Uit de Provincie j$>innenlcincló met melk meer mans fietsen kot»» Gemeenteraad Sas van Gent Beursoverzicht. STOFFELS-RISSEEUW ZONDAGDIENST ARTSEN STOFFELS-RISSEEUW Officiële Publicatie TERNEUZEN. BIERVLIET BOSCHKAPELLE. HOEK ZAAMSLAG AGENDA. Kom eens naar de nieuwe Weinig verandering, staatsfondsen vrij vast fietsen fantastische fietsen ZAAMSLAG - T«l«l. 331 Bakkers organisaties bespreken productie verhoging ZEEPOST KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Bij K. B. is benoemd (bij be vordering) tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau, de heer J. van Tuinen, hoofdadministrateur ter Provinciale Griffie van Zee land, te Middelburg. OESTERCULTUUR WACHT OP WARMER WEER Ondanks de lage temperaturen is er ook dit jaar eind juni, be gin juli in de Zeeuwse stromen een normale c esterbroedval ge weest. Dat wil zeggen, de oesters geven hun larven af, precies op de tijd, die de biologen van het Rijksinstituut voor visserijonder- zoek daarvoor hebben berekend. Zo werden er vorige week meer dan 2000 larven per 100 liter Scheldewater geconstateerd, op het tijdstip dat te voren berekend was als de eerste broedvaltop. Alleen blijft de temperatuur van het Scheldewater te laag en moet worden gevreesd, dat deze larven niet tot ontwikkeling zullen ko men, maar vroegtijdig zullen af sterven. De tweede broedvaltop zal om streeks 20 juli vallen en de water temperatuur zou nog één a twee graden moeten stijgen om de ont wikkeling van de Jan uitgestoten larven mogelijk te maken. Ook in de oestercultuur wacht men dus op warmer weer al heeft men uiteraard al een begin ge maakt met het uitzaaien van schelpen om het in het water zwevende bro°d gelegenheid te geven zich vast te hechten. 104-JARIGE OVERLEDEN In de ouderdom van 104% jaar is gistermorgen om vier uur te Graauw en Langendam overleden mej. Judoca Vermeulen. A.N.W.B. BREIDT WEGWIJZER- SYSTEEM OP THOLEN UIT. De wegwijzersdienst van de A.N.W.B. heeft dezer dagen zijn bewegwijzering op Tholen uitge breid met een tweetal blauwe richtingsborden „Doorgaand Ver keer" in St Annaland, n.l. op de samenkomst van de Molendijk en de Achterweg, en een nieuwe A.N.W.S.-wegwijzer aan de pro vinciale weg TholenSt Anna land, op het punt waar de Molen weg naar Oud Vossemeer afslaat. Deze uitbreiding van het weg- wijzersysteem op Tholen bete- keht een belangrijke verbetering voor het verkeer op de route Tho lenOud VoscemeerSt Anna landStavenisse. Daar de weg wijzer duidelijk door de straatver lichting wordt beschenen, en de opschriften der richtingsborden met lichtreflecterend materiaal zijn uitgevoerd zullen deze bakens ook bij duisternis 'n snelle oriën tatie van het wegverkeer moge lijk maken. Benoeming onderwijzer. De heer H. Maas te Axel werd met ingang van 1 september a.s. benoemd tot onderwijzer aan de R. K. U.L.O.-school alhier. Opening Kunsthandel. In de Nieuwediepstraat no. 36 opende gistermiddag de heer G. den Boer zijn kunsthandel-atelier, lijstenmakerij en vulpenzaak. Uiteraard zijn dergelijke soort zaken niet groot van omvang, maar daar lenen deze artikelen zich ook niet bepaald voor. In dit genre komt het hoofdzakelijk op de kwaliteit aan. Zonder nu bepaald van Kunst met een grote K te spreken (de heer Den Boer bedoelt dit zelf allerminst) vindt de bezoeker daar in de frisse vernieuwde zaak een zeer goede collectie van gro te en kleine zeer aardige schilde rijen, etsen en uitstekende repro ducties in lijsten die het in de moderne huiskamer uitstekend doen. De heer Den Boer blijkt zelf een zeer goed tekenaar te zijn. Van enkele bekende Ter- neuzense punten maakte hij een zeer geslaagde tekening waar voor zeker belangstelling zal be staan. Daaraanverbonden heeft de heer Den Boer een lijstenmakerij en dus ook een branche waaraan in onze gemeente nog wel behoefte bestaat. De grote sortering vulpennen zal zeker tegen 't nieuwe school jaar de nodige aandacht hebben. Voor deze opening was een zeer goede belangstelling en verschil lende relaties zonden een feeste lijk bloemstukje. Droeve plechtigheid. Onder zeer grote belangstelling, zowel langs de weg van de ouder lijke woning in de Axelsestraat naar de begraafplaats als op de algemene begraafplaats werd gis termiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van het 11- jarig zoontje van de familie Van Eek, alhier, die j.l. zondagmid dag in de Braakman het leven verloor. Vanaf de ingang vah de begraaf plaats werd de met een schat van bloemen overdekte baar van hun schoolvriendje door klassegenoten naar de geopende groeve gedra gen, en een tweetal mede-scholie ren achter de baar een grote krans droegen als laatste groet aan hun schoolmakker, terwijl met de familie en naaste huis vrienden ook het bestuur en leer krachten der Hervormde school en een groot aantal leerlingen van deze school de laatste eer bewezen. Op de dodenakker bemerkten w\j o.m. het oud-hoofd der Hervorm de school, de heer D. M. van Wijck, en burgemeester A. F. Hanssens van Hoek met de ge meentesecretaris van Hoek, de heer J. Dregmans. Aan de groeve herdacht het hoofd der Herv. school, de heer jl. C. Groenenberg, in treffende bewoordingen zijn begaafde leer ling, die op zo'n jeugdige leeftijd werd opgeroepen tot zijn hemel- sche Vader over wiens Konink rijk zijn leerling zo vaak heeft ge zongen. Woorden van troost sprak de heer Groenenberg tot de zo zwaar getroffen ouders en zusters van zijn leerling, daarbij de hoop uit sprekend, dat zij uit hun geloof de kracht zullen ontvangen dit groot verlies te dragen. Nadat ds. J. Scholten enige Schriftgedeelten had voorgelezen, dankte de door smart overman de vader voor de overstelpende bewijzen van deelneming door de familie ontvangen en voor de laatste eer zijn zoontje bewezen. VULPENNEN Fa. P. J. VAN DE SANDE Serenade. De Konin'. jke muziekvereni ging „Harmonie" bracht donder dagavond een serenade aan haar werkende lid de heer G. de Krij ger die op die dag namelijk in het huwelijk was getreden met mej. L. Cammaert, een gebeurte nis, die naar de mening van de leden van de Harmonie een mu zikale omlijsting nodig had. In café „Willem Beukelszoon", waar de bruiloft gevierd werd, werden de muzikanten rijkelijk onthaald. Schoolreisje. De lagere klassen van de O.L.- school te Biervliet ondernamen donderdag een schoolreisje naar Walcheren. Natuurlijk stond een bezoek aan Middelburg op het programma, alwaar in de Lange Delft door de peuters werd ge winkeld. Voordien had men een bezoek gebracht aan het strand te Vlissingen. Via Zoutelande ging het naar Domburg waar het strand en een speeltuin werden bezocht. Toen kwam Middelburg aan bod waar een rondgang werd gemaakt door miniatuur Wal cheren. De kinderen kwamen ogen te kort. De jongens vonden de elektrische treinen in het mi niatuur Walcheren bijzonder aan trekkelijk. Diepvriesinstallatie. Donderdagavond kwam de ver eniging „Diepvriesinstallatie" Biervliet in hotel „De Vriend schap" in vergadering bijeen. Mevr. Van Cruijningen sprak een openingswoord. In het bij zonder verwelkomde zij burge meester A. P. Kostense en wet houder A. Dijk. Na een korte uiteenzetting over de diepvriezerij ging het gezel schap naar de Kerkstraat alwaar de installatie in een leegstaand woonhuis is ondergebracht. Mevr. KostenseDe Zeeuw was zo vriendelijk de toegang tot de in stallatie te ontsluiten, hiermede de ceremonie verrichtend, die als ingebruikstelling der installatie kan worden aangemerkt. Mevr. Van Cruijningen gaf enkele prak tische wenken aan de dames, die zo straks de boxen (21 In getal) gaan gebruiken. Weer teruggekeerd in hotel „De Vriendschap" werd de boxhuur ontvangen door mevr. M. Diele- manVan Houte, terwijl mevr. RisseeuwKornelis de schuldbe kentenissen van de vereniging „Ceres" uit gaf aan hen, die een aandeel in de installatie hebben genomen. Hierna vond de be stuursverkiezing plaats. Voorzit ter werd burgemeester A. P. Kos tense; secretaresse mevr. M. Die- lemanVan Houte; penning- meesteresse mevr. B. Dieleman Wolfert, en de bestuursleden mevr. H. de GrooteJacobs, B. v. d. Hemelv. d. Hemel, P. De- seijnWillems, C. RijkDe Win ter en J. DhondtHerweijer. Na sluiting der vergadering door de voorzitter bleef het be stuur ter bespreking van één en ander nog enige tijd bijeen. H. Priesterwijding. Morgen hoopt onze dorpsge noot fr. Domien Naessens uit de handen van Mgr W. Mutsaerts, bisschop van 's-Hertogenbosch, in het kapel van het Studiehuis Sint Jozef te Hees-Nijmegen de H. Priesterwijding te ontvangen. Pater Naessens zal op zondag 22 juli a.s. zijn plechtige Eerste H. Mis opdragen in de parochie kerk van de H. H. Petrus en Pau- lus te Boschkapelle. Geboorten. 19 juni. Pieternella, d. van Comelis de Putter en Fran- coise Riemens. Huwelijksaangiften. 21 juni. Adri- aan Jacobus de Ljjser, 21 j., jm., en Levina de Ritter, 21 j., jd. 28 juni. Laurus Marinus Verburg, 43 j., jm., en Maria de Fouw, 38 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen. 7 juni. Job de Blaejj, 22 j., jm. en Su- zanna Dieleman, 18 j., jd. Overleden. 10 juni. Jan Koljjn, 77 j., ongeh., zoon van Dimmen Kolün en Cornelia Lejjs. 21 juni. Neeltje Platteeuw, 79 j., echtg. van Jojakim M. van der Welle. NEEM PER MAM DRIEKWART KAN Pvbtlkette Nederland» ZvWelbureee. t Grevefthoge 63 Ringbestuursverg. C.J.MV. Het ringbestuur der C.J.M.V. afd. Oost Zeeuws-Vlaanderen, hield donderdag alhier een verga dering. De voorzitter, de heer J. L. Hamelink uit Terneuzen, opende de vergadering met gebed en heette hierna allen welkom. Op deze vergadering werd be sloten tot het houden van een oriëntatierit op 8 september a.s. Gestart wordt te Zaamslag. Op 7 oktober wordt te Sluiskil een jeugdsamenkomst gehouden. Be halve het bijwonen van de kerk dienst vermeldt het programma een wandeling en een gezamen lijke koffiemaaltijd. Wegens het bedanken van de heer L. Schoenmaker te Hoek werd de heer G. Pladdet te Sluis kil benoemd tot penningmeester. Nadat nog was medegedeeld, dat de Ringcursus met de dis- trikssecretaris, de heer Sinke te Souburg, zal worden besproken, sloot de voorzitter deze geani meerde vergadering. ZONDAG 15 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: „De zoon van niemand". Concertgebouw, 8 u.: „Op stand der gedoemden; 4% u.: De zoon van niemand". AXEL: Het Centrum, 4.15 u.: „Ik was een Amerikaanse spionne"; 8 uur: „Tweemaal begeerd". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 2% u.: „Uit de brand ben je"; 5 en 8 uur: „To catch a thief". ZATERDAG 14 JULI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, u.: „De zoon van niemand". Concertgebouw, 8 uur: „Op stand der gedoemden". Dichtersbuurt, 2.30 uur; Intern. Wielercriterium. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Ik was een Ameri kaanse spionne". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „To catch a thief'. SPUI: 4 u.: Bekerwedstrijden Spui I—A.Z.V.V. I. EEN GRAFSTEEN SPREEKT NA EEUWEN. Een huwelijksdrama uit het grijs verleden anno 1338 tot 1355 klinkt nu nog, door een ontgraving in één der oudste kerken in Deventer, na door het vinden van een antieke zware grafsteen. Die steen kreeg een nieuwe plaats aangewezen. Men zocht en vond deze steen. Hij had de laatste rustplaats ge dekt van Elinara, (of Eleonare), van Engeland, dochter van Ed ward II van Engeland, die eens de gade was van graaf Reinald van Gelre en door deze graaf wreed werd verstoten. Zij stichtte, zoals de historie bladen uitwijzen, in 1338 de nu nog in gebruik zijnde, fraaie Broederenkerk te Deventer, waarin zij in 1355 werd begra ven. Een hardstenen zerk, van zeer grote afmeting, 2,88 bij 1,44 m. en formidabele dikte, dekte, niet ver van het altaar, eeuwenlang het gebeente, totdat een kerk restauratie de steen deed verhui zen naar een omstreeks midden 1800 aan de kerk toegevoegd por taal, waar de voeten van kerk gangers, de jaren door, het in de steen gebeitelde grafschrift de den slijten. En wederom na jaren heeft men de steen daar doen verdwijnen onder cement en kleine, gekleurde tegels, kenne lijk om de kerk-entrée te ver fraaien. Een oud geschrift deed evenwel bewaren, wat cement en tegels daar verborgen hielden. Nasporingen o.m. van de stads archivaris, dr A. C. F. Koch, heb ben de steen her-ontdekt en doen blootleggen. Het gevolg is, dat de steen, die eens het graf sloot boven de laatste rustplaats van de stichtster van het fraaie bede huis. nu een plaats zal krijgen nabij de kerk-ingang: bij het beeld, bestemd voor de Mar ia- devotie. Daartoe gaf het kerkbe stuur bij monde van pastoor Thuis bereids toestemming. De architect A. Vosman jr. te Deventer, leidt de werkzaamhe den, die door de enorme zwaarte van de steen veel moeite zal ver oorzaken. Het steen-inschrift, eens gebei teld in het harde materiaal van het grafdek, is nog voor een zeer klein deel te zien in één der hoe ken van de steen. Het was bekend uit een beschrijving, daterend uit de vorige eeuw. De slijtage van het oude grafdek, hoe groot ze ook was, is nu nog juist gestuit, om zo de herinnering aan de stichtster van de kerk in der ja ren loop, voor de komende tijden te kunnen levendig houden. MERKWAARDIG GEVAL VAN VERGIFTIGING. De Hgemsteedse politie heeft vrijdag het onderzoek afgesloten naar een merkwaardig geval van vergiftiging. In de avond van 28 juni jl werd een echtpaar te Heemstede en een 18-jarige bezoeker zó ern sfig onwel, dat deze drie perso nen naar de Mariastichting te Haarlem moesten worden overge bracht. In het ziekenhuis werd vergiftiging geconstateerd door paration, 'n insectenbestrijdings middel, dat in de landbouw wordt gebruikt. De drie slachtoffers hadden te voren ruwe chocolade in couver- turevorm gegeten. Deze chocola de was meegebracht door de dochter des huizes, die in een fa briek van mengmachines in Haarlem werkt. Bij het daar in gestelde onderzoek bleek, dat de machine waarmee bij wijze van proef chocoladepoeder met vet was gemengd, veertien dagen te voren gebruikt was voor het mengen van paration en kort te voren voor het mengen van zeep poeder. Echter is eveneens ko men vast te staan, dat de in bei de gevallen voorgeschreven reini gingsmaatregelen zijn uitgevoerd. Desondanks heeft de politie te Heemstede, die het onderzoek te zamen met de keuringsdienst van waren en de rijksinspectie voor de volksgezondheid heeft uitge voerd, in de fabriek nog verschei dene parationsporen gevonden. Paration is een zwaar vergif. Vier milligram per kilogram li chaamsgewicht hebben bij inwen dig gebruik reeds een dodelijke uitwerking. De partij gemengde chocolade is bij de chocoladefabriek in be slag genomen en vernietigd. Van de slachtoffers bevindt de vrouw zich. nog steeds in het zie kenhuis. De beide mannen kon den kort geleden daaruit worden ontslagen. DRONKEN HAAGSE SCHOLIER DREIGDE MET MES. Een zeventienjarige scholier heeft vrijdagnacht, toen hij dron ken was, enige opschudding ge bracht op de hoek van de Gou denregenstraat en de Laan van Meerdervoort. Hij was uit een cafetaria gezet, waar hij de gas ten lastig viel. Op straat ging hij met een mes zwaaien. Toen hij een tramconducteur met het mes dreigde, werd de politie erbij ge haald. Twee hoofdagenten, die per jeep kwamen, konden de jonge man echter niet baas. Deze be oefende namelijk de judósport De ene agent werd gevloerd en de andere kreeg een flinke schop. Vijf agenten hebben tenslotte de jongling overmeesterd, die daarna in de cel werd opgesloten ter ont nuchtering. HOEVEEL LUISTERAARS EN KIJKERS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven radio ontvangtoestellen in Nederland bedroeg per 1 juli 1956: 2.175.581 tegen 2.164.886 per 1 juni 1956. Op 1 juli 1956 waren er 533.266 aangeslotenen op het draadom- roepnet tegen 532.504 op 1 juni 1956. Het aantal geregistreerde tele visie-ontvangers steeg van 59.856 op 1 juni 1956 tot 63.222 op 1 juli 1956. 5 prachtige modellen, verkrilgbaar in moduM kleuren: daar kunt u uit kiezenI Bewonder de vlotte, sportieve modellen; overtuig U van de gedegen afwerking tot tn details,- rijd er eens op en merk till hoe fantastisch-licht 'n RS lgoptl Oude Pottenbakkerij wordt afgebroken. Hoewel New York donderdag nauwelijks prijshoudend was en Kon. Olie daar een daling te zien gaf. is de stemming op de beurs vrijdagmiddag niet tegengeval len. De internationale soorten no teerden weliswaar een kleinigheid lager, doch de verliezen bleven beperkt tot 1 2 punten. Vooral AKU viel erg mee. De vrijdag morgen gepubliceerde cijfers over het tweede kwartaal geven een aanzienlijke daling van de netto winst aan. Van overwegend aan bod was echter geen sprake en het rayonbedrijf verloor per saldo slechts amper 1 punt. Ook de scheepvaartafdeling kon het vrij aardig bolwerken en wist de noteringen van donderdag te behouden. Hier en daar trad zelfs een kleine verbetering in. De cul tuurafdeling die gisteren iets be ter was op de berichten uit In donesië, moest vrijdag weer enig terrein prijsgeven. Dit werd in verband gebracht met de staking die de rubbercultuur in Sumatra's oostkust bedreigt. De verliezen bleven echter beperkt. De handel had vrijdag wederom uitermate weinig om het lijf- Afgezien van de apathie waarin het publiek volhardt staat er ook weer een weekeinde voor de deur en dan is rren dubbel voorzichtig. De stemming op de staatsfond- senmarkt was vrij vast. Wat hier van precies de oorzaak was wist niemand te vertellen maar een feit is dat de conversielening 1947 met een half punt steeg tot 91%. Ook de overige beleggingen iets beter. Prolongatie 3 procent. BEURSINDICES 11/7 12/7 13/7 Int. conc. 305.51 301.84 301.00 Industrie 166.69 166.76 166.69 Scheepvaart 167.34 166.54 167.34 Banken 143.93 143.44 142 79 Ind. fondsen 124.65 125.01 124.74 Algemeen 224.70 222.94 222.50 Kon. Olie: 852 V2—857 Philips: 282—284 Unilever: 420 NABEURSKOERSEN. (848%) '(281%) '(417%) Van Zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van de artsen te Terneu zen worden waargenomen door dokter J. J. J. V. d. Griek, Tel. 2020. Dokter A. van Zanten 'Tel. 2445) is voor eigen praktijk te consulteren. Apotheek geopend: Klaassen, Noordstraat 54. COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van 13 juli GROENTEN: Per 100 stuks in gulden: Sla 3.306.20. Per stuk in centen: Bloemkool A II ±1—60, 1 II 31—52, C afw. 1425; Groene komkommer B 21, C 19; Witte komkommer B21 26,C 17—23. Per bos in centen: Selderij 17, Peen II 10-16; Kroten 5—9; Uien 11—12; Sjalotten 12—13. Per kg in eer ten: Andijvie 11 21; Kassnijbonen 143; Princesse bonen 130—136; Tuinbonen 12— 14; Doperwten 1322; Peulen II 51—54; Kroten 4%—7; Rode kool 1516; ,avoye kool 2529; Was- peen 20; Tomatei A 66—76, B 61 —65, C 53—67; Aardappelen: Eerstelingen bonken 1415, I 9.50—10.70; II 5—7; kriel 2—3. FRUIT: Per doosje in centen; Aardbei en I 40—46, II 27—40; Rode bes sen 18—27; Frambozen 22—44. Per kg in -'enten: Aardbeien 54—125; Rode bessen 70—75; Witte bessen 59—63; Kr isbes- sen 13—37Kersen B II 6268. Per stuk in centen: Perziken 12. Gistermiddag heeft de minister van Economische Zaken een on derhoud gehad met vertegen woordigers van bakkersorganisa ties. Aanleiding- tot het onder houd vormde de verhoging van de broodprijs in verscheidene plaatsen van ons land, die buiten de organisaties om Is ingevoerd. De noodzaak van deze verho ging was de minister niet aange toond en zij was, naar de minis ter mededeelde, voor hem dan ook onaanvaardbaar in verband met de door de regering gevoer de politiek van prijsstabilisatie. De minister heeft daarom een be roep gedaan op de bakkersorga nisaties er hun medewerking aan tj verlenen, dat deze verhoging van de broodprijs ongedaan wordt gemaakt. De vertegen woordigers van deze organisaties hebben de minister toegezegd zich te zullen verstaan met de bakkers in de plaatsen, waar de broodprijs is verhoogd. Het resul taat hiervan zal in nader overleg met het ministerie worden be sproken. Donderdagavond kwam de raad der gemeente Sas van Gent onder voorzitterschap van burgemeester R. A. J. den Boer in vergadering bijeen. Afwezig waren de heren H. Scheffer, C. L. de Maajjer en J. de Braai. Bjj de ingekomen stukken be vond zich een voorstel van B. en W. om een lokaal van de neutrale kleuterschool tijdelijk te bestem men als leslokaal voor de bjjz. meisjesschool. Een en ander in af wachting van de totstandkoming van de uitbreiding van de R-K. Meisjesschool, welke uitbreiding i.v.m het stijgende leerlingenaan tal dringend noodzakelijk is ge worden. Aanvankelijk was de be doeling geweest het bovenlokaal van de nieuwe bfandweergarage voor dit doel in te richten, doch gezien de hoge kosten benodigd, om dit lokaal zodanig te verande ren, dat hiervoor de goedkeuring zou' worden verkregen van de on derwijsinspectie, is van dit plan verder afgezien. Het tweede ingekomen stuk be trof het voorstel van B. en W. om over te gaan tot aankoop van een schilderij, voorstellende de uittocht van dc Spanjaarden uit Sas van Gent in het jaar 1644, nadat de vesting Sas door Prins Hendrik was bevrijd. Dit schilderij, hetwelk is geschilderd door de schilder Hendrik de Meijer (16201690), is momenteel eigendom van mej. Be geer uit Voorschoten. De hiervoor bedongen prijs ad 4000,werd, mede blijkens een advies van de directeur van het Rijksmuseum te Amsterdam, redelijk genoemd en niet aan de hoge kant. Bij hetzelfde agendapunt deelde de voorzitter mede, dat van de ar chitect 't Hooft bericht was ont vangen, dat i.v.m. de voorberei dende plannen voof algehele res tauratie van de raadszaal, de prijs voor het opknappen van het oude meubilair dusdanig hoog was uit gevallen (ƒ2851), dat voorgesteld werd in overweging te nemen, in eens nieuwe meubels te kopen. De raad besloot een en ander aan de architect over te laten, mits de sfeer van de raadszaal als zodanig maar behouden blijft. Besloten werd verder tot deel name in de stichting Beschuttende Werkplaatsen voor Midden Z.-Vl gevestigd te Terneuzen en tot vast stelling van de statuten voor die stichting, dit laatste echter niet dan nadat enkele kleine redactio nele wijzigingen hierin waren aan gebracht. Voor het ontwerpen van een ont wikkelingsplan der gemeenten in de kanaalzöne werd een bedrage I van 25 cent per inwoner verleend, ^rs.entfnië: terwijl de burgemeester en wet- K houder Van Zantbeek als vertegen woordigers der gemeente in de commissie der samenwerkende ge meenten werden aangewezen. Aan de Stichting Rembrandt- herdenking 1956 te Amsterdam werd een subsidie verleend van cent per inwoner. Het verzoekschrift van het be stuur der paardenfokkersverenigin. fen van Zeeuwse fokkers om een hiidrage in de te houden Zeeuws- Vlaamse paardenfokdag, werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. afgewezen. Bii het verzoekschrift van Fl. van Hulle om een tegemoetkoming in de extra-kosten voor funderings werken, ontspon zich een levendig debat. Aan betrokkene was een strook grond in erfpacht uitge geven, op een plaats waar vroeger een oude vestinggracht was ge weest. Deze gracht is door de ge meente gedempt met allerlei afval en steenbrokken, hetgeen nu moei- Uikheden opleverde bij het uitvoe ren van de funderingswerken voor de bouw van een woning. Aange zien de schuld van een en ander aan de ziide van de gemeente lag, werd besloten aan betrokkene een schadevergoeding te verlenen groot ƒ725,—. Aan de heer G. L. de Mener werd ontslag verleend als onder wijzer aan de openbare lagere school, in verband met diens be noeming te Noordwljk. Teneinde de rekening van de afd. t.b.c.-bestrijding van de R.K. Ver „Het Wit-Gele Kruis' over 1955 sluitend te maken werd be sloten aan deze vereniging een subsidieverhoging toe te kennen ad f850.—. Aan de R.K. Toneelveren. „Ex celsior" te Sas van Gent werd een jaarlijkse subsidie toegekend groot 250,— ter tegemoetkoming in de kosten verbonden aan het opvoe ren van het culturele peil in de gemeente. Bij de rondvraag stelde de heer Goethals voor om met de gehele f-aad de in. uitvoering zijnde wer ken aan de afwatering rond de ge meente eens te gaan bekijken het geen een gunstig onthaal vond. De datum werd meteen vastge steld. De heer Colsen vroeg wanneer een begin zou worden gemaakt met de verbetering van het woon wagenkamp. De voorzitter deelde mede, dat men hiermede wachtte tot de ver betering aan de Markt e. o. zou den aanvangen, de hier vrij komen de keien konden dan gebruikt wor den voor het woonwagenkamp. In aansluiting hierop deelde hij mede dat de werken voor de verbetering van de Markt en omgeving 21 juli a.s. worden aanbesteed. De heer Colsen vroeg verder nog om tijdige aanbesteding van de verbetering van de Poelstraat nabij de C. S. M. De voorzitter zeide, dat dit in verband stond met de werken aan de afwatering, immers zolang de nieuwe afwatering niet is gereed gekomen, kan de oude riolering aan de Poelstraat niet worden ge dempt. Hopelijk is een en ander In kannen en kruiken vóór de a.s. bietencampagne. Tegelijkertijd zal dan ook een begin worden ge maakt met de algehele herziening van de riolering in de binnenstad. De heer Colsen hamerde verder nogmaals op het feit, dat er zijns inziens meer aandacht moet wor den besteed aan de bouw van wo ningen. Op een desbetreffende vraag van de heer Bockstael deelde de voorzitter mede, dat het beeld houwwerk, hetwelk boven de in gang van de pasgebouwde kleu terschool moet komen, is gereed gekomen, doch momenteel wacht op transport. Een en ander blijkt echter vanwege de omvang van het werkstuk een niet gemakke lijk karwei te zijn. In verband met de erbarmelijke toestand waarin de oude zgn. Pot tenbakkerij thans verkeert, stelde de heer De Ridder voor dit ge bouw te verhuren of te slopen. Vooral het laatste idee werd met veel animo door de raad overge nomen. In het kader van het uit breidingsplan Stevensbos, werd dan ook meteen besloten het gebouw te slopen. De heer Stouthamer vestigde de aandacht op de demping van het zgn. Molenwater in het Stevens- bos. Naar zijn mening werd hier niet volgens het vastgestelde be stek gewerkt, doordat vóór de demping niet de modder werd ver wilderd, hetgeen vooral bii de aan leg van de riolering moeilijkheden zo" kunnen opleveren. On een vraag van de heer De Groff, wanneer de speeltuin In ge bruik zou worden genomen, deel de de voorzitter mede, dat naar het oordeel van een deskundige van de Heide Mji. het beter zou zijn wanneer de Ingezaaide gras mat nog een jaar hleef liggen. De heer De Groff vestigde ver der nog de aandacht op het feit, dat door de aannemer van de wer ken aan de afwatering rond de gemeente, de hierbij vrijkomende grond werd gestort on terreinen van het M kerkbestuur hij de hüz. begraafplaats. Hij zag liever, dat in de eerste nlaats de opho gingen plaats hadden van de om liggende gemeentegronden, aange zien men anders voor het feit zou kunnen komen te staan, dat de nog resterende terreinen zouden moeten worden aangevuld met grond, welke men voor dure gul dens zou moeten koDen. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen'- haakjes, achter de naam van het 'ÜCTflp vermeld. ubvuv. ms. „Brasil Star" 17 juli Australië: ms. „Ballarat" 21 juli Brazilië; ms. „Brasil Star" 17 juli Brits Oost-Afrika: ss. „Africa" 19 juli ss. „Jean Laborde" 21 juli Canada: ms. „Waldemar Peter" 18 juli ms. „American Jurist" 21 juli Chili: via New York 19 juli Ned. Antillen: m.s. „Daphuis" 17 juli Nieuw-Zeeland: via Engeland 21 juli Suriname: ms. „Hera" 18 juli Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. Ter inzage legging verzoek nm vergunning. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt een van de vereiste bijlagen voorzien verzoek om vergunning ingevol ge de hinderwet, van de N.V. Keracem, Zevenaarpolder 0 6, Terneuzen, tot het oprichten van een tegelfabriek, waarin 26 elek- tro-motoren met een gezamen lijk vermogen van 102% pk ge bezigd zullen worden, in (op) het perceel plaatselijk gemerkt Ze venaarpolder O 7, kadastraal be kend gemeente Terneuzen, sec tie F, nr. 736. Voor een ieder bestaat gele genheid schriftelijk bezwaren in te brengen bij het gemeentebe stuur tot uiterlijk 22 juli 1956. Voorts heeft ieder de gelegen heid in persoon of bij gemachtig de mondeling bezwaren in te brengen in een openbare zitting ten gemeentehuize op vrijdag 30 juli 1956 te 3 uur. Zij, die niet in persoon of bij gemachtigde op bovenbedoelde zitting zijn verschenen, zijn niet gerechtigd tot beroep. Degenen echter, die tijdig schriftelijk be- zwaren hebben ingebracht en niet op de zitting zijn verschenen, zijn wel tot beroep gerechtigd, indien zij niet woonachtig zijn in een gemeente waar ingevolge artikel 9 lid 1, onder b, of lid 1. der hin derwet, openbare kennisgeving moet geschieden. Terneuzen, 12 juli 1956. Burgemeester en Wethouder» voornoemd, P. TELLEGEN. Burgemeester. J. VERSPRILLE, Secr. wnA

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2