HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Kabinetsformateur ontvangt de fractieleiders "AKKERTJE" Turkse verklaring over Cyprus Communiqué over de Amerikaans- Franse besprekingen in de V. S. Pineau voor Amerikaanse persclub Vliegtuigongeluk nabij de Amerikaanse Ooslkust Twee overeenkomsten te Moskou ondertekend DONDERDAG 21 JUNI 1956. 11e Jaargang Nr 37% Nog in stadium van „polsen en onderzoek Gistermiddag is op het ministerie van Algemene Zaken het overleg begonnen waartoe dr. Drees de leiders van de grote fracties in de Tweede Kamer heeft uitge nodigd. NIEUWE ACTIE IN ALGERIE. Franse troepen gesteund door marine en luchtmacht in actie UITSLAG BOLIVIAANSE VERKIEZINGEN M.R.N. de regeringspartij Communisten uitgeschakeld DAGBLADREDACTEUR IN INDIA VERMOORD ..Geen voorbarige conclusies" Hoofdredacteuren protesteren Kiespijn Brits protest over onder schepping vliegtuig REDE VAN PINEAU GING NIET DOOR DE ISRAËLISCHE REGERINGSWIJZIGING De rassenscheiding in Alabama Passage in Tito's rede verkeerd weergegeven 14 doden Veiligheidsraad uitgesteld NEDERLANDER STEENBEEK IN OOST- SUMATRA ONTVOERD Opstandelingen doen weer van zich spreken Onveiligheid toegenomen Ned. deskundigen naar het buitenland India erkent Tunesië en Marokko 19 rebellen gedood op Celebes Het Russische aanbod inzake steun aan Indonesië Frnnkering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1. Iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. ^oor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur Kort na aankomst van de ka binetsformateur op het ministerie arriveerde als eerste de fractie leider van de P. v. d. A., mr. Bur ger, kort daarop gevolgd door de heer Tilanus van de C. H. U. - - zoals gebruikelijk op de fiets en de heren Romme van de K. V. P- en Oud van de V. V. D. die in druk gesprek gewikkeld te voet op het Plein 1813 arriveer den. Als laatste ging prof. Zijl stra van de A. R. het ministerie binnen. Het gesprek duurde van twee uur tot half vijf. Na dit overleg had de kabinetsformateur gedu rende twintig minuten een afzon derlijk onderhoud met de fractie leider van de A. R., prof. Zijlstra. Franse troepen zijn ongeveer 40 km ten westen van Oran een nieuwe actie begonnen. Eenheden van marine en luchtmacht steu nen de troepenmacht, die uit 3000 man bestaat, en mariniers zijn nabij Boe Zadjar geland, om aan de actie deel te nemen. Eenheden vna de twaalfde divi sie infanterie trachten de grens strook tussen Algerië en Marok ko te zuiveren, om te voorkomen dat de opstandelingen hulp van uit Marokko krijgen. Dorpen in deze streek zullen misschien ont ruimd worden. Ook in Oost Algerië zijn de Franse troepen zeer actief. In de afgelopen 24 uur zijn daar 80 op standelingen gesneuveld, waar van 48 in een gevecht naibij Che- ria, in de provincie Constantino. Woensdag zijn in Algiers vijf aanslagen op Europeanen ge pleegd, waarbij twee personen gedood en dertien gewond wer den. Twee verzetslieden sneuvel den en twee werden gevangen genomen. In de Boliviaanse verkiezingen heeft de linksgezinde nationale revolutionaire partij (M.R.N.) 60 van de 68 Tweede Kamerzetels veroverd. De andere 8 zetels gin gen naar de rechtse ..Falange Socialista" die zich uit de verkie zingen had teruggetrokken we gens intimidatie". In de Senaat kreeg de M.R.N. alle 18 zetels. De communisten kregen in geen der beide Kamers een zetel. De M.R.N. is hierdoor weer regeringspartij geworden. De nieuwe president is Siles Zuazo; de vorige M.R.N.-presi dent Paz Estönsoro had zich niet herkiesbaar gesteld. In de provincie Delhi, India, zijn drie redacteuren van kleine Oerdoe-kranten gearresteerd op verdenking van moord. Het slachtoffer was eveneens redacteur van een Oerdoe-blad. Hij overleed kort nadat hij op 25 mei in deerniswekkende toestand, ongeveer 60 km ten noordoosten van Nieuw-Delhi, was gevonden. Voor zijn dood verklaarde hij in een auto ontvoerd te zijn. De moordenaars hadden hem gebonden en ontkleed. Nadat twee flessen van een bijtend zuur over hem waren uitgegoten, had den zij hem uit de auto geworpen. Nadat touwen door het zuur waren doorgebrand, wierp hij zich in een plas; voorbijgangers zagen hem aanvankelijk aan voor een krankzinnige en wierpen stenen naar hem, doch later bracht men hem naar een politiepost. In India kan men gearresteerd worden, voordat een beschuldi ging is opgesteld. De kabinetsformateur heeft op de bijeenkomst een uiteenzetting gegeven van de financiële toe stand van ons land, zoals die kan worden afgeleid uit de beschik bare, voorlopige toegrotingsgege- vens. Dit als bepalende factor voor hetgeen men al dan niet denkt te doen. Daarna heeft dr. Drees twee kwesties ter sprake gebracht, waarover naar kan worden ver wacht, de meningen het meest zulen uiteenlopen: de kwestie van de defensie-uitgaven en de kwes tie van de huren met de daar mede verband houdende vraag stukken. Daarnaast is een aantal kleinere punten ter sprake ge bracht. Met nadruk werd van bevoegde zijde medegedeeld, dat op deze bijeenkomst geen bespreking is genouden over een eventuele sa menstelling van het nieuwe ka binet of een verdeling van de portefeuilles. Het karakter was slechts een algemene benadering der vraagstukken met de finan ciële toestand van ons land als achtergrond. Er zijn dan ook geen conclusies getrokken en de kabi netsformateur heeft geen schrif telijke voorstellen overgelegd. Wel zijn, nadat dr. Drees zijn standpunt in de verschillende kwesties had uiteengezet, allerlei suggesties besproken. Het volgende stadium in de ka binetsformatie is thans het onder, linge overleg in de fracties van de bij het overleg betrokken par tijen. Naar het ANP verneemt ver wacht de kabinetsformateur uiterlijk maandag a.s. schrifte lijke mededelingen over het stand punt dezer partijen. Daaruit zal moeten blijken of de vijf partijen in beginsel bereid zijn op deze basis verder te gaan, zonder dat daarover een definitieve beslis sing wordt verwacht. Na maandag zal waarschijnlijk een tweede bijeenkomst tussen de kabinetsformateur en de fractie leiders worden gehouden. Het is ook mogelijk, dat dr. Drees nog afzonderlijk besprekingen met politieke leiders zal voeren. Voorts is op de bijeenkomst kennis genomen van de voortdu rende beweringen in Britse pers, dat politieke partijen niet zouden wensen mede te werken aan de vorming van een nieuwe regering voordat een kwestie, H. M. de Koningin betreffende, zou zijn op gelost. ,,Er is geen sprake van", zo zeide men van bevoegde zijde, ,.Dat de vorming van een nieuw kabinet daar van afhangt" on deze publikatie werd ten zeerste betreurd. Na afloop van de bijeenkomst stapte prof. Oud van de V.V.D., in de auto van de fractieleider van de P. v. d. A., mr. Burger. ..Kijk maar hoever wij al zijn met de brede basis", zei prof. Oud lachend tot de hem omrin- 'gende journalisten, waarop mr. Burger zich haastte even eens lachend te waarschu wen ..daar geen voorbarige con clusies uit te trekken". De sectie hoofdredacteuren van de Federatie van Nederlandse Journalisten heeft in een woens dag te Utrecht gehouden verga dering besloten een protest aan buitenlandse journalisten-organi saties te richten tegen de wijze, waarop een aantal buitenlandse bladen in de laatste dagen sensa ties heeft gewekt over het Ko ninklijk Huis. Vele dezer publi- katies waren naar het eenstem mige oordeel der sectie zózeer in strijd met de hoge opvattingen van journalistieke verantwoorde lijkheid, die in Nederland gelden, dat een protest noodzakelijk werd geacht. Dal is werk voor Uw tandarts. Maar als eerste hulp een dat Jlitst Uw klachten wegt In Londense diplomatieke krin gen is dinsdag verklaard, dat de Turkse ambassadeur in Londen, Urguplu. maandag in een onder houd met de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, het Turkse standpunt beeft herhaald, volgens hetwelk niets gedaan dient te worden dat kan leiden tot wijziging van de souvereiniteit over Cyprus. Urguplu bezocht Selwyn Lloyd nadat in de Britse pers berichten waren verschenen over nieuwe Britse voorstellen voor regeling van de toekomst van het eiland, dat een overwegend Griekse be- De Britse ambassadeur in Grie kenland. sir Charles Peake, heeft woensdag 'n protest bij de Griek se regering ingediend over het feit, dat maandag twee Griekse straaljagers een Brits passagiers vliegtuig tot landen hebben ge dwongen. De bemanning van het vliegtuig heeft intussen ontkend dat zij van de internationale route is af geweken. volking bezit die aansluiting bij Griekenland wenst. Volgens Turkije, dat indertijd Cyprus aan Engeland afstond, is het eiland, dat slechts 65 km van de Turkse kust verwijderd is, van zo groot strategisch belang voor Turkije, dat het ingeval van een overdracht van souvereini teit, weer aan Turkije moet ko men. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, en zijn Franse ambtge noot, Christian Pineau, hebben in een communiqué dat zij woens dag na besprekingen van drie da gen uitgeven, de nadruk gelegd op de noodzaak om binnen het raam der V.N. een akkooid tot stand te brengen over een ontwa peningsprogram, dat de veilig heid van alle deelnemende staren verzekert door middel van een doeltreffend controlestelsel. Al leen een program, dat tevens voorziet in een regeling ten aan zien van de atoomwapens, kan de wereld werkelijke veiligheid verschaffen, ook al heeft een ver mindering van de conventionele bewapening zijn waarde. Voorts vereist de uitvoering van een uit gebreide vermindering der strijd krachten de parallel gaande op lossing van belangrijke proble men zoals de hereniging van Duitsland. Verwezen wordt naar de brief van de Sowjet-premier, Boelganin aan president Eisen hower, van 14 mei j.L, waarin de eerste verklaart, dat de Sowjet- Unie voornemens is haar strijd krachten verder te beperken en waarin wordt aangedrongen op verdere inkrimping van de Ame rikaanse strijdkrachten. Dulles en Pineau herhalen, dat een verdere versterking van de Noordatlantisehe verdragsorgani satie, die het bolwerk der wette lijke veiligheid blijft, nodig is. De samenwerking op niet-militair terrein moet worden uitgebreid. Pineau, aldus het communiqué, deelde Eisenhower in een gesprek mee, dat Frankrijk een „liberale en rechtvaardige oplossing" in Algerië wenst, waardoor de Euro pese en de Mohammedaanse be volking in vrede en harmonie kunnen samenleven. De Ameri kaanse regering hoopt, dat deze politiek succes zal hebben. Frankrijk en Amerika zullen blijven zoeken naar 'n vreedzame oplossing van de problemen in het Midden-Oosten via de V.N. Het communiqué weerspiegelt de neutrale houding, die de V.S. innemen ten opzichte van Pineau's suggestie, dat de hulp aan economisch minder ontwik kelde landen moet worden gege ven via de V.N. in plaats van op bilaterale basis, zoals tot nog toe het geval is. De ministers beves tigen. dat beide landen groot be lang hechten aan het bijdragen tot het welzijn en de economische ontwikkeling van bedoelde gebie den. Dulles nam met belangstelling kennis van de uiteenzetting van Pineau over zijn reis naar Mos kou. Pineau sprak over het belang, dat Frankrijk hecht aan de Euro pese eenmaking, welke „een der voornaamste doelen van de Fran se politiek is. De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Pineau, zou dinsdag een rede houden voor de Amerikaanse Senaat. Toen hij in 't gebouw aankwam bleek echter het vereiste aantal Senaatsleden niet aanwezig te zijn zodat de rede werd afgezegd. Een verrassing bij de vertrou- wensstemming ovep de gewijzig de Israëlische regering, die zoals gemeld ten voordele van de re gering uitviel, was het feit, dat de vijf afgevaardigden van het „progressieve centrum", wier par tij deel uitmaakt van de rege ringscoalitie, zich van stemming onthielden. In de babines-bijeen komst van maandag hadden zij 't aftreden van de gehele regering gevraagd omdat volgens hen het uittreden van Mosje Sjarett een wijziging betekende van de poli tiek waarop alle coalitiepartijen het destijds eens waren geworden. Het eventuele uittreden van de toetrokken partij uit de coalitie zou Ben Goerions meerderheid niet ernstig in gevaar brengen oiaar wel tengevolge hebben dat de regering alleen nog maar op linkse partijen zou steunen. Premier Ben Goerion verklaar de in het parlement, dat de jong ste gebeurtenissen hem gedwon gen hadden de waakzaamheid van de ministeries van Buitenlandse Zaken en veiligheid geheel te co- ordineren. 'Een commissie van drie rech ters in Montgomery in de Ame rikaanse staat Alabama heeft dinsdag verklaard, dat de wetten voor rassenscheiding in de auto bussen in de stad Montgomery buiten werking gesteld moeten worden. Het van kracht worden van deze uitspraak is echter tien dagen opgeschort om de advoca ten van de stad Montgomery en de staat Alabama gelegenheid te geven hoger beroep aan te teke nen. Deze rechters hadden twee we ken geleden reeds de voorschrif ten ten aanzien van de rassen scheiding van de stad en de staat, in strijd met de grondwet verklaard. kan het westen altijd nog zonder gevaar het vraagstuk opnieuw bezien", aldus de Franse minister van Buitenlandse Zaken. Frankrijk wil aan zijn bondge nootschappen trouw blijven, maar wil aan de andere kant de con tacten met de landen van het oos ten hervatten, zo.heeft minister Pineau woensdag voor de „natio nale persclub" te Washington ver klaard. Hij was van oordeel, dat de Sowjet-Unie en de met haar ver bonden staten op het ogenblik 'n „zeer belangrijke evolutie" -door maken. Daarom mogen de weste lijke mogendheden z.i. van haar kant niet weigeren „een stap in de door de Sowjet-leiders gewenste richting" te doen. De Franse mi nister achtte het noodzakelijk de nadruk te leggen op de econo mische en culturele uitwisseling met de Sowjet-Unie „teneinde net essentiële van de westelijke denk beelden in dit land en zijn bond genoten te laten doordringen". ..Een dergelijke politiek, die een uitweg uit de huidige impasse tracht te vinden, staat tegenover een schadelijke internationale on bewegelijkheid als zij mislukt, Naar thans blijkt, is een pas sage van de rede, welke maar schalk Tito dinsdag in het Dyna mo-stadion te Moskou heeft ge houden, verkeerd weergegeven. Aanvankelijk was gemeld, dat de Zuidslavische president had verklaard, dat de oplossing van het Duitse vraagstuk en andere problemen door middel van de Verenigde Naties moet worden gezocht. Tito's toespraak, die via radio-Moskou werd uitgezonden, is echter op dit punt te Londen verkeerd verstaan. Uit de tekst, die woensdag te Moskou werd bekend gemaakt, blijkt, dat Tito sprak over een „verenigde Duit se natie." VVoens<lagociitend om half 7 Ne derlandse tijd is een Venezolaans vliegtuig met 74 personen aan boord in de Atlantische Oceaan gestort, ongieveer 70 km ten zui den van New York. Het vliegtuig, een Superconstel- lation, dat een bemanning van 10 koppen had en 64 passagiers ver veerde, was om 11.15 uur plaatse lijke tijd van het vliegveld Idle- wild in New York opgestegen op weg naar Caracas in Venezuela. Het viermotorige toestel vloog op een hoogte van 3000 m-, toen een motor vlam vatte. Het tracht te benzine boven zee te lossen om de laat te verlichten en om bij 'n eventuele noodlanding zo weinig mogelijk risico te lopen dat er brand zou uitbreken. Door de krachtige wind schijnt bij het la ten weglopen van de benzine ech ter ook een andere motor in brand te zijn geraakt. Om half zeven Nederlandse tijd zag de pi. loot van een „Albatros"-amfibic- vliegtuig van de Amerikaanse kustwacht het Venezolaanse toe stel met brandende motoren in storten. Om half elf seinde het marine vaartuig „Robert Craig" dat het geen overlevenden had gevonden, zodat waarschijnlijk alle perso- De heden te houden vergade ring van de Veiligheidsraad over de Algerijnse kwestie is op ver zoek van de Sowjet-Unie uitge steld tot volgende week dinsdag. De Nederlandse aannemer A. J. Steen beek is in Oost-Sumatra door een bewapende bende ont voerd. Dit heeft de commissaris van politie Tan Mompang woens dag medegedeeld. De heer Steen, beek werd zaterdag, in gezelschaD van enige van zijn arbeiders, door zes bewapende opstandelingen aangehouden, toen hij op weg was naar Pantjur Batu. Een van de arbeiders werd gedood door de terroristen, die later de Nederlan der ontvoerden. 20 bewapende terroristen deden dit weekeinde een aanval op de onderneming Bandar Pinang in het zelfde gebied. Zij mishandel den de administrateur en roofden 60.000 rupiahs. De onveiligheid in het gebied was toegenomen, zo verklaarde het hoofd van de po litie in Noord-Sumatra. Hij zei, dat gemaskerde opstandelingen hetzelfde weekeinde een aanval gedaan hadden op een ziekenhuis en de directeur hadden gedwon gen 60.000 rupiahs te overhandi gen. Speciale politie had intussen een bende van een andere onder neming na een gevecht van 20 minuten verspreid. In Atjeh zijn gevechten gemeld tussen benden van de Darul Is lam en de speciale politie. Bij de politie vielen vier doden en vier gewonden. 13 burgers werden ge dood door verdwaalde kogels. nen aan boord van het toestel om het leven zijn gekomen. Dit zou daarmee het tot dusver re hoogste dodencijfer zijn in de geschiedenis van vliegtuigram pen met normale passagiersvlieg tuigen. Onder de slachtoffers bevinden zich 22 middelbare scholieren uit Venezuela, die particuliere scho len in de Verenigde Staten be zochten en nu op weg naar huis waren voor de zomervakantie. Van de 64 passagiers waren er veertig afkomstig uit Venezuela, twintig uit de Verenigde Staten, twee uit Spanje, één uit Frank rijk en één uit Zwitserland. De tien leden van de bemanning wa ren Venezolanen, met uitzonde ring van de Franse stewardess. Door bemiddeling van het bu reau voor internationale techni sche hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken is weer een aantal uitzendingen van deskun digen tot stand gekomen. Ir D. A. Stellingwerf te Delft, vroeger te Terneuzen, zal door de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties worden uitgezonden naar Syrië om advie zen te geven inzake de interpre tatie van luchtfoto's met betrek king tot de bosexploitatie. Sinds november 1954 heeft ir Stelling werf eenzelfde opdracht vervuld in Irak. Hij zal omstreeks 1 juli voor een jaar van Irak naar Sy rië vertrekken. De duur van de ze uitzending is zes maanden. De heer P. Jansen Verplanken te Goes, vroeger te Zaamslag, heeft een benoeming aanvaard om in dienst te treden van de de velopment board in Irak. De heer Jansen Verplanken zal tewerkge steld worden bij de regeling en verbetering van het grondwater. Hij is hier te lande werkzaam bij de cultuurtechnische dienst en is op 11 juni j.l. naar Bagdad ver trokken. H. K. H. PKINSES BEATRIX BRENGT BEZOEK AAN AMSTERDAM. In haar radio-rede van 1 febru ari jl. heeft H. K. H. Prinses Beatrix de wens geuit na het af leggen van haar eindexamen in persoonlijk contact te komen met het Nederlandse volk. Dit eerste contact zal gelegd worden door een bezoek aan de hoofdstad op 30 juni a.s. H. M. de Koningin en Prins Bernhard hebben destijds reeds het voornemen geuit nun dochter daarbij te vergezellen. Het gemeentebestuur van Am sterdam zal de Prinses en haar ouders in het stedelijk museum ontvangen. Daarna zullen de leer lingen van de „samenwerkende instituten voor kunstonderwijs te Amsterdam" (S.I.K.A.) Prin ses Beatrix het beschermvrouw schap aanbieden. In de ambtswo ning van de burgemeester zal Prinses Beatrix de lunch gebrui ken. Vertegenwoordigers van studenten-, kunst-, jeugd- en sportorganisaties zullen daarbij aanzitten. Des middags zal de Prinses een jeugdfeest bijwonen, dat onder auspiciën van de Nederlandse jeugdgemeenschap en het Neder lands Olympisch Comité op de sintelbaan op het Olympiaplein wordt gehouden. Vervolgens zal de Prinses op. de Dam het jaar lijkse sportweekdéfilé gadeslaan. Des avonds woont zij met haar ouders in de stadsschouwburg 'n opvoering van het Londen festi val ballet. De Indische regering heeft Tu nesië en Marokko als onafhan kelijke staten erkend. Ook Afghanistan heeft de on afhankelijkheid van Tunesië en Marokko erkend. De 24-jarige Charles Hilburn is bij het proberen van een ..vo gelmensuitrusting" in Texas neergestort en omgekomen, voor de ogen van zijn vader en broer. Zijn apparaat hield het midden tussen de uitrusting van de on langs omgekomen Franse ..vo gelman" Leo Valentin en een zweefvliegtuig. Volgens een legercommuniqué zijn tijdens zuiveringsacties op Celebes 19 rebellen gedood en 13 gevangen genomen. Aan legerzijde werden tijdens deze acties twee personen ge wond. Een woordvoerder van het In donesische ministerie van Buiten landse Zaken heeft woensdag ver klaard, dat geen concrete beslis sing over het aanbod van de Sow. jet-Unie tot steun aan Indonesië verwacht werd tot president Soe- karno en de minister van Buiten landse Zaken, Ruslan Abdulgani, van hun voorgenomen bezoek aan Rusland zijn teruggekeerd. In september zullen zij naar de Sow. jet-Unie gaan. Het aanbod zou bestudeerd moeten worden in verband met het gehele beeld van economische hulpverlening, zo zei hij. De hulp, die Indonesië thans ontvangt en de steun, die was aangeboden, moesten in de ontwikkelingsplannen van Indo nesië gepast worden. Radio-Moskou meldt, dat dins dag te 13.00 uur plaatselijke tijd (elf uur Nederlandse tijd) te Mos kou twee Sowjetrussische-Zuid- slavische overeenkomsten zijn ge tekend, waarvan een betrekking heeft op de Zuidslavisch-Russi- sche betrekkingen, terwijl de an dere gaat over de relatie tussen de communistische partijen der oeide landen. Na de ondertekening hield de Sowjetrussische minister van Landsverdediging, maarschalk Georgi Zhoekof, een toespraak, waarin hij onder meer verklaar de dat „de legers der Sowjet-Unie en van Zuid-Slavië in een even tuele nieuwe oorlog schouder aan schouder zouden strijden". Maarschalk Tito schonk maar schalk Zhoekof de Zuidslavische „Orde van de Vrijheid". Dit is de eerste maal, dat deze onderschei ding aan een niet-Zuidslaviër wordt verleend. De Sowjetrussische president, maarschalk Klementi Worosjilof, reikte aan de Russische generaal Iwan Gochniak de Orde van Soe. vorof uit. De twee onderscheidingen zijn verleend op grond van de presta ties van Zhoekof en Gochniak m de afgelopen oorlog. President Tito en eerste partij secretaris Chroestsjef hebben een afzonderlijke verklaring onderte kend over het contact tussen de Zuidslavische en Sowjetrussische De ondertekening der overeen komsten geschiedde in de Katha- rinazaal van het Kremlin. Zij werd bijgewoond door negen der elf hoogste Sowjetrussische lei ders, waaronder president Wo rosjilof, oud-premier Malenkof, eerste vice-premier Mikojan, Ka- ganowitsj, vice-premier en oud- minister van Buitenlandse Zaken Molotof, Pervoetsjin, Saboerof, de minister van Landsverdedi ging, maarschalk Zhoekof en voorts premier maarschalk Boel ganin en eerste partijsecretaris Chroesjtsjef. De Zuidslavische minister van Buitenlandse Zaken Popovic ver klaarde later op een persconferen. tie onder meer dat de Zuidslavi sche delegatie „zeer voldaan is over de resultaten van haar be zoek aan de Sowjet-Unie". Hij voegde hieraan toe dat het „proces van het naderbij bren gen der wederzijdse standpunten, opdat wij elkander beter leren kennen, nog niet voltooid is", waarna hij besloot: „Wij hopen dat wij, tezamen met de Sowjet- Unie, zullen kunen werken voor een verdere versterking onzer be trekkingen". Maarschalk Zhoekof zei letter lijk in zijn eerder vermelde toe spraak: „Wij zullen alles in het werk stellen, om de wereldvrede te verzekeren, doch indien ons een oorlog zou worden opgedror- gen, zulen wij, evenals in de twee de wereldoorlog, schouder aan schouder strijden voor het welzijn der mensheid". Westerse waarnemers te Mos kou waren verrast door Zhoekofs verklaring, doch zij verklaarden ook dat aan een bij een dergelijke gelegenheid afgelegde verklaring niet teveel waarde kan worden gehecht. Grote delen van West-Europa werden woensdag door een nieu we hoeveelheid koude lucht over stroomd. Hierdoor steeg in ons land de temperatuur in de mid dag niet boven de 15 graden. In Parijs bleef het kwik bij 18 gra den steken. Zomerse temperaturen kwa men toen alleen voor aan de Ri- vièra en Italië. Plaatselijk wezen de thermometers daar 28 graden aan. De aanvoer van koude lucht over onze omgeving wordt in stand gehouden door een gebied van hoge luchtdruk bij de Azcren en een depressie voor de Noorse kust. In deze luchtdrukverdeling komt heden niet veel verande ring, zodat de temperatuur, of schoon af en toe wat zon zal zijn, niet veel verandering zal ondergaan. De regenkansen zijn heden gering. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. Weinig verandering in temperatuur. Wisselende bewolking met slechts enkele verspreid "voorko mende buien. Matige noordwes telijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren VRIJDAG 22 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 1.15 1.44 1.50 2.19 2.30 2.59 2.40 3.09 ZON op onder Juni. 21 4.22 21.06 22 4.22 21.06 MAAN op onder 19.39 20.27 2.59 3.45

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1