geëindigd De oriënterende besprekingen Voorstel van Sjepilof JbtfcOTL- De Geallieerde troepen in Duitsland De uitgeweken Hongaren De strijd in Algerië Duitse industrie arbeiders werft Nederlandse WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DE KABINETSFORMATIE HET WEER DINSDAG 17 JULI 1956. 11e Jaargang Nr 3818 Zetelverdeling kwam reeds ter sprake PRINS BERN HARD TE LONDEN Aanslag op trein in Algerië KONING FEISAL VAN IRAK IN ENGELAND Toenemende gewelddaden van militairen der verbonden legers EDEN OVER INFLATIE „Nieuwe slag om Engeland" Wij moeten de stijgende prijzen tot staan brengen Nog een Peronistische organisatie ontdekt Gevechten tussen nationalisten te Fedala Oostduitse delegatie naar Moskou vertrokken COMMUNISTISCH CHINA EN DE KWESTIE STALIN Grote brand in New Yorks warenhuis NASSER IN ZUID-SLAVIE METAALFABRIEK STUURT „HUISBEZOEKERS" OP PAD VOOR GESCHOOLDE KRACHTEN Prrjkaring bij .bonneio ;n' fcrneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2j10 Né 5 uur uitsluitend 2073 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sands Noordstraat 55-57 - Terneuzen Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal; per maand 1.80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, Iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: A4r«« Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De bijeenkomst tussen de ka binetsformateur, dr Drees, en de leiders van de vijf grote fracties uit de Tweede Kamer, die maan dagochtend in het ministerie van Algemene Zaken is gehouden, heeft geduurd van half tien tot half één. Naar van bevoegde zijde na af loop van deze bijeenkomst is ver nomen, zal de formateur op basis van de tot dusverre met de frac tieleiders gevoerde besprekingen over het regeringsbeleid overwe gen, welke redactie aan het rege ringsprogram zal worden gege ven, welke de verdeling van de portefeuilles zal zijn en eventueel welke personen hij zal aanzoeken om in de nieuwe regering zitting te nemen. De zienswijze van de formateur zal ter kennis van de vijf fractievoorzitters worden ge bracht, die hun geestesverwan ten over het deelnemen aan de regering zullen kunnen advise ren. Op een vraag over de kans van slagen van dr Drees, werd van bevoegde zijde medegedeeld, dat ,,er geen aanduiding is, dat bij voorbaat de medewerking van de vijf bij het overleg betrokken po litieke partijen uitgesloten is". „Er is een voldoende grondslag om aan te nemen, dat het moge lijk is voor de formateur een nieuwe regering samen te stel len", aldus zeide men, hieraan toevoegend, „zonder dat de zeker heid bestaat, dat dit inderdaad zal gebeuren". Op de bijeenkomst is inmiddels de zetelverdeling ter sprake ge komen, waarbij is uitgegaan van de formule 55211 vijf ze tels voor de P. v. d. A., vijf voor de K. V. P., twee voor de A. R., één voor de V. V. D. en één voor de C. H. U.). Verschuivingen in deze verhouding zijn echter denk baar. Niet is gesproken over de vraag, hoe de departementen over de politieke partijen zullen wor den verdeeld. Op een vraag, welk departe ment nu er veertien porte feuilles zullen zijn voor ver dwijning in aanmerking komt, antwoordde men slechts: „Het hoeft geen departement te zijn". Met de bijeenkqmst van giste ren tussen de formateur en de vijf fractieleiders is dus een ein de gekomen aan het oriënteren de gesprek over een aantal pun ten van het regeringsbeleid, dat ook in de vijf betrokken fracties tot een vrij uitvoerige algemene gedachtenwisseling heeft geleid en tot de formulering van een aantal wensen. Daarbij zijn en kele grote zakelijke moeilijkhe den gebleken. Op de vergadering van giste ren is afgesproken aldus ver neemt A.N.P. nog nader dat de fracties geen gewijzigde concep ties van het regeringsprogram ma zullen indienen. Het stand punt van dr Drees daarbij is, dat de nieuwe leden van het kabinet uiteindelijk de verantwoordelijk heid zullen dragen van het rege ringsbeleid. Aan de hand van het regeringsprogramma, dat thans door de formateur zal worden ge redigeerd, zullen de fractieleiders kunnen beslissen of hun advies aan de aan te zoeken personen voor deelneming aan de regering positief of negatief zal zijn. De formateur zal zijn definitieve re dactie van het regeringsprogram ma onafhankelijk van de mening der fracties opstellen en het is zo zeide men van bevoegde zijde niet zeker, dat alle vijf bij het overleg betrokken fracties daar mede akkoord zullen gaan. Onderhoud met prof. Romme. Naar A.N.P. nog verneemt zal dr Drees hedenmiddag een onder houd hebben met de leider van de K.V.P.-fractie in de Tweede Kamer, prof. Romme. Ook is de formateur voornemens nog ande re fractieleiders afzonderlijk te ontmoeten. Prins Bernhard is maandag per vliegtuig te Londen aangekomen voor een particulier bezoek van vier dagen. Zondag is bij Briska in het oos ten van Algerië een goederen trein tot ontsporing gebracht. Acht personen onder wie zeven Afrikaanse militairen, kwamen daarbij om het leven. Opstandelingen hadden twee granaten op de rails geplaatst, waardoor de diësellocomotief werd vernield. De wegstromende olie vatte vlam, waardoor ook twaalf wagons in brand geraak ten. In de nacht van zondag op maandag staken verzetsstrijders het station Hadjfrat el Nguil, in zuidwest-Algerië, in brand. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor, doch de schade is aanzienlijk. Volgens nadere berichten zijn er bij de aanslag bij Biskra negen personen gedood en veertien ge wond. Minister van Buitenlandse Za ken Sjepilof heeft er maandag op een gemeenschappelijke bij eenkomst van de opperste Sow- jet bij Amerika en Engeland op aangedrongen met de Sowjet- Unie besprekingen te beginnen over het staken van de proeven met kernwapens. Langdurige onderhandelingen zijn niet nodig, zei hij, want het gaat maar om drie landen. De Sowjet-Unie wil onmiddellijk met de conferentie beginnen. Als Amerika en Engeland van goede wil zijn, zal het niet moeilijk zijn om tot overeenstemming te ko men, aldus de Russische minis- Geknipt modieuze goedgeklede Koning Feisal van Irak is maandag aan boord van de Brit se torpedobootjager „Defender" uit België te Dover aangekomen voor een officiéél bezoek van drie dagen aan Engeland. Hij werd door de hertog van Glouces ter namens koningin Elizabeth begroet. Met een speciale trein reed de vorst naar Londen, waar hij werd verwelkomd door koningin Elizabeth, de hertog van Edin burgh, de koningin-moeder, prin ses Margaret en de hertogin van Kent. Ook premier Eden en an dere leden van de regering wa ren op het station aanwezig. Koning Feisal wordt vergezeld door zijn oom, kroonprins Abdoel Illah. Naar aanleiding van het door het gemeentebestuur van Bamberg gedane verzoek om terugtrekking van het Amerikaanse garnizoen ter plaatse ma^kt het Westduitlse persbureau DPA melding van een algemene verslechtering in de venhouding tujJsen de leden van de verbenden legers en de Westduit.se bevolking tengevolge van toe nemende gewelddaden van militairen in de laatste maanden. Premier Eden van Engeland heeft in een rede te Manchester de strijd tegen de inflatie een „nieuwe slag om Engeland' Battle of Britain) genoemd. Maar deze keer, zei hij, kan h niet door „de weinigen" (hij doel de op de R.A.F.-piloten in d laatste wereldoorlog) worden ge wonnen. „Wij zijn er allemaal bij betrok ken en van de uitslag hangen on ze baantjes en de toekomst van onze kinderen af. Wij moeten de stijgende prijzen tot staan bren gen. Wij moeten meer produce ren, van de kwaliteit en de prijs die de wereld eist. De wereldhan del' breidt zich uit, maar als wij het niet doen, doen onze concur renten het. Er is geen internatio nale welvaartsstaat". De premier zei dat hij een sur plus van 100 miljoen pond op de betalingsbalans voor de eerste zes maanden .van dit jaar verwacht, vergeleken met een klein tekort in dezelfde periode van het vo rige jaar. Maar dit was nog niet voldoende. „Wij gebruiken nog meer dan we ons kunnen veroorloven. Dat moeten wij goedmaken door be perking en sparen. Ik verzoek u daar allen aan mee te helpen". Uit Frankfort zijn maandag drie leden van de Hongaarse han delsmissie in Ingolstadt aangeko men om met de Hongaren te spre ken, die vrijdag met een vlieg tuig naar West-Duitsland kwa men. Hun werd echter meegedeeld, dat zij alleen met die landgeno ten konden spreken, die daarvan gediend waren. Tot dusver heb ben 9 van de 19 inzittenden voor het Westen gekozen. Het hoofd van de Hongaarse handelsmissie in Frankfort, Gati, dacht dat de vliegtocht alleen maar ondernomen was „voor de sensatie", daaraan toevoegend Sensaties worden goed beloond." Als men uit Hongarije weg wilde, leek het hem gemakkelijker dat te voet te doen. Hongaars vliegtuig wordt teruggezonden. De Amerikaanse autoriteiten in West-Duitsland hebben zon dag besloten het Hongaarse vlieg tuig, dat vrijdagavond op West duits gebied landde, aan Honga rije terug te geven. Vier beman ningsleden en vier passagiers hebben besloten naar hun lar.d terug te keren. Het toestel wordt voor de terugreis gereed ge maakt op het vliegveld München- Riem. Nog twee der passagiers willen De politie van de provincie Salta op 1500 km van Buenos Aires heeft explosieve stoffen, Peronistische vlugschriften en portretten van de ex-dictator ont dekt, in verband waarmee zeven personen zijn aangehouden. On der hen bevindt zich de voormali ge algemene secretaris van C.G.T. voor de provincie Salta. Dit is de tweede illegale Peronistische or ganisatie die binnen het tijdsver loop van een dag is ontdekt. VERGRIJPEN VAN NIET- BLANKE MILITAIREN Zoals gemeld was de overval van zeven jonge negers van het Amerikaanse leger op een vijf tienjarig meisje de naaste aan leiding tot het Bambergse ver zoek. Enige dagen later is bij Waldkirchen, eveneens in Beieren [een achttienjarig meisje door vier niet-blanke Amerikanen aange rand. In München slingerde kort- naar Hongarije terug, doch zij verblijven nog in een ziekenhuis. Amerikaanse soldaat Het zijn de agent van de veilig- geleden een AmeriKaanse soiaaat heidsdienst en een kleermaker, een handgranaat in n bar, waar die gewond werden bij het ge. J door een aantal personen gewond vecht met de zes studenten die^erd. Alleen al in Wurttenberg- het toestel tijdens een vlucht bo- ^aden sedert het begin van ven Hongarije „veroverden" en er mee naar West Duitsland uit weken. Een van de studenten, Joseph Jakaby, heeft zondag de Hon gaarse autoriteiten verzocht zijn 25 jarige vrouw en zijn zoontje toestemming te geven naar hem toe te komen. Zijn vrouw is lid van de communistische partij en werkt in overheidsdienst. Hij ver klaarde, dat zij niet van zijn plan nen om uit te wijiken op de hoog te was. Tien van de negentien Honga ren hebben maandag aan de Hon gaarse regeringsvertegenwoordi ger verklaard weer naar Honga rije terug te willen. Bijna alle an deren, aan wie men reeds asiel heeft beloofd, weigerden met de vertegenwoordiger, Gati, te spre ken. Enkele van degenen die verko zen te blijven, hebben namen en adressen van familieleden in Hon garije aan Gati gegeven, die be loofde'hen te zullen verwittigen. Later vertelde Gati aan een cor respondent van Reuter, dat hij met Boedapest had getelefo neerd, en dat de familieleden op de hoogte zouden worden ge bracht. Gati had maandag een onder houd met Jozef Jakaby, een van de zeven uit het complot, dat het vliegtuig tot landen dwong. Jaka by had zondagnacht een beroep gedaan op de Hongaarse autori teiten om zijn vrouw en kind na.ar het Westen te laten overko men... indien zij dat wenst. Gati zou het verzoek doorgeven. De Hongaren, die in West- Duitsland willen blijven, zullen waarschijnlijk zeer binnenkort naar het vluchtelingenkamp vlak bij Neurenberg worden overge bracht. dit jaar meer dan zestig ernstige vergrijpen voorgevallen, deels op rekening van Amerikaanse mili tairen en anderdeels op rekening van Marokkanen, die in het voor jaar Franse eenheden zijn komen aflossen. Reeds eerder is door de Duitse bevolking tegen het her- verschijnen van Marokkaanse troepen, die ook kort na de oor log in Duitsland gelegerd waren, geprotesteerd. De gemeenteraad van Bamberg heeft inmiddels de Amerikanen de toegang tot het gemeentelijk zwembad ontzegd. Caféhouders, die voor dronken soldaten tappen kan de vergunning worden ont- no-men. Gemotoriseerd? politiepa trouilles doorkruisen des avonds en des nachts de stad. Bij een vuurgevecht tussen aanhangers van twee nationalis tische Marokkaanse partijen op de drukke markt van Fedala bij Casablanca zijn zondag veertig Mohammedanen gewond. De toe stand van twaalf gewonden is ernstig. Politie heeft verklaard, dat de gevechten waren begonnen toen aanhangers van de partij voor democratische onafhankelijkheid en de Istiklalpartij elkaar be schimpten. De strijd was aanvan kelijk op de vuist en met stokken uitgevochten, maar al spoedig had men pistolen en jachtgewe ren voor de dag gehaald, zodat het gevecht een wild-westkarak- ter kreeg. De politie wist de orde te herstellen. De Marokkaanse vice-premier Mohammed Zeghari was snel ter plaatse om de oor zaken van de ongeregeldheden op te sporen. De minister-president van Wür- tenberg-Baden heeft reeds vorige maand naar aanleiding van een zwaar vergrijp van geallieerde soldaten bij het ministerie van Buitenlandse Zaken te Bonn ge- prostesteerd. Van Beierse zijde is de opper bevelhebber van de Amerikaanse troepen om beperking van de uitgaanstijd der soldaten ge vraagd en uitbetaling der soldij in kleinere porties. De Amerikaanse commandan ten betreuren de gebeurtenissen ten zeerste en zijn tot straffe maatregelen bereid. In Bamberg zijn terstond alle uitgaansverlo- ven opgeschort. Een etmaal na het protest van Bamberg is in de naburige plaats Een Oostduitse regeringsdele gatie onder leiding van premier Grotewohl is maandagochtend naar Moskou vertrokken voor wat genoemd wordt „belangrijke besprekingen" met de Sowjet-lei ders. In de te Peking verschijnende kranten is maandag met veel op hef de pu'blikatie van een bro chure, getiteld „Verzameling kri tieken over de zaak Stalin", aan gekondigd. Deze -publikatie bevat rappor ten, studies en hoofdartikelen uit plaats verscheidene landen, zoals b.v, Fürth een zeventienjarige Duitse tekst van het artikel van de Ita arbeider, Guenther Müller, bij 'n ruzie met Amerikaanse soldaten met een bierfles doodgeslagen. De Amerikaanse militaire politie heeft de drie betrokken militairen aangehouden. liaanse communistische leider Togliatti, waarin deze zich af vroeg, in hoeverre de huidige Sowjet-leiders verantwoordelijk zijn voor het gebeurde onder he bewind van Stalin. ter. Men zou volgens hem op één van de drie volgende manieren te werk kunnen gaan: 1. Een overeenkomst in het verband van de V. N. 2. Een drieledige overeenkomst waartoe andere landen later kun nen toetreden, en 3. De drie regeringen verkla ren ieder afzonderlijk, dat zij zich van de proeven met kern wapens zullen onthouden. Elk van deze drie mogelijkhe den is voor de Sowjet-Unie aan vaardbaar. Over de langdurige onderhan delingen over de ontwapening zei Sjepilof: „Zij die werkelijk vrede willen, moeten van woor den op daden overgaan. Het is jammer dat over deze kwestie geen overeenstemming kon wor den bereikt door het standpunt, dat bepaalde Westelijke mogend heden innemen". „De Westelijke landen weige ren onder diverse voorwendsels, zoals wederzijdse luchtverken- ning die niets met ontwape ning te maken heeft de uit wisseling van militaire inlichtin gen en het afhankelijk stellen van een akkoord over ontwape ning van onopgeloste politieke kwesties". Ook achtte de Sowjet-minister het volkomen duidelijk", dat de Ver. Staten weigeren in te stem men met een verbod op het ne men van atoomproeven. Het standpunt van Engeland in deze kwestie verschilde, volgens spre ker, slechts weinig van het Ame rikaanse. Het Britse voorstel voor een beperking van de atoomproeven zou slechts aanvaardbaar zijn in samenhang met een algemene ontwapeningsovereenkomst, die nog verre toekomst is, aldus Sje pilof. De Sow jet-regering, die een volledig verbod wenst van atoom- en waterstofbommen en beëindi ging van het nemen van proeven met deze wapens, is van mening, dat deze kwestie apart van het algemene ontwapeningsvraag- stuk kan worden behandeld, zo vervolgde de minister. Een volledig controlestelsel in zake het staken van atoomproe ven achtte hij niet nodig, omdat men met behulp van de tegen woordige middelen direct kan waarnemen, of er een kernexplo sie tewege is gebracht. Of men tot een overeenkomst zou kun nen komen, hing geheel van de Ver. Staten en Engeland af. De opperste Sowjet nam ten slotte een resolutie aan, waarin de oproep van het Japanse par lement om de proeven met kern wapens te staken, wordt onder schreven. Leden van het Franse vreem delingenlegioen hebben zondag bij gevechten met nationalisten ten zuidoosten van Nedroma, op de Marokkaanse grens, 17 opstan delingen gedood. Zelf leden zij, naar 'n Franse woordvoerder er- klaarde, „enige verliezen". De legionairs werden gesteund door pantserwagens en artillerie. Bij gevechten met een bende die een boerderij ten westen van Tlemcen, in west-Algerië, in brand gestoken had, zijn zeven opstandelingen gesneuveld. In het oosten van het departe ment Constantine is deze week een grote zuiveringsoperatie uit gevoerd, waarbij 44 opstandelin gen om het leven gekomen zijn en er 27 gevangen genomen wer den. Verscheidene benden zijn geheel vernietigd, aldus berich ten die zondag in Algiers ontvan gen zijn. Bij Batna hebben opstandelin gen zaterdag drie Mohammeda nen doodgeschoten. Twee vrou wen werden gewond. Ook te Te- bessa zijn drie Mohammedanen doodgeschoten. Te La Fontaine des Gazelles in oost-Algerië ontspoorde zondag een trein door sabotage van op- Meer dan 170 van de 400 brand weerlieden zijn zondag gewond of standelingen. Een aantal mensen is om het leven gekomen en ge wond, doch de juiste bijzonderhe den ontbreken nog. Bij Oran is zondag een autobus door opstandelingen met machi nepistolen 'beschoten. De bestuur der wist de bus op de weg te hou den, hoewel hij gewond werd. Een Mohammedaanse passagier kwam om het leven. Drie inzitten den liepen verwondingen op. President Nasser van Egypte, die op het ogenblik een bezoek brengt aan Zuid-Slavië, heeft maandag de hoofdstad van Kroa tië, Zagreb, bezocht, waar hij het museum en een aantal fabrieken bezichtigde. KANS OP MEER ZON. In de vore van lagedruk, die ook maandag boven ons land lag, ontwikkelden zich plaatselijk he vige regen- of onweersbuien. In Woensdrecht bracht zo'n bui 3(3 mm regen. In andere plaatsen minder, maar b.v. in Twente en De Bilt toch nog 15 mm. Tenge volge van de grote hoeveelheid bewolking kon de temperatuur nergens in het land hoger worden dan 22 graden, terwijl het op ver door de rook bedwelmd geraakt j scheidene plaatsen niet warmer bij de grote brand („de grootste werd dan 19 graden. Ook elders in 34 jaar", aldus de brandweer-in Europa heerste soortgelijk zo- commandant) die het vijf ver- j merweer. Alleen in Spanje, Ita- diepingen hoge warenhuis van Wanaker in New York heeft ver woest. De brand woedde langer dan een dag en ware rivieren bluswater stroomden in twee na bije tunnels van de ondergrondse, die ernstige waterschade oplie pen. Men vermoedt dat de ruïne van het warenhuis geheel omver- 'gehaald zal moeten worden. Op een vergadering van de industriële kring Noord-Limburg heeft de voorzitter, mr. P. Rijssenbeek uit Gennep, medegedeeld, dat een metaalwarenfabriek te Goch (Did.) „huisbezoekers" op pad heeft gestuurd om technisch geschoolde krachten in Nederland aan te werven. Een metaalfabriek te Boxmeer heeft dientengevolge zes van haar beste krachten zien verllrekken, zeide hij. De spanning op de arbeidsmarkt heeft er voorts toe geleid, dat allerlei scheve situa ties zijn ontstaan, ook in de onderlinge gedragsregels, die de leden van de de. kring bij de pei'soneelswërving; aannemen. Spreker was van mening, dat het beginsel van de vrijheid van de ondernemer niet mocht wor den verlaten, maar wel, dat in de tegenwoordige verhoudingen zelf beheersing en correctheid tegen over anderen van zeer ongewens te situaties voorkomen. Het feit, dat Duitsland poogt hoogwaardig personeel uit het Nederlandse grensgebied tracht aan te trekken, vormt volgens de heer Rijssenbeek vooral op lange- rp termijn bezien een ernstig pro bleem. Hij had statistisch materiaal verzameld waaruit bleek naar hij zeide hoezeer de normale bevol kingsopbouw in Duitsland tenge volge van de oorlog is verstoord, op de eerste plaats in de groep der produktieve arbeidkrachten, maar nog veel sterker in de cate gorieën der jeugdige en zeer jeugdige personen. De Nederland se jeugd tot 20 jaar is verhou dingsgewijs dubbel zo omvangrijk als de overeenkomstige Duitse be volkingsgroep. Het actuele tekort aan produktieve arbeidskrachten in Duitsland is nog grotendeels weggewerkt doordat vele vluchte lingen uit Oost-Duitsland het ar beidspotentieel zijn komen ver sterken. Maar op het totaalbeeld van de bevolkingsopbouw is dat niet van invloed geweest. Terwijl de Nederlandse bevolkingsop bouw is dat niet van invloed ge weest. Terwijl de Nederlandse be volkingsopbouw statisch een py- ramidevorm met een zeer brede basis heeft, heeft de Duitse 'be volkingsgroep statistisch een ba sis die eerst bij de groep der veer tigjarigen naar de top 'begint te verlopen, deelde spreker mede. Gezien de voortschrijdende industrialisatie zal Duitsland ofwel door vergaande mechani satie en automatisering, ofwel door immigratie (waarvoor vooral Italianen in aanmerking zou komen) het arbeidspro bleem kunnen oplossen. Te ver wachten is echter, meende spre ker, dat ook de grensgebieden van Nederland een zekere druk ook de grensgebieden tengevol ge van de situatie in Duitsland zullen ondervinden. lië, de Balkanlanden en Scandina vië beleefden warm en droog zo merweer. Van de Oceaan beweegt nu een depressie in zuidoostelijke rich ting naar de omgeving van Zuid- Ierland. Tussen dit lagedrukge bied en een depressie boven Po len vult nu de verbindende vore van lagedruk op en vormt zich 'n zwakke rug van hogedruk, ook boven onze omgeving. In verband daarmee neemt de kans op meer - zonneschijn toe. Maar gezien de grote vochtigheid van de lucht, blijft de kans opi regen- of on weersbuien bestaan. In grote trekken bezien is er dus heden slechts een kleine verbetering in het weer te verwachten. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van dinsdagoch tend tot dinsdagavond. Meer opklaringen. Veranderlijke bewolking met enkele regen- of onweersbuien, maar ook opklaringen. Hier en daar tijdelijk mist. Weinig wind. Dezelfde of iets hogere tempera turen. WOENSDAG 18 JULI. v.m. n.m. Breskens 10.43 11.06 Terneuzen 11.18 11.41 Hansweert 11.58 12.21 Walsoorden 0.08 12.31 ZON op onder Juli. 17 18 MAAN op onder 4.42 4.43 20.53 20.52 16.36 17.34 0.22 0.59

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1