Hoe speelt U het klaar om iedere dag weer iets anders te eten Met 'n ROVCO -soepje breng je weer eens wat anders op tafel Uit de Provincie ....stukken beter VenhcJk, t Gevonden voorwerpen Vulpennen „Inderdaad een moeilijke opgave! Maar ik heb gemerkt, dat een bord soep vooraf al direct een ander gezicht aan een maaltijd geeft. Vooral als je steeds een werkelijk verleidelijk soepje knnt geven... en wie kan je daar beter bij helpen dan ROYCO, die je maar liefst vijf voortreffelijke soepen biedt?" Hier zijn ze alle vijf: Royco Kalfssoep - Kippensoep - Groentesoep - Aspergesoep en Erwtensoep terneuzen MIDDELBURG. SLUISKIL ZAAMSLAG ZUIDZANDE. TERNEUZEN ZAAMSLAG SEMIRA ONTDEKT? Opnieuw wanordelijkheden in Colombo Russische oorlogsschepen naar Egypte Het Zuidkoreaanse leger Gemeente Terneuzen Trambotsing in Dortmund COOP. VRUCHTEN VEILING ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN. AGENDA. AFGELAST Albert Standaert GESLOTEN De Hollandse Nieuwe is er weer TOAST v. s** ''Ms* WAT DENKT U van een bordje Royco Kalfs soep vooraf? Een soep die U niet zo gauw zelf zult maken, maar die een echt ander tintje aan Uw maal geeft. Een fijnproeverssoepje, met een heel fijne geur en een zachte, rij ke smaak. Maar nog méér dan dat. Gezond en versterkend! Echte vleesbouillon, getrokken van het allerbeste kalfsvlees! En daarna romig gebonden verrukkelijk, in één woord Werkelijk, deze uiterst ver zorgde soep mag U Uw gezin niet onthouden. Geef morgen eens een zondags- maal, zomaar midden in de week. Het kost U maar 5 minuten ONDERWIJZERSEXAMEN. Voor het onderwijzers-examen (2e leerkring) slaagden o.m. aan de Christelijke Kweekschool te Middelburg mej. M. J. Kou^ma- ker te Aardenburg en de heer H. C. Dees te Terneuzen. Uitslag „Zeeuws Landjuweel". Naar we reeds eerder bericht ten werd het „Zeeuws Landju- wppV gewonnen door „Het Rei zend Zeeuws Volkstoneel" te Hulst en was het „Sempre Avan- ti" te Sluiskil dat met 75 punten met de 4e prijs werd beloond. On ze plaatselijke R.K. toneelvereni ging .Crescendo" klasseerde zich tig no. 9 met 71.6 punt. De volledige uitslag luidde ten slotte: Ie klasse: R.Z.V.T., Hulst (89) 2. H.M.D.T., Middelburg (87.5) 3. „De Rederijkers", Goes (80.1). 3e klasse: 4. „Sempre Avanti", Sluiskil (75); 5. Kortgene (74.6) 6 .Nicoleen" Kamperland (74.5), 7. „St. Pau'lus", Middelburg (73) 8 Fransfiguratie", Hulst (72.1); 9 ''crescendo", Terneuzen (71.6); ÏO „ENelsior", Sas v. Gent (71.5) 11 Onderling kunstgenot", Goes (7Ó.5); 12- „Oefening Vermaak", Oostburg (68)13- R- v- A.-Bel., Middelburg (66.5). 3e klasse: 14. „De Schelde", Breskens (64.5); 15. „De jonge spelers", Vlissingen (63)16. .Tot nut en genoegen", Kwaden- damme (62.6)17. „St. Jan", St. Jansteen (62); 18. „Kunstvrien den", Goes (62); 19. Jongeren- tonee), 's-Heerenhoek (61); 20. Groede (55); 21. S.T.E.C., Sou burg (54). Geslaagd. Voor Godsdienst diploma A slaagde aan de R.K. kweekschool „Insula Del" te Arnhem onze stadgenote mej. R. van Mosse- velde. Koninklijke onderscheiding. Bij Koninklijk Besluit is be noemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: H. Pieters, biblio thecaris bij de provinciale biblio t heekalhier. In het ruim gevallen. Bij het laadklaar maken van de ruimen van het m.s. „Spes Salu tes", die aan de kade van de CNA kunstmest inneemt, is de schip per Verboom uitgegleden en in het ruim gevallen. De fabrieksarts dr Van Loy verleende geneeskundige hulp en liet het slachtoffer, dat inwendi ge kneuzingen had opgelopen, per ambulance naar het zieken huis overbrengen. Uitstapje. Voor de bewoners van het rust huis der Ned. Herv. Kerk „Rust oord" was het dinsdag een heer lijke dag, want des middags te half twee reden zes auto's voor het gebouw om hen uit te nodi gen voor het medemaken van een uitstapje naar de Belgische kust-' plaatsen. Via Axel, Sluiskil en Philippine ging de rit door de Braakman polder naar IJzendijke om te Sluis even te pauzeren voor het nuttigen van een kopje koffie en het maken van een korte wande ling door de gemeente. Daarna werd de reis voortgezet naar on ze Zuiderburen voor een bezoek aan Heijst, Zeebrugge en Blan- kenberge, alwaar werd verpoosd. Te half acht was het weder ver zamelen om de thuisrit te aan vaarden. Via Sluis ging het nu naar Cadzand, waar eerst een Cadzandse wafel werd genuttigd alvorens het gezelschap zich aan de gereedstaande koffiemaalijd schaarde, waaraan alle eer werd gedaan. Na afloop nog een ogen blikje genoten van het mooie strand en toen werd ingestapt voor de étappe Nieuwvliet, Groe de, Schoondijke, Biervliet door de Braakmanpolder naar Hoek en Terneuzen om te 9 uur Zaam- slag binnen te rijden. In het rusthuis werd door het gezelschap nog een kopje thee gebruikt en werd zowel door de heerder van „Rustoord", de heer De Regt, als door ds. Jansma, die ook de mooie 170 km lange tocht had medegemaakt, woorden van dank gesproken speciaal tot de eigenaars van de zo welwillend beschikbaar gestelde auto's, en verder aan allen, die tot het wel slagen van dit jaarlijks uitstapje hadden medegewerkt. A.N.W.B. adviseert aanwij zing voorrangskruispunten. Op verzoek van de gemeente Zuidzande heeft de A.N.W.B. ad vies uitgebracht over het kruis punt van de drukke provinciale weg CadzandOostburg met de Sluissesraat en de Dorpsstraat. De Bond heeft voorgesteld i.v.m. het slechte uitzicht deze kruispunten als voorrangskruis punt aan te wijzen, met voorrang voor het verkeer op de provin ciale weg. Ook t.a.v. kruisingen met de Zegveldstraat en de Ka- merikstraat stelde de A.N.W.B. voor deze als voorrangskruispunt aan te wijzen, als de bestaande afsluiting niet gehandhaafd kan worden. Aan het bureau van politie zijn als gevonden de volgende voor werpen aangegeven, welke zijn terug te bekomen bij de daaracn- ter vermelde adressen. Ring met 2 sleutels, A. Meeuw- sen, Chysantstraat 27; rood kin dertasje, A. de Pooter, Sluispol- der P 90; blauwe ceintuur, Rinus Wisse, Nieuwediepstr. 99; blauw jongenspetje, Kaijser, Nieuwe diepstr. 81; benzinedop Anton v. d. Velde, Knol C 70; grijs jongens jasje, café Oppeneer, Dijkstr.; schoolétui, J. de Pooter, Dahlia- str. 1; speelgoed 'betonmolentje. Joop Gurand, Mart. Eykestr. 7; portemonnaie met inhoud en kin- derportemonnaie, Scheele, Kerk hoflaan 53; studieboek (De ont wikkeling der historie)Karei Geijp, Havenstr. 8; kinderarm- foand, Marijke de Doelder, Nieu wediepstr. 112; zwart lederen por temonnaie, Dubois, Wilhelmina- plantsoen 17; imitatie gouden halsketting, C. Buijze, Azaleastr. 54; rode regencape, T. de Poor-i ter, Verlengde v. Steenbergen laan 25 en zonnebril, Klaassen, Dr Buijzestr. 12. Verder zijn aan het bureau van politie nog gedeponeerd: Springtouw, lichtblauwe kinder- jas, oorbel met zwarte steen, zon nebril, witte gymschoen, blauw geribd fluwelen jasje en sleutel. Aan het bureau der rijkspolitie zijn als gevonden aangegeven de volgende voorwerpen, die terug zijn te bekomen aan de daarach ter vermelde adressen. Een nijptang, Terneuzensestr. 56; uienhouweeltje, Molenstr. en Bomoro D 34 sleutel, Puntstr. 11. „DOLLAR-CE ASAR" LIJDT AAN HONDENZIEKTE De rashond Ceasar, waarvoor een Amerikaan vorig jaar tever geefs 1500 dollar bood aan de heer J Smit te Driebergen, is ernstig ziek. Het dier heeft een vorm van hondenziekte gekregen, die door de dierenarts „hard-pat" genoemd wordt. Meestal sterven honden er spoedig aan, maar hoewel Caesar er nog lang niet boven op is heeft hij opnieuw voor een verrassing gezorgd door tegen de verwach ting van de dierenarts in, de koortscrisis te overleven. Zelfs is er hoop op volledig her stel. Dat er nu stellig geen Ame rikaans aanbod meer zal komen, dat in de duizenden loopt, is voor de heer Smit bijzaak. „Vriend schap, hetzij van mens of dier, is nu eenmaal iets, dat je niet in dollars of guldens kunt uitdruk ken. De meeste mensen zeggen tegen me: Dat kost je een kapi taal. Maar ik zeg: Gelukkig, het kost men geen vriend...", aldus de heer Smit. De Syrische dienst voor oudhe den heeft nabij de havenstad Tartus sporen van een stad ge vonden, die zeer waarschijnlijk de oude Phoenncische stad Semira is. Men was op een platte heuvel van twaalf meter hoogte en een (breedte van 300 meter, gelegen drie km landinwaarts op de rech teroever van de rivier de Atorasje, opgravingen begonnen, omdat de situatie overeenkwam met de ge gevens, die in talrijke oude docu menten over Semira stonden ver meld. Eerst werden sporen ontdekt uit de periode van de Romeinse bezetting. Vervolgens trof men overblijfselen uit de Hellenisti sche tijd aan en tenslotte deed men op vier meter diepte vond sten uit het bronzen tijdperk (15501200 v. Chr.). De voorwer pen uit deze periode bevinden zich in zeer goede staat. In de Ceylonse hoofdstad Co lombo hebben zich woensdagocn- tend i.v.m. de thans aan de orde zijnde taalstrijd (bij de Ceylonse volksvertegenwoordiging is als gemeld, een wetsontwerp inge diend om het Singalees tot offi ciële taal te maken, waartegen de aanzienlijke, Tamil sprekende minderheid zich verzet), opnieuw incidenten voorgedaan. Betogers vielen een vrachtauto aan, waarop de politie het vuur opende. Twee ernstig gewonde demon stranten zijn in een ziekenhuis opgenomen. Het leger is opgedra gen de politie te helpen bij het herstellen van de orde. In Bari, Italië, heeft een vijf tigjarige boer de priester, die een begrafenisstoet leidde, met messteken verwond omdat hij niet voor de begrafenis was uit genodigd. Het semi-officiële Egyptische blad „Al Gomhouria" heeft be kend gemaakt, dat de Sowjet- Unie enige oorlogsschepen aan Egypte heeft verkocht. Twee tor- pedobootjagers zijn al op weg naar Alexandrië. Op grond van een vorig jaar september getekend akkoord met Tsjecho-Slowakije krijgt Egypte aanzienlijke hoeveelheden wapens van Russische makelij, zoals straaljagers van het type „Mig" en een aantal mijnenvegers. In ruil hiervoor zendt Egypte katoen en rijst naar Tsjecho-Slowakije. William J. Sebald, deskundige van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken voor vraagstukken van het Verre Oos ten, heeft, naar te Seoel van be trouwbare zijde wordt vernomen, dinsdag jl. met Zuidkoreaanse autoriteiten beraadslaagd over een eventuele vermindering van de sterkte der Zuidkoreaanse strijdkrachten. Vernomen wordt, dat laatstge noemden niet afkerig waren van het denkbeeld, om de omvang van het Zuidkoreaanse leger in overeenstemming te brengen met die van de Noordkoreaanse weer macht (waarvan de sterkte, als gemeld, kortgeleden met 80.000 man is verminderd). Zij zouden evenwel de wens hebben geuit dat het Zuidkoreaanse leger kernwapens zal ontvangen. Er is nog niets definitiefs over eengekomen. STEMMING TWEEDE KAMER. De Burgemeester vein Terneu zen brengt ter openbare kennis, dat op woensdag 13 juni 1956, van des morgens acht tot des na middags zeven uur, de stemming ter verkiezing van de leden der Tweede Kamer van de Staten- Generaal zal plaats hebben. Hij herinnert aan de verplich ting, bedoeld in artikel I 9, der kieswet. Ieder, die volgens het kiezersregister bevoegd is tot de keuze mede te werken, is ver plicht zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd aan te melden bij het stembureau van het voor hem aangewezen stern- district. Voorts wijst hij op het bepaal de in artikel 128 van het wetboek van strafrecht: Hij die opzette lijk zich voor een ander uit gevende, aan een krachtens wet telijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt ge- In Dortmund zijn woensdag twee volle trams met grote snel heid recht op elkaar ingereden. 92 passagiers werden gewond. De meeste gewonden konden na ver bonden te zijn hun weg vervol gen. Het ongeluk deed zich voor op een "edeelte waar de trambaan over enkel spoor loopt. De be stuurder van een der twee tram stellen had niet op het voorge schreven punt op de andere tram gewacht. Veiling van 6 juni. Per 100 stuks in guldens: Sla 2.50—6.60. Per stuk in centen: Bloemkool A 48—50, A II 2843, B 22—38, B II 1431, C 10—16, C afw. 10 15; Witte komkommer B 40 46, C 26—35. Per bos in centen: Selderij 11; Peen 3148; Kroten 26—28 Uien 510; Sjalotten 47. Per kg in centen: Andijvie 36 38; Asperges 80180; Kassnij- bonen 183188; Peulen 244; Sa- voye kool 3038; Rabarber 11 14; Spinazie II 3643. Per doosje: Aardbeien I 50 66. II 31—64. DONDERDAG 7 JUNI. HOEK: Zaal Launspach, 4 uur: Vergadering van stembevoeg de ingelanden van de polder Oud-Westenrijk. VRIJE'AG 8 JUNL TERNEUZEN: Concertgebouw, 8 uur: Politieke Jeugdavond. straft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar. De Burgemeester voomoand, P. TELLEGEN. Terneuzen, 5 juni 1956. VERKIEZINGEN TWEEDE KAMER. Uitoefening kiesrecht door personen die in dienst betrekking zijn. De Burgemeester der gemeen te Terneuzen herinnert in ver band met de aanstaande verkie zing van de leden der Tweede Kamer aan de onderstaande be palingen der kieswet. 1. Volgens artikel I 10 der kieswet is iedere werkgever ver plicht te zorgen, dat iedere werk nemer, die bij hem in dienstbe trekking is en bevoegd aan de verkiezingen deel te nemen, voor zover deze niet buiten de tijd van zijn dienstbetrekking aan de ver kiezing kan deelnemen, daartoe de gelegenheid krijgt. Deze ver plichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die uit hoof de van hun dienstbetrekking bin nen de voor de stemming bepaal de tijd niet vertoeven in een ge meente, waar zij aan de stem ming kunnen deelnemen, of in een aangrenzende gemeente, ten zij zij om aan de stemming deel te nemen niet meer dan gedu rende twee achtereenvolgende uren verhinderd zullen zijn. hun arbeid te verrichten. 2. Volgens artikel I 11 der kieswet is iedere werkgever, die door personen van drieentwintig jaar en ouder arbeid doet ver richten in fabrieken of werk plaatsen, verplicht te zorgen, dat in elk arbeidslokaal gedurende ten minste twee werkdagen vóór en op de dag der stemming op zichtbare wijze is opgehangen een door of namens hem onder tekende lijst, waarop ten aanzien van de kiezers, aan wie de onder 1 bedoelde gelegenheid wordt ge geven aan de stemming deel te nemen, de tijd daarvan vermeld staat. 3. Op grond van artikel X 18 der kieswet wordt de werkgever die de hierboven vermelde, hem opgelegde verplichtingen niet nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboee van ten hoogste vijf en zeventig gulden. 4. Lijsten om op te hangen in de arbeidslokalen, zijn verkrijg baar ter gemeentesecretarie. De Burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. Terneuzen, 5 juni 1956. Heden is, in het Rust huis „Scheldeoord", nog zeer onverwacht van on ze zijde heengegaan onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder, Zuster, Be huwdzuster en Tante Cornelia Pieternella Heijnsdijk-de Bokx In de ouderdom van 85 jaar. Uit aller naam, Wed. H. DE KOEIJER— KRUIJSSE. Terneuzen, 5 juni 1956. Emmalaan I. DANKBETUIGING. Ondergetekende, Kr. Dees, betuigt langs deze weg zijn hartelijke dank aan de ge neesheer-directeur van het Juliana Ziekenhuis, dokter Boland, de directrice en het verplegend personeel, voor de toegewijde behandeling en zorgzame verpleging, hem bewezen gedurende zijn opname in bovenge noemd ziekenhuis. KR. DEES- Terneuzen, 6 juni 1956. Te koop: 6-armige smeed ijzeren Kroon. Adres: Gera niumstraat 16, Terneuzen, IIIHIIIIIIIIIIIIIM Prachtsortering N.V. Fa. P. J. van de Bande Noordstraat, Terneuzen Geven met droefheid kennis, dat O. L. Heer wederom tot Zich heeft genomen ons geliefd Zoontje TOMMY, in de leeftijd van 9 maanden. De diepbedroefde Ouders, A. IJSEBAERT C. IJSEBAERT— DE KESEL Terneuzen, 6 juni 1956. Scheldekade 57. Engelenmis in de paro chiekerk van de H. Wil- librordus te Terneuzen, op zaterdag 9 juni a.s. om 9.30 uur. De Directie van het ST. ELISABETH ZIEKENHUIS te Sluiskil maakt bekend, dat op VRIJDAG 8 JUNI 1956 alle poliklinische spreekuren zijn OPTICIEN Noordstraat 32 - Terneazen van 8 t/m 18 juni a-s. Te koop: een z.g.a.n. Berini combinatie. AdresLelie straat 5, Terneuzen. melk melkhazelnoot naturel roomtoffee melkmocca groot model 25 ct p. zakje klein model 29 cr p. zakje Neemt x op

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3