Oud-President Truman in Nederl and aangekomen voor een bezoek van vier dagen KWATTA Lacoste optimistisch over toestand in Algerië De Wereld van week tot week heerlijk, handig, hygiënisch en... niet duur Gestolen juwelen van Engels echtpaar bijna allemaal terecht Wat brengt de radio BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Amerikaans-W estduits communiqué HAMMARSKJOELD OVER ECONOMISCHE EN SOCIALE HULP T5at Is tiu. die heerlijk-handige KWATTA verpakking, klaar om zó te worden meegenomen Wat een tijdsbesparing - ook voor de winkelierEnwat een bij zonder lekkere chocolade! VERPAKKING i# Gedeporteerde Griekse archimandriet ontkent beschuldiging Jordaans-Israëlisch vuurgevecht DE BELGISCHE KOLONIËN AMERIKAAN HIKTE ACHT JAAR SCHOOL MET NEGEN LEERLINGEN PSYCHOSE ONDER DE BEVOLKING VAN SALZBURG Artsen staan hier sceptisch tegenover WAARDE 15 a 20.000 GULDEN Juwelen op dak van hotel verstopt ADENAUER BIJ EISENHOWER Adenauer zeer voldaan over zijn besprekingen TELEVISIE IN RELIEF? Juwelen bijna allemaal teruggevonden. Het onderwijs op Cyprus PRESIDENT SOEKARNO over NIEUW-GUINEA DE AMERIKAANSE LUCHTMACHT Amerikaanse sleepboot vergaan Cijfers Afgedwongen „ja" Laatste akte Mond Snufjes uit Amerika Advertentie Gêne Op de brandstapel Zes maal twee Vlag Vreemde tulp Ei Plannen voor Amerikaans atoomwatervliegtuig I Oud president Truman en zijn echtgenote ztfn gistermiddag per trein uit Brussel in Den Haag aangekomen voor een bezoek aan ons land van vier dagen. Het voormalige Amerikaanse staatshoofd werd op het station begroet door de Amerikaanse am bassadeur in ons land, de heer H. Freeman Matthews, en na mens de Nederlandse regering door de chef directie kabinet en protocol van het ministerie van Buitenlandse Zaken, jhr. mr. VV. E. van Panhuys. Bondskanselier Adenauer van West-Duitsland en de Amerikaan se minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, helbiben woensdag na afloop van de besprekingen, welke zij de afgelopen twee dagen hebben gevoerd, in een communi qué verklaard, dat de hereniging van Duitsland een belangrijk doel van het Westen blijft. Op de Sowjet-Unie wordt een beroep gedaan, aan de „wrede en onnatuurlijke verdeling" van Duitsland een einde te maken. Zolang de huidige toestand voort duurt, „zal het moeilijk zijn, ge loof te hechten aan de beloften en toezeggingen van de Sowjet- regering", aldus het communiqué. Andere onderwerpen van ge sprek zijn geweest de jongste wijzigingen in de Sowjet-taktiek en de ontwikkelingen in de Sow jet-Unie en het versterken van de Noordatlantische gemeenschap. De twee staatslieden bieden op nieuw aan, met de Sowjet-Unie en de leden-stat en van de Navo regelingen uit te werken ter waarborging van de Europese veiligheid, in samenhang met de hereniging van een vrij Duitsland. Na de ontvangst op het Haagse station vertrokken de heer en mevrouw Truman per auto, voor afgegaan door een motor-escorte, naar hotel „De Wittebrug". Hier hield de heer Truman een korte persconferentie, waarop hem door een groot aantal binnen landse en buitenlandse journalis ten vragen werden gesteld. Op vragen over de buitenlandse politiek van de Verenigde Staten wilde de meer Truman niet in gaan. Hij bepaalde zich slechts tot te verklaren, dat de buiten landse politiek van de huidige re gering zijn volle steun heeft. Op een vraag over de jongste ontwik kelingen in de Russische buiten landse politiek zeide hij deze po litiek niet te vertrouwen. „Deze poltiek is bedrog", voegde hij hier aan toe. Oud-president Truiman zeide voorts zeer onder de indruk .e zijn van de wederopbouw in de landen, die hij tot nu toe heeft oe- zoeht (Frankrijk, Italië, Oosten rijk, West-Duitsland en België). „Overal zie ik gelukkige mensen, er zijn meer auto's op de weg dan in Chicago, ik zie goede oogsten en alles berust op een gezonde economische basis". „De toestand De seecretaris-generaal der V. N., Dag Hammarskjoeld, heeft woensdag gepleit voor meer eco nomische en sociale bijstand voor de landen in Afrika en het Mid den-Oosten. In een rapport over de activi teit van de volkerenorganisatie op economisch en sociaal gebied in de afgelopen tien jaar zegt de secretarisgeneraal, dat er, hoe wel het werk van de V. N. en de gespecialiseerde organen een steeds groter gebied gaat omvat ten, te weinig aandacht is besteed aan genoemde landen, hoewel daar de behoefte aan internatio nale hulp geweldig groot is. Hammarskjoeld sprak zich uit voor een program voor internatio nale economische hulp op lange termijn, met „sterke nadruk" op de ontwikkeling van een speciale internationale dienst voor hulp op bestuursgebied. Het rapport zal worden behan deld door de economische en so ciale raad, die op begin juli te Genève bijeenkomt. is beter, dan ik had gedacht en ik verheug mij daarover", zeide hij voorts. Op 'n vraag naar zijn mening over de betrekkingen tussen Europa en de Verenigde tSaten zeide Truman, dat hij in zijn ge sprekken met mensen van alle standen niets anders heeft ont moet dan een vriendschappelijke houding jegens Amerika, „en dat zelfde geldt bij ons voor Europa". Hij zeide voorts met voldoening kennis te hebben genomen van de verbeterende gezondheidstoestand van president Eisenhower. Overigens zeide hij, gevraagd naar zijn mening over de kansen van de democraten bij de volgen de Amerikaanse presidentsverkie zingen, dat „er voor de democra. ten geen moeilijkheden zullen zijn, ongeacht wie voor de repu blikeinen kandidaat is". Truman zeide nog geen pro gramma te hebben voor zijn be zoek aan ons land buiten de lunch, die Koningin Juliana hem zondag op het paleis Soestdijk zal aanbieden en enkele andere ontvangsten van officiële aard. Hij zal echter in ieder geval een aantal bezienswaardigheden in ons land bezoeken. De Franse minister met stand plaats Algiers, Robert Lacoste, heeft in een interview verklaard „beslist optimistisch" te zijn over de toestand in Algerië. „Wij zijn thans op een weg die moet leiden tot een regeling van het conflict", zei hij tot een correspondent van het te Bordeaux verschijnende blad „Sud-Ouest". Over al in het land heeft men de opstandelingen in bedwang en hun opdringen komt tot stil stand. Er is een einde gekomen aan grootscheepse operaties van de opstandelingen, zoals die in het Aures-gebergte, waar de op stand in november 1954 begon. „Onze militaire druk heeft hen gedwongen hun tactiek drastisch De maandag j.l. uit Engeland gezette archimandriet Killinikos Maheriotis van de Grieks-ortho doxe kerk heeft de jegens hem door de Britse minister van Bin nenlandse Zaken majoor Lloyd- George uitgebrachte beschuldi gingen ontkend. Lloyd-George had het Lager huis woensdag j.l. medegedeeld dat de archimandriet uit Enge land was gezet, omdat hij zijn kerk gebruikte als een centrum voor het verspreiden van anti- Britse propaganda, die betrekking had op Cyprus. Jordaanse en Israëlische stel lingen hebben elkaar woensdag gedurende drie uur beschoten, zo wordt van Israëlische zijde mee gedeeld. Aan Israëlische kant zijn geen slachtoffers gevallen. te veranderen. Zij zetten hun actie, welke bestaat uit aanvallen, sabotage en de uitmoording van Mohammedanen, voort, maar zij kunnen niet meer in groten ge tale tegen onze strijdkrachten op treden." De zones waar de rust hersteld is, worden voortdurend uitge breid. In overleg met de bewo ners zullen daar zo spoedig mo gelijk Arabische gemeentebestu ren worden ingesteld, aldus de minister. Hij zei, dat de opstandelingen de Franse oproepen tot een sta ken van het vuren hadden gene geerd, omdat zij al hun hoop stél len op internationale bemidde ling, waardoor Frankrijk naar hun mening een onafhankelijk Algerië zal erkennen naar het voorbeeld van Marokko en Tune sië. Wanneer de opstandelingen beseffen, dat deze hoop ijdel is en dat Frankrijk vastbesloten is Algerië niet op te geven, kan misschien het goede klimaat voor de opening van onderhan delingen worden geschapen. In tussen zullen onze strijdkrach tin hun inspanning in geen en kel opzicht verslappen, aldus Lacoste. Een lid van de commissie voor Je koloniën van de Belgische se- ïaat heeft onlangs voorgesteld een commissie in te stellen voor het uitstippelen van een etappe- gewijze emancipatie van Belgisch Kongo op politiek, sociaal en eco nomisch gebied. De liberale minister van Kolo niën, Buisseret, verklaarde in ant woord hierop dat België reeds in deze richting doende is door de materiële, intellectuele, morele en politieke verheffing van de autochtone bevolking der Afri kaanse gebieden te bevorderen en het naast elkaar bestaan van Europeanen en inboorlingen te regelen onder handhaving van de Belgische soevereiniteit door be vestiging van de bestaande ban den. Het einddoel van de Belgi sche regering, aldus de minister, is het tot stand brengen van een Belgisch-Kongolese gemeenschap, maar het is thans nog niet mo gelijk, zelfs niet wenselijk, reeds de juridische vorm van een com. missie als voorgesteld niet bij voorbaat behoeft te worden uit gesloten. Wat de gevaren betreft die vol gens sommigen op gelijke wijze alle gebieden in Afrika bedreigen, verklaarde de minister, dat er geen enkele gemeenschappelijke maatstaf bestaat - voor de toe stand in de Mohammedaanse ge bieden in Noord-Afrika en de ge bieden in het midden van het Afrikaanse werelddeel, waar de Belgische koloniën liggen. Het gevaar van een binnenlands con flict in de Kongo kan uitgesloten worden geacht. Wij zullen aan onze kinderen dit grote erfdeel overmaken, al dus minister Busseret. De hik, waardoor de 30-jarige Jack O'leary te Los Angeles sinds dertien juni 1948 werd ge plaagd, schijnt te zijn opgehou den. „Het is iets als een wonder", zei hij, „het huis is nu zo rustig". In de afgelopen acht jaar heeft Jack 65.000 brieven met adviezen uit alle delen van de wereld ont vangen. In die tijd hebben meer dan tweehonderd artsen gepoogd hem te helpen. De ouders van de negen leerlin gen die de kleinste school in Ne derland, te Geesteren, bezochten, hebben genoeg gekregen van het komen en gaan van onderwijzers aan deze school en hebben hun kinderen van school genomen teneinde hen elders naar school te sturen. Reeds jarenlang kampt deze school in West-Geesteren met on derwijzersmoeilijkheden. De door de gemeente Tubbergen aange stelde onderwijzers nemen ge woonlijk weer de benen, zodra zij in de eerste lessen de leerlingen hebben geteld. De kinderen had den door deze gang van zaken te dikwijls vakantie naar de zin der ouders. Tientallen Salzburgers raadple. gen de laatste dagen hun dokter wegens moeheid, koortsigheid en hartkloppingen, zo meldt het blad „Neuer Kurier". Zij vrezen dat hun ziekten het gevolg zijn van verhoogde radio-activiteit in de lucht na de jongste atoomontplof fingen. De artsen staan hier scep tisch tegenover. Zij zeggen dat de ongemakken van sommige pa tiënten lijken op een ziekte, die veroorzaakt wordt door te inten sieve kuren in minerale baden met radio-actief water. Velen heb ben alleen maar last van de plot selinge weersverandering, menen zij. Uit de kamer van een Engels toeristenpaar, dat in een hotel in de Nieuwe Doelenstraat in Am sterdam logeert, is dinsdagavond j.l. een, tas met sieraden ter waar de van 15 20.000 gulden gesto len- Het echtpaar ontdekte de diefstal, toen zU na het diner op de kamer terugkeerde. De hoteldirectie waarschuwde onmiddellijk het politiebureau Singel, waarvan de recherche op zeer omzichtige wijze het onder- President Eisenhower heeft de West duit se bondskanselier dr. Adenauer donderdag in zijn ka mer in het Walter Reed-zieken- huis te Washington ontvangen. Er is gedurende het onderhoud, dat tien minuten heeft geduurd, gesproken over het vraagstuk dei- Duitse hereniging en de Ameri- kaans-Westduitse vriendschap. Minister van Buitenlandse Za ken Foster Dulles was mede aan. wezig. Adenauer noemde Eisenhowers spoedige herstel „een wonder". Voor zijn vertrek per vliegtuig naar New York verklaarde Ade nauer op het vliegveld van Was hington tegenover verslaggevers „zeer voldaan" te zijn over zijn besprekingen met president Eisenhower, die hij „het hoogte punt van mijn bezoek" noemde. Hij betoonde zich ook verheugd over de „uitstekende toestand, waarin ik de president aantrof". Bondskanselier Adenauer werd uitgeleide gedaan door minister van Buitenlandse Zaken Foster Dulles. Twee inwoners van Nyon m Zwitserland hebben een procédé uitgevonden voor televisie in re- lief, zo meldt 't blad „La Suisse". zoek ter hand nam, waarbij ook de speurhond „Arno" van de rijksspeurhondgeleider uit Sant poort werd ingeschakeld. Het verhoor van het gehele hotelpersoneel was gistermorgen nog niet beëindigd. De kamer was niet overhoop gehaald, zodat de politie er rekening mee houdt, dat degeen, die de kamer betrad, bij toeval de tas ontdekt heeft. De gestolen sieraden van het in een Amsterdams hotel ver blijvend Engels toeristenecht paar zijn bijna allemaal terug gevonden. Op het dak van het hotel was de tas verstopt met verscheidene der juwelen en ook op enkele kleine platte da ken werden verstopte sieraden gevonden. Er ontbreken nog enkele stuks. Hiermede is het vermoeden van de politie, dat de dief tot het hotelpersoneel moest behoren, bevestigd. De recherche heeft nog niet kun nen vaststellen wie de dader is. De Britse minister van Kolo niën, Alan Lennox-Boyd, heeft in een schriftelijk antwoord aan het Lagerhuis meegedeeld, dat op Cyprus 252 lagere scholen als ge volg van de ongeregeldheden op het eiland zijn gesloten. Hierdoor zijn 26.000 leerlingen van het on derwijs verstoken. „Indien de Nederlandse rege ring het middel zou vinden tot re geling van de kwestie-Nieuw-Gui. nea, zouden de Nederlanders en Indonesiërs zeer goede vrienden kunnen zijn", aldus president Soe- karno. De minister van Buiten landse Zaken, Ruslan Abdulgani, zei daarop: „U kunt zelfs zeggen, dat, indien Nederland deze kwes. tie geregeld zal hebben, presi dent Soukarno zich gaarne direct naar Den Haag zal begeven voor een bezoek aan de Koningin en aan het land". Zij hebben deze verklaringen afgelegd tijdens het bezoek, dat zij, in gezelschap van journalis ten, donderdag aan Pompei brach ten. De Amerikaanse luchtmacht wil tegen 1959 over zeshonderd intercontinentale straalbommen- werpers van het type B.-52 be schikken, honderd meer dan de oorspronkelijke plannen. Dit blijkt uit een verklaring die lui tenant-generaal Irvine, de plaats vervangende stafchef belast met de zorg voor de vliegtuigproduk- tie, onlangs voor een subcommis sie van de Senaat heeft afgelegd. De verhoging is mogelijk door het opvoeren van de produktie van zeventien tot twintig bom menwerpers per maand. De Amerikaanse sleepboot „May Dee" is woensdag voor de Golfkust vergaan. Zeven opva renden worden vermist. Acht konden door een andere sleep boot worden gered. Er woei een tropische storm. 750 woorden, dat is de gemiddelde woordenschat van een vrouw, zei iemand tegen kardinaal Feltin. „Wat ze daarmee doen, antwoordde de kardinaal lachend, lijkt een wonder van het soort van de vermenigvuldiging der broden." 440.000 gulden won een onbekende Zwitser aan de speeltafel te Deauville. De directeur van het casino verklaarde dat dit bedrag gelijk was aan de totale inkomsten van het Pinksterweekeinde. Er was dus niets verdiend, maar hij gun de de onbekende zijn geluk van harte. 1.200.000 medailles zijn door de U.N.O. besteld om soldaten uit de Koreaanse oorlog mee te decoreren. 75.000 exemplaren zal de eerste druk be dragen van de mémoires van de hertogin van Windsor. De titel luidt „Het hart heeft zijn redenen"; een der slogans voor de re clame is; „Hoe de koning van het mach tigste rijk van de moderne tijd zijn troon opgaf voor een vrouw uit Baltimore". Het verschijnt in september. 4.000 telefoontjes kreeg men in het Londense Covent Garden toen bekend werd dat het Russische Bolgoï-ballet gedurende de maand october daar voor stellingen komt geven. Allen moesten er gemiddeld een 40.000, die van waar de zijn. Zo vond men er dezer dagen een sieraad van platina waarvan men de waarde schat op 7.000 gulden. „Doe het zelf" is de nieuwste rage in Amerika. Iedereen lijdt eraan, zodat zelfs fane Russell haar eigen japonnen naait en de ex-minister van buitenlandse zaken Dean Acheson zelf zijn slaapkamerameublement timmert. Velen is door dit drukke zelfdoen een fijn momentje op de televisie ontgaan toen de zanger Monty Norman tussen twee coupletjes door aan zijn partnerin Diana Coupland vroeg: „Wil je met me trouwenT' Zij, die het wel zagen hoordendachten dat het bij het programma hoorde. Diana (25 jaar) antwoordde „ja". Na afloop ver- laarde ze dat ze niet „nee" had durven •eggen uit angst dat Monty tijdens de uit- -ending iets geks zou doen. Maar dat laat ste meende ze niet, ze meende echt „ja" en zal nu met Monty zingend door het leven gaan. De Amerikaanse toneelschrijver Ir win Shaw heeft genoeg van het publiek dat naar zijn stukken komt kijken. In het grootste, duurste theater van New de pauselijke vlag te mogen voe In ruil wil hij in Monaco een monumentale kerk laten bouwen. Men wacht met span ning het antwoord op dit verrassende aanbod af. De Amerikaanse soldaat 2de klas Joe Nicholls deed bij het vernemen van zijn promotie tot korporaal van verbazing zijn mond wijd open. Té wijd, bleek spoe dig, want hij kon hem niet weer dicht krijgen en moest met een losse kaak naar het hospitaal worden vervoerd. Een New-Yorkse juwelier lanceert een sigarettenpijpje voorzien van een para pluutje, dat men op kan steken bij het op steken, als het regent. Voor de bezitters van kleine woningen weet men Jn Amerika uitkomst. Er is behangselpapier, geschilderd in drie di mensies, in de handel gebracht om de kamers groter te doen lijken. Minder origineel zijn de kerstcadeau tjes, die het Amerikaanse kind dit najaar in de etalages zal zien. Het zullen loden soldaatjes zijn, uitgedost in de unifor men van het nieuwe Westduitse leger. De eeuw van het kind... Naast Vader- In het plaatselijk blad van Middleton (Amerika) stond de volgende adverten tie; „Appartement van drie vertrekken te huur. Ligging 5 km van het atoom laboratorium, en 5 min. van het plaat selijk ziekenhuis." „Ik kijk nooit naar de televisie", zegt de hertog van Edinburg, de echtgenoot van koningin Elisabet van Engeland, „behalve als de kinderen de knop omdraaien, 's mid dags om vijf uur. Dan zie ik mezelf het een of ander inwijden en voel me diep gege neerd en belachelijk." Het boek Le Mur van de bekende Franse schrijver Jean-Paul Sartre is in heel Ierland in de boekhandel verkrijg baar, uitgezonderd in Belfast. De hoog ste magistraat van die stad heeft ver klaard dat het de moraal ondermijnt en heeft bevolen dat het exemplaar dat ln Belfast in een boekhandel was aange troffen deze week zal worden verbrand! In een dorp in de buurt van Dijon is de ZATERDAG 16 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gr.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 An gelus; 12.03 Gram.; 12.55 Zonne wijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Lichte muziek; 13.40 Amus. muz.; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Gram.; 14.40 Jeugdkoor; 15.00 Kroniek worden afgescheept met de boodschap York zou hij'graag de première van zijn dag en Moederdag wil men in Amerika ce" °orP 'n ae 2" .J,fj dat de plaatsbespreking pas eind augus- nieUwste stuk geven voor het allerdeftig- Zoondag invoeren (5 juni). Over Dochter- famdte Foignot voor de zesde maal e j - lTo^Snek? het gordijn zal lan|; dag wordt (nog, niet gesproken. itë1946. tus geopend zal worden. 16.546 vrouwen hebben in de eerste ne gen maanden van 1955 in Egypte echt scheiding verkregen. Reden: zij haatten hun echtgenoten. 8.574 mannen verkre gen echtscheiding om dezelfde opgaaf van bezwaar. Jaarlijks bedraagt het aan tal echtscheidingen er 35 procent van het aantal gesloten huwelijken. Op dit gebied spant Egypte van alle landen de kroon. 700.000 voorwerpen worden er per jaar te Parijs in métro en bus achtergelaten. Onder deze verloren eigendommen zijn zaam omhoog gaan, waarna een toneel te zien komt dat geheel leeg is op één grote slanke man in onberispelijke avond kleding na. Deze zit achter een machine geweer. Hij mikt zorgvuldig op het mid den van de zaal en... opent het vuur. (Daily Express). De Griekse reder Onassis zoekt nog steeds een vlag om de lading van zijn olietankers en walvisvaarders te dekken. Hij heeft nu het Vaticaan verzocht om Als zovele buitenlanders had de Fransman Pierre Dudain een paar tul penbollen van zijn uitstapje naar Hol land voor zijn moeder meegebracht. Dezer dagen belde zij hem op en zei: „Wat gek, je zei dat je tulpen had mee gebracht, maar het blijken rododendrons te zijn die uit de grond komen." „Ach, wat wilt u", zei Pierre, „het is in ieder geval niet mijn schuld, want ik ken geen Hollands." 1951 en 1953. Het gezin telt nu zeventien kinderen. Een kippenhouder te Versailles heeft met een dubbelloops geweer verscheide ne gaten geschoten in een overvliegende helicopter. „Ik heb 75 kippen bezig met het uitbroeden van 1200 eieren", zei hij, „en zelfs een storm zou al m'n hele broedsel kunnen bederven". De helicop ters oefenen nu vijf mijl verderop. SAS VAN GENT. van M. C. Verstraeten—Casteelsvb Geboorten. 3 mei. Theodora J. M., d. van P. Bogaert—van Lier. 17 mei. Paulus J. M„ z. van L, F. Vergeerde Cock. 26 mei. Peter J. E. M., z. van B. Oskam—Bouw man'. 28 mei. Jolanda C., d. van A. J. de Caluwé—de Graeve. Geboorten buiten de gemeente (Terneuzen)7 mei Antonius C. G., z. van M. C. VerstraetenCas teels. 27 mei. Pierre C. J., z. van G BurezFaase. Huwelijken. Roger V. Seghers (van Zelzate), 26 j„ en Maria T. Kiebaam, 22 j. J. van Kommer (van Zundert), 27 j., en Hilda M. S. Mobelus, 28 j. Emiel P. J. Gel derland, 25 j., en Ivonne P. Ver meulen, 21 j. Antoine A. M. Gel derland, 23 j. en Anna M. Strjj- donk, 21 j. Johan N. Ploegaert, (van Philippine), 24 j. en Rosette S. E. David, 26 j. Overlijden (buiten de gemeente) 5 mei. Florent H. Vermoet, 58 j. 17 mei. Charles L. van de Velde. 23 mei. Constant E. Braet. 24 mei. Johannes J. de Leux. 26 mei. Honoré Feijen, SAS VAN GENT. Ingekomen: Theodora A. Hogen- stijn—Thjjssen met gezin, van Val- kenswaard. Roger V. Seghers, van Zelzate. Anna A. van Overmeeren, van Breda. Madeleine de Caluwé— Moykens, van Wachtebeke. Theo de Boeye en echtg. van Westdorpe. Anna E. ZonnevijlleHoekstra en gezin, van Nijmegen. Jacobus Lip- lijn, van Goes. Jacobus Torbijn, van Terneuzen. G. Koeslag met gezin, van Neede. Emma M. de Bock, van Clinge. Vertrokken. Fr. Adam met ge zin, naar Breda. Cornelia Buis, naar Bergen op Zoom. Laurus WU- leboer, naar Goes. Jacques Ste- van letteren en kunsten; 15.40 Orkest; 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans; 16.30 Voor de jeugd; 17.40 Jazzmuziek; 18.00 Lichte muziek; 18.15 Journalis tiek overzicht; 18.25 Gram.; 18.30 Van het Binnenhof; 18.40 Dans muziek; 19.00 Nieuws; 19.10 Gr.; 20.00 Lichtbaken; 20.20 Act.; 20.35 Gram.; 20.40 Eureka; 21.30 Caba ret; 22.00 Gram.; 22.35 Wij luiden de zondag in; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.22 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 De Ontbijtclub; 8.50 Voor de vrouw; 9.40 Gram.; 10.00 Cause rie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven; 11.30 Pianovoordracht; 12.00 Orgel en zang; 12.30 Land en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Varia: 13.20 Accordeonorkest; 13.45 Sport- praatje; 14.00 Lichte muziek; 14.30 Voor de jeugd; 15.05 Gram.; 15.35 Van de wieg tot het graf; 15.50 Koorconcert; 16.50 Gram.; 17.00 Weekjournaal; 17.30 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.20 Dansmuziek; 18.45 Regeringsuitz.; 19.00 Artis tieke staalkaart; 19.30 Causerie; 19.40 De bijbel in het kerkelijk jaar; 19.55 Deze week; 20.00 Nws; 20.05 Orkest; 21.00 Voordracht; 21.20 Gram.; 21.30 Soc. com.; 21.45 Leert uw landgenoten kennen; 22.15 Hammondorgelspel; 22.40 Hoorspel; 23.00 Nieuws; 23.15 Gr. BRUSSEL (VI.): 11.45 Operette muziek; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Radio- Almanak; 14.30 Journaal; 15.00 Gram.; 16.00 Accordeon; 16.15 Gram.; 16.30 Accordeon; 16.45 En gelse les; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.20 Piano; 17.30 Gram.; 17.45 Orgelmuziek; 18.00 Koorzang; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.30 Amusem. orkest; 20.10 Gram.; 2.15 Orkest; 22.15 Nieuws; 22.30 Verzoekprogr. 23.00 Nieuws; 23.05 Jazzmuziek; 23.40 Gram. De Convair-fabrieken te San Diego gaan in het begin van het volgend jaar beginnen aan de bouw van een door atoomenergie voortbewogen watervliegtuig, dat een waterstofbom zal kunnen vervoeren, aldus een bericht in de te San Diego verschijnende

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3