Verkiezing leden Eerste Kamer Kabinetsformatie Bouwvakarbeiders in Rotterdam blijven staken Brits-Amerikaanse atoom-overeenkomst Uitspraak in principiële processen over cadeaustelsel Aardbeving in Afghanistan eist doden en duizenden gewonden HET WEER Commentaar op Adenauers besprekingen WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN VRIJDAG 15 JUNI 1956. 11e Jaargang Nr 3791 Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. DE SPAANS- MAROKKAANSE BESPREKINGEN ZEEPOST De Tweede Kamer verkiezing 1956. Aanslag op gouverneur-generaal van Goa de nieuwe SUCCESSIEWET Gewonde, uitgehongerde Britse militair uit oerwoud op Malakka gered 20 DAGEN ZONDER VOEDSEL EN GEWOND VAN ACKER EN SPAAK NAAR DE SOW JET-UNIE ONTSPORING VAN SNELTREIN PARIJS- LUXEMBURG EIST SLACHTOFFERS 11 doden en een groot aanta zwaar- en lichtgewonden De sneltrein Parijs—Luxem burg is donderdagochtend te Fis mes nabij Reims ontspoord. GRIEKS MEMORANDUM OVER CYPRUS Het proces in Bern AMSTERDAMSE TAXI STAKING DUURT VOORT Taxistandplaatsen worden tegen de zgn. „snorders" beschermt Naar het radiostation van Kaboel, de hoofdstad van Afghanistan, meldt, worden door de aardbeving die het gebied van Kaboel, Camain en de berg Sjikan zondag heeft geteisterd, zes honderd mensen vermist. Men neemt aan, dat een aantal van hen om het leven is ge komen. Duizenden mensen zijn gewond. Er is grote schade aangericht. Het is nog niet mogelijk het juiste aantal doden of gewonden te tellen, daar telefoon- en telegraafverbindingen zijn verbroken. PRIJS VAN 50.000,— UITGELOOT Vooronderzoek tegen Otto John gesloten rï inkering bij abonnement Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE ZEEUW Verschijnt dagelijks Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 3 regels ƒ1,— iedere -egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. nieuw oud 17 17 15 14 7 7 6 6 4 4 1 2 Gisteren hebben de Provinciale Staten de leden der nieuwe Eerste Kamer gekozen. Geheel in de lijn der verwachting is de partijver houding vrijwel geheel gelijk ge bleven; alleen de Partij van de Arbeid zag haar zetels met één vermeerderd, doordat haar een restzetel werd toegewezen, ten koste van de C.P.N., die hierdoor een zetel verloor. De samenstelling van de Eerste Kamer zal thans als volgt zijn; K.V.P. P. v d. A. A.R. C.H. V. V. D. C.P.N. In de nieuwe Eerste Kamer zul len zitting hebben; Katholieke Volkspartij; F G. C. J. M. Teulings, J. A. Middelhuis, H. M. van Lieshout, J J. Gelen, H. J. J. Velthoven, L. de Gou, C. G. A. Merts, J. H. J. Maenen, L. F. H. Regout, H. C. Nijkamp, L. J. C. Beaufort, E. M. J A. Sassen, G. C. J. D. Krop man P J. Witteman, J. H. M. Derksen, E. H. A. Kraayvanger en A. L. H. Roebroek. Partij van de Arbeid; J. J. Kramer, G. J. P. Cammel beeck J. A. Jonkman, H. Ooster huis F. Wibaut, mevrouw H. Ver- wey-Jonker, W. Schermerhorn, mej. M. Tjeenk Willink, D. de Loor J. R* Broeksz, J. L. Hoog land,'H. J. de Dreu, J. in 't Veld, P. J. Kapteijn en mr G. van Hall Anti-Revolutionaire Partij: A. Diepenhorst, W. Rip, M. J Tjalma, H. Algra, H. J. Hellema, A. Anema en J. Schipper. Christelijk-Historische Unie: H. Reijers, G. Kolff, G. Vixse- boxse, R. Pollema, W. F. Lichte nauer en J. W. van Hulst. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie H D. Louwes, R. H. de Vos van Steenwijk, W. C. Wendelaar en A. N. Molenaar. Communistische Partij Neder land: J. Brandenburg. Blijkens de uitslag-van de ge houden verkiezing van de leden der Eerste Kamer zullen in dit college niet terugkeren ir H. J. M. Verhey (KVP), prof. dr F. C. Gerretson (CH), prof dr J. de Zwaan (CH) en de heer C. Geug- jes (CPN). Nieuwe leden zijn prof. dr J. J. Gielen (KVP), mr W. F. Lichte- nauer (CH), J. W. van Hulst (CH) en mr G. van Hall. De stemming in de groepen. Er is gestemd in 4 groepen. De uitslag in groep I, omvattende de provincies Noord-Brabant, Zee land, Utrecht en Limburg, luidt: Uitgebracht werden 189 geldi ge stemmen. In de provincie Zee land waren de volgende leden af wezig: P. Heering (VVD), ir G. P. M. Dikötter (KVP) en C. Boen der (SGP). De verdeling van de 13 door de provincies Noord-Bra bant, Utrecht en Limburg geko zen Eerste Kamerleden blijft on veranderd als volgt: KVP 9, PvdA 2, AR 1, CH 1. De Staten van de provincie Limburg waren om 10.50 uur bij een De heren C. H. J. Putters en M. R. Haan (beiden KVP) waren toen nog niet aanwezig. De heer H. van Deutekom (PvdA) ver zocht de voorzitter, aangezien de Staten nog niet volledig bleken te zijn, de stemming een half uur uit te stellen. In groep IV, de provincie Zuid- Holland, hebben de beide V.V.D.- leden hun stem uitgebracht op de lijst van de C.H., waardoor deze haar 2 zetels kon behouden, waar van er anders 1 aan de C.P.N. zou zijn toegewezen. Tweede Kamer en vice- Voorzitter Eerste Kamer, president Raad van State door H. M. de Koningin uitgenodigd Het kabinet van H.M. de Konin. gin deelt mede, dat H.M. de Ko ningin gisteren voor een confe rentie op het Huis ten Bosch te s-Gravenhage heeft uitgenodigd achtereenvolgens de voorzitter der Eerste Kamer der Staten- Generaal mr. J. A. Jonkman, de voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal dr. L. G. Kortenhorst en de vice-president van de Raad van State dr. A. A. L. Rutgers. >^>«XSXS>®<SXëXSXS*®<SX8X$XSXë> HIJ KON NIET STEMMEN In Doetinchem heeft een stemgerechtigde woensdag middag door zijn echtgenote aan de burgemeester een briefje laten overhandigen, waarin hij meedeelde, dat hij niet kon stemmen. Het stem bureau waar de betrokkene zijn stemplicht moest ver vullen, bevond zich in een café. De stemgerechtigde was de toegang tot alle café's namelijk ontzegd, om dat hij op de „zwarte lijst' stond. Na afloop van de Spaans-Ma rokkaanse besprekingen te Ma drid is in een communiqué ver klaard, dat delegaties van de twee landen binnen twee weken naar Tetoean de hoofdstad van de voormalige Spaanse zone van Marokko, zullen gaan om de be voegdheden, welke tot dusver bij de Spaanse autoriteiten berust ten, aan Marokko over te dragen. Intussen zullen geen eenzijdige besluiten worden genomen. Na deze machtsoverdracht zul len te Madrid onderhandelingen beginnen voor een definitieve overeenkomst ter regeling van de samenwerking tussen de twee landen op economisch, financieel en cultureel gebied. Hiervoor zul len speciale commissies worden gevormd. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië: via Engeland Brazilië s.s. „Alphard" Brits Oost-Afrika: s.s. „Europa" s.s. „Ferd. de Lesseps Canada: m.s. „Noordam" m.s. „Luksefjell" Chili: via New York Indonesië m.s. „Le Artes" Ned. Antillen: m.s. „Osiris" Nieuw Zeeland: via Engeland Suriname: s.s. „Cottica" 23 juni 18 juni 21 juni 23 juni 21 juni 23 juni 21 juni 20 juni 18 juni 23 juni Een rectificatie. In onze nabeschouwing over de uitslag van de gehouden Tweede Kamerverkiezing werd abusieve lijk vermeld dat de C.H.U. 2 ze tels had verloren. Uit het verder verslag en de daarbij gegeven sta tistieken en overzichten zal de aandachtige lezer hebben be merkt, dat niet de C.H.U., die 1 zetel verloor, maar de A.R.-partij 2 zetels heeft moeten afstaan. RED. -XS>«X5><S>«>®<SXSXSXSXSXSX»<5X:- 20 juni Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakket ten geven de postkantoren. Volgens de „Press Tust of India" hebben vijf nationalisten uit Goa een aanslag gepleegd op de gouverneur-generaal van dit Portugese gebiedsdeel, generaal Paulo Benard Guedes. De gene raal, die in een auto reed, werd door machinegeweervuur ge wond, evenals twee leden van zijn gevolgd. Het politie-escorte opende on middellijk het vuur op de aanval lers, van wie er een werd gedood, aldus de „Press Tust of India" De minister en de staatssecre taris van Financiën hebben de Eerste Kamer hun memorie van antwoord gezonden op het voor lopig verslag van de commissie van rapporteurs over het wets ontwerp inzake de heffing van rechten van successie, van schen king en van overgang. De be windslieden merken in deze me morie onder meer nog op, dat zij met belangstelling kennis heb ben genomen van de opvatting van vele leden, dat heffing van successierechten over gekapitali seerde bedragen van pensioenen in beginsel onjuist geacht zou moeten worden. Waar het blijk baar niet de bedoeling van deze leden is op dit gecompliceerde vraagstuk ten principale in te gaan, veroorloven de bewindslie den zich een fundamentele be schouwing van deze aangelegen heid thans achterwege te laten, te meer waar de vorenbedoelde leden begrip hebben getoond voor het standpunt, dat aan de vrij stelling toch een grens moet lig gen, is uiteraard nimmer exact te beantwoorden. De minister en staatssecretaris zijn van oordeel, dat het nader gewijzigd ontwerp van wet hier zeker niet aan de beperkte kant is gebleven. Gezien de in dit ver band door de vorenbedoelde leden met betrekking tot de overheids- pensioenen gemaakte opmerking, willen zij er toch op wijzen, dat de thans voorgestelde vrijstellin gen bijna steeds zullen uitgaan veelal verhoudingsgewijze zelfs niet onaanzienlijk boven de huidige weduwen- en wezen pensioenen volgens de pensioen wet. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is aan prof. dr. H. Brugmans, rector van het Europa-college te Brugge, wo nende te 's-Gravenhage, verlof verleend tot het aannemen van de onderscheiding van ridder in de orde van het Legioen van Eer van Frankrijk. Een jonge sgrgeant van het Britse leger is uit het oerwoud van Midden-Malakka gered, na dat hij daar twintig dagen zon der voedsel en gewond had door gebracht. Zijn toestel was op een routinevlucht van Ipoh naar Koe- ala Loempoer neergestort. Een groep inheemsen vond sergeant Ken Mcconnell met verwondin gen aan zijn gezicht, benen en lichaam, op een afstand van 25 km van Ipoh. Mcconnell sleepte zich op handen en voeten voort- uitgeput door bloedverlies en honger. Hij vond alleen water en had enige kininetabletten bij zich. Eerst kon hij nog lopen, maar de laatste twee dagen was het hem alleen maar mogelijk to kruipen. Zijn kleren waren aan flarden. Macconnell werd door een hef- schroefvliegtuig gered. Daar het toestel niet kon landen, moest een politieman van een hoogte van drie meter naar beneden springen. Hij slaagde erin de halfbewusteloze Macconnell m het hefschroefvliegtuig, dat ge vaarlijk dicht bij de grond was gekomen, te gooien no Ver Staten en Engeland I krijgen over de Amerikaanse ereenkomst eeslo- atoomduikboot „Nautilus hebben een overeenkomstge j Amerlkaanse ministerie ten voor ult™'sse""® actors j Van Buitenlandse Zaken maakte voor'de° aandrijving van oorlogs- i donderdag ir. Washington bekend schepen, vliegtuigen en voertui gen. Door deze overeenkomst zal Engeland mogelijk inlichtingen Naar verluidt, zo schrijft „Le Soir", zou tussen België en de Sowjet-Unie onderhandeld zijn over een ^"^^Spn^oo^Bel- ntotèrte," Lincoln White, die een over zou zijn gesproken door Bei ander aan de pers mededeel- gische en Russische persoonlijk- i dat de overeenkomst woensdag door de voorzitter van de Ameri kaanse commissie voor atoom energie, Lewis Strauss, en de Britse ambassadeur in de Ameri kaanse hoofdstad, sir Roger Ma kins, is getekend. De nieuwe overeenkomst wijzigt de Brits- Amerikaanse overeenkomst voor uitwisseling van inlichtingen over atoomenergie voor vreedzaam gebruik, die in 1955 gesloten werd. De woordvoerder van het mi- Er zijn drie rijtuigen omgeval len en 7 uit de rails gelopen. Het ongeluk gebeurde onge veer twintig meter van het sta tion van Fismes. Men gelooft, dat een gebroken koppeling de oorzaak is van de ramp. Door het overlijden van een, ge. wonde Duitse vrouw, die in een ziekenhuis in Reims was opge nomen, is het aantal doden geste gen tot elf. Er zijn een dertigtal zwaargewonden, terwijl het aan tal lichtgewonden ongeveer 100 bedraagt. De permanente Griekse afge vaardigde bij de V. N„ Palaimas, heeft een memorandum onder de 76 leden van de V.N. laten circu leren ter ondersteuning van het Griekse verzoek van 13 maart om de kwestie-Cyprus op de voorlo pige agenda van de algemene vergadering te plaatsen. Ver klaard wordt dat de toestand op Cyprus steeds slechter wordt en een gevaar voor de vrede ople- vert- A f Engeland wordt verweten, dat het van Cyprus „één groot con centratiekamp" heeft gemaakt. Het had het eiland nodig ter be scherming van de eigen oliebe- langen. Sir Pierson Dixon, de Britse afgevaardigde bij de V. N„ noem de de Griekse beschuldigingen „hoofdzakelijk een nieuw voor beeld van de lastercampagne, die Griekenland in de gehele wereld tegen mijn land voert". Hij her haalde de Britse opvatting, dat „de binnenlandse aangelegenhe den van Cyprus geen zaak voor bespreking in de V.N. zijn". De bouwvakarbeiders, die ge hoor hadden gegeven aan de op- toep van de contactcommissie en donderdagmiddag bijeen waren gekomen in gebouw „Odeon" te Rotterdam hebben besloten de zaterdag j.L begonnen staking voort te zetten. De voorzitter van de contact commissie, A. Geursen (N.V.V.- lid), had tevoren opgemerkt, dat ruim vijfduizend man staken en dat voor ondersteuning 'n enorm bedrag nodig is. Hij merkte op, dat de stakende arbeiders ook vrouwen en kinderen hebben en dat met hen rekening moet wor den gehouden. De commissie kwam daarom met het voorstel vrijdagochtend het werk te her vatten, maar uit de zaal werd geroepen: „Nooit". Spreker zeide verder dat het in de bedoeling ligt de commissie te laten veortbestaan en de werk gevers veertien dagen tijd te ge ven contact op te nemen met de werknemersorganisaties. De grie ven gaan verder dan de ge vraagde drie en zes procent: Het basisuurloon moet met minstens 25 procent omhoog en de slechte toestanden, die volgens spreker op vele pouwwerken worden aangetroffen, moeten worden verbeterd. Wordt na veertien da gen niet aan de eis voldaan dan zou weer tot actie kunnen .worden overgegaan. De secretaris C. van Til (O.V.B.- lid) lichtte het voorstel nader toe: Er worden andere wegen ge zocht en de krachten worden op nieuw gegroepeerd. Het lande lijk contact kan inmiddels ver stevigd worden en de bouwvak ken in het gehele land gemobili seerd. „Hier en daar wordt ge werkt en wij willen geen ver snippering". Tal van arbeiders hebben daar na nog het woord gevoerd, doch de meesten van hen voelden niets voor de plannen van het commissielid en pleitten er voor de staking voort te zetten. De commissie bracht daarna het voorstel in stemming. Beslo ten werd de staking door te zet ten. De voorzitter zeide. dat de commissie zich neer zou leggen bij het besluit en te blijven wer ken voor de belangen van de stakers. Tijdens het proces tegen de 4 Roemenen die wegens een aan slag op de Roemeense legatie in Bern terecht staan, zijn donder dag diverse Roemeense uitgewe kenen als getuigen a decharge gehoord. Eén van hen, de gewezen secre taris van de Roemeense agrari sche partij, verklaarde, dat de vader van Beldeanu (de leider van de aanslag) in Roemenië is gearresteerd wegens de anti-com munistische activiteiten van zijn zoon. Getuige Adriana Georgescu, die vroeger secretaresse van de Roemeense premier Radescu is geweest, barstte in snikken uit toen zij vertelde hoe zij in Roe menië door de communistische politie na haar arrestatie gemar teld was. De Roemeense zaakgelastigde in Bern en een twaalftal andere functionarissen van de legatie waren in de rechtszaal aanwezig bij deze getuigenverklaringen. De staking van de Amsterdam se loonchauffeurs in het taxibe drijf duurt onverminderd voort. Maandag 18 juni a.s. zal wethou der R. van den Bergh, het sta kingscomité ontvangen. Dit werd donderdagmiddag op een in de Brakke Grond te Amsterdam ge houden vergadering bekend ge maakt. Op deze vêrgadering werd het ledenbeleid van het N.V.V. sterk gekritiseerd. Vooral een uitlating van de zijde van het N..V., waarin werd gezegd „dat deze organisatie geen correspon dentie van de E.V.C. in behande ling neemt, omdat naar het in zicht van het N.V.V. de E.V.C. niet bestaat", ontmoette protest. De onlangs uit het N.V.V. ge treden taxichauffeurs zijn voor nemens een manifest te richten tot de N.V.V.-leden in andere bedrijven, waarin zal worden ge wezen op wat men noemt „de misstanden in het N.V.V.". Drie van hen, waaronder vak groepbestuurders van het N.V.V., hebben in het stëkingscomité zit ting genomen. Er zal een regelmatige bewa kingsdienst worden ingesteld om de taxistandplaatsen te bescher men tegen de z.g. „snorders", d.w.z. chauffeurs die geen taxi chauffeur zijn, maar van de sta king gebruik maken om iljegaal te rijden. heden tijdens de jongste piano wedstrijd koningin Elizabeth. In officiële kringen sluit men de mogelijkheid niet uit, dat eer ste minister Van Acker en mi nister van Buitenlandse Zaken Spaak naar Moskou zullen reizen voor de ondertekening van een dergelijk document. Voorts schrijft het blad dat verwacht wordt dat verscheidene Belgische ministers eerlang door de Sowjet-regering zullen wor den uitgenodigd. de, kon geen antwoord geven op de vraag, of Engeland nu in staat zou zijn in Amerika een atoomduikboot of onderdelen voor de bouw ervan te kopen. De economische kamer van de Rotterdamse rechtbank heeft gis termorgen uitspraak gedaan in een drietal principiële zaken om trent de onlangs van kracht ge worden wet beperking cadeau stelsel. De rechtbank heeft be paald, dat de drie gedagvaarde firma's, de N.V. Levers Zeep-Mij. de margarinefabriek Van der Bergh Jurgens, en de N.V. Wigleven, ieder haar vorm van reklame mogen handhaven. Eerstgenoemde firma gaf bij haar artikelen nylons indien men een bepaald aantal bodems en wikkels van een verpakking had gespaard en deze met ƒ1,50 aan postzegels inzond. De officier van justitie had in deze zaak vrij spraak geëist, omdat z.i. de kwes tie van de bijbetaling niet in de wet geregeld is. De rechtbank overwoog in het vrijsprekend vonnis, dat niet bewezen is, dat de firma de nylons heeft aange boden, daar is komen vast te staan, dat deze kousen zij het tegen gereduceerde prijzen werden verkocht en de prijzen niet zo laag waren, dat de ver koop* met het verstrekken als geschenk op één lijn moet wor den gesteld. Verder vond de rechtbank de verpakking een noodzakelijk onderdeel van de waar, zodat ook hier niet gespro ken kan worden van een ge schenk. De margarinefabriek gaf zegel tjes uit, waarop men een fruit- persje kon krijgen. De officier vond dit geen kleinigheid van ge ringe waarde (de uitzondering, die de wet kent), en eiste ƒ251 boete. De rechtbank achtte de uitzonderingsclausule wel van toepassing, zodat deze firma werd ontslagen van rechtsvervol ging. J In de derde zaak volgde even eens vrijspraak. Deze firma gaf bij aankoop van haar artikelen een bonnetje ter waarde van 5 cent. Indien men voor 2,40 had gespaard, kon men een korting krijgen van 3,60 of daarvoor in de plaats een geschenk. Geld mag wel gegeven worden, goe deren echter niet, vond de offi cier, en hij eiste 100 boete. De rechtbank volgde echter het ver weer van de raadsman, die zeide dat hier sprake is van een koop overeenkomst, waarbij in wezen betaald wordt met gespaard geld. Verder overwoog de rechtbank ook hier, dat de prijs die voor de goederen berekend werd niet zo laag was, dat men kan spreken van een geschenk. Het gerechtshof van Schwe- rin, in Oost-Duitsland. heeft een pred'kant tot vijf en een half jaar dwangarbeid veroordeeld wegens 't „voeren van een haat campagne tegen de Oostduitse staat" en het helpen Van perso nen, die wilden uitwijken. Clofe, de zwaan-weduwe van de gemeentevijver in Trente (Trento). in Zuid-Tirol (Italië), heeft zich eindelijk laten troos ten door de Nederlandse zwaan Galahad. Galahad was naar Trente gezonden, nadat Cleofe's echtgenoot bij een poging, om uit de vijver te ontsnappen, om het leven was gekomen. Aanvanke lijk wilde zij niets van de Neder landse plaatsvervanger weten doch nu is er een prachtig wit zwaantje geboren. Er zullen er wellicht nog meer komen, daar zij momenteel nog 3 eieren moet uitbroeden. In het gebied van Kaboel zijn duizenden huizen ingestort, aldus radio-Kaboel. De beving was zo hevig, dat op 'n aantal plaatsen het landschap is veranderd. Sommige rivieren hebben hun loop gewijzigd, andere zijn geheel verdwenen en nieuwe stromen zijn elders te voorschijn gekomen. Verscheidene malen werden in het tijdsbestek van uren hevige aardschokken gevoeld. Op het Parijse vliegveld van Le Bourget is een 54-jarige me canicien door de staartschroef van een helikopter onthoofd. De persdienst van de „Freie Demokratische Partei" schrijft, dat in het communiqué over de door Adenauer te Washington gevoerde besprekingen niet ge rept wordt over een nieuw ini tiatief inzake de Duitse kwestie. De hiervoor aangevoerde argu menten, dat Adenauer tegen een Amerikaans-Duits initiatief zou zijn om Engeland en Frankrijk niet te ontstemmen, houden vol gens de persdienst geen steek, omdat Engeland en Frankrijk, mits geraadpleegd, vermoedelijk geen bezwaar tegen een derge lijk initiatief gehad zouden heb ben. De socialistische afgevaardig de Herbert Wehner, voorzitter van de bondsdagcommissie voor kwesties geheel Duitsland en Berlijn betreffende, heeft voor de radio van Hessen ook kritiek op 't communiqué van Washing ton geleverd. Wie de hereniging van Duitsland het hoofddoel van zijn politiek noemt, moet niet tegelijkertijd verklaren dat over het Duitse lidmaatschap van de Navo geen onderhandelingen mogelijk zijn, aldus zei hij, want daarmee bestempelt men het lid maatschap van het andere deel van Duitsland van de organisatie van Warschau eveneens als on herroepelijk. In de 16e trekking van de vier de klasse van de 531ste Staatslo terij is een prijs van 50.000, gevallen op lot nr. 15895. Donderdag kwamen in ons land flinke opklaringen voor, daar naast ook een paar perioden met buien. De gerapporteerde neer slaghoeveelheden waren klein. In een paar stations werd onweer waargenomen. De wind bleef overwegend matig tussen zuid west en noordwest. De tempera turen liepen na een vrij koude nacht tot omstreeks 16 graden op. Een storing in de hogere luchtla gen die langzaam over Engeland naderbij kwam, bewoog donder dag in de richting van België. Aan de aardoppervlakte maakt de storing zich door buienactivi teit kenbaar. Ook vandaag zullen daardoor in ons land enkele perioden met buien voorkomen, maar daar naast zullen er opklaringen zijn. Luchtdrukstijgingen boven Schot land houden de wind bij ons in het noordwesten, waardoor het aanhoudend koel blijft. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. Aanhoudend koel. Wisselende bewolking en en kele verspreid optredende buien. Zwakke tot matige wind, overwe gend tussen noord en west. Aan houdend koel. Het vooronderzoek tegen dr. Otto John, dé naar het Oosten uitgeweken en daarna in West- Duitsland teruggekeerde vroegere directeur van het bureau voor be scherming van de grondwet, is gesloten. Het heeft bijna vijf maanden geduurd. Een 80-tal getuigen is gehoord. Het openbaar ministerie zal nu moeten beslissen, of tot gerechte, lijke vervolging zal worden over gegaan. Dr. John bevindt zich nog in een neurologisch-psychiatrische kliniek in Heidelberg, die hij de zer dagen zal verlaten als het me dseh onderzoek is algelopen. ZATERDAG 16 JUNI. Breskens Temeuzen Walsoorden Hansweert v.m. n.m. 7.53 8.16 8.28 8.51 9.18 9.41 9.08 9.31 ZON MAAN op onder op onder Juni. 0.35 16 4.21 21.04 14.07 17 4.21 21.05 15.21 0.57 18 4.21 21.05 16.32 1.20 19 4.21 21.05 17.40 1.4S 20 4.21 21.06 18.43 2.20 21 4.22 21.06 19.39 2.59

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1