Verklaring van Foster Dulles Goede hoop op overeenstemming over defensie-uitgaven Opperste Sowjet bijeen Congres van Westduitse socialisten Euratom in de Franse Nationale Vergadering WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 12 JULI 1956. He Jaargang Nr 3814 De Kabinetsformatie De Lemsteraak voor Pr inses Beatrix Rede van Boelganin PANAMEES SCHIP GEZONKEN Na aanvaring met een Italiaans vrachtschip Arbeiders in Poznan krijgen te veel betaalde belasting terug Belastingverhoging in Frankrijk voor financiering uitgaven in Algerije De Franse ministerraad heeft woensdag: besloten de inkomsten belasting dit jaar te verhogen met 10 procent, teneinde de middelen te vinden voor de financiering van de strijd in Algierië, aldus heeft een woordvoerder der rege ring medegedeeld. ZWARE MOESSON REGENS IN PAKISTAN 500.000 mensen in moeilijkheden gebracht AMERIKAANSE WATERSTOFBOM- PROEF „Johan v. Oldenbarnevelt met emigranten naar Australië HET VERZET OP CYPRUS HET WEER „HET VADERLAND VAN DE DUITSE JEUGD" tWuLering by .bonne-: n »nf. Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal; per maand 1.80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum p«r advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels lf— iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Gisteravond om acht uur is in het ministerie van Algemene Za ken de vijfde bespreking begon nen tussen de kabinetsformateur, dr. Drees, en de leiders van de vijf grote fracties uit de Tweede Kamer. De conferentie werd bijge woond door mr. Burger (P. v. d. A.), prof. Romme (K. V. P.), prof. Oud (V.V. D.), prof. Zijlstra (A. R.) en de heer Tilanus (C.H.U). De bijeenkomst tussen dr Drees en de vijf fractieleiders heeft gis teravond geduurd tot kwart voor elf. Nader vernemen wij over de vergadering van gisteravond, dat een groot deel van het regerings program van de formateur is be handeld en dat het overleg een bevredigend verloop heeft gehad. Besloten werd de besprekingen hedenmiddag om twee uur voort te zetten. Voorts is na afloop van de bij eenkomst medegedeeld, dat de berichten, volgens welke de for mateur zou hebben gezocht naar een nieuwe minister van Defen sie naar aanleiding van een ver schil van mening met de demis sionaire minister van Oorlog, ir Staf, over de grootte van de de fensie-uitgaven, op een misver stand berust. De formateur aldus verne men wij heeft pogingen in het werk gesteld alsnog tot overeen stemming te komen met ir Staf, in welk overleg ook de staatsse cretaris van marine, vice-admi- raal Moorman, is betrokken. Van bevoegde zijde verklaarde men, dat er goede hoop bestaat, dat deze pogingen zullen slagen. Er zal nog een afsluitend gesprek volgen. ,,Er hebben zich vanavond geen ernstige moeilijkheden voorge daan", aldus werd gisteravond het overleg tussen de formateur en de vijf fractieleiders gekarak teriseerd. Gehoopt wordt, dat op de vergadering van vandaag het overleg over het program, waar van dr Drees maandag de vijf fractieleiders de hoofdlijnen schriftelijk heeft doen toekomen, zal kunnen worden afgesloten. Op vragen werd van bevoegde zij de meegedeeld, dat niet gespro ken is over een verdeling der por tefeuilles. Voorts vernemen wij, dat het in de bedoeling van de formateur ligt te trachten het afsluitend ge sprek met ir Staf en vice-admi- raal Moorman zo spoedig moge lijk te doen plaatshebben. Op een vraag, of op de vergade ring van gisteravond de fractie leiders nieuwe punten hebben voorgesteld voor het regerings programma, zeide men, dat van zelfsprekend bij de bespreking van het regeringsbeleid wensen van de zijde der verschillende fracties naar voren waren ge bracht. Met het aantal punten van het regeringsbeleid in beknopte vorm heeft dr Drees maandag de vijf fractievoorzitters tevens een over zicht doen toekomen der begro tingscijfers voor het komende jaar, voorzover deze zich thans laten aanzien. De formateur achtte dit noodzakelijk als achter grond voor de beoordeling van de toestand. Het is niet de bedoeling zo vernemen wij nog dat het rege ringsbeleid in zijn geheel in de fracties wordt besproken. Wel zullen uiteraard de fractievoor zitters over kwesties waarover principiële verschillen kunnen rij zen, nader met hun fracties van gedachten wisselen. Ook is het mogelijk, dat indien vandaag de besprekingen tussen de forma teur en de vijf fractieleiders kun nen worden afgesloten intern overleg in de fracties zal volgen om na te gaan, of over het rege ringsbeleid een voldoende mate van overeenstemming bestaat. Op verdere vragen over de moeilijkheden tot overeenstem ming zeide men tenslotte van be voegde zeide'. ,,Er zijn nog wel een paar moeilijkheden". De plannen voor de Lemster aak, die op initiatief van het comité varend Nederland spe ciaal namens de Nederlanders die belangstellen in de scheep vaart en haar betekenis voor ons land, aan H. K. H. Prinses Bea trix is toegezegd, zijn nu vrijwel voltooid. Het comité heeft reeds met jachtbouwers contact opge nomen. Ingevolge de wens, van de Prin ses zal het schip eenvoudig van inrichting zijn, doch aan het uiterlijk zal grote zorg worden besteed, zodat een fraaie lijn en goede zeileigenschappen zullen worden verkregen. Met de bouw van het schip zal een aanzienlijk bedrag zijn ge moeid. In het Kremlin is woensdag ochtend om tien uur plaatselijke tijd de vijfde zitting van de op perste Sowjet der Sowjet-Ume begonnen. Als eerste kwam de Raad van de Unie bijeen. Vele Sowjet-lei- ders en buitenlandse diplomaten woonden de openingsvergadering bij. Partijsecretaris Chroesjtsjef was niet aanwezig. De Raad van de Unie, die bijna 700 leden telt, keurde, na de ope ning door voorzitter Alexander Volkof, de volgende agenda goed: 1. Het wetsontwerp inzake de ouderdomspensioenen. 2. Behandeling van het ver zoek van de Karelisch-Finse Sow- jet-republiek om opgenomen te worden in de Sowjet-republiek Rusland. 3. Een oproep van de opper ste Sowjet der Sowjet-Unie, in zake de ontwapeningskwestie, aan parlementen in andere lan den. 4. Bepaling van het Sowjet- standpunt ten aanzien van voor stellen van het Japanse parle ment voor verbod van vervaardi ging en gebruik van atoom wapens. 5. die door het presidium van de opperste Sowjet genomen zijn sedert de vorige zitting van de opperste Sowjet. De sjah van Perzië, die op het ogenblik een bezoek aan de Sow jet-Unie brengt, bevond zich on der de hoge gasten. Veel afge vaardigden van de Aziatische Sowjet-republieken waren in na tionale kleding. De eerste vergadering van de Raad van de Unie duurde slechts 18 minuten. Tegen de middag kwam de Raad van de Nationaliteiten bij een. Deze vergadering, die o.m. werd bijgewoond door premier Boelganin en president Worosji- lof, duurde 14 minuten. De raad keurde dezelfde agenda als de Raad van de Unie goed. Erich Ollenhauer, voorzitter van de West-Duitse sociaal-demo cratische (oppositie) partij, heeft woensdag in een rede van twee uur op het partijcongres in Mün- chen o.m. verklaard, dat zijn partij de „starre politiek van aan sluiting van West-Duitsland bij het militaire bondgenootschap van het Westen" zal wijzigen, als zij volgend jaar na de bondsdagverkiezingen aan de macht zou komen. De socialis ten zullen dan de dienstplichtwet, die vermoedelijk de volgende week door de bondsraad defini tief goedgekeurd zal worden, in trekken. Ollenhauer diende een aantal resoluties in, die een uiteenzet ting geven van het program waarmee de socialisten hopen de verkiezingen van volgend jaar te winnen. Men verwacht, dat de resoluties woensdag of don derdag goedgekeurd zullen wor den. De resoluties vragen om on derhandelingen van West-Duits land met de grote mogendheden om te komen tot vervanging van de „politiek van blokken" door een collectief veiligheidsstelsel. West- en Oost-Duitsland zou den verlost moeten worden van hun militaire verplichtingen ten aanzien van de N.A.V.O., het pact van Warschau. Voorts moet on derhandeld worden over een vier- mogendhedenakkoord inzake de militaire status van een her- De politiek van de communis tische partij ten aanzien van de persoonsverheerlijking heeft de instemming en de steun van de bevolking van de Sowjet-Unie ge kregen, zo heeft premier Boelga nin woensdagmiddag op een ge meenschappelijke bijeenkomst van de twee huizen van de Opper ste Sowjet verklaard. Hij voegde hieraan toe, dat vijanden van het communi«me en socialisme er op uit waren, deze partijpolitiek ver keerd voor te stellen en het geloof van de arbeidersklasse in de Sow jet-Unie aan het wankelen te brengen. Op de vergadering was ook partijsecretaris Chroesjtsjef aan wezig, die in de ochtend niet aan de openingsbijeenkomst had deel- genomen, waarop de agenda voor £0e(i„e.Uri!!5„;iü Kle zitting, die naar men verwacht minstens vier dagen zal durer, werd goedgekeurd. Nadat op voorstel van de voor zitter van de bijeenkomst, Vokof, de buitenlandse gasten de sjah van Perzië en koningin So raja, alsmede de premier van N. Korea langdurig waren toege juicht, diende premier Boelganin een rapport in over een wetsont werp inzake ouderdoms- en inva liditeitspensioenen, dat vandaag in de twee kamers de Raad van de Unie en de Raad van nationa liteiten in behandeling wordt genomen. Het staatsplan, dat een belang rijke verbetering van het pen sioenstelsel in de Sowjet-Unie be tekent, „weerspiegelt de groei ende economische macht van da U.S.S.R.", aldus Boelganin. Sinds het partijcongres van februari zijn er, zo zei hij, oe- langrijke maatregelen genomen ter verbeteriftg van de omstandig heden, waaronder men in de Sow jet Unie leeft en werkt. Zo is de werkweek verkort. Volgens de bepalingen van het wetsvoorstel, dat op één oktober van kracht moet worden, krijgen mannen met minstens 25 dienst jaren op zestigjarige leeftijd pensioen, terwijl vrouwen op .55- jarige leeftijd pensioengerech tigd worden, mits zij minstens twintig jaar hebben gewerkt. Voor mensen met lage inkomens bedraagt het pensioen honderd procent van hetgeen zij tevoren verdienden, met een minimum van 300 roebel per maand. Er is een maximum van 1.200 roebel vastgesteld om een einde te ma ken aan de bevoordeling van mensen met grote salarissen, zo als Boelganin meedeelde. Volgens spreker zal het ouder domspensioen voor niet-werken- de gepensioneerden worden ver dubbeld, terwijl het standaard pensioen voor invaliditeit met meer dan 200 procent zal worden vermeerderd. Ook ten aanzien van andere groepen zullen de pensioenen worden verhoogd. Maarschalk Boelganin roerde in zijn rede van zeventig minuten in het kort ook andere zaken aan. Zo deelde hij mee, dat het in het voorjaar gezaaide gewas een goe de oogst belooft op te leveren. De produktie op het gebied van de landbouw en de industrie overtrof de doelen, welke in het zesde vijf-jarenplan zijn gesteld, doch ten aanzien van de brandstoffen- industrie bestonden er nog ern stige moeilijkheden. enigd Duitsland en over verdere pogingen om tot ontwapening in de wereld te komen. Het socialistische program vraagt voorts om normalisering van de betrekkingen met com munistische landen, doch het ver werpt onderhandelingen over hereniging van Duitsland met de Oostduitse regering. Wel wensen de socialisten per soonlijke contacten en overeen komsten op technisch niveau tus sen Oost- en West-Duitsland, als voorbereiding voor het scheppen van voorwaarden voor hereni ging. Op de Sowjet-Unie doen de re soluties een beroepi om het „Sta linisme in de politiek ten aanzien van Duitsland" te laten varen en Oost-Duitsland zelfbeschikkings recht te geven. Ollenhauer verklaarde voorts, dat de partij niet van plan is de verdragen met het Westen te verscheuren. Er zal met de be langhebbende partijen onderhan deld worden over wijziging van de akkoorden, aan de hand van de verdragsbepalingen. Wat de nieuwe Sowjet-politiek aangaat geloofde Ollenhauer, dat Rusland streeft naar 't bereiken van de hoogste graad van eigen veiligheid in de afzienbare toe komst, met behoud van alle terri toriale bezittingen en een zo groot mogelijke invloedssfeer. Ollenhauer waarschuwde voor de illusie, dat de nieuwe houding van de Sow jet-leiders een „wijzi ging van de aard der Russische communistische partij" zou zijn. Het Panamese vrachtschip „Estoril" (7.255 ton) is woens dagochtend vroeg op de Atlanti sche Oceaan, 450 mijl ten oosten van Boston, gezonken, na in dich te mist in aanvaring te zijn ge weest met het Italiaanse vraent- schip „Dea Mazzella" (7031 ton). De „Estoril" was op weg naar Philadelphia. De bemanning van de „Estoril" ging in de boten en werd opge pikt door de „Dea Mazzella". De Estoril" was geladen met ijzer erts. De arbeiders van de grote Zis- pofabriek te Poznan, waar loco motieven en machinerieën wor den vervaardigd, krijgen een öe- diag van ongeveer zes miljoen gulden aan teveel betaalde be lasting terug. De wanordelijkheden te Poznan begonnen, als destijds gemeld, met betogingen van arbeiders van de Zispo-faórieken, die meen den dat de Poolse autoriteiten onvoldoende aandacht aan hun grieven hadden geschonken. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dul les heeft woensdag een beroep op de Sowjetrussische regering gedaan de van Moskou afhanke lijke landen hun vrijheid te her geven, zulks in het kader van haar streven om de verkeerde daden, die onder Stalins bewind werden gepleegd recht te zetten. Foster Dulles deelde dit mede op zijn wekelijkse persconfe rentie. Hij verklaarde, voorts dat er thans „in de Sowjet Unie krachten aan het werk zijn, die op de duur onweer staanbaar zullen blijken". Hij wees er echter op, dat dit niet inhield dat er „van vandaag of morgen" ingrijpende wijzigin gen in de Sowjet-staat waren te verwachten, doch hij was wel van mening dat gehoopt kou worden op een verandering van het internationale beeld. De minister erkende, in ant woord op vragen, dat de huidige Sowjetrussische regeringspoli- tiek op elk tijdstip kan worden gewijzigd, omdat geen rekening behoeft te worden gehouden met de wil van het volk. „Doch er zijn processen gaande, die de politici toch zullen nood zaken acht te slaan op de wensen der geregëerden en op bepaalde punten zal de aandrang van het volk zodanig zijn, dat het Krem lin hiermede rekening zal móéten houden", aldus Foster Dulles. In antwoord op een vraag zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken dat een der gelijk proces er uiteindelijk ook toe zou bijdragen de Duitse her eniging te verwezenlijken. In antwoord op een vraag of het voor de Verenigde Staten mo gelijk was dergelijke ontwikkelin gen aan te moedigen, antwoordde Foster Dulles dat het onjuist was te denken dat Amerika door rechtstreeks ingrijpen zou kun nen helpen. „Wij kunnen niet meer doen dan tonen, welke de goede vruch ten der vrijheid zijn", verklaarde hij. De Franse nationale vergade ring heeft woensdagavond met 401 tegen 180 stemmen besloten voorrang te geven aan een motie ten gunste van Frankrijks toe treding tot de Euratom de voorgestelde Europese gemeen schap voor atoomenergie. Volgens waarnemers is dit een duidelijke aanwijzing, dat de mo tie zelf zal worden aangenomen. Premier Mollet noemde Eura tom een stap in de richting van de Europese weg. Geen enkel Europees land is sterk genoeg om zijn denkbeelden alleen te ver wezenlijken, zelfs Engeland niet, zei hij. De kwestie-Duitsland kon al leen worden opgelost door opne ming in een Europese gemeen schap. Mollet zei dat Rusland streeft naar een nieuwe entente met Duitsland, die een gevaar voor vrede en vrijheid zou betekenen. Het zou volgens de premier wel eens kunnen gebeuren, dat Duitsland te eniger tijd naar de stem van Moskou luistert als het geen afzetgebied in de vrije we reld kan krijgen. „De Sowjets hebben West- Duitsland alles te bieden: Natio nale eenheid, teruggave van het thans door Polen bezette Duitse gebied en enorme markten in het Oosten, China inbegrepen. Daar om is Chroesjtsjef tegen Europe se integratie. Als Euratom ver worpen wordt, heeft Duitsland maar één keus, namelijk 'n bila terale overeenkomst met de Ver. Staten voor de ontwikkeling der atoomenergie. De Amerikaanse regering zou zulk een akkoord niet kunnen weigeren. De leiders van de Duit se chemische industrie zien Eura tom graag mislukken, omdat zij rechtstreeks met Amerika te doen willen hebben", aldus premier Mollet. Franse Assemblée keurt Euratom goed. De Franse nationale vergade ring heeft woensdagavond de re gering gemachtigd toe te treden tot de Euratom. De stemming was 342 tegen 183. Foster Dulles was van mening dat het feit, of de Sowjet-Unie al dan niet bereidt zou zijn de van haar afhankelijke Oosteuropese staten de vrijheid te schenken, mede bepalend zou zijn voor het vestigen van een oordeel over de nieuwe Sowjet-politiek. Hij voegde hieraan toe, dat pre sident Eisenhower dit gezichts punt op de bijeenkomst te Genève van leiders der „grote vier", die verleden jaar juli werd gehou den, persoonlijk naar voren had gebracht. Dulles beëindigde zijn commen taar met de verklaring: „Slechts krachtige democratische instel lingen zullén zekere waarborgen geven tegen de vernielende macht van het despotisme. De gehele wereld zal er daarom op moeten letten, welke de werkelijke gevol gen van de huidige ontwikkelin gen zijn. Als deze de binnen- en buiten landse politiek en praktijken van de Sowjet-Unie op betrouwbare wijze wijzigen, zou het toneel van de wereld in gunstige zin veran deren". Dulles verklaarde dat het lid maatschap van de Verenigde Na ties neutraliteit uitsluit. Aange zien alle vrije landen in feite lid zijn van deze organisatie, zijn er weinig of geen neutrale landen". Journalisten hebben een klein verschil ontdekt tussen de opvat ting van Nixon en Dulles toen de laatste verklaarde niet altijd een groot gevaar te zien in het aan vaarden van Sowjet hulp door de vrije landen. „Maar, zo zei hij, deze volkeren nemen een risico". Volgens hem werd de hulp door de Sowjets gegeven met het oog Het woensdag genomen besluit inzake verhoging der inkomsten belasting moet nog door het par lement worden goedgekeurd en later op de dag zou een desbe treffend wetsvoorstel bij de na tionale vergadering worden inge diend. Voorts werd medegedeeld, dat reservisten, opgeroepen voor de strijd in Algerije en hun naas te verwanten van de belasting verhoging zouden worden vrijge steld. De kosten voor de operaties fn Algerije worden voor dit jaar ge raamd op 100 miljard frank. De woordvoerder der regering heeft voorts medegedeeld, dat de nieu we maatregel inzake de inkom stenbelasting en de jongste ver hoging van de tabakaccijns teza men iets minder dan 100 miljard frank zouden opbrengen. op belangrijke politieke doelein den. Dulles bevestigde Nixons ver klaring, dat de V.S. de landen, die ook hulp krijgen van de Rus sen, zoveel als wenselijk zullen helpen. Hij zei in dit verband dat Nixon de politiek van de V. S. juist had uiteengezet. Men stelde Dulles vragen over Nixons opmerkingen over iet neutralisme en zijn eigen verkla ring van verleden maand, dat het streven naar neutraliteit immo reel en kortzichtig was, tenzij or buitengewone omstandigheden aanwezig waren. Dulles antwoordde, dat hij nim mer gezegd had, dat het neutra lisme immoreel was. Hij had ge zegd, dat het neutralisme immo reel was, indien het geen onder scheid maakte tussen recht en onrecht en geen bezorgdheid voor anderen toonde. Op een desbetreffende vraag antwoordde Dulles, dat de resul taten van de Japanse verkiezin gen een weerspiegeling vormden van de door de gehele wereld ge koesterde opvatting, dat het ge vaar voor oorlog verminderd was. Omdat de mensen nu niet meer zo bang zijn voor oorlog, zijn zij niet meer zo geneigd de zware last van de herbewapening op zich te nemen, zei Dulles. De bijzonder zware moessonre- gens die de afgelopen dagen in Pakistan gevallen zijn, hebben circa 500.000 mensen die- op laag gelegen terreinen bij de lioofd stad, Karat-iji in hutten leven, in moeilijkheden gebracht. Voor het merendeel zijn het vluchtelingen uit gebieden die bij de verdeling van Brits-Indië in 1947 naar de Pakistaanse hoofd stad kwamen. Dokters, reddingsploegen en militairen zijn in de weer om cle ergste nood te lenigen. In oost Pakistan heeft het leger de controle over de voedselvoor ziening op zich genomen. Er heb ben zich overstromingen voorge daan en het voedsel is schaais. „Tanjoeg" meldt, dat de secre taris-generaal der Verenigde Na ties Hammarskjoeld, die een reis door Europa maakt, woensdag president Tito heeft bezocht. Hammarskjoeld zal twee dagen in Zuid Slavië blijven. Observatoria in Japan hebben schokgolven geregistreerd waar uit blijkt, dat de Amerikanen woensdagochtend bij Bikini een krachtige waterstofbom tot ont ploffing hebben gebracht. Volgens Japanse functionaris sen zijn op 15 observatoria in ge heel Japan de schokgolven, die de krachtigste waren sedert de Amerikaanse proeven in 1954, waargenomen. De schokken duurden van 20 tot 50 minuten. De schokgolven waren veroorzaakt op een punt circa 2000 mijl ten zuidoosten van Japan, waar het Amerikaanse proefterrein voor atoomwapens in de Stille Oceaan ligt, aldus deze mededelingen. De „Johan van Oldenbarne velt" van de Maatschappij „Ne derland" zal vrijdag 13 juli a.s. met plm. 1440 emigranten van Amsterdam naar Australië ver trekken. Zoals gebruikelijk zal een spe ciale boottrein rijden, die 9.43 uur uit Den Haag (HS) vertrekt en via Leiden (9.56 uur), Haarlem (10.18 uur), Amsterdam CS (10.48 uur) plm. 11.15 op de Javakade Verzetslieden hebben dinsdag nacht met automatische wapens het politiebureau van Evrykhoe, ten westen van Nicosia, aangeval len. Zij wierpen ook bommen naar het bureau, doch zij werden door politie en Britse militairen verdreven. In Evrykhoe is een uitgaansverbod afgekondigd. Bij Larnaca heeft een patrouille van de politie woensdagochtend een Cyprische Griek en een Ar meniër dood in een auto aange troffen. Zij waren doodgeschoten Op de Britse basis bij Limassol zijn woensdag 300 Cyprische bouwvakarbeiders 24 uur in sta king gegaan uit protest tegen de uosien van het vervoer van i;uU naar werkobject. Volgens latere officiële berich ten werden bij de aanval op het NOORDELIJKE WIND. Woensdag voerden noordelijke winden koele Noordzeelucht het land binnen, waarin veel bewol king voorkwam. Deze bewolking hing samen met een front, dat boven West-Duitsland nagenoeg bewegingloos was geworden en dat een schelding vormde met de boven Polen en Oost-Duitsland aanwezige warme lucht. Boven West-Duitsland ging deze schei ding gepaard met een vrij inten sieve regenzone, die woensdag ook boven het noordoosten van ons land aanwezig was. De regen- zóne nam intussen in betekenis af, en verwacht wordt, dat het vandaag op de meeste plaatsen droog zal zijn en er verspreide opklaringen zullen voorkomen. De wind blijft waaien uit richtin gen tussen noord en noordoost, maar voert geleidelijk wat min der koele lucht aan, zodat de tem peraturen dezelfde zullen zijn of iets hogere. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van donderdagoch- zal arriveren, waar het schip voor politiebureau van Evryhou slechts tend to't ónnderóa vavnnH loods „Holland" gemeerd ligt. „f lena tot donderdagavond. De Oostduitse regering heeft woensdag in het blad „Neues Deutschland", haar voornaamste spreekbuis, een beroep gedaan op de Westduitse jeugd om „het mi litaire dictatorschap van Bonn te stenen (geen vuurwapens of om men) door de aanvallers gebruikt. I De politie en militairen schoten wel op de aanvallers. Noordelijke wind. Op de meeste plaatsen droog weer met verspreide opklaringen. Matige, tijdelijk vrij krachtige Prins Rainier en Prinses Gr i- wind tussen noord en noordoost, cia Patricia van Monaco zijn Dezelfde temperaturen of iets ho woensdagmorgen per trein in Pa- gere. rijs aangekomen voor hun eerste bezoek aan de Franse hoofdstad na hun huwelijk. Hun bezoek, dat een particulier karakter draagt, zal veertien dagen duren. ontgaan door naar Oostduitsland Een Zuidafrikaanse boer te komen", waar de jeugd „zelf schoot dinsdag bij Durban op een kan zien dat de Oostduitse demo- .vogel, die op een hoogspannin cratiscbe republiek het vader land van de Duitse jeugd is". Vol gens de publikatie wordt in Oost- Duitsland geen algemene dienst plicht overwogen en zal de rege ring de Westduitse jongeren op kabel was neergestreken. Hij mis te het dier, maar raakte twee k; bels, die braken en kortsluiting maakten, waardoor het gras in brand vloog. Zijn vrouw schoot te hulp en wilde het vuur met water alle mogelijke manieren helpen blussen, maar werd evenals haar „het vaderland met vredeswerken 14-jarige zoon, die ook wilde hei- te dienen". 'pen, geëlectrocuteerd. VRIJDAG 13 JULI. v.m. n.m. Breskens 5.33 5.54 Terneuzen 6.08 6.29 Hansweert 6.48 7.09 Walsoorden 6.58 7.19 ZON MAAN op onder op onder Juli. 12 4.36 20.58 10.35 22.41 13 4.37 20.57 11.53 23.03

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1