binnenlands nieuws SPORTNIEUWS De C.B.O.Z. bespreekt de Ziekenfondsen situatie Eric de Noorman - De grote beslissing WIELRENNEN Tour de France VOETBAL ATHLETIEK HANDBOOGSPORT Advertentiën na ee AKKERTJE schipperskindje gestikt. bromfietser door auto AANGEREDEN en gedood. AARDBEIENPLUK IN ZEELAND OP HAAR HOOGTEPUNT 'n Barstende hoofdpijn Dulles weet niets van vluchten boven de Sowjet-Unie Het elf maanden oude zoontje van schipper C. Oosterom, va rende op het motorschip „Jaco" uit Amsterdam, is in het Slaak in zhn bedje gestikt. De moeder had het kind naar bed gebracht en een elastieken band over het bedje gespannen, om te voorko men dat het kind er uit zou val len Het jongetje is met het hoofdje tussen de band en het houtwerk gekneld geraakt. Woensdagmorgen omstreeks 12 uur is te Rijswijk op de Oos telijke Parallelweg nabij de Hoornbrug de 25-jarige brom fietsberijder E. E. N. uit Rotter dam door een personenauto, be stuurd door B. A. R. uit Bussum, aangereden en gedood. N. wilde links afslaan doch lette niet op het verkeer van rechts. Hij werd door de auto geraakt, duikelde enige malen over de weg en bleef zwaar ge wond liggen. Toen korte tijd later een arts aankwam, bleek hij' reeds te zijn overleden. HELDER- EN ZOLDER SPECIALIST. Toen een 37-jarige Rotterdam se vorige week op een morgen op de zolder van haar woning kwam, trof zij daar een onbe kende man aan. Op haar vraag wat hij daar uitvoerde, gaf hij ten antwoord, dat hij het licht kwam nakijken. Zijn aandacht was echter getrokken door een gong die op de zolder stond en hij had van de gelegenheid ge bruik gemaakt om dit instru ment eens nader te bezichtigen. De vrouw vond het echter wel vreemd, dat daartoe de deur ge forceerd was en zij nodigde hem uit mee te gaan naar beneden om een nadere uitleg te ver nemen. Plotseling nam de man toen de benen, met achterlating van een duimstok. De vrouw ging naar het politie bureau om hiervan verslag uit te brengen. Men liet haar daar enige foto's zien van bekende in sluipers en al gauw herkende zij één van hen als haar vreemde gast van die morgen. Het bleek de 27-jarige havenarbeider C. L. G. te zijn, die de volgende dag reeds kon worden aangehouden. Aanvankelijk ontkende hij, dat hij op het bewuste adres was ge weest. maar toen men de politie hond „Presto" erbij haalde en deze de duimstok identificeerde als G's eigendom, moest hij wel bekennen. Omdat er de laatste tijd in de stad nogal wat diefstallen op zpl- ders en in kelders waren ge pleegd, voelde men hem eens flink aan de tand, maar hij toon de zich niet bijster spraakzaam. Wel moest hij toegeven, dat hij op de Gordelweg en in de Nobel- straat in kelders was geweest, waar hij sleutels had wegge nomen. Ook wees „Presto" hem aan als de eigenaar van een bandafnemer en een breekijzer, die na een inbraak in een kelder op de Schiedamse Vest waren ge vonden. Er waren toen 24.000 perkjes sigarettenpapier ont vreemd. Verder vond men bij huiszoe king in zijn woning een boortol, die uit een kelder op de Goudse- wagenstraat gestolen bleek te zijn. Toen de vrouw van G. hem tij dens zijn verblijf op het politie bureau kwam bezoeken, vielen haar oorhangers een van de re chercheurs op. Hij dook in de administratie en zag, dat deze sieraden in de Witte de Withstr. waren ontvreemd, evenals de ring die zij droeg. AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN Woensdagmiddag is de 14-jarige jongen H. Kalkman uit 's-Gra- venhage in de Ursula-kliniek te 's-Gravenhage overleden aan de gevolgen van een val van zijn fiets dinsdagavond te omstreeks 18.30 uur. Hij werd met ernstig letsel aan zijn hoofd naar de Ur sula kliniek overgebracht. ONDEUGDELIJKE BUS. De Haagse verkeerspolitie heeft bij een controle op de Laan van Nieuw Oost-Indië woensdagmor gen een bus van een Haagse on derneming voor onderzoek naar het hoofdbureau van politie ge bracht. Het bleek namelijk, dat de bus, die met een gezelschap onderweg was naar Lelystad, een remweg had, die bijna drie maal groter was dam toegelaten. Het gezelschap is in een andere bus van de onderneming naar Lelystad gereisd. DIEF BESTOLEN Een 17-jarige metaalbewerker is in de kuil gevallen, die hij voor een ander gegraven had. De jongeman kwam namelijk aangifte doen van diefstal van zijn bromfiets van het Aldebaran- piein in Amsterdam-Noord. Inmiddels had de politie van het betreffende bureau de brom fiets reeds gevonden en terugge geven aan een andere Amster dammer, die op 13 juni aangifte had gedaan van de diefstal van zijn bromfiets. Het zaakje werd uitgezocht en spoedig viel de me taalbewerker door de mand. Hij had c'e bromfiets op 13 juni ge stolen, maar was het vehikel der mate als zijn eigendom gaan be schouwen, dat hij nu wel meende de politie te kunnen inschakelen om „zijn" vervoermiddel terug te krijgen AUTOBUS KWAM IN WEILAND TERECHT. Op de weg BeilenHoogeveen te Smalbroek in de gemeente Beilen is woensdagmorgen een autobus van de D. A. B. O. in een bocht geslipt en via een drie meter brede berm en een sloot op de zijkant in een weiland te rechtgekomen. Er zaten acht passagiers in de bus, bij wie de burgemeester van Ruinerwold, dr. mr. W. S. Gelinck en diens echtgenote, en een wethouder van Ruinerwold. Eén der passagiers, de beheer der van het D.A.B.O.-station te Pesse, is met een lichte hersen schudding in het ziekenhuis op genomen. Mevr. Gelinck klaag de over inwendige pijnen. De bus werd zwaar beschadigd. DODELIJK ONGEVAL OP DE STAATSMIJN „MAURITS". Woensdag raakte de 39-jarige stutter S. Vhiggs uit Geleen in een toevoergalerij op de 455 me ter-verdieping van staatsmijn „Maurits" onder vallend gesteen te. Toen zijn mede-arbeiders hem hadden bevrijd, bleken de levens geesten van de getroffene reeds te zijn geweken. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vier kinderen. AANTAL BELGISCHE DOUANEKANTOREN OP 21 JULI A.S. GESLOTEN. Reis via grote kantoren, adviseert A.N.W.B. De A.N.W.B. deelt mede, dat op 21 juli de dag waarop in België de „Onafhankelijkheids dag" wordt gevierd alle Belgi sche douanekantoren voor han delsverkeer gesloten zijn. Goede renvervoer naar en door België zal op deze feestdag dus niet mo gelijk zijn. Daar een aantal kleinere grens- kantoren die dag ook voor reizi gersverkeer gesloten zijn, advi seert de A.N.W.B. diegenen die op zaterdag 21 juli een bezoek aan België willen brengen, te reizen via de grote douanekan toren. De pluk van aardbeien heeft op het ogenblik in Zeeland haar hoogtepunt bereikt. De belang rijkste aardbeienveiling in dit gebied is die van Kapelle-Bieze- linge en hier zijn thans dagaan- voeren van 60.000 kg. Het groot ste gedeelte hiervan is eerste kwaliteit en de prijs welke hier voor wordt betaald ligt tussen 1,40 en 1,55 per kg al naar ge lang het ras. Elke dag wordt vanuit Kapelle een belangrijk kwantum verla den voor export naar West-Duits- land, terwijl daarnaast de bin nenlandse conservenfaforieken goede afnemers zijn. Het aanbod voor verse consumptie begint minder te worden omdat de hier voor het meest geschikte rassen reeds over het hoogtepunt van de aanvoer heen zijn. De prijs van de aardbeien voor verse consump tie ligt thans tussen 2,en 2,50 per kg. Deze gaan vanuit Zeeland veel naar de grote ste den en verder is er ook dagelijks export van deze aardbeien naar België. Verwacht wordt dat deze week de aanvoer van aardbeien nog groot zal blijven maar dat daar na de aanvoer snel zal teruglo pen. De aardbeienkwekers in Kapel le en omgeving hebben weinig last van een tekort aan arbeids krachten. Vooral veel vrouwen en meisjes helpen thans om de aard beienoogst binnen te halen. U voelt U weer "stralend De Zwitserse politie heeft meegedeeld, dat zij een komplot van Algerijnen, gesteund door enkele Zwitserse burgers, on schadelijk heeft gemaakt. De sa menzweerders waren van plan aanslagen te plegen op de Fran se ambassade in Bern en Franse consulaten in andere Zwitserse plaatsen. TWEEDE WIELERCRITERIUM TE TERNEUZEN. Het Wielercomité van de Bond van oud-militairen organiseert a.s. zaterdag 14 juli een wieler koers voor amateurs. Was de wedstrijd vorig jaar zaterdags in de kérmisweek een groot succes, alle tekenen wijzen er op, dat de koers, die nu gehouden zal wor den, zeker zo goed en waarschijn lijk beter zal zijn. In de eerste plaats is het nieuwe 1200 m lange parcours in het nieuwste gedeel te van Terneuzen Zuidlandstraat - Hondiusstraat - Jacob Catsstraat - Zuidlandstraat) beter dan het parcours, dat vorig was uitge stippeld. Bovendien heeft het co mité beslag weten te leggen op een keur van Nederlandse en bui tenlandse renners. Piet Rent meester uit Yerseke behoeft bij de wielerenthousiasten niet meer te worden geïntroduceerd. Hij reed vorig jaar te Terneuzen een prachtige wedstrijd. Kees van de Zande, de winnaar van de Ronde van Nederland 1956 voor ama teurs, zal beslist heel wat sup porters trekken. Jaap Bruggen- kamp, de IJmuidenaar die de re velatie was in de Franse klassie ker „Dauphiné Libéré," is een renner, die nogal eens een strijd doet ontbranden. Verder hebben ingeschreven Theo Wijchen uit Goes en de Brabantse amateurs Jan Konings, Kees Paaijmans, Bertus de Vree en verschillende anderen. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat de volledige Engelse ploeg bestaande uit Al lan Jackson, de fameuze tijdren- ner, Brian Hier, Brian Leigh, Ber- rij Bodenham en Keith Miller, die om de „Kaperprijs" te Heinkens- zand hebben gestreden, ook te Terneuzen zullen verschijnen met de Schot Johnny Morris en de Australiër Don Matthews. De wielerliefhebbers zuilen op de eerste rustdag van de Tour de France de koers in Terneuzen niet willen missen en als het weer geen spelbreker zal worden, zul len zij zeker zaterdag van een uitstekende wedstrijd kunnen ge nieten. Be looncompenstie bij de in voering van de ouderdomsvoor ziening per 1 januari 1957 en bij de huurverhoging per 1 juli 1957 zal opnieuw leiden tot premie verhoging voor de verplichte, zo wel als voor de niet verplichte verzekering. Door deze maatrege len n.l. zullen de kosten van loonintensieve instellingen als ziekenhuizen, apotheken, alsmede bij de ziekenfondsadministratie toenemen.' Dit deelde de voorzitter van de centrale bond van onderling be heerde ziekenfondsen (C.B.O.Z.), de heer C. van Lienden, woens dag mede op de algemene verga dering van zijn organisatie. Nu over de verhoging van de inkomensgrens tot 6000,vrij wel overeenstemming bestaat tussen organisaties van mede werkers en ziekenfondsen en al leen aan de uitvoering nog wat gedokterd moet worden, achtte hij het van belang, zich af te vragen wat er gebeurt met de loon- en inkomensgrens van de ziekenfondsverzekering nu, en dit geldt dan ten eerste voor de verplichte verzekering, door de loonontwikkeling loon- en sala- ristrekkenden komen te vallen buiten de verplichte verzekering, omdat de thans toegekende of toe te kennen verhogingen, lopende van 3 tot 6 procent tot gevolg hebben, dat de loongrens van 6000,wordt overschreden. Er is tot dusverre door middel van de ziekenfondsraad gepoogd voor de overgangstoestand een voorlopige regeling te treffen, waardoor verplicht verzekerden, die door de thans toegepaste loonsverhoging boven de ƒ6000,- komen, voorlopig verplicht ver zekerd zouden blijven, totdat een nadere definitieve vaststelling van de loongrens zou hebben plaats gevonden. Het overleg hieromtrent in de Stichting van de Arbeid is gaande en het re sultaat daarvan dient te worden afgewacht. Ook zal voor de verplichte ver zekering voor de bejaarden in verband met de invoering van de ouderdomswet op 1 januari 1957 een nadere voorziening moeten komen. Beter zou het volgens de C.B.O.Z.-voorzitter zijn, indien alle bejaarden tot aan een inko men van 6000,in de verplich te verzekering opgenomen zou den kunnen worden. In ieder geval moet hiervoor nog vóór 1 januari 1957 een rege ling worden getroffen, die wel hierop neer zal komen, dat de bejaarden met een inkomen tot 3338,tegen betaling van de helft der benodigde premie in de verplichte verzekering zullen ko men. Over de bevoegdheid van de ziekenfondsen om eigen instel lingen in stand te houden of op te richten, zoals apothpken en tandheelkundige centra zeide de heer Van Lienden: „Het is nu eenmaal zo, dat de plaatselijke centralisatie van de farmaceutische hulp nog altijd aanmerkelijke voordelen geeft. Bij een goede organisatie kan het wetenschappelijk werk van de apotheker veel beter tot zijn recht komen, naarmate hij meer in staat is werkzaamheden, die niet door de apotheker behoeven te gebeuren, aan deskundige hulp krachten over te laten. De financieel-economische voor delen zijn bij de exploitatie van een centrale apotheek nog altijd belangrijk, ook als in een derge lijke apotheek naar verhouding van het aantal daartoe behoren de verzekerden, meer apothekers worden aangesteld". Even belangrijk vond de voor zitter de tandheelkundige centra. Bij een volwaardige levensposi tie van de daaraan verbonden tandartsen blijkt het in vrijwel alle gevallen mogelijk een vol waardige tandheelkunde te waar borgen die financieel-economisch voordeliger is dan de huisprak tijk en die de controle aanmer kelijk vergemakkelijkt. Zonder te willen zeggen, dat we overal apotheken en tand heelkundige Centra moeten stich ten, zullen tve de mogelijkheid voor een ontwikkeling daarvoor open moeten laten, aldus de heer Van Lienden. Hij herinnerde nog even aan de optiek. Het Amsterdamse initia tief heeft z.i. tot gevolg gehad, dat nu toch maar duidelijk aan de dag is getreden dat een door de opticiënorganisatie gevraagde prijspolitiek verkeerd was en niet in het belang van de consu ment. De betreffende organisa ties hebben dit door eigen voor stellen nu ronduit moeten toege ven. Hij wilde hiermee maar zeggen, dat de ziekenfondsen niet alleen maar behoeven te zijn administratieve organen, maar dat ze ook op andere wijze de belangen van de verzekerden moeten kunnen dienen. In de namiddagzitting heeft de voorzitter, de heer C. J. van Lienden, de toekomstige ontwik keling van het ziekenfondswezen besproken. Hij verwachtte dat in de ko mende regeringsperiode een zie kenfondswet zal afkomen. De verplichte verzekering voor allen schept naar de mening van de C.B.O.Z. de mogelijkheid, dat de benodigde bijdrage naar het inkomen kan worden geheven en dat door deelneming van allen dezelfde solidariteit wordt be tracht die we tot nu toe bij de verplichte verzekering kennen. Op deze wijze zouden er vol doende waarborgen zijn voor een goede genees- en verloskundige, farmaceutische en tandheelkun dige hulp voor een groot deel van ons volk. Voorts zal naar de me ning van de heer Van Lienden langs de weg ener vrijwillige Na de zevende étappe van Lo- rient naar Angers over een af stand van 244 km heeft de Fransman Darrigade zijn gele trui af moeten staan aan Walko- wiak van de Noord-Oost Centrale ploeg. Toen 14 renners, bij wie zich o.a. Wagtmans bevond, bij Auray 35 km van de start een serieuze uitlooppoging ondernamen, rea geerde het peloton met de gele trui-drager Darrigade fel. Een hergroepering vond plaats, maar niet voor lange duur. Want kort daarna werd opnieuw slag gele verd en waren het 13 man met Wagtmans en Hinsen, die er tus sen uittrokken. Toen 125 km wa ren afgelegd, had de kopgroep die zich tot 30 man (o.a. 5 Italia nen, 4 Nederlanders, 3 Belgen en één Fransman) had uitgebreid een voorsprong van 4 min. op het peloton. De aanval leverde voor de Franse ploeg, die de jacht in zette, evenwel zonder succes, groot gevaar op. Bij Nort-s.-Er- dre, een vliegende controle op 160 km, was de voorsprong op t peloton reeds 5 min. 55 sec. en wederom begonnen de renners van de Franse ploeg er danig aan te trekken. Maar het lukte niet. 23 km verder bedroeg het ver schil tussen de vluchtelingen en de grote groep 11 min. 40 sec. en op 195 km zelfs 13 minuten pre cies. Fantini won tenslotte voor on ze landgenoot Voorting de sprint op het circuit te Angers. Van de Brekel werd derde, Hinsen zeven de en Wagtmans negende. De prijs voor de strijdlustigste renner in de zevende étappe is toegekend aan Lauredi (Z.O.- ploeg). De prijs voor de grootste pech vogel ging naar de Spanjaard Bo- tella, die de étappe, in weerwil van een val, heeft uitgereden zon der overschrijding van de tijdsli miet. De uitslag vapj 4e 7de étappe luidt: - 1. Fantini (It.) 5.59.20 2. Voorting (Ned.) z.t. 3. Van de Brekel (Ned.) z.t. 4. Bauvin (Fr.) z.t. 5. Desmet (B.z.t. 6. Padovan (It.) z.t. 7. Hinsen (Ned.) z.t. 8. Caput (W. ploeg) z.t. 9. Wagtmans (Ned.) z.t. 10. Dolhats (Z.W.) z.t. 11. ex aequo een groep renners bij wie Baffi (It.), Coletto (It.), Monti (It.), Defilippis (It.), Adriaenssens (B.), Bar- bosa (gem. Lux. pl.), Jans- sens (B.), Dotto (Z.O. ploeg), Anzile (N.O.C.), Scodeller (N.O.C.), Picot (West); Wal kowiak (N.O.C.), Lauredi (Z.O.), Skerl (ïle de France), Thomin (W.), Agut (Z.W.), Gay (Z.W.), Pianezzi (Zw.), Sabbadini (Z.W.), Siguenza (lie de Fr.) en Beuffeuil (Z.W.). Voor al deze renners werd dezelfde tijd genoteerd aid voor Fantini. 32. Darrigade (Fr.) 6.18.06 33. Poblet (Sp.) z.t. 34. Ockers (B.) z.t. 35. De Groot (Ned.) z.t. 36. Hassenforder (West) z.t. 37. ex aequo in dezelfde tijd 6.18.06 een groep renners bij wie Bergaud. Forestier, Ge- miniani, Mahé, Mallejac en Roland (allen Franse ploeg), Conterna, Fornara, Giudici en Nencini (allen Italië), Brankart, Close, De Bruyne, Impanis en Van Genechten (allen België), Lahaye, Nol verzekering slechts heel lang zaam het dekken van de risico's van een 'langdurige verpleging tot ontwikkeling kunnen komen. Hij bepleitte een premie-inning voor de verplichte verzekering via de belastingen en er zou z.i. gestreefd dienen te worden naar een regeling die niet afwijkt van die van de premieheffing voor de wettelijke onderdomsverzeke- ring. Het is ook daarom dat hij voor de volledige verplichte ver zekering een betaling van een deel der premie ten huize van de verzekerde voorstond. De ouderdomsverzekering kent vrijstelling van premiebetaling voor zelfstandigen tot inkomens van ƒ1500,- voor alleenstaanden, tot 2100,voor gehuwden en premiereductie voor deze groe pen tot aan een inkomen van 2500,— tot ƒ3100.—. ten, Stolker, Van der Pluym en Van Dongen (allen Ned.), Gaul, Robinson, Kemp en Ernzer (allen gem. Luxem burgse ploeg). Walkowiak de gele trui. (N.O.C.) verwierf Algemeen klassement. Het algemeen klassement luidt na de 7e étappe: 1. Walkowiak (N.O.C.) 37.47.29 37.48.51 37.50.22 37.52.56 37.54.29 37.57.57 37.58.07 37.58.57 38.00.00 38.02.48 38.03.28 38.04.10 38.04.24 38.05.25 38.05.41 38.05.42 38.07.13 38.08.00 38.09.11 38.13.37 38.17.49 38.18.31 38.18.46 38.26.30 38.34.33 38.37.12 38.40.39 38.41.37 38.52.14 2. Picot (West) 3. Scodeler (N.O.C.) 4. Voorting (Ned.) Lauredi (Z.O.) Wagtmans (Ned.) Desmet (B.) Darrigade (Fr.) Bauvin (Fr.) Adriaenssens (B.) Padovan (It.) De Groot (Ned.) v. d. Pluym (Ned.) Barbosa (Lux.) Vlaeyen (B.) Beuffeuil (Z.W.) Caput (West) Monti (It.) Privat (Fr.) Robinson (Lux.) Mahé (Fr.) Ockers (B.) De Bruyne (B.) v. d. Brekel (Ned.) Hinsen (Ned.) Stolker (Ned.) Nolten (Ned.) Lahaye (Ned.) Van Dongen (Ned.) 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 26. 29. 30. 43. 64. 72. 81. 84. 91. Westdorpe en L. de Blok te Zuid- dorpé. Kallen: Aug. Meert te Sluiskil en H. Meert te Biervliet. De promotie naar de ere-divisie. De uitslagen van de wedstrij den gespeeld voor de promotie competitie naar de ere-divisie luiden: Hermes DVSKFC 4—2; RCH GVAV 23 GVAV promoveert De stand in deze competitie is thans NO AD 6 5 0 1 14—9 10 GVAV 6 4 0 2 19—9 8 KFC 7 2 14 11—17 5 RCH 7 2 1 4 814 5 H. DVS 6 2 0 4, 8—11 4 i. 3. 7. 9. 12. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 1. 2. 3. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Het ploegenklassement. Italië (Fantini, Padovan, Monti) 17.57.00 Nederland (Voorting, Van de Brekel, Hinsen) 17.57.30. ex aequo West, N.O.C., Z.W. en België 17.58.00. ex aequo Z.O. en lie de France 19.16.46. ex aequo Frankrijk, gem. Lux. ploeg en Zwitserland 18.35.32. Spanje 19.54.18. Algemeen ploegenklassement. België 112.59.28 West 112.59.40 Nederland 113,01.30 Noord Oost Centr. 113.23.46 Frankrijk 113.31.39 Italië 113.34.57 Zuid-Oost 114.17.14 Zuid-West 114.18.34 Gem. Lux. ploeg 114.34.58 lie de France 114.49.05 Zwitserland 114.55.18 Spanje 115.11.23 Het puntenklassement. Picot De Groot Voorting Darrigade Bauvin Ockers Rolland Lauredi Hassenforder 97 pnt 115 pnt 127 pnt 134 pnt 137 pnt 144 pnt 146 pnt 149 pnt 154 pnt SCHULZ DODELIJK VERONGELUKT Tijdens de 6e etappe van de Ronde van Oost-Duitsland van Halle naar Gotha is de 42 jarige Duitse renner Erich Schulz ver ongelukt. Bij een afdaling in de omgeving van Seeburg, die met een snelheid van ongeveer 60 per uur werd gereden, kwam een groot aantal renners ten val. Schulz kwam bij deze valpartij zo ongelukkig terecht dat hij een dubbele schedelbasisfractuur op liep, waaraan hij enkele minuten later reeds overleed. RONDE VAN DUITSLAND GAAT NIET DOOR. De ronde van Duitsland, die in september gehouden zou worden in acht étappes, gaat niet door. De tijd van voorbereiding, waarin ook nog de Duitse en de wereldkampioenschappen vallen, wordt door de Duitse wielerbond en de bij de wed'strijd geïnteres seerde industrieën, te kort ge acht. KERRHSSCHIETING TE WESTDORPE. Traditiegetrouw organiseerde de handboogmij. „St. Sèbastiaan" te Westdorpe, ter gelegenheid van de kermis haar jaarlijkse kermisschieting. Het ideale zomerweer lokte vele schutters naar deze schieting, want niet minder dan 87 schut ters namen aan de wedstrijd deel. De uitslag luidt: Hoogvogel: P. Vermeulen te Axel. Zijvogels: Frits Verhelst te 3. Het is langzamer hand etenstijd gewor den en de een na de ander komt binnen. Svein warmt zijn handen bij het behaag lijk knappende vuur en de ervaringen van de dag worden bespro ken. De vrouwen bren gen de gerechten aan, waarbij Pum Pum flink meehelpt. Dan gaat de deur met een forse zwaai open en de twee jon ge mannen komen binnen. Orisia slaakt een ver schrikte kreet en Wi- nonah vraagt: „Wat is er met jul lie gebeurd?" „Aha," zegt Svein met een grijns, „dat zijn tenminste kerels Die hebben een potje genokt, hoor Goed zo, jongens, dat houdt je spieren lenig." Erwin kijkt Svein met een ver nietigende blik aan en zegt bits: „Een beer viel ons aan." „Ja zeker," valt Axe in, „het was een beer." Met een spottend lachje vraagt Astara: „Hebben jullie nu mèt een beer of óm een beer gevochten? Het zal dan zeker wel een lief, jong beertje zijn geweest." Allen schateren van het lachen, want het is duidlijk genoeg wat er is gebeurd. De jongens houden echter strak en stijf vol, dat het een beer was. Orisia kijkt voortdurend met een bezorgde en ietwat verdrietige blik naar Erwin en zegt eindelijk hape rend: „Zal ik... zal ik je verbin den, Erwin?" „Welnee," weert hij af, „het is niet de moeite waard." Eric is de gelaatsuitdrukking van het meisje niet ontgaan en er gaat hem eensklaps een licht op. „Wel," denkt hij, „er lopen hier dus nog meer mensen rond, die met zekere moeilijkheden zitten." SCHOOLSPORTDAG TE SCHOONDIJKE. Ruim 450 scholieren der lagere scholen uit Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat en Schoon- dijke hadden gister een prettige dag op het sportveld te Schoorr- dijke, waar met vuur is gestre den voor het vaardigheidsdiplo ma. Met veel spanning hebben de kinderen de prestaties van hun medescholieren gevolgd en het was prettig hen aan het werk te zien. Tijdens de pauze werden de kinderen op een flesje limonade getracteerd. Na de pauze werd in ploegen van 6 jongens en meis jes een estafetteloop gehouden. De uitslag van de finale was: Jongens van 1012 jaar. 1. R. K. school Sasput; 2. R. K. school Bier vliet; 3. Chr. school Breskens. Jongens van 12 jaar en ouder: L R. K. school Sasput; 2. Chr. school Breskens; 3. Openb. school Schoon- dijke. Meisjes van 1012 jaar: 1. R. K. school Sasput; 2. R. K. school Bier vliet; 3. Openb. school Schoondjjke. Meisjes van 12 jaar en ouder: L Chr. school Breskens; 2. Openb. school Biervliet; 3. Openb. school Groede. Op zijn persconferentie van woensdag heeft Dulles verklaard, dat hij niets af weet van Ameri kaanse vluchten boven Sowjet- gebied. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft naar aanleiding van het Russische protest tegen dergelijke vluchten een onderzoek ingesteld. Zondag 8 juli werden wij diep getroffen door het overlijden, tengevol ge van een noodlottig ongeval, van ons geliefd Zoontje en Broertje CORNELLS JACOBUS, in de jeugdige leeftijd van 11 jaar. Zij die hem van nabij hebben gekend, zullen beseffen hoe zwaar ons dit verlies is. C. VAN ECK N. A. VAN ECK— PIMMELAAR GERRIE - JAN RIE LIDA Familie VAN ECK Familie PIMMEI.AAR Terneuzen, 8 juli 1956. Axelsestraat- 102. De teraardebestelling zal plaats hebben op vrijdag 13 juli 1956, des namiddags te 2 uur. Namens bestuur en per soneel van de Herv. school geven wij met diep leedwezen kennis van het overlijden van onze leerling KEES VAN ECK. Hij was een voorbeeld van ijver en plichtsbe trachting voor al zijn klassegenoten. Jezus zeide: „In het huis mjjns Vaders zijn vele woningen. Ik ga heen om u plaats te bereiden." Het hoofd der school, J. C. GROENENBERG. Terneuzen, II juli 1956. Algemene kennisgeving. HENNIE BOERBOOMS en JANNY DE MUL hebben de eer kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de plechtige inzegening door pater Rosarius Boerbooms zal plaats hebben op don derdag 2 augustus, desv.m. 10 uur in de parochiekerk van de H. Willibrordus te Terneuzen. Waarna tot hun intentie een plechtige Hei lige Mis met assistentie zal worden opgedragen. Terneuzen, juli 1956. Kersstraat 9. Noordstraat 17. Receptie van 3.30 uur tot 4.30 uur in Hotel „Des Pays Bas". Toekomstig adres: Zuidlandstraat 62.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3