Wat is Uw beroep? Nu proeft U, nu ruikt U, dat Blue Band gegroeid is in smaak en geur Kleine Advertentiën 26. 27. 28. is en blijft Een nieuwe streep op de muur - wat een stuk gegroeid! Blue Band smaakt nu fijner, geurt nu rijker dan ooit «Mijnheer Robert is teruggekomen» het hetrouwhare zelfwerkend wasmiddel 90 90 voor de huisvrouw die weet wat haar wasgoed waard is! Een nieuwe streep op de muur „Je staat zeker op je tenen!" zegt U ver baasd. Nee moeder, hij staat zoals de vorige keer.-Hij is werkelijk zo'n stuk gegroeid. Het is steeds weer een verrassing. Als U nu Blue Band proeft, kijkt U verbaasd nog eens naar de wikkel. „Is dit welJa, mevrouw, dit is werkelijk margarine. Dit is Blue Band. Ook Blue Band is gegroeid, verrassend gegroeid in smaak en geur. De nieuwe bereidingswijze is snel verder ontwikkeld. Uw gezin gaat nog smakelijker eten. U gaat met nog meer voldoening voor het eten zorgen. Leer Blue Band op alle manieren kennen. Bij de broodmaaltijd, maar ook bij alles wat U kookt en stooft, bij het braden van het vlees (ruik die geur! en zag U ooit zo'n prachtige jus?) vergeet ook het bakken niet: pannekoeken, cake, koekjes. Maak er een proefdag, een proefweek, een proefmaand van. Laat Blue Band bewijzen wat ze waard is. t Verschil tussen Blue Band en andere margarine is nu groter dan ooit VERONGELUKT. Van 1—5 regels 1,-1 iedere regel meer 20 cent. (Maxi maal 8 regels.) Brieven:. Bureau van dit Blad 20 cent meer. Te koop gevraagd:'n goed Herenrijwiel. Brieven on der No. 330, Bureau van dit blad. Te koop: zeer goede Bijen zwermen. Adres te bevra gen: Bureau van dit blad. Te koop: 11-weekse Hen nen. Te bevragen: Oude- landseweg 21, Driewegen, Terneuzen. Te koop: Wilgenboomstam- men en palen van 8—12 m. lengte bij EUG. DE MOOR, Zaamslag. In alle beroepen lopen de mannen weg met Swift-schoenen. Vliegers zijn in de wolken met Swift. Verzekeraars zijn uit de brand met Swift Onderwijzers rekenen op Swift. Aannemers bouwen op Swift. Want er is geen schoen, die zo fantastisch past, zo soepel meebuigt als Swift. De schoen met de snelle hond op iedere zool. De nieuwste modellen in prachtig, soepel kalfsleer. Hier hebt U er enkele. I Modern Italiaans model. Fantastisch makkelijk. Super Swift Spijkerloos, zwart en bruin. Zonder veters! Geknipt voor iedere man, die vlug in zijn schoenen wil schieten. In fijn kalfsleer, zwart en bruin. Super Swift Spijkerloos. 90 kap op de voorvoet verbergt een elastische sluiting. Zeer praktisch! Super Swift Spijkerloos. In zwart en bruin kalfsleer. Voor mannen, die op zware voet leven, heeft Swift een speciale serie extra ruime modellen. Door JOSEPH HOCKING 27) Nadruk verboden. ,,Jo, weet u dat ook nog, dat ik zoveel rook?'' vroeg de oude blij- verwonderd. ..Net alsof ik zoiets vergeten zou!" zei Brichtauer, die een doorgerookte pijp uit de borstzak van de man had zien steken. Na nog wat rondgedwaald te hebben door het park en langs de rivier, ging hij naar huis, waar hij juf frouw Diel aantrof met tranen van blijdschap in de ogen. „Ik hoop, dat u het niet erg zult vinden, mijnheer Robert," riep ze", „maar ik heb aan de mensen gezegd, dat ze een vreug devuur mogen aanleggen. Ze wil den het zo graag. Ze zijn ge woonweg dol van blijdschap!" „Waarom, juffrouw Diel?" „Wel... omdat u thuisgekomen bent enenomdat ze u als landheer krijgen!" Onwillekeurig voelde hij zich blij gestemd. Het was hem dan toch maar gelukt zijn onderhori gen blij te maken. Wat hinderde het dan, dat hij niet Robert Reichmann was? Hij zou allicht een betere landheer zijn dan de man, die in de wildernis begra ven lag, zich had kunnen tonen. „De thee staat voor u klaar, mijnheer. Vroeger gaf u er wel niet veel om, maar ik dacht toch, dat ik ze maar voor u moest klaarzetten". „Ik geloof, dat ik nog altijd even .weinig om thee geef. Maar als u ze klaargezet hebt, zal ik er van drinken. Wat ik zeggen wil de, juffruow Diel. „Ja, mijnheer?" „Ik zou wel eens graag willen weten, of vader soms in de laat ste tijd nog een portret van zich zelf heeft laten maken". „Ik zal u alle portretten bren gen, die er van hem zijn. Ja, ja. ik weet wel zeker, dat hij een paar weken vóór zijn laatste ziek te nog gefotografeerd is". Met kloppend hart en vol span ning wachtte Brichtauer de oude huishoudster af. Ze bracht een heel stel portretten mee. Hij her kende de trekken van de man, die hij in een ver land begraven had. Maar toch was er verschil. In het gezicht van de oude land heer was niets, dat op een los bandige levenswijze duidde. Het was het portret van een onberis pelijk keurige, ietwat strenge oude rrtan, trots en toch inne mend, iemand, die zijn plicht tot het uiterste zou doen. Brichtauer voelde zich wat on behagelijk bij de gedachte, wat die oude heer er wel van zeggen zou als hij hem op de plaats der Reichmanns vond. Misschien, dat hij nog wel lachen zou bij de ge dachte, dat zijn broer er in elk geval uitgezet was. Na de portretten bekeken te hebben, sloeg hij de boeken, die Binnen gebracht had, open. Hij wist weinig af van het beheer van een landgoed, maar hij had een scherp inzicht en een helder verstand, zodat hij spoedig op de hoogte begon te komen. De plattegrond met de namen der hoeven, der pachters, die ze bebouwden, der verschillende ar beiderswoningen met hun bewo ners, met de afmetingen der lan derijen en bij elk de vermelding der pachttermijnen, verschafte hem een duidelijk overzicht. Na een half uur kende hij die platte grond uit zijn hoofd. Hij vond verder, dat de overleden land heer een heel zakelijk man was geweest, die lang niet alles aan Binnen had overgelaten. Hij ont dekte dan ook een boek, dat door hemzelf was bijgehouden en waarin hij alles nauwkeurig had opgetekend over renten en pach ten, herstellingen en vernieuwin gen van woningen, heggen en heiningen en over ieder geschil, dat tussen landheer en pachters gerezen was. Zo leerde hij de ge hele geschiedenis van het land goed tot in de kleinste bijzonder heden. „Ik moet zorgen, dat ik alles wat meer dan zeven of acht jaar geleden is, goed uit mijn hoofd weet", dacht hij bij zich zelf. „Daarvan kan men verwach ten, dat ik het weet. Er klonk een zware gong door het huis, om het diner aan te kondigen. Brichtauer keek op de klok en zag, dat het zeven uur was. Juffrouw Diel kwam bin nen. „Zoals u weet nam uw vader altijd een half uur om zich voor het diner te kleden", zei zij. „We hebben nog wel niet afgespro ken, welke kamer u nemen zult, maar ik heb maar vast een vuur tje laten aanleggen in de kamer hier vlak boven... u weet wel. de oude logeerkamer. Ik had eerst gedacht uw eigen kamer in orde te brengen, maar die vond ik toch wel een beetje heel erg klein. Morgen kiest u dan zelf zeker wel". (Wordt vervolgd). MONTAGE-ARBEIDER De 43-ja ige montage-arbeider L. de Jager uit Rotterdam viel dinsdagmiddag tijdens wertr- zaamheden aan een in aanbouw zijnde tank op het terrein van de B. P. M. aan de Parallelweg te Vlaardingen van een elf meter hoge stelling. In ernstige toe stand werd de man naar het al gemeen ziekenhuis in VlaanSn- gen vervoerd. Waar hü enige tijd later aan de bekomen ver wondingen is bezweken. Cubaanse ballingen in Mexico aangehouden De Mexicaanse politie heeft 30 Cubaanse ballingen aangehouden, die van plan zouden zijn geweest „binnen vijf fo zes weken" eea revolutie op Cuba te ontketenen. Er werd een kleine hoeveelheid wapens in beslag genomen.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3