kabinetsformatie DE Ontwapeningsresolutie aangenomen De huidige epidemie van kinderverlamming van Het ontslag Sir Bernard Docker Vragen over Belgisch invoerverbod voor tomaten De diamantroof in Londen Oostduitse communist Dahlem gerehabiliteerd Karelisch-Finse republiek bij Rusland opgenomen HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN VRAGEN AAN DE MINISTER WOENSDAG 18 JULI 1956. 11e Jaargang Nr 3819 POLEN PROTESTEERT IN WASHINGTON Schending Pools luchtruim door Amerikaanse vliegtuigen FRANKRIJK en TUNESIE DULLES OVER HULP AAN ZUID-SLAVIE De Verenigde Staten en het voorstel van Sjepilof DE RUSSISCH-OOSTDUITSE BESPREKINGEN ALGERIJNS PLAN AMERIK A AN SE OORLOGSSCHEPEN VOOR FORMOSA Aardbeving geregistreerd HET HAVENVERKEER VAN ANTWERPEN AARDBEVING IN BIRMA 1'rt ji.anng bij ibonnfc.aJn* Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1,— iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De woordvoerder van de for mateur heeft dinsdagmiddag me degedeeld, dat dr. Drees dinsdag morgen de nader door hem uit gewerkte punten van het rege ringsprogram aan de leiders van de vijf grote Tweede Kamerfrac ties heeft toegezonden. Het onderhoud tussen dr. Drees en de leider van de K.V.P.-frac- tie in de Tweede Kamer, prof. Romme, dat dinsdagmiddag in het ministerie van Algemene Za ken is gehouden, heeft van 16.00 tot 17.00 uur geduurd. De Poolse ambassadeur in Was hington, Spasowski, heeft maan- De ontwapeningscommissie van de Verenigde Naties heeft maan dag een resolutie aangenomen, waarin een beroep wordt gedaan op de vijf leden van de subcom missie een nieuwe poging te doen om tot overeenstemming inzake de ontwapening te komen. De Russische onder-minister van Buitenlandse Zaken, Andrei Gromyko, stemde tegen de reso lutie, die door Peru was inge diend, omdat zij geen rekening hield met de Russische ontwerp resolutie van 3 juli j.l., waarin er op aangedrongen werd af ie zien van het dreigen met of het gebruik van geweld en van het gebruik van atoomwapens. De Peruaanse resolutie zendt aan de subcommissie de voorstel len die de afgelopen veertien da gen bij de V.N.-ontwapeningscom- missie zijn ingediend, Engeland, Frankrijk, de Verenigde Staten de Sowjet-Unie en Canada maken dag op het „State Department' mondeling geprotesteerd tegen deel uit van deze subcommissie, schending van het Poolse lucht-de dit jaar in Londen vergadei d ruim door Amerikaanse vliegtui- heeft. Tot nu toe heeft ge« in de maand juni. Aan Spasowski is meegedeeld, dat „nota genomen is van zijn protest en dat een onderzoek zal worden ingesteld", zo heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken bekend gemaakt. De Verenigde Staten hebben nog niet officieel geantwoord op een Sowjet-protest van 10 juli over schending van het Sowjet- luchtruim door Amerikaanse Vliegtuigen. Deze schendingen zouden in deze maand gebeurd zijn. Woordvoerders van het Amerikaanse ministerie van De fensie hebben reeds verklaard, dat geen Amerikaanse vliegtui gen vluchten boven Oost-Europa hebben gemaakt. voorstel van de Franse afgevaar digde Jules Moch verworpen, die de zitting op wilde schorten om te proberen overeenstemming over een compromis-resolutie te bereiken. Premier Habib Bourguiba van Tunesië heeft in zijn wekelijks radiopraatje zaterdag gezegd: „Wij willen niet met Frankrijk onderhandelen zolang de Franse delegatie vasthoudt aan het be ginsel van een blijvende militai re bezetting van ons land. Wij zijn aan strijd gewend. Wij heb ben er een eind aan gemaakt in de mening, dat ons doel was be reikt. Als het nodig is hem te hervatten, zullen wij dat doen.' De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dul les, heeft de Senaat gewaar schuwd Zuid-Slavië niet „onher roepelijk in het Sowjetkamp te drijven" door besnoeiingen op het wetsontwerp voor buitenlandse hulp. Hij deed-dit in een geschreven verklaring die maandag werd be kend gemaakt. De minister pleitte voor het handhaven in het wetsontwerp van een clausule, waarin het aan net inzicht van de president wordt overgelaten of in de toekomst nog hulp aan Zuid-Slavië zal wor den verleend. De Amerikaanse ambassadeur in Zuid-Slavië James Riddleber ger, ondersteunde 't verzoek van Dulles. De Westduitse autoriteiten hebben dinsdag 17 juli toestem ming verleend tot invoer van ge zouten haring uit Nederland voot een waarde van 1,2 miljoen Duit se marken. De geneeskundige hoofdinspec teur van de volksgezondheid dr C. Banning schrijft aan A.N.P.: teneinde zich een beeld te vor men van de omvang op dit ogen blik van de kinderverlammings epidemie, worden hier enige ge tallen verstrekt over het voorko men van de ziekte in dit jaar, in 1955 en de jaren 1952 en 1943, waarin zich een epidemie van kinderverlamming voordeed. 1943 1952 1955 1956 Januari 3 30 1 19 Februari 3 8 4 7 Maart 2 3 2 4 April 10 12 3 2 Mei 6 50 2 14 Juni 36 187 7 89 Juli 200 419 31 178 deze streken te vermijden. Aangezien het virus vooral langs de darm wordt uitgeschei den is het noodzakelijk, dat men de uiterste hygiëne met de toilet ten en het gebruik daarvan be tracht. Het wassen van de han den met ruim water en zeep na het gebruik van de toiletten en vóór de maaltijd is noodzakelijk. Het zwemmen buiten de zwemba den, is behoudens in het water in zee, af te raden. Naar de geneeskundig inspec teur voor de volksgezondheid in Overijssel mededeelt, zijn in Zwolle tot nu toe elf gevallen van kinderverlamming geconsta teerd. Er bestaat echter geen re den tot ongerustheid, aangezien tot en met 16 juli. geen overeenstemming over een alomvattend ontwapeningsplan bereikt. De resolutie van Peru was in gediend door dr Victor Andres Belaunde die verdere besprekin gen op besloten bijeenkomsten van de subcommissie wenst, in de hoop dat de verschillende standpunten van Oost en West nader tot elkaar gebracht kun nen worden. Gromyco verduidelijkte nader dat hij er niet op tegen was de kwestie van de ontwapening op nieuw door de subcommissie te laten behandelen, maar dat hij de resolutie aanviel omdat die slechts met het Westelijke stand punt rekening hield. De commissie had eerder een Het bestuur van de Birming ham- Small Arms Company (B.S.A.) heeft verklaard dat het zich eensgezind zal verzetten te gen de pogingen van sir Ber nard Docker wederom tot presi dent en directeur van de B.S.A. te worden benoemd. Op 1 augus tus a.s. zal een buitengewone al gemene vergadering van aandeel houders worden gehouden, waar op de aandeelhouders over het in juni j.l. aan sir Bernard verleen de ontslag kunnen stemmen. Het bestuur heeft in een lange verklaring de redenen uiteenge zet, waarom het tot het ontslag van sir Bernard heeft besloten. Onder andere, zo wordt in deze verklaring gezegd, raadpleegde sir Bernard het bestuur niet al tijd bij belangrijke zaken en had hij een te grote voorliefde voor publiciteit, waarvan naar de me- De eerste reactie in goedinge- lichte kringen in Washington op het voorstel van Sjepilof voor verbod van atoomproeven is, dat het geen enkel nieuw element be vat dat hoop op 'n akkoord recht vaardigt. Men wijst er in deze kringen op, dat de Amerikaanse afgevaar digde bij de Verenigde Naties Wadsworth de vorige week een soortgelijk voorstel als dat van Sjepilof, dat de Indiase afgevaar digde Krisjna Menon in de ont wapeningscommissie der Verenig de Naties deed, verwierp. Dat wil niet zeggen, dat voor de Verenigde Staten de kwestie van verbod van atoomproeven af gedaan heeft, zo voegde men maandag hieraan toe. Men meen de te weten, dat een der nieuwe Amerikaanse voorstellen inzake de ontwapening die Harold Stas- sen, de adviseur van president Eisenhower voor ontwapenings kwesties, heeft aangekondigd, over beperking of verbod van proefnemingen met atoomwapens gaat. ning van het bestuur een man in zijn positie zich had moeten onthouden. In dit verband wordt in de verklaring lady Docker ge noemd, welke door haar met goud beklede auto's, haar vele tochten met zeiljachten, bontman tels en luxueuse partijen tot ver buiten Engeland bekend was. Veel van de door sir Bernard Docker bevorderde publiciteit droeg een overheersend persoon lijk karakter en veroorzaakte voor de B.S.A.-groep grote uit gaven. Enkele door sir Bernard ge noemde cijfers, waarmede hij zijn beweringen over een goed beheer trachtte te stijven, worden in de verklaring betwist. Opgemerkt wordt dat de vijf Daimler-auto- mobielen met speciale carrosse rie, die op zijn aanwijzingen ge bouwd werden, het bedrijf meer dan 50.000 pond sterling hebben gekost. Een van de drie nog res terende auto's, The gold car, wel ke op aanwijzingen van sir Ber nard in mei j.l. naar Australië werd gezonden om daar te wor den tentoongesteld, heeft men verschillende malen tevergeefs getracht te verkopen. Medegedeeld wordt verder, dat over het op 31 juli 1955 geëindig de boekjaar aan sir Bernard in totaal 44.214 pond sterling aan salaris, en uitgaven is betaald. Verder wordt nog een factuur genoemd, die aan de maatschap pij werd aangeboden, tot een be drag van 7.910 pond sterling, voor kleding en bont voor lady Docker. Volgens sir Bernard was dit een veroorloofde uitgave. De inspecteur van de inkomstenbe lasting was het daarmede niet eens, zodat sir Bernard de reke ning later zelf betaalde. De op 1 augustus aanstaande te houden buitengewone verga dering van aandeelhouders is uit geschreven op verzoek van ruim 10 procent van de aandeelhou ders, die op de aandrang van sir Bernard en lady Docker tot het doen houden van dezfe vergade ring zijn ingegaan. De Britse politie is op haar qui vive om te verhinderen dat de maandag te Londen geroofde diamanten, waarvan de waarde op zeker een miljoen gulden wor den geschat, het land uit gaan. Scotland Yard veronderstelt, dat de rover(s) zouden willen pogen de edelstenen in Frankrijk of Nederland van de hand te doen. De prijs die zij er dan voor zou den kunnen bedingen zou echter veel lager zijn dan de geschatte waarde. Van de zijde van Lloyds ver zekeringsmaatschappij schijnt on dertussen te verstaan te zijn ge geven, dat eventuele vergoeding van de schade lang niet zeker is daar de volgens de polis vereiste veiligheidsmaatregelen ten aan zien van de diamanten niet in acht genomen zouden zijn. Ten aanzien van de vraag, waarheen de secretaresse van de firma Wijnberg met haar kostbare ba gage in de Rolls Royce op weg was, toen deze wachtend bij een rood verkeerslicht werd overval len, wordt door de jonge vrouw zelf en haar werkgevers het stil zwijgen bewaard. Men wijst erop, dat de overval tegelijk buitengewoon gedurfd en eenvoudig opgezet was. Enig vereiste voor het welslagen was de omstandigheid dat het ver keerslicht op rood stond. De nog onbekende overvaller heeft zijn greep naar 't tasje van de secre taresse onder het oog van de tal rijken, die op dit tijdstip uit lun chen gingen, uitgevoerd, en wist met een gereedstaande auto te ontkomen. De chauffeur van de Rolls Royce, waarin de secreta resse zat, probeerde nog de dief te grijpen maar kwam te vallen. Een bijzondere omstandigheid is nog. dat juist op deze dag alle „bekenden" van de Londense po litie, die in eerste instantie van het plegen van de diamantenroof verdacht zouden kunnen worden, zich op de „old bailey" bevonden in verband met de zaak Jack (Spot) Comer, zodat zij over een waterdicht alibi beschikken. De firma Wijnberg, eigenaresse van de diamanten, heeft een be drag van ongeveer 100.000 gul den uitgeloofd aan ieder, die in lichtingen verstrekt welke kun nen leiden tot opsporing van de juwelen. De manier waarop de diamanten geslepen zijn, is alge meen bekend op de internationa le markt. Het zal daarom moei lijk zijn de reeds bewerkte dia manten van 'de hand te doen. dit aantal overeenkomt met vo rig jaar. Het aantal is echter gro ter dan 'in de jaren vóór 1955. De verwachting van de medici was echter dat dit jaar het aantal nor male gevallen (dat elk jaar ge constateerd wordt) in belangrij ke mate zou worden overschre den Dat is dus niet gebeurd. Er is, gezien het bovenstaande, dan ook geen enkele reden om scholen en het openluchtzwem bad in Zwolle te sluiten. Het eni ge dat is geschied was de sluiting van een kleuterschool, nadat daar een geval van kinderverlamming was geconstateerd. Wat de situatie in de provin cie Overijssel betreft, deze komt overeen met die in Zwolle. Volgens het rechtse, partijloze blad „Der Kurier", dat in West- Berlijn verschijnt, zouden de be sprekingen die in Moskou met Oostduitse leiders worden ge voerd, leiden tot de terugtrekking De Algerijnse delegatie die uit Cairo naar Zuid Slavië is vertrok ken, zal aan Tito, Nehroe en Nas ser een plan voorleggen tot op lossing van de Algerijnse kwes tie. Het bevat de volgende vier pun ten: 1. Erkenning van de Algerijn se onafhankelijkheid door Frank rijk 2. Staking der vijandelijkhe den. 3. Onderhandelingen tussen Frankrijk en vertegenwoordigers van Algerië. 4. Vrijlating van alle politieke gevangenen. Volgens de Syrische pers voe ren Algerijnse leiders op het ogenblik besprekingen met de Arabische regeringen over de in stelling van een Algerijnse rege ring in ballingschap. Uit deze gegevens blijkt, dat wij inderdaad dit jaar weer met een epidemische verheffing der ziekte te maken hebben, docht dat het aantal gevallen nog geringer is dan in de jaren 1943 en 1952, Evenwel is de uitbreiding der epr demie in omvang noch in ernst te voorspellen, en blijft het raad zaam al datgene na te laten, dat alsmede-veroorzakende factor kan worden beschouwd. Operaties, welke kunnen wor den uitgesteld, zal men bij voor keur na bij de kinderen niet doen. Ook de inentingen bij kinderen stelle men uit tot na de epidemie. Door oververmoeidheid kan waarschijnlijk ook het uitbreken van de ziekte bevorderd worden en het is daarom gewenst, vooral kinderen niet aan abnormale in spanningen bloot te stellen. Dit wil uiteraard niet zeggen, dat men de kinderen de normale sportbeoefening hoeft te verbie den. Een regelmatige leefwijze en vooral een tijdig naar bed gaan is, zoals steeds de beste raad voor het kind. Bij voorkeur reize men niet zonder noodzaak met jongere kin deren naar plaatsen, waar zich 'n opeenhoping van ziektegevallen voordoet. Ook is het gewenst massale kinderbijeenkomsten in Franz Dahlem, die in mei 1953 na acht jaar een belangrijke rol in de Oostduitse communistische partij te hebben gespeeld uit het politieke bureau en het centrale partijcomité werd gestoten we gens „politieke blindheid voor imperialistische agenten en we gens zijn weigering om zijn fou ten te erkennen" is dinsdag als „beproefd strijder tegen het fas cisme" volledig gerehabiliteerd. De plaatsvervangende premier Rau reikte hem de Hans-Beim- ler-medaille uit, die aan voor- De commandant van de Ame rikaanse zevende vloot, vice-ad- miraal Stuart Ingersoll, heeft meegedeeld dat Formosa op grond van het verdrag tot weder zijdse beveiliging een aantal oor logsschepen van Amerika krijgt. De seismograaf van het meteo rologisch instituut te Faenza, in Noord-Italië, heeft maandag een hevige aardschok geregistreerd waarvan het epicentrum zich 8800 km ten oosten van Faenza be vond. aanstaande Duitse leden van de internationale brigade uit de Spaanse burgeroorlog wordt ver leend ter herdenking van het feit, dat twintig jaar geleden deze burgeroorlog uitbrak. De 64-jarige Dahlem was num mer tien op de lijst en zijn naam stond boven die van enige mi nisters. In tegenstelling tot anderen, die indertijd beschuldigd waren van het onderhouden van betrek kingen met de beweerde Ameri kaanse agent Noel Field, had Dahlem steeds alle beschuldigin gen van de hand gewezen. Noel Field, die in 1949 in Praag was verdwenen, werd vorig jaar in vrijheid gesteld. Op een plenaire vergadering van het centrale partijcomité in begin 1954 was Dahlem scherp berispt en uitgesloten van het bekleden van functies in de par tij. In 1955 werd hij benoemd bij het staatssecretariaat voor hoger onderwijs. Één van zijn zoons heeft aan de opstand in juni 1953 deelge nomen. Hij werd gearresteerd, doch wist later naar het Westen uit te wijken. De opperste Sowjet heeft be sloten de Karelisch-Finse repu bliek als „autonome republiek Karelië'' in de federale Sowjet- republiek Rusland, de grootste republiek van de Sowjet-Unie, op te nemen. De bijvoeging „Fins" heeft men laten vervallen, omdat de Finnen een „onbetekenend deel" van de bevolking van 173.000 zielen vormen. De president van de thans voor malige Karelisch-Finse republiek, Otto Kuusinen, verklaarde, dat het op zijn voorstel en met alge mene stemmen genomen besluit een economische bedoeling heeft en dat hierdoor de regerings vorm vereenvoudigd wordt in overeenstemming met de Leninis tische beginselen en de besluiten van het congres van de commu nistische partij van februari. De president, wiens dochter, Herta Kuusinen, een leidende rol in de Finse communistische partij speelt, voegde hieraan toe, dat de republiek sinds vele jaren er niet in geslaagd was, de staatsplan nen naar behoren uit te voeren, en dat de landbouw in het ge bied zeer achter is bij de rest van het land. Na dit besluit werd de zitting van de opperste Sowjet, die vijf dagen heeft geduurd, gesloten. In de maand juni zijn in de haven van Antwerpen 1343 zee schepen van in totaal 3.244.616 ton binnengelopen, tegenover 1069 schepen met 2.650.358 ton in juni vorig jaar. Voor het eerste halfjaar bedraagt de toeneming ten opzichte van 1955 939 sche pen en 2.007.698 ton. Dinsdag lag boven ons land 'n oud front. Het scheidde drogere lucht, die met oostelijke winden over het noordoosten van ons land werd aangevoerd, van voch tiger lucht, die de gehele dag over de rest van 't land aanwezig was. In de drogere lucht kwam al van vroeg in de ochtend zon nig weer voor waarbij de tempe ratuur tot ongeveer 23 graden opliep. In het midden bleef er veel bewolking, terwijl in het zuiden later ook zonnige perio den voorkwamen, zoals ook plaat- I selijk langs de kust. Alleen uit In opper-Birma heeft zich de afgelopen nacht een krachtige aardbeving voorgedaan. De juiste omvang van schade en persoonlijke ongelukken was van bijna alle Russische strijd- niet dadelijk bekend, maar vol- krachten uit Oost-Duitsland. jgens niet officiële berichten zijn Het blad, dat bronnen in Oost- er zeker 29 doden te betreuren. Berlijn aanhaalt, weet verder te De grootste beving heeft een melden, dat Oost-Duitsland op,minuut geduurd. Hij werd ge- grote schaal krediet zou krijgen volgd door 17 lichtere schokken voor de uitvoering van het twee-verdeeld, over een periode van 12 de vijfjarenplan. luur. Het Tweede Kamerlid de heer Groen heeft op 18 juni aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening schrifte lijk de volgende vragen gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat de Belgische regering een im portverbod voor Nederlandse tomaten heeft ingesteld, met als motief, dat de marktprij zen voor de Belgische tomaten gedaald waren beneden de vastgestelde minimumprijs, zijnde 2,85 per kg? 2. Is de minister niet van oordeel, dat door het stellen van der gelijke exorbitant hoge mini mumprijzen het de Belgische regering mogelijk is de Neder landse tomaten te allen tijde van de Belgische markt te weren? 3. Is het de minister verder be kend, dat ongeveer op dezelf de tijd onze markt werd over stroomd met Belgische bloem kool, waardoor de prijs voor ons eigen produkt totaal werd bedorven? 4. Is de minister bereid om zij nerzijds, zo nodig door bepaal de maatregelen, krachtig te bevorderen, dat aan een zoda nig eenzijdige toepassing van de economische unie, steeds te onze nadele, paal en perk wordt gesteld? De minister heeft hierop thans het volgende geantwoord: 1. Het is de minister bekend, dat de Belgische regering een im portverbod voor Nederlandse tomaten heeft afgekondigd op grond van het feit, dat de markprijzen voor tomaten in België waren gedaald onder de door België vastgestelde mi- nimum-importprijs. 2. De minister is het met de vragensteller eens, dat deze minimumprijzen zeer hoog zijn, vooral in vergelijking met de voor Nederland gecalcu leerde kostprijzen, ook indien men rekening houdt met het tussen Nederland en België geldende verschil in lonen en prijzen en met het prijsverloop, zoals dit op de Belgische markt in de laatste jaren is geweest. Eén van de bezwaren, die van Nederlandse zijde tegen dit niveau van de minimum prijzen zijn naar voren ge bracht, is dan ook geweest, dat de kans zeer groot zou zijn, dat hierdoor de grens voor lange periode gesloten zou zijn. Hoewel in het overleg t.a.v. deze minimumprijzen ernstig is getracht met de Belgische regering tot een vergelijking te komen, waarbij van de zijde van het Produktschap voor groenten en fruit bereidheid ia getoond de regering te advi seren tot vergaande concessie, bleek overeenstemming niet te kunnen worden bereikt, o.a. door het ontbreken van exacte gegevens betreffende het Bel gische aanvoerpatroon. Wél werd door de Belgische delegatie akkoord gegaan met het instellen van een gemeen schappelijke werkgroep van deskundigen voor het bijeen brengen van de benodigde ge gevens. Deze werkgroep is in middels reeds met haar onder zoek begonnen, zodat de hoop mag worden uitgesproken dat voor het seizoen 1957 over be tere en voor Nederland aan vaardbare gegevens zal kun nen worden beschikt. Daar, zoals opgemerkt, bij het gemeenschappelijk over leg tussen Nederlandse en Bel gische delegaties geen over eenstemming werd bereikt, zijn de thans geldende mini mumprijzen krachtens het ge stelde in artikel 4 van het landbouwprotocol van Luxem burg van 20 en 21 october 1950 door België eenzijdig vastge steld. Van Nederlandse zijde is met deze minimumprijzen niet akkoord gegaan. 3. Het is de minister bekend, dat zich in de eerste week van juni een kortstondige, vrij scherpe prijsval voor het pro dukt bloemkool heeft voorge daan. Deze prijsval werd voor al veroorzaakt door een gelijk tijdige overvloedige aanvoer van bloemkool op onze eigen veilingen en enige import van Belgische bloemkool. De term het oosten van het land werd een ui - Anu'oarehiii rraïYiolrl „overstroomd" ls naar de me ning van de minister in dezen te sterk. De kwestie heeft uiteraard dezerzijds alle aandacht ge had. Dezerzijds werd van het ne men van enige maatregel af gezien, daar te verwachten was, dat de Belgische import op korte termijn zou eindigen, waarna mogelijk zelfs enige export naar België zou kun nen plaatsvinden, zodat maat regelen weinig of geen effect zouden hebben. Geheel volgens deze ver wachtingen nam de Belgische import snel af, waarna regel matiger aanvoeren op de vei lingen en gunstige exportmo gelijkheden tot een snel prijs herstel hebben geleid. 4. De minister is inderdaad be reid met alle hem ten dienste staande middelen te bevorde ren, dat een eenzijdige vast stelling van de minimumprij zen worden voorkomen. Door hem wordt dan ook steeds grote waarde gehecht aan in tensiever overleg, ook tussen technici, zoals dit thans, blij kens het antwoord op vraag 2, t.a.v. de tomaten plaatsvindt. De minister spreekt de wens uit, dat dit overleg tot zodani ge resultaten zal leiden, dat het nemen van bepaalde een zijdige maatregelen dezerzijds kan worden vermeden. enkele onweersbui gemeld. Het front blijft ook vandaag boven ons land, maar de activiteit neemt verder af. Dit is mede het gevolg van de opbouw van een rug van hogedruk boven onze omgeving. Deze brengt opklarin gen, weinig wind en dezelfde of iets hogere temperaturen. Er blijft echter nog wel kans op en kele onweersbuien. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. OPKLARINGEN. Opklaringen, maar ook hier en daar een regen- of onweersbui. In de vroege ochtend plaatselijk mist. Weinig wind. Dezelfde of iets hogere temperaturen. DONDERDAG 19 JULI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.25 0.40 0.50 n.m. 11.46 12.21 l.Ol 1.11 ZON op onder Juli. 18 4.43 20.52 19 4.45 20.51 MAAN op onder 17.34 18.25 0.59 1.42

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1