OPRUIMING f 398,- GESLOTEN PLUVIER BROMFIETS J. DIERICKX-SMET Gemeenteraad van Terneuzen Terneuzens Reisbunau Oliekachel Rijwiel Vacantieregeling Slagers lO'IP'T- 25DIENDE (mnl.l op alle artikelen korting i Schoolboeken Schoolagenda's Boekhandel LITTOOIJ LEDEREN KLEDING OPROEPING Jaarlijkse Algemene Vergadering BECHT EN DYSERINCK J. DE FOUW en Zn Autobox Autorijlessen J. DE FOUW en Zn Leden van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen Leerling Timmermans Vakbekwame Timmerlieden N.V. Timmerfabriek D. VERLINDE 01153 256 Rietdekker J. Hamelink Een goed onderhouden woonhuis van 6 tot en met 11 augustus Geopend G. DEN BOER x v V 9 y y y y y y y y y y y Voor Uw en CAMBRIDGE SPORTJASSEN SPORTVESTEN gehouden op donderdag 5 juli 1956, des avonds te 19.00 uur. Voorzitter: Mr P. H. W. F. Teilegen. Wethouders: J. den Hamer en M. de Vos. Raadsleden: F. Dieleman, D. M. Ollebek, J. van Riet, J. A. de Feijter, Dr. M. E. H. Camps, W J Weterings, R. F. de Waal, R. Hol, A. Jansen, N. F. Dieleman, S. W. Henry en M. van Langevelde. Wnd. secretaris: J. Versprille. Afwezig met kennisgeving: P. Fijn van Draat. De Voorzitter opent de vergadering. De Voorzitter: Alvorens over te gaan tot de be handeling van de agenda, zal ik de eed afnemen van de waarnemend gemeente-ontvanger, de heer H. W. Blok. Door de heer Blok wordt de volgende eed afge legd: ,,Ik zweer, dat ik, om tot waarnemend ontvanger benoemd te worden directelljk of indirectelijk, aan geen persoon, onder wat naam of voorwendsel ook, enige giften of gaven beloofd of gegeven heb. Jk zweer, dat ik om iets hoegenaamd in deze be trekking te doen of te laten, van niemand hoege naamd enige beloften of geschenken aannemen zal directelijk of indirectelijk. Zo waarlijk helpe mij God almachtig". „Ik zweer, dat ik alle de plichten, die de wet, regelende de samenstelling, inrichting en bevoegd heid der gemeente-besturen en de door de raad van Terneuzen vastgestelde instructie aan het ambt van ontvanger hebben verbonden, eerlijk en vlijtig zal vervullen. Zo waarlijk helpe mij God almachtig". 1. Vaststelling van de notulen van de vergade ring van 17 mei 1956. Deze worden onveranderd vastgesteld. 2. Ingekomen stukken a. Het door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurd raadsbesluit van 25 november 1955, inzake verkoop van twee percelen bouw grond in de Zeven Triniteitspolder. b. Idem van 18 januari 1956, inzake verkoop van een perceel bouwgrond op de Molendijk. c. Idem van 11 april 1956, inzake aankoop perce len dijk in de Zuidlandpolder. d. Idem van 11 april 1956, inzake ruiling loods tegen 750 m2 grond aan de Industrieweg. e. Adhesiebetuigingen e.a. van verschillende ge meenten in Zeeuwsch-Vlaanderen, inzake de motie veren Wester-Schelde. f. Rapporten van het Centraal Bureau voor Veri ficatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten over het le half jaar 1956 en het le en 2e kwartaal 1956. g. Rapport van de Stichting voor Economisch onderzoek der Universiteit van Amsterdam over de vragstukken van het verkeer van Mid den- en Oost Zeeuwsch-Vlaanderen met overig Nederland. h. Overzicht van door ons college genomen be sluiten krachtens artikel 212 der Gemeente wet: 1. besluit aankoop grond aan de Industrieweg; 2. besluit tot ontbinding erfpacht van perceel tjes grond van de woningbouwvereniging „Werkmansbelang" 3. besluit verkoop grond aan het Oostelijk Bolwerk 4. besluit ruiling grond met het bestuur van de Stichting Hervormd Jeugdgebouw; 5. besluit aankoop van een perceeltje grond van de N.V. Handelmij „Terneuzen". i. Besluit van burgemeester en wethouders, in zake diverse verkeersmaatregelen. j. Verslag van de Schoolartsendienst Zeeuwsch- Vlaanderen over 1955. k. Verslag van het Openbaar Lyceum, schooljaar 1954/'55. 1. Verzoek van de afdeling Terneuzen van „Schut- tevaer", inzake stichting van een gemeente- teljjke schippersschool te Terneuzen. De heer Henry: Gaarne wil ik een opmerking maken over punt 1. Onze fractie juicht het initia tief van „Schuttevaer", om te komen tot de op richting van een gemeentelijke schippersschool te Terneuzen, ten zeerste toe. Wij stellen het zeer op prijs, dat een dergelijk initiatief werd genomen. Inmiddels hebben wij vernomen, dat ook van chris. telijke zijde plannen bestaan om te komen tot de oprichting van een dergelijke school. Nu zijn er in onze fractie stemmen opgegaan, die van mening zijn, dat in Terneuzen een compromis-school op zijn plaats zou zijn. De ervaringen op dit gebied opgedaan, zijn van dien aard, dat deze onderhan delingen soms niet zeer vlot verlopen. Ik weet evenwel niet hoe een en ander in de toekomst zal gaan. Ik hoop, dat het college spoedig met een voorstel zal komen met betrekking tot het verzoek van „Schuttevaer." Onze fractie zou het op prijs stellen, indien bin' nen een maand een desbetreffend voorstel zal wor den overgelegd. De Voorzitter: Het college kan moeilijk gebon den worden aan een termijn. U vraagt pogingen in het werk te stellen voor een compromis-school, doch U weet uit ervaringen uit het verleden, dat dit een zaak van jaren kan zijn. De heer Henry: Ik heb gezegd, dat ik het op prijs zou stellen, indien een compromis-school mo gelijk is, doch niet, dat hierop gewacht moet wor- den met het indienen van een voorstel. De Voorzitter: Wij zullen zeker pogingen doen om te komen tot de oprichting van een dergelijke school en daarvan advies uitbrengen aan de raad De heer Hol: Meneer de Voorzitter. Het rapport van de Stichting voor Economisch onderzoek der Universiteit van Amsterdam inzake de vraagstuk ken van 't verkeer van Midden- en Oost Zeeuwsch- Vlaanderen met overig Nederland, hetwelk bij de stukken ter inzage heeft gelegen, heb ik niet kun- nen inzien. Het is niet mogelijk om in een kort tijdsbestek behoorlijk nota van dit rapport te nemen. Bestaat de mogelijkheid te bevorderen, dat het rapport ook eventueel aan de raadsleden wordt toegezonden? De Voorzitter: Wij zullen pogingen in het werk stellen om dit te bevorderen. Of het gelukken zal, kan ik U moeilijk zeggen, doch wij zullen ons tot de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen wenden om te vragen of dit mogelijk is. De heer De Feijter: Het verslag van de School artsendienst Zeeuwsch-Vlaanderen over 1955, ge noemd onder punt j., heb ik met belangstelling gelezen. In dit verslag wordt de wenselijkheid be pleit om een derde schoolarts voor Zeeuwsch- Vlaanderen te benoemen. Kinderen, die gemiddeld 6 jaar de lagere school bezoeken, worden slechts tweemaal onderzocht; in dien het ongelukkig treft, maar éénmaal. In Driewegen, waar op het ogenblik de kinde ren worden onderzocht, is het bijna 3 jaar geleden dat er een schoolarts is geweest. In het betreffende rapport wordt gewezen op de toename van de kinderen. Vanaf de tijd, dat de Schoolartsendienst werkzaam is, is het aantal van 7.000 tot 10.000 toegenomen. Dit brengt van zelfsprekend meer werkzaamheden met zich mee. Hoe staat het met de pogingen om een derde schoolarts voor Zeeuwsch-Vlaanderen aan te trek ken? De Voorzitter: Het verzoek, hetwelk wij hier omtrent hebben gedaan, is nog hangende. Tijdens een gisteren gehounden vergadering, welke ik heb bijgewoond, is dit punt uitvoerig besproken door de Commissie van Beheer en de schoolartsen. De vergadering was ervan overtuigd, dat de aanstel ling van een derde schoolarts noodzakelijk is. De heer De Feijter: Indien bijv. de schoolarts langdurig ziek is, wordt er dan voor een vervan ger gezorgd? De Voorzitter: De schoolartsen zijn dun gezaaid zodat het bij ziekte daarvan tot nu toe zeer moei lijk is geweest een vervangend arts te vinden. De stukken, vermeld onder a t/m k worden voor kennisgeving aangenomen en het verzoek, ver meld onder 1, in handen van het college gesteld om nader advies. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming: a. van een onderwijzeres aan de openbare lage re Zuidlandschool, zulks met ingang van 1 augustus 1956. De voordracht luidt: 1. mej. S. J. Schipper, tijdelijk onderwijzeres aan voornoemde school. Overgegaan wordt tot stemming. De heren Camps en De Feijter vormen met de voorzitter het stembureau. Uitgebracht worden 14 stemmen, waarvan 14 op mej. S. J. Schipper. Mej. Schipper is benoemd. b. van een onderwijzer aan de openbare lagere Zuidlandschool, met ingang van 1 september 1956. De Voorzitter: Deze voordracht wordt terugge nomen, want de heer Roelanschap heeft gisteren geschreven dat hij van een een benoeming afziet, zonder opgave van redenen. Wij zullen ons hier bij moeten neerleggen. c. van een onderwijzeres- aan de openbare lage re school A, zulks met ingang van 1 augus tus 1956. De voordracht luidt: 1. Mej. C. J, v. d. Reepe, tijdelijk onderwijzeres aan laatstgenoemde school. Overgegaan wordt tot stemming. Uitgebracht worden 14 stemmen, waarvan 14 op mej. C. J. v. d. Reepe. Mej. v. d- Reepe is benoemd. 4. Idem: a. tot aankoop van een gedeelte Provinciale weg. De heer De Feijter: Wanneer de gemeente deze weg in beheer heeft overgenomen, bestaat dan de mogelijkheid om het rijwielpad vanaf de Dokweg door te trekken tot het einde van deze gemeente lijke weg? Als de gemeente vermoedelijk per 1 januari 1957 in het bezit van deze weg zal zijn, kan een en an der misschien plaats vinden. De Voorzitter: Ik weet niet of dit nodig is. Op de door U bedoelde plaats komt een parallelweg voor plaatselijk gebruik. Wij zullen zien hoe het ver keer zich daar oplost. De heer De Feijter: Zijn er plannen gemaakt om de verlichting aan de Axelsestraat in zuidelijke richting door te trekken? De heer De Vos: Zover zijn wij thans nog niet. Er is aan de door U bedoelde weg nog geen bebou wing. i. De heer De Feijter: Er komen toch wegen en wanneer deze er zijn, is het wel gewenst, dat er verlichting aangebracht wordt. De heer De Vos: Dit komt natuurlijk in de toe komst. Deze zaak is evenwel nog niet zo urgent. De heer Den Hamer: Op andere plaatsen loopt dit over verschillende personen en schijven. Hier hebben wij de zaak zelf in handen, zodat wij een en ander te zijner tijd zonder veel moeite kunnen uitvoeren. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. b. tot ruiling van een perceel grond in de Loui- sapolder. c. tot aan- en verkoop van enkele percelen grond aan de Zuidlandstraat. Deze voorstellen worden zonder bespreking of hoofdelijke stemming aangenomen. 5. Idem: c. idem aan de Marijkestraat. a. tot verkoop van een perceel grond in het Oostelijk Bolwerk; b. idem. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wor den deze voorstellen aangenomen. De heer Henry: Met de verkoop van een perceel bouwgrond aan het aannemingsbedrijf Gebr. Van der Poel N. V. verdwijnt het speelveld aan de Ma rijkestraat. Kan er misschien gezorgd worden voor een vervangende speelplaats? De Voorzitter: Wij zien uit om een vervangen de speelplaats te vinden. Het college is er van doordrongen dat een behoorlijke speelgelegenheid verkregen moet worden waar de kinderen zich kunnen uitleven, zodat dit bij voorkeur niet in de plantsoenen gebeurt. Dit gaat echter niet zo gemakkelijk. De heer Henry: Het Marijkeveld was een zeer geliefde speelplaats. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. d. idem op de Molendijk; e. idem in de Noordpolder. Deze voorstellen worden zonder bespreking of hoofdelijke stemming aangenomen. f. idem in de Louisapolder. De heer Hol: Het is misschien overbodig, doch in verband met de kanaalplannen wil ik U vragen of hiermede rekening is gehouden, opdat te zijner tijd hier geen moeilijkheden zullen rijzen. De Voorzitter: Het is uitgesloten, dat hierdoor moeilijkheden zullen komen. g. idem aan de Jacob Catsstraat; h. idem. i. idem in de Zeven Triniteitspolder (II). Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wor den deze voorstellen aangenomen. ■V 6. Idem tot het verlenen van een krediet voor verplaatsing van de ambtenarenwacht aan de Westkolkstraat. De heer Van Langevelde: Meneer de Voorzit ter. Kunt U ook zeggen waarheen de ambtenaren- wacht verplaatst zal worden? De Voorzitter: Wij hebben dit in het voorstel niet omschreven, omdat daarover nog onderhan delingen gaande zijn. De heer Van Langevelde: De in de ter inzage liggende stukken eventueel genoemde plaats acht ik niet geschikt. De Voorzitter: U bedoelt naast het kantoor van de Provinciale boot. Misschien kunt U dit nader motiveren? Ik ben voor deze plaats ook niet zo geporteerd. De heer Van Langevelde: Wanneer de verbete ring van de Scheldekade aan de orde komt, zitten wij weer. De Voorzitter: Dus uit zorg voor de douane hebt U eigenlijk bezwaren? De heer Van Langevelde: Ik vind dat de amb tenarenwacht daar niet hoort. Volgens mij is het beter deze aan de andere kant van de sluis te plaatsen. De Voorzitter: Ik dank U zeer voor deze op merking. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 7. Idem tot het verlenen van medewerking in gevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 tot het aanschaffen van schoolbanken voor de R.K. Uloschool. 8. Idem tot vaststelling van de vergoeding be loning vakonderwijzeres bijzondere scholen voor 1955. 9. Idem tot herziening van het bedrag per leer ling over 1955 ingevolge artikel 55bis van de L.O.-wet 1920. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wor den deze voorstellen aangenomen. 10. Idem tot deelname aan de Stichting Beschut tende werkplaatsen midden Zeeuwsch-Vlaan deren. De heer De Feijter: Met belangstelling heb ik het voorstel gelezen. Ik kan hiermede volledig instemmen. Ook de statuten van de Stichting Beschuttende Werkplaatsen Midden Zeeuwsch- Vlaanderen heb ik doorgelezen. Daaruit heb ik gezien dat een en ander zeer breed opgezet is en verschillende organisaties een bestuurslid aan wijzen. Is het mogelijk dat ook de b.l.o.-school daarbij ingeschakeld wordt en deze een lid aan wijst in het algemeen bestuur? Voor diegenen die de b.l.o.-school verlaten is het misschien van belang dat zij hier geplaatst kun nen worden. In de ontwerp-statuten wordt gesproken om niet alleen hen, wier lichamelijke, doch ook gees telijke omstandigheden een belemmering vormen voor plaatsing in het vrije bedrijf, daarvoor ge schikt te maken. Nu is het in het algemeen zo, dat voor diegenen die de b.l.o.-school bezocht heb ben. aparte werkplaatsen in het leven geroepen worden. Misschien is het mogelijk, dat er ook in Zeeland een dergelijke werkplaats komt. Ik heb hieromtrent een bespreking bijgewoond te Goes De op te richten werkplaats zal niet in Zeeuwsch- Vlaanderen komen; vermoedelijk in Middelburg. Om deze vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen te bezoeken brengt onoverkomelijke bezwaren met zich mede. Misschien zou het bestuur van de b.l.o.-school iemand kunnen aanwijzen, bijv. het hoofd der school. De Voorzitter: Het is niet juist, dat verschillen de werkplaatsen in één gebouw geplaatst worden. Ik wil uw gedachte gaarne nader bekijken. Om hier direct een toezegging te doen is mij op het ogenblik niet mogelijk. De heer De Feijter: Voor een afgelegen streek zou het wellicht een goede oplossing zijn. De Voorzitter: Wij zullen deze zaak onderzoe ken, doch ik vrees dat het niet zal gaan. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. 11. Idem tot het verlenen van een bijdrage voor het ontwerpen van een ontwikkelingsplan der gemeenten in de kanaalzone en het aan wijzen van een vertegenwoordiger in een terzake te vormen commissie. De Voorzitter: Er is nog een kleine wijziging aangebracht in de redactie van sub b. Dit luidt thans als volgt: „om naast de burgemeester een vertegen woordiger aan te wijzen in de commissie van de samenwerkende gemeenten, die belast wordt met het opstellen van de richtlijnen van dat plan en het opdragen aan een of meer deskun digen tot de opzet en de uitwerking daarvan". De heer Van Langevelde: Het verheugt mij, dat het voorstel van burgemeester en wethouders, om zo mogelijk te proberen in Zeeuwsch-Vlaanderen en speciaal in de kanaalzone tot samenwerking te komen, thans in deze vergadering aan de orde komt. Ik acht dit zeer belangrijk voor de ontwik keling van deze streek en ik hoop dat wij de vruchten daarvan mogen zien. Volgens mij valt er wel iets te bereiken op dit terrèin. Ik wil nog een opmerking maken over het punt, waarvan zojuist de redactiewijziging is voorge lezen. Ik geloof dat hierbij uitgegaan wordt van het standpunt, dat op het ogenblik de burgemees ter alreeds in de commissie zitting heeft. De Voorzitter: Dit is een misverstand. Het de bedoeling, dat de raad een commissie samen stelt, waarin bij voorkeur de burgemeester en een lid uit de raad zitting hebben. De heer Van Langevelde: Ik heb zelf ook een redactiewijziging opgesteld, namelijk om de burge meester en een lid uit de raad te benoemen. Dan is het formeel juist. Hat gewijzigde voorstel wordt verder zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De Voorzitter: Zonder onderscheid te maken tussen de 2 leden der commissie, lijkt het mij het beste deze in 2 delen te houden. Anders krijgen wij verschil tussen de personen die hiervoor in aanmerking komen. Overgegaan wordt tot stemming voor de burge meester. Uitgebracht worden 14 stemmen, waarvan 14 op de burgemeester, mr. P. H. W. F. Tellegen. De Burgemeester i9 benoemd. De Voorzitter: Ik dank U zeer voor het in mtj gestelde vertrouwen. Ik zal deze benoeming gaarne aanvaarden. Overgegaan wordt tot stemming voor een lid uit de raad. Uitgebracht worden 14 stemmen, waarvan 5 op Dr. M. E. H. Camps, 4 op de heer S. W. Henry, 3 op de heer M. van Langevelde en 1 op de heer M. de Vos; 1 stem is blanco. Overgegaan wordt tot de tweede vrije stemming. Uitgebracht worden 14 stemmen, waarvan 6 op Dr. M. E. H. Camps, 6 op de heer S. W. Henry en 1 op de heer M. van Langevelde; 1 stem is blanco. Overgegaan wordt tot herstemming tussen de heren M. E. H. Camps en S. W. Henry. Uitgebracht worden 12 stemmen, waarvan 7 op de heer S. W. Henry en 5 op Dr. M. E. H. Camps, i De heer Henry is benoemd en neemt zijn benoe ming aan. 12. Idem tot voorlopige vaststelling van de ge meenterekening, dienst 1954. 13. Idem tot wijziging van de begrotingen van het Woningbedrijf, Grondbedrijf, Maatschap pelijke zorg en gemeente voor 1955. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming worden deze voorstellen aangenomen. 14. Idem tot wijziging van de gemeentebegroting, dienst 1956. De heer De Feijter: Gaarne wil ik een opmer king maken over post 268, inzake de uitkering aan het grondbedrijf tot vorming afschrijvings reserve op boekwaarden grondcomplexen. In de toelichting staat vermeld, dat het exploi tatieplan over de Zeven Triniteitspolder II nog niet is opgemaakt en voorshands is aangenomen dat 20.000,op de algemene dienst zal drukken. Ik wil vragen hoe dat komt. Daarover geeft de toelichting geen antwoord. De heer Den Hamer: Zoals U uit de stukken van een der vorige vergaderingen hebt kunnen zien, komt de grond-prijs in de Zeven Triniteits polder reeds op 9,50 per m2. Komt de uitgaaf op het plan te drukken, dan wordt de grondprijs te hoog. Een gevolg is, dat ook de woninghuren ter plaatse omhoog zouden gaan. Het rioleringsplan komt op het ogenblik duur uit. Wij hebben daarom gemeend een gedeelte daarvan uit eigen middelen te moeten dragen. Dit bedrag is voorlopig bepaald op 20.000, De heer De Feijter: Wanneer wordt het exploi tatieplan opgemaakt? De heer Den Hamer: Het exploitatieplan Zeven- triniteitspolder is reeds opgemaakt. De plannen in tekening zijn reeds bij de Provinciale directie van de Wederopbouw en Volkshuisvesting ge weest, doch de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat na de riolering, die mede een gedeelte van de Zuidlandpolder omvat, de begroting overschrijdt. De heer De Vos: Het plan Zeventriniteitspolder is reeds goedgekeurd. Zonder hoofdelijke sienjming wordt het voor stel aangenomen. (Slot volgt.) tot het bijwonen van de gewone van aandeelhouders van de N.V. Nieuwe Nederlandsche Maatschappij tot vervaar digen van Spiegelglas, Gla zen Voorwerpen en Chemi sche Producten, gevestigd te Sas van Gent, Westkade 20, welke vergadering zal plaats hebben op 30 juli '56 te 11 uur ten kantore der Vennootschap te Sas van Gent, alwaar de aandelen kunnen gedeponeerd wor den tot 25 juli 1956. De agenda der Vergadering, de balans, de Verlies- en Winstrekening en het Jaar verslag over het boekjaar 1955 zullen vanaf heden ter inzage liggen voor de aan deelhouders ten kantore der Vennootschap te Sas van Gent. De Voorzitter van het College van Commissarissen. Dinsdag 7 augustus schitte rende BUSREIS naar en door de Belgische Arden nen, met bezoek aan Re- mouchamps, Spa, het meer van Gileppe, enz. Buiten gewoon schone bergreis, met prachtige panorama's. Geef U spoedig op: Terneuzen, Tramstraat 20, Tel. 2017. (Voor de reis naar Rotterdam op 18 juli zijn nog plaatsen beschikbaar). Gratis zakatlas van Neder land bij één ons VéGé- Goudmerk of -Oranje Pec- co of -Butterfly-thee. Alléén bij de VéGé-krui- denier. de meest verkochte kachel, ■fr Ook in haardmodel. Djjkstraat 77 - Tel. 2908 TE HUUR: Bevragen: Walstraal 8. Voor is Uw adres Fa. VAN DER PEIJL VERBRUGGE Donze-Visserstraat 12 Tel. 2104, Terneuzen Vakkundige opleiding. TE KOOP: Houten NOODWONING, uitneembaar, dubbelwandig (6X7 m). Indeling naar wens. Fa. KLAASSEN JANSEN, Tel. 741, Axel. GESLAAGD voor een naar DE FOUW. Diverse modellen en kleuren. Dijkstraat 77 - Tel. 2908 Vanaf 13 juli wordt vóór de pauze, in het Luxor-Theater te Terneuzen de jubileumfilm van het N.V.V. „GOUDEN OOGST*' vertoond. GESLOTEN van 16 tot 23 juli: E. A. IJSEBAERT, Vlooswijkstraat 57. N.V. TERNEUZENSCHE SCHEEPSBOUWMIJ. TERNEUZEN vraagt Kunnen geplaatst worden: voor opleiding machinale houtbewerker en Vaste werkkring. TERNEUZEN TELEF. 2216 POLDERSTRAAT 42 dat is het nummer waaronder wij vanaf heden TELEFONISCH te be reiken zijn. Tevens belasten wij ons gaarne met het herstellen van landbouwschurcn, lateren van nieuwbouw en villa's met rietbedekking. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. ZAAMSLAG UIT DE HAND TE KOOP: met SCHAAPSTAL en ERF, groot pl.m. 45 aren, gelegen in de Van Wuijckhuisepolder G 4a te Hoek, kadastraal bekend, Hoek Sectie K no. 116. Dagelijks te bezichtigen en nadere inlichtingen te beko men bij de bewoner F. SMET. Wegens VAKANTIE zijn onze bedrijven Onze winkel in Goes blijft voor boodschappen geopend. Heeft U vóór de vakantie nog iets te reinigen of te was sen, belt U ons dan even op, opdat wij dit voor U kunnen verzorgen. en gaarne tot Uw dienst Uw speciaalzaak voor SCHILDERIJEN ETSEN REPRODUCTIES INLIJSTWERK NIEUWEDIEPSTR. 36 (t.ow Coöp. winkel) TERNEUZEN 10 openingskorting en een aardige wandver siering voor iedere koper. Goes, tel. 2055; Middelburg, tel. 3135; Terneuzen, tel. 2653 ONZE GROTE begint MAANDAG om 1 uur TERNEUZEN AXEL daarvoor hebt U reeds een compleet! De meest verwende bromfietser raakt in extase bij het zien van onze prachtsortering Bromfiet sen, die te groot is om op te noemen. Komt U onze sortering eens zien. Gemakkelijke betalingsvoorwaarden. vanaf 67,50 tot 170,—. JEKKERS in verschillende kleuren, zowel voor dame als heer. Met jarenlange garantie. Een bijzonder mooie collectie. KANAALZICHT 5 408

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3