H. K. H. PRINSES BEATRIX Opening buitengewone zitting der Staten-Generaal Herziening van Britse defensie-politiek Verklaring van Foster Dulles Meer Amerikaanse hulp Europese landen? voor HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Schutsvrouwe der Koninklijke Marechaussée De ontwapeningscommissie der Verenigde Naties Dr. W. Drees 70 jaar WOENSDAG 4 JULI 1956. He Jaargang Nr 3807 EERSTE BLAD H.K.H. Prinses Beatrix is schutsvrouwe geworden van het wapen der koninklijke marechaussee. Dit is gister ochtend gebleken uit de toe spraak van de commandant van dit wapen, brigade generaal W. Kist, tijdens het bezoek van de Prinses aan de marechaussee in de Ko ning Willem III kazerne in Apeldoorn. Generaaal Kist dankte de Prinses voor haar besluit, zich schuts vrouwe van het wapen der koninklijke marechaussee te noemen en overhandigde haar als geschenk van dit wapen het embleem van de marechaussee, uitgevoerd in platina, goud en edelge steente. Comité stopzetting atoomproeven cfeóclxenk H. M. de Koningin ontvangt Kabinetsformateur ANA PAUKER GESTORVEN? Nieuw lid der Tweede Kamer NA DE ONLUSTEN TE POZNAN. ADENAUER OVER DE DUITSE KWESTIE Reacties op het Sowjet-decreet over Stalin De moord op Rachei Parsons BTt'jAermg bij bonne-, t in* Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Temeuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1, Iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Om half twaalf arriveerde Prinses Beatrix, vergezeld van Z.K.H. Prins Bernhard in zijn functie van inspecteur-generaal van de koninklijke landmacht, bij de kazerne. Bij de ingang van de kazerne werd de Prinses welkom geheten door brigade-generaal Kist. Al vorens het kazerneterrein te be treden legde Prinses Beatrix een krans bij het monument voor de hoofdpoort, dat zeven jaar gele den door haar grootmoeder H.K.H. Prinses Wilhelmina werd onthuld ter nagedachtenis aan de leden van de marechaussee en het korps politietroepen, die in de jaren 19401945 zijn gevallen en Aan de leden van de koninklij ke marechaussee Indonesië, die tuasen 1946 en 1950 zijn gesneu veld. Op het ogenblik dat de Prinses het kazerneterrein betrad werd haar onderscheidingsvlag gehe sen. Nadat de trompetter het sig naal „Wilhelmus" -vier strofen van het volkslied had geblazen meldde de officier commandant van de wacht zich bij de Prinses. Langs de opgestelde wacht be gaf zij zich, begeleid door de de- pötcommandant, naar het parade terrein. Daar stonden in carré opgesteld het tambourkorps, de standaardwacht, het ere-eska- dron, in ceremoniëel tenue: blauw uniform met kolbak, giber- ne en klewang, en de deputaties van de staf van het wapen, de divisies, districten, het depót en de parate troepen, allen in battle- dress. Er waren deputaties aan wezig uit Breda, Bergen op Zoom, Temeuzen, Maastricht, Heerlen, Roermond, Venlo, Eindhoven, Arnhem, Nijmegen, Enschedé, Zwolle, Groningen, Assen, Am sterdam, Utrecht, 's-Gravenhage en Rotterdam. Nadat de Prinses de inspectie had verricht begaf zij zich naar het midden van het carré, waar haar het geschenk werd overhan digd. Generaal Kist richtte daar woorden van dank tot haar voor haar belangstelling voor het wa pen der marechaussee: „Het wa pen, waarvan uw doorluchtige voorvader, Willem Prins van Oranje Nassau, souverein vorst der Verenigde Nederlanden, op 26 oktober 1814 de naamgeving heeft vastgesteld door in het be treffende toesluit eigenhandig het oorspronkelijk gestelde woord „genedarmerie" te veranderen in „marechaussee". Generaal Kist herinnerde er aan, dat de Prin ses reeds in 1951 heeft blijk ge geven van haar belangstelling voor het wapen door de kazerne in Soestdijk te openen en in ge bruik te stellen. „Een belangstel ling, die daar en boven op zo on dubbelzinnige wijze blijkt uit het thans door u genomen besluit, u te willen noemen „schutsvrou we" der koninklijke marechaus see, waaraan uw ouders hun goedkeuring hebben kunnen hechten. Een geste, die het wa pen wel op buitengewoon hoge prijs stelt en waarvoor wij u in het bijzonder grote dank zijn ver schuldigd", aldus generaal Kist. Aan het einde van zijn toe spraak speldde de commandant van de marechaussee de Prinses het geschenk op, zeggende dat het voor het wapen een grote eer zal zijn zich bij passende gelegen heden met dit embleem zal wil len tooien. Na de toespraak van generaal Kist werd een driewerf hoera op de Prinses uitgebracht. Prinses Beatrix verliet vervol gens het paradeterrein en begaf zich naar een voor deze gelegen heid opgerichte receptietent, waar velen aan haar werden voorgesteld. Na de voorstelling begaven de Prinses, Prins Bernhard en gene raal Kist zich naar het podium aan de noordzijde van het parade terrein. Daar defileerden achter eenvolgens het tamboerkorps dat zich daarna tegenover het podium opstelde de standaard- wacht, de paradecommandant, het ere-eskadron en de deputaties van de staf, divisies, districten, het depót en de parate troepen. Na het difilé kreeg de Prinses een boeket aangeboden door de Op een dezer dagen gehouden vergadering is een nauwe samen werking tot stand gekomen lus sen het comité stopzetting atoom- bomproeven en het verbond van wetenschappelijke onderzoekers (V.W.O.). Samen mét dit verbond zal het comité in de naaste toekomst commentaar geven, op de onlangs In opdracht van Hare Majesteit verschenen rapporten van Engel-de Koningin heeft in haar naam se en Amerikaanse, alsook op de minister van Binnenlandse Za- het Verenigde Naties rapport ken, de heer Beel, gistermiddag over de gevolgen van de proe ven voor de bewoners der Mar shall-eilanden. Het comité en het V.W.O. zul len tevens onderzoeken welk recht de proefnemende mogend heden (Amerika, Rusland en En- de buitengewone zitting van de Staten-Generaal geopend. De bei de Kamers der Staten-Generaal waren daartoe te kwart voor een in verenigde vergadering in het gebouw der Tweede Kamer bij eengekomen onder voorzitter nageslacht de ernstige gevolgen van dit alles zal ondervinden, al dus deelt het meergenoemde co mité mede. 9 jarige Oliva Johanna Hylkema, delijke invloed is op de voort dochter van adjudant-onderof j- pjanting van mens- en dier en de cier H. J. F. Hylkema en de even- - eens 9-jarige Ernst Johan van Andel, zoon van majoor mr P. H. van Andel. In het hoofdgebouw onderhield Prinses Beatrix zich nog enige tijd met de autoriteiten en met haar leeftijdgenoten. Zij ontving daar ook de oorkonde, behorende bij het geschenk dat het wapen haar had aangeboden. Nadat haar de oorkonde was overhandigd en nadat zij nog enige tijd met autoriteiten en leeftijdgenoten had gesproken vertrokken de Prinses en Prins Bernhard met het gevolg om streeks half één uit de kazerne. geland) hebben om met hun'schap van de heer Jonkman, voor proeven de dampkring radio-ac- tief extra belasten, temeer nu gebleken is dat, hoewel de mate nog niet vaststaat, iedere extra radio-actieve belasting van scha- Het oorspronkelijk ontwerp voor de „badge" werd door de beeldhouwer-medailleur M. Kut- terink te Voorschoten uitgewerkt, volgens richtlijnen van brigade generaal W. Kist. Het is vervaardigd in platina en achttien-karaats wit en natu rel geel goud. Het embleem der koninklijke marechaussee, de ge sloten granaat, bestaat uit een briljant, waaruit een geciseleerd withouden vlam opstijgt. Het de vies „Zonder vrees en zonder blaam" is uitgevoerd in nassau- blauw champleve emaille. Het metaal van het desbetreffende lint werd dus weggebeiteld, waarbij de letters van het devies werden uitgespaard en het ver wijderde metaal werd vervangen door emaille. De eiken- en de lauwertak zijn van geciseleerd achttien-karaats wit goud. De band welke zich om de „öadge" slingert is geciseleerd naturel van moiree zijde in de kleuren geel achttien-karaats goud. Het geheel is gemonteerd op een strik der koninklijke marechaussee: nassau-blauw en zilverwit, in de vorm, welke voor dames gebrui kelijk is bij het dragen van orde tekenen. Nadat haar het geschenk was overhandigd sprak Prinses Bea trix een dankwoord. Prinses Beatrix verrichtte Je inspectie samen met haar vader. De Prinses was gekleed in een marineblauwe japon met een eenvoudige witte garnering aan de hals, een iets lichter blauwe, grote hoed met witte garnering, donkerblauwe handschoenen en zwarte schoentjes. Zij droeg een donkerblauwe parapluie en hand tas. zitter van de Eerste Kamer. Nadat de griffier van de Eer ste Kamer, de heer De Block, voorlezing had gegeven van het koninklijk besluit, waarbij mr J. A. Jonkman is benoemd tot voor kans zéker aanwezig is, dat het zitter der Eerste Kamer, benoem de deze een commissie van in- en uitgeleide van de minister. Inde- ze commissie kregen zitting de heren In 't Veld en Schipper, le- De Britse regering en de gene rale staf bestuderen op het ogen blik een algemene herziening van de defensiepolitie, die ook van betekenis zal zijn voor de Britse deelneming aan de N.A.V.O. en de legering van Britse troepen in West-Duitsland, zo is uit gezag hebbende bron in Londen verno men. De herziening zou ook betrek king hebben op de keten van Britse bases van Cyprus via Jordanië, Aden en Ceylon tot Singapore die gevaar loopt door eisen van plaatselijke na tionalistische aard. Wat de N.A.V.O. betreft zou de herziening een gevolg zijn van de huidige moeilijke Britse finan ciële positie, gebrek aan enthou siasme voor de bewapening in Duitsland, het terugtrekken van een deel der Franse troepen uit Duitsland en de invoering van nieuwe wapens. Premier Eden zou te verstaan gegeven hebben, dat verminde- H. M. de Koningin heeft dins dagochtend om 10.45 uur de kabi netsformateur, dr. Drees, op het Huis ten Bosch ontvangen voor het uitbrengen van een tussen tijds rapport. Het onderhoud tussen H. M. de Koningin en dr. Drees duurde tot 12.00 uur. De ontwapeningscommissie der Ver. Naties, die dinsdag te New York haar besprekingen is begonnen, heeft eenstemmig be slaten India uit te nodigen een uiteenzetting te geven over zijn voorstellen aangaande een „be wapeningsbestand" en stopzet ting van militaire atoomproeven. De afgevaardigde van India bij de Ver. Naties had verzocht te worden gehoord, daar het land geen deel uitmaakt van de ont wapeningscommissie. Henry Cabot Lodge, vertegen woordiger der Verenigde Staten, heeft de sowjet-Russische afge vaardigde de volgende vragen ge steld: 1. Welke zijn de ware redenen der Sowjet-Unie voor haar verzet tegen een op redelijke basis uit gevoerd toezicht? 2. Begrijpt de Sowjet-Unie niet dat velen zullen denken dat ver zet tegen luchtinspectie voort spruit uit het verlangen iets te verbergen? 3. Is de Sowjet-Unie soms „tegen", omdat zij op haarzelf geen belangrijke waarborg tegen het uitbreken van een oorlog toe gepast wenst te zien? 4. Waarom brengt Sowjet-Rus- land het werk der Verenigde Na ties, om tot ontwapening te ko men, in discrediet? „Ik doe een beroep op de Sow jet-Unie met de Verenigde Sta ten samen te werken bij het ont wikkelen van een eerlijke en grondige inspectie vanuit de 'lucht, zodat wederzijdse lucht machten in feite vredesmachten zouden worden", vervolgde Ca bot Lodge. „De Verenigde Staten verwel komen de mededeling, dat Sow- jet-Rusland de sterkte van zijn strijdkrachten met 1.200.000 man wil verminderen, wij moeten hier echter bij opmerken dat ook dan de Sowjet-Russische strijdkrach ten de sterkste ter wereld zullen blijven. De Verenigde Staten zijn niet de mening toegedaan dat eenzij dige vermindering van de sterk te der strijdkrachten op zichzelf doelmatig zijn of in de plaats kunnen treden van een meerzij dige controle. Indien de Verenigde Staten na de tweede wereldoorlog niet een zijdig hadden ontwapend, had zich mogelijk geen Koreaanse oorlog voorgedaan, aldus de Amerikaan se afgevaardigde Cabot Lodge. Cabot Lodge wees vervolgens met nadruk op het belang van inspectie vanuit de lucht, waarin ring van de Britse troepen in Duitsland niet zonder goedkeu ring van de bondgenoten zou ge schieden. In genoemde kringen gelooft men, dat de Britten van plan zijn een en ander op de Navo-conferentie in december ter sprake te brengen. In de Britse kringen wijst men er op, dat men zich ook in de Ver. Staten rekenschap geeft van de gevolgen van de invoering van nieuwe wapens. De Britse autoriteiten zouden plannen ma ken voor opheffing der dienst plicht op een vroeger tijdstip dan aanvankelijk voor mogelijk werd gehouden, voor verminde ring van de defensie-uitgaven en aanpassing van de politiek aan de gewijzigde internationale om standigheden. den der Eerste Kamer, en Ver kerk, De Kadt en Van der Ploeg, leden der Tweede Kamer. Deze commissie, waarvan de heer In 't Veld voorzitter was, ge leidde de minister naar de rege ringstafel. Hier hield de heer Beel de volgende toespraak: „De Koningin heeft mij opge dragen deze buitengewone zitting van de Staten-Generaal in haar naam te openen. Steunend op het u door het Nederlandse volk ge schonken vertrouwen, maakt gij thans een aanvang met uw werk zaamheden. In deze buitengewone zitting zullen een aantal voorstellen tot verandering in de grondwet en enkele andere onderwerpen van spoedeisende aard uw aandacht vragen. Moge uw arbeid onder Gods ze gen strekken tot heil van ons volk. Door Hare Majesteit daartoe gemachtigd verklaar ik deze bui tengewone zitting van de Staten- Generaal te zijn geopend". De commissie deed de minister hierna uitgeleide. Toen de leden in de vergaderzaal waren terugge keerd sloot de heer Jonkman de verenigde vergadering. Minister Beel kwam aan het Kamergebouw aan in een gala- berliner, voorafgegaan en ge volgd door een detachement be reden rijkspolitie in ceremonieel tenue. Vóór het gebouw was de drum band van de rijkspolitie opge steld. De demissionaire minister-pre sident ,en kabinetsformateur dr W. Drees wordt donderdag a.s. zeventig jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt die dag om kwart vóór acht des avonds in de Houtrusthallen te Den Haag een door de Partij van de Arbeid georganiseerde bijeen komst gehouden. De voorzitter der partij, de heer E. Vermeer, zal een rede houden. Het zangersensemble „De Fliere fluiters" van de V.A.R.A. zal aan deze avond medewerken. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft 24 mei en 13 juni j.l. verklaringen afgelegd in besloten bijeenkomsten van de commissie voor de toewijzingen van het Ameriaanse Huis van Afgevaar digden. Hij heeft toen o.m. ge zegd: 1. De mogelijkheid, dat de Sowjet-Unie een oorlog zal be ginnen, is thans kleiner dan zij een jaar geleden was. 2. Een dergelijke verbetering valt niet te bespeuren in het op treden van communistisch-China. 3. De Amerikaanse regering wil Zuid-Slavië blijven helpen, „daar president maarschalk Tito bijzonder gesteld is op het hand haven van de onafhankelijkheid van zijn land." In' dit verband bracht Foster Dulles in herinnering dat de Sowjet-Unie in de afgelopen 18 maanden hulp aan het buitenland heeft verleend tot een totale waarde van een miljard dollar. Zuid-Slavië ontving van commu nistische staten hulp tot een ge schat bedrag van 289.000.000 dol lar. De minister verklaarde ook nog Volgens een te Parijs verschij nend blad van Roemeense vak verenigingen in ballingschap zou Ana Pauker, de Roemeense com munistische leidster die in 1952 werd weggezuiverd, een maand geleden te Boekarest op 63-jarige leeftijd overleden zijn. Haar cre- woordt voorzien in Eisenhowers matie zou in alle stilte en strikt plan. „Niet elke vorm van een j particuliere kring zijn geschied, dat er „duidelijke aanwijzingen" bestaan, dat er thans in de Sow jet-Unie zelf krachten werken, die op de duur mogelijk de com munistische bedreiging zullen verminderen. Hij zei ook, dat het Sowjet- russische voornemen, om de sterkte der strijdkrachten met 1.200.000 man te verminderen, de militaire kracht der Sowjet-Unie niet zal verminderen, doch dat deze maatregel wel van voordeel zou kunnen zijn voor de Sowjet- economie. De heer P. S. Gerbrandy (A.R.) te Scheveningen heeft de voor zitter van het centraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer medegedeeld, dat hij op de aan neming van zijn benoeming tot lid der Tweede Kamer terug komt, zodat hij wordt geacht de benoeming niet te hebben aange nomen. De voorzitter van het centraal stembureau heeft thans de heer J. van Eibergen te Utrecht be- neomd verklaard tot lid van de Tweede Kamer. De stad Poznan is nu omsingeld en wordt door 20.000 politieman nen en leden van speciale eenhe den zeer nauwkeurig uitgekamd, aldus melden de Weense bladen „Neuer Kurier" (partijloos) en „Weltpresse" (socialistisch) op grond van mededelingen van Oos tenrijkse zakenlieden, die pas uit de Poolse stad zijn teruggekeerd. In het Skagarak is bij de vuur toren van Olommen een Zweeds vliegtuig met één man aan boord in zee gestort. Aan de scheep vaart in dit gebied is verzocht naar de eventuele overlevende uit te zien. Dr Adenauer, de Westduitse bondskanselier, heeft te Rome verklaard, dat zijn regering een nota aan de drie Westelijke mo gendheden en de Sowjet-Unie voorbereidt, waarin' voorstellen worden gedaan om tot een oplos sing van de Duitse kwestie te ge raken. Adenauer, die een bezoek van drie dagen aan Italië brengt, ver klaarde aan een verslaggever van de Milanese „Corriere Delia Sera", dat de hereniging van Duitsland voor de Sowjet-Unie, de Verenigde Staten, Frankrijk en Engeland een juridische en morele verplichting is. Hij is van mening, dat een hervatting van de besprekingen tussen de Wes telijke mogendheden en de Sow jet-Unie slechts dan zin zal heb toen, „indien de Sowjets ook in Oost-Duitsland tonen het Stalinis me de rug toegekeerd te hebben door de onwettige regering af te zetten". De nieuwe koers in de Sowjet- Unie is bedoeld om invloed te krijgen in ten achtergebleven landen en om het Atlantische pact te ondermijnen, aldus Aden auer, die besloot met te betogen, dat de Sowjet-Unie thans een buigzamer taktiek toepast, maar daarbij geenszins de oude doel einden uit het oog verliest. Heden zal de Westduitse bondskanselier een onderhoud hébben met de Italiaanse premier Segni. H De Marokkaanse arbeiders in het gebied van Agadir, die maan dag in staking waren gegaan als protest tegen de Franse troepen bewegingen, hebben gisteren het werk hervat. De gehele Marokkaanse bevol king van het betrokken gebied heeft aan de actie deelgenomen. De Verenigde Staten zijn van plan de militaire hulp aan negen Navo-landen, waaronder Neder land, aanzienlijk te vergroten. Oe assistent onderminister van De fensie, Perkins McGuire, heeft op besloten bijeenkomsten van de commissie voor de toewijzin gen van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden verklaard, dat president Eisenhower circa een miljard dollar wil besteden voor militaire hulp aan Europa als aanvulling op de 3.347 miljoen dollar die reeds voor de Ameri kaanse bondgenoten in Europa bestemd zijn. McGuire verklaarde, dat de regering voor Nederland een aan zienlijk groter bedrag wil vragen Boven het zuidelijk deel van de Atlantische Oceaan bevindt zich thans een 'lange baan met zuid westelijke winden, die tamelijk vochtige lucht naar West-Euro pa voeren. Boven Oost-Europa daarentegen wordt drogere lucht aangetroffen. Hierin werden dinsdagmiddag boven Polen tem peraturen van 30 graden geme ten. In het grensgebied tussen deze twee luchtsoorten komt vrij veel regen en onweer voor. Dins dag bevond dit grensgebied zich boven Noordoost-Duitsland waar plaatselijk neerslaghoeveelheden van 33 mm (in twaalf uur tijds) vielen. In de genoemde zuidwestelijke stroming bevond zich boven En geland een storing, die dinsdag avond ook in ons land hier en daar wat lichte regen bracht. He den zal deze storing echter het verrassingsaanval zou door toe- aldus meldt de „Manchester De Italiaanse links-socialisti sche partij, die gewoonlijk aan de kant van de communisten staat, heeft de uitleg welke het centrale comité van de Sowjet- Russische communistische partij passing van dit plan onmogelijk Guardian". Ana Pauker is minis-1 heeft gegeven van de misslagen worden, doch het zou bijdragen 1 ter van Buitenlandse Zaken en I onder Stalin, „onvoldoende" ge- tot het ontdekken van bepaalde vice-premier geweest. Zij was een noemd. Volgens het partij-orgaan voorbereidingen, zonder welke der stichters' van de Roemeense >.Avanti" is niet duidelijk ge- geen grootscheepse verrassings aanval kan worden uitgevoerd", vgrklaarde hij. zijn plannen communistische partij. Zij ismaakt hoe Stalin dochter van een Joodse rituele kon doorzetten, slager uit Noord-Moldavië. Het blad vraagt zich af, hoe Stalin zijn plannen kon doorzet ten. Het blad vraagt zich af, hoe Stalin zich betrekkelijk gemak kelijk van zijn tegenstanders kon ontdoen en hoe hij zich van alle macht kon meester maken. Volgens het blad ligt het ant woord in het feit, dat er tevo ren een fundamentele fout was gemaakt door de democratie bin nen de partij te onderdrukken, nadat eerst een einde was ge maakt aan de democratie, geba seerd op meer dan dan één partij. grootste deel van het land ge passeerd zijn, zodat dan geen neerslag van betekenis zal val len en enkele opklaringen kun nen worden verwacht. Door de aanhoudende zuidwestelijke stro ming wordt lucht met iets hoge re temperaturen aangevoerd. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot woensdag avond. Zuidwestelijke wind. Op de meeste plaatsen droog weer met enkele verspreide op klaringen. Matige zuidwestelijke wind. Dezelfde temperaturen of iets hogere. dan in 1956. Dit geld is voorna melijk bestemd voor lichte tanks, militaire voertuigen en onderde len, munitie, vervanging van mij nenvegers, patrouillevliegtuigen voor de marineluchtvaartdienst, en vervanging van jachtvliegtui gen en onderdelen. België en Luxemburg wil pre sident Eisenhower meer hulp ge ven voor vervanging van vlieg tuigen. De grotere hulp aan West-Duitsland zal een speciaal program van 12 miljoen dollar omvatten voor economische hulp aan West-Berlijn. Italië zal meer geld krijgen voor alle onderdelen van de strijdkrachten. De hulp aan Noorwegen wil de president bijna verdubbelen, evenals die aan Portugal. De extra-hulp aan deze twee landen is bestemd voor schepen, onderdelen en oefanmu- nitie. De plannen voor de hulp aan Zuid Slavië voorzien in een be drag dat meer dan acht maal zo groot is.als in 1956. Ook Spanje wil de president veel meer hulp geven. Daarentegen is voor Engeland in 1957 geen militair hulppro gramma opgesteld, aldus McGui re. DONDERDAG 5 JULI. v.m. n.m. Breskens 11.11 11.25 Temeuzen 11.46 Hansweert 0.26 12.40 Walsoorden 0.36 12.50 ZON MAAN op onder op onder Juli. 5 4.29 21.03 1.42 18.18 6 4.29 21.03 2.35 19.22 7 4.31 21.02 4.59 20.55 9 4.33 21.01 6.24 21.28 10 4.34 21.00 7.49 21.55 11 4.35 20.59 9.13 22.19 12 4.36 20.58 10.35 22.41 De voorlopige hechtenis van de 26-jarige Engelse stalknecht Denis Pratt, die verdacht wordt van moord op de 71-jarige eccen- trike en rijke racepaarden-bezit ster Rachel Parsons, is met een week verlengd. Mej. Parsons werd maandag j.l. levenloos aangetroffen in het grote huis met tien kamers nabij de renbaan te Newmarket, waar de voornaamste Britse paarden rennen worden gehouden. Een ijzeren staaf lag nabij haar stof felijk overschot. Mej. Parsons, die zelf haar maaltijden bereidde, wijdde haar leven aan het fokken en op wed rennen doen uitkomen van ren paarden. Vóór de oorlog was zij een be kende gastvrouwe der hoge Londense kringen. Zij was de dochter van sir Charles Parsons, uitvinder van l de stoomturbine. Bij de dood 21.55 van haar vader, een kwart eeuw 22.191 geleden, erfde zij een kleine 22.41negen miljoen gulden.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1