdrage heeft geleverd voor wat betreft de financiering van het Surinaamse tienjarenplan. De Sowjetrussische plaatsver vangende minister van Buiten landse Zaken Gromyko is woens dagavond uit New York naar de Sowjet-Unie vertrokken. Hij ver klaarde, dat de bijeenkomst van de ontwapeningscommissie der Ver. Naties, waarop hij zijn land heeft vertegenwoordigd, geen praktische resultaten heeft op geleverd. „De subcommissie zal het over leg voortzetten, doch het is nog te vroeg te zeggen, of er iets zal worden bereikt", aldus Gromyko. De „Neuesten Nachrichten", het blad van de C.D.U.-Saar, meldde donderdag uit Parijs, dat van Franse zijde ten aanzien van het Saargebied thans eisen ge steld worden, welke naar Saar- landse mening ver uitgaan boven hetgeen door dr Adenauer en de Franse minister-president, Mol- let, te Luxemburg werd 'overeen gekomen. Op zijn minst beteke nen de gestelde eisen een zeer ver gaande interpretatie van de afspraken te Luxemburg, aldus het 'blad. De Fransen zouden boven de hun toegestane 90 miljoen ton kolen uit het Saargebied nog 10 miljoen ton kolen voor eigen ver bruik in het. Saargebied willen ontvangen. Er zouden ook me ningsverschillen zijn ontstaan over de kwesties van kapitaal overmakingen en het toezicht op 'banken. Op welke wijze de toe komstige valuta-overgang, in het bijzonder de verwisseling van de bankbiljetten in het Saargebied zal geschieden, is een nog volko men openstaande vraag, aldus het 'blad. Hoge Amerikaanse militaire en diplomatieke functionarissen te Washington en Bonn en ook ge zinnen in de Ver. Staten hebben dreigbrieven ontvangen, waarin de terugtrekking van de Ameri kaanse troepen uit West-Duits- land wordt geëist. Het feit dat een jaar geleden de topconferentie van Genève is gehouden, wordt gememoreerd in het Russische blad „Izwestja". Het blad schrijft, dat „de geest van Genève" zich in toenemende mate baanbreekt in de interna tionale betrekkingen, „hoe graag ook de koppige voorstanders van de koude oorlog de herinnering aan deze conferentie willen uit wissen". In Peking heeft het „Volksdag blad" een hoofdartikel aan de conferentie gewijd. Onder de gro te mogendheden, zo schrijft het, neemt alleen Amerika geen posi tieve houding jegens een vreed zame co-existentie in. In de brieven, ondertekend door ,de strijkgroep voor een onaf hankelijk Duitsland" en gepost in München en Stuttgart, wordt ge zegd, dat de tijd is gekomen, dat „wij Duitsers zelf een einde aan deze ondragelijke toestand zul len maken". „Wij delen U dit mee uit naam van het Duitse volk, zodat zelfs een gewelddadig op treden van onze beweging, in ge val dit gebeurt, geschiedt met Uw medeweten en goedkeuring. U bent verantwoordelijk voor het optreden van Uw regering. Wij doen een beroep op U en wij waarschuwen U. Roept Uw huur troepen terug van ons gebied. Wij hebben genoeg mensen om ons zelf te besturen. Wij wensen onverdeelde vrijheid en onafhan kelijkheid en wij zullen die krij gen. Wij zullen dit door daden bewijzen. Amerikanen, verlaat Duitsland, zolang het nog kan", aldus de inhoud van de dreig- Valerian Zorin, de Russische ambassadeur in West-Duitsland, is woensdagochtend voorgoed uit Bonn vertrokken. Hij wordt plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken. Zorin ging niet in °P het ver zoek van de pers om enkele woorden tot afscheid te zeggen Na enige aarzeling antwoordde hij bevestigend op de vraag, of zijn verblijf in de bondsrepubliek aangenaam was geweest. De scheidende ambassadeur en zijn vrouw werd uitgeleide ge daan door vertegenwoordigers van de bondsregering en bijna 't gehele personeel van de Russi sche ambassade. Volgens een woordvoerder van het Witte Huis heeft president Eisenhower geen ultimatum of waarschuwing gericht tot de werkgevers en werknemers, die betrokken zijn bij de staking in de staalindustrie, om binnen een week het conflict bij te leggen. Deze mededeling werd gedaan naar aanleiding van berichten in Amerikaanse bladen, volgens welke de werkgevers en de werk nemers een week de tijd zouden hebben gekregen om tot een re geling te komen. Volgens deze Dr Fehrat Ahbas en drie ande re vertegenwoordigers van 't „Al gerijnse bevrijdingsfront", die zich thans op het Zuidslavische eiland Brioni bevinden, hebben donder dag bij het secretariaat van de conferentie van president Tito, president Nasser en premier Nehroe een memorandum afge geven, waarin wordt verklaard dat het Algerijnse volk, „dat de wapens heeft opgenomen om voor zijn vrijheid te strijden, geen besprekingen afwijst, welke kun nen leiden tot beëindiging van het conflict". De drie nationalis tische leiders zijn niet door de drie staatslieden van Zuid-Slavië, Egypte en India ontvangen. De voorwaarden voor een vreedzame regeling en een sta ken van het vuren in Algerië zijn, volgens het memorandum, de Franse erkenning van het. Alge rijnse recht op onafhankelijkheid en de vorming van een voorlopige Algerijnse regering, die belast is met de regeling van het gehele Algerijnse vraagstuk door onder handelingen met Frankrijk. berichten zou aan de onderhan delaars zijn medegedeeld, dat president Eisenhower een voor beide partijen onaangename maatregel zou nemen, indien de staking niet binnen een week geëindigd zou zijn. Naar gemeld wordt zijn de di recties der staalmaatschappijen en de vakverenigingsleiders ge waarschuwd, dat president Eisen hower wenst, dat binnen een week een regeling gevonden zal worden voor de staking in de Amerikaanse staalindustrie. Volgens de bladen heeft de re geringsbemiddelaar, Joseph Fin- negan, de vertegenwoordiger van de grote staatmaatschappijen en van de vakvereniging der staal- arbeiders gewaarschuwd, dat pre sident Eisenhower een voor beide partijen onaangename maatregel zou nemen, wanneer de staking niet binnen een week geëindigd zou zijn. brieven, die door het „State De partment" zijn ontvangen. Naar verluidt is de zaak in on- derzóek bij het Amerikaanse fe derale bureau van onderzoek, de F.B.I. Volgens een functionaris van het ministerie van Buiten landse Zaken lijkt de genoemde „strijdgroep" op het eerste ge zicht een extremistische organi satie met slechts enkele leden. „De denkbeelden van deze zeer kleine groep weerspiegelen geens zins de houding van een belang rijk deel van het Duitse volk", zo voegde hij hieraan toe. Ook diplomaten op de Duitse ambassade te Washington heb ben dergelijke brieven gekregen. De Amerikaanse gezinnen, die de brieven hebben ontvangen, zijn over het algemeen voormalige Duitsers in de staat Pennsylvania met zoons in het Amerikaanse leger in Duitsland. De officier van justitie Sunarjo is met ingang; van gisteren over geplaatst naar het kantoor van de procureur-generaal, aldus ver nam de correspondent van het A.N.P. gisteren te Djakarta uit betrouwbare kiringen. Een reden voor deze overplaat sing kon nog niet gegeven wor den, maar deze kringen herinner den aan de kritiek in sommige kranten op Sunarjo wegens het vrijlaten van Han Swie, een Indo nesische zakenman van Chinese afkomst, die na een gevecht met een officier van het leger, gear resteerd was, maar door Sunarjo na enkele dagen weer werd vrij gelaten. Het is nog niet zeker, of Sunar jo zal blyven optreden als open baar aanklager in de zaak Schmidt. Op 31 juli zou Sunarjo zijn requisitoir in deze zaak hou den. De secretaris-generaal der Ver. Naties, Dag Hammarskjoeld, is donderdag voor een bezoek van twee dagen en besprekingen met Israëlische leiders in Jeruzalem aangekomen. Hij zei, dat hij „persoonlijke contacten zou vernieuwen". Hij werd o.a. ontvangen door de Is raëlische minister van Buiten landse Zaken, mevrouw Golda Meyerson. Hammarskjoeld ging naar het hoofdkwartier van de commissie van toezicht op de wapenstilstand der V. N., in de gedemilitariseer de zóne, en vervolgens naar het kantoor van premier David Ben Goeriori. In Oost-Nigeria is een ernstiglijkheid dat de premier zijn ont- meningsverschil ontstaan tussen I slag zal aanbieden en dat zijn de gouverneur en premier Nam-1 partij wellicht de komende con- di Azikiwe, omdat de gouverneur ferentie over grondwetskwesties volgens de regering, in strijd met de grondwet, geweigerd zou heb ben haar advies op te volgen. Premier Namdi Azikiwe heeft bekendgemaakt, dat hij vrijdag, op een speciale vergadering van het parlement, een verklaring zal afleggen. Hij verklaarde dat hij zich niets door de gouverneur en de Britse minister van Koloniën wil laten opleggen. Waarnemers houden rekening met de moge- Arbeiders van de Stalin-loco- motieffabriek in Poznan zijn een „sit-down"-staking begonnen, omdat na de opstand in juni hun eisen niet zijn ingewilligd, dit heeft volgens het Westduitse persbureau D.P.A. een reiziger die uit Polen in Berlijn is aan gekomen, donderdagavond mede gedeeld. De reiziger verklaarde, dat de staking nog gaande was toen hij eind vorige week Polen verliet. Troepen hadden toen de fabriek in Poznan omsingeld om de sta kers tot overgave te dwingen. Donderdag 12 juli hadden een paar arbeiders geprobeerd de fabriek te verlaten, doch zij wa ren door de militairen terugge zonden of vrijwillig teruggekeerd, toen bleek, dat zij buiten de fa briek hun kameraden toch niet helpen konden. Er hadden zich geen schietpartijen voorgedaan. De vrouwen van de arbeiders mogen voedsel brengen en met hun mannen praten. Volgens de reiziger staken de arbeiders niet slechts voor hoge re lonen en lagere prijzen, doch ook uit protest tegen de arresta ties die na de opstand van 28 juni verricht zijn. Hij zei voorts, dat zijn Poolse vrienden hem ge smeekt hebben aan de buitenwe reld verslag over de nieuwe sta king uit te brengen. zal boycotten, aldus meldt een correspondent van de Londense „Times". Volgens de lezing van de pre mier steunt de gouverneur een eis van de „Verenigde nationale 1 onafhankelijkheidspartij" (oppo sitie) die een commissie een on derzoek willen laten doen naar investeringen van staatsgelden in de „Afrikaanse continentale bank" en andere kwesties, hoe wel de regering geadviseerd heeft deze eis niet te ondersteunen. De ministers zien hierin een aanflui ting van hun gezag. Voorts kla gen zij over een „uitdagende hou ding" van de Britse minister van Koloniën Lennox Boyd. De „Times" tekent hier nog bij aan, dat premier Azikiwe aan zienlijke belangen in de „Afri kaanse continentale bank" heeft. Donderdag is bekendgemaakt, dat de bijeenkomst van het parle ment tot 2 augustus is uitgesteld. Reuter meldt nog nader, dat premier Azikiwe maandag het Britse ministerie van Koloniën ervan beschuldigde, dat het de gouverneur steunt bij de bescher ming van het monopolie van Britse banken in Nigeria. In Djakarta liepen gistermid dag geruchten, dat Sunarjo een verzoek tot ontslag had inge diend. De wnd procureur-gene raal, Abdul Mutalib Moro, wenste op vragen over deze geruchten en over de overplaatsing van Sunar- 'jo geen commentaar te geven. Inmiddels voerde de procureur- generaal. Suprapto, gister lang durige besprekingen met het hoofd van het centrale criminele onderzoek bureau, Oemar Senoad- ji, over de Han-Harnojo-kwes- tie", dat in Djakarta, vooral ook na de ontvoering van Oe Lie Hok Tay, dat men in verband hiermee brengt, het gesprek van de dag is. ONSTANDVASTIG WEEB. Ook donderdag werd het weer in een groot dee] van West-Euro pa beheerst door een lagedrukge bied, waarvan het centrum bo ven 't westen van Frankrijk lag. Het lagedrukgebied was gevuld met vochtige en onstabiele lucht. Hierin kwam in Frankrijk. Bel gië en zuidoost Engeland opi ta melijk uitgebreide schaal onweer voor. Ook in het zuiden en mid den van ons land was dit het ge val. Plaatselijk viel in. enkele uren tijds ongeveer 10 mm neer slag. De voorste begrenzing van deze lucht liep over ons land via West-Duitsland naar het zuiden. Aan de oostelijke zijde van deze begrenzing kwam fraai zomer weer voor. In Scandinavië, Oost Duitsland en Polen liepen de tem peraturen tot 25 graden op. In Italië en de Balkan werd het 30 graden. Inmiddels trekt het in het be gin genoemde lagedrukgebied langzaam verder naar het oosten. Het blijft daarbij het weer in ons land beheersen. Aan het onstand vastige weer in ons land komt vandaag dan ook nog geen einde. Doordat de wind geleidelijk waf meer naar het noorden draait, zullen in de kustgebieden de tem peraturen wat lager worden. medegedeeld door het K.N.M.I. te Dé Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. Onstandvastig. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele regen- of on weersbuien. Matige wind in hoofdzaak tussen oost en noord. In de kustgebieden iets lagere temperaturen, elders weinig ver andering in temperatuur. Breskens Terneuzen Hansvveert Walsoorden JULI. v.m. n.m. 0.57 1.17 1.32 1.52 2.12 2.32 2.22 2.42 ZON MAAN op onder op onder Juli. 20 4.46 20.50 19.07 2.33 21 4.47 20.48 19.42 3.30 22 4.49 20.47 20.10 4.32

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1