Wat brengt de Radio? Fa P. J. VAN DE SANDE BINNENLANDS NIEUWS De Wereld var week tot week De plannen voor een oliebuisleiding van de Noordzee naar 't Ruhrgebied RECHTSZAKEN iScnoclwulpeta TWEEDE BLAD Vrijdag 6 juli 1956 De Prawda over Dulles' interpretatie van het Moskou's decreet V. V. V.-fietstocht 's-Hertogenbosch MONTGOMERY BLIJFT BIJ DE NAVO Dreigende staking in de Engelse staalindustrie Dordtse melkslijters doen het dit jaar anders DE ideale RECHTER SHAW HERVAT ZIJN WERKZAAMHEDEN AGENDA. Kinderdroom Bureaudroom Anti-vrouw Jobswer Let op uw woorden Stalin-romantiek Jeugd van nu Man Voetballersdieet Niet zo hard Hoger Marathon De toestand in Polen Stakers bij de Nuffield Metal Products in Enge land willen werk hervatten De Prawda, het Sowjet partij blad, heeft minister Dulles ervan 'beschuldigd „ernstige fouten te hebben begaan in zijn commen taar op de Sowjet-campagne te gen de Stalin-cultus. Volgens het nieuwsbureau Tass schrijft de Prawda, dat minister Dulles het thema van de per soonsverheerlijking heeft ge bruikte om de indruk te wekken, dat er bij de communistische par tijen, die volgens Dulles voor een onoplosbaar dillema geplaatst zouden zijn, een volledige chaos heerst. Het Sowjet-blad merkt nog op, dat Dulles en zijn aan- hangers een „verwrongen- beeld" van de situatie in de wereld heb ben gegeven. De werkelijkheid komt echter niet met hun ver langens overeen. Dit zelfbedrog kan gevaarlijk worden voor de van de Amerikaanse diplomaten praktische politiek, aldus de Prawda. Op 19, 20 en 21 juli zullen, ge organiseerd door de V. V. V. 's-Hertogenbosch, voor de twaalf de maal de driedaagse fietstoch ten om die stad worden gehou den. Dit evenement, dat vóór de oorlog bescheiden is opgezet, heeft zich in de laatste jaren ont wikkeld tot een tocht waaraan door ca. 1500 personen werd deel genomen De tochten die per dag onge veer 90 km lang zijn, zullen dit jaar voeren naar Oosterhout, St. Oedenrode en Oisterwijk, waar gemeentebesturen en bevolking alles zullen doen om het de fiet sers naar de zin te maken. Ook in Den Bosch worden ter gele genheid van de „driedaagse" tal van feestelijkheden georgani seerd. Het Westduitse kabinet heeft woensdag een besluit genomen met betrekking tot het plan voor het aanleggen van een oliebuis leiding van Wilhelmshaven naar het Ruhrgebied. Blijkens mede deling van een woordvoerder der regering legt dit besluit de basis voor een verwezenlijking van het plan. Nadere bijzonderheden kon de woordvoerder niet mededelen. Hij maakte alleen bekend, dat de minister van Economische Zaken, prof. Erhard aan de betrokken maatschappijen schriftelijk de voorwaarden van deelneming der bondsrepubliek aan de uitvoering van het project zal mededelen. Zoals bekend is, heeft het ka binet reeds medio juni besloten een verdieping van de haven van Willemshaven te bekostigen. Door deze verdieping zal de haven toe gankelijk worden voor tanksche pen van 40.000 ton. De in West-Duitsland werken de grote oliemaatschappijen wil len nog in 1958 door de geprojec- Veldmaarschalk Montgomery, plaatsvervangend opperbevelheb ber van de Navo-strijdkrachten in Europa, heeft volgens een woordvoerder van de Navo ver klaard, dat het „niettegenstaande tegengestelde berichten niet in zijn 'bedoeling ligt op het ogenlblik af te treden." Deze woordvoerder zei vervol gens, dat de overdracht van het opperbevel der geallieerde strijd krachten in Europa door gene raal Alfred Gruenther aan gene raal Lauris Norstad waarschijn lijk in de derde week van novem ber zal plaats vinden. teerde buisleiding jaarlijks 9 mil joen ton olie naar het Ruhrge bied pompen en in 1962 reeds 22 miljoen ton, mits Wilhelmshaven het beginpunt van de leiding wordt. Functionarrissen van negen vakverenigingen, welke ongeveer 14.000 arbeiders vertegenwoordi gen, die onderhoudswerkzaamhe den in de staalindustrie verrich ten, hebben aangedrongen op een staking in het gehele land, nu de loonbesprekingen met de werk gevers mislukt zijn. De gemeen schappelijke commissie van de vakverenigingen van vaklieden uit de ijzer- en staalindustrie heeft aanbevolen, om op 14 juli te gaan staken en de vakvereni gingsleider verzocht te overwe gen, of zij zich tegen woensdag a.s. achter de stakingsbeweging kunnen plaatsen. De betrokken functionarissen zeidpn, dat de produktie door een staking in de staalindustrie sterk beperkt zou worden. Sedert april j.l. hebben deze arbeiders reeds geweigerd overwerk te verrich ten hetgeen voor de industrie een produktieverlies van bijna 300.000 ton heeft doen ontstaan. De woensdag gevoerde onderhande lingen tussen werkgevers en vak verenigingsvertegenwoordigers heeft geen overeenstemming op geleverd over een basis, waarop de besprekingen tot beëindiging van het verbod van overwerk heropend zouden kunnen worden. ZATERDAG 7 JULI. HILVERSUM I: 7 00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gr.; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven; 11.30 Sopraan en pia no; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Vara-vria; 13.20 Orgel en zang; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Gram.; 14.30 Twents prögr.; 14.55 Harmonie-ork.; 15.15 Klank beeld; 15.35 Kamerorkest; 16.20 Boekbespr.; 16.35 Roemeens ork.; 17.00 Act.; 17.30 Gram.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Strijkork.; 18.50 Gram.; 19.00 Artistieke staal kaart; 19.30 Caus.; 19.40 Idem; 20.00 Nws; 20.05 Weense muziek.; 21.00 Cabaret; 21.30 Soc. comm.; 21.45 Gram.; 22.30 Hoorspel; 22.50 Gram.; 23.00 Nws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 10.00 Voor de kleu ters; 10.15 Gram.; 10.30 Ren je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuin bouwmeded.; 12.33 Lichte muz.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Promenade ork.; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Lich te muz.; 14.20 Gram.; 14.40 Ama- teurprogr. Tussen 15.00 en 18.00 Ronde van Frankrijk; 15.00 Kro niek van letteren en kunsten; 15.40 Amateurprogr.; 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans; 16.30 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Musette ork.; 18.00 Sport; 18.10 Gram.; 18.15 Journalistiek overzicht; 18.25 Gr.; 18.30 Ronde van Frankrijk; 18.45 Regerings uitzending; 19.00 Nws; 19.10 Gr.; 20.00 Lichtbaken; 20.20 Act.; 20.35 Gram.; 20.40 Eureka; 21.30 Gram.; 22.00 Ronde van Frank rijk; 22.10 Gram.; 22.35 Wij lui den de zondag in, avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.22 Dansmuziek; 23.45 Gram. BRUSSEL: 12.00 Orkestconcert; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Muzikale kalei- doscoop; 14.30 Radiojoum.; 15.00 Instr. trio; 15.45 Gram.; 16.00 Accordeonspel; 16.15 Gr.; 16.30 Accordeonspel; 16.45 Engelse les; (om 17.00 reportage van de Tour de France); 17.00 Nws; 17.10 Ka- mermuz.; 17.30 Orgelrecital; 18.15 Kamermuz.; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Verzoekprogr.; 21.30 Zang; 24.00 Nieuws. De Dordtse melkslijters hadden eerverleden en vorig jaar een vakantiegegeling getroffen, die bij de huisvrouwen al legden zij zich er uiteraard bij neer nu niet bepaald in de smaak viel. Zij richtten n.l. gedurende veer tien dagen in elke wijk een standplaats op, waar de dames de melk zelf moesten komen halen. Met het oog op moeilijkheden, die dit voor de huisvrouwen soms opleverde en ook omdat de omzet daalde hebben de Dordtse melkslijters nu een nieuwe rege ling getroffen. Zij gaan in twee ploegen een week met vakantie. Heeft nu de ene ploeg vrijaf dan zorgen de collega's voor de be diening in de wijken van de af wezige melkslijters. Om tijd te winnen bellen zij echter niet aan, maar maken zij door het luiden van een bel hun aanwezigheid kenbaar. Het bedrijfschap voor zuivel heeft zijn goedkeuring aan deze regeling gehecht en is be nieuwd hoe het publiek haar waardeert. OVERVALLERS VAN TAXI-CHAUFFEUR STONDEN TERECHT. Voor de Zwolse rechtbank heb ben woensdag vijf knapen te recht gestaan die op de avond van 9 april van dit jaar een over val hebben gepleegd op de taxi chauffeur G. Land te Zwolle. De knapen, allen gevlucht uit het psychologisch-paedagogisch insti tuut „De Dreef" te Wapenveld (Gld.), hadden in Zwolle een wa gen gehuurd, naar zij zeiden met bestemming Nunspeet. Ter hoogte van Oldebroek ver zochten zij de chauffeur even te stoppen. Daar overmeesterden ze hem en bonden hem vast. Met een steen mishandelden zij de man zodanig, dat hem een ern stige hoofdwonde werd toege bracht. De jongemannen reden de taxi vervolgens naar Beekbergen, waar ze de chauffeur uit de wa gen haalden en in het bos ver stopten, na hem geheel te hebben vastgebonden en een prop in zijn mond gestoken te hebben. Met de taxi reden ze toen verder in de richting van de Belgische grens. De volgende dag kon de politie vier van hen arresteren in Bel gië. De taxi lag vlak bij de grens in een sloot. De vijfde jongen, de 18-jarige A. B. te Amsterdam, had zijn kornuiten in Arnhem verlaten en was naar zijn ouder lijk huis teruggegaan. Samen met zijn moeder waar schuwde hij de politie. Chauffeur Land wist zich zelf in het bos te bevrijden en had ook reeds de politie in kennis gesteld. De officier eisten tegen B. een jaar gevangenisstraf, waarvan 5 maanden voorwaardelijk, alsme de onder toezichtstelling. De 25- jarige schoenmaker W. V. te Breda, hoorde éen jaar en zes maanden gevangenisstraf met af trek en ter beschikkingstelling tegen zich eisen. Over L. F. van D., een 20-jarige slopersknecht te Schalkwijk, vroeg de officier een nieuw psychiatrisch rapport en ontslag van rechtsvervolging, als mede ter beschikkingstelling. P. W. V., 23 jaar, chauffeur te Ede, hoorde twee jaar met aftrek en ter beschikkingstelling eisen en de 19-jarige los-arbeider H. P. J. L te Tilburg, 2% jaar met aftrek, door te brengen in een bijzon dere jeugdgevangenis. Uitspraak over 14 dagen. 0 Gelijkmatige Inhttoevocr. Degelijk zuigsysteem. Groo* inktreservoir. Q Uitsehuifbaar voorstuk. Slanke elegante uitvoering. Prijs 6,— Herkenbaar aan het gouden ridderkruis. Alleenverkoop voor Terncuzen en omgeving bij: NOORDSTRAAT 55-57 TERNEUZEN Rechter Bernard Shaw, op wie leden van de verzetsbeweging op Cyprus elf dagen geleden een aanslag heblben gepleegd, is don derdag weer op de rechtbank te Nicosia verschenen om een zaak tegen twee verzetsmensen voort te zetten. De 65-jarige rechter, die inder tijd door twee kogels werd ge troffen waarvan er een door zijn hals ging, verklaarde in het ge heel niet zenuwachtig te zijn. Hij werd door een sterk escorte van de militaire politie begeleid. De rechtzaak, waarmee Shaw zich bezig houdt, betreft twee 15- jarige jongens, die ervan be schuldigd worden, in april te Paphos bommen naar Britse vei ligheidstroepen te hebben ge gooid. MARIEKE VAN DIJK WEER THUIS. Marieke van Dijk, het 8-jarige Nederlandse emigrantje dat in Zweden met goed gevolg is ge opereerd van een hersengezwel, is woensdag in Melbourne terug gekeerd. Zoals gemeld is het geld voor de vliegtocht van Melbourne naar Stockholm en de operatiekosten bijeengebracht door inwoners van Croydon, de voorstad van Melbourne waar de ouders van Marieke wonen. ALS DE BRANDWEER VAN VAN HUIS IS Terwijl leden van de Soester- bergse brandweer woensdagmid dag aan een brandweerdemon stratie te Hedel in Noord-Bra bant deelnamen, ontplofte in het loodgieters- en elektriciënsbedrijf van de fa. J. Th. Pas te Soester- berg een benzineblik, met als ge volg dat de werkplaats in enkele momenten in lichterlaaie stond. Aan de agent van politie G. van der Weerd is het te danken, dat de brandweer uit Soest spoedig arriveerde en dat een gedeelte van de Radermakerstraat voor een ramp werd behoed. Geheel alleen sleepte hij namelijk drie flessen gas en een aantal benzi- neblikken uit de loeiende vuur zee. Het was de heer A. W. Kaan dorp, die de brand had ontdekt. Hij zag plotseling rook en veel vlammen uit de werkplaats ko men, waarna hij zich naar bin nen begaf en onmiddellijk een brandend benzineblik naar bui ten sleepte. Mevrouw Pas, de echtgenote van de eigenaar, kwam met een emmer water naar buiten om een brandend benzineblik te doven, maar op het moment dat zij dit doen wil de, klonk 'n explosie in de werk plaats, waardoor zij met emmer en al in een ligusterhaag gebla zen werd. Zij werd echter niet gewond. De heer Kaandorp, die zich op het moment van de ont ploffing nog in de werkplaats bevond kreeg enkele ernstige brandwonden. De brandweer uit Soest was de vuurzee spoedig meester. De oor zaak van de brand is niet bekend. De eigenaar van de werkplaats, de heer Pas, was met twee zoons alle drie lid van de Soester- bergse brandweer eveneens bij de brandweerdemonstraties in Hedel. In de werkplaats zijn vele fijne instrumenten verloren ge gaan, alsmede enkele machines. De politie in Soesterberg was bekend met 't feit, dat de brand weer afwezig was en had het consigne gekregen om bij onraad direct Soest te bellen. VERBETERING VAN VEERVERBINDINGEN OP GOEREE-OVERFLAKKEE De Provinciale Staten van Zuid- Holland hebben gistermiddag be sloten Gedeputeerde Staten te machtigen tot het verrichten van alle handelingen, die nodig zijn om de veerverbinding Hellevoet- sluisMiddelharnis te verbete ren. Daarvoor is een krediet be schikbaar gesteld tot een bedrag VRIJDAG 6 JULI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 u.: „Zolang je nog een moe der hebt". Concertgebouw, 7.30 uur: Leerlingen-avond Tern. Mu ziekschool. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Gekweld ge weten". ZATERDAG 7 JULI. SPUI. 3 uur: Bekertournooi: Spui IZaamslag I; 5 uur: A.Z.V.V. ITern. Boys I. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: „Zolang je nog een moe der hebt". Concertgebouw, 8 uur: „Pi raten van Tripoli". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Je bent nooit te jong". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Gekweld ge weten". r I j 'willen is kunnen, dat bewees Sally Ward, die eigenaresse is geworden van een van de beroemde boekenstalletjes aan de Seine te Parijs. Als Engels school meisje was ze tijdens een Franse les verliefd geworden op twee figuren die in haar schoolboek stonden afgebeeld: de knappe jongeman die de hoofdpersoon was en de bouquinist, uitbeelding van een Parijse boekverkoper. Direct besloot ze om later met de eerste te trouwen en het beroep van de tweede te volgen. Een voorbijgaande meisjesdroom? Nee. niet voor Sally, want ze trouwde onlangs met een Franse schrijver, die volgens haar sprekend lijkt op de held uit haar school- boekje, en bovendien werd ze tezelfde tijd bouquiniste. Om dat laatste te bereiken heeft ze een jaar lang de Parijse autoriteiten aan het hoofd moeten zeuren, want het be roep van bouquinist daar aan de Seine star alleen open voor lieden van Franse a komst. Maar frangaise of niet, willen is kunnen, heeft Sally blijkbaar gedacht „Wanneer het geoorloofd was een trap tegen het achterste te geven van al de genen die me hier met hun praatjes ko men vervelen, dan zou geen van u de eerste zes maanden in staat zijn op een stoel te zitten", staat te lezen in de wachtkamer van een bureau van een hoge legerfunctionaris. Maar wees gerust, dit bureau bevindt zich niet in Den Haag, maar in Washing ton. In het kanton Bern van de Zwitserse republiek is voor de vierentwintigste keer een referendum gehouden over het toekennen van het stemrecht aan vrou wen. En voor de vierentwintigste keer vas de uitkomst: nee! Bij de restauratie van het kasteel van Ver s lilies bij Parijs borduurt een Lyonnees spc cialist een soort goudbehang voor he. slaapvertrek van Lodewijk IV. Hij vorder! rijf centimeter per dag en zal vijf jaar nodir l ebben om het werk te voltooien. In deze wereld vol reclameteksten 1 eerst een ware strijd om superlatieven, dat zijn die woorden die het meest he melhoog een product aanprijzen. Vanzelf komt men daarbij dus terecht bij uitdruk, kingen als hemels (een hemels parfum) en goddelijk (een goddelijke japon). Wat op z'n zachtst uitgedrukt nogal overdre ven is, want over de hemelse dingen zijn we hier op aarde nog altjjd slecht in gelicht. Dit blijkt ook de mening van de directie van de Engelse T.V. Ze heeft haar modecommentatoren het verbod op gelegd om het woord „goddelijk" te ge bruiken bij het prijzen van dameskle ding, omdat, zegt ze, dit woo I'd alleen toepasselijk is op de Almachtige. „Bij" „Ik had nooit gedacht dat in Engeland de toestanden zó slecht zijn", zei een •Joegoslavische communist, wijzend op het boek Oliver Twist dat hij juist ge lezen had, tegen een Engelse toerist. „Ach", antwoordde de Engelsman lako- niek, „gelukkig gaan we een beetje ooruit". Romantische jongelieden in de tijd van Goethe pleegden na het lezen van het boek „Die Lehrjahre des jungen Wer- thers" zelfmoord in navolging van de hoofdpersoon. Thans doen in Rusland jongelui, die ongeremd in Stalin geloof den, hetzelfde na het lezen van het boek- j dat Chroestchef over hun afgod open deed. Hoewel we geen parallel zien in het leven van Stalin en van Goethes Werther, blijkt het effect op een al te grote fantasie hetzelfde te zijn. Een zeventienjarige leerling aan een Frans lyceum sleepte bij het eindexamen een eerste prijs in de wacht door de volgende ontboezeming: ,,En 's avonds, als ik het gevoel heb of een pijl me aan mijn bed vast kluistert, en als ik, bevrijd van het komediespelen tegen over de leraren, de ouders, de vrienden, mezelf, ik de ogenblikken van de dag die me het meest raakten in m'n verbeelding nog eens kan beleven, dan komt het moment en ik schaam me er echt niet voor dat ik het tegenstrijdige voel dat er bestaat tussen mijn pure ziel van scholier gevoed met literatuur en principes en mijn mense lijke instincten." „De Amerikanen zijn de mooiste man nen van de wereld", liet de filmster Martine Carol zich bij terugkomst uit Amerika ontvallen tegenover een aantal Franse journalisten. Haastig voegde ze. er aan toe: „Maar de Europeanen heb ben meer ervaring." Vier uur voor een wedstrijd verorbe ren Russische voetballers twee bekers melk, een bord soep met mager vlees, »en portie aardappels met kip en Ijs na. Dit menu is wetenschappelijk samen gesteld evenals de maaltijd die twee uur na de match is voorgeschreven: wit brood met braadworst en thee met sui ker. In een Engels dorp hebben de plaat selijke politieagenten de deelnemers aan een wielerwedstrijd stuk voor stuk be keurd omdat ze in de bebouwde kom de maximum snelheid hadden overschreden. Bekend was dat in Engeland wielerwed strijden alleen zijn toegestaan als de deelnemers in fille rijden en voor stop lichten halt houden. De nu gemaakte be keuringen wegens te hard fietsen vor men iets nieuws op dit gebied. Vergeleken bij de televisiemast die men in Moscou gaat oprichten zijn die op 't ogenblik in ons land worden gebouwd maar korte stompjes. Om de ontvangst in Mos cou en omgeving te verbeteren hebben Rus sische ingenieurs een toren van 500 meter ontworpen. Op een hoogte van twee hon derd meter komt een restaurant van waar af men een imposant uitzicht over de stad zal hebben. Aan de kust van Florida heeft een zeeman negen uur lang in een woeden de storm met de zee geworsteld om ten slotte zwemmend de kust te bereiken, de kustwacht te waarschuwen en daarna bewusteloos in elkaar te zakken. Dat herinnert enigszins aan de Marathonlo per uit de Griekse oudheid, die zo hard had gelopen om het bericht van de over winning over te brengen, dat hij na aan komst uitgeput neerviel. De vergelijking krijgt echter een apart tintje als men weet dat de Amerikaanse zeeman uit Marathon afkomstig was evenals zijn drie kameraden die zich een nacht lang aan het wrak van hun scheepje vast hielden om tenslotte door de kustwacht te worden gered. Dat wil zeggen, ze zijn geboortig uit Marathon in Florida en dus niet uit het Griekse plaatsje van die naam. - van ten hoogste ƒ700.000, onder voorbehoud dat het rijk in ten minste dezelfde omvang als de provincie meewerkt. Met de uitvoering van de plan nen tot venbetering zal de grootst mogelijke spoed worden betracht. De uitvoering van het verbete- ringswerk zal, naar raming, een jaar in beslag nemen. Binnenkort is een beslissing te verwachten, zo is van rijkswater staat vernomen, omtrent de plaats van de brug, die Goeree- Overflakkee met het vasteland zal verbinden. Verwacht mag worden dat de bouw van de brug vijf jaren in 'beslag zal nemen. De exploitante van het veer HellevoetsluisMiddelharnis, de Rotterdamse Tramwegmaat schappij, wil geen nieuwe veer boot aanschaffen omdat dit be langrijke investeringen zou eisen, terwijl zeker niet vast staat of de te bouwen veerboot, na het tot stand komen van de vaste verbinding rendabel zal zijn. Rijk en provincie zullen nu een casco, waarop de RTM optie heeft, aan kopen en laten verbouwen tot een veerboot, die de dubbele ca paciteit van de grootste nu varen de boot, de Grevelingen, heeft. Naar globale schatting zal dit 1 tot 1,4 miljoen gulden kosten, welk bedrag door rijk en provin cie gezamenlijk moeten opbren gen. De veerboot zal dan aan de RTM worden verhuurd. Veertien dagen vóór de opstand in Poznan meldde een Warschaus blad „]?o Prostu", dat maandag in Wenen ontvangen werd, dat er in Polen een grote werkloosheid heerste, die jaarlijks toenam. Arbeidsters met grote gezinnen kregen het eerst ontslag. „Hun tragische toestand is ver ergerd door het feit, dat onze wetgevende macht verzuimd heeft te voorzien in uitkeringen of medische hulp ten behoeve van de werklozen, op grond van de overweging dat werkloosheid niet bestaat", aldus genoemd blad. De grootste toeneming van de wer keloosheid vond plaats tussen 1950 en 1954, toen de levensstan daard daalde en vele vrouwen werk moesten zoeken om de lage lonen van hun echtgenoten aan te vullen. „Radio Warschau ontvangt on geveer 500 brieven per maand van mensen die werk zoeken", zo deelt het blad mede. De stakers bij de tot de British Motor Corporation behorende Nuffield Metal Products hebben maandag besloten heden weer aan het werk te gaan. Tweedui zend van de drieduizend stakers namen aan de bijeenkomst, waarin dit besluit werd genomen, deel. Er werd echter als voor waarde gesteld, dat onderhande lingen met de directie de British Corporation ter verbetering van de huidige toestand zullen wor den gevoerd. De British Motor Corporation had namelijk zonder voorafgaan de aankondiging 6000 werkne mers ontslagen met toekenning van een week loon. Dit plotse linge ontslag was aanleiding der staking bij de Nuffield Metal Products.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5