BINNENLANDS NIEUWS RECHTSZAKEN Wat brengt de Radio Eric dc Noormsn - Ds Koningin van dc? Zilandcn DRUKWERK Vuldennen Uw wuvt U2 1 i ia 5 P «Le Soir» over omkoperij van ambtenaren Indonesië DE AMERIKAANSE LUCHTMACHT Alcoholisme eist jaarlijks 15.000 slachtoffers! I ng] Ün 3E1 c ni! en I 5 ;ej rA hi n) fe LANDBOUWTREKKERS EN BELASTING Repatriëring van Japanse oorlogsmisdadigers in China Vermindering van het Noordvietnamese leger 1 e§o.o0b van hen waren reeds se dert het einde van de Indochinese oorlog, bijna twee jaar geleden, gedemobiliseerd, aldus een me dedeling van de radiozender van Hanoi, de hoofdstad van het com munistische deel van Vietnam. Amerikaanse kernreactor voor West-Duitsland AGENDA. DE UITBREIDING VAN HET NAVO-WERK Arrestatie in zaak juwelen- diefstal uit Amsterdams hotel „Amerikaanse militaire attaché bezocht alleen veilige gebieden" Ruilhandel met Portugees Timor: 75 stuks vee voor een jeep Indonesische communistisch leider verdedigt Stalin BOEKHANDELAAR VERMOORDDE ZIJN TANTE Fa P. J. van de Sande Dai drinken de Fransen MAAR DE SCHATKIST INCASSEERT ZOETE WINST 15.000 per jaar De kool en de geit. De basis op IJsland M ru ;v: vi eni irei Se eec uu: kb ie ooi ;du an ;rd ;w< ing W it alii 1< nd rer] liei 2n lee don aai de nu a-: eni en T<3 an »n! ee ia< le< an ez ue ia ol 11 •et 01 ei K ei ue U dl: \t 12 N' Vi d h z Vele kleine landbouwers in het bezit van een trekker'rijden als nevenbedrijf melkritten voor een fabriek. De Hoge Raad der Ne derlanden heeft onlangs beslist, dat landbouwtrekkers vrij zijn ge steld van het betalen van belas ting ingevolge de motorrijtuigen belastingwet. De belastingadministratie nam echter geen genoegen met een zgn. „kosteloze kaart" voor die gevallien, waarin de houder ook melkritten uitvoerde voor een fa briek. omdat haars inziens dan geen sprake meer is van het uit sluitend gebruik ten behoeve van de landbouw. In die zin requi- reerde donderdag voor het hof te Leeuwarden de rijksadvocaat, mr. R. Römer in de zaak tegen acht appellanten, die indertijd door de politierechter te Groningen tot geldboete waren veroordeeld. Om formele redenen casseerde de Hoge Raad deze zaken en wees ze terug naar het hof te Leeu warden De procureur-generaal bij dit hof, mr. B. J. Besier, was het niet eens met de rijksadvo caat Hij concludeerde tot vrij spraak in 7 van de 8 gevallen en in ontslag van rechtsvervolging in het laatste. 335 Japanse oorlogsmisdadigers die zich in China bevinden, zullen worden gerepatrieerd. Dit is don derdag in Peking bekend ge maakt. Zeventien andere Japanse ooi logsmisdadigers zijn tot gevange nisstraffen van acht tot twintig jaar veroordeeld. Het Belgische blad „Le Soir" schrijft in verband met de zaak van omkoperij in het departe ment van Buitenlandse Zaken en Buitenlandse Handel, dat het on derzoek door de minister van Ju stitie werd aangevraagd op ver zoek van de ministers van Bui tenlandse Zaken en van Buiten landse Handel. Het onderzoek is in handen gegeven van rechter Grenez. Aan de twee hoge ambtenaren en de consul in het buitenland, die bij de zaak betrokken zijn, wordt, volgens het blad, ten laste gelegd dat zij onregelmatige han- délsverrichtingen hebben in de hand gewerkt en geldelijk voor deel hebben gehaald uit de dien sten welke zij aldus bewezen heb ben. j tvt „Le Soir" schrijft verder: „Na dat de heer G. Friedberg, direc teur van de dienst voor de bui tenlandse markten, door de magi straat die de zaak in handen heeft, herhaaldelijk was onder vraagd en de hem ten laste ge legde feiten steeds ontkend had, heeft hij vrijdag plotseling be kentenissen afgelegd. Hij heeft de juistheid van sommige feiten, waarover het onderzoek loopt, toegegeven. „Blijkens inlichtingen die vrij dagochtend konden worden inge wonnen, zou de betrokkene o.m. hebben toegegeven dat hem door de omkopers geregeld renten werden uitgekeerd. Het zou dus gaan om een doorlopend misdrijf zodat geen verjaring zou kunnen worden bepleit". Volgens „Le Soir" zou de heer L. Meers, inspecteur-generaal bij het departement van Buitenland se Zaken en van Buitenlandse Handel, bij zijn terugkeer uit Luxemburg vrijdagmorgen tij dens een langdurige ondervra ging sommige feiten bekend heb ben die door de rechter van on derzoek te zijnen laste worden aangehouden. De heer Meers wordt ter be schikking gehouden van de ge rechtelijke overheid. Het blad voegt er tenslotte aan toe, dat geruchten de ronde doen, volgens welke de heren Olivier Gerard, G. Friedberg en Freddy Feldheim zouden worden vrijge laten, daar hun aanhouding voor het onderzoek niet meer nodig zou zijn. Vrijdagochtend kon ech ter nog geen bevestiging van deze geruchten worden Verkre gen en waren zij nog steeds in arrest. Noord-Vietnam heeft besloten zijn leger met 80.000 man in te krimpen, teneinde „de spanning in de wereld te helpen verminde- In het Westduitse consulaat generaal te New York is een ak koord geparafeerd voor de leve ring van een Amerikaanse reac tor voor atoomonderzoek aan de bondsrepubliek. De reactor, die in juli van het volgend jaar zal worden afgele yerd, wordt te München geplaatst waar zij gebruikt zal worden bi; het universitaire onderwijs. BRAMENOOGST DIT JAAR MISLUKT. Er zullen dit jaar bijzonder wei nig bramen te koop zijn op de Nederlandse veilingen. Deze teelt blijkt praktisch mislukt te zijn tengevolge van de strenge vorst in de afgelopen winter. De be langrijkste bramencentra van ons land zijn Zaltbommel en Ka- pelle-Biezelinge. In Zaltbommel is de vorstschade het grootst. Daar zijn vele bramenpercelen gerooid en wat er overbleef is afgeknipt omdat de stengels dood waren Daarom verwacht men dit jaar 'in Zaltbommel bijna geen bramen op de veiling. In Kapelle-Biezelinge is de si tuatie iets gunstiger, omdat daar verschillende percelen goed wa ren afgedekt tegen de vorst. Die staan er nu behoorlijk voor. Toch zal ook daar de bramenoogst niet groter zijn dan 10 tot 20 van normaal, dat wil zeggen, dat men rekent op een aanvoer van hoogstens 50 ton. Voor vele kleinfruitkwekers is deze mislukking van de bramen- oogst een grote teleurstelling, want vooral in het kleine bedrijf hoort de bramenteelt thuis en het was een behoorlijke bron van in komsten voor een grote groep fruitkwekers. BESTELAUTO VERLOOR BUS MET 10.000 GULDEN. Toen de chauffeurs van een besteldienst donderdagmiddag in Gouda een bestelling wilden af leveren, kwamen zij tot de ont dekking, dat een bus met geld van de Nederlandsche Bank te Rotterdam, inhoudende 20 zakjes met 500 uit de auto was ver dwenen. Deze kostbare vracht moest worden afgeleverd bij de Nutsspaarbank te Gouda. Blik semsnel keerden de mannen op hun route terug om de verdwe nen specie te zoeken. Enige honderden meters voorbij de wa tertoren op Schielands hoge zee dijk, ontdekten zij de verdwenen bus op de weg. Volwassenen en ZATERDAG 23 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater. 8 uur: „To catch a thief". Concertgebouw, 8 uur: „O, mijn Papa"; 2, 3, 4. 5 en 6 u.: ..Het sprookje van Monaco". Markt, 2—11 uur: Tentoon stelling Winkeliersvereniging „Klimop". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Omstreden Huwelijk". SAS VAN GENT: Olpmpia- Theater, 8 uur: „Blackboard Jungle". ZONDAG 24 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „To catch a thief"; 2 en 3 uur: „Het sprookje van Mo naco"; 4.30 uur: „To catch a thief". Concertgebouw, 2 en 8 u.: „O, mijn Papa". AXEL: Het Centrum. 4.15 u.: „Omstreden Huwelijk' 8 uur. „Gitarren der Liebe". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 2Va u.: „Domein der bandieten"; 5 en 8 u.: „Black board Jungle". De ministers van Buitenlandse Zaken van Canada, Italië en Noorwegen, resp. Lester Pearson, Gaetano Martino en Halvard Lange, hebben vrijdag te Parijs voor de permanente raad van de Noordatlantische-verdragsorga- nisatie (NAVO) uiteengezet, hoe zij de aan hen verstrekte op dracht, te bestuderen op welke wijze de vijftien NAVO-landen hun samenwerking op niet-mili- tair gebied kunnen verbeteren, denken te vervullen. De „drie wijze mannen hebben de afgelopen drie dagen in de Franse hoofdstad vergaderd. Vol gens Pearson is dit eerste over leg goed begonnen. Volgens doorgaans welingelich te kringen werken de ministers aan de opstelling van een vragen lijst, waarop de 'leden-staten hun suggesties kunnen invullen. Het zou de bedoeling zijn, dat de drie ministers tegen eind augustus de antwoorden binnen krijgen, zodat zij alle tijd hebben voor het op stellen van hun aanbevelingen voor de raad van ministers van i de NAVO, die waarschijnlijk in december bijeenkomt. De recherche van het bureau Singel heeft een 27-jarige lid van het personeel van een hotel in de Nieuwe Doelenstraat te Amster dam gearresteerd, die er ernstig van wordt verdacht op dinsdag avond 12 juni een tas met siera den van-een Engels toeristen echt paar uit hun kamer te hebben ge stolen. De man, die vandaag voor de officier van justitie zal worden geleid, heeft tegenover de politie ontkend de diefstal te hebben ge pleegd. Nagenoeg alle sieraden en de tas werden, verstopt op het dak van het hotel, teruggevonden. INVALIDE STOND TERECHT WEGENS DRONKENSCHAP De procureur-generaal bij het gerechtshof te Arnhem mr. G. W. .C. Bijvoet, heeft tegen de 53-jarige slager A. J. uit Deventer veertien dagen gevangenisstraf gevorderd wegens het in kennelijke staat besturen van zijn invalidenwa gentje en voor een tweede soort gelijk geval een maand gevange nisstraf, waarvan veertien dagen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en een jaar ontzeg ging van de bevoegdheid motor rijtuigen te besturen. De procureur-generaal achtte bevestiging van het vonnis van de Firma P. J. VAN DE SAN HE Een verslaggever en een came ra-man van de BBC-televisie is toestemming geweigerd om opna men te maken van paradijsvogels op het eiland Aru in Oost-Indo- nesië „omdat het moeilijk is hun veiligheid te garanderen", naar een militaire woordvoerder in Djakarta heeft medegedeeld. In antwoord op een verwijzing door een Indonesische journalist naar een verklaring van de Ameri kaanse militaire attaché "in Dja karta, kapitein Scheffer, dat de veiligheid op de eilanden in dit gebied goed is antwoordde de woordvoerder: „De attaché heeft alleen de veilige gebieden in die provincie bezocht". Het hoofd van de Indonesische veeartsenijkundige dienst op Ti- mor en ambtenaren van het Por tugese deel van het eiland hebben onlangs overeenstemming be- riekt over een ruilhandel: Indo nesië leverde 75 stuks vee en Por tugees Timor stelde daar een jeep tegenover. het volk er de conclusie uit trekt, dat alles, wat hij gedaan heeft, fout is geweest. Onze houding je gens Stalin blijft zoals zij was". Dit heeft de waarnemende secre taris-generaal van de Indonesi sche communistische partij, mr. Likman, in een onderhoud met Pedoman" verklaard. De Indonesische 'communisti sche partij heeft bij de eerste al gemene verkiezingen in Indonesië zes miljoen stemmen behaald en zij is buiten China de grootste in Azië In een hoofdartikel over de „onttroning van Stalin" waar schuwt „Pedoman", dat het doel van het communisme onveran derd is: „Het onderwerpen van de gehele wereld aan het commu nisme". verdacht van een groot aantal in braken, die zij bij het verhoor alle bekend hebben. Het waren inbra ken in het paviljoen van de voet balvereniging Wilhelmina, een verenigingsgebouw en verschei dene scholen. Behalve kleine geldsbedragen werden ook rook waren en sigaretten gestolen ter wijl soms ernstige vernielingen werden aangericht. De jongens die allen uit gunstig bekend staande gezinnen afkom stig waren, hebben deze misdrij ven gepleegd nadat hun behoefte aan snoepgoed en rookwaar naar hun zeggen was aangewakkerd door filmbezoek en het lezen van beeldromans. Na het verhoor zijn ze voorlopig op vrije voeten ge steld. FIETSER ONDER AUTOBUS TE SANTPOORT Vrijdagochtend om circa zeven uur bemerkte de chauffeur van een vrijwel geheel bezette auto bus van de NACO, die onderweg was van Haarlem naar Alkmaar, scholieren waren toen reeds ijve-1 toen hij op de rijksweg Santpoort politierechter te Zutphen nodig. Spreker zeide in zijn requisitoir het deze appellant in het bijzon der kwalijk te nemen, dat hij mis bruik maakte van de gelegenheid in zijn invalidenwagentje drank te vervoeren en te gebruiken. Aan de beloften tot beterschap van appellant hechtte de procu reur-generaal geen geloof. De raadsman, mr. Bouwens, merkte op, dat appellant, eigenlijk een patiënt, thans geen sterke drank meer gebruikt. Veroordeeld tot achttien jaar met aftrek De rechtbank te Zutphen heeft vrijdagmorgen de 29-jarige boek handelaar, N. J. de J. uit Apel doorn, die in de nacht van 26 op 27 juni 1955 zijn tante uit Cu- lemborg in zijn woning te Apel doorn met bijlslagen van het le ven heeft beroofd, wegens moord veroordeeld tot een gevangenis straf van achttien jaar met af trek. De eis was levenslange ge vangenisstraf. rig bezig de klinkende munt te verzamelen. Het bleek, dat de bus uit de be stelauto was gevallen, waarbij het verzegelde deksel van de bus was gesprongen. Achttien zakjes van elk ƒ500 bleven heel, doch twee zakjes scheurden met het gevolg, dat de weg en de daar naast lopende berm bezaaid werd met zilver. De Goudse politie was spoedig ter plaatse. Na ijve rig zoeken bleef een bedrag van 100 nog onvindbaar. VIER JONGENS WE®NS jbouwd gedeelte van een pakhuis GROOT AANTAL IN BRAKE, i n ^e(. p>amsterdiep te Gronin- GEARRESTEEKU Igen zat de familie E. in de nacht Vier Bossche jongens tussen 14 van donderdag op vrijdag nog wat en 16 jaar zijn door de rechercne na te praten over de feestelijkhe- te 's-Hertogenbosch gearresteerd, den ter gelegenheid van de juist de dag tevoren in het huwelijk getreden dochter des huizes, toen ir.en geknetter van brandend hout waarnam. Het bleek dat de trap naar de benedenverdieping, waar een kartonnagefahriek is geves- reed, dat er iets met de autobus gebeurde. De chauffeur bracht de bus tot stilstand en ontdekte dat een wielrijder door de autobus moest zijn overreden. Deze fiet ser, de achttienjarige H. J. J. H. uit Beverwijk was aan de gevol gen overleden. Noch de chauffeur noch de passagiers hebben gezien dat de jongeman onder de bus is terechtgekomen. BRAND IN PAKHUIS TE GRONINGEN In een onlangs tot woning ver- De aardbeving in Afghanistan Bii de aardbeving van 10 juni tigd, in brand stond. De familie i 1 riin in Afghanistan bijna 300 E. heeft zich via een pakhuisdeur- mensen om het leven gekomen en tje in veiligheid kunnen stelten 200 gewond. Dit deelt de Afghaan-De brandweer heeft het vuui se ambassade te New Delhi mee. met vier stralen bestreden. Het De aardbeving deed zich voor in pand brandde gedeeltelijk uit. De het noordwestelijke deel van het brand is vermoedelijk m de kar- jJ^d tonnagefabriek ontstaan. Generaal Curtis Lemay, bevel hebber van de Amerikaanse stra tegische luchtmacht, heeft voor de commissie voor de begroting van de Amerikaanse Senaat ver klaard, dat de Sowjet-Unie bin nen drie jaar tweemaal zoveel zware bommenwerpers zal bezit ten als de Ver. Staten. Zelfs als de Ver. Staten of de Sowjet-Unie reeds intercontinen tale projectielen met atoomla ding zouden bezitten, zou de De Russische encyclopedie Zonder te wachten op het 40ste deel van de grote Sowjet-encyclo- pedie. dat de levensbeschrijving van Stalin moet bevatten, is nu t 41ste deel uitgekomen. „De publi- katie van deel 40 is opnieuw ver traagd", werd desgevraagd mee gedeeld. Onder het hoofd „Mili taire strategie" wordt Stalin niet genoemd, ofschoon hij bij zijn le ven tot de vader van deze strate gie is uitgeroepen. Onder „Strate gie en tactiek van hel. Leninisme' wordt gezegd, dat Lenin degenen, die de Russische communisten verweten dat zij het regiem niet geweld aan andere landen wilden opleggen, als lasteraars heeft ont maskerd en dat de theorie van ex port der revolutie strijdig is met het marxisme. Amerikaanse strategische lucht macht tot zo snel mogelijk over meer zware bommenwerpers van het type B-52 moeten kunnen beschikken, aldus de generaal. De belangrijkheid van de in tercontinentale projectielen acht te hij overdreven. „Het is geen bsoluut wapen, doch een wapen als andere", zo zei hij. Generaal Lemay deelde mede, dat de plannen voor een lucht macht van 137 eskaders vliegtui gen door de feiten achterhaald zijn. want voor een dergelijke luchtvloot zijn 1.200.000 man no dig en de luchtmacht zal in de komende twee jaar over slechts 975.000 man kunnen beschikken Voorts verklaarde de generaal, dat de Ver. Staten reeds in staat zijn een atoomvliegtuig te ver vaardigen, doch een dergelijk toestel zou geen goed gevechts wapen zijn, zo meende hij. De onderzoekingen op dit gebied du ren nog voort. „Het werk van Stalin kan niet zonder meer worden vergeten. Stalin is niet vrij te pleiten van fouten en vergissingen, maar hij heeft veel voor de Sowjet-Unie en de communistische partij gedaan. Thans worden zijn vergissingen overdreven en zo voorgesteld, dat door èèn tintgevendèi liaarwassmg ro«t Crème Shampoo geverfd) onzichtbaar 1 gemakkelijk voor twee Imp. J. W. LAHNEMANN, LAREN N.H. Dat de Fransen graag een glas wijn dronken, wisten we we wel. Toch zijn velen geschrokken van de juiste cijfers over 1955. Per hoofd van de bevolking giet men jaarlijks 135 liter wijn door de keel, 35 liter cider, 20 liter bier en 2 liter jenever. Teruggebracht op zuivere alco hol betekent dit volgens het of ficiële rapport een verbruik van 18 liter per hoofd en per jaar. Tussen de regels door kan men in het bedoelde rapport het is van monsieur Delau, lid van de commissie voor handel en distri butie van de economische raad lezen dat er geon ernstige reden is voor ongerustheid, want het al. coholisme is sedert de eeuwwisse ling toch nog met 10% vermin derd. Het alcoholisme eist jaarlijks 14.000 tot 15.000 doden in Frankrijk. Het kost de staat in de vorm van extra uitgaven voor de verpleging van krank zinnigen, uitbetaling van ziek tegelden enz. per jaar ongeveer tachtig miljard, maar aange zien de staatsinkomsten uit de alcohol becijferd mogen wor den op 125 miljard blijft er nog altijd een braaf, batig saldo. We hebben altijd oprecht ge meend, dat er in Frankrijk op elke hoek van de straat een ca feetje is, maar de rapporteur toont nu met cijfers aan, dat dit overdreven is. Men heeft „maar" één café op iedere 174 inwoners, tegen één op de 103 in België, één op de 156 in Zwitserland, één op de 184 in West-Duitsland en één op de 212 in Engeland. In zijn conclusie beweert de rapporteur, dat hij het belang van de strijd tegen het alcoholisme niet wil ontkennen, maar dat an dere taken eerder aandacht moe ten hebben: economische expan sie, woningbouw, omdat men hierdoor indirect het alcoholisme kan bestrijden. En zo worden kool en geit ge spaard, want het loopt tegen de verkiezingen en zo lang een goed deel van de natie zijn brood ver dient in de alcohol kan men beter maar voorzichtig zijn. Op lange tenen wordt gauw getrapt. (Nadruk verboden). ZONDAG 24 JUNI. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Orgelconc.; 8.30 Morgenwij ding; 9.15 Koorzang; 9.30 Nws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoogmis; 11.30 Gram.; 11-45 Pianorecital; 12.20 Apologie; 12.40 Instr. trio; 1255 Nws en Kath. nws; 13.10 Dans muziek; 13.40 Boekbespr.; 13.55 Harpkwintet; 14.30 Gelders ork. en koor; 15.50 Caus.; 16.00 Lichte muz.; 16.25 Gram.; 16.30 Vespers; 17.00 Leger des Heils-dienst en documentaire; 18.25 Filmrubriek; 18.35 Overpeinzingen van een dorpsdominee; 18.45 Een nieuw kerklied; 18.50 Even napraten op de studeerkamer; 19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Boekbespr.; 19.15 Volksliederen; 19.30 Caus.; 19.45 Nws; 20.00 Amateursuitz.20.20 Act.; 20.35 Caus.; 20.45 Instr. trio; 21.10 Hoorspel; 22.00 Gram.; 22.45 Avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nws; 23.15 Radiophilharm. ork. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws en postduivenber.; 8.18 Weer of geen weer; 9.45 Caus.; 10.00 Voor de kinderen; 10.30 Kerkdienst; pl.m. 11.30 Vragenbeantw.; 12.00 Amus. muz.; 12.30 Sportspiegel 12.35 „Even afrekenen, heren!"; 1245 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.05 Meded. of gram.; 13.10 Gevar. progr voor de militairen; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Amus. muz.; 1435 Dansmuz.; 15.00 Olympische dag; 1630 Sportrevue; 17.00 Cau serie; 17.15 Idem; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nieuws; 18.05 Sport journaal; 18.30 Strijkens.; 19.00 Discussie; 19.35 Gevar. progr.; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte muz.; 20.45 Hoorspel; 21.05 Lichte mu ziek; 21.25 Reportage; 21.40 Ge var. progr.; 22.20 Radiojournaal, 22.30 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Act. of gram.; 23.25 Gram. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten, De IJslandse minister van Bui tenlandse Zaken, Gudmundson, fieeft donderdag verklaard, dat na het vertrek van de Amerikaan se troepen waarom IJsland ge vraagd heeft de Amerikaanse luchtbasis „in de mottenballen zal worden gedaan. De strijd krachten van de NAVO zouden dan onmiddellijk naar de basis kunnen terugkeren als er gevaar voor een aanval bestond. De minister meende, dat het IJslandse verzoek, de Amerikaan se eenheden terug te trekken, ge rechtvaardigd is door de vermin dering van de spanning in de we reld en van het gevaar-voor een wereldoorlog. 39, Haastig keren de Noorman en Aranrod met Wolf weer terug naar de boot en kie zen zee in de richting van het eiland Dur- rah. Tevergeefs speu ren zij over het water naar enig teken van de boten van Erwin, Svein en hun troepje en Eric vraagt zich af, waar zij blijven. „Misschien konden ze niet uitvaren met dit slechte weer," ver onderstelt Aranrod, maar dat lijkt Eric niet waarschijnlijk. Ze naderen de lan dingsplaats en kunnen door het dichte regengordijn een aantal masten onderscheiden. „Dat zullen wel de schepen van Naill zijn", zegt de Noorman. „Het lijkt mij het beste eerst eens voor zichtig poolshoogte te gaan nemen.' Ze varen een eindje om het eiland heen en sturen het scheepje naar een diep inlopende kreek. De krijgers worden wederom op wacht gezet en Eric en Aranrod sluipen naar !n hpog gelegen punt, vanwaar ze oe "landingsplaats on- emerkt kunnen bespieden. Nialls schepen zijn duidelijk te herkennen, maar van hun eigen boten is niets te zien Bovendien zien ze overal verspreid de gedo de bewakers van de landingsplaat sen, krijgers vkn Durrah, hetgeen nen het ergste doet vrezen. Terwijl zij fluisterend overleggen wat hun te doen staat, begint Wolf, die onder aan de heuvel de wacht houdt, dreigend te grommen. Eric en Aranrod draaien zich om en zien van. acbter de rotswaijc^ door de regensluier heen een don kere gedaante zich oprichten en op hen toekomen. 14.00 Gram.; 16.00 en 16.45 Idem; 17.00 Strijkkwartet; 17.30 Gram.; 17.45 Sportuitslagen; 18.00 Gr.; 18.30 Godsdienstig halfuur; 19.00 Nws; 19.40 Grm.; 20.00 Orkest concert; 22.00 Nws; 22.15 Amus. muz.; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. MAANDAG 25 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muz.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8,00 Nieuws; 8.15 Sportuitslagen; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.25 Voor de huisvrouw; 9.30 Idem; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voordr.; 10.05 Instr. trio; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Gram.; 11.15 Radio vossenjacht; 12.25 Voor de boe ren; 12.30 Land- en tuinbouw - meded.; 12.35 Zigeunerkwintet; 12.55 Gram. of act.; 13.00 Nieuws, 13.15 Banjo-ork.; 13.40 Gr.; 14.05 Schoolradio; 14.35 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Meisjes koor; 15.35 Gram.; 16.00 Bijbel overdenking; 16.30 Vioolspel; 17.00 Voor de kleuters; 17.30 Gr.; 17.40 Beursberichten; 17.45 Re geringsuitzending; 18.00 Zang.; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Clave- cimbel en viool; 19.00 Nws; 19.10 Orgelconcert; 19.30 Pari, comm.; 19.45 Beiaardspel; 20.00 Radio krant; 20.20 Kamermuziek; 20.45 Hoorspel; 21.30 Omroepork.; 22.00 Caus.; 22.15 Strijkorkest; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.40 Evangelisatie uitzending in de Tsjechische taal. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.10 Voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 11.00 Caus.; 11.15 Kamerorkest; 11.45 Voordracht; 12.00 Orgel en zang; 12.30 Land en tuinbouwmeded.; 12.35 Voor het platteland; 12.45 Lichte muz.; 1300 Nws; 13.15 Med. of gram.; 13.20 Metropole ork.; 13.55 Koer sen; 14.00 Surinaamse volksmuz.; 14.15 Gevar. progr.; 15.00 Radio philharm. ork.; 16.00 Voordracht; 16.25 Amus. muziek; 16.55 Het spectrum; 17.15 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Militair commen taar; 18.00 Nws; 18.15 Orgelspel; 18.30 Tenniskampioenschappen te Wimbledon; 18.40 Amus. muz.; 19.15 Gram.; 19.45 Regeringsuit zending; 20.00 Nws; 20.05 Gram.; 20.15 Holland festival '56: Strijk kwartet; 21.15 Radiojoum.; 21.25 Amus. muziek; 21.45 Reportage; 22.00 Lichte muz.; 23.00 Nieuws; 23.15 Koersen, act. of gram.; 23.è5 Gram. BRUSSEL: 12.00 Amus. muz.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram., (om 12.55 Koersen); 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00, 14.30 en 15.30 Idem; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zie ken; 17.00 Nws; 17.10 Lichte mu ziek; 17.45 Kinderliederen; 18.00 Franse les; 18.15 Gr.; 18.25 Kro niek v. beschaafde omgangstaal; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Kamer muziek; 21.00 Kunstkaleidoscoop 21.15 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Kamermuziek; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 6