Rede van Dulies Het verongelukte Venezolaanse vliegtuig Franse regering wint vertrouwensstemmingen Brits plan voor Cyprus Landbouwtentoonstelling in Domburg geopend Onderzoek naar beweerde knoeierijen in België HET WEER WEEKBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Radio Tazelaar VRIJDAG 22 JUNI 1956. 11e Jaargang Nr 3797 EERSTE BLAD Scherp contrast tussen hei despotisme en de democratie OP DRIE MOTOREN BINNEN Duizend kilometer met een stopgezette motor Mijn stofzuiger V. EXCELSIOR HET KLASSEMERK al meer dan 30 jaar Nederlandse schepen ondervinden last van een staking in Edinburgh AUTO EN TELEVISIE Laatste gesprekken Regering bepaalt definitieve houding ten aanzien van Cyprus Verleden met kameraden - Toekomst met Marylin Monroe Van groot belang voor de landbouw in het gewest Zeeland EEN PROVINCIAAL ZEEUWS DELTA-BUREAU OTTO JOHN IN HET ZIEKENHUIS Amnestie in Oost-Duitsland Ir. M. A. Geuze Herverkaveling gaat te langzaam Hoge functionarissen bij deze knoeierijen betrokken? GEVECHT IN OOST-MAROKKO VERKLARING VAN RIESEL zou verbinding Honoloeloe Tsjecho-Slowakije eist schadevergoeding van de Verenigde Staten VERKEERSONGEVAL rrankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdrèdacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal: per maand f 1.80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties5 regels f 1, iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adree Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dalles, heeft donderdag op een bijeenkomst in San Francisco ver klaard, dat er een scherp con trast bestaat tussen het „despo tisme" van het communisme in de Sowjet-Unie en China en de voordelen van de democratie in de vrije wereld. De huidige Sowjet-leiders, eens Stalins nauwste medewerkers, moeten nu toegeven, dat. als hun stelsel eenmaal aan een land is opgelegd, er ,.geen middelen be staan om de grofste misbruiken te verhinderen", aldus Dulles. Ohroesjtsjef's rede over Stalin was „de meest vernietigende ver oordeling van het despotisme, die ooit door een despoot is uitge sproken". „Het communistische stelsel van de Sowjet-Unie ver schaft geen garanties tegen gro ve misbruiken als waarvan Chroesjtsjef getuigde". Slechts de dood of geweld kan een einde maken aan wanbestuur en zelfs dat geeft geen zekerheid, aldus Dulles, want Beria, die volgens Chroesjtsjef nog erger was dan Stalin, zou Stalin waarschijnlijk opgevolgd zijn als hij niet met geweld was uitgeschakeld. De mannen die nu in de Sow jet-Unie aan de macht zijn, wis ten onder Stalin zeer goed wat er gaande was. Chroesjtsjef en Boelgariin hebben geprofiteerd van Stalin's zuiveringen binnen de partij, zo verklaarde Dulles. De Sowjet-leiders schijnen een herhaling van Stalin's wanbe heer te willen verhinderen, doch „deze winst is niet geboekt door de Chinese communistische par tij, die haar stelsel in Azië tracht uit te breiden". Dulles verklaarde, dat als het communisme op eigen verdien sten zou kunnen winnen in geval van een absoluut vrije keuze, de communisten dit moeten bewij zen. Olp de Geneefse topconfe rentie hebben de Sowjet-leiders vorig jaar juli aan het Duitse volk vrije verkiezingen beloofd. Zeventien miljoen Duitsers ken nen het communisme uit de eer ste hand en de meeste anderen hebben ooggetuigeverslagen ge hoord. Waarom verklaart de Sowjet-Unie nu, evenals op de Geneefse minister-conferentie van vorig jaar november, dat zij geen vrije verkiezingen kan toe staan? Vreest zij dat het Duitse volk zich zal afwenden van de z.g. „sociale winst" die het com munistische regiem -aan Oost- Duitsland heeft opgelegd?, zo vroeg hij. De Sowjet-leiders verklaren nu wel dat zij het gebruik van ge weld willen afzweren, doch het Westen zou dwaas zijn als het meende dat het gevaar voorbij is en dat de politiek van weder zijdse veiligheid, waarop de oude Sowjet-tactiek gestrand is, opge geven kan worden. De Sowjet-industrie werkt nog uit alle macht aan de ontwikke ling van krachtiger atoom- en waterstofwapens. Bovendien ont wikkelen de Sowjets een nieuwe „indirecte agressie" door middel van technici, die deel uitmaken van het politieke apparaat van het internationale commuuisme, en die zij in landen die economi sche hulp kunnen gebruiken als agenten willen plaatsen. Geweld is de „klassieke en na tuurlijke tactiek" van het com munisme,' aldus Dulles. De vrije landen mogen daarom hun waak zaamheid niet laten verslappen en zij moeten hun politiek ter ver zekering van de vrede handha ven. Wij kunnen hopen, dat de krachten die nu in de Sowjet- Unie en de communistische lan den aan het werk zijn, de com munistische leiders steeds meer zullen brengen tot naleving van de beginselen der vrijheid. Zo zal het begin van een tijdperk van werkelijk liberalisme in de ge hele wereld kunnen aanbreken. Voor de eerste maal in vele ja ren is die mogelijkheid nu dui delijk zichtbaar, zo besloot Fos ter Dulles. Woensdag, vlak na de ramp met de Venezolaanse Supercon- stellation, die het New Yorkse vliegveld niet meer op drie moto ren heeft kunnen halen, is een vliegtuig van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij uit Ko penhagen op drie van zijn vier motoren veilig op Idlewild bin nengekomen. Het had 22 mensen aan boord en ongeveer duizend km met een stopgezette motor moeten vliegen. ■ftDe drie Turkse oud-ministers, die is het november van het vo rige jaar tot aftreden werden ge dwongen nadat zij ervan waren beschuldigd hun invloed te heb ben gebruikt voor commerciële belangen, zijn gerehabiliteerd. Tengevolge van een onofficiële staking ligt in de haven van Edinburgh het werk op zeventien schepen stil. Enige schepen heb ben een bederfelijke lading, zo als een schip dat donderdagoch tend met een lading van 250 ton fruit en groente uit Nederland aankwam. Ook kunnen vijftig os sen, die voor Nederland zijn be stemd, niet worden verscheept. De staking begon woensdag, toen de havenarbeiders voor het lossen van een lading zwavel uit de V. S. een toeslag eisten, omdat zij dit werk schadelijk voor hun gezondheid achtten. De Britse minister van Verkeer Harold Watkinson, heeft blijk ge geven van een vooruitziende blik. Hij heeft een amendement voor gesteld op de wet over de inrich ting van auto's waarin het aan brengen van een televisie-ontvan ger op het dashboard wordt ver boden. De minister vreest name lijk, dat de bestuurder door het kijken naar een televisie-uitzen ding teveel zou worden afgeleid. Het burgerluchtvaartbureau te New York heeft de laatste ge sprekken, die tussen de woensdag bij New York verongelukte Vene zolaanse superconstellation, het vliegtuig van de kustwacht, de vlieghaven Idlewild en een niet geïdentificeerd vliegtuig zijn ge voerd, vrijgegeven. De Venezolaan, die kort na het vertrek van New York naar Ca racas motorstoring had gekre gen, was reeds weer op terugweg naar Idlewild. De gezagvoerder, Luis Plata, deelde per radio mee: „We dalen nogal langzaam. Mo tor nummer twee draait nog steeds over zijn toeren, we kun nen hem niet in vaanstand krij- gen". Idlewild: „Zeg eens, lozen jul lie benzine onderweg?". Superconnie: „Neen, we lozen onderweg geen benzine, mis schien hebben we benzine nodig om op deze hoogte te blijven. In- Nc r rdistraat 21 Telef. 2361 TERNEUZEN Exclusief Dealer V Premier Mollet heeft donder-i ring, die het nu al drie maal heeft dag bij de stemming in derde lezing over het voorstel tot ver- hoginp van de ouderdomspensioe nen, waaraan hij de vertrouwens kwestie had verbonden, de steun van' de overgrote meerderheid van de leden der nationale verga dering gekregen. Het plan, dat de schatkist jaar lijks 1,4 miljard gulden extra zal kosten, werd als geheel met 341 tegen 35 stemmen aanvaard. Tevoren had de regering nog twee vertrouwensstemmingen ge wonnen, de één over de instelling van een belasting op auto's en een verhoging van de inkomsten belasting ter dekking van de ex tra-uitgaven voor de pensioenen en de andere betreffende de \er- werping van een door de senaat aangebracht amendement, waar door de strekking van het wets voorstel werd beperkt. De Senaat, die het ontwerp reeds twee maal heeft verworpen, zal zich er waarschijnlijk vrijdag nog eens over uitspreken. Als het voorstel dan weer wordt verwor pen. krijgt de nationale vergade- Van gezaghebbende zijde wordt te Londen vernomen, dat de Brit se regering thans definitief haar houding ten aanzien van Cyprus heeft bepaald. Een met gouver neur Harding opgesteld plan zal binnenkort aan het Lagerhuis worden voorgelegd. Volgens mededelingen uit niet- officiële bron houdt het plan het volgende in: Het opstellen van 'n grondwet en het verlenen van een grote mate van interne autono mie. De bepaling van een datum waarop de Cyprioten zelf over hun toekomst kunnen beslissen. Amnestie onder zekere voor waarden voor leden van da verzetsbeweging EOKA. Het waarborgen van de rechten der Turkse minderheid. Het vaststellen van een datum voor zelfbeschikking heeft de grootste moeilijkheden opgele verd, zo meent men te weten. Men dacht aan het belang van Cyprus als militaire basis en aan de bezwaren van Turkije. DE JACHT OP GRIVAS. Om te voorkomen dat de leider van de verzetsbeweging op Cy prus, Grivas, het eiland verlaat, zullen havens en kusten worden bewaakt. In Limassol is een Griekse Cy prioot, die binnenkort naar Grie kenland gaat voor een operatie, ondervraagd. De Britten hielden rekening met de mogelijkheid dat hij Grivas was. BRITSE SOLDAAT DOOD GESCHOTEN. In Larnaca, in het zuiden van Cyprus, is donderdag een Britse soldaat, die in een militair voer tuig reed, door een verzetsman doodgeschoten. Veiligheidstroe pen zijn een grote actie begonnen om de dader te pakken. De bekende Amerikaanse to neelschrijver Arthur Miller („Dood van een handelsreiziger") heeft donderdag te Washington verklaard vóór 13 juli met Ma rilyn Monroe te zullen trouwen. Hij deed deze mededeling voor de commissie voor on-Amerikaan- se activiteiten, doch zijn toekom stig huwelijk viel niet onder deze term. Hij werd ondervraagd in verband met de uitgifte van Ame rikaanse paspoorten. Volgens de Amerikaanse wet kan de regering een paspoort weigeren als zij ge looft dat zulks in het algemeen belang is. Miller verklaarde in het verle den communistische actiegroepen gesteund te hebben, doch hij- zei dat hij op het ogenblik zo iets niet meer zou doen. goedgekeurd, het laatste woord. De bezwaren tegen het wetsont werp gelden niet zo zeer de ver hoging van de pensioenen als wel de manier, waarop de benodigde gelden moeten worden verkregen. Ook de tegenstanders erkennen dat de bejaarden in grote moei lijkheden verkeren als gevolg van de stijgende prijzen. De voorgenomen belasting op auto's zal de autobezitters gemid deld acht gulden per jaar kosten. Bij de behandeling in derde le zing had de regering zich bereid verklaard, een voorgestelde weel debelasting te laten vervallen en daarvoor in de plaats een belas ting op nieuwe sportauto's en particuliere auto's in het oezit van handelsonderneming-n te stellen. Jhr. mr. T. A. J. W. Schorer, lid van de Provinciale Staten van Zeeland, heeft aan Gedeputeerde Staten van Zeeland de vraag ge steld of het niet aanbeveling ver dient op korte termijn een pro vinciaal Zeeuws Delta bureau in te stellen. Door dit bureau, dat onderge schikt zou zijn aan Gedeputeerde Staten, zouden met behulp van Zeeuwse deskundigen de Zeeuw se belangen bij het Delta plan op het terrein van waterstaatkunde, economie, planologie, sociologie, en cultuur, kunnen worden geco ördineerd. Met de resultaten van dit onderzoek kan het Provinciaal Bestuur van Zeeland van advies gediend worden, bij het vaststel len van zijn beleidlijn in de kwes tie van het Delta-plan. Jhr. Schorer meent dat het on langs ingestelde technisch-water- staatkundig bureau voor bijzon dere werken van de Provinciale Waterstaat hiervoor niet ge schikt is. Het gevaar, dat door anderen (bijv. het Rijk) voor Zeeland toekomstbepalende maat regelen zullen worden genomen, waarbij geen voldoende rekening kan worden met de Zeeuwse in dien mogelijk, probeer ons op 't radarscherm te krijgen". Kustwachtvliegtuig: „Wij zijn nu ongeveer 15 mijl van jullie vandaan. We ontsteken ons lan- dingslicht". Superconnie: „We zien jullie nu...O.K., nu gaan we dalen... We zullen wat benzine moeten lozen over een minuut of vijf. Kunnen we lozen en dan jullie volgen?". Kustwachtvliegtuig: „Je kunt benzine lozen". Superconnie: „We zijn gereed om benzine te lozen...we hebben New York in zicht Dat waren Plata's laatste woor den door de aether. Een radiostem van een niet geïdentificeerd vliegtuig in de na bijheid waarschuwde plotseling: „Breng je snelheid op ongeveer 160.je staat in brand". Kustwachtvliegtuig: „Hij staat in brand. We houden hem in het °°S"- Het onbekende vliegtuig: „Hij is neergestort en verbrand. Er is nog wat vuur op het water... Zo werd in enkele minuten tijds het lot van 74 mensen bezegeld. Tot nu toe zijn de stoffelijke overschotten van zes inzittenden j zichten, moet worden voorkomen, Dr. Otto John, de voormalige leider van de Westduitse veilig heidsdienst, die naar het oosten uitweek en terugkeerde, is van de gevangenis naar 't ziekenhuis overgebracht. Hij wordt vastge houden onder verdenking van verraad en blijft in arrest. De Oostduitse regering heeft medegedeeld dat ongeveer 19.000 gevangenen, voor hun straftijd om was, op vrije voeten zijn ge steld. Volgens het regeringsblad „Neues Deutschland" bevinden zich onder de vrijgelatenen 691 soci aal - dem oer at en van de Landbouwjongerenge- meenschap volksdansen uit. Na deze officiële opening kwam de Z. L. M. in algemene vergade ring bijeen. Deze vergadering werd onder meer bijgewoond door de Commissaris der Konin gin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, het lid van Gede puteerde Staten de heer Van der Weel, het voltallig college van B. en W. van Domburg, voorts de voorzitter van het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité, de vertegenwoordigsters van de Bond van Plattelandsvrouwen, van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap, de voorzitter van de Kamer van Koophandel, de secretaris van de Noord-Bra bantse Maatschappij van Land bouw en het Tweede Kamerlid Hierna voerden de jongeren baron Van der Feltz. De voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij ir. M. A. Geuze heeft gistermiddag de land bouwtentoonstelling van deze maatschappij te Domburg ge opend. Hjj zei daarbij dat deze tentoon stelling van groot belang is voor de landbouw in het gewest Zee land, en in het bijzonder op Wal cheren. Onmiddellijk na de opening door de heer Geuze werd een vlaggenparade gehouden en werd de vlag van de Zeeuwse Land- oouw Maatschappij door de voor zitter in top gehesen. Daarna weerklonk het volkslied. Niet doeltreffend doorwerken op het terrein van de herverka veling leidt tot duurdere exploi tatie, tot noodzakelijke hogere schadevergoedingen en dus tot hogere totaalkosten. Ir. Geuze hoopte bij een nieuw kabinet een royalere prijspolitiek voor de landbouwprodukten te vinden. Hij constateerde, dat de opmerkingen die hij negen jaar geleden op de algemene zomer vergadering van de Zeeuwse landbouwmaatschappij te Middel burg had laten horen met betrek king tot de herverkaveling, nog steeds onverminderd van kracht zijn. Een feit is, zeide hij, dat een herverkavelingsoperatie te lang kan duren. Dit betekent, dat een eenmaal begonnen verkaveling vlot en met partieel hoge bedra gen per jaar gefinancierd moet worden. Want in plaats van te be zuinigen, snijdt de overheid zich nu financieel zelf in de vingers, terwijl men verder slechts onlust gevoelens onder de bevolking in de betrokken gebieden veroor zaakt. Het gaat niet alleen om Het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft donder dag bekend gemaakt, dat aan de procureur-generaal is verzocht, een onderzoek in te stellen naar aanleiding van berichten, waarin de eer van zekere ambtenaren in twijfel wordt getrokken". Het ver zoek is uitgegaan van de depar tementen van Buitenlandse Zaken en buitenlandse handel. In officiële kringen wordt het stilzwijgen over de kwestie be waard. Naar verluidt gaat het om knoeierijen van tamelijk grote omvang, waarbij twee of drie hoge functionarissen van het mi nisterie vein Buitenlandse Handel en een Belgische consul in cen- traal-Europa zouden zijn betrok ken. Volgens het Belgische blad „Le Soir" geldt het onderzoek Freddy Feldheim, consul in Liechten stein en beheerder van maat schappijen, Olivier Gerard, direc teur-generaal van Buitenlandse Handel met de rang van ambassa deur, en G. Fried'berg, directeur van de afdeling buitenlandse markten. De betrokkenen zouden in een periode vóór 1953 bij de uitoefening van hun ambt be paalde goederenoverdrachten hen- ben begunstigd' ten voordele van een leerlooierij te Zaventhem, waar maandag huiszoeking werd verricht. Van deze fabriek is de genoemde consul de beheerder. Verscheidene personeelsleden van de onderneming zouden zijn on dervraagd, aldus „Le Soir". passer en liniaal, hectares en schattingen, maar om het levens geluk en de levensmogelijkheid van de mensen, riep hij uit. Met betrekking tot de vraag, of niet een verlenging van de ter mijn, waarover door de eigenaren van de bij de verbetering betrok ken gronden een verkavelings rente is verschuldigd, noodzake lijk is, meende ir Geuze, dat het niet billijk is om ze laten betalen door één geslacht, waar het ko mende er de volledigste vruchten van zal plukken. Ook roerde hij het punt aan, dat, naar hij zeide, het laatste half jaar in landbouwkringen een steeds groeiende ontevredenheid schept: het feit dat de landbouw niet deelt in de gestegen nationa le welvaart. Dit is te wijten, meende ir Geu ze, aan de opgetreden wanver houding tussen opbrengstprijzen en kosten. De gemiddelde op brengsten per 100,kosten, die in de zeekleigebieden in de jaren 1948 tot 1953 lagen tussen 126 147, daalden in 1954 tot 124 en in 1954/1955 tot 115, terwijl tijdens de eerste na-oorlogse jaren de richtlijn voor de landbouw bij de prijsbeheersing was, een beloning volgens een landelijk gemiddelde marge van 20 van de kosten per produkt. Deze wanverhouding is mede ontstaan door de schriele prijs politiek van de voormalige rege ring, aldus spreker. Deze kale kostprijsgaranties geven voorts geen winst om te investeren. En willen wij bijblijven met of voor uit blijven op het buitenland, dan zal hier zeer veel in verbeterd moeten worden, besloot ir Geuze. Na de openingsrede van de heer Geuze sprak de heer J. O. H. de Veer, voorzitter van het Produktschap van Vee en Vlees over de vleespositie in Neder land. Spreker herinnerde aan het feit, dat de veestapel vrij is van mond- en klauwzeer, van t.b.c. en van abortus. Hij legde vooral de nadruk op de bestrij ding van de abortus, die in het oosten van ons land thans wordt gevoerd en hij waarschuwde vooral het westen en zuiden, geborgen. I aldus jhr. Schorer. De Franse strijdkrachten heb ben woensdag bij een gevecht Arbeidsleider Harry Bridges buurt van de grens met Algerië, San 1 rancisco Kunnen elf man aan doden verloren. De verbreken en beide havens opstandelingen hadden „ernstige s^jj leggen verliezen" geleden. Er werden vijftien doden op het slagveld ge-victor Riesel, de Amerikaanse vonden. Nabij Sidi-bel-Abbes in het Al gerijnse departement Oran is 'n Frans legerconvooi in een hinder laag gelopen. Tien soldaten wer den gedood en zeven gewond. Tsjecho Slowakije heeft van de V.S. een schadevergoeding van 5.525.374 kronen (ongeveer drie miljoen gulden) geëist voor het verongelukken van een Tsjecho- slowaaks passagiersvliegtuig in januari j.l„ dat aan een botsing met een Amerikaanse propagan- daballon te wijten zou zijn ge weest. Bij dit ongeluk kwamen 22 personen om> het leven, terwijl er vier werden gewond. EEN DODE BIJ Woensdagavond werd de 22- jarige militair D. D. Z. op de Oude Zijds Voorburgwal te Am sterdam door een motor aangere den. De 21-jarige mej. C. M. V„ die op de duo van de motor zat, werd tegen de straat geslingerd en kreeg een schedelbasisfrac- tuur. Bij aankomst in het Binnen gasthuis bleek zij te zijn overle den. De militair kreeg een hersen schudding en is naar een militair ziekenhuis overgebracht. De be stuurder van de motor, W. W„ brak zijn rechterarm en kreeg enige hoofdwonden. Hij is opge nomen in het ziekenhuis aan het Weesperplein. goed uit te kijken bij de aankoop van vee dat uit het oosten komt, opdat het vee vooral abortusvrij zou zijn. Hij achtte dit van groot belang voor de export. Voorts besprak hij de verschillende mo gelijkheden van de verbetering van de veestapel vooral voor de voorziening in de vleesbehoefte. Onder meer merkje hij op, dat uit de statistiek gebleken is, dat het aantal paarden in Nederland sterk achteruit loopt, terwijl ook de gemiddelde leeftijd van deze dieren sterk stijgt. Aan het slot van de bijeenkomst richtte de Commissaris der Ko ningin het woord tot de vergade ring. Hij deelde mede dat binnen zeer korte tijd een commissie zal worden ingesteld teneinde de ge volgen voor de agrarische sector van "de uitvoering van het Delta plan en het drie-eilandenplan te bestuderen. Hij zei verder, dat Walcheren veel verbeterd is wat de wegen betreft en door de her verkaveling e.d., maar dat daar tegenover een andere bedreiging staat, n.l. dat de bestrijding van het gevaar van het water, leidt tot vernieling van het duinland schap. De duinen worden afge vlakt en daardoor verliest Wal cheren ook weer veel van zijn aantrekkelijkheid. Hij verzocht 'e boeren niet alleen te zien naar de agrarische belangen maar ook naar de aantrekkelijkheid van Walcheren. journalist die blind is geworden doordat hem enige tijd geleden door een onbekende zuur in net gezicht werd geworpen, heeft aan leden van een senaatscommissie verklaard, dat de linkse arbei dersleider Harry Bridges het in handen heeft om de strategisch belangrijke verbinding tussen Honoloeloe en San Francisco te verbreken en beide havens stil te leggen. Bridges is leider van een vakvereniging van havenaroei- ders (ILWUaan de Westkust. De Amerikaanse regering heeft vergeefs geprobeerd hem naar zijn geboorteland, Australië, te doen terugkeren. Riesel strijdt tegen de gangster praktijken onder de arbeiders. Hij werd door de senaats-commissie voor binnenlandse veiligheid ge hoord aan de vooravond van een openbaar onderzoek naar „com munistische bedrijvigheid in de havens". MEER ZON. Met noordwestelijke winden stroomde ook donderdag koude lucht over West-Europa, zodat bijna overal de temperaturen aan de lage kant bleven. In ons land kwamen de tempe raturen niet boven de 15 graden, terwijl in Zuid-Frankrijk slechts middagtemperaturen van 20 gra den werden gemeten. Intussen verplaatste zich een gebied van hoge luchtdruk, dat geheel ge vuld is met zachte en vochtige lucht, naar 't zeegebied ten west zuidwesten van Ierland. Het breidt zich nu ook naar onze om geving uit. In verband daarmee zal er van daag in ons land .over het alge meen vrij veel zon zijn. Doordat de aanvoer van koude lucht blijft voortduren is er in de tempera tuur nog niet veel verandering te verwachten. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot vrijdag avond Wisselende bewolking. Wisselende bewolking en over wegend droog weer. Meest mati ge wind tussen Noord en Noord west. Ongeveer dezelfde tempe raturen als gisteren. ZATERDAG 23 JUNI v.m. n.m. Breskens 1.52 2.20 Terneuzen 2.27 2.55 Hansweert 3.07 3.35 Walsoorden 3.17 3.45 ZON MAAN op onder op onder Juni. 22 4.22 21.06 20.27 3.45 23 4.22 21.06 21.06 4.38 24 4.22 21.06 21.39 5.37 25 4.23 21.06 22.06 6.40 26 4.23 21.06 22.29 7.45 27 4.24 21.06 22.48 8.51

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1