Uit de Provincie TOUR DE FRANCE SPORTNIEUWS 1956 Binnenlands Nieuws VOETBAL HANDBOOGSPORT WIELRENNEN PAARDENSPORT Nederlandse Olympiade-zegels Beursoverzicht. TERNEUZEN. SLUISKIL AGENDA. AXEL COOP. VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN. Or Opvarenden gezonken Costaricaan in Amsterdam aangekomen Onbegrijpelijke fout van Noorse tanker? Tamme 13e etappe Bauvin en De Smet ver. liezen terrein keuring van autobussen Kosten van levens onderhoud volgens het publiek gestegen FAAS WILKES GAAT VOOR VVV SPELEN. Hotelkoks en de herhalingsoefeningen Moord op Algerijnse postbeambten Atoomonderzeeboot „Nautilus" ECHTPAAR BIJ VERKEERS ONGEVAL GEDOOD. fiorenzo magni WETSVOORSTEL OVER ONTVOERING Rakost afgetreden De aanvaarding van hulp voor de bouw van de dam van Assoean door Egypte Overstromingen in Thueringen beursindices. 16/7 17/7 18/7 303.68 306.52 309.36 166 49 167.30 167.33 168.34 169.33 169.33 143.60 145.07 144.91 125.28 126.37 126.55 223.93 225.80 227.15 Int. conc.: Industrie nabeurskoersen Jaarlijkse kinderreis van de N.V.V. Bestuurdersbond Ter- neuzen. Zaterdag 21 juli a.s. zullen ruim 500 kinderen van leden van de bij de N.V.V. Bestuurdersbond Ter- neuzen aangesloten organisaties hun jaarlijkse uitstapje maken. Een file van 8 bussen zal 's mor gens om 8 uur van de Markt te Terneuzen vertrekken naar Roo sendaal. Hier zal de dag worden doorgebracht in het Vrouwenhof. Het is nu de 9e achtereenvol gende maal dat een dergelijke reis wordt georganiseerd en nog steeds is telkenjare het aantal deelnemers groeiende. Geslaagd. De dames I. van Damtne en C. d'Hont, leerlingen van de R.K. U.L.O.-school te Terneuzen, slaagden te Bergen op Zoom voor het M.U.L.O.-A diplopia. Reis naar Apeldoorn. Met twee auobussen zijn 77 van mevr. P. Verlinde-Maandag naar Apeldoorn geweest. Toen men 's morgens om half vijf uit Terneuzen vertrok, hing er een vrij dichte mist, die geluk kig spoedig optrok. In Apeldoorn was het weer minder best met 't weer gesteld. Een flinke wande ling in de prachtige omgeving moest in verband met een hevig onweer van het programma wor den afgevoerd. Ook op terugreis had men met slecht weer te kam pen. In Den Bosch stond een kof fiemaaltijd gereed en daarna ging het via Antwerpen, waar nog heel even werd gedanst in het stamcafé, terug naar Terneuzen waar het gezelschap om 1 uur 's nachts arriveerde. In Den Bosch dankte mevr. Van Gelderen namens alle dames mevr. Verlinde-Maandag voor de goede zorgen. Ondanks het slech te weer hebben de dames een mooie reis gehad en hebben zij zich kostelijk geamuseerd. Mutaties bij de brandweer. Door het college van B. en W. te Terneuzen is aan de heer C. H. A. Vermeulen op diens verzoek, na een diensttijd van 44 jaar, eer vol ontslag verleend als brand meester le klasse bij de vrijwilli ge brandweer (commandant brandweer Sluiskil). In zijn plaats in door het colle ge benoemd de heer C. Smies te Sluiskil. De onderbrandmeester de heer J. Vermeulen is tot brandmeester benoemd. De hoofdbrandwacht de heer J. P Hamelink werd tot onderbrand meester bevorderd, terwijl de brandwacht le klasse de heer Jac. Vermeulen tot hoofdbrand wacht werd benoemd. VRIJDAG 20 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De witte non". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Spion voor de onderwereld". AXEL: Consistorie Geref. kerk, 7. 30 uur: Vergadering afd. Axel v. d. Stichting Vre derust. HULST: A. L. J. Cattoir, 11 uur: Aanbesteding vervangen van een viertal gemetselde duikers, Waterschap Hulster en Axeler Ambacht. Geslaagd Voor het M.U.L.O.-examen slaagden te Goes voor het A di ploma J. G. v. d. Berg te Hulst. S. Bakker en J. de Pooter te Axel, allen leerlingen van de Chr. U.L.O. te Axel. Geslaagd. Voor het S.T.O.V.E.G.-examen (vestigingseisen voor de Groot handel) slaagde te Utrecht de heer J. M. Oggel, alhier. BLIKSEM IN BOERDERIJ GESLAGEN Tijdens een hevig onweer is gistermiddag te Randwijk in de Betuwe de bliksem ingeslagen in een grote schuur van een boerde rij bewoond door de heer J. Vr'oegop. Het gelukte de brand weren van Heteren en Wagenin- gen het woonhuis te sparen Nochtans is de schade aanzienlijk omdat met de schuur vele kost bare landbouwmachines verloren Ter gelegenheid van de komen de Olympische Spelen in Mel bourne geeft de P.T.T. van 27 augustus t/m 6 oktober 1956 een serie van vijf bijzondere postze gels met toeslag uit. Vier van deze zegels zijn aan een afzonder lijke tak van sport gewijd, terwijl de vijfde de antieke Olympische spelen in herinnering brengt. De opbrengst van de toeslag komt ten goede aan het Neder lands Olympisch Comité en zal worden aangewend tot bestrij ding van de kosten voor de uit zending van een Nederlandse af vaardiging naar Melbourne. De zegels hebben betrekking op de watersport en het waterpolo, resp. 2 3 ct, 25 8 ct, zijn ont worpen door J. v. Heel uit Den Haag. De zegel van 't zeilscheep je 2 3 ct heeft een blauw fond met een witte zeilboot. De zegel van het waterpolo 25 8 ct is zwart op een groene ondergrond. De zegels van de atletiek en het hockey, resp. 5 3 ct, en 10 5 ct, zijn ontworpen door H. Disberg uit Den Haag. De zegel van de atletiek is zwart op een achtergrond van geel. De zegel van de hockey-speler 10 5 ct is zwart op een achtergrond van grijs. De postzegel van de vaas 7 -:- 5ct is ontworpen door P. Wetse- laar uit Haarlem. De kleuren zijn rood-bruin en zwart. De tekst en de cijfers in de zegels zijn öf zwart öf wit. De grootte van de zegels is 24,25 bij 31,55 mm. De beeldrecht hoek meet 21,25 bij 28,55 mm. De kamtanding is 12,5 bij 12. De ze gels bevatten geen watermerk. Tot en met 31 december 1957 zullen de zegels voor de franke ring geldig blijven. De op 27 augustus a.s. aan een postkantoor afgegeven eerste- dag-omslagen, waarop uitsluitend één of meer Olympiadezegels mo gen zijn geplakt, worden voorzien van een afdruk van een bijzonder stempel. Veiling van 18 juli. GROENTEN. Per 100 stuks in guldens: Sla 6.70—12.20. Per stuk in centen: Bloemkool A II 42—50, B 27—38, B II 24— 41 C afw. 10—24; Witte komkom mer B 23—24, C 19—25; Groene komkommer B 24, C 1821. Per bos in centen: Selderij 7 9; Peen II 13—21; Kroten 4%— 5; Uien 10—22; Sjalotten 13. Per kg in centen: Andijvie 10— 23; Kassnijbonen 106; Princesse bonen 121—136; Wagenaars 121; Tuinbonen 14—19; Doperwten II 2442; Stamsnijbonen 99104; Kroten 4%; Rode kool 41418; Savoye kool 1325, afw. 7; Was teen 1420; Tomaten A 5762, B 59—60, C 46—50; Aardappelen: Eerstelingen bonken 1014, I 9 12, II 48, kriel 25. FRUIT. Per doosje in centen: Aardbei en II 28—45 afw. 32—33; Fram bozen II 11—15; Rode bessen 18 —27. Per kg in centen: Rode bessen j 6080; Kruisbessen 2651; Aardbeien afw. 7089; Witte bessen 51; Zwarte bessen 178 234; Kersen B II 90. In Engeland is een langspeel plaat op de markt verschenen, waarop in 55 minuten ieder ge luid voorkomt dat gedurende de 12 uur van een bevalling te ho ren was. De plaat is bedoeld als propaganda voor pijnloze beval lingen. OIXMITSCHË! jr rr™, *3 ei m NEDERLAND Dinsdagavond zijn in Amster dam de opvarenden aangekomen van het onder Costaricaanse vlag varende 35 jaar oude Griekse m.s. Maeda", dat dinsdag op de Noordzee ten noorden van het lichtschip „Noordhinder" na in zware mist door de Noorse tan ker ,Salsaas" te zijn aangevaren, is gezonken. Direct na zijn aankomst ver klaarde de kapitein van de „Mae da", de 66-jarige Griek Antonius Harahoussis, dat volgens hem aan boord van de Noor 'n „enor me navigatiefout" moet zijn ge maakt. Zijn 7315 ton metende schip, dat met een lading ijzer erts van Rio de Janeiro naar Rot terdam op weg was, had de ge bruikelijke mistseinen gewisseld met de Noorse tanker, die met enige tussenruimte recht op hem aanvoer. De Noor had radar aan boord, dus moet het Costaricaan se schip gezien hebben, zo rede neerde de kapitein van de „Mae da", die vertelde zelf geen radar aan boord te hebben gehad. Toch is de tanker recht op de „Maeda" ingevaren, en heeft haar midscheeps aan stuurboord zijde zodanig geraakt, dat zij na korte tijd reeds begon te zinken. De 27-koppige bemanning (26 Grieken en 1 Chinese kok) heeft in reddingsboten een goed heen komen gezocht, uitgezonderd de kapitein, de eerste machinist en een stoker. Zij zijn op het laatste ogenblik overboord gesprongen, en werden door één van de red dingsboten opgepikt. Slechts en kele bemanningsleden hebben bij de aanvaring lichte verwondin gen opgelopen. Een hond en een kat met haar vier jongen stier ven de verdrinkingsdood. De Noorse tanker „Salsaas" heeft de opvarenden van de „Maeda" aan boord genomen en naar Amsterdam gebracht, waar zij zijn voorzien van droge kle ren een een onderkomen vonden in het zeemanshuis. gingen. Onder Zetten heeft zware ha gelslag grote schade aangericht aan het fruit in de boomgaarden en aan de te velde staande ge wassen. TE SCHIEDAM Maandagmorgen heeft de Schie- damse politie de bussen gecontro leerd, waarmee het personeel van Wilton-Feijenoord van Rotterdam naar Schiedam vervoerd wordt. Uit de controle bleek, dat van de 19 bussen er twee naar de garage verwezen moesten worden we gens kleine defecten. Een bus werd in beslag genomen omdat de stuurinrichting niet in orde was, en de remmen niet goed wa ren gesteld. DORTMUND BOOD NIEUW VOSSEMEER EEN SCHOOL AAN De stad Dortmund heeft de ge meente Nieuw Vossemeer een schoolgebouw ten geschenke ge geven. Deze school is in aanbouw. De straat waaraan ze is gelegen is tot Dortmundstraat gedoopt. In de dinsdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Nieuw Vossemeer werd 'be sloten de school ter beschikking te stellen van het R.K. schoolbe stuur. Voorts besloot de raad aan de stichting jeugdontspanning een subsidie van 11-750 te Ver lenen voor de aanleg van een speeltuin. RIJWIELDRIEDAAGSE WESTBRABANT De jaarlijkse rijwieldriedaagse door West-Brabant zal ditmaal gehouden worden op donderdag 9, vrijdag 10 en zaterdag 11 au gustus. Deze rijwieldriedaagse is langzamerhand een landelijk ge beuren geworden, daar de deel nemers eraan uit alle streken van het land komen. Brabant is er wel het best vertegenwoordigd doch ook uit Limburg, Holland, Utrecht en Gelderland en zelfs uit Groningen treft men deelne mers aan. Voor deze driedaagse is een route uitgezet, welke door de mooiste gedeelten van West- Brabant loopt. Verwacht wordt een deelneming van 500 a 600 personen. Het Nederlandse instituut voor de publieke opinie gaat al jaren na wat het publiek zelf denkt over de kosten van levensonder houd. Aan een met zorg uitge kozen steekproef uit de volwas sen Nederlandse bevolking wordt de vraag gesteld: „Welk inkomen, dus hoeveel loon of salaris per week heeft volgens u een gezin van man, vrouw en twee opgroeiende kin deren nodig om net aan rond te komen?" In 1946, vlak na de oorlog, was dat 50 per week volgens het pu bliek. In 1954 werd de zestig gul den overschreden. Het bedrag kwam toen op 62 per week. Vorig jaar, in 1955 dus, was het nog net geen 70, maar dit jaar is nu ook de zeventig gulden grens gepasseerd. De afgelopen drie maanden, april, mei en juni van dit jaar, geven zelfs nog een stijging te zien. De bedragen zijn: Nodig om net aan rond te kp- men: In april 1956 70,50 per week; In mei 1956 71,— per week; In juni 1956 72,50 per week. In de afgelopen maand had een gemiddeld-Nederlands gezin vol gens het publiek dus ruim 72 gulden per week nodig om net aan rond te komen. Naar het A.N.P. verneemt heeft Faas Wilkes, die dinsdagavond per vliegtuig uit Milaan in Ne derland was aangekomen, reeds binnen 24 uur een definitieve be slissing genomen. Wilkes, die het laatst voor de Spaanse prof club Valencia is uitgekomen heeft met de semi-profclub VVV uit Venlo een contract getekend voor de duur van twee jaar. Kampioenschappen Oost en West Zeeuws-Vlaanderen te Sluiskil Begunstigd door ideaal weer, werden zondag j.l. de kampioen schappen handboogschieten op de staande wip voor Oost en West Zeeuws-Vlaanderen alhier ver schoten, onder de aangesloten maatschappijen van de Zeeuwse schuttersbond. Er waren 19 pelotons van 4 man ingeschreven. De uitslag luidde: Persoonlijk kampioen: P. Steij- aart te Graauw, met 10 punten (2 bekers, 1 medaille en een geld- prijs). Res. kampioen: A. Baks te Sluiskil (medaille). Club-kampioen: Friezen I uit Graauw (2 bekers, 4 medailles en een geldprijs), met de schut ters: J. F. Steijaart, G. Buysrog- ge P. Steijaart en P- de Baar. nriis: Willem Tell I „Pyrame" krijgt dagelijks warm- mineraal water te drinken, moet stoombaden ondergaan en zich aan de voorgeschreven rustperio den. De volgende week zal het paard een dubbele hoeveelheid van het water moeten drinken en in de derde en laatste week nog meer Pierre Perrin, de directeur van de mineraalwatermaatschappij en een van de eigenaren van het paard, deelde mee, dat „Pyrame plezier in de kuur schijnt te heb ben, ofschoon het dier in het be gin'niet veel vertrouwen in het bronwater scheen te stellen. Zo dra „Pyrame" weer gezond is zal de hengst opnieuw in wedstrij den uitkomen. De lijken van drie postbeamb ten, die donderdag j.l. bij Lag- houat (400 km ten Z. van Algiers) door ïebellen zijn ontvoerd, zijn dinsdag gevonden. De lijken van de beide Europeanen en de Mo hammedaan waren zwaar ver minkt. De vrouw van één der Euro peanen en een soldaat, die er bij waren toen zij tussen de heuvels werden aangehouden, hadden de ontvoerders indertijd laten gaan. Dinsdagnacht heeft een ont ploffing de hal in het voormalige gebouw van het procommunisti- sche nieuwsblad „Alger Republi- cain" vernield. In deze étappe kwamen drie cols voor, één van de tweede en twee van de derde categorie. Ongeveer 27 kilometer van de start moest de Col des Ares wor den genomen, en tijdens de klim zakten verscheidene renners te rug uit het peloton. Monti was het eerst boven, gevolgd door Ba- hamontes en Gaul. Tijdens de af daling en op de eerste lussen van de tweede col, de Aspet (1069 m), een twintigtal kilometers verder gelegen, had een hergroepering plaats. Gaul en Huot gingen sa men over het hoogste punt, met een kleine voorsprong op Baha- montes die weer gevolgd werd door Ockers en Privat. De dra ger van de gele trui Adriaenssens passeerde 37 sec. na Gaul en Huot. Bij de afdaling vormde zich een kopgroep van ongeveer 30 man, die spoedig werden ingehaald door een andere groep van 18 renners. Bij Montesqui Volvestre, 120 km van de start, ging een groot peloton aan kop, met ruim een minuut voorsprong op 12 renners en 8 minuten op een groepje van 14 man bij wie Has- senforder, Poblet en Fantini. De klim van het derde colletje, de iAtrape (129 km) schonk 7 renners gelegenheid zich uit de kopgroep los te werken. Het wa ren Gaul, Darrigade, Ockers, Gi- banel, Voorting, Janssens en De- filippis, die in deze volgorde over het hoogste punt gingen. Zij wer den echter achterhaald door n groot peloton, ongeveer dertig kilometer voor de finish. Te Toulouse won de snelle Ita liaan Defilippis de eindsprint vóór Picot en Ockers. Voor 49 renners werd dezelfde tijd als voor de winnaar genoteerd. Dar rigade, die in de laatste 10 km een lekke band had gekregen werd 50e met ruim 2 minuten achterstand. De uitslag luidde: 1. Defilippis (It.) 2. Picot (W.-Fr.) 3. Ockers (B.) 4. Thomin (W.-Fr.) 5. Ernzer (Lux) 6. Voorting (Ned.) 7. De Groot (Ned.) 8/49. Ex aequo in renners, bij wie Wagtmans, Nol ten, Bahamontes (Sp.), Forestier (Fr.), Privat (Fr.), Monti (It.), Adriaenssens (B. Brankart (B. Close (B.), DeBruyne (B.), Im- panis (B.Gaul (Lux.), Robin son (Lux.), Schmitz (Lux.), Wal- kowiak (N.O.C.), Lauredi (Z.O.- Fr.), en Barbosa (Lux.). 50. Darrigade (Fr.) 4.52.00 54. Bauvin (Fr.) 4.53.32 70. DeSmet (B.) 5.02.48 92. Hinsen (Ned.) 5.I2.5S 93. v. d. Pluym (Ned.) z.t. 94. Lahaye (Ned.) z.t. Het algemeen klassement. 1. Adriaenssens (B.) 68.18.05 2. Lauredi (Z.O.-Fr.) 3. Voorting- (Ned.) Picot (W.-Fr.) 5, Walkowiak (N.O.C.) 6. Darrigade (Fr.) 7 Bauvin (Fr.) 8. Deflilippis (It.) 9. Wagtmans (Ned.) 10. Monti (It.) 11. Barbosa (Lux.) 12. De Bruyne (B.) 13. Privat (Fr.) 14. DeSmet (B.) 15. Robinson (Lux.) 16. De Groot (Ned.) 17. Forestier IFr.) 18. Quentin (W.-Fr.) 19. Ockers (B.) 20. Coletto (It.) 21. Impanis (B.) 22. Close (B.) 24. Bahamontes (Sp.) 25. Schmitz (Lux.) 26. Gaul (Lux.) 27. Brankart (B.) 35. Nolten (Ned. 37. v. d. Pluym (Ned.) 84. Hinsen (Ned.) 94. Lahaye (Ned.) 68.20.58 68.21.52 68.22.43 68.23.45 68.25.16 68.25.51 68.31.59 68.36.43 68.36.59 68.38.52 68.41.08 68.41.13 68.43.11 68.48.03 68.48.22 68.51.36 68.51.41 68.54.17 68.59.57 69.01.11 69.02.05 69.02.26 69.07.41 69.08.22 69.08.49 69.14.28 69.15.29 70.12.39 70.27.51 4.49.46 z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. dezelfde tijd als Defilippis: een groep van 42 Dinsdag is in Washington be kend gemaakt dat de atoomon derzeeboot „Nautilus" op 20 juni reeds 50.000 mijl had afgelegde zonder nieuwe brandstof in te nemen. De „Nautilus" is de eerste on derzeeboot ter wereld, die door atoomkracht wordt voortbewo gen. De A.N.W.B. heeft de minister van Oorlog gevraagd hotelkoks gedurende augustus en septem ber niet op te roepen voor mili taire herhalingsoefeningen en hem voorts verzocht op verzoe ken om vrijstelling of uitstel van herhalingsoefeningen gunstig te beslissen.- De bond wijst er op, dat het in het drukke seizoen uitgesloten is voor dit gespecialiseerde perso neel vervangers te vinden. Ver schillende hotels dreigden hier door in grote moeilijkheden te komen. Gisteravond is op de rijksweg MeppelAssen een verkeerson geval geschied, dat het bejaarde echtpaar J. Meijer uit Meppel het leven heeft gekost. De heer Meij er, assuradeur te Meppel, was omstreeks half zeven met z9n echtgenote onderweg van Assen naar Meppel en zou nabij Wittel- terbrug met zijn auto een vracht wagen met oplegger van de N.V Bax uit Leeuwarden passeren. Ri het inhalen is hij vermoedelijk te snel weer naar rechts gereden zodat zijn auto met de rechter achterkant de linker kant van de voorbumper van de vrachtauto moet hebben geraakt. Het gevolg was dat zijn auto begon te slin geren en tegen een boom terecht kwam. De personenauto werd van voren geheel in elkaar ge drukt. Het echtpaar Meijer werd op slag gedood. Tweede prijs: Willem Tell I te Nieuw Namen (19 punten); der de prijs: St. Sebastiaan I te West- dorpe (18 punten); vielrde prijs: Friezen II te Graauw (15 pun ten); vijfde prijs: Herleving I _te Sluiskil (14 punten); zesde prijs: St. Sebastiaan te Westdorpe (14 punten); zevende prijs: Zeeuwse Schutters I uit de Zandstraat H3 punten). Tijdens de wedstrijden werd n schieting gegeven op het liggend spel, waaraan 61 schutters deel namen. De uitslag luidde. Hoog vogel: P. Steijaart te Graauw, zij- vogels: P. Steijaart vnd en Ph. Obrie uit tie Zandstraat, Aug. Meert te Sluiskil. Kal: PAARD KUURT EN DRINKT BRONWATER De astmalijders, die in het plaatsje La Bourboule, het heu velachtige „Spa" in centraal Frankrijk een kuur ondergaan en daar het geneeskrachtige bron water drinken hebben er een merkwaardige „collega" bijgekre- gen, die naar de naam luistert van „Pyrame". Het is een race paard, dat zijn racecarriërre tij delijk heeft moeten onderbreken omdat het een aanval van astma kreeg. Een professor van de uni versiteit bereidde een drie week- se kuur voor het paard voor en In de eerste week van de kuur drinkt Pyrame dagelijks een li ter van het radioactieve water en neemt gedurende 20 minuten een bad. ITALIAANSE KOPMAN IN RONDE VAN NEDERLAND. Met de contracten voor een complete en zeer sterke Italiaan se ploeg is de heer O. van Erp, directeur van de N.V. Efor, die de ronde van Nederland van 6 tot en met 13 augustus a.s. orga niseert, dinsdagavond uit Milaan op Schiphol aangekomen. Kopman voor deze Italiaanse ploeg is Fiorenzo Magni, één der sterkste Italiaanse wegrenners. De ploeg bestaat uit Pierino Baf- fi, Guido Boni, Donato Piazza, Mario Boroni, Donato Zampini, Silvio Pedroni en Alfredo Mar tini. De heer Van Erp heeft dit sue ces voor de Nederlandse ronde behaald in een persoonlijk ge sprek met de leiders van de Ita liaanse wielerbond en Magni zelf In verband met het deelnemen van deze Italianen aan de Ne derlandse ronde zal de wegwed strijd Milaan—Modena, de derde ontmoeting voor het kampioen schap van Italië, twee dagen uit gesteld worden. Zoals bekend zullen in de ron de van Nederland negen ploegen elk van acht man starten, te we ten drie Nederlandse en zes bui tenlandse ploegen. Als kopman nen voor twee Nederlandse ploe gen zijn reeds Gerrit Schulte en Wim van Est gecontracteerd. De N.V. Efor voert thans nog onderhandelingen met Wout Wagtmans en Gerrit Voorting die zo succesvol in de ronde van Frankrijk rijden, om één van beiden als kopman voor de derde Nederlandse ploeg te contracte ren. De Italiaanse ploeg is de eer ste, die geheel bekend is voor de komende ronde. Wel was reeds aangekondigd, dat Hugo Koblet de Zwitserse ploeg zal leiden. In middels is ook thans Hans Preis- keit gecontracteerd als kopman van een Duitse ploeg en zal Rik van Lloy één der twee Belgische ploegen aanvoeren. Tenslotte zal een Franse ploeg in de ronde starten, maar hier over kon de heer Van Erp nog geen mededelingen doen. De finish van deze ronde van Nederland zal niet, zoals in vo- De juridische commissie uit het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft dinsdag een wetsvoorstel goedgekeurd, dat de derale recherche in staat stelt in ontvoeringsgevallen sneller handelend op te treden. Volgens de huidige wet kun nen ,,G-men'' (rechercheurs van de F.B.I.) pas aan een onderzoek deelnemen als na tenminste ze ven dagen de ontvoerders nog op vrije voeten zijn, of als kan wor den ondersteld, dat zij ven de ene staat naar de andere zijn getrok ken. Het nieuwe voorstel is al langer dan een jaar geleden in gediend maar de recente en nog onopgeloste ontvoering van de kleine Peter Weinberger heeft de kwestie actueel pn urgent ge maakt. Matyas Iiakosi, eerste secreta ris van de Hongaarse communis tische partij, is afgetreden. Dit meldt radio-Boedapest. Radio-Boedapest deelde mee dat Rakosi zijn aftreden bekend maakte in een brief, die werd voorgelezen op een woensdag ge houden bijeenkomst van het cen trale comité der communistische partij, onder voorzitterschap van premier Andras Hegedues. Als redenen voor zijn aftreden werden opgegeven zijn leeftijd (65 jaar) en zijn ziekte, welke in de afgelopen twee jaar erger was geworden. Rakosi wordt vervangen door Ernest Geroe, eerste vice-pre- mier. Geroe werd op voorstel van pre mier Hegeduee gekozen. Rakosi verklaarde voorts nog in zijn brief, dat hij, gezien de fouten die hij in het verleden heeft gemaakt en die hij toegege ven heeft, de partij niet verder wil hinderen bij de opbouw van het socialisme. Het is te Washington niet aan de aandacht ontsnapt, dat het be sluit van de Egyptische regering tot aanvaarding van het Weste lijke aanbod van hulpverlening voor de bouw van de dam van Assoean genomen werd, korte tijd na het officiële bezoek aan Egypte van de Russische minis ter van Buitenlandse Zaken, Sje- pilof. Volgens de inlichtingen, waarvoor de Amerikaanse auto riteiten beschikken, schijnt de Russische minister niet in staat te zijn geweest aan kolonel Nas ser grotere hulp aan te bieden voor de financiering van de bouw van de dam. In gewoonlijk goed ingelichte Amerikaanse kringen wijst men er verder nog op, dat de onder handelingen tussen Cairo en Washington, die over het Ame rikaanse hulpverleningsaanbod aan Egypte gevoerd zullen wor den, een minder snel verloop zul len hebben dan aan Egyptische zijde wel gewenst wordt. Het ploegenklassement. 1. Italië 14.28.18 2. West-Frankrijk 14.28.48 3. Nederland 14.29.18 4. België z.t. 5. N. O.-Centrum z.t. Algemeen ploegenklassement. 1. België 203.49.07 2. West-Frankrjjk 204.12.31 3. Nederland 204.20.12 4. Frankrijk 204.26.40 5. Italië 204.42.36 Het bergklassement. 1. Huot 25 pnt. 2. Bahamontes 16 pnt. 3. Gaul 16 pnt. Schmitz 15 pnt. 5. Ruiz 13 pnt. 6 Ockers 13 pnt. 7. Defilippis 9p«t. Meyzenq 7 pnt. 9. Picot 7 pnt. 10. Morvan 6 pnt. 1. Picot 2. Ockers 3. Voorting 4. Darrigade 5. De Groot 6. Bauvin 7. De Smet 8. De Bruijne 9. Rolland 10. Lauredi Puntenklassement. 191 pnt 216 pnt 261 pnt 273 pnt 274 pnt 275 pnt 313 pnt 365 pint 371 pnt 382 pnt Als grootste pechvogel van de 13e étappe werd Darrigade aan gewezen De premie voor de strijdlustigste renner ging naar Barone, die 50 pnt kreeg teger. Gaul 38, Darrigade 20 en Defilip pis 5. rige jaren in het Olympisch sta dion te Amsterdam liggen, maar op de autoweg langs de roeibaan in het Amsterdamse bos, waar speciaal voor deze gelegenheid tribunes zullen worden gebouwd jn Türingen (Oost-Duitsland) zijn drie mensen om het leven gekomen door overstromingen, die het gevolg waren van zware regenval, zo meldt het officiële Oostduitse persbureau A.D.N. Vier bruggen werden vernield en verscheidene beschadigd. Ook veel huizen zijn beschadigd. De schade wordt geraamd op 17 mil joen mark. Nehroe uit Parijs vertrokken Premier Nehroe van India is woensdagochtend uit Parijs naar Zuid-Slavië vertrokken, waar hij met maarschalk Tito en kolonel Nasser een bespreking zal heb ben. Bij zijn vertrek zei hij voor stander te zijn van een oplossing van de Algerijnse kwestie, waar bij met de belangen van alle par tijen rekening wordt gehouden. In elk geval moest het bloedver gieten ophouden. Op de vraag welke band er tus sen Algerië' en Frankrijk zou moeten bestaan, zei Nehroe: „U weet dat India onafhankelijk is geworden, maar uit vrije wil handhaven wij een zekere band met het Gemenebest. Banden zijn altijd goed als er geen overheer send element in het spel is". De Indiase premier wilde met antwoorden op de vraag van een verslaggever, met wie Frankrijk zou moeten onderhandelen. „Ik ben minister van Buitenlandse Zaken van India en niet van Frankrijk of Algerië", zei hij. Hij heeft geen plan tot een bijeen komst met de drie Algerijnse na tionalistische leiders die op het ogenblik in Zuid-Slavië zijn. Over inschakeling van de Ver enigde Naties zei Nehroe: „De Verenigde Naties functioneren formeel. Als men resultaten wil bereiken, is het wenselijk eerst onder elkaar tot overeenstem ming te komen, anders is het meestal alleen maar een kwestie van redevoeringen". VRIJ VASTE MARKT. Hoewel de omzetten ter beurze vrij klein blijven is de stemming de laatste dagen iets verbeterd en ook gistermiddag was de on dertoon gunstig. Evenals dinsdag stonden aan delen Philips weer in het middel punt van de belangstelling. Er heerste weer behoorlijke vraag en het lampenbedrijf zette de stij ging dan ook verder voort van 290 tot 295, slot 294 Ook Kon. Olie was in sympa thie met de vaste stemming in 't buitenland ongeveer 9 punten be ter op 882, een nieuw hoogtepunt. A.K.U. avanceerde drie punten tot 251V2 en Unilever was goed prijshoudend op 424 De scheepvaartsector ontwik kelde zich eveneens vrij gunstig. Het indexcijfer van de vrachten is in juni weliswaar licht gedaald doch hiervan scheen men zich weinig aan te trekken. De active soorten verbeterden één a twee punten waarbij speciale vraag uitging naar Kon. Rotterdamse Lloyd, die van 181% tot 184% steeg. De stemming voor cultures was moeilijk te definiëren. Deze fondsen sloten slechts een frac tie luier. Amsterdam Rubber daalde ex. 7% procent dividend van 103% tot 95%. Guldensbeleggingen tenslotte stil en onveranderd. Alleen de conversielening 1947 vertoonde een lichte reactie na de vaste stemming der laatste dagen. Prolongatie 3 pet. Scheepvaart: Banken Ind. fondsen: Algemeen: Kon. Olie 881—875 Philips 294292% Unilever 424 (881%) (294%) (424%)

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2