Drukte in Droomland DOUWE ORCAM KERKDIENSTEN de pittige zware shag! Nieuwe maatregelen tot bestrijding van de inflatie in Engeland Het verplicht stellen van de notariële akte Nijnheer Robert is teruggekomen» TWEEDE BLAD Zaterdag 23 juni 1956 11e jaargang no. 3798 Goud, geld en goed Jongens van de vlakie Terug naar de postkoets! Wee je gebeente! Doctor Drees droomt niet BERMLANDING VAN STRAALJAGER Verdwaald en gebrek aan brandstof Japanners door hagelstenen gewond Torpedoboot jagers voor Israël TUNESIE ALGERIE TkimOÏTere huid? Babyderm-zeep ZEEUWS-VLAANDEREN ZONDAG 24 JUNI. NED. HERV. KERK. PERSCONFERENTIE VAN PINEAU Geen Amerikaanse hulp nodig bij oplossing van de kwestie- Algerië 0 VRIJE ZEEUW „O jongens, als 'k rijk was, [ik wist wat ik dee. Een scheepje zou 'k bouwen en l'k voer naar de zee." Zo zongen wij in onze lagere schooljaren dat het daverde. Van dezelfde rijkdom .droomt ook de heer Piet Visser. Alleen gaat hij een stapje verder dan wij met onze schooljongensfantasie. Maar daar is hij volwassen voor. Hij zegt: Ik ben wel niet rijk, maar ik bouw toch 'n scheepje, in casu een duiktoren. En straks, och m'n lieve mensen, dan neemt mijn geliefde Renate een diepe duik in de Noordzee en dan brengt zij zo maar al het goud van haar eens vergane peettante, Renate Leonhardt, te voorschijn. Als dat eens waar was, o wat zou dat heerlijk zijn: voor de heer Visser en voor al de belangheb benden bij zijn coöperatieve ber gingsmaatschappij De heer Visser vist (achter het net?) en duikt (in zijn plannen; wel te verstaan) nu al jaren, maar nog heeft niemand goud gezien. Arme Renate! WORDT WAKKER! Goud hebben we overigens in ons land wel nodig. Uit de-ver korte balans van de Nederlandse Bank blijkt, dat de netto devie zenreserve weer is achteruitge lopen. En uit een mededeling van de bank wordt duidelijk, dat met een verdere daling van de deviezen- en goudreserve dient rekening te worden gehouden. En de Bank voor Internatio nale Betalingen heeft in haar jaarverslag over 1955 erop ge wezen, dat aan de bestaande in flatiementaliteit beslist een einde moet komen. Arbeiderstekort loonsverhogingen prijsstijgin gen en dan maar weer krediet op nemen; dat loopt fout, zo zegt de bank. Laten we door dit alles ge waarschuwd wezen, opdat de droom der welvaart, waarin we nu nog zoet zijn verzonken, straks niet wreed worde ver stoord. Overigens, wie het dichter bij huis wi] zoeken en met meer comfort, kan in ons eigen land terecht. Hij hoeft dan nog niet eens te logeren in een hotel; waarom niet in een motel? Het eerste van deze hotels-voor-auto mobilisten is dezer dagen in Rijs wijk geopend. Schrikt u niet: het motel be staat uit 60 flats, voor 4 of 5 personen. Die flats zijn voorzien van opklap- en divanbedden, een ijskast gevuld met levensmidde len en dranken, radio, telefoon, keuken, douchecel en toilet. Welk slachtoffer van de wo ningnood, al jaren dromend van een eigen huisje, zou niet de lust bekruipen, zich onmiddellijk een auto aan te schaffen, om dage lijks acte de présence te geven bij Rijswijks motel? Och nee, blijf maar reëel en bouw geen luchtkasteel. HOOG OP DE GELE WAGEN. Daar rijdt hij langs berg en dal, de reporter Tom N., met zijn postkoets. Wie zou niet denken aan de tijd van Hildebrand? Zo zal het misschien ook de vele journalisten, fotografen en spoor wegminnaars vergaan zijn, die j.l. zaterdag de laatste rit met de laatste houten trein van de N. S. door West-Nederland maakten. En als je dan beloofd wordt, dat je tijdens de rit mag slopen wat er maar te slopen valt, dan gaat een verzamelaarshart helemaal open. Helaas, toen puntje bij paaltje kwam, zeiden deftige heren in het zwart: „Dat had je maar gedroomd. Het mag niet." De wagens zijn nu toch gesloopt, maar dan in Mijdrecht bij de slo perij. Intussen wil ook minister Al- gera weer naar de goede oude tijd terug. Bromfietsers mogen met ingang van 28 juni e.k. niet harder rijden dan 40 km per uur. Dat zal geen enkele doodgewone ouderwetse fietser jammer vin den en de voetganger evenmin. Ten gerieve van de laatste is trouwens nog een andere maat regel aangekondigd. Hij zal, wan neer de bepaling is ingegaan, op de z.g. zebrapaden ongehinderd kunnen oversteken. Hij moet wel uitkijken, of het kan, met het oog op van dichtbij naderend snelver keer, maar heeft hij de zebra huid eenmaal betreden, dan heb ben de andere weggebruikers daar maar rekening mee te hou- dpn. ZIJ ZIEN ER GEEN BEEN IN. In de bioscoop leeft men in een droomwereld. Maar tegenwoor dig droomt men van de droom- wereld in eigen huis: het televi-krijgen. sieapparaat. En men droomt van machines, waar je de vuile was indoet, die er schoon en droog en gestreken uitkomt, en het mankeert er nog maar aan, dat het goed je ook machinaal wordt aangetrokken. En men droomt van scooters en automobielen en noemt u maar op. En men ziet er geen been in, zich e*n of meer van deze gemaksapparaten aan te schaffen tegen aanvankelijke betaling van een slechts luttel bedrag. En het eindje draagt de last. J.l. maandag heeft minister Zijlstra, in overeenstemming met zijn ambtgenoot Van de Kieft, een voorlopige afbetalingsbe schikking 1956 uitgevaardigd. Bij aanschaf van de bovengenoemde duurdere apparaten moet de eer ste (contante) betaling voortaan minstens 20 tot 35 bedragen, terwijl de rest binnen 18 tot 24 maanden voldaan moet zijn. Bij geringere totaalkosten wordt dit respectievelijk 15 en 12 maan den, terwijl voor bedragen be neden de 125 gulden een en an der niet van kracht is. Wie hard nekkig blijft dromen, moet wel eens wakker geschud worden. In vele kringen van het zaken leven blijkt men echter lang niet enthousiast te zijn over de nieuwe regeling. Niet alleen ver wacht men een sterke daling van de omzet, maar tevens ziet men aankomen, dat de afbetalingsbe schikking bij sommige duurdere massa-artikelen prijsverhogend zal werken. En als dat waar is, komen we weer in de buurt van het bekende wiebelende inflatie schuitje. Of de opgravers van Musserts doodkist er ook geen been in heb ben gezien, valt niet met zeker heid te zeggen. De levende „Lei der" heeft men verheerlijkt; zou men het nu de dode willen doen? Nu kunnen de juristen er over twisten, of dit graf nog wel een graf was. EEN WAKKERE WEKKER. De kabinetsformateur dr. W. Drees is geen dromer. „Ik vrees dat de kabinetsformatie een moeilijke zaak zal worden," zo heeft hij na het ontvangen van de opdracht uit handen van H. M. de Koningin ronduit verklaard. Een belangrijke aangelegen heid vormt de te verwachten aan zienlijke verhoging van de defen- siekosten in de komende jaren. Dr. Drees heeft daarin aanlei ding gevonden, de minister van Oorlog" en Marine, ir. C. Staf, apart te raadplegen. Verder heeft het Landbouwschap eige ner beweging een vertrouwelijk schrijven aan de formateur ge zonden, waarin stellig de in de landbouwsector bestaande moei lijkheden en wensen naar voren zuilen zijn gebracht. Een moeilijke aangelegenheid blijft 't huurbelastingvraagstuk. In 1955 heeft de uitgesproken wens van vele P. v. d. A.-mensen om een verhoging van de huis huren niet toe te staan dan nadat deze gekoppeld is aan het invoe ren van een huurbelasting, geleid tot een korte kabinetscrisis. In tussen zet de heer Drees zijn formatiepogingen voort en valt niet te verwachten, dat het nieuwe kabinet op zeer korte termijn uit de bus zal komen. Wanneer wij tenslotte onze wens aan de vele andere uitgesproken en niet uitgesproken wensen mo gen toevoegen, dan willen wij de verzuchting slaken: dat het een droom van een kabinet moge worden (Nadruk verboden.) De chauffeurs van een vracht auto en een toerwagen, die op enige afstand achter elkander op de autoweg tussen Frankfort en Kassei reden, ondergingen de verrassing van hun leven toen zij bemerkten dat een laag over vliegende .straaljager klaarblijke- lijk wilde proberen tussen de bei de voertuigen in op de weg te lan den. De piloot bleek echter tot de conclusie te komen dat deze ma noeuvre te riskant was en landde keurig op de grasstrook tussen beide rijbanen in. Het was een toestel van het 48ste Ameri kaanse eskader uit Chaumong (Frankrijk), dat verdwaald was geraakt en in brandstofnood was komen te verkeren. De Engelse kolenraad, die de genationaliseerde kolenmijnin dustrie exploiteert, heeft bekend gemaakt, dat de kolenprijzen voor de duur van 12 maanden zijn bevroren. Naar men in eco nomische kringen te Londen ver neemt, overweegt de regering ook de prijzen van de genationali seerde vervoersbedrijven en elek triciteitsbedrijven te blokkeren. Dinsdag a.s. zullen de leiders van deze bedrijven dit voornemen bespreken in een bijeenkomst, die gepresideerd zal worden door de minister-president, sir Antho ny Eden. De Engelse regering hoopt in de loop van de volgende week tegelijkertijd of afzonderlijk ver scheidene andere maatregelen tot bestrijding van de inflatie be kend te maken, waarbij een ver mindering van de staatsuitgaven en vermoedelijk wederinvoering van bepaalde contróle-maatrege- len, met name op de bouwnijver heid. De vermindering der staats uitgaven zal waarschijnlijk niet meer dan 80- miljoen pdst. bedra gen. Dit is nog geen twee pro cent van de totale begroting en minstens de helft van dit bedrag zal worden verkregen door be snoeiing van de uitgaven voor de verdediging. Nadat de prijzen van de gena tionaliseerde bedrijven zullen zijn geblokkeerd, zal sir Anthony Eden persoonlijk het vraagstuk van de stabilisatie van de lonen en prijzen bestuderen. Hij zal zich waarschijnlijk tot de parti culiere industrie richten met een verzoek om vrijwillige prijsbe- heersing. Ook wordt verwacht, dat de premier de vakbonden zal verzoeken hun looneisen te ma- tigen, waarbij hij zal toezeggen, dat de prijzen zullen worden ge stabiliseerd. Boven de prefectuur van Gifoe, in Zuid-Japan, heeft een kwartier lang een plotseling opgestoken storm gewoed die gepaard gingen met hagelstenen ter grootte van een mansvuist. 75 Japanners lie pen verwondingen op, terwijl er voor meer dan tien miljoen gul den schade werd aangericht. Ruim tweehonderd elektrici- teitsmasten werden beschadigd, waardoor de stroomlevering ge deeltelijk moest worden gestaakt. Meer dan 200.000 ruiten sneuvel den, de daken van ongeveer hon derd huizen werden vernield en een vierhonderd tal schuttingen woei om. Twee nieuwe torpedobootja- gers, de „Jafo" en de „Elat" die Israël een jaar geleden van Groot-Brittannië heeft aange kocht, zijn te Haifa aangekomen. Leden van de regering waren voor de verwelkoming aanwezig. De bei van Tunis heeft donder dag zijn handtekening geplaatst onder de regeling tot democrati sering van het bestuur. Aan de bestuursbevoegdheid van stam hoofden komt een einde. In plaats daarvan komen er 14 bestuurs- districten met gouverneurs aan het hoofd. Tientallen stamhoof den, z.g. caids, zijn ontslagen. Slechts twee worden gouverneur. De andere gouverneurs zijn poli tici, die de gematigd nationalis tische regering van premier Ha- bib Bourguitoa steunen. De commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer heeft haar voorlopig verslag uitgebracht over het ontwerp van wet tot verplichtstelling van de notariële akte bij de levering van onroe rende zaken en bij de vestiging van zakelijke rechten op onroe rende zaken. Sommige leden verklaarden het onnodig te oordelen, in uitvoeri ge beschouwingen hieromtrent te treden na hetgeen ter zake in de Tweede Kamer was verhandeld. Deze leden achtten geen termen aanwezig om bij de behandeling van dit wetsontwerp in een be spreking te treden van de posi tie van de notarissen en al het geen daarmede samenhangt. Vele andere leden verklaarden zich eveneens met dit wetsont werp te kunnen verenigen. Ook zij juichten toe, dat de in de prak tijk bestaande uitzonderingen, welke in de aanvankelijk ont worpen regeling erkenning had den gevonden, daaruit op initia tief van de Tweede Kamer deels waren verwijderd en anderdeels, wat de zaakwaarnemers betreft, waren beperkt. De hier aan het woord zijnde leden erkenden, dat voor trans- ONBEPERKTE GAEAN1R VERING \KZKTFABRIEKEN TE ZEVENBERG*» Bij Le Khroub ten zuiden van Constantine (Oost-Algerië) is donderdag een bende van 15 op standelingen geheel vernietigd. Onder de gesneuvelden bevond zich een bekend rebellenleider, zo is in Constantine vernomen. Volgens een verslag van een ooggetuige zijn woensdag bij de aanval op een konvooi tirailleurs tussen Slissen en Le Telagh twaalf militairen gedood. Vier ti railleurs worden vermist. Er zijn twee gewonden volgens een oog getuige, die vrijdag in Oran ar riveerde. acties, waarbij de overheid of een daarmede gelijk te stellen publiekrechtelijk lichaam partij is, het vereiste van een notariële akte niet zo urgent is. Niettemin verdient het h.i. aanbeveling, dat het beginsel, in het wetsontwerp neergelegd, consequent toepas sing gaat vinden, ook in minder dringende gevallen. De excepties, voor de bestaande zaakwaarne merskantoren gemaakt, achtten zij aanvaardbaar, mede gelet op de noodzakelijkheid van er kenning van verkregen rechten. Verscheidene leden echter be treurden zeer, dat, wanneer dit wetsontwerp tot wet zal zijn ver heven, de verplichtstelling van een notariële akte ook voor de overheid zal gelden. Huns inziens is in de praktijk de behoefte aan een zodanig, ook voor de over heid dwingend, voorschrift niet gebleken. Italiaan overleed tweemaal op één dag Een 25-jarige Italiaanse oor logsinvalide, Gennaro Maisto. is donderdag tweemaal overleden. Hij werd op straat door een hartaanval getroffen en naar een ziekenhuis overgebracht, waar de dokters verklaarden dat hij over leden was. Een vriend geloofde dat niet. Hij liet de „overledene" met de voeten in 'n emmer warm water plaatsen en paste een hart massage toe, tot deze de ogen opende en de vinger bewoog. 't Wonder deed als 'n lopend vuurtje de ronde en de dokters stelden een nieuw onderzoek in terwijl zich voor 't ziekenhuis 'n grote menigte verzamelde. Tij dens het onderzoek verstijfde de „dode" echter opnieuw, ditmaal definitief. OOST Tcrreadorsmantel voor de Paus De Spaanse stierenvechters zullen de Paus, bij hun aanstaan de bezoek aan Rome, een torrea- dorsmantel aanbieden. Het initia tief hiertoe vloeit voort uit de ge woonte volgens welke de stieren vechters hun mooist mantels aan Maria-heiligdommen ter beschik king stellen voor drapering van Mariabeelden. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Vic. S. den Blaauwen. Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen; 2.30 uur Eerw. heer G. Nieuwenhuijsen, van Den Haag. Hontenisse: 2 uur Ds. K. Verbeek. Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan. (Bed. H. Avondmaal.) Philippine: 2.30 uur Ds. A. C. Hon- ders. Sas van Gent: 10 uur Ds. A. C. Honders. Sluiskil: 10 uur Ds. K. Verbeek van Hontenisse. Terneuzen: 10 uur Vicaris J. Lal- _leman; 3 uur Ds. J. Scholten; 7 uur Ds G. J. van Embden, van Zoeterwo'ude. (Jeugddienst.) Zaamslag: 9.30 u. Ds. G. Jansma: 2.30 uur Ds G. Jansma. Bed. _H. Doop.) GEREFORMEERDE KERK. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. F. L. Schalkwijk. Terneuzen: 10 uur en 3.30 uur Ds. H. Pestman. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. GEREFORMEERDE KERK. (Qnderh. Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. A. Kuyper, van Axel, (Viering H.- Avondmaal. Terneuzen: 10 uur Ds. Krijten- burg, van Zaamslag; 3 uur Ds. C. J. Breen. Pineau, de Franse minister van Buitenlandse Zaken, heeft aan het einde van zijn bezoek aan Amei ika te New York op een persconferentie verklaard dat zijn regering geen Amerikaanse hulp nodig heeft bij de oplossing van de kwestie-Algerië. Dit was een zuiver binnenlandse aangele genheid die Frankrijk zelf in orde moet brengen. Van de bondgeno ten werd alleen verwacht dat zij dit standpunt eerbiedigden. Tijdens zijn recente bezoek aan de Sowjet-Unie had hij geconsta teerd, dat er twijfel was begon nen te rijzen aan de betekenis van de overheid in de nationale economie. Waarschijnlijk zou in de Sowjet-Unie de eerste jaren de economische strijd wel op de voorgrond staan, maar het wes ten moest zijn beveiligingsstel sel op peil houden. De Russen moesten geen indruk van zwakte 23). Door JOSEPH HOCKING (Nadruk verboden). Intussen was Brichtauer met zijn gasten aan tafel gegaan en Peters bediende vol trots. Hij kon zijn ontroering en blijdschap nauwelijks verbergen. Alleen viel het hem een beetje tegen, dat mijnheer Robert geen enkel glas wilde drinken van de zeldzame, oude wijnen, die hij ontkurkt had voor de gelegenheid. De maaltijd verliep heel gezel lig en ofschoon Brichtauer ge zegd had, dat hij geen woord over zaken wilde spreken, verkreeg hij ongemerkt toch allerlei voor hem gewichtige inlichtingen. Toen de lunch was afgelopen en Peters koffie en sigaren bracht, verdween juffrouw Diel van de tafel. „U kunt zich niet voorstellen, hoe gelukkig ik me gevoel", zei ze, afscheid nemend. „Vanmor gen nog zou ik hier vandaan gaan en nu. „Moet u er rekenen, dat u hier blijft, juffrouw Diel", zei Brich tauer hartelijk. „Ik hoef dus niet weg van u?" „Natuurlijk niet. Ik heb liefst, dat er niemand weggaat. Ik zal heus mijn best doen om een mo del huisvader te zijn!" „Ik hebik heb altijd vertrouwen in u gehad, mijnheer I Robert.ik heb altijd wel ge- I zegd, dat u een goed karakter hadWelke kamer wilt u heb- ben, mijnheer Robert? Uw va ders kamer of een andere?" Brichtauer voelde een koude rilling over zijn rug. Aan die vraag had hij nog niet gedacht. „Ik.... ik denk van niet.... dat is te zeggen, ik moest vaders ka mer maar niet nemen", zei hij haperend. „Weet u watwe moesten vanmiddag maar eens gaan kijken, welke kamer het best geschikt is. Ik heb nogal veel keus". „Zeker mijnheerik zal vast alle bedden in orde laten maken, en. ja, ik vond het verschrik kelijk, toen uw oom verleden woensdag in de kamer van uw vader slapen wilde". „Stond hij daar werkelijk op?" „Ja. hij scheen het als zijn recht te beschouwen. En mijn heer Arthur heeft uw kamer in gebruik gehad". „Enfindat is nu uit", zei Brichtauer. „Als ik het maar vóór vijven weet' mijnheer, dan is het vroeg genoeg. Want er moet een lekker vuurtje in de haard branden, nietwaar?" „Jaik zal het tijdig genoeg laten weten". „En wilt u werkelijk vanmid dag geen zaken bespreken mijn heer?" vroeg Dolger, zodra de huishoudster weg was. „Neen.... ik voel me er hele maal niet voor gestemd. Ik wil ilever een paar dagen wat op verhaal komen. Ik ben zo lang weg geweest, dat ik me een beet je vreemd voel, dat is te begrij pen, nietwaar?" „Ja, dat begrijpen we natuur lijk, mijnheer Robert", viel Bin nen hem bij. „Maar ik zou mijn boeken wel hier kunnen laten. En als u wilt, dan kan ik blijven en u alles uitleggen". „Vandaag nietheus, ik ben niet in de stemming. Laat de boeken maar hier. Misschien, dat ik ze vanavond op mijn gemak eens inkijk. Ener is toch wel ergens een plattegrond van de bezitting?" „Natuurlijk, mijnheer. in de brandkast van de bibliotheek. Peters heeft de sleutels.'' „Mooi zo, en als u, mijnheer Dolger, soms nog papieren hebt, die me de verdere besprekingen zouden vergemakkelijken, dan.." „O, die zal ik u vanavond stu ren. Ik ben geheel tot uw dienst." HOOFDSTUK IX. De predikant. Brichtauer voelde zich totaal overbluft door de loop der ge beurtenissen. „Het is al te gemakkelijk ge gaan", dacht hij bij zichzelf, „en dat maakt me een beetje be nauwd. Maar ja, wat moesten ze ook voor tegenwerpingen maken? Als ik er maar goed aan blijf denken dat Wilhelm Brichtauer niet meer bestaat en dat Robert Reichmann thuisgekomen is om zijn erfdeel op te eisen". Hij verliet de eetkamer en be gaf zich naar buiten. De lanen waren keurig onderhouden; er groeide geen onkruid in de moes tuin en de gebouwen zaten goed in de verf. Toen hij de bloemen tuin inliep, groette een oude man hem eerbiedig. „Welkom, mijn heer Robert! U kent rhe toch ze ker nog wel?" „Natuurlijk, natuurlijk.laat eens kijken je bent immers...." „Ludwig Jorch, mijnheer. Ja, ik dacht wel, dat u me nog zou kennen. Ik ben erg blij, dat ik u weer terugzie. Ik heb uw vader veertig jaar lang trouw gediend. Ja, ja.... ik ben wel niet meer de oude van vroeger, maar de oude landheer zei altijd tegen me: We worden samen een dagje ouder, hè Ludwig? JaJa. eh daarom was het zo erg voor me, toen ik werd opgezegd" „Wat?" „Ja, meneer.... meneer Arthur zei, dat ik tegen het eind van de week ontslagen was. Hij zei, dat ik te oud was voor mijn werk. Och meneer, dat was toch zo hard. U moet rekenen, dat ik mijn hele leven hier geweest ben". (Wordt vervolgd). CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. (Vlooswijkstraat.) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur. en 6 uur Ds. Aangeenbrug. Hoek: 9.30 uur en 2 u. leesdienst. GEREF. GEMEENTE. (Gebouw „Pro Rege".) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEELS. Terneuzen: 10 uur en 7 uur Sa menkomsten. DOOPSGEZINDE KRING. Terneuzen: 10.30 uur Ds. O. Else- man, van Bergen op Zoom. (Zaal: Noordstraat 18.) ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H. H. Missen Philippine: 7.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen WOENSDAG 27 JUNI. GEREF. GEMEENTE. (Gebouw „Pro Rege".) Terneuzen: 7.30 uur Ds. M. Heer schap, van Borssele DONDERDAG 28 JUNI. NED. HERV. KERK. Hontenisse: 2.30 uur Ds. K. Ver beek (Huwelijks-bevestiging.) WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 24 JUNI. NED. HERV. KERK. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Even huis. (Bed. H. Avondmaal) Br^skens: 10 uur Ds. J. H van Beusekom. Cadzand: 10 uur Ds A C W ten Cate. Groede: 11 uur Ds. M. de Jong Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. J Eijgen- daal. (Voorber. H A.) Nieuwvliet: 10 uur Ds J van de Graaff Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen; 7 uur Ds W. S Hugo van Dalen. (Lit. Lofzang. RetranchementGoen opgave Schoondijke: 9.30 uur Ds M* d' Jong, van Groede. (Bed H D. Sluis: 9.30 uur Ds. L. P. W. Groen veld (Bed. H. Avondmaal.) St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds L P. W. Groenveld. Waterlandkerkje: 10 uur Ds VV. B. Bergsma. IJzendijke: 10 uur Ds. J. Scholten, van Terneuzen. Zuidzande: 9.30 uur Ds. S. de Roos. DONDERDAG 28 JUNI. Biervliet: 2.30 uur Ds. W S. Éven- huis. (Huwelijks-inzegening.)

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5