Itift de Srcvincic SPORTNIEUWS i I I VAN DER MEER Eric de Noorman - De Koningin van de Eilanden HANDBOOGSPORT De oppervlakte akkerbouwgewassen oogst'56 WIELRENNEN VOETBAL ZWEMMEN DUIVENSPORT Juli koopjes BURGERLIJKE STAND TERNEUZEN Eind-examen H. B.'S. A« PHILIPPINE BRESKENS. HONTENISSE. IJZENDIJKE ZAAMSLAG De Andes]expeditie 1 956 Naar Stalin genoemde fabriek herdoopt NEDERLANDSE PLOEG VOOR DE TOUR DE FRANCE 8 renners aangewezen De training van Maria Meesters. Zomerjaponnen g Mannequin Toppers z X i Lederette Mantels 39.75 50- ■B9 EERSTE ^^B^AARD- BEIEN GEVEILD IN ZEELAND. Tn KaDelle-Biezelinge is maan- dade eerste veiling gehouden van aardbeien.zonder dop, ge schikt voor de industrie. Er was deze eerste aanvoerdag voor dit doel nog slechts een ge ring aanbod. Het kwantum Ju- runda eerste kwaliteit, beliep slechts 1500 kg. Hiervoor werd f 147 50 per 100 kg betaald. Voor dp tweede kwaliteit van dit ras erd 114 betaald. Het aanbod van Madame Moutot was nog ge ringer en bedroeg slechts plm 200 kg. Hiervoor werd 115,per 00 ke betaald. Het vorig jaar werd de eerste veiling van industrie-aardbeien in Kapelle gehouden op 23 juni. Toen werd zowel voor de Jucunda als voor Madame Moutot 88 per 100 kg betaald. Bij het gehouden eind-examen Tuinfeest St Cecilia. Voor de negende achtereenvol gende maal gaf de fanfare St Ce cilia j.l. zaterdag en zondag haar jaarlijks muziek- en tuinfeest. Omdat op zaterdag alleen dans en vermakelijkheden geboden werden was uiteraard de op komst van het publiek matig. Voor zondag was niet minder dan de gevierde radiozanger Johnny Jordaan en een goed dansorkest uit Goes geëngageerd. 's Morgens was de weersge steldheid van dien aard, dat ge vreesd werd, dat het optreden van de radiozanger voor de ver eniging ditmaal een geldelijk ver lies zou opleveren. Tot zes uur was de opkomst van de bezoekers gering. Tussen zes en zeven uur, het uur waarop Johnny zou optreden, kwam zo'n stroom vain bezoekers opzetten, dat het voor de kassa vrijwel niet te verwerken was. Naar schatting waren 2500 be- ,r„„m zoekers op het terrein aanwezig, aar. het Petrus Hondius Lyc terwijl ook onze zuiderburen in slaagden voor het diploma H.B.s. A: J. Orlebeke, W. de Zeeuw, J. Jansen en A. Eekman, allen te Terneuzen; P. d'Hanis te St. Jansteen en J. van Waes te Westdorpe. 55-,jarige echtvereniging. Vandaag 55 jaar geleden ge- geleidde de toen 34-jarige W. Bijl z n bruid mej. A. v. d. Klooster voor de ambtenaar van de bur gerlijke stand om voor een hope lijk lang leven inn de echt te wor den verbonden. En hun leven tezamen is inder daad lang geworden. Want nog in goede gezondheid woont het echt paar Bijl rustig in hun huisje aan de „Schotse Hoek" no. 111. Dit konden we niet ongemerkt laten voorbijgaan en daarom gin gen wij gisteren een „praatje" maken. De grijze Bijl nodigde ons vriendelijk binnen en samen met moeder kwam er een gezellig ba-b>b6lt jg. Daarbij stelden we vast dat Bijl over een bijzonder geheugen beschikt. Van Willemstad naar Terneu zen. Schippersknecht bij Leen Kanters en Rijk Meeuwsen, „10 jaar op de zeilen". In barken hbeft Bijl gewerkt en een 'bark bracht hij als runner naar Enge land, nadat ze eerst op de ree van Vlissingen 4 dagen op goed weer hadden gewacht. Daar reikte Bijl de laatste hand aan Arie van Oppen, die op de volgende reis naar Australië uit de grote ra viel en z'n vaderland niet weer zag Het echtpaar Bijl heeft het met gemakkelijk gehad. Hard werken en net aan de mondkost komen. 24 jaar geleden begonnen ze met 5 per week te trekken. En als over een half jaar het Willem en Erregje gegeven moge zijn de zegeningen van het alge meen Staatspensioan te genieten, zullen zij de verdere levensavond onbekommerd kunnen tegemoet zien. Over het weer was Bijl niet erg te spreken. Vroeger waren er winters, waarbij Amerikaanse „Ster'-boten 4 weken ingevroren lagen en de zomers lang en warm waren. We hebben hem niet gevraagd of hij van mening was, dat de evenaar van z'n plek was, zoals ons onlangs een andere bejaarde Terneuzenaar vertelde. En zo babbelende kwamen we een en ander te weten van het echtpaar, waarvan moeder Bijl zei, dat het toch wel een heel groot geluk is zo lang samen te mogen zijn in dit leven waar net zovelen anders beschoren is. Met een N.W. wind kunnen we Bijl vinden achter de muur van het hoekhuis West op de Schelde- kade en bij een koude Oostenwind aan de andere zijde. Hij weet door het lange jaren gadeslaan van de wolken wat de wind zal doen en aan de onder gaande zon, welk weer de andere dag ons deel kan zijn. Bijl is een kleine De Bilt op zichzelf. Eén ding vindt hij vervelend. Als hij 's zaterdags naar z'n kapper Doortje gaat en er iemand vóór hem precies deze dag heeft uit gekozen om zijn haren te laten inkorten. Dat had vroeger eens moeten gebeuren Moge het leven hun geen aard se welstand hebben gebracht, zij hebben het voorrecht nog een goede gezondheid te bezitten en daarbij de grote schat gelukkig en tevreden te zijn in hun aan alle oude Temeuzenaars beken de woning in de „Schotse Hoek." Verkeersongeval. Toen maandagmiddag te onge veer 5 uur de 18-jarige mej. A. van V. uit Breskens nabij de Van Zuijenstraat op haar rijwiel de Dorpsstraat overstak, nadat zij enfge haar achteropkomende auto's had laten passeren, had zij geen erg in de uit de andere richting naderende motorrijder A. L. uit Serooskerke. Het gevolg hiervan was, dat zij werd aangereden en enige flinke vleeswonden opliep. Dokter Ossewaarde, die de eer ste hulp verleende, liet haar, na verbonden te zijn, naar het zie kenhuis te Oostburg overbren gen. Geslaagd. Aan de R.K. universiteit te Nij megen is geslaagd voor het exa men A pedagogiek mej. B. Voet, alhier. zeer groten getale opgekomen waren. Zijn liedjes werden met enorm gejuich en geklap beloond. Het zelfde herhaalde zich bij zijn tweede optreden des avonds om 9 uur. Bij zijn vertrek moest de poli tie alles in het werk stellen om een doorgang voor hem te force ren. Ruim honderd auto's stonden overal in het dorp geparkeerd en de fietsen waren niet te tellen. We kunnen er stellig van verze kerd zijn, dat dit tuinfeest niet durft ondernemen en daardoor alom bekendheid verwerft. Been gebroken. Het 7-jarig schoolmeisje E. de B. kwam Ibij het spelen op de speelplaats der R. K. meisjes school zó ongelukkig te vallen, dat de ontboden dokter een been breuk constateerde. Zij is naar het ziekenhuis te Oostburg over gebracht. Schoolreisje. Donderdag j.l. maakten de kin deren en ouders van de openbare lagere school hun jaarlijkse schoolreis, ditmaal naar Oister- wijk. Daar werd de miniatuur stad „Rommeldam" bezocht. Onder groot enthousiasme van jeugd en ouderen werd een tocht per treintje gemaakt door de bos sen en langs de vennen. Op de terugtocht werd de prachtige speeltuin „De Waran de" in Oosterhout bezocht, waar de kinderen hun hartje konden ophalen. In Bergen op Zoom wer den de kinderen op frites getrac- teerd, wat bij allen in de smaak viel. Om 9 uur kwamen allen moe, maar voldaan over deze heerlijke dag, weer op Zaamslag terug. eDe „Andes expeditie 1956" heeft het Alpinistisch gedeelte in de Cordillera Vilcagamca in Peru voltooid. De drie voornaamste toppen van het expeditie-gebied werden bestegen, nl. de 5750 meter hoge Cerro Veronica, de 5780 meter hoge Pico Soray (belden voor dien nog onbetreden) en de 6100 meter hoge Nevado Salcantay (tweede bestijging, volgens een nieuwe route). De beklimming van de Cerro Vëronica geschiedde op 15 mei via de Ono graat. Een aanvals- kamp werd geplaatst op 5100 m. De top werd bereikt door de Fransman Lionel Terray, de Zwitser Jenny, de twee Neder landers Egeler en De Booy, en de Peruaanse drager Eliseo Vargas. De beklimming van de Pico Soray volgde op de 3e juni. Een aanvalskamp werd geplaatst op ongeveer 5000 meter. De bestij ging, via een gecompliceerde rou te in de noordwant, was moei lijk en gevaarlijk, wegens vrijwel constante lawine-dreiging. De top werd pas tegen de avond be reikt, door Terrap, Jenny, Egeler en De Booy. De moeilijke afda ling werd gedurende de nacht, bij lamplicht, volbracht. Acht dagen later, op 11 juni, volgde tenslotte de beklimming van de Nevado Salcantay, even eens via de noordwant. Hier moesten twee aanvalskampen worden geplaatst, resp. op 5100 en op 5800 meter. De lange tocht vond plaats on der vrij slechte weersomstandig- STICHTTE DIRECTEUR BRAND IN EIGEN BEDRIJF? Voor de Almelose rechtbank stond gisteren terecht de 39- jarige voormalige directeur van alleen voor de fanfare maar ook het textielbedrijf „De Rietmolen" voor de caféhouders een hoogtij- te Enschedé, S. C., die er van Gouden schuttersjubileum van Jos. v, Esbroek. Zondag j.l. organiseerde de handboogmij „De Herleving" te Sluiskil een grote jubileumschie- ting ter gelegenheid van het feit dat Jos. v. Esbroek 50 jaar gele den met de handboogsport begon nen was. Nog steeds kan hij 'bij de beste schutters in Nederland gerekend worden. Voordat om 3 uur de wedstrijd een aanvang nam werd de jubi laris gehuldigd. Allereerst werd hij toegesproken door de heer Begheijn. Deze memoreerde in 't kort de schuttersloopbaan van de jubilaris en zijn vele bemoeienis sen op 't gebied van de handboog sport. Hierna werd hem een aanden ken aangeboden bestaande uit een prachtige pijp met bijbehorende tabak, alsmede een meerpaal waarop een meeuw, vervaardigd door de Terneuzense schutter F. heden. Egeler moest wegens ziek te in het hoogste aanvalskamp achterblijven. Terray, Jenny en De Booy bereikten de top. Met deze drie beklimmingen is het gehele Alpinistisch program der Andes expeditie 1956 ten uit voer gebracht, aldus wordt ge meld. dag is geweest. Rest ons nog onze bewonde ring uit te spreken voor zo'n kleine dorpsfanfare, die door eendrachtige samenwerking van bestuur en leden, elk jaar met steeds stijgend succes zo iets RIJK GEWORDEN DOOR DE HANDEL IN KINDEREN. Het is de Amerikaanse recher che gelukt om de grootste en machtigste geheime organisatie, die zich bezig hield met de ver boden handel in kinderen, op te rollen. De zetel van deze orga nisatie bleek gevestigd te zijn in Montreal in Canada en de hoofd schuldige is zekere mevrouw Rachel Baker, beter bekend on der de naam van „Oma". Mevrouw Baker is een Cana dese die door deze afschuwelijke handel schatrijk is geworden. Tijdens het onderzoek van wat men daar noemt: „het grootste schandaal van de 20ste eeuw" kwam aan het licht, dat „Oma" in geheel Canada en in de Ver enigde Staten haar agenten had. De nog jonge kinderen, veelal baby's, werden geleverd door on gehuwde moeders, die met angst en vreze de geboorten van hun kinderen tegemoet zagen. „Oma" stond daarom voortdurend in relatie met vrouwenartsen, kraamverpleegsters en kraam inrichtingen om zodoende de namen en adressen van de toe komstige moeders op te sporen. Bij de geboorte van het kind werd dit na korte of langere tijd bij de echte moeder weggenomen, na verkocht te zijn aan „Oma"; de baby werd dan weer voor veel geld doorverkocht aan pleeg ouders. In al dit soort van zaken speelde „Oma" de grootmoedige en liefdevolle helpster die hulp kwam bieden. De organisatie, geleid door „Oma", kocht de baby's op voor ongeveer 100 dollar per stuk; de kleintjes werden dan aan pleeg ouders doorverkocht voor een prijs van 1000 tot 2500 dollar per stuk, al naar gelang van de wel stand der pleegouders. Het aan tal verkochte baby's loopt in de duizenden; de winst van „Oma" moet miljoenen dollars bedra gen. He proces in deze kwestie is spoedig te verwachten. De naar Stalin genoemde fa briek voor auto's van het merk ,zis" te Moskou is herdoopt. De fabriek draagt de naam van Li- chatsjef, ter nagedachtenis van de minister van Vervoer, die deze week is overleden. Dit is dinsdag door radio-Moskou meegedeeld. verdacht wordt brand te hebben gesticht in het magazijn van de N.V., teneinde in het bezit te komen van de verzekeringsgel den. C. zou op deze wijze een bedrag van 778.000 ontvangen hebben. Verdachte ontkende alle hem ten laste gelegde feiten. In de nacht van 28 op 29 maart 1955 is er brand uitgebroken in de fabriek aan de Ledeboerstraat te Enschedé. Om half vijf 's morgens werd verdachte gewaarschuwd door de politie, die geen aanwijsbare oorzaak voor de brand kon vin den. De eerste getuige ter zitting, de rechercheur B., verklaarde dat er in een muur, waardoor het magazijn begrensd werd, een gat was gehakt en dat daar een vat benzine in geplaatst was. Een belangrijke rol in, deze zaak speelde de echtgenote van verdachte, die tegenover de vroe gere mededirecteur van C„ B., zou hebben verklaard, dat zij wist dat de brétnd opzettelijk door haar man was gesticht. Haar man zou thuis geëxperimenteerd hebben met een turf waarin een kaars was geplaatst en die kaars onder een trap in het magazijn hebben geplaatst. De echtgenote van verdachte zou met B. in diens auto een zwerftocht door het land hebben gemaakt en toen aan B. deze be kentenis hebben gedaan. Zij durfde niet meer thuis te komen. De als getuige ter zitting aan wezige mededirecteur B. heeft een aantal bezwarende verkla ringen afgelegd. Hij zei dat S. verscheidene malen getracht heeft brand in de fabriek te stichten. B. verklaarde tevens, dat de geldschieter van het be drijf, de commissaris-boekhouder L., gezegd zou hebben dat hem een „fik" wel welkom was. B. zou toen uit Utrecht een brief geschreven hebben aan L. met het verzoek 25.000 te stu ren. Als motief gaf hij op, dat hij de echtgenote van de ver dachte bij haar broer wilde onder brengen, daar hij van haar af wilde. L. ging echter hierop niet in, doch mengde de politie in de zaak. Uit een discussie tussen de raadsman van verdachte, mr. P. S. Nouon te Enschedé, en de ge tuige bleek echter dat B. van het politiebureau uit aan mevr. C. een brief geschreven zou heb ben, waarin hij haar voorstelde met hem een nieuw leven te be ginnen en waarin hij haar zijn dankbaarheid betuigde voor de mededelingen die zij hem gedaan had. Aanvankelijk ontkende B. de brief, die hem door de raadsman werd getoond, geschreven te heb ben, doch later gaf hij toe. De getuige K. verklaarde, dat verdachte hem gevraagd had hoe men het best brand kan Hoewel het totale graanareaal slechts een geringe uitbreiding te zien geeft t.o.v. 1955 (ca. 0,5 procent) hebben zich aanzienlijke wijzigingen in de oppervlakten, die door de afzonderlijke gewas sen worden ingenomen, voorge daan. Granen. Tegenover een inkrimping van de oppervlakte tarwe, haver en korrelmais met resp. 3600 4 procent), 17.700 10,3 °/o) en 1900 ha 31,1 °/o) staat een uit breiding van de oppervlakten rogge 16.800 ha 10,9 gerst 3500 ha 5,1 en mengsels van granen 5400 ha 18,4 Peulvruchten. De oppervlakte peulvruchten is met 1700 ha 3,6 °/o) achteruit gegaan en bedraagt thans rond 44.800 ha. De oppervlakten groene erw ten, schokkererwten en bruine en witte bonen blijken te zijn inge krompen met resp. 900 2,7 °/o), 470 9,6 V») en 660 ha 12,8 procent). Een uitbreiding vond plaats bij de kapucijners en grauwe 'erw ten met 200 ha 10,6 °/o) en bij de veldbonen 100 ha 7°/o). Oliehoudende en vezelgewassen De oppervlakte vezelvlas bleef met 32.000 ha nagenoeg ongewij zigd. Met uitzondering van het mosterdzaad, dat werd ingekrom pen met 54,8 (331 ha) geven de overige gewassen een uitbreiding te zien. De relatief grootste toeneming vond plaats bij het blauwmaan- zaad (2100 ha of 104,9 °/o) en het kanariezaad (rond 3500 ha of 207 procent). Knol- en wortelgewassen. De oppervlakte consumptie- en voederaardappelen op zand- en veengrond verminderde met 8,2 procent en bedraagt thans 49.500 ha. De oppervlakte klei-aardappe- len werd uitgebreid tot 54.000 ha 3,1 ®/o). De fabrieksaardappelen werden met 10,8 ingekrompen en be slaan thans een oppervlakte van 33.500 ha. Het suikerbietenareaal nam toe van 66.800 ha tot 68.900 ha (4 3,1 De oppervlakte cichorei werd bijna gehalveerd en beslaat thans slechts 'n oppervlakte van 84 ha. Vermast, thans wonende in Den Helder. Verder werd de jubilaris toege sproken door de voorzitter van de Zeeuwsche Schuttersbond, Hof man. Deze overhandigde een me daille namens de bond. Voorzitter Verhelst van St. Se- bastiaan te Westdorpe en de 77- jarige F. de Korte van de Zeeuw sche Schutters te Zandstraat spraken in welgekozen woorden de jubilaris toe en feliciteerden hem met deze gedenkwaardige dag en boden een aandenken aan. 'Daarna kwam het hoogtepunt van de dag. Door één der zoons van de jubilaris werd hem na mens zijn 7 aanwezige zoons eh 4 schoonzoons een kistje sigaren in luxe-uitvoering aangeboden. Niet alleen waren deze 11 zoons aanwezig doch ze helb'ben de ge hele schieting meegeschoten en lieten zowaar een aantal kleine vogels tuimelen. Zeer grote belangstelling was er voor deze schieting, waarvoor een beker, 2 medailles en 27,50 ter beschikking waren gesteld. Er waren zelfs Franse schutters aanwezig. De uitslag is: hoogvogel en be ker: Eug. Verhelst, Westdorpe; zijvogels: Jonkhem, Zuiddorpe, en A. de Jonge, Ovezande; grote kal len; Corjue, Killem (Frankrijk), en R. Goossens, Zelzate (B.)klei ne kallen: Cam. Dhont, Zand straat en andere verloot (Nevejan Sleuze (B.). Zal Piet van der Lijke uit Groede bij de volgende keus vallen Naar wij vernemen zijn in een vergadering van de sportcommis sie van de K. N. W. U„ waar ook de vertrouwensman de heer Piet van Ierlant en de ploegleider Kees Pellenaars aanwezig waren, de volgende 8 renners definitief aangewezen voor de Tour de France Wout Wagtmans (St. Wille- brord), Jan Nolten (Geleen), Mies Stolker (Zuilen), Daan de Groot (Amsterdam), Leo van der Pluim (Dussen), Piet van de Brekel (Echt), Gerrit Voorting (Roosen daal), Sjef Lahaye (Maastricht). Voor de resterende plaatsen heeft de sportcommissie de be slissing aangehouden. Zondag 1 juli wordt op het cir- cuut van Zandvoort een 100 km wedstrijd gehouden voor profes sionals, waaraan 100 renners deel nemen. De sportcommissie zal na afloop van deze wedstrijd een keuze doen voor twee plaatsen uit de volgende zes renners: Joh. Hinsen (Breda), Wies van Dongen (Breda), Piet van der Lijke (Groede), Thijs Roks (Zun- dert), Tony Bergmans (Aalst) en Peter Post (Amsterdam). Onmiddellijk na afloop van deze wedstrijd zal de keuze van de sportcommissie worden bekend gemaakt. KOLF GRAF NIET IN TOUR DE FRANCE. De winnaar van de ronde van Zwitserland Rolf Graf heeft be sloten af te zien van deelneming aan de Tour de France. De 23- jarige renner meent dat de beide ronden van Italië en van Zwit serland te veel van zijn krachten hebben gevergd dan dat hij zich ook nog ongestraft aan de af mattende Tour de France zou kunnen wagen. RECETTES IN ITALIË STEGEN. Terwijl in enkele andere lan den, met name ook Engeland, de ontvangsten voor de voetbal wedstrijden in het afgelopen sei zoen een dalende lijn vertoonden, wordt uit Italië een stijging ge meld, al is het geen grote. Ver geleken bij het voorafgegane sei zoen werd in totaal 9 miljoen lire of ongeveer ƒ55.000 meer ontvangen. De 18-jarige Bergen-op-Zoomse zwemster Maria Meesters, die zich vermoedelijk zal opgeven voor de Kanaalrace, is druk aan het trainen. Maandag is ze onder leiding van haar trainer, de heer Ad. Vriens, van het Goesse Sas naar de haven van Bergen op Zoom gezwommen, een afstand van i ruim twee kilometer. Te half 11 was ze gestart en des middags om half vijf kwam ze aan de Sheelsteiger te Bergen op Zoom nog monter en fris uit het water. Thans staat nog een trainings- tocht van Vlissingen naar Zee- brugge en terug op het program ma. VLUCHT UIT CHATEROUX Strijd in Vrede Groede. Snelheid eerste duif 923 mi laatste prijsw. duif 806 m. 1, 2, 3 en 5 J. van Driel; 4 I. Maas; 6 en 9 A. van Heij; 7 Schautteetde Roo; 8 G. Dusar- deijn; 10 J. Versprille. Nieuwe zending stichten. Bovendien zei hij dat verdachte het gat in de muur heeft gehakt. De vrouw van verdachte is later naar de getouwbaas J. S. ge gaan, bij wie verdachte met zijn ouders gedurende de oorlog is ondergedoken geweest. Als belo ning voor dit onderduiken zou verdachte aan de getuige beloofd hebben, hem na de oorlog een bedrag van 5.000 te betalen, het geen verdachte heeft nagelaten te doen. Tenslotte verklaarde de getui ge dat verdachte tegen hem ge zegd heeft, dat hij eenmaal een dergelijke slag hoopte te slaan, dat hij voorgoed binnen was. Na dat de echtgenote en de zoon van deze getuige gelijkluidende ver klaringen hadden afgelegd, gaf verdachte als commentaar op de voop hem bezwarende verklarin gen ten antwoord, dat de verkla ringen alle van a tot z gelogen zijn. Hij had wel beloofd een be drag te zullen betalen, doch slechts drieduizend gulden en de ze belofte zou onder dwang tot stand zijn gekomen. Op verzoek van de officier vah justitie werd de zaak daarna aan gehouden voor een nader onder zoek. t 2-delig, rok met blouse Hoogst modem en voordelig Nieuwe zending BLOUSES Diverse kleuren, maten en modellen Voordelige Nu al voor 29.75 f A DAMESMODEHUIS JASJES Nu al voor TERNEUZEN »2hShs»2hJh2" 42 In een benau wend werkende stilte betreden ze de hoofd toren. Voor alle ze kerheid haalt Eric zijn zwaard te voor schijn en laat hij Wolf beneden de wacht houden. Langs de kronke lende trap sluipen Eric en Aranrod voor zichtig naar boven, telkens halt houdend om te luisteren, maar alles blijft stil. Het ene vertrek na het andere wordt on derzocht, nergens is enig teken van leven te bespeuren. Ook zijn er geen aanwijzingen, die duiden op ge vechten en verbijsterd vragen zij zich af, wat er toch gebeurd kan zpn. Opeens klinkt een enkele schelle blaf van Wolf van, beneden. Dadelijk kijkt de Noorman door een der muurgaten, maar trekt zich verschrikt terug. Aranrod komt dichterbij en wil ook een blik naar beneden werpen, maar Eric houdt haar tegen. „Nu zitten we wel heel lelijk in de klem," zegt hij zachtjes. „Onze paarden zijn beneden, Wolf ook en Niall is met zijn ge vangenen en de hele troep de bin nenplaats op komen rijden!" Nog Sneller Breskens. Snelheid eerste duif 864 m; laatste prijsw. duif. 747 m. 1 J. de Meester; 2 en 3 J. Ris- seeuw; 4 en 10 J. Woittiez; 5 J. de Lijzer; 6 W. Bruinooge; 7 G. Dusardeijn; 8 Faasvan Opdorp; 9 L. de Meester. VLUCHT UIT ARRAS Nog Sneller Breskens. Oude duiven. Snelheid le duif 1040 im; snelheid laatste prijsw. duif 940 m. 1 J. Vermeulen; 2 en 4 A. Ver meulen; 3 P. Buijze; 5 J. Buijze; 6 en 7 J. Klaassen; 8 A. Poppe; 9 J. Dathijn; 10 J. Carels. Jcnge duiven. Snelheid le duif 979 m; snelheid laatste prijsw. duif 794 m. 1, 5 en 10 J. van Gijs: .2 C. Her tog; 3 H. Oosterling; 4 L. Ver- straete; 6 M. v. d. Broecke; 7 J. de Meester; 8 Faas—vsn Opdorp; 9 I. de Jonge. ZAAMSUAG. Huw.-aangiften. 1 mei. Chris- tiaan van Cadsand, 25 j., en Lena van Bemmelen (van Haarlem), 23 j Jacobue Eckhardt, 26 j., en Dina Lijdia Willemsen, 27 j 22 mei. Jacob van Houweling (van Peursum), 38 j., en Jacomina Neeltje Dieleman, 31 j. Huw.-voltrekkingen. 3 mei. Cor- nelus van Tatenhove, 35 j„ en Janna Maria van Doom, 30 j. 15 mei. Izaak de Feijter, 29 j., en Adriana Levina van Hoeve, 29 j. 17 mei. Jacobus Eckhardt, 26 j., en Dina Lijdia Willemsen, 27 j. 31 mei. Christiaan van Cadsand, 25 j., en Lena van Bemmelen, 23 j. Geboorten. 3 mei. Daniël, z. van Lourens van Fraeijenhove en Wilhelmina E. de Kubber. 5 mei. Theodoor, z. van Franciscus Alp. Dobbelaar en Janneke H den Beer. 7 mei. Cornells, z. van Adriaan Bolleman en Adriana de Kubber. 11 mei. Pieternella Trijntje, d. van Cornells F. van Doorn en Pieternella Bakker. 14 mei. Carolina, d. van Comelis K. Herrebout en Janna Due rink. 16 mei. Leendert, z. van David Guil- jam en Sara Dekker. 22 mei. Frangois Jan, z. van Hendrik J. Moeliker en Martha G. Hamelink, 28 mei. Hendrikus Frederik, z. van Pieter Overbeeke en Jantje Mulder. Geboren te Terneuzen: 1 mei. Anthonie, z. van Jacobus van Cadsand en Margaretha de Jonge. 4 mei. Adrianus Levinus, z van Adrianus M. Bom en Magdalena de Zeeuw. Overlijden. 11 mei. Elizabeth Potters, 87 j., wed. van Jacobus van Sweeden. 28 mei. Willem Wil lemsen, 71 j., echtg. van Maria Molhoek.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3