Wat brengt de Radio? Gladde politicus streeft naar hoogste ambt Internationale arbeidsconferentie spreekt zich uit over de automatisering. De Amerikaanse militaire hulpverlening aan Europa. Flick bouwt zijn oude fortuin weer op. «Mijnheer Robert is teruggekomen» TWEEDE BLAD Woensdag 27 juni 1 $56 11e jaargang no. 38 0 WIS IS NIXON Is „Vader" Eisenhower blind voor fouten van ,,our boy Dick" De vraag, wie in november naast president Eisenhower de republikeinse kandidaat voor het vice-presidentschap zal zijn, is beantwoord. Richard M. Nixon heeft zich daartoe bereid ver klaard en Eisenhower heeft er „delighted" op gezegd. Wat daarbij achter de schermen is gebeurd, zal pas in de loop der tijden bekend worden. Maar de haast waar" mee het feit moest worden vastgesteld, wordt opvallend genoemd. Dreigden de stro mingen tegen Nixon te sterk te worden, of wilde men in elk geval het onderzoek van de Senaat, dat op het ogen blik tegen Nixon's „mana ger", de advocaat Murray Chotiner in Los Angelos gaande is, de spits afbijten? Hoogste tijd. De zaak-Chotiner. Eisenhower en Nixon. NEGENJARIG JONGETJE REEDS MAANDEN VERDWENEN 'N KLEINIGHEID....! President Nasser voorstander van Anglo- Egyptische vriendschap. NIEUWE ATOOMPROEF IN STILLE DE OCEAAN 10.000ste schip te Rotterdam Langere proefbaan voor Amerikaanse projectielen. Flanders wil een „herenigd, neutraal en onbewapend" Duitsland VERKLARING VAN TOGLIATTI. Stoffelijk overschot van Mussert in beslag genomen. VOORTIJDIGE BEGRAFENIS. Chotiner, een ietwat twijfelach tige figuur, leidde indertijd de verkiezingscampagnes van Nixon. Het is geen wonder, dat op de drempel van de nieuwe kandida tuur van de veelomstredene zien de wolken van een nieuw schan daal lboven zijn hoofd samenpak ken, evenals dit vier jaren gele den het geval was. Toen werd Nixon er van beschuldigd 50.000 uit een bepaald fonds te hebben gebruikt ter financiering van privé-onkosten. Hij voerde daarop voor de tele visie met vrouw en hond een im posant stuk toneel op, scheen met moeite een huilbui te kunnen on derdrukken en wist tenslotte het hart der miljoenen kijkers tot smelten te brengen. Eisenhower drukte daarop de „ten onrechte aangevallen" mede-kandidaat aan de brede borst van zijn populari teit en daarmee was Nixon gered. Het bleek ook nu de hoogste tijd voor Nixon om zijn opzien barende stap te doen. Want de zaak-Chotiner had Nixon's tegen standers in het Witte Huis ver sterkt in hun hoop, dat zij de pre sident nog tot een andere over tuiging zouden kunnen brengen. Maar weer is deze bezweken voor de charme, die Nixon er zo dik bovenop weet te leggen. Wat hij niet wist, was, dat Nixon, die de verkiezingsbodem wat al te heet onder de voeten werd, op de dag voor zijn „beslis sing" de meeste leiders der re publikeinse partij had opgebeld en ronduit had gevraagd, hoe zij tegenover een kandidatuur van hem stonden. Er behoort veel macht en karakter toe en beide zijn op de Amerikaanse politieke markt schaars voorhanden om tegen een Nixon, die misschien weer vice-president en, gezien de hartkwaal van Eisenhower, zelfs wel eens president zal worden, „neen" te zeggen. Tenslotte heeft ook Nixon een notitieboekje en een geheugen. De zaak-Chotiner, die op het ogenblik in de V. S. nogal geruent maakt, is veroorzaakt door het feit, dat deze raadsman van Nixon er van is beschuldigd, dat hij zijn politieke invloed zou hebben mis bruikt om zekere fabrikanten, die bedrog tegenover de staat hadden gepleegd, buiten schot te houden. De zaak is op zichzelf misschien niet zo belangrijk, maar zij wordt interessant, indien men bedenkt, uit welke kringen Nixon eigen lijk komt. Het grote publiek is al lang ver geten, dat hij nooit, zoals zijn pro- paganda-biografie beweert, „een keuze van het volk" was. Zijn car rière begon, toen in 1946 Califor- nische banken en oliemaatschap pijen ontevreden waren over de liberale afgevaardigde Voorhis, die hun district in het Congres vertegenwoordigde. Men zocht daarom naar een nieuwe man, die oorlogsveteraan, jong, van een in nemend uiterlijk en enigszins ont wikkeld moest zijn. Een van de leiders van de groep, de bankier Herman Perry, kwam toen met de 32-jarige Nixon op de proppen. Voor een groep van honderd notabelen uit de Californische „big business" moest Nixon een soort examen afleggen en was na een uur hun kandidaat. Tijdens de verkiezingscampagne werden de kiezers opgebeld door een onbe kende persoon, die hun vertelde: „Ik wil u laten weten, dat Jerry Voorhis communist is". Voorhis werd verslagen. Vier jaar later overwon Nixon in een even goed gefinancierde en van verdachtma kingen van de tegenstander over vloeiende campagne de gematigde Helen Douglas in de strijd om een zetel in de Senaat. En in dit mach tige lichaam heeft hij steeds trouw de belangen van zijn op drachtgevers behartigd. Tussen Eisenhower en Nixon hebben steeds betrekkingen be staan, die enigszins aan 'n vader- zoon-verhouding herinneren. En ook hier is de vader, zoals zovele vaders; blind voor de fouten van de zoon. Het is bijna een klassiek- Shakespeariaans schouwspel de zo goedwillende, uiterst fatsoen lijke en van een hoog plichtsbe- wustzijn vervulde president aan de zijde van een zo gladde routine politicus te zien, die er waar schijnlijk reeds dit jaar op had gehoopt president van de Ver. Staten te worden. Want, zoals de Los Angeles Daily News onlangs De politie van Rotterdam heeft nogmaals een dringend 'beroep gedaan op de burgerij mee te werken aan de opsporing van de 9-jarige Johannes Florie, van de Vlietkade 19 A., te Rotterdam, die sedert zaterdag 14 april jl. wordt vermist. Direct na zijn vermissing heeft de politie een uitgebreid onder zoek ingesteld, maar niets heeft mogen baten. Men heeft gezocht in bouwputten, men heeft ge dregd in wateren in een wijde om geving van zijn woonplaats, een grote politiemacht heeft het Kra- lingse (bos geheel afgezocht, alle aanwijzingen van de burgerij zijn nauwkeurig nagegaan, doch alle pogingen het verdwenen jongetje op het spoor te komen bleven vruchteloos. Ook mededelingen van een te lepaat bleken onjuist te zijn. Er werd eens bij de politie een jasje gedeponeerd, dat in het Kralingse bos werd gevonden en dat van het ventje zou zijn, doch de ouders herkenden het niet. Ook werd op hét eiland van Brienenoord een kinderjasje ge vonden, waarvan sommigen ver moedden, dat het van Johannes Florie was. Doch ook dit bleek niet het geval te zijn. Omdat het jongetje dikwijls meereed met chauffeurs in be stel- en vrachtauto's, heeft de po litie ook in die richting onderzoe ken ingesteld en talrijke personen verhoord, doch ook dit spoor liep dood. Kortom: er is geen middel onbeproefd gelaten om klaarheid in deze duistere zaak te brengen.» schreef, voor „our boy Dick" is het vice-presidentschap niet net traditionele doodlopende slop, maar een snelverkeersweg naar het hoogste ambt in het land. Men mag „boy Dick" niet on derschatten. Hij heeft geen filo sofie en geen ontwikkeling van betekenis, maar hij is een niet te vermoeien redenaar, een handige palemist, een geboren TV-ster en hij kent niet de crupules, die een Adlai Stevenson het verkiezings leven zo zuur maken. Zo is Nixon en het is zijn goede recht zo te zijn. Ernstiger is ech ter, dat hij geen man is, die op eigen voeten staat, maar op de rolstoel van de „big business" naar de parade van de grote poli tiek wordt gereden. Hij is zonder twijfel een trouwe kerkganger, maar elke vorm van innerlijke vroomheid en deemoed is hem even vreemd als de wereld van hoge gedachten en principes voor hem is gesloten. (Nadruk verboden). „Dit heb iknog bij de schoon maak in mijn woning gevonden", zo vertelde een inwoner van Ber gen op Zoom toen hij zich op het politiebureau vervoegde en hij deponeerde voor de ogen van de veiihaasde politimannen 4 hand granaten, een aantal patronen en een bus inhoudende detonators en slagpijpjes. Met de nodige voorzichtigheid werd de gevaarlijke voorwerpen naar een veilige plaats gebracht en de man werd aan het verstand gebracht, dat hij geluk had ge had, daar de granaten bij de min ste schok tot ontploffing hadden kunnen komen, Gamel Abdel Nasser, die zojuist tot president van Egypte is geko zen, heeft verklaard dat hij be slist niet anti-Brits gezind is en dat hij geen dictator over de Ara bische wereld wenst te worden. Hij sprak hiermee berichten te gen die in sommige Britse bladen gepubliceerd zijn. Nasser deed deze verklaring in een boodschap aan het Britse volk in het Labourblad „Daily Herald" van dinsdag. Hij zei dat Egypte al het moge lijke zal doen om de goede betrek kingen met Groot-Brittannië te handhaven, maar hij wees er op dat vriendschap van twee kanten moet komen en dat sommige de nigrerende berichten over hem zelf en zijn land in de Britse pers de Egyptenaren boos maken. Nasser besloot zijn verklaring met de woorden: „Nu het Egyp tische volk zijn vrijheid heeft ge wonnen en er geen buitenlandse troepen meer op Egyptisch grond gebied zijn, wordt 'n nieuw hoofd stuk geopend. Wij willen dat dit hoofdstuk er een wordt van wer kelijke vriendschap en van vriend schappelijke samenwerking". Japanse meteorologen hebben dinsdagmorgen schokgolven gere gistreerd die zouden wijzen op 'n nieuwe kernontploffing in de buurt van Bikini. Maandag had een Japanse ge leerde verklaard dat volgens zijn waarnemingen op 19 of 20 juni in Siberië een atoombom tot ont ploffing moet zijn gebracht. Maandagavond werd gemeld, dat rechter Shaw na een bloed transfusie niet meer in levensge- gaat vooruit. De Amerikaanse onder-minister voor de landsverdediging Perkins McGuire heeft maandag voor de commissie voor de toewijzingen van de Senaat gepleit voor een teniet doen van de besnoeiingen, die het Huis van Afgevaardigden heeft aangebracht in het rege ringsontwerp voor de Amerikaan se hulpverlening aan het buiten land. Deze besnoeiingen belopen een bedrag van ongeveer een mil jard dollar. McGuire sprak zich vooral uit tegen de door het Witte Huis ge stelde bepaling, dat de Verenigde De thans 73-jarige Friedrieh Flick, het Duitse financiële genie uit de tijd vóór de tweede wereld oorlog, is rustig bezig het indus triële rijk weer op te bouwen, dat hem voor de oorlog nummer twee maakte in de Duitse kolen- en staalhiërarchie. Flick had 75 procent van zijn enorme vermogen in de tweede wereldoorlog verloren, maar op het ogenblik worden zijn rijk dom en macht alleen geëvenaard door die van Alfried Krupp. Na van zijn straf, waartoe hij we gens oorlogsmisdaden was ver oordeeld, ongeveer 7 jaar te heb ben uitgezeten, begon Flick in 1950 met de wederopbouw van zijn vermogen, dat naar raming thans is aangegroeid tot ruim een half miljard mark. In augustus 1955 verscheen zijn naam weer in de financiële wereldpers, toen hij de eerste Duitse industrieel sedert het uit breken van de eerste wereld oorlog werd, die een belang ver wierf in een Franse staalmaat- schappij. In april 1956 kocht hij een aanzienlijke deelneming in een Belgische staalmaatschappij. Hij was de eerste Duitser, die belangen verwierf in de Belgi sche zware industrie. Flick kocht deze deelnemingen met de op brengst van de verkoop van de Maandagavond is het 10.000ste schip vah-Qit jaar de haven van Rotterdam binnengekomen. Het was het 872 b.r.t. metende s.s. „Holdervine" van de Holder - ness Steamship Company Ltd te Hull. Het schip kwam met een lading kolen van Goole en nam ligplaats in de Maashaven. Het vorige jaar kwam het 10.000ste schip op 3 juli. Toen was dat het Nederlandse passa giersschip „Noordam". In 1954 arriveerde de tiendui zendste op 31 juli. Herpener Bergbau A.G. één der grootste kolenmijnondernemin gen van het Ruhrgebied, die hij onder de geallieerde decentrali- satiewetten verplicht was te ver kopen. Hij verkocht de onder neming voor 76,5 miljoen mark aan Franse belangen. Met de miljoenen, die Flick ontving voor de verkoop van andere kool- en staalbelangen, kocht hij een be lang van 25 in de Daimler Benz, de Feldmühle A.G., de grootste papierfabriek van West- Duitsland, en de Siebel Gesell- schaft, een vliegtuigfabriek, die nauw samenwerkt met de vlieg tuigfabriek van Krupp en an dere soortgelijke ondernemingen in Noord-Duitsland. Staten aan andere Europese lan den dan Spanje voor niet meer dan 402.000.000 dollar hulp mo gen verlenen. De commissie yoor buitenland se betrekkingen van de Senaat heeft in feite deze beperking van het Huis reeds ongedaan gemaakt door zijn goedkeuring te hechten aan het besteden van een bedrag van 4.502.000.000 dollar voor de Amerikaanse militaire en econo mische hulpverlening aan het buitenland. Het is thans de taak van de commissie voor de toewijzingen te oordelen over de door de rege- ringjEisenhower aangevraagde gelden, nodig voor tenuitvoerleg ging der eongresmachtigingen. McGuire zei voorts dat de rege ring een bedrag van 510.000.C)00 dollar wil bestemmen voor mili taire steunverlening aan Europa wat betreft de gangbare wapens, terwijl zij 430.000.000 dollar wil uittrekken om de Europese be vriende landen te helpen bij het aanschaffen van de „nieuwere en nieuwste wapens". „Indien het congres nu zou be palen dat de Verenigde Staten aan bevriende Europese landen bui ten Spanje slechts voor een be drag van ten hoogste 402.000.000 dollar zouden mogen verlenen, zou dit betekenen dat of het ene of het andere militaire hulpver leningsprogramma niet zou kun nen worden uitgevoerd, of zal dat die gelden voor deze programma's dermate zouden moeten worden verminderd, dat geen van beide behoorlijk zou kunnen worden uitgevoerd", aldus McGuire. Door JOSEPH HOCKING 26) Nadruk verboden. Op dat ogenblik zag hij door een opening in de heg het ge zicht van het meisje. Hij herken de haar van haar portret. En een paar seconden stond hij roerloos. Niet, dat het meisje daar vóór hem zo bijzonder knap was. Ten minste niet op het eerste gezicht. Maar ze had een fris, gezond uiterlijk, heldere, grote grijze ogen en een kleine mond. Ze had niets gemaakts over zich. Ze was anders, dan hij zich haar, vol gens haar portret, had voorge steld, maar de werkelijkheid viel hem volstrekt niet tegen. Van de ene kant was hij blij, haar spoe dig te zullen ontmoeten, van de andere kant voelde hij vrees, dat die heldere, onschuldige meisjes ogen wel eens scherper zouden kunnen zien dan de ogen van de vinnigste rechtsgeleerde. HOOFDSTUK X. Bertha Legner. Zodra ze hem voorbij was en hij zich zeker voelde, dat ze hem niet zien kon, keerde hij in het oude kerkje terug. Het gebouw trok hem op eigenaardige wijze. Het marmer en koper der ge denkstenen scheen tot hem te spreken. De oude bank, waarin de Reichmanns van geslacht op geslacht hadden gezeten, leek hem geen vreemde zitplaats. Hij trachtte zich er een voorstelling van te maken wat voor soort mensen zij geweest waren. Den kelijk stevige drinkers, stoere paardrijders, mannen met een heftig karakter en grof van smaak. Echt menselijke mensen met menselijke gebreken en deugden. Mannen, die niet van halfheid hielden, noch in het goe de, noch in het kwade. Boven al les mannen, die de familietradi tie en de eer van hun geslacht hoog zochten te houden. Hij hoorde het knarsen en pie pen van een zware deur en zag een klein, grijs mannetje binnen komen. Denkelijk de koster, die sluiten kwam. Zodra het manne tje hem zag. kwam hij in eerbie dige houding naar hem toe. „Goede avond, mijnheer Ro- De plenaire bijeenkomst van de 39e internationale arbeidsconfe rentie heeft met algemene stem men een resolutie betreffende de automatisering aangenomen. Daarin worden allereerst de sterke terugslag van de automa tisering en van andere technologi sche vervolmakingen op alle kan ten van de arbeidspolitiek en de sociale politiek geconstateerd, en de belangrijke invloed overwogen, welke deze vervolmakingen heb ben op de produktiviteit, de werk gelegenheid, de beroepsopleiding, de lonen, de arbeidsduur en de verschillende vormen van be scherming tegen werkloosheid, Verder wordt in deze resolutie aangedrongen op het snel nemen van gecoördineerde maatregelen, met medewerking van alle be trokken partijen, om een harmo- nieuse aanpassing aan de techno logische vooruitgang te verge makkelijken. In de resolutie worden de vol gende maatregelen genoemd: 1. Een onderzoek op nationaal terrein door de regeringen, de werkgevers en de arbei ders naar de economische en sociale terugslagen van de automatisering. 2. Nauw en voortdurend over leg tussen de belanghebben de partijen, om de proffes- sionele en sociale vraagstuk ken tot oplossing te brengen, welke uit de automatisering voortvloeien. 3. Toepassing van collectieve conventies betreffende maat regelen, welke het mogelijk maken, dat een zó hoog mo gelijk peil van economisch en sociaal welzijn wordt be reikt. De internationale arbeidscon ferentie heeft ook een resolutie aangenomen ten gunste van een verkorting van d arbeidsduur. Daarin wordt geconstateerd, dat de snelle ontwikkeling van de technische en wetenschappelijke vooruitgang, en de grotere ar- beidsproduktiviteit nieuwe moge lijkheden scheppen voor een ver korting van de arbeidsduur. De resolutie zegt verder, dat het nodig is, dat snel een positie ve oplossing wordt bereikt en dringt er op aan, dat deze kwes tie op de agenda geplaatst wordt van een der eerstkomende zittin gen van de internationale arbeids conferentie. Groot-Brittannië heeft in Was hington een overeenkomst met de Verenigde Staten getekend, waar bij het proefgebied voor geleide projectielen in de Zuidatlantische Oceaan ruim 3000 km langer wordt. Volgens de bestaande overeen komst kunnen beide landen van deze baan gebruik maken, doch men verwacht dat Groot-Brittan nië zich aan het proefgebied van Woomera in Austalië zal houden. De Amerikaanse projectielen, die niet met scherp geladen zul len zijn, worden vanuit Florida afgevuurd. Hun koers ligt dan over de Britse gebieden van 'e Bahama-eilanden, St. Lucia tot Ascension, halverwege tussen Zuid-Amerika en Afrika. De Amerikaanse republikeinse senator Ralph Flanders heeft in een toespraak te Washington, die hij ook in de Senaat zal uitspre ken, verklaard voorstander te zijn van rechtstreekse Westduits-Sow- jetrussische onderhandelingen, om tot een „herenigd, neutraal en onbewapend Duitsland" te ko men. De senator, die wil dat de Ame rikaanse regering bondskanse lier Adenauer aanmoedigt derge lijke besprekingen te beginnen, gaf toe dat zijn voorstel „dras tisch" en „rechtstreeks in strijd met de tot nu toe door de rege- ring-Eisenhower gevoerde poli tiek" is. bert. Uw dienaar! Ik had ge hoord, dat u hierheen was geko men en ik dacht wel, dat ik u hier vinden zou. Brichtauer bekeek het gebogen kereltje sprakeloos. „U bent het en u bent het niet." mompelde het mannetje. „Wat bedoel je daar nu mee?" „Dat is mijnheer Robert niet," mompelde de oude. „Wat is mijnheer Robert niet? Om te zeggen: Wat bedoel je daar nu mee?" Die laatste woorden deden Brichtauer zijn positie begrijpen. Er werd niet aan hem getwijfeld. Hij had alleen zijn rol niet ge speeld zoals van hem verwacht werd. „U herkent me immers toch wel? Ik weet nog heel goed. dat u geboren werd. 't Was midden in de nacht en ik ben dadelijk naar de zes klokkeluiders gelo pen, die we toen hadden. En ze kwamen dadelijk en toen hebben we die nacht de klokken een half uur lang geluid. En de landheer was daarover zó in zijn schik, dat hij ons een goudstuk gaf en een pot bier. „Och ja. natuurlijk, je bent on ze oude koster en ik heb je heel wat keren voor de mal gehou den." „Dat zal waar wezen, mijnheer De leider van de Italiaanse com munisten, Palmiro Togliatti, heeft op de leiding van de Sowjet- Unie een beroep gedaan, waarbor gen te geven tegen herhaling van de tirannie en ander „fouten" van Stalin. Na twee dagen van grote ver warring in het goed georganiseer de partij-hoofdkwartier liet Tog liatti een korte samenvatting pu bliceren van de rede van drie en een half uur, welke hij op een be sloten bijeenkomst van het cen trale partijcomité had gehouden. Volgens de samenvatting ver klaarde Togliatti tegenover de 109 leiders uit geheel Italië, dat het rapport van Chroesjtsjef „geen volledig antwoord geeft op alle vragen, die zijn gerezen". Enige afgevaardigden werden berispt (in de Italiaanse commu nistische partij) als een foefje be schouwden en niet als de ware kern van een politiek, die bij de nieuwe situatie past". In dit verband zei Togliatti, dat „het parlement een ware afspie geling van het land" moet wor den. Aan het stelsel van beper king, waardoor de werkelijke vrij heid van stemrecht onmogelijk wordt gemaakt, moet op grote schaal een einde komen. Het par lement moet wezenlijk zijn taak vervullen en de parlementaire ac tiviteit dient met een grotere massabeweging van het volk te worden verbonden. Togliatti had zijn toespraak tot het centrale partijcomité ander halve dag uitgesteld om eerst kennis te nemen van een artikel van Nenni, de leider der linkse socialisten, die de afgelopen tien jaar met de communisten verbon den zijn geweest. De persvertegenwoordigers, aan wie eerst de volledige tekst van Togliatti's verklaring was be loofd, moesten zich tevreden stel len met een korte samenvatting. De Haagse politie heeft het stoffelijk overschot van Mussert in beslag genomen. Het stoffelijk overschot bevond zich nog in de grafkuil, waarin de gefusilleerde op 7 mei 1946 begraven was. Op 7 mei 1946 werd Mussert op de algemene Ibegraafplaats alhier begraven en de kist werd ge plaatst in een kuil, waarin later nog 15 andere personen werden begraven. In deze grafkuil ston den vier kisten naast elkaar en vier boven elkaar. Oorspronkelijk stond Musserts kist onderin, maar deze werd later naar boven gebracht. Op 29 mei 1946 werd de bewuste grafkuil definitief geslo ten. Na het openbreken van het graf in de nacht van 16 op 17 juni jl. hebben werklieden de kuil aan één der zijkanten wat uitgegra ven, waarbij de overblijfselen van een paar schoenen voor de dag kwamen. Toen men verder in deze richting groef, trof men een skelet, overblijfselen van een broek en een broekriem aan. De schedel van dit skelet had een vol komen gaaf gebit. Daar de maat van de overblijf selen der gevonden schoenen maat 41 volkomen klopte met de maat van Musserts schoenen, ondervroeg de politie de zuster van de gefusilleerde. Deze ver klaarde dat haar broer inderdaad een gaaf gebit had gehad. De zus ter had thuis nog het vest hangen, dat bij het kostuum had behoord, waarin Mussert begraven werd. Op het gerechtelijk laborato rium heeft toen een vezelonder- zoek plaats gehad, waarbij bleek dat het vest behoorde bij de over blijfselen van de gevonden broek. Naar de politie verder mede deelde moet in de loop der jaren Musserts stoffelijk overschot door werking van de grond naar de buitenkant van het graf zijn geduwd (cfe gefusilleerde lag in de rij kisten aan de buitenkant) en enigszins buiten het graf te recht zijn gekomen. Degenen, die de grafschennis hebben gepleegd hebben dus óf niets meegenomen óf het skelet van en ander. Het onderzoek naar de graf schennis wordt voortgezet. De voorbereidingen voor de ter aardebestelling van James Haughton uit Kingston, de hoofd stad van het eiland Jamaica (Brits West-Indië), namen een onverwacht einde, toen de „over ledene" plotseling rechtop in zijn kist ging zitten en verontwaar digd vroeg wie hem op een der gelijke manier had ingewikkeld. Het ziekenhuis, waarin Haugh ton was verpleegd, bevestigde dat hij „overleden" was bevonden en dat zijn „stoffelijk overschot" naar de woning van zijn dochter was vervoerd, om begraven te worden. DONDERDAG 28 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gewijde muz.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Vrouwenkoor; 12.00 Ange lus;. 12.03 Gr. (12.30—12.33 Land en tuinbouwmeded.; 12.3312.40 Voor de boeren); 12.55 Reporta ge; 13.00 Nws en Kath. nieuws; 13.20 Pianorecital; 13.45 Gram.; 14.00 Reportage; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.40 Vocaal ens.; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Kamermuz.; 17.00 Voor de Robert! Weet u nog, hoe doods benauwd ik was, toen u eens een keer voor spook hebt willen spe len en ik dacht, dat ik achterna gezeten werd? En juist toen u er mee klaar was, begon een stier daar in de wei te loeien en ik dacht niet anders dan dat het spook dat geluid maakte! Ja, ja, ik wist wel zeker, dat u Zacha- rias nog wel zoudt kennen!" Weer was de fortuin hem gun stig, nu de oude koster zelf de naam noemde. „En ik ben blij, dat ik u hier tref. Och, wat was het een vreselijke dag voor me, toen ik het graf voor de oude heer moest graven. Trouwens: het was voor iedereen een ver schrikkelijke dag. Ik had een ge voel of ik mijn eigen graf moest delven. Och, de mensen zouden er niet veel om gegeven hebben. Ik zou niet zulk een vol kerkhof gehad hebben als de oude heer. U moet me niet kwalijk nemen, dat ik die dingen gphaal, maar zodra ik u zag, moest ik er wel aan denken." „Ja, Zacharias, dat is te begrij pen. Bij gelegenheid zullen we samen nog eens op ons gemak een praatje maken, wat? Zeg, koop hiervoor wat tabak, wil je?" (Wordt vervolgd.) jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beurs berichten; 17.45 Gram.; 18.00 Po- litiekapel; 18.30 Friese uitzen ding; 18.45 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Sociaal per spectief; 19.30 Gram.; 20.00 Ra diokrant; 20.20 Radio vossen jacht; 21.30 Gram.; 21.45 Idem; 22.20 Orgelconcert; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gr.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kook- prg^tje; 11.15 Omroepork.; 12.00 Piano en orgel; 12.25 In 't spion netje; 12.30 Land- en tuinbouw meded.; 12.35 Gram.; 12.50 Caus.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Promenade ork.; 13.55 Koer sen; 14.00 Altviool en piano; 14.30 Hoorspel; 15.05 Gram.; 15.15 Voor de zieken; 16.00 Gr.; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitzen ding; 18.00 Nieuws; 18.15 Lichte muziek; 18.30 Tenniskampioen schappen Wimbledon; 18.40 Ge sproken brief uit Londen; 18.45 Gevar. progr.; 19.25 Jazzmuziek; 20.00 Nws; 20.05 Holland festival 1956: Opera (in de pauze: pl.m. 21.15—21.40 Caus.); 22.40 Radio journaal; 22.50 Sportact.; 23.00 Nieuws; 23.15 Koersen en act. of gram.; 23.25 Gram. BRUSSEL: 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gr. (om 12.50 Koersen); 13.00 Nws; 13.15 Orgel spel; 14.00 Engelse les; 14.15 Gr.; 14.30 Franse les; 14.45 Gr.; 15.00 Kamermuz.; 16.00 Koersen;; 16.02 Orkestconcert; 16.30 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Kinderliederen; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.30 Reportake; 19.40 Gr.; 19.50 Caus.; 20.00 Gram.; 20.10 Klankbeeld; 20.40 Verzoekprogr., (om 21.20 Muzikale caus.); 21.30 Jazzmuziek; 22.00 Nws; 22.15 Ka mermuz.; 22.45 Gram.; 22.55 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5