Kies uit de 3 beste shagsoorten in smaken 5® Im,i f sn Uflft etc $rcv incic BEURSOVERZICHT Eric de Noorman - De Koningin van de Eilanden m FLINKE JONGEN VOETBAL Douaniers rolden mei baricade compleet smokkelcomplot op -7 ;r~>v -v RIBBENS TERNEUZEN BRESKENS. HOEK. NIEUWVLIET. SLUIS IJZENDIJKE. f f-' V *'t Economische Poliiiorechier ie Middelburg Alle goede dingen bestaan uit drieën. Geen wonder dat steeds meer rokers over stappen op 1 van de 3 sma ken IBIS uit de bekende rood-wit-blauwe dozen. Iets betere stemming, scheepvaartwaarden vast 25i6 26/6 27/6 300.66 297.65 299.33 163.41 163.06 163.34 163.82 159.58 161.17 142.14 141.32 141.81 123.28 123.37 124.01 221.03 219.13 220.29 Kleine bijverdienste. De uitspraak. AGENDA. COOP. VRUCHTENVEILÏNG ZEEUWSCH VLAANDEREN TERNEUZEN. d\ BL: f)».' v/- 'A4 Vi- VERDACHT VAN VERDUISTE RING VAN GEMEENTEGELDEN Nadat tijdens een plaatsgehad hebbend onderzoek de conciërge bode der gemeente Zaamslag L. de P. als zodanig was geschorst, is hij thans naar Middelburg overgebracht en voor de officier van Justitie geleid, verdacht van het verduisteren van een bedrag van ongeveer 4000 ten nadele van de gemeente. Het. a.s. jubileum van de heeir L. F. du Bois. Op 3 juli 1916 trad de heer L. F. du Bois, thans inspecteur der Nederlandse Spoorwegen te Ter- neuzen, als jongste bediende in dienst van de voormalige spoor weg Mechelen-Terneuzen op het station Axel. Daar in verband met de oor logsomstandigheden het trein verkeer werd beperkt, Werd de heer Du Bois al spoedig na zijn indiensttreding tezamen met en kele anderen op wachtgeld ge steld. Op 20 december 1921, toen de toestand weer enigszins normaal was geworden, kwam de heer Du Bois terug in dienst van „Meche len-Terneuzen", maar dan op het station Temeuzen en doorliep daar achtereenvolgens verschil lende rangen, tot hij op 4 mei 1942 door de Gestapo als gijze laar naar St Michielsgestel werd gebracht. Spoedig na zijn terugkeer uit het gijzelaarskamp werd hij door de directie der M.-T., belast met het leggen van kontakten met gemeentelijke, provinciale en rijksautoriteiten. Op 1 mei 1945 werd de heer Du Bois bevorderd tot adjunct-secre taris der directie M.-T. Sedertdien heeft hij op elk ter rein van het vervoer zeer belang rijk werk verricht, mede als lid van verschillende commissies. Vanaf 5 juli 1945, toen de „Ver eniging Havenbelangen" te Ter- neuzen werd opgericht, nam de heer Du Bois daarin zitting na mens de spoorwegmaatschappij Mechelen-Terneuzen, en werd hem het secretariaat dier vereni ging opgedragen. Niettegenstaande al deze werk zaamheden vond de heer Du Bois nog tijd zich op sociaal terrein te bewegen. Het personeel van Me chelen-Terneuzen koos de heer Du Bois in 1922 tot vertrouwens man. Op 16 november 1929 werd {lij secretaris van het afdelingsbe stuur van de R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St Rafaël", welke functie hij op 18 november 1945 verwisselde voor die van voorzitter. Van 1935 tot 1946 was hij bovendien lid van het hoofdbestuur van „St. Rafaël." De heer Du Bois was van 1935 tot aan het tijdstip van de over name door de Nederlandse Spoor wegen lid van de loonraad van de M.-T. Toen op 18 juli 1935 een vaca ture ontstond in het bestuur van het pensioenfonds M.-T. was het weer de heer Du Bois, die door het personeel met nagenoeg alge mene stemmen als lid werd aan gewezen. Deze functie bekleedt hij nu nog. Bij de Statenverkiezing in 1946 werd hij tot lid van de Provincia le Staten gekozen, waarin hij zit ting heeft voor de P. v. d. A. Op 1 juli 1948 werden de Ne derlandse baanvakken van de Spoorweg MechelenTerneuzen overgenomen door de Nederland se Spoorwegen. De heer Du Bois kwam bij deze maatschappij in dienst in de rang van inspecteur. Op 3 juli a.s. zal het dus veer tig jaar geleden zijn dat de heer Du Bois bij de spoorwegen in dienst trad. In* heel zijn lange loopbaan heeft de heer Du Bois het vertrouwen genoten zowel van de directies der M.T. en N.S. als van het personeel. Se dert jaren is hij een vraagbaak op sociaal en vervoerstechnisch gebied. Nog altijd toont hij een warme belangstelling voor alles wat hem wordt voorgelegd. Dit jubileum op 3 juli zal dan ook zeker belangstelling trekken. Heropening zelfbedienings winkel. Gistermiddag om twee uur her opende de heer G. de Vriend zijn gemoderniseerd levensmiddelen- bedrijf aan de Axelsestraat 122. In de twintig jaren dat de heer De Vriend zijn zaak daar drijft, is dit de derde verbouwing; doch deze laatste is wel de meest in grijpende. De zaak waar ook sinds een paar jaar een hulpkantoor der P.T.T. is gevestigd ten gerieve van de bewoners der nieuwe buurten, is nu ongeveer 80 m2 groot. Minstens 35 m2 glas geeft van de straatzijde een royale in kijk op de meer dan ruime voor raad levensmiddelen, conserven, fijne vleeswaren, zwak alcoholi sche dranken, tabaksartikelen en chocolaterieën. De afdeling krui denierswaren is zelfbediening; een moderne service aan de klan ten die steeds meer met succes wordt toegepast. Een wand heeft een functionele kleurverdeling die in verschillen de pastelkleuren zijn gehouden en waar ten gerieve van de zelf bediening duidelijk is aangege ven welke artikelen men er kan vinden. Het gehele interieur trouwens is in lichte kleuren ge houden met een overvloedige verlichting die op iedere plaats in de zaak de klanten het keu ren der waren vergemakkelijkt en een prettige sfeer aan de zaak geeft. Eergisteravond had de heer-De Vriend ter gelegenheid van deze heropening een aangename ver rassing voor de jeugd. Ergens in de omgeving was „de gouden sleutel" verstopt. De vinder ont ving een prachtig armbandhor loge. De gelukkige was Herman Jonkman, Narcisstraat. Tijdens de receptie die de heer De Vriend gistermorgen van 10 tot 12 uur hield gaven zeer veel vrienden en relaties blijk van belangstelling. Ook na de middag toen deze vernieuwde zaak voor het publiek werd opengesteld waren er zeer veel bezoeksters. Tientallen bloemstukken gaven aan de zaak een feestelijk uiter lijk. Bedrijfsongeval Tijdens het verrichten van re paratiewerkzaamheden aan een wals in de werkplaats bij de fir ma Cruson geraakte J. B. uit Groede met drie vingers be kneld tussen een V-snaar van deze machine. Dokter Ossewaar- de verrichtte de eerste hulp en liet B. daarna voor nader onder zoek en behandeling overbrengen naar het ziekenhuis te Oostburg. Muziekuitvoering. Ter gelegenheid der jaardag van Z.K.H. prins Bernhard zal bij gunstig weer vrijdagavond om 8 uur een concert gegeven wor den door het muziekgezelschap „E.N.Z.K.". De raad kemt bijeen. Vrijdag a.s. komt de raad dezer gemeente in openbare zitting bij- BUSSEN VOOR SCHOOL REISJE DEUGDEN NIET. Woensdagmorgen zijn door de verkeerspolitie te Den Haag een viertal bussen gekeurd van een firma uit Rijswijk, waarmede scholieren van de R.K. school aan de dr. Kuijperstraat een schoolreisje zouden maken. Een bus is afgekeurd wegens een lek ke benzinetank (er lag een plasje benzine onder de bus) en de dop ontbrak. In plaats daarvan was de inlaat van de tank met een lap omwikkeld, die geheel door drenkt was. Een andere bus had een slechte linker voorband en een slechte en lekke linker ach terband (buitenwiel). De banden van de eerste bus zijn overge bracht op de tweede, terwijl voorts een extra bus is voorge reden. Met anderhalf uur vertra ging is het reisje doorgegaan. Froces-verbaal werd opgemaakt. De eerste bus is overgebracht naar het hoofdbueau van politie. een ter behandeling van o.m. de volgende punten; Benoeming van een tweetal ge meentelijke lijkschouwers; wijziging van de gemeentebe groting 1955 en wijziging van de gemeentebe groting 1956. Gemeenteraad. De gemeenteraad van Sluis kwam woensdag in openbare zit ting bijeen. Een definitief be sluit tot onteigening van gron den, nodig voor de doortrekking van de Ridderstraat naar de Nieuwstraat en verkrijging van bouwterrein aldaar werd nog niet genomen. Er zijn nog onderhan delingen lopend met belangheb benden, in de hoop alsnog een oplossing te vinden. In de vorige raadszitting werd de verordening op de heffing van precarierechten gewijzigd zoda nig dat de inkomsten van de ge meente vergroot werden. Dit was nodig in verband met de voor genomen straatverlichting. Ook de heffing op terrassen en de op slag op gemeentegrond valt hier thans onder. De heer Van Hal had in prin cipe geen bezwaar tegen de nieu we verordening, maar betreurde het dat bijv. ijscowagens hier onder vielen en leurders uit vreemde plaatsen niet. Burgemeester Van Hootegem antwoordde dat geen protectie kon worden toegepast. In de ver ordening is sprake van vaste stand en stopplaats. Na enige discussie werd beslo ten de voorgestelde verordening in te voeren. Practisch verkeersexamen. Deze week namen 75 leerlin gen van de lagere scholen deel aan het verkeersexamen prac tisch gedeelte. Aan dit examen ging een fietsencontröle op de speelplaats van de R.K. jongens school vooraf. Het parcours door Sluis was uitgezet door de rijks politie in samenwerking met de plaatselijke verkeerscommissie. Over enige weken zal de uit slag bekend worden gemaakt aan de hand van de door de contro leurs gemaakte opmerkingen. Ongeval. Het 9-jarig zoontje van de fa milie Duijsserinck werd, doordat hij pardoes de straat oprende, omver gereden door een wielrij der. Met een gapende hoofdwon de en een hersenschudding werd hij naar zijn onderlijke woning overgebracht. Examen. Voor het examen voor de on derwij zersacte slaagde aan de kweekschool te Dongen, onze dorpsgenoot A. J. v. d. Wijnckel. Een serenade. Dinsdag trad de heer Cor Salo- mé, lid van de accordeonvereni ging „Flandria" in het huwelijk met mej. Jo Dees. Des avonds brachten de leden onder grote belangstelling het bruidspaar een serenade, waarna namens de le den door de voorzitter een ge schenk werd aangeboden. 'M A 'A IBISEXP0RT J-y. a rlrifin Cellofaan- verpakking garandeert constante kwaliteit Reeds gistermorgen constateer de men lichte kooplust uit het bui tenland, waarbij de koersen enigs zins aantrokken en gistermiddag handhaafde zich deze ontwikke ling. Vooral de scheepvaartsector stond wederom in het middelpunt van de belangstelling, waarbij de aandacht in de eerste plaats uit ging naar Scheepvaart Unie. De aandelen stegen gemakkelijk van 169 tot 174% en de stockdividen den kwamen van 84 op 88. Ook de andere scheepvaartpapie ren waren vrij vast gestemd. Bij de internationale fondsen ging Kon. Olie voorop met een stijging van circa 10 punten tot 804 %t. Ook AKU en Unilever ver beterden' een tweetal punten. Phi lips echter bleef iets achter. Er scheen een behoorlijke verkoop order tegen middenkoers te lo pen en de prijs kwam niet verder dan 302% tegen dinsdag 303%. Ook voor cultures was de belang stelling iets groter dan in de voorafgaande dagen. Hier trok vooral Amsterdam Rubber de aandacht. Naar men aannam werd ook hier voor buitenlandse rekening gekocht en de koers steeg van 98% tot pari. Verenigde Deli en HVA een puntje beter. Claims pletterij Enthoven, die dinsdag een enigszins teleurstel lend entrée maakten op 460 werden gisteren geadviseerd op 470. Staatsfondsen stil en na genoeg prijshoudend. Prolongatie 3 °ïc Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen BEURSINDICES. NABEURSKOERSEN Kon. Olie; 804—811 Philips: 302—304 Unilever: 421—423 Nieuwe aandelen KNSM 160. slot 809 804) slot 303 300%) slot 422 (420%) k In de toren van een gevange nis in Liverpool is een grote hoe veelheid springstof gevonden, die daar waarschijnlijk door gevan genen is verborgen. De 4e mei van het jaar 1956 zal in de annalen van de Zeeuws- Vlaamse kcimmiezen met gulden letteren worden geschreven, om het eens even fraai als afgezaagd te zeggen. Minder afgezaagd was de behandeling van rundveesmok- kelzaken, dinsdag in variabele veelheid voor de economische po litierechter te Middelburg, mr. P. van Empel. „Een aangename va riatie op het botermenu" sprak de laatste. De douaniers, die op die dag te Nieuw-Namen een barri cade opwierpen voor een naderen de smokkelwagen, sloegen inder daad een bijzonder goede slag. Een complot, waarin zeven smok kelaars - - één ervan werd vrijge sproken waren betrokken, kon worden opgerold. De kommiezen kregen de zaak geheel „rond", zoals dat heet. De smokkelaars erkenden hun nederlaag het bewijs hiervan is hun vlot beken nen voor de economische politie rechter, iets, waartoe een smok kelaar zelden overgaat. .Eer het echter zover was ge beurden er in die Emmapolder bij Nieuw-Namen sensationele din gen. De smokkelstoet werd ge opend door een klein maar vinnig autootje. De inzittenden hadden tot taak het terrein te verkennen. Hierna volgde de veewagen, waarvan de nadering Voor de kommiezen aanleiding was de bar ricade op te werpen. De wagen reed er pardoes overheen Hotsend en botsend door de diver se lekke banden trachtten de in zittenden de wagen nog in vei ligheid te brengen; een douane auto ging toen zig-zag voor de veewagen rijden; ontkomen was riet meer mogelijk. De bestuurder N. P., een 31-jarige veehandelaar uit St. Jansteen probeerde nog te vluchten, maar werd gegrepen. Intussen raasden door België twee auto's, met snelheden ver boven de honderd kilometer per uur. De voorste was uiteraard de „verkenningswagen"; in de ach terste zaten weer kommiezen. Tenslotte kwam er een wijziging in deze volgorde, zodat ook de medeplichtigen konden worden ingerekend. Zes van de verdach ten zaten maandag reeds bijna twee maanden in het Huis van Bewaring te Middelburg. D„ F., een 40-jarige veehande laar uit Hontenisse, één van de samenzweerders, had zijn auto ter beschikking gesteld voor deze frauduleuze uitvoer van vee. „Hoe kwam U daar zo bij?" in formeerde mr Van Empel. „Om een kleinigheid bij te ver dienen" gaf F. ten antwoord. Tevens werden de 33 kalveren bij hem gestald, hieraan zou hij 150 verdienen. De 20-jarige vlasser F. C. S. uit Clinge had op verzoek van zijn vader die eveneens in het com plot zat twintig kalveren met een auto van F. naar P. vervoerd. Deze S. jr. was de enige, die niet in verzekerde bewaring was ge steld. P. R., een landbouwer uit St. Jansteen was met zijn 52 jaren eveneens een medeplichtige. Hij was het, die zijn vinnige, kleine autootje als mobiel verkennings- tuig ter beschikking stelde en met dit vehikel de stoet opende. De vader van F. C. S., de 45- jarige vlasser C. F. S., uit Clinge, fungeerde als tussenpersoon. Een caféhouder uit Belgisch Oapelle, E. A. v. d. K., had de kal veren in Purmerend op de markt gekocht; omdat hij geen risico wilde nemen, zoals hij zei, liet hij anderen de beestjes over de grens brengen R. P„ een 23-jarige veehande laar uit Hulst en een neef van N. P. zou in de smokkelauto hebben meegereden. Hij was de enige, die ontkende. S. sr., en S. jr., die in deze zaak moesten getuigen, verklaarden, dat zij P. niet in de auto hadden zien zittenVoordien hadden zij tegenover de douane het tegen overgestelde verklaard. Zij had den P. wel op het erf gezien, zei den zij, op het erf, waar het vee werd ingeladen. ,,'t Begint naar meineed te rie ken", zei de politierechter. „Inderdaad", sprak de officier scherp. De eis. schillende verdachten de volgen de straffen: Tegen P. R., die geen recidivist is, twee maanden met aftrek. Tegen F. C. S., die handel de onder invloed van zijn vader, een voorw. gevangenisstraf van twee maanden met 3 jaar pr#ef- tijd. Tegen R. P. twee maanden met aftrek. Tegen N. P., D. F. en E. A. v. d. K., ieder vier maanden met aftrek. Voor N. P. tevens ver beurdverklaring van de auto en het vee. Hierna sprak de economische politierechter het vonnis uit. F. kreeg vier maanden, waarvan twee voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar en twee maanden onvoorwaardelijk met aftrek. S. sr. en v. d. K. kregen dezelfde straf. S. jr. kwam er met een voor waardelijke veroordeling (1 mnd met 2 jaar proeftijd) goed af. P. R. kreeg tien weken, waarvan 4 voorwaardelijk met 2 jaar proef tijd. De politierechter gelastte zijn onmiddellijke invrijheidsstel- ling. N. P. kreeg 16 weken, waarvan 10 weken onvoorwaardelijk met aftrek en 6 weken voorwaardelijk met 2 jaar proef. De auto en het vee werden verbeurdverklaard. R. P. werd de politierechter achtte tegen hem geen wettig en overtuigend bewijs geleverd vrijgesproken. (Zeeuws. Dagblad). VRIJDAG 29 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: „Onderbroken melodie". HULST: Gemeentehuis, 11 u.: Aanbesteding riolerings- en bestratingswerken. PHILIPPINE: Gemeentehuis, 10 uur: Aanbesteding uitvoe ren van bestratingswerk. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Koning der manege". Veiling van 27 juni. GROENTEN Per 100 stuks in guldens: Sla 2.502.90. Per stuk in centen: Bloemkool A 60 64, A II 45—60, B 23-^6, B II 21—39, C afw. 19—29; Groe ne komkommer C 32; Witte kom kommer B 3738, C 3136. Per bos in centen: Selderij 7 9; Peen II 33—42; Kroten 10— 19; Uien 5—8; Sjalotten 11—16. Per kg in centenAndijvie 18 20; Kassnijbonen afw. 99; Tuin bonen 2941; Doperwten 5456; Peulen 85101Postelein 34- 38; Savoye kool 1526; Rabar ber 1720; Tomaten A II 85, B 89, C 81. FRUIT: Kersen B 2 70101 ct per kg; Aardbeien per doosje: I 3951, II 30—50, afw. 28—31 ct. AARDAPPELENEerstelin gen I 23—29, II 14—24, kriel 10— 15 ct per kg. De officier eiste tegen de Ver 43. Aranrod ontsteekt in razende woede. „De moordenaar van mijn vader zal zijn gerechte straf niet ontgaan," fluistert zij hees. Met grote moeite kan Erie zich ervan onthouden, om haar ervan te weerhouden, met een welgemikt pijlschot een einde aan Nialls leven te maken. „Dat zal U weinig baten en alleen be werkstelligen dat wij of alle gevangenen ten offer zouden val len aan die bende daar," zegt de Noorman. Hij weet het meisje te kalmeren en tenslotte kan ze niets anders dan hém gelijk geven. Met dat al zitten ze in een lelpk parket en het ene stoutmoedige plan na het andere wordt opgezet, bij nuchtere beschouwing cgijjjmr^en maar Wolf was na zijn alarmsein op eigen houtje al naar boven komen rennen en Aranrod's eerste zorg is nu een veilige schuilplaats aan te wijzen waar de indringers hen niet kunnen vinden. Dan oppert Aranrod een nieuw plan. „De bedoeling was toch om de krijgers in te lichten en trach ten de gevangenen te bevrijden," zegt ze. „Welnu dat zal ik doen. Niall weet nog niets van Gartvaits dood en ik zal hem zeggen dat mijn broeder op zoek is gegaan naar jullie, Noren. Verder zal ik hem zogenaamd gastvrij ontvan gen, zodat hij zich op zijn gemak gaat voelen, daarna zullen wij verder gaan zien en een gunstige gelegenheid afwachten." Eric vindt het een gewaagd en gevaarlijk plan, maat het meisje houdt voet bij stuk en zegt: „Er zal toch iets moeten gebeuren." Zij legt haar wapens af en gaat naar beneden. Rustig en beheerst treedt zij naar voren en Niall die op de binnenplaats staat kijkt ver rast op. „Welkom op Dun Durrah," klinkt haar heldere steih. Een ogenblik heerst er een angstige stilte. Met loerende blik ken neemt Niall het meisje van hoofd tot voeten op. „Komaan" zegt hij temend, één van die twee vermoeiende paard- jes was van U, maar wie heeft er dan wel op het tweede gereden?" UITSLAGEN 27 JUNI. Oni het kampioenschap van Nedetrland. NACSparta 20; Rapid JC Elinkwijk 31. Rapid JC 3 3 0 0 7—2 6 NAC 3 2 0 1 5—3 4 Elinkwijk 3 0 1 2 36 1 Sparta 3 0 12 15 1 Promotie ere-divisie. Heden overleed, tot onze droefheid, zacht en kalm, onze geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder en Tante, Mevrouw - MARIA JACOB A VAN DER PEIJL, Wed. van de heer B. H. IJsebaert, in de ouderdom van ruim 83 jaar. Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achter kleinkinderen. Terneuzen, 27 juni 1956. Axelsestraat 143. De teraardebestelling zal plaats hebben «p vrijdag 29 juni a.s., des namiddags te 2 uur. Hermes DVSGVAV 0—4; RCHNOAD 1—2. NOAD 3 3 0 0 9—3 6 GVAV 3 2 0 1 9—3 4 KFC 3 111 4—6 3 H. DVS 3 10 2 3—6 2 RCH 4 0 13 2—9 1 KEESJE VERSLUIS WORDT NIET GEOPEREERD. Het staat nu definitief vast, dat de tienjarige Keesje Versluis uit Sliedrecht niet zal worden geopereerd. De Zweedse hersen- chirurg, prof-, Olivecrona, die de jongen heeft onderzocht, is tot de conclusie gekomen, dat in dit ge val niets kan worden gedaan, Keesje Versluis zal naar Neder land worden teruggebracht. Heden overleed onze ge liefde Zuster en Schoon zuster, mej. JACOBA CORNELIA BRUYNZEEL, in de leeftijd van 74 jaar. Kapelle T. W. DEES— BRUYNZEEL Dubbeldam J. C. BRUYNZEEL A. M. BRUYNZEEL— RIEMENS Zaamslag: L. J. DEES— BRUYNZEEL A. DEES H. J. DIELEMAN Zaamslag, 27 juni 1956. „Rustoord". GEVRAAGD: voor winkel en magazijn leeftijd 16 tot 18 jaar prettige werkkring, goed loon! Handelsonderneming Westkolkstr. 40a, Terneuzen

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2