Moskou Wat beoogt '4 Sowjet-Unie stelt atoomconferentie voor DE KABINETSFORMATIE Behandeling punten regeringsprogramma afgedaan De ontwapeningsconferentie te New-York Tunesië breekt onderhandelingen met Frankrijk af Vermiste straaljager gevonden WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Ba Coet terechtgesteld De ontvoering van baby Weinberger Mevr. Burgess in Moskou Indonesië HET WEER ZATERDAG 14 JULI 1956. lie Jaargang Nr 3816 WEKELIJKSE WERELDSCHOUW De onrust, die zowel in het communistische hoofd kwartier te Moskou als in enkele der communistische partijen in verschillende landen is ontstaan, is zeker nog niet geheel bedwongen. Dit geldt in de eerste plaats voor de Italiaanse communisten, onder wie, ondanks de ta tiek van Togliatti, verdeeldheid dreigt. In mindere mate is dit het geval in Frankrijk, in Hongarije, in Tsjechoslo- wakije, waar ontevreden studenten zich doen horen, het geval. Euratom-debat begonnen Een zetel verloren ïongaars verkeersvlieg tuig in West-Duitsland geland FORMATEUR AKKOORD MET Ir. STAF jiniiiiiiiiin „EERSTE STAP TOT ONTWAPENING" Franse bezwaren tegen uitzendingen van radio- Cyprus BRITSE JURIST NAAR CYPRUS Nehroe in Bonn ONENIGHEID OVER AMERIKAANSE TROEPEN STERKTE 21-JARIGE PILOOT WORDT VERMIST Wrak van straaljager ligt in het IJsselmeer LEGER BETROKKEN IN RUBBERSMOKKEL v.m. n.m. v.m. n.m. op onder op onder Juli. Pnakering bij abonnement Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sand* Noordstraat 55-57 Terneuzen Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1.80; per week 43 cent Losse nrs 8 ct DE VRIJ Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs per nwn Ml c*; minim urn ffnr advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 511, Iedere -egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Oost-Duitsland is natuurlijk een geval op zichzelf; de aanhangers van Ulbricht zien met leedver maak naar de opstand in Poznan en de hardheid, die daartegen over moet worden gebruikt. Chroesjtsjef heeft nu veront schuldigende woorden gevonden voor Stalin's handelen; deze deed aldus omdat hij aan een kapita listische omsingeling van Rus land het hoofd moest bieden, en het buitenland is dus schuld aan de hardheid van Stalin. De wedu we van Trotzky, die in Mexico leeft, denkt er anders over; zij heeft een vurig beroep gedaan op de communisten, in de eerste plaats in Rusland, om de oude communistische beginselen in ere te herstellen. Zij ziet geen onder scheid tussen Staiin en Chroesjt- sjef-Boelganin, welk tweetal alles heeft geweten van Stalin's gehei- men, en toch daarentegen geen enkel verzet heeft gewaagd. Met dat al maakt het optreden van Rusland toch in enkele lan den een ontspannende indruk en de drie promotoren van neutrali- satie: Nehroe, Uasser. en Tito, winnen in kracht. Vooral de laat ste, die een bijkans triomfantelij ke rondreis door Rusland heelt gemaakt. Sjepilof begint met tal van bezoeken, waarbij dat aan Griekenland op generlei overeen stemming uitliep. Maar ook hi. zal zich wel afvragen of die ie- zoeken niet wat al te talrijk wor den! Opstand onderdrukt Wat Polen betreft, de opstand in Poznan is onderdrukt. Maar er is nog verzet, gelijk blijkt uit de brandende dorpen in verschil lende gedeelten van Polen. Er zijn petities ingediend, die om harde maatregelen tegen de opstande lingen vragen, maar desondanks blijft er lijdelijk verzet. Polen heeft rr»t een groots ge baar het voedsel, dat Amerixa aanbood wegens het krachtens het oproer gebleken tekort, ge weigerd, en een nadere uiteenzet ting van de Amerikanen zal niet veel geven. Het gaat nu eenmaal tussen de' minister-president en de leider van de C. P., en men moet maar zien wat daarvan wordt. Dulles heeft niet nagela ten, voordat mevrouw Trotzky sprak, de aandacht te vestigen op het agressiegevaar, dat nog steeds in Rusland schuilt. De staf chef van het NATO-leger Schuy ler staat aan zijn zijde, en wekt de landen op om toch vooral niet aan schijnbare tegemoetkoming de hand te lenen. Moskou wordt weer wat agressiever; in duidelij ke verlegenheid over de gebeurte nissen in Poznan bekritiseren „Prawda" en „Izvestia Amerika. Het ongeluk is, dat er tussen Dulles en Eisenhower wel enig verschil van mening schijnt te be staan over de neutralisatie. Eisen hower vat neutralisatie als wer kelijke neutraliteit op en dat doet uiteraard Dulles niet. Er is een vrij grote afstand tussen beide gedachten. Frankrijk en Duitsland hebben, het laatste geheel, het eerste ten dele, inspannende debatten in hel parlement achter zich. In de Duitse Bondsdag is nu met een meerderheid van 270 tegen lob stemmen in laatste lezing goed gekeurd het ontwerp over de dienstplichtwet. Zo rustig als de debatten waren over het buiten lands beleid, zo fel zijn zij ge weest over dit onderwerp, en de volledige oppositie onder leiding van Ollenhauer heeft druk menen te kunnen oefenen door gezamen lijk de zaal te verlaten. De debatten vergemakkelijkt Dit heeft in wezen de debatten vergemakkelijkt, want al de de tailartikelen werden nu afgedaan. Adenauer is inmiddels naar Italië geweest; hij heeft daar, gelijk uit de communiqué's valt op te mer ken, niet slechts overeenstem ming bereikt ten aanzien van de handelsbetrekkingen, maar ook van de algemeen te volgen poli tiek, waarbij Gronchi natuur lijk niet zonder voorkennis zijner ministers op Adenauer's stand punt staat, dat de grootst moge lijke voorzichtigheid tegenover de Russische zgn. concessies moet worden betracht. Des avonds laat in Bonn teruggekeerd nam de 80- jarige kanselier alsof hij zo uit zijn woning kwam, deel aan de nachtelijke debatten in de Bonds dag, waarbij hij opnieuw een ver klaring aflegde, die geheel zijn politiek omvat. Adenauer denkt niet aan een nederlaag in 1957, denkt niet aan heengaan; hij predikt zijn poli tiek in samenwerking met west- Europa; acht voor alles nodig, dat Duitsland het vroeger gen ten vertrouwen zal terugwinnen. Men spreekt telkenmale van verborgen tegenstand tegen de kanselier in eigen partij, maar het resultaat van de stemming i< ook nu wel anders. In Frankrijk is over toetreding tot de Euratom van de zes mo gendheden het debat begonnen. Er zijn vele'voorstanders onder degenen, die vroeger ook de De fensiegemeenschap aanhingen; er zijn tegenstanders, en niet al leen in de belanghebbende krin gen. De debatten zullen pas deze week tot een einde komen. In dit verband is het slotrap- port van de commissie uit de O.E.E.C., die moest trachten een middenweg te vinden tussen el- gen atoomorganisatie en de Eura tom, zeker niet van belang ont bloot. Het stelt zich af op een samenwerking tussen beide, zo nauw als mogelijk is, waarbij ook nieuwe opvattingen inzake de controle een belangrijke rol spe len. Zowel Frankrijk als Duitsland zijn nauw betrokken bij het ont werp der oliemaatschappijen over een pijpleiding in west-Europa, die van Marseille naar Keulen zou lopen met een aftakking naar Antwerpen en Rotterdam. De ministers van de Common wealth zijn uiteengegaan. Uit het communiqué blijkt, dat er geen bepaalde besluiten genomen zijn, maar dat overeenstemming op verschillende punten is verkre gen, en dat op die punten, waar dit niet het geval is, dit openhar tig in het openbaar wordt gezegd. De Commonwealth bezit toch voor alle leden blijkbaar groter aantrekkingskracht dan zo nu en dan verluidt: belangrijk is dat Ceylon en Engeland over het ver dedigingsstelsel op dit eiland reeds tot een zeker overleg geko men zijn. Belangrijk is ook, dat het geval Cyprus als een waarde vol strategisch punt wordt be schouwd. De Commonwealth-leiders hen- toen met genoegen kennis geno men van zekere ontspanning in betrekkingen tussen Rusland en het Westen, maar laten een waar schuwing daarop volgen. Zij heb ben ook de wens uitgesproken, dat de Verenigde Naties zich over alle landen zullen uitstrekken, waarmede, zonder de naam te noemen, natuurlijk China is be doeld. De conservatieve regeringspar rij heeft bij een tussentijdse ver kiezing een zetel verloren, het geen op zichzelf niet veel bete kent, zeker niet waar het parle ment nog voor ongeveer vier ja ren zit. Labour heeft een programma opgesteld voor de buitenlandse politiek en tegelijk economisch aangedrongen op betere verde ling. Engeland dat Lybië aan een leger helpt, hoe bescheiden ook, heeft moeilijkheden met de Liba non over de Irak-petroleumlei- ding, waarin nu de bemiddeling van Amerika aanvaard. Midden in de week was het als of het Midden-Oosten reeds ten oorlog zou trekken. Er heetten troepenbewegingen aan de ver schillende grenzen te zijn opge merkt. De spanning is betrekke lijk vrij spoedig voorbij gegaan, maar Hammarskjoeld is naar het Midden-Oosten vertrokken. In New York zelf is de Ontwape ningscommissie bijeengekomen, die tussen twee voorstellen moet kiezen: dat der vier Westelijken (Canada inbegrepen) en dat van Rusland. De heer Van Heuven Goedhart, die overleden is te midden van zijn humanitaire werkzaamheid, was min of meer in conflict met de senator Eastman over commu nistische tendenzen, die zouden zijn gebleken uit Goedhart s ver- 18 I^dit verband is merkwaardig, dat het hooggerechtshof te Wa shington zich duidelijk heeft uit gesproken tegen de politiek van Eisenhower om met elk middel zuivering in de Amerikaanse staatsdepartementen door te voe- b®n- j 1 Eisenhower en zijn doktoren beschouwen de vraag van diens nieuwe kandidatuur niet als een vraag: hij heeft eenmaal ja ge zegd en blijft er bij. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) Op een Amerikaanse luchtba sis bij Ingolstadt in West-Duits- land is vrijdagavond een Hon gaars verkeersvliegtuig geland, nadat een groep passagiers de bemanning had overweldigd en het toestel van koers had doen veranderen, zo is van Westduitse zijde vernomen. Aanboord van het vliegtuig zouden zich veertien passagiers en een bemanning van vier leden hebben bevonden. Ongeveer 7 passagiers zaten in het complot om zich van het toestel meester te maken. Eén van hen nam de besturing over en zette het toe stel op de Amerikaanse basis aan de grond. Na de landing brak een gevecht tussen de inzittenden uit. Der tien Hongaren werden naar een ziekenhuis overgebracht. Nadat de kabinetsformateur, dr. Drees, en de heren Burger (P.v.d.A.), Romme (K.V.P.), Zijlstra (A.R.), Oud (V.V.B.) en Tilanus (C. H. U.) gistermiddag om kwart over één hun bespreking beëindigden, heeft de woordvoerder van de formateur medegedeeld, dat „de behandeling van de punten van het regeringsprogram Is afgedaan". In totaal hebben de formateur en de vijf fractieleiders in drie vergaderingen tien uur aan het overleg over het regeringsbeleid gewijd. „Er zijn wel meningsverschillen geweest", aldus deelde de woordvoerder voorts mede, „maar de formateur is niet op onover komelijke moeilijkheden gestuit". OTMVVM6. "zit»*»»'"" Tt ZïV.NiERCI Maandagochtend om half tien zal in het ministerie van Algeme ne Zaken een nieuwe bijeenkomst met dr Drees worden gehouden, waarop de fractieleiders de for mateur het antwoord van de frac ties zullen mededelen. Nader vernemen wij nog, dat de kwestie van de defensie-uitga ven niet is begrepen onder de af handeling van de programmapun ten „in eerste termijn". Woensdag is bekend geworden, dat er goede hoop bestaat voor n oplossing van het verschil van mening tussen de formateur en minister Staf over het niveau van de defensie-uitgaven. Overigens wordt niet verwacht, dat indien het antwoord -an de fracties positief zal zijn maandag de formatie reeds in net tweede stadium van departemen tale indeling en bezetting zal ko men. OVEREENSTEMMIN G MET Ir. STAF. De kabinetsformateur dr. W Drees heeft gistermiddag ir. C. Staf, de demissionaire minister van Oorlog ontvangen en is met hem tot overeenstemming geko men. Zuidslavië heeft vrijdag op de ontwapeningsconferentie te New York (1e aanvaarding door de Sowjet-Unie van het door het westen voorgestelde bewapeningsniveau toegejuicht „als een eerste stap tot een algemeen aanvaard ontwapeningsplan". Ba Coet, de 32-jarige leider der opstandige Hoa Hao-secte, die wegens hoogverraad en mede plichtigheid aan moord, plunde ring en brandstichting ter dood was veroordeeld, is vrijdagoch tend kort na zonsopgang in het openbaar in Cantha, 150 km ten zuid-westen van Saigon, door middel van de guillotine terecht gesteld. Dit is de eerste maal sedert 1940, dat In Vietnam een dood vonnis door middel van de guillo tine is voltrokken. 1 Ba Coet is drie maal eenmaal door een militair gerechtshof en twee keer door burger-gerechts hoven ter dood veroordeeld. Zijn beroepen en een verzoek om gratie aan premier Ngo Dinh Diem zijn allen verworpen. De trechtstelling werd door 200 mensen bijgewoond. Ba Coet, voormalig luitenant kolonel van het nationale leger van Zuid-Vietnam, begon zijn on dergrondse activiteit onmiddellijk na de ondertekening van de Indo- chinese wapenstilstandsovereen komsten in 1954 in Genève. Hij was aanvoerder van de opstande lingen der Hoa Hao-secte, een particulier leger van 10.000 man. De Franse minister van Buiten- Inadse Zaken, Pineau, heeft don derdag in een toespraak bezwaar gemaakt tegen nieuwsuitzendin gen van radio-Cyprus in het Ara bisch, die volgens hem een anti- Franse strekking hebben. Een woordvoerder van het „Foreign Office" verklaarde vrij dag in commentaar hierop, dat de Britse regering geen zeggenschap heeft over het radiostation. Een van de meest vooraan staande Britse rechtskundig sn, lord Radcliffe, is vrijdag naar Cyprus gevlogen om daar mate riaal te verzamelen voor de toe komstige Cyprische grondwet. Lord Radcliffe zal op Cyprus besprekingen voeren met de gou verneur van het eiland, sir John Harding, met bestuursambtena ren, en verder „met een ieder die met mij spreken wil". De Griekse Cyprioten hébben echter reeds bekend gemaakt dat zij niet met Groot-Brittannië zul len onderhandelen voor hun lei der aartsbisschop Makarios, vrij- gelaten is. Over het toezicht zijn een aan tal voorstellen ingediend, die tot Agenten van het federale bu reau van onderzoek en plaatse lijke detectives hebben nieuwe aanwijzingen onderzocht in de ontvoeringszaak van baby Wem berger. Het betrof hier een diep gaand onderzoek naar mogelijke motieven van wraak. De politie heeft bekend gemaakt, dat het briefje waarin om een losprijs van 2000 dollar werd gevraagd, getekend was: „Uw babyzitter Mevr Weinberger verklaarde, dat zij nooit een babyzitter, doch slechts kindermeisjes en dienst meisjes had gehad. De politie van San Diego in Californië is bezig met het on derzoek van een bericht, dat een „zenuwachtige en slordig gekle de vrouw" met 'n baby per vlieg tuig in San Diego is aangeko De Sowjet-Unie heeft een Europese conferentie over de instelling van 'n regionale organisatie voor vreedzaam van-een gebruik van atoomenergie voorgesteld. Deze organisatie man aut0 is vertrokken. Vol- zou op intergouvernementele basis moeten worden opge richt, met deelneming van alle Europese landen die dat wensen, en de Verenigde Staten. Het Sowjet-voorstel is gedaan in boodschappen die donderdagavond zijn overhandigd op de Amerikaanse ambassade en de ambassades van alle Europese landen, ook de neutrale als Zwitserland en Oostenrijk, in Moskou. De boodschap was vervat in een „regeringsverklaring De conferentie zou een onderzoek moeten instellen naar de be voegdheden en de taken van de nieuwe organisatie en haar betrek kingen met bestaande nationale en internationale Europese orga nisaties voor vreedzaam gebruik van kernenergie. grondslag van een overeenstem ming kunnen dienen, aldus de Zuidslavische afgevaardigde Bri- lej. Het is ook van groot belang, zei hij, dat een dergelijke overeen komst een vermindering van atoomwapens inhoudt. „Ik ben van mening, dat de behoefte aan nieuwe proefnemingen met r.e atoomwapens tot het verleden behoort". Hij was eveneens enthousiast over de rede, die de afgevaardig de van India, Krisja Menon, don derdag heeft gehouden. Menon had gepleit voor stopzetting van alle proefontploffingen voor mi litaire doeleinden. Op dit pleidooi van Menon heeft James Wadsworth, de afgevaar digde van de Verenigde Staten,' geantwoord, dat de Verenigde Staten hun pogingen om tot een overeenkomst te komen, die „alle atoomgevaar" onder controle stelt, zullen voortzetten. Wardsworth verklaarde, dat de beperking van de proefnemingen een wezenlijk bestanddeel van 'n gecontroleerde ontwapenings overeenkomst moet vormen. Tunesië heeft vrijdag zijn on derhandelingen met Frankrijk over 'n verdrag van bondgenoot schap afgebroken. De Tunesische delegatie onder premier Bour- guiba, die sinds 25 juni te Parijs vertoeft, is van mening, dat er tengevolge van de „onvriendelij ke houding" van de Franse rege ring een sfeer is ontstaan, waar in verder overleg geen zin heeft. De onderhandelingen hadden ten doel te komen tot samenwer king op militair en ander gebied, nadat Tunesië in het begin van dit jaar na 75 jaar Frans bewind onafhankelijk was geworden De Franse minister van Buiten landse Zaken, Pineau, oefende donderdag in de nationale verga dering scherpe critiek op Bour- guiba die onlangs de geleidelijke terugtrekking van de Franse troepen uit Tunesië heeft geëist. De Franse minister noemde deze eis „onaanvaardbaar". De ontwikkeling van de pan- Europese samenwerking sluit tweezijdige akkoorden inzake vreedzaam gebruik van kernener gie niet uit, aldus de Sowjet-nota, mits zij worden gesloten op ba sis van gelijkheid, zonder poli tieke, economische of militaire voorwaarden die onverenigbaar zijn met de souvereiniteit van de belanghebbende landen. De Sow jet-verklaring levert kri tiek op de „Euratom", omdat het een „gesloten groepering" en een „boven-nationale organisatie" is, die volgens de Russen haar acti viteit ondergeschikt zal maken aan militaire en strategische doe len van blokken waarvan haar leden lid zijn. Bovendien zou de „Euratom" slechts een deel van Duitsland de bondsrepubliek omvatten en de huidige beper kingen voor West-Duitsland wat betreft de produktie van atoom wapens opheffen, waardoor „de vrede in Europa ernstig bedreigd zal worden", aldus de Sowjet- nota. De organisatie die de Sowjet- Unie voorstelt, zou technische bij stand moeten verschaffen en be hulpzaam moeten zijn bij de uit wisseling van inlichtingen. Alle deelnemers zouden het recht moe ten hebben aan landen die ver der gevorderd zijn op het gebied van atoomenergie, advies te vra gen. Het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft medege deeld dat de moeder van de inder tijd naar de Sowjet Unie gevluc.it- te voormalige Britse diplomaat Guy Burgess zich thans in Mos kou bevindt. Mevrouw Basselt, zoals Bur gess' moeder nu heet zij hei- trouwde, nadat haar eerste man was overleden zal enkele we ken in Moskou blijven, om haar thans 45-jarige zoon te bezoeken. Burgess is vrijgezel. lllO-II J;A,1 1" gens dit bericht liet zij het voe- dingsvoorsehrift voor de baby, twee recepten en wat voedsel in een mandje achter. Premier Nehroe van India is vrijdag per vliegtuig in Bonn aan gekomen, waar hij onder anderen door -bondskanseler Adenauer werd begroet. Volgens een bericht in de „New York Times" zou de uitwerking van een nieuw strategisch plan voor de verdediging der Verenig de Staten zijn uitgesteld tot na de presidentsverkiezingen. Een meningsverschil tussen de stafchefs van leger, marine en luchtmacht enerzijds, en admiraal Radford, chef van de generale staf anderzijds, zou de reden voor dit uitstel zijn. De correspondent van het blad in Washington meent te weten dat admiraal Radford de geza menlijke Amerikaanse troepen sterkte voor 1960 met ongeveer 800.000 man zou willen verminde ren, terwijl de drie stafchefs hier tegen zouden zijn. Admiraal Radford zou van me ring zijn dat deze verminderm gen noodzakelijk zijn voor de na tionale economie en dat de mm taire begroting voor 1960 minder dan 40 miljard zou moeten bedra gen. Ook zou hij geloven dat -n n eventuele atoomoorlog veel min der Amerikaanse troepen overzee nodig zulen zijn, indien deze van atoomwapens zijn voorzien. Een straaljager van de luchtmacht, die g^termorgen vMhrt vliegveld Soesterberg Is opgestegen, is waarschijnlij g in het IJsselmeer. Er is tenminste na boven het IJsselmeer vloog en meldde geen bra"^s marine ben, niets meer van vernomen. Een marme-v ïeg contact opge. luchtvaartdienst is een tiental minuten na he a stegen om te zoeken. Het wrak van de straaljager, die gistermiddag boven het IJs selmeer Is verongelukt, is gevon den. Het ligt in het IJsselmeer op 10 kilometer ten noordwesten van Lelystad. Het is aangegeven met rode merktekens. Het wrak is gevonden door de reddingboot uit Lemmer. Een helikopter van de Kon. Luchtmacht, bestuurd door ma joor Sipkes heeft op enige af stand van 't wrak een parachute waargenomen. De reddingboot is op aanwijzing van de helikopter- bestuurder naar de parachute gevaren en heeft deze aan boord genomen. Het valscherm was slechts ge deeltelijk ontplooid. Het is in Le lystad aan land gebracht De koninklijke Luchtmacht heeft de bestuurder van de ver ongelukte straaljager, sergeant vlieger S. Steen uit Groningen, 21 jaar en ongehuwd, als ver mist opgegeven. VRIJ WARM Gisteren drong warme lucht uit Duitsland ons land binnen. Voor al in het noorden van het land kwam toen zonneschijn voor, zo dat daar de hoogste temperaturen bereikt werden en wel 26 graden in Eelde en in Witteveen (Dr.). Later op de dag ontwikkelden zich locaal enkele flinke onweers buien zo in Twenthe, Ramspol, Den Helder en Leeuwarden. Over Frankrijk bewoog zich gisteren een onweersstoring naai het noorden, terwijl ten zuidwes ten van Engeland een ander lage drukgebied aankwam. Beide sto ringen verplaatsten zich in de richting van -het Engelse kanaal, zodat de storingen vandaag dicht bij ons land zullen ko-men. De aanvoer van warme lucht blijft echter nog aanhouden, ter wijl perioden met zonneschijn zul len voorkomen, zodat het vrij warm blijft. medegedeeld door het K.N.M.I. ie De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Vrij warm. Perioden met zonneschijn, maar plaatselijk ook een regen- of onweersbui. Zwakke tot mati ge, aan de Waddenkust tijdelijk vrij krachtige wind, in hoofdzaak tussen noord en oost. Warm. ZONDAG 15 JULI. Een militaire woordvoerder in Djakarta heeft vrijdag medege deeld, dat „zekere legerkrmgen zHn betrokken In de rubbersmok kel van Noord-Sumatra naar Sin gapore. Hij zeide, dat gedurende lange tijd zekere legerkringen op on wettige wijze geld hebben verza meld voor de bouw van kazernes en voor het aanschaffen van uit rusting". De woordvoerder deelde mee, dat strenge maatregelen zul len worden genomen tegen die militairen, die hij de smokkel zijn betrokken. De vorige week heeft de Indo nesische consul-generaal in Sin gapore medegedeeld, dat de ille gale uitvoer van rubber uit Su matra het vorige jaar de normale export heeft overtroffen. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 7.15 7.35 7.50 8.10 8.30 8.50 8.40 9.00 16 JULI. 8.14 8.39 8.49 9.14 9.29 9.54 9.39 10.04 ZON MAAN 23.26 14 4.38 20.56 13.08 15 4.40 20.55 14.21 23.52 16 4.41 20.54 15.31 17 4.42 20.53 16.36 0.22 18 4.43 20.52 1734 039 rvwn IW»

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1