Algerië en de Veiligheidsraad Het proces te Bern Feestelijkheden in Egypte tank ESSO EXTRA Minister Sjarett afgetreden Adenauer over «Duitse hereniging» Amerikaanse orde op nota over de Cyprus Juridische raadsels rond verdwenen stoffelijke resten HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- es MAANSTANDEN DINSDAG 19 JUNI 1956. 11e Jaargang Nr 3794 EERSTE BLAD bemiddelingsplan VOOR ALGERIE. De kabinetsformatie Bevriezing van prijsniveau in Frankrijk ISRAEL BELDEANU SPREEKT TOT ZIJN RECHTERS. Uraniumvonds in Hainan Brits lijnvliegtuig boven Griekenland onderschept Pineau in Washington Koningin Elizabeth terug in Engeland Bomaanslag in München Met Esso bent U beter uit n h frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1.80: per week 43 cent Losse nrs 8 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties- 5 regels 1, iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur Dertien landen van de groep van Aziatische en Afrikaanse lan den bij de Ver. Naties hebben maandag gevraagd om 'n bijeen komst van de veiligheidsraad tei bespreking van de „ernstige toe stand" in Algerië, zo is maandag: op het V. N.-hoofdkwartier in New York bekendgemaakt. Uit gezaghebbende bron wordt vernomen, dat de raad waar schijnlijk donderdag bijeen zal ko- men. Men verwacht, dat de nui- dige voorzitter van de raad, de Australiër Walker, eerst overleg ^1 olegen met de andere leden «n de veiligheidsraad. Een Algerijnse nationalist, El Abed Boehafa, heeft maandag bij zonderheden bekend gemaakt voor een „plan voor bemiddeling en verzoening in Algerië". Boehafa noemt zich „vertegen woordiger in de V. S. van het Noordatrikaanse bevrijdingsco mité". Hij verklaarde zijn plan voor gelegd te hebben aan de regerin gen van Italië, Zuid-Slavië en aan de Arabische liga, die een Arabi sche staat als derde bemiddelaar zou moeten aanwijzen. Hij verklaarde ook dat hij van de Italiaanse en Zuidslavische re geringen nog geen afwijzend ant woord had ontvangen. Het plan, dat in een memoran dum is vervat, houdt in dat Fran sen en Algerijnen eerst een „staakt-het-vuren" zouden sluiten waarna een commissie van be middelaars naar Algerië zou moe ten reizen. Het memorandum zegt ook dat de Algerijnse natio nalisten de bemiddelaars hun steun zouden geven. DE STRIJD IN ALGERIË. Een bende opstandelingen heeft maandagochtend vroeg de be stuursgebouwen in de platte landsgemeente Ain Roraana, in Midden-Algerië, aangevallen. Twee Europeanen werden ge. dood. In het Aures-gebergte hebben Franse troepen 'n karavaan met wapens en levensmiddelen voor de opstandelingen onderschept. Bij de gevechten werden 26 op standelingen gedood. 40 kamelen werden in beslag genomen. De formateur dr. W. Drees heeft de leiders van de vijf groot ste fracties in de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de heren Burger, Romme, Zijlstra, Oud en Tilanus, uitgenodigd voor een gezamenlijke bespreking. Deze bespreking zal plaats hebben op woensdag 20 juni om twee uur op het departement van Alge mene Zaken. De Franse minister van Finan ciën en Economische Zaken, Paul Ramadier, heeft aan verslagge vers medegedeeld, dat de Franse regering binnenkort een besluit zal publiceren, waarbij het verbo den wordt de prijzen boven het tegenwoordige niveau te doen stijgen. Minister Ramadier deelde mede, dat het besluit niet zou gelden voor landbouw- en visserijproduk- ten, welke rechtstreeks door boe ren en vissers verkocht worden, voor ingevoerde produkten, waar van de prijzen afhankelijk zijn van het internationale prijsni veau en de kolen- en staalprijzen, welke door de hoge autoriteit van de Europese gemeenschap voor kolen en staal worden vastge steld. Rekening zal gehouden worden met uitzonderingen, die sedert de aanvaarding van het besluit van 1954 werden toegestaan. De prij zen van dergelijke produkten zul len echter worden vastgesteld op het thans geldende prijsniveau. Mosje Sjarett, de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, is maandag afgetreden. Zijn plaats in het kabinet zal worden ingenomen door mevr. Golda Meyerson. Haar opvolger als mi nister van Arbeid is Mordecai Na- mir. Premier Ben Goerion bedankte Sjarett voor bewezen diensten en zei dat deze kabinetswijziging niet het einde van diens politieke loopbaan hoeft te betekenen. De directe aanleiding tot Sja- r.etts aftreden schijnt een me ningsverschil met Ben Goerion te zijn, vermoedelijk over het feit, dat Israël er niet in is geslaagd voldoende wapens van het Wes ten te krijgen en over Ben Goe- rions standpunt dat de buiten landse politiek ondergeschikt moet zijn aan overwegingen van staatsveiligheid. Sjarett diende zijn ontslag maandagmorgen op een bijzonde re kabinetsvergadering in. Hij verliet de vergadering voor deze gesloten was en weigerde van een dienstauto gebruik te maken om- in het proces te Bern, waar 4 Roemeense uitgewekenen terecht staan wegens de overval op het Roemeense gezantschap in febru ari 1955, is maandag de verdedi ging aan het woord gekomen. De advocaat André Robichon was van oordeel, dat het gebeur de vanuit een politiek en een reli gieus gezichtspunt moet worden bekeken. Volgens hem had Bel- deanu, de leider van de groep, ge zworen dat hij zijn land van de communisten zou bevrijden, na dat deze zich met allerlei schan delijke middelen van de macht hadden meester gemaakt en zich door middel van vervolgingen ontdaan hadden van tegenstan ders op politiek en kerkelijk ter rein. Robichon noemde Beldeanu 'n „zeer religieus patriot", die zeker geen lid van de fascistische „ijze ren garde" was. Op de tafel in de rechtzaal, waar tot dusver de wa pens en werktuigen hadden gele gen, waarvan de beklaagden zich bij de overval hadden bediend, la gen nu vijf in hout uitgesneden religieuze voorstellingen, die Bel deanu in de gevangenis had ver vaardigd. De verdediger was van oordeel, dat Beldeanu te goeder trouw had gedacht, dat het Roemeense gezantschap te Bern een centrum voor spionnage in West-Europa was. Hij herinnerde in dit ver band aan het feit, dat enige jaren geleden een voormalig handelsat taché van deze legatie, een zekere Vitzianu, door het Zwitserse fede rale hof wegens het vergaren van politieke inlichtingen was veroor deeld. Een volgende verdediger be toogde, dat Codrescu, die destijds op de gezantschapschauffeur Aurel Setu heeft geschoten, niet de bedoeling had Setu te doden. Beldeanu, leider der vier Roe meense bannelingen die m febru ari van het vorig jaar een aan slag op de Roemeense legatie in Bern pleegden, heeft maandag voor het laatst tot zijn rechters gesproken. Hij verklaarde het te betreuren voor een Zwitsers gerechtshof ge daagd te zijn. Indien hij door Roemenen berecht was had hij een trotser houding kunnen aan nemen zo zei hij. Hij betreurde de dood van de chauffeur Setu, doch voegde hier aan toe, dat deze op de nomi natie stond om in een Roemeens concentratiekamp te worden op gesloten. Beldeanu zei ook, dat, als hij zich niet aan de Roemeense auto riteiten kon overgeven, in ruil voor de vrijlating van politieke gevangenen, hij tenminste de strat van zijn medeplichtigen op zich wilde nemen, omdat hijzelf de grootste verantwoordelijkheid droeg. De vijf Zwitserse rechters zul len op 21 juni uitspraak doen. dat hij zich niet langer als kabi netslid beschouwde. De 62-jarige Sjarett werd alge meen beschouwd als Ben Goe- rions opvolger: hij was tot nu toe de eerste en enige minister van Buitenlandse Zaken die Is raël heeft gehad. Mevr. Meyerson is in Rusland geboren. Zij ontving haar oplei ding in de Verenigde Staten en was gezant in Moskou voor zij tot minister van Arbeid werd be noemd. Haar opvolger Namir is lid van het parlement en secretaris-gene raal van de Israëlische arbeidsfe- deratie. ISRAËLISCHE UITNODI GING VOOR SJEPILOF. In goed ingelichte kringen in Tel Aviv is vernomen, dat de Is raëlische regering de Sowjet-mi nister van Buitenlandse Zaken, Sjepilof, heeft uitgenodigd voor een bezoek aan Israël, doch dat nog geen Sowjet-antwoord is ontvangen. Sjepilof is op het ogenblik in Egypte, waar hij de bevrijdings feesten bijwoont. Daarna zal hij Libanon, Syrië en Griekenland bezoeken. De directeur-generaal van het Israëlische ministerie van Buiten landse Zaken, Eytan, is maandag in Tel Aviv teruggekeerd van 'n reis door Europa. Hij verklaarde dat hij- in Moskou het Israëlische standpunt ten aanzien van kwes ties van het Midden-Oosten uit eengezet heeft. Hij geloofde ech- er niet, dat hij de Russen had kunnen overtuigen. STAKING BOUWVAKARBEI DERS TE GRONINGEN AFGELOPEN. In de stad Groningen is maan dagmorgen het werk in de bouw. vakken geheel hervat. De staking, die vijf dagen heeft geduurd en eind vorige week be gon te verlopen, is geëindigd. De Westduitse bondskanselier, dr Konrad Adenauer, heeft maan dag op een persconferentie te Bonn, belegd na zijn terugkeer uit de Verenigde Staten, ver klaard dat het Westduitse minis terie van Buitenlandse Zaken een nota aan de „grote vier'' over het vraagstuk der Duitse hereniging heeft voorbereid. „Ik hoop, ondanks de jongste, in Moskou afgelegde verklarin gen, dat de Sowjetrussische pre mier, maarschalk Boelganin, de belofte om de Duitse eenheid te zullen herstellen, die hij mij ver leden jaar september, toen ik in Moskou was, mondeling heeft ge geven, zal inlossen", zei Adenau er. Toen hem werd gevraagd uit een te zetten waarop zijn hoop berustte, antwoordde Adenauer: „Het is niet mogelijk Stalin te veroordelen en verder alles bij het oude te laten. Indien dit de gang van zaken zou zijn, zou er aan de uitlatingen van de Sowjet russische leiders geen geloof meer worden gehecht". De bondskanselier zei ook nog dat zijn hoop op Duitse hereni ging niets uitstaande had met de besprekingen, welke hij in de Ver enigde Staten had gevoerd. Adenauer deelde ook nog mede, dat vertegenwoordigers der sta- ten-NAVO-leden spoedig overleg zullen plegen over de beantwoor ding van de brieven, die de Sow jetrussische premier Boelganin aan verschillende NAVO-mogend- heden Groot-Brittannië, Frank rijk, Canada en de Verenigde Sta ten heeft gezonden en waarin hij voorstelt dat de grote mogend heden reeds thans met ontwape ning gaan beginnen, zonder te wachten op het bereiken van een overeenkomst binnen de Verenig de Naties. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Von Brenta- no heeft na Adenauers perscon ferentie op vragen van journa listen gezegd, dat de Westduitse nota die spoedig zal worden verzonden een soort memoran dum zal zijn, waarin een uiteen zetting van het Duitse standpunt wordt gegeven. Volgens 'n pro-nationalistisch Chinees blad is er op Hainan, een eiland bij de zuidelijkste punt van communistisch China uranium gevonden. De lagen uranium zijn volgens het blad rijker dan die, welke in de Chinese provincie Sinkiang gevonden zijn. Op Hainan werd eveneens ijzer en wolfraam ge vonden. Een lijnvliegtuig van de „Bri tish European Airways" is maan dagmiddag boven Fatras door 2 Griekse jagers onderschept, om dat het van de internationale rou te zqu zijn afgeweken. In Athene, waar toch een lan ding moest worden gemaakt, is de piloot door de directeur van de burgerluchtvaart ondervraagd. Met 'n vertraging van anderhall uur kon het vliegtuig, dat uit München kwam, naar Cairo door vliegen. De Franse minister van Bui tenlandse Zaken Pineau heeft maandag te Washington drie e:i een half uur met zijn ambtgenoot Foster Dulles gesproken over de betrekkingen tussen West en Oost in het algemeen; Europese eenwording; ontwapening en me thoden om het Navo-werk op po litiek en economisch gebied. De- langrijker te maken. De besprekingen van maandag waren de eerste van een program ma van drie dagen, en zij vormen, volgens Pineau's eigen woorden „een zeer goed laegin". Er is ook gesproken over Pi neau's plan om de economische hulp aan de onderontwikkelde ge bieden in hoofdzaak via de Ver enigde Naties te doen verlenen, waardoor z.i. geen wedijver tus sen communistische en niet com munistische staten zal ontstaan. Pineau zei enkele praktische voorstellen te hebben gedaan om de Navo-werkzaamheid op poli tiek en economisch gebied te ver groten. Heden zal over Noord Afrika worden gesproken. De Verenigde Staten zullen aan de Britse autoriteiten „die ver antwoordelijk zijn voor het hand haven van de orde op Cyprus", een nota zenden waarin zij hun bezorgdheid uitspreken naar aan leiding van de aanslag waarbij zaterdag de Amerikaanse vice- consul in Nicosia om het leven is gekomen, zo heeft een woordvoer der van het „State Department" maandag in Washington bekend gemaakt. Hij kon niet zeggen ot „ook bij de Grieken geprotes teerd" zou worden. Maandag is de duizendste bom aanslag gepleegd sinds 14 maan den geleden de verzetscampagne van de EOKA begon. De bomaan slag was gericht op een Britse auto op de weg van Larnaca naar Limassol. Er werd geen schade aangericht. Twee verdachte per sonen zijn gearresteerd. In een Britse meufoelwinkel in Famagusta is maandag brand uitgebroken. Twee weken gele den was de zaak reeds beschadigd bij een bomaanslag. In Nicosia is, kort voor maandagavond het uit gaansverbod van kracht werd, 'n bom geworpen naar een andere winkel van het Britse leger. Hier werd lichte schade aangericht. Veroordelingen op Cyprus. In Nicosia zijn maandag twee jonge Griekse Cyprioten, die schuldig bevonden zijn aan het doodschieten van een Britse kor poraal op het vliegveld van Nico sia, ter dood veroordeeld. Een derde jongeman kreeg levens lang. De beklaagden ontkenden. Koningin Elizabeth van Enge land is maandagmorgen vroeg per vliegtuig in Engeland aange komen na een bezoek van tien dagen aan Zweden. De koningin maakte de vlucht in een Viscount. De hertog van Edinburgh arri veerde enige tijd later in een Heron-toestel, dat hijzelf bestuur de. De koningin was vergezeld van prinses Margaret, de hertog van Gloucester en enkele leden van de koninklijke hofhouding. Een onbekende heeft zondag avond een handgranaat gewor pen in een café in München op het ogenblik dat een patrouille van de Amerikaanse militaire po litie daar een onderzoek instelde naar een vechtpartij. Zeventien mensen, o.w. acht Amerikaanse ixilitairen, werden gewond. De Amerikaanse politie verrichtte 'n arrestatie. In een vaartuig van de Britse douane in de haven van Fama gusta is maandag een tijdbom ontdekt. De dag tevoren was een ander vaartuig van de douane door een dergelijke bom tot zin ken gebracht. De veiligheidsmaatregelen in het havengebied zijn met het oog op deze aanslagen verscherpt. Het verdwijnen der stoffelijke resten van de gefusilleerde ex- NSB-leider ir A. Mussert werpt een reeks juridische vraagstuk ken op, die volgens vele deskun digen een onontwarbaar raadsel vormen. Op de eerste plaats is het de vraag of er nog een lijk was. Blij kens uitleg van een koninklijk be sluit van 23 augustus 1887 rijst dat vermoeden door de zinsnede: „Door te tbepalen, dat de graven niet dan na verloop van 10 jaren, nadat er het laatst een lijk in ge plaatst is, mogen geroerd wor den (art. 23 van de begrafenis wet van 1869) is de wetgever blijkbaar van de onderstelling uitgegaan, dat in zodanig tijds verloop in den regel ontbinding van ter aarde bestelde lijken heeft plaats gehad". iDit zou dus kunnen impliceren, De Egyptische premier, Nasser, heeft maandag te Port Said de Egyptische vlag gehesen boven de laatste inrichting in de Suez- kanaalzöne welke door de Britse strijdkrachten vóór hun vertrek was bezet. De plechtigheid was ter gelegenheid van het feit, dat de Britse bezetting na 74 jaar is geëindigd. Nasser proclameerde onder de uitbundige toejuichingen van een menigte, Egypte tot een vrij en onafhankelijk land. Er loeiden si renes van de schepen van vele landen in de haven. De premier glimlachte breed, toen hij de plechtigheid van het vlaghijsen, die vier dagen van feestvieren in luidde, verrichtte. De laatste Britse troepen ver lieten dinsdag j.l de kanaalzone. President Worosjilof van de Sow jet-Unie heeft Nasser een te legram gezonden, waarin hij ver klaart, dat zijn land zich ver heugt over de „successen van het nieuwe Egypte". Ook de Hongaar se premier, Andras Hegedues, zond Nasser een gelukstelegram. Nasser heeft maarschalk Zjoe- kot, Sowjet-minister van Defen sie, benoemd tot groot-officier in de Egyptische orde van verdien ste. Dezelfde onderscheiding is verleend aan de stafchef van de Sowjet-luchtmacht. Het Pekingse „Volksdagblad", het meest vooraanstaande blad van communistisch-China, ver klaart in een artikel naar aanlei ding van het vertrek der Britse troepen, dat Egypte's rol in de wereld belangrijker wordt als ge volg van de vredelievende en on afhankelijke politiek van het land. De Tsjechoslowaakse ambas sadeur in Cairo, Karpisek, heeft maandag op een persconferentie verklaard, dat de vriendschappe lijke betrekkingen tussen zijn land en Egypte nog nauwer zul len worden aangehaald. De vol gende week zal een nieuw han delsakkoord worden gesloten, dat een uitbreiding zal betekenen van de overeenkomst die het vorig jaar is getekend. Ter opening van de feestelijk heden vlogen maandagochtend escadrilles ,,Mig"-straaljagers -bo ven Alexandrië. In de haven lig gen de nieuwe Russische torpe- dobootjagers, die onlangs aan de Egyptische marine zijn afgele verd. Maandag zijn voorts 200 politie ke gevangenen, o.w. vele commu nisten, vrijgelaten, zulks ingevol ge een 'belofte van premier Nas ser, volgens welke alle politieke gevangenen op de bevrijdingsdag vrijgelaten zouden worden. Sedert de aanslag op Nasser in oktober 1954 verbleven meer dan 2.500 politieke gevangenen in de Egyp tische gevangenissen. Er is een algemene amnestie afgekondigd voor gewone gevan genen die meer dan de helft van hun straf hebben uitgezeten. In Gaza, waar veel vluchtelin gen in Palestina wonen, is een pa rade van 30.000 soldaten van het nieuwe „Palestijnse leger" gehou den. De toeschouwers begroetten de militairen met uitroepen als „Wij zullen naar Palestina terug keren". In een verklaring die maandag op de voorpagina van het offi ciële blad „Al Goemhoerija" ge publiceerd is, zegt premier Nas ser te hopen, dat Egypte een „coöperatieve socialistische ge meenschap" zal worden. Wij moeten ons bevrijden van elk persoonlijk egoïsme. Elk mens moet zich wijden aan de dienst van de gemeenschap. Zo alleen kunnen wij de economische en sociale wederopbouw van het land tot stand brengen, aldus Nasser. Mao Tse-Toeng, het staatshoofd van communistisch-China, heeft maandag in Peking de receptie bijgewoond die de handels verte genwoordiger van Egypte in Pe king gaf ter gelegenheid van de Egyptische bevrijdingsfeesten. Het was de eerste maal dat Mao Tsje-Toeng een receptie bij woonde die werd gegeven door 'n diplomatieke vertegenwoordiger met een lagere rang dan die van ambassadeur. Hefschroefvliegtuigen die de Egyptische autoriteiten geleend hadden van de Amerikaanse „Sa hara Petroleum Co" wierpen maandagochtend boven de arbei derswijken van Alexandrië pam fletten uit met verklaringen en foto's van premier Nasser en de voornaamste artikelen van de nieuwe grondwet. Ook werden snoepgoed en speelgoed voor de kinderen uitgeworpen. Voor de handelsschool in Alexandrië is een monument ont huld voor de ^martelaars van de kanaalzone", leerlingen van deze school die gesneuveld zijn bij aan vallen op Britse kampen in de zóne van het Suezkanaal. Op het nieuwe „plein van de overwin-- ning" werd een monument ter herinnering aan het Britse vloot- bombardement op Alexandrië in 1882 onthuld. De Egyptische minister van Handel en Industrie, Nosseir, maakte maandag na een lang on derhoud met de Russische minis ter van Buitenlandse Zaken, Sje pilof, bekend, dat de Sowjet-Unie zal helpen bij het scheppen van nieuwe industrieën in Egypte. In een vraaggesprek met het blad „Al Sjaatb" verklaarde pre mier Nasser, dat Egypte neutraal is tussen Oost en West. Het zal echter strijden tegen imperialis me, atoombommen, rassendiscri minatie en inmenging in binnen landse aangelegenheden. Voorts is Egypte voor versteviging van het onafhankelijke Arabische blok en de defensie tegen zionis tische en imperialistische samen zweringen". Egypte kan de grote rol bij de verdediging van vrede en vrijheid in het Midden-Oosten op zich ne men dank zij de Egyptische wa penfabrieken en de wapenleve ranties uit Tsjecho-Slowakije, zo voegde hij hier nog aan toe. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Selwyn Lloyd, heeft in een boodschap aan het Egyptische Iblad „Al Akhbar" de Egyptenaren opgeroepen niet het oor te lenen aan mensen die de betrekkingen tussen de Arabi sche volken en het Westen willen verstoren. Er bestaat geen enkel menings verschil tussen Egypte en Enge land, dat het huidige gebrek aan vertrouwen tussen onze landen rechtvaardigt. Als wij elkanders rechtmatige belangen eerbiedi gen, kunnen wij in de toekomst 'n nieuwe vriendschap opbouwen, al dus Lloyd. dat na 10 jaar een lijk juridisch niet meer als lijk kan worden be schouwd. Daarbij zou dan geen overtreding van artikel 150 wet boek van strafrecht (opzettelijk en wederrechtelijk een lijk opgra ven, wegnemen, verplaatsen ot vervoeren) zijn gepleegd. De kwestie van grafschennis krachtens art. 149 wetboek van strafrecht het schenden van 'n graf of enig op een begraafplaats opgericht gedenkteken opzettelijk en wederrechtelijk vernielen of beschadigen zou dan slechts hout snijden, indien het lijk als lijk kan worden beschouwd. Want anders is er geen graf. Enig ge denkteken was niet aanwezig. Indien moet worden aangeno men, dat de stoffelijke resten niet als lijk worden beschouwd, dan was voor het verwijderen daar van uit een graf, dat geen eigen dom en waarschijnlijk geen graf meer was, ook geen toestemming van de burgemeester nodig. Dan zouden alleen art. 461 wetboek van strafrecht het betreden van verboden grond en art. 350 wetboek van strafrecht vernielen, beschadigen, onbruik baar maken of wegmaken op de daders van toepassing kunnen zijn. Deze misdrijven zouden resp. hoogstens met 15 gulden boete ei hoogstens 2 jaar gevangenisstraf sufbs. een geldboete kunnen wor den gestraft. Ook medeplichtig heid te dien aanzien is strafbaar gesteld. Het is nu de vraag hoe de ver, volgende instanties hierover den ken. Dat zal pas kunnen blijken, Wanneer de daders gegrepen zijn en de dagvaardigingen worden uitgebracht. snellere start, sneller optrekken, meer kilometers per liter. VEEL BEWOLKING. Een depressie die over ons land naar het oosten is getrokken en hier zondag nogal wat neerslag bracht, had ook maandag nog in vloed op het weer in Nederland. Speciaal in Zuid-Limburg re gende het verschillende uren, zo dat daar 's avonds 7 uur 6 mm heerslag werd afgetapt. Door het wolkenaak in het binnenland en de noordelijke winden werden de middagtemperaturen niet hoger dan 13 tot 16 graden. Maandagavond passeerde een zwakke rug van hoge druk, die opklaringen veroorzaakte. Deze rug wordt gevolgd door een nieu we storing die over Schotland is getrokken en van zeer vochtige lucht vergezeld gaat. Deze zal vandaag bij ons aan komen zodat veel bewolking en plaatselijk wat regen of motre gen moet worden verwacht. De wind zal overwegend matig zijn en uit richtingen tussen zuid en west waaien. De middagtemperaturen zullen dezelfde zijn als maandag of iets hoger. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot dinsdagavond: Iets hogere middagtemperaturen. Zwaar bewolkt met plaatselijk wat regen of motregen, maar la ter ook verspreide opklaringen. Overwegend matige wind tussen West en Zuidwest. In het alge meen iets hogere middagtemne- raturen. WOENSDAG 20 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.40 0.15 0.55 1.05 n.m. 12.14 12.49 1.29 1.39 ZON MAAN op onder op onder Juni. 19 4.21 21.05 17.40 1.48 20 4.21 21.06 18.43 2.20 21 4.22 21.06 19.39 2.59 22 4.22 21.06 20.27 3.45 23 4.22 21.06 21.06 4.38 3 Of I** e t- e

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1