KERKDIENSTEN Gezond en Vrij maakt Levensblij... Missies van republiek Zuid-Molukken Ned. N ieuw-Guinea op PlRA Storm in Duitse pers over verklaring van Adenauer «Mijnbeer Robert is teruggekomen» TWEEDE BLAD Zaterdag 9 juni 1956 11e jaargang no. 3785 In de boot, uit de kast, op de weg en aan het water Dat vrije vee zijn wij Stakers en stakkers Nieuw Holland en Hollandse nieuwe Hierheen - Daarheen In zijn radiorede van 14 juni 1942 sprak president Roosevelt over de vier vrij heden voor alle volken: vrij heid van spreken, vrijheid van godsdienst, vrijheid zon der ontbering en vrijheid zonder vrees. Een van de schoonste vrijheden voor al le mensen zouden wij willen noemen de vrijheid zonder ziekte. Gezondheid is een grote schat. Juist in deze dagen heeft het Nederlandse Rode Kruis een grootscheepse actie on dernomen tot verwezenlij king van zijn plan om binnen vijf jaar in het bezit te ko men van een eigen ziekenva- kantieboot. Er zijn mensen, die in geen twintig jaar van het ziekbed komen. Juist hen wil het Rode Kruis in de gelegenheid stellen al varend op een eigen schip te genie ten van ons schone landje. Wie zou hun zo'n vakantie nu niet van harte gunnen? Daarom: Geef! Vrijheid, vis en vogel Ons melkkoetje Wie wat worden wil. ZEEPOST Belgische studenten namen wraak UITWINTERING VAN GEWASSEN VALT MEE Nasser enige presidentskandidaat Sowjet-poging om Rakosi tot aftreden over te halen? AARDVERSCHUIVING NABIJ NIAGARA- WATERVAL Eén persoon vermist miljoenen dollars schade Egypte wijst twee Britse onderwijzers uit Vifgiïiia met pakje ZEEUW Ieder wil graag vrij zijn: als een visje in het water of als een vogel in de lucht. Zo dacht blijk- haar ook een aantal gedetineer den jn de Haarlemse strafgevan genis er over. Onlangs zijn er een paar ontsnapt; die vogels waren dus gevlogen. En ook nu is er weer enig rumoer ontstaan, door dat een der gevangenen een em- meiu water van de tweede ring had gegooid. Politie-assistentie was nodig. Maar tot ontvluchting is het niet gekomen; dit maal vis ten de heren dus achter het net. Nu ja, uitbreken is ook altijd nog wat ander dan inbreken. Overigens is er met name voor zware misdadigers goed nieuws. Prof. mr. W. P. J. Pompe, hoogle raar in het strafrecht en straf procesrecht te Utrecht, wil uit eindelijk komen tot een hoogste gevangenisstraf van tien jaar. Zijn hooggeleerde vroeg zich ech ter wel af, of er ibij het streven naar een definitieve oplossing van dit moeilijke probleem geen sprake is van overmoed. Dat zou wel eens zo kunnen wezen. Van de volle vrijheid genoten wel de deelnemers aan de Avond vierdaagse, die deze week weer overal Neerlands wegen bevolk ten. En wie meer houdt van mor genrood dan van avondrood kan sedert 1 juni zijn hart ophalen aan de hengelsport. Wie is er nu meer vrij: het visje in het water of de hengelaar aan de kant? Op 20 mei 1951 werd een begin gemaakt met het nationale plan tot bestrijding van de rundertu- berculose. En nu, na vijf jaar, kan Nederland dankbaar zijn te beho ren tot de weinige landen, die een rundveestapel hebben, die vrij is van tb. In die tijd moesten vier honderdduizend besmette dieren worden opgeruimd. Het hele plan kostte honderd miljoen gulden. Minister Mans- holt bewerkte, dat de helft hier van beschikbaar werd gesteld ud de tegenwaarderekening van de Marshall-hulp. De andere helft betaalden de boeren zelf door vijl jaar lang een kwartje per 100 kg melk bij te dragen. De gevolgen van een en ander zijn verstrekkend. Een gezonde veestapel is niet alleen van het grootste belang voor de expert, maar vóór alles met het oog op de gezondheidstoestand van het Nederlandse volk. Op dit punt nu spreken de cijfers van het rijks instituut voor de volksgezond heid te Utrecht een duidelijke taal. Het aantal positieve reacties van rundertuberculose bij de mens liep in twee jaar tijd terug van 4!4 tot minder dan 1 Voor dit alles mogen wij zeer dankbaar zijn en een felicitatie aan het adres van minister Mans- holt en de Nederlandse veehou ders is alleszins op zijn plaats. Wie wat worden wil, wel die zit niet stil. Maar bouwvakarbei ders in Rotterdam dachten er an ders over. Zij legden het werk neer en eisten u raadt het nooit loonsverhoging. De staking werd spoedig opgeheven, maar de eisen werden gehandhaafd: 3 over 1955 en 6 voor de toe komst. „En als we het niet krij gen, gaan we weer stilzitten". Deze bouwvakarbeiders willen blijkbaar liever iets hébben dan iets worden. Maar daarmee krijgt Nederland geen woningen. En die hebben we nodig als brood. Vandaar ook dat de minister per 1 juni in werking heeft doen treden het Besluit Be vordering eigen-woningbezit. De mensen, die een nieuw gebouwde /oping, waarvoor een rijkspremie is toegekend, gedurende tenmin ste tien achtereenvolgende jaren zelf gaan bewonen, kunnen voor taan op deze premie een toeslag van 25 tot 35 ineens verkrij- hertogin Charlotte en Prins Felix van Luxemburg zijn de vriend schapsbanden met Nederland op nieuw geaccentueerd en verste vigd. Luxemburg komt hierheen en wij gaan naar Luxemburg of naar een ander „buitenland". Dezer dagen kon u in de pers een goed advies lezen; geen va kantie op afbetaling! Het kwaad van de afbetaling neemt ook in ons land steeds ernstiger omvang aan. Enkele ministers hebben aan de Eerste Kamer hun Memorie van Antwoord doen toekomen over het ontwerp wet, houdende een tijdelijke regeling betreffen de afbetalingsovereenkomsten. Maar de bewindslieden spreken tegelijkertijd uit, dat naar hun oordeel een definitieve wettelijke regeling van de gehele materie van het afbetalingswezen een ur gent karakter heeft. Als u echter om deze of om an dere problemen uw vakantie in eigen land wilt doorbrengen, komt u weer voor andere proble men te staan. Ons land is altijd „vol", maar in de vakantietijd loopt het over. Geneesmiddel: vakantiespreiding. Maar dat is al zoveel jaren gezegd, en het heeft Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Uruguay Star" Australië via Engeland Brazilië: m.s. „Uruguay Star" s.s. „Alphard" Canada m.s. „Veslefjell" s.s. „Groote Beer" s.s. „Maasdam" Chili via New York 14 juni 12 juni 16 juni 12 juni 12 juni 11 juni 14 juni 16 juni gen. Bovendien kan in dat geval I hoegenaamd niet geholpen. Men de gemeente garantie verlenen meI ï-f.?"' voor de betaling van hoofdsom en rente van hypothecaire leningen. Al met al dus een krachtige sti mulans voor de eigen-woning- bouw en het eigen woningbezit. Wie wat worden wil, wel, die zit niet stil; neen, hij trekke 't zeegat uit. Dat deden onze haring- loggers. En de Hollandse nieuwe 1956 is nu ook op de gebruikelijke wijze, in oranje vaatjes, aan H.M. de Koningin overhandigd. In een rede voor het Prot. Chr. Werkgeversverbond heeft minis ter Zijlstra betoogd, dat de Euro pese integratie, zowel op grond van politieke als economische overwegingen, nog steeds een ur gent vraagstuk is. Wordt dat Nieuw Holland? Maar wie te veel de grenzen overschrijdt, gaat heel gemakkelijk deze grenzen ook iet wat uitwissen. En dat is toch niet de bedoeling? Sparen en spreiden. Door het vierdaagse officiële bezoek aan ons land van Groot- heeft de A.N.W.B. aanleiding ge geven, zich in 'n uitvoerig schrij ven te richten tot de minister president en een klemmend be roep op de regering te doen, de nodige maatregelen te treffen, teneinde een ingrijpende wijziging in het systeem van de lagere- schoolvakanties te verkrijgen. Dan krijgen we dus misschien geen vakantie op afbetaling, maar wel op bevel Overigens: 13 juni krijgen we V(rije) V(erkiezingen) in vrij Nederland. Jammer dat u de grote vijf, prominente figuren van de vijf grote partijen niet op de televisie hebt kunnen zien. Een troost: van alle ramen staren zij u aan. Weet u niet, wie u kiezen moet? In Neerland bent u vrij. Stem daarom de beste man. Die is er toch wel bij Indonesië: m.s. „Oranje" 13 juni Ned. Antillen: m.s. „Helicon" 13 juni Ned Nieuw-Guinea: m.s, „Oranje" 13 juni Nieuw Zeeland: via Engeland 16 juni Suriname: m.s. „Mentor" 13 juni Unie van Zuid-Afrika en Zuid-West-Afrika m.s. „Winchester Castle" 16 juni Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. (Nadruk verboden). Bondskanselier Adenauer is vrijdag, de dag van zijn vertrek naar de Ver. Staten in het mid delpunt komen te staan van een storm in de Westduitse pers, in verband met de versie die hij heeft gegeven van een verklaring van Chroesjtsjef de secretaris van de Sowjet-communistische partij, over de hereniging van Duitsland. Verscheidene vooraanstaande bladen drukten vrijdag op de voorpagina de rede van de Fran se minister van Buitenlandse Za ken Pineau af, waarin deze don derdag de lezing die Adenauer gaf, verbeterde. Volgens het so cialistische blad „Neue Rhein Zei- tung" had Adenauer verklaard, dat de Franse premier, Moliet, hem had meegedeeld dat Chroesjsjef de voorkeur gaf aan 17 miljoen Duitsers binnen de communistische wereld boven een 'verenigd Duitsland met 70 miljoen inwoners, zelfs als dit neutraal zou zijn. In feite zou Chroesjtsjef echter verklaard hebben, aldus de „Neue Rhein Zeitung", dat hij de voor keur gaf aan 17 miljoen Duit sers aan communistische zijde boven 70 miljoen Duitsers in een verenigd en geneutraliseerd Duitsland, „als dat tegen de Sow- jet-Unie zou zijn". Momenteel vertoeft in de Belgi sche universiteitsstad Leuven een groep studenten in de sociologie uit Leiden, die een excursie heeft gemaakt naar de Belgische Kem pen. De studenten zijn onderge bracht in het pauscollege te Leu ven dat onderdak biedt aan onge veer 160 Belgische studenten. In de nacht van donderdag op vrijdag zijn de kamers van de Ne derlandse studenten door hun Belgische confraters totaal over hoop gehaald uit wraak voor de overval die Amsterdamse studen ten onlangs pleegden op het Gra vensteen te Gent. Matrassen wer den in de dakgoot gelegd en kof fers verstopt. De matrassen wa ren spoedig opgespoord, maar veel studenten moesten het zon der nachtgoed stellen en toen zij zich vrijdagochtend wilden was sen, waren velen verstoken van handdoek, zeep en andere toilet artikelen. Pas laat in de ochtend werden de koffers teruggevon den. Op de kamers van de Neder landse studenten waren school borden neergezet, waarop onder andere stond „Gent neemt wraak" ondertekend met „Uilenspiegel". Een ander schoolbord droeg het opschrift „Leidense zotten". Het blad beschuldigde de bonds kanselier er van, dat hij de at mosfeer voor besprekingen met Moskou over hereniging van Duitsland aanzienlijk slechter heeft gemaakt. Volgens het blad is het de hoogste tijd dat de West-Duitse ambassadeur in Moskou, Haas, tracht ophelde ring te krijgen over het Sowjet- standpunt. Uit goede bron is in Bonn ver nomen, dat de Sowjet-ambassa- deur, Zorin, donderdag bondskan selier Adenauer heeft bezocht en een nadere uiteenzetting heeft gegeven van het Sowjet-stand- punt ten aanzien van de hereni ging van Duitsland. Vrijdag is in Bonn bekend ge worden, dat ambassadeur Zorin donderdag aan bondskanselier Adenauer een afschrift van de boodschap van premier Boelga- nin aan president Eisenhower heeft overhandigd. Deze brief ging vermoedelijk over de kwes tie van de veiligheid en de ont wapening. Het is met het uitwinteren der gewassen nogal meegevallen, zo werd ter vergadering van het pro- duktschap voor landbouwzaaiza- den meegedeeld. Dit moge .'blijken uit het aantal hectaren zaaigoed, dat bij de Ned. Alg. Keuringsdienst N.A.K. ter keuring is aangeboden. De cijfers zijn: Wintertarwe 8600 ha tegen 7400 ha in 1955, wintergerst 776 ha tegen 629 ha, winterrogge 4500 ha tegen 4370 ha, zomertarwe 3184 ha tegen 2637 ha, zomergerst 4700 ha tegen 5200 ha, zomerhaver 8550 ha te gen 8350 ha, koolzaad 270 ha te gen 162 ha, groene erwten 3567 ha tegen 4483 ha en schokkers 1334 ha tegen 2096 ha in 1955. Ook de zwakkere rassen blijken de felle winter vrij behoorlijk overleefd te hebben. Naar de voorlichtingsdienst van de republiek Zuid-Molukken te Rotterdam mededeelt, is uit Hol- landia bericht ontvangen dat in dertijd in beslag genomen brieven en dukumenten van de (tweedel militaire missie der R.M.S., die op 19 maart uit Ceram in Ned. Nieuw-Guinea aankwam, door de procureur-generaal aan deze mis sie zijn teruggegeven. Volgens een eerder bericht zou teruggave dezer bescheiden langs gerechte lijke weg worden gevorderd. Tot een gerechtelijke uitspraak is het dus niet gekomen, aldus genoem de voorlichtingsdienst. De leden van de derde militai re missie, aldus de mededeling verder, die op 19 mei in Ned Nw- Guinea aankwam, hebben gewei gerd, de door hen meegenomen brieven en dokumenten af te staan aan de Nederlandse auto riteiten. Beide missies werden aanvankelijk in verzekerde be waring gesteld omdat zij weiger den, een verzoek om asiel te teke Kolonel Nasser, de Egyptische premier, is door de revolutionaire raad benoemd tot enige kandidaat jij de presidentsverkiezingen op 23 juni. In de Egyptische kranten zijn de laatste tijd reeds foto's ver schenen van de stembiljetten die bij de verkiezingen gebruikt zul len worden. Daarop komt het por tret van Nasser voor en de kie zer hoeft slechts zijn goedkeuring te hechten aan de op het biljet afgedrukte verklaring: „Ik keur de benoeming van premier Nas ser tot president van de (Egypti sche) republiek goed". Bij de volksstemming van 23 juni zal ook de nieuwe grondwet, die aan het begin van dit jaar ge publiceerd is, goegekeurd moeten worden. De presidentskandidaat moet volgens de grondwet wor den aangewezen door de meerder heid van de nationale vergade ring en daarna goedgekeurd door het volk, doch de grondwet is nog niet van kracht en de nationale vergadering bestaat nog niet. Daarom heeft de revolutionaire raad de presidentskandidaat aan gewezen. nen. De tweede missie werd op 17 april overgebracht naar een aanvankelijk geheim gehouden plaats. Op 2 mei deelde het gou vernement mede, dat deze missie in de buurt van Merauke werd gevangen gehouden. Thans is deze missie in zoverre op vrije voeten dat zij in Merauke beperk te bewegingsvrijheid geniet. Omtrent het lot van de derde missie, die op 16 mei te Hdllandia werd geïnterneerd, is nog niets bekend, aldus de mededeling van de voorlichtingtdienst der R.M.S. Waarnemers te Wenen geloven, dat de Sowjet-deskundige voor Oosteuropese zaken Soeslof, die lid is van het centrale comité der communistische partij, gisteren getracht heeft de eerste secreta ris van de Hongaarse communis tische partij, Rakosi, over te ha len tot aftreden. Soeslof bevindt zich thans in Boedapest. Politieke waarnemers te Wenen wijzen erop, dat een Zuidslaviscn dagblad enige dagen geleden Ra kosi aanviel als „een van de laat ste overblijfselen van het Stalin- tijdperk". Het blad sprak de wens uit, dat Rakosi Molotofs voor beeld zal volgen door eveneens af te treden. Een machtige elektrische cen trale, nog geen kilonieter stroom afwaarts van de Niagara waterval is donderdag grotendeels ver woest door een aardverschuiving. Er wordt één persoon vermist. Het grootste deel van de cen trale, die op de Amerikaanse oever stond, is in de kloof van de Niagara gestort. De schade be draagt miljoenen dollars. Op bijna dezelfde plaats werd in 1954 de bekende oeristische attractie („Prospect Point") ver woest door een lawine die het pro fiel van de waterval geheel ver anderde. Later is gebleken dat de ver miste man, een monteur, met het puin van de centrJle in de kloof is gestort. Twee Britse onderwijzers heb ben donderdag Aanzegging gekre gen Egypte te verlaten. Zij wor den er van beschuldigd de christe lijke leer te hébben onderwezen aan Mohammedaanse kinderen. De Egyptische wet verbiedt*het onderricht aan schoolkinderen van een godsdienst, die niet door de ouders wordt beleden. De onderwijzers behoren tot een protestantse missie, die haar hoofdkwartier in Londen heeft. Een van hen verklaarde, dat de wet door een misverstand ge schonden kon zijn. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZATERDAG 9 JUNI. GEREF. GEMEENTE. Hoek: 6.30 uur Ds. Aangeenbrug. ZONDAG 10 JUNI. NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen, van Hoek. Hoek: 10 uur Ds. W. J. van Meeu wen; 2.30 uur Ds. P. J. Pennings, van Axel. Hontenisse: 10 uur Vic. J. Lalle- man, van Terneuzen. Hulst: 10.30 uur Ds. B. D. Homan, van Maasbommel.' Philippine: 2.30 uur Ds. A. C. Hon- ders. Door JOSEPH HOCKING die men hem later zou kun- HOOFDSTUK V. Op drift. Niet dan na veel innerlijke strijd had Wilhelm Brichtauer in het scheepsregister als Robert Reich- mann getekend. Maar per slot van rekening handelde hij im mers geheel naar de wens van de overledene? Zelf hechtte hij wei nig waarde aan het stuk papier, dat hij zorgvuldig in zijn porte feuille had weggestopt. De overi ge papieren achtte hij van meer belang. Het waren uitknipsels uit kranten, brieven van Roberts vader met bijzonderheden over 't oude landgoed en zijn omgeving en bewoners; een lange brief van Bertha Legner en haar portret. Tijdens zijn ziekte had Reich- mann, al was het dan ook in ijl koorts, heel wat over zijn oude" tehuis gesproken, over zijn stu dievrienden en kennissen, over zijn sch'ooltijd en zijn vacanties. Bovendien, en dat verschafte hem wel het meeste licht, had hij een notitieboekje gevonden, waarin Reichmann een korte be schrijving van zijn jeugd had ge geven en dat hij verder als dag boek had bijgehouden. Al deze gegevens bij elkaar zouden hem in staat stellen, zelfs lastige vra gen, nen stellen, te beantwoorden, zonder zich te verspreken. Doch wat voor hem de doorslag had gegeven, was de overtuiging dat hij niet alleen volgens de wens van zijn vriend handelde, maar dat deze hem in ieder geval een soort zedelijk, zoal niet een wet telijk recht had gegeven om als zijn erfgenaam op te treden, als tenminste het landgoed buiten de familie erfelijk was. Zo was hij er tenslotte toe gekomen, scheep te gaan onder de naam Reich mann. „Ik wens u een prettige reis toe, mijnheer Reichmann", zei de kantoorbediende, hem zijn pas sagebiljet overreikend. „Dank u, ik ben er niet bang voor'.' „Bent u lang hier ln deze buurt geweest?" vroeg de klerk, met een zekere nieuwsgierige gemoe delijkheid. „Zeven jaar." „Zo lang al? Dan was u toch zeker niet veel meer dan een jon gen, toen u hier kwam?" „Een en twintig". „Er zal ginds wel heel wat ver anderd zijn". „Ja, en ik ben allicht ook nogal wat veranderd". „Natuurlijk. Als iemand zo jong hierheen komt, dan maken zeven jaar in dit klimaat een heel ver schil". „Denkt U dat?" „Dat weet ik wel zeker. Ik ^it hier al jaren op het kantoor en heb er heel wat zien komen en gaan. Ja op uw leeftijd maken zeven jaren een groot verschil.. Goede reis, mijnheer. U zult wel met veel vreugde ontvangen wor den, denk ik". „Dat zou me niets verwonde ren", meende Brichtauer. Hij verliet het kantoor en ging de stad in om zich de benodigd-' heden voor de reis aan te schaf fen. Hij had in een eerste klas zaak een paar pakken en een avondcostuum gekocht en zag er nu heel anders uit dan de ver moeide en doordat geregelde rei ziger die enige dagen geleden bij de kleine herberg aan een drie sprong was afgestegen. De volgende morgen om elf uur begaf hij zich aan boord en keek toe, of al zijn bagage wel werd ingeladen. Al spoedig geraakte hij in ken nis met de andere passagiers en bemerkte tot zijn grote vreugde, dat zijn naam geen aanleiding gaf tot enige verwondering of nieuwsgierig navragen. „Per slot van rekening is er ook nog niets gebeurd", rede neerde hij bij zichzelf. „En ik zal ook voorlopig geen enkele beslis sende stap doen. Ik zal het hele maal aan de omstandigheden overlaten, wat ik doen zal en als die mij gunstig zijn, dan zal ik niet tegenwerken. Ik zal eenvou dig maar niets doen en afwach ten wat er vérder van komt". Hij stond tegen de verschan sing en staarde naar de verdwij nende kust. „Neemt u me niet kwalijk, maar heet u soms Reichmann?" Hij schrok op van die woorden, „Ik vraag het", vervolgde de spreker, „omdat ik meen, u al eerder ontmoet te hebben. U zult het wel niet meer weten, maar u bent immers beoefenaar van al lerlei takken van sport? Mijn broer heeft meermalen met u ge speeld. Ik ontmoette u eens in een paviljoen na een wedstrijd. Ferdinand, mijn broer, heeft ons toen aan elkaar voorgesteld. Ik ben Leopold Recht". „Ja.dat meen ik me te her innerenja zekerHoe maakt u het?'' Voordat hij het zelf wist, was hij zijn rol begonnen te spelen. Trouwens, hij had Ferdinand Recht werkelijk gekend en hij had Leopold eens gezien bij een roeiwedstrijd. „Ik zag dadelijk, dat uw ge zicht me bekend voorkwam en vroeg toen aan de kapitein, wie u was. Toen ik hoorde, dat uw naam Reichmann was, meende ik u te mogen aanspreken. Zullen we in de rooksalon gaan, of wilt u liever aan dek blijven?" „Ja.... och.... ja, eigenlijk blijf ik toch liever aan dek". (Wordt vervolgd). Sas van Gent: 10 uur Ds. A. C. Honders. Sluiskil: 10 uur Ds. J. Scholten, van Terneuzen. (Bed. H. Doop.) Terneuzen: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 3 uur Ds. J. Scholten. Zaamslag: 9.30 uur Ds. G. Jansma; 2.30 uur Eerw. heer H. Heij- boer. GEREFORMEERDE KERK. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. F. L. Schalkwijk. Terneuzen: 10 uur en 3.30 uur Ds. H. Pestman. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. GEREFORMEERDE KERK. (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 en 2.30 u. student Hoog- steen, van Drogenham. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. C. J. Breen. CHR. GEREF. KERK. Axel: 7 uur Ds. Alberts, van Vlaar- dingen. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Vlooswijkstraat. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. Aangeenbrug. Hoek: 9.30 uur en 2 u. leesdienst. GEREF. GEMEENTE. (Gebouw „Pro Rege".) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEELS. Terneuzen: 10 uur en 7 uur Sa menkomsten. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur. 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 10 JUNI. NED. HERV. KERK. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet9.30 uur Eerw. heer C. H. Hejjboer, van Zaamslag. Breskens: 10 uur Vicaris G. Tjjs- seling, van Goes. Cadzand: 9 uur Ds. H. Kujjlman, van Zuidzande. Groede: 9.30 uur Ds. M. de Jong. Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. J. Eijgen- daal. Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. van de Graaft. (Inwijding orgel.) Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 9.30 uur mej. I C Jansen, Vicaris. Schbondijke: 9.30 uur Ds. J. H van Beusekom, van Breskens. Sluis: 9.30 uur Ds. L. P. W. Groen veld. (Bev. nieuwe lidmaten.) St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds L. P. W. Groenveld. Waterlandkerkje: 10 uur Ds W. B. Bergsma. IJzendjjke: 9.30 uur Ds. C. Blom- aard. Zuidzande: 10.30 uur Ds. H Kuijl- man. WOENSDAG 13 JUNI. Oostburg: 7 uur Lit. Avondgebed.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5