Zuid-Hollandse Deltaplan visie op Oe Wereld van week tot week De onlusten in Tibet BINNENLANDS NIEUWS Franco over Spanjes toekomst Blijf meester Kantongerecht Terneuzen. "AKKERTJES" TWEEDE BLAD Donderdag 19 juli 1 ?56 11e jaargang no. 3820 GEESTELIJKEN IN POZNAN GEARRESTEERD? In 1990 zoet water uit de zee Israël wijst Noorse waarnemer uit DE VER. STATEN EN CYPRUS Veiligheid in de lucht Weer aardschokken Opper-Birma Tunesische Constituante steunt Boerguiba AANSLAG OP CYPRUS fin, en Uw klachten weg! JAN KLAASSEN ALS HEER IN HET VERKEER. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten HET IN DUITSLAND GELANDE HON GAARSE VLIEGTUIG Arabisch dreigement tegen Israël Moord zonder lijk Sportsnippers Wild-West Bij De adjunct-directeur van de Provinciale Planologische Dienst in Zuid-Holland, ir G. C. Lange, heeft tijdens een door het provin ciaal bestuur van Zeeland in de Statenzaal belegde bijeenkomst welke onder leiding stond van de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casemforoot en waartoe, behalve de leden der Provinciale Staten, een aantal hoofdambtenaren en de directeu ren der diverse provinciale dien sten waren uitgenodigd een uiteenzetting gegeven naar aan leiding van het door de planologi sche dienst voor Zuid-Holland uit gebrachte rapport „Randstad en Delta". Ir Lange koos zijn uitgangspunt in de noodsituatie in de randstad, waar door de snelle toeneming der bevolking en de voortgaande industrialisatie onbewoonbaar heid dreigt. Zuid-Holland zal in 1980 'n mil joen inwoners meer tellen dan op dit moment en deze ontwikkeling brengt bijzonder grote problemen mee. Het volbouwen der overge bleven ruimten tussen Rotterdam en Delft en tussen Delft en Den Haag biedt geen oplossing. Er zou hier een stad ontstaan, die het karakter van steden als Lon den en Parijs zou krijgen. Van daar, dat gedacht is aan expan sie naar het Zuidwesten, waarop ir Lange nader inging. In het bijzonder werd stilge staan bij de noodzaak van recrea tie voor de miljoenenbevolking. Bekend is, dat in 1980 zo'n 750.000 mensen tegelijk met va kantie zullen gaan. De stadspar ken zijn voor dit doel ongeschikt. Fietspaden door het polderland zijn volkomen onvoldoende en ook met recreatiegebieden langs Brielse Maas, Oude Maas en Spui komt men er niet. De oplossing moet dus in het Zuiden worden gezocht. In de Grevelingen kan door peilverlaging een aantal schitterende zandeilanden om staan, die uitstekend zijn in te richten voor deze massarecreatie. Als eenmaal het Deltaplan is uit gevoerd, zijn de verbindingen over de dammen naar Schouwen, Noord-Beveland en Walcheren zeer eenvoudig. Zeeland kan op deze wijze, al dus ir Lange, niet slechts van groot belang worden voor de recreatie der bevolking van de randstad Holland, maar ook voor de Belgen en Duitsers (Ruhrgo- foied), omdat de afstanden naar de voormalige delta relatief zeer kort zullen zijn. Men krijgt op deze wijze een soort Beneluxas, waar zich allerlei ontwikkelingen kunnen voordoen. Het gebied is de ontbrekende schakel tussen de Belgische driehoek en de rand- De Weense Katholieke nieuws brief „Kath.-Presse" heeft dins dag bericht, dat zeven R.K.- geestelijken in Poznan gevangen zijn gezet, omdat zij deel zouden hebben genomen aan de „honger- opstand" in Poznan. Het blad schreef dat volgens Rooms-Katholieke kringen in Berlijn twintig geestelijken wer den gearresteerd toen zij uit de kathedraal van Poznan kwamen. Na verhoor zouden 13 geestelij ken zijn vrijgelaten. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Seaton is van mening, dat men in 1990 in de Verenigde Staten zover zal zijn, dat een netwerk van leidin gen, kris-kras door het land, zoet water, dat uit de zee gewonnen is, zal aanvoeren. In een voor de televisie gehou den interview zeide Seaton, dat aan zijn departement koortsach tig wordt gewerkt aan de uitwer king van dit „uitzonderlijk be langrijke programma", het win nen van drinkwater uit zee- of brakwater, dat momenteel zelfs nog ongeschikt is voor gebruik in de industrie. „„?%'aatste twee jaar werd door et Congres een bedrag van een miljoen dollar uitgetrokken voor proefnemingen op dit gebied welke het nu mogelijk hebben ge maakt dat binnenkort twee kleine modellen voor het omzetten vaii zout in zoet water in bedrijf zul len worden gesteld, die elk vol gens een ander principe werken. Bovendien heeft het departe ment contact opgenomen met een groot aantal universiteiten, on derzoekcentra en particuliere maatschappijen voor het doen van onderzoekingen op dit ge bied. stad. Het Deltaplan belooft vei ligheid, zoet water en opheffing van het isolement voor Zeeland. Moge de toegift zijnruimte voor Nederland, aldus ir Lange. Tijdens een uitgebreide discus sie werden vele vragen gesteld, waaruit bleek, dat de aanwezigen naast de voordelen toch ook gro te bezwaren zagen. O.m. was men bevreesd voor wegzuiging van een deel der Zeeuwse koopkracht naar Rotterdam en voorts be treurde men het, dat volgens de Zuid-Hollandse visie de recreatie voorrang heeft boven de landaan winning. Ir M. de Vink, directeur van de Provinciale Planologische Dienst voor Zeeland, was van mening, dat het gewenst en noodzakelijk is de aan de gang zijnde ontwik keling der randstad zodanig om te buigen, dat zeker een deel van de bevolkingsaanwas wordt op genomen in de nog niet zo dicht bevolkte gebieden, w.o. Zeeland. Vanaf dit moment moet de lands regering deze „uitsmering" der bevolking ernstig bevorderen en daartoe de nodige faciliteiten ver lenen. Ir Lange antwoordde: „Als u die miljoen kunt opvangen, ga dan uw gang. Dan zullen wij heel wat minder zorgen hebben". Hij was van mening, dat spreiding van industrie (naar Zeeland dus) weinig mogelijkheden 'biedt... dit zal vooral aan de aard der indu strieën liggen. Prof. ir J. L. Klein, hoofdinge nieur-directeur van de Prov. Wa terstaat van Zuid-Holland, heeft nog enkele ^echnische vragen be handeld. Hij achtte het niet uit gesloten, dat nadere studies zul len uitwijzen, dat meer landwinst mogelijk is. Voor de binnen te dijken gron den zijn er z.i. drie gegadigden, t.w. de landbouw, de visserij en de recreatie. Straks zullen de te gengestelde belangen tegen el kaar afgewogen moeten worden. Dan zal beslist worden, of de Grevelingen, waar nu proeven worden genomen met het oog op de vraag, of hier de oestercultuur kan worden gevestigd, gereser veerd zal blijven voor de oester cultuur, mits uiteraard de proe ven suces hebben. Prof. Klein zei ook, dat de Nieuwe Waterweg zijn topcapa citeit nadert en dat er een nog vaag plan is deze aan de Zuidzijde te verdubbelen. Hij meende, dat in geen geval de Westerschelde de taak van de Waterweg zal kun nen overnemen. Israël heeft de Noorse V. N.- waarnemer Jalmo „persona non grata" verklaard. Hij zou zich 2 jaar geleden, toen hij nog geen waarnemer was, met smokkel tussen de Arabische landen en Israël hebben beziggehouden. Een Griekse regeringswoord voerder heeft dinsdag in Athene verklaard, dat de politiek van de Ver. Staten ten aanzien van Cyprus er een is van „vriend schappelijke neutraliteit" en be reidheid om te helpen bij het zoe ken van middelen of de uiteen lopende standpunten van de drie landen die bij deze kwestie be trokken zijn, Engeland, Grieken land, en Turkije, nader tot elkaar te brengen. Deze verklaring is uitgegeven na een bespreking die de Griek se ambassadeur in Washington gehad heeft met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles. De ambassadeur had op heldering gevraagd over een ver klaring van het „State Departe ment" waarin het besluit van de Britse regering om lord Radclif- fe naar Cyprus te zenden voor uitwerking van een Cyprische grondwet, werd toegejuicht aldus de Griekse woordvoerder. In het Oostelijke deel van Tibet duren de hevige gevechten tus sen Tibetanen en Chinezen voort, aldus meldt de te Nieuw Delhi verschijnende „Statesman" in 'n bericht uit Darjeeling, een India se stad aan de grote weg naar Lhasa. Ook in Noord-Tibet is een mas sabeweging gaande om zich te gen de Chinese communisten te verzetten. De spanning in het land is nog toegenomen door de aankomst van Chinese tanks in de hoofdstad Lhasa. Drie vooraanstaande lama's zouden hebben verklaard „niet in staat te zijn", een delegatie te lei den naar de opstandige gebieden in het Oosten en Noord-Oosten van het land. Hun geestelijke lei der de Dalai lama, zou hun dit op instigatie van de Chinezen heb ben gevraagd de abten van drie grote kloosters, waar 20.000 la ma's wonen, zijn door de Chine zen gearresteerd, toen zij op de Dalai lama een beroep wilden doen ten gunste van drie leden Oost-Tibet, door de Chinezen zijn aangehouden. De correspondent van het In diase blad meldt voorts, dat op alle wegen naar Lhasa via Oost- Tibet het verkeer is gestagneerd. Verscheidene duizenden Chine se militairen zijn bezig met het herstellen van de weg van Sjam- do naar Lhasa, de voornaamste verbinding met China. Drie brug gen, welke onder zware bewaking waren hersteld, zouden korte tijd later door de „Mimang" weer zijn verwoest. (In Djarjeeling staan verschei dene kloosters van Tibetaanse Boeddhisten, die nauwe betrek- President Eisenhower heeft dinsdag het Congres om extra gelden voor de Amerikaanse bur gerluchtvaart administratie ver zocht voor de ontwikkeling van een vijfjarenplan voor veiligheid in het luchtverkeer. in In het gebied van Mandalay, in Opper-Birma, dat maandag avond getroffen werd door een hevige aardbeving, hebben zich nieuwe aardschokken voorge daan. In Sagaing is het aantal doden tengevolge van de beving van maandag tot dertig gestegen, ter wijl er nog 25 personen worden vermist. De stad is geheel ver woest. Mandalay is nog steeds van elektriciteit verstoken. De grondwetgevende vergade ring van Tunesië heeft dinsdag haar vertrouwen uitgesproken in het beleid van premier Boergui ba en de verwachting uitgespro ken, dat de huidige regering de pogingen om te komen tot volle dige ontruiming van het land door de Franse troepen, zal voort zetten. BIJ ROTTERDAMSE P.T.T. WERD 30 MILLE VERDUISTERD. De postale recherche te Rot terdam heeft de 23-jarige P.T.T.- beambte aangehouden, die begin vorige week ten nadele van de P.T.T. een bedrag van ƒ30.000, aan kasgeld heeft verduisterd. De jongeman, die het geld had verborgen, heeft inmiddels be kend en 't gehele bedrag is- weer terecht. B. heeft gezegd, dat hij het geld wilde gebruiken, omdat hij aan een universiteit theologie wilde gaan studeren. Hij had reeds per 1 augustus a.s. zijn ont slag gevraagd. De jongeman is inmiddels voor de officier van justitie geleid en ingesloten. B. werkte op een bijkantoor, dat altijd overgeschoten kasgel den aangetekend naar het hoofd kantoor terugzond. B. was hier mee belast, maar inplaats van deze 31 mille op de sturen heeft hij het geld gehouden. Toen het linnen zakje, dat steeds voor deze geldzendingen wordt gebruikt, leeg aan het hoofdkantoor arri veerde, begon het onderzoek en men meende aanwijzingen te heb ben, dat B. er wel meer van wist Hij werd aan de tand gevoeld en na een aanvankelijke ontkenning hij was inmiddels aangehou den vertelde hij hoe de vork in de steel zat. Hij had geen geld om voor dominee te studeren en toen zich nu de kans voordeed om aan geld te komen, maakte hij hiervan gebruik. B. is nog Het Spaanse staatshoofd, gene raal Franco, heeft dinsdagavond te Madrid nogmaals betoogd dat de toekomst van het huidige po litieke systeem door de opvol gingskwestie is gewaarborgd en dat de politieke richtlijnen, waar voor zovele Spanjaarden hun bloed hebben vergoten gehand- Drie gemaskerde mannen heb ben dinsdag in een huis in een voorstad van Nicosia een Britse militair, die daar op bezoek was, doodgeschoten. De Brit bezocht dit huis vrij geregeld. Hij is de 42ste Britse militair, die in afge lopen 15 maanden door Cypri sche verzetslieden om het leven is gebracht. De Grieks-Cyprische verzets beweging heeft dinsdag in Li massol pamfletten verspreid waarin officiële Britse berichten tegengesproken worden, volgens welke bij zuiveringsoperaties in midden-Cyprus 17 verzetslieden gevangen genomen zijn. De ope ratie was „een slag in de lucht", kingen met Tibet onderhouden. Het nabijgelegen Kalimpong aldus deze vlugschriften, wordt voortdurend bezocht door Tibetaanse handelaars.) Volgens een officiële woord voerder te New Delhi zijn vorige week Chinese troepen uit Tibet op Indias grondgebied gekomen. VVeCI Clie Pf/fl Toen een Indiase patrouille hun hier had op gewezen, hadden zij En in 10 minuten zich teruggetrokken. Het incident deed zich voor in van de „Mimang" de Tibetaanse Himasjal Pradesj, door welk ge- verzetsbeweging, die na het on-1 bied een van de voornaamste han-1 derdrukken van een opstand in delswegen tussen India en Tibet het gebied van Golok, in Noord-1 loopt. haafd moeten blijven. Franco zei dit op een bijeenkomst van de nationale raad der falangistische beweging, welke hij presideerde. De vergadering was belegd ter gelegenheid van de 20ste verjaar dag van de nationalistische op stand tegen de Spaanse repu bliek. Nadat hij in grote lijnen het werk van zijn regering van de laatste 20 jaar had geschetst, somde generaal Franco in 26 pun ten het werkelijke van de toe komstige politieke en administra tieve constellatie in Spanje op; een en ander binnen het stelsel van richtlijnen van de falangis tische beweging. Franco beloofde, dat hij spoe dig grondwetsbepalingen zou la ten publiceren die „door middel van een systeem van politieke garanties" het politieke voortbe staan van de nationale falanx beweging moeten garanderen. We moeten ons allemaal, staats hoofd, minister of parlementslid, aan dit systeem onderwerpen. Deze wetten zullen de taken van de regering bepalen. De nationale (Falanx Raad) moet het hoogste partij-instrument worden. Bij zijn verdediging van de „een partij-staat" verklaarde generaal Franco, dat Spanje in de laatste jaren onmogelijk zoveel vooruit gang geboekt zou hebben wan neer er meer partijen waren ge weest, die naar de heerschappij hadden gedongen. Hij eindigde met een beroep op het geduld van zijn gehoor: „Wij hebben Spanje weer op de been gebracht, maar twintig jaren kun nen nog niet herstellen, wat in 'n halve eeuw is verwaarloosd. nooit eerder met de justitie in aanraking geweest. THANS TWINTIG GEVALLEN VAN KINDERVERLAMMING IN DELFT. Sinds maandag is het aantal gevallen van kinderverlamming in Delft weer met twee gestegen. Het bedraagt thans twintig. Twee van deze gevallen be treffen twee kinderen uit één ge zin, hetgeen zeer zelden voor komt. Bij de twintig patiënten is één volwassene. Van één patiënt is men nog niet zeker, hoewel alle verschijn selen op kinderverlamming wij zen, zijn tot dusverre nog geen verlammingen opgetreden. Ondanks deze nieuwe stijging staat de gemeentelijke genees kundige- en gezondheidsdienst in overleg met de inspectie voor de volksgezondheid nog steeds op het standpunt dat er geen aan leiding is voor ingrijpende maat regelen. VIADUCT IN AANBOUW INGESTORT. Een instorting, die gelukkig geen slachtoffers heeft geëist, doch wel een aanzienlijke scha depost betekent en stagnatie in de werkzaamheden, heeft zich voorgedaan bij de aanleg van het viaduct in de kruising Apeldoorn- sewegWaterbergse weg. Bij het storten van beton in het middengedeelte tussen de kolom men, brak namelijk de bekisting, waardoor het beton scheurde en men ih allerijl aan het werk is moeten gaan om het er uit te stampen door middel van pneu matische boren e.d. Hiermede was men eerst woensdagmiddag mede gereed. Men moest hierbij wel zeer vlug tewerk gaan, om dat de dikke betonlaag anders geheel verhard zou zijn. Heel wat Arnhemmers zijn bereids een kijkje gaan nemen bij het via duct, waaronder een groot aan tal stalen pijpen is aangebracht, die het wel hebben gehouden. De Friese poppenkastspeler, Harm de Willigen, heeft dezer dagen in hotel „Het Witte Huis" WAT Mijn HARPT Maakt 15 GOED Een woordvoerder van het Hongaarse ministerie van Buiten landse Zaken heeft dinsdag ver klaard, dat de Westduitse rege ring ten aanzien van het Hon gaarse passagiersvliegtuig dat op 13 juli in West Duitsland is geland „zeer behulpzaam" is. De Hongaarse autoriteiten heb ben gevraagd het vliegtuig terug te geven, de bemanning en pas sagiers, die dat wensen gelegen heid te geven terug te keren en Hongaarse deskundigen toestem ming te geven het vliegtuig te komen halen. Al deze verzoeken zijn ingewilligd, aldus de woord voerder. De tien inzittenden van het vliegtuig, die naar Hongarije te rug willen, worden deze week in Boedapest verwacht. De negen anderen hebben politiek asiel in de Bondsrepubliek gevraagd. De Arabische natie, die zich uitstrekt van Marokko tot Irak en ongeveer honderd miljoen in woners telt, is werkelijkheid ge worden. Zij zal in haar midden geen parasitische uitwas dulden en zij zal alle indringers waar dan ook in de Arabische wereld vernietigen, aldus heeft een com mentator in de Egyptische uit zending van „D,e Stem der Ara bieren" als dreigement aan het adres van Israël verklaard. te Olterterp voor een publiek van politieambtenaren, paedagogen, en verkeersdeskundigen de pre mière gegeven van een door hem geschreven poppenspel over het veilig verkeer. De heer De Willigen, die bij de Friese schooljeugd geen onbe kende is, hoopt op deze wijze bij te dragen tot de opvoeding van de jeugdige Friezen tot dames en heren in het verkeer. SPECIALIST IN BROMFIETSEN. De Eindhovense recherche heeft de 31-jarige pottenbakker Van De V. uit Valkenswaard aange houden. De man bleek twee bromfietsen, waarvan hij er één in Eindhoven gestolen en de an dere gehuurd had, in Amsterdam te hebben verkocht. Anderzijds had hij in Amsterdam vier brom fietsen gestolen, waarvan hij er drie resp. in Eindhoven, Rotter dam en Maastricht had verkocht, de vierde was nog in zijn bezit. In de dinsdagmorgen gehouden zitting van het kantongerecht Terneuzen werd door getuigen bevestigd dat de classificeerder F. K. uit Dordrecht als bestuur der van een auto inderdaad rechts heeft uitgeweken toen hij onlangs van de Middensluis de Westkolk- straat te Terneuzen kwam ingere den. Andere weggebruikers wa ren in de veronderstelling dat K. zijn wagen ging parkeren. Er stonden in de Westkolkstraat reeds vele auto's geparkeerd, maar op de plaats waar K. uit week was ruimte genoeg, zodat een achteropkomende bestelauto, bestuurd door H. D., scheepshan- delaar te Terneuzen, langs K.'s auto voorbij kon rijden. Zo ver Even buiten een dorpje ergens in Frankrijk werden twee bewoners aan gesproken door een onberispelijk gekle de jongeman, die hen de weg vroeg naar een oude rot in het vak kan daar wijs lopen waren de paarden dood en de boer uit worden. onder doktershanden. Het grootste deel van de Wild-West- De Zweedse beroepsvoetballer Gunnar W afNordahl is, na acht jaar voor Milaan te u u De belastingdienst in Stockholm heeft zich hebbe" 9espeeld. overgedaan aan Rome Bij een naburig hotel. Zij wezen hem de films wordt gemaakt in het plaatsje een Maffer' aangeschaft, die het blaffen Z'J.n T,u ,Jee9 hij van de Milanese club richting, liepen door, maar keken even Adair in de Amerikaanse staat Oklaho- van twintiS verschillende soorten honden Z,jn borstbeeld m brons cadeau. later om toen een vrachtwagen passeer- ma. Met recht, zal men zeggen, als men ^an imiteren. Daarmee gaat men de straten Terwijl in Engeland en Frankrijk de de, die even voorbij de jongeman stopte, hoort hoe onlangs bij de verkiezing r an c'00r om ade honden en hondjes naar buiten inkomsten van de voetbalclubs dalen, Ei stapten twee mannen uit, van wie de een sheriff de aan de macht zijnde werd l°kken en zo te controleren of ze wel een stijgen die in Italië nog steeds. De club ene een revolver in de hand had, waar- weggestemd en deZe nederlaag zo slecht Mastingpenning dragen! Florence beurde dit seizoen twee miljoen mee hij op de jongeman schoot. Deze kon verdragen dat hij zijn functie niet gulden. zakte in elkaar en werd daarna door de direct wilde neerleggen maar eerst nog Koffle De waterpoloploeg van Verviers in twee bandieten in de auto gesleurd waar van ziin macht pebniik mnaUte T„ r, ia" veniers in hii n,Pt nr.o- p™ Ilif .,,f to„„„ J 1 maaKte om de In een cafe in Brussel hangt de vol- Belgie telegrafeerde aan de club te v nieuw gekozen sheriff in te rekenen. Op gende prijslijst: Koffie 5 francs; goede Mouscron dat ze verhinderd was de politiebureau aangekomen vond de koffie 6 francs; extra goede koffie vastgestelde wedstrijd te komen spelen. Zo z het verhaal dat de twee toe- "leuw gekozene het echter tijd om de 7 francs; dat is nog eens koffie 7,5 franc. Oorzaak: Verviers stond door overstro- schouweis van dit drama aan de politie honneurs over te nemen. Hij trok op zijn mingen onder water. overbrachten. De politie dacht dat het hier beurt z>jn revolver, waarop voor de ogen Tip bTtrof^n'glng jveügTan ^tpeur^NoTh ^ntstcn^HeTresülteaTwas"dat de °e New-Vorkse politie verschafte zich Tourdjfers de auto noch het lijk werden echter ge- elkaar doodschoten, zodat der ttf^t^" Charles Pélissier heeft de meeste over- vonden. Steeds mysterieuzer werd het ver- ,ïlen ,n Adair nu zonder zit. haal dat de kranten over dit geval publi- kwam het echter niet, want van tegenovergestelde richting nader de een motorrijwiel, bestuurd door de visser 'tH. uit Bouchau- te, die door de bestelauto plotse ling de weg versperd zag. Veel bleef er toen voor 'tH. niet over. Hij reed het trottoir op en kwam daardoor te vallen. De heer D. had toen hij de motorrijder zag aankomen, direct zijn bestelwa gen afgeremd. De ambtenaar van het O. M., mr Lebret, was overtuigd dat K. een verkeersfout had begaan. Hij vorderde 25 of 5 dagen, met toe kenning van de civiele vordering door 't H. ter grootte van 87,50. Plaatsvervangend kantonrecht, ter, mr Van Son uit Hulst, von niste comform de eis. ceerdcn, totdat een week later drie vaders van 19-jarige studenten zich bij de prefect meldden om te vertellen dat hun zoons deze Een Franse boer joeg met zijn hand gangsterscène op touw hadden gezet in na- twee bijen weg, die om zijn gezicht volging van film en televisie. zoemden. Prompt werd hij aangevallen door een hele zwerm, die hem danig toe een der obers van het Walldorf Astoria hotel. Hij bleek in drie jaar al tippend winningen ln de Tour de France op zijn 240.000 gulden te hebben geïncasseerd, naam staan- acht maal- waarvan nu een flinke hap af gaat voor Het hoogste gemiddelde werd tot nu toe de belastingen. gemaakt door Louison Bobet, die in 1954 TT7, de Tour met een gemiddelde snelheid van Whisky 34 km 639 m per uur won. De universiteit van Arizona heeft ze- Tweemaal wist een renner de gele trui Naam takelde. Tenslotte redde hij zich door ven duizend gulden aan whisky uitge- vanaf de eerste etappe tot het einde in n het huis van een buurman binnen te geven em te onderzoeken of dit vocht zijn bezit te houden: Botteccia in 1924, Fr;)6l/'0-fu'3<X'e Van 'le'" dorP Perrière in stormen. Daarop zochten de bijen een een geschikt tegengif is bij giftige be- R. Maes in 1935. Vanaf a t faat binnenkort met pensioen, andere prooi om hun woede te koelen ten. Het resultaat is een rat, die men van Ho jf -jdstip zal meer dan de helft en vielen de twee paarden van de boer had ingespoten met het gif van een ziin Ho vn nng e!ê niet meer £eru®t °P aan- De brandweer snelde te hulp en schorpioen en die na het drinken van r1Q® faas in hanHon t an!.of baar bestemde post liet, toen de eerste waterstralen geen een flinke whisky zo gezond als een vis 0 en Alleen Bobet heeft driemaal achter gewonnen, dat was in want van de 344 succes boekten, zelfs een grotere spuit bleef, en er 196 Chedal en alleen aanrukken. Toen het gevecht was af ge- Dat weten we dus al weer! De langste Tour werd in 1926 gere den: 5.745 km in 17 etappes. Van de 41-jarige fabrieksarbei der F. A. de B. uit Zuiddorpe lag het feit veel eenvoudiger. Hij v> as namelijk voor de tweede maal binnen het jaar aangetroffen in „kennelijke staat". Als het moet, zeide mr Van Son tot De B., kunnen ze je iede re zondag „pikken". Inmiddels is De B. al onder toe zicht gesteld van de Katholieke reclassering. De kantonrechter stelde dit laatste, evenals het ondergaan van een geneeskundige behande ling bij het bepalen van de uit spraak als een voorwaarde, ter wijl hij conform de eis van de ambtenaar van het O. M., De B. veroordeelde tot een week hech tenis voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar, en onvoor waardelijk tot een geldboete van 60,of 12 dagen. De autobus-chauffeur A. J. C. uit Koewacht had te St. Jansteen des avonds met een bus bij het draaien achteruit gereden, waar door hij in botsing kwam met 'n aankomende luxe-auto. Conform de eis luidde het von nis 15 of 3 dagen. F. de W., garageknecht te St. Jansteen, thans wonende te Rot terdam, reed op een rijwielpad ergens in Zeeuws-Vlaanderen met grote snelheid terwijl hij half- achterste-voren zittend, geweldig over de weg slingerde. De uitspraak voor deze wegpi- raat was niet mals. Conform de eis luidde zij 25 of 5 dagen.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5