Binnenlands nieuws De besprekingen van Tito te Moskou Nederland matige na overwon wedstrijd Saarland met 3-2 BEURSOVERZICHT Kantongerecht te Terneuzen DUIVENSPORT Prir rlo Nnnrm^n - De Koninain van de Eilanden SPORTNIEUWS "AKKERTJES" „Waar blijven de Britse zonderlingen?" DE BEGRAFENIS VAN DE VERMOORDE HOOFDAGENT Mexicaans interview met Boelganin Wég die pijn En in 10 minuten! /ut sen Uw klachten weg! Nog geen regeling voor Engelse aardappeldèbacle Reusachtige stofwolk boven het Midden-Oosten De besprekingen van Harding 15-39 166.19 164.40 162.83 166.71 166.53 163.29 141.32 140.83 140.18 125.65 125.19 123.11 220.68 221.08 218.24 NABEURSKOERSEN President Tito van Zuid-Slavië en de Sow jet-leiders hebben dins dag in het Kremlin bijna drie uur geconfereerd. Onderwerpen van gesprek waren de ontwapening Het Parijse avondiblad „Paris- Presse" schrijft in een open brief aan het Britse Lagerhuis: „Enge land moet niet proberen een her tog van Kent, die de aantrekkelij ke traditie der Britse orginaliteit doet herleven, te kortwieken. In uw land zijn dichters en kunstenaars altijd met een onna tuurlijk wantrouwen behandeld. Velen hunner trokken naar het Europese vasteland, om zich daar in een klein beetje menselijke warmte te kunnen koesteren. Doch u verdroeg althans d zonderlingen, de kolonels van het Indische leger, die zich wanneer zij zich 's avonds alleen in de wil dernis bevonden, in avondkleding staken voor zij gingen eten; de erflaters, die de hoop hunner erf genamen verijdelden door hun geld aan verenigingen voor de bescherming van dieren na te la ten, en anderen. Deze zonderlingen amuseerden ons en tezelfdertijd droegen zij ertoe bij de vervelende middel matigheid der winkeliers, die En- gelands trots vormden, te verdoe zelen. Doch het lijkt erop, dat het aan tal Britse zonderlingen na de tweede wereldoorlog zeer is ge daald. Attlee was een aardige man, meer niet. Prinses Margaret maakt een bedroefde indruk, So merset Maugham schrijft niet meer, en de laatste opvallende humorist was geen Brit, doch de Fransman Pierre Daninos (de schrijver van „De aantekenboek jes van (majoor Thompson" waar in een denkbeeldige Britse ma joor een vergelijking trekt tussen het leven in Groot-Brittannië en dat in Frankrijk) Het bovenstaande zal u doen begrijpen, waarom wij enige hoop koesterden, toen wij het e.e.a. om trent de jonge hertog van Kent vernamen. Indien Engeland deze jonge man, die naar het schijnt, in staat is de gewaardeerde traditie der Britse orginaliteit te doen herle ven, dwingt zich te voegen naar de algemeen geldende vereisten voor een goed burgerschap ris keert het onze bewondering niet langer te kunnen afdwingen aldus de open brief aan het Brit se Lagerhuis, die „Paris-Presse" publiceerde. en Duitsland alsook de Russisch- Zuid-Slavische betrekkingen. Verwacht wordt, dat de confe rentie zaterdag zal worden voort gezet als Tito van een bezoek aan Leningrad teruggekeerd zal zijn. Ook de dezer dagen afgetreden Sowjet-minister van Buitenland se Zaken, Molotof, heeft aan de besprekingen van dinsdag deel genomen. Hij maakt deel uit van de Sowjet-delegatie. Volgens een functionaris voor perszaken van het Sowjet-ministerie van buiten landse zaken betreft het hier be sprekingen tussen regeringsdele gaties. Premier Boelganin was leider van de Sowjet-delegatie. Premier Boelganin zei tot Tito en diens echtgenote: „Wij wen sen, dat u zich hier voelt als on der goede vrienden. De dagen die gij reeds bij ons hebt doorge bracht hebben reeds het bewijs gegeven van de grote liefde van het Russische volk voor het Zuid- Slavische, dat het als broeders en bondgenoten in de strijd voor het communisme, de gelukkige toekomst van de mensheid, be schouwt." Boelganin wees op de vele in ternationale vraagstukken, waar tegenover Zuid-Slavië en de Sow- jet-Unie eenzelfde standpunt in namen. Dit zou een verdere uit breiding van de samenwerking tussen de Sowjet-Unie en Zuid- Slavië op internationaal gebied zeker mogelijk maken, zo meen de Boelganin. Hij besloot met het uitspreken van de wens, dat de vriendschap tussen beide lan den eeuwigdurend zou zijn, en bracht een heildronk uit op maar schalk Tito als „vriend, Lenin- nist en strijdbare kameraad." President Tito zei in een weder woord, dat de stappen die de Sowjet-regering de laatste jaren had ondernomen onbetwistbaar belangrijk hadden bijgedragen tot een vermindering van de span ning in de wereld. Deze maakten deel uit van „een steeds duide lijker neiging om de internatio nale betrekkingen op nieuwe grondslagen te vestigen" en het wantrouwen in de wereld te doen verdwijnen. Ook Tito wenste, dat de vriendschap tussen de Sowjet-Unie en Zuid-Slavië duur zaam zou zijn. Later verklaarde hij op een vergadering van 20.000 arbeiders in een Moskouse auto- fabriek, dat wat er in het ver leden tussen beide landen is ge weest, „thans achter ons ligt". Het was hem opgevallen, dat het volk van de Sowjet-Unie sinds zijn vorige bezoek va.n tien jaar geleden, „er beter uitziet' Tito werd toegejuicht toen hij zei, dat het volk van de Sowjet- Unie „zijn beste vrienden in de arbeiders van Zuid-Slavië heeft en omgekeerd." Het stoffelijk overschot van de hoofdagent van de Haagse politie, de heer Van Ax, zal op vrijdag 8 uni om kwart voor twee op het kerkhof „Nieuw Eyk en Duinen" ter aarde worden besteld. Op ver zoek van de familie zal de ter aardebestelling niet met korpseer geschieden. De jongen heeft nog verteld maandagmorgen j.l. reeds in het posthuis te zijn geweest. Hij was toen gewapend met een dolkmes. In het posthuis zat toen de agent E. van Stokkum. De jongen had toen echter geen moed om de gru welijke daad te plegen. Dinsdag morgen vervoegde hij zich weder om in het posthuis met een boek je van de Canadese immigratie dienst. Er zat toen bij de ver moorde hoofdagent een agent van de hondenbrigade, zodat de knaap niets kon uitvoeren. De jongen heeft nog verteld on langs in de binnenstad met een hem onbekende man te hebben staan praten, die hij verteld had dat hij naar Nieuw-Guinea wilde gaan. De man zou toen gezegd hebben, dat hij dan een revolver en een geweer moest meenemen. De knaap had het plan opgevat de revolver in het posthuis te be machtigen en het geweer te ste len uit een wapenwinkel aan de Denneweg. De jongen staat als moeilijk handelbaar bekend. Hij spijbelde veel en heeft het reeds op tal van scholen geprobeerd en laten zit ten. In een vraaggesprek, dat hij dezer dagen met een correspon dent van het Mexicaanse blad „Excelsior" had, heeft premier Boelganin o.m. verklaard, dat de Sowjet-Unie de omvang van haar strijdkrachten heeft verminderd, „omdat er nergens een mogelijk heid is, dat er een oorlog uit breekt", zo meldt radio-Moskou. Sprekend over het ontwape- ningsvraagstuk zei Boelganin, dat de Russen het plan van president Eisenhower voor wederzijdse luchtinspectie hebben verworpen, „aangezien het onmogelijk is, over zo grote landen als de Sow jet-Unie en de Verenigde Staten, of in feite over de gehele wereld te vliegen, daar de V.S. overal militaire bases hebben". „Hier mee is volkomen bewezen, dat luchtinspectie geen positief resul taat kan opleveren: daarom heb ben wij het afgewezen. Als een land agressieve bedoelingen heeft, kan het deze voor toezicht uit de lucht verborgen houden. Ik noem luchtinspectie grondverkenning en geen controle", aldus de Sow- j et-premier. Op de vraag, of hij een nadere uitleg wilde geven van de Rus sische aanbiedingen om hulp te verlenen aan Latijns-Amerika, zei hij, dat Sowjet-steun gelijk staat aan „samenwerking, gebaseerd op wederzijdse eerbied, gelijke rechten en wederkerige belangen met betrekking tot alle landen, ongeacht of zij rijk of arm, groot of klein zijn". Daarentegen was Amerikaanse hulp altijd „afhan kelijk van voorwaarden van mili taire en economische aard." De spelers van het Nederlands elftal hebben met een glimlach afscheid genomen van het inter land-seizoen. Het sloot de rij van zeven internationale ontmoetin gen, tegen het einde van een uit zonderlijk zware competitie, met een overwinning af. Bovendien met een ongekend gunstige to- taaibaians, die vrijwel niemand een jaar geleden zou hebben ver waait. DE EERSTE HELFT. UIT ONDEUGDELIJK AFGESLOTEN GARAGE RUIM 2000 GULDEN GESTOLEN In de nacht van 4 op 5 juni j.l. is uit een kantoortje in een gara ge in de Krusemanstraaat te Am sterdam een bedrag van ruim 2000 gulden gestolen. Het moet aldus de politie voor de inbre kers bijzonder gemakkelijk zijn geweest de garage binnen te drin gen. Slechts één enkele klink, die door een brede kier gemakkelijk van zijn plaats was te brengen, sloot de deuren af. Het geldkistje, waarin zich de 2000 gulden bevon den, was niet op slot. AANHANGWAGENS MET ZES-TONS LADING KANTELDE Een met zes ton geladen aan hangwagen van een vrachtauto is gistermorgen onder het viaduct bij de Spaarndammerstraat ten- gevolge van een volgens de poli tie technische fout gekanteld. De de borst vooruit gingen lopen. Enkele spelers boden een korte „show". Deze nonchalante hou ding van oranje werd door de Saarlanders gewroken. Toen Wiersma in de 40e minuut een voorzet van rechtsbuiten Siedl langs zich heen liet gaan, knalde linksbuiten Vollmar de bal on houdbaar langs de „zwarte pan ter" (21). Hiermee brak de rust aan. Brommers moeten van de rij baan blijven, zeide dinsdagoch tend de ambtenaar van het O.M., mr Lebret, tegen de verdachte E. A. A„ fabrieksarbeider uit België, tijdens de gehouden zitting van het kantongerecht. Zo was A. kortgeleden al „brommende" ter hoogte van de fosfaatfalbriek te Sas van Gent op de rijbaan ge zien door een wachtmeester der marechaussee. Hij kon op het rij wielpad niet passeren daar een viertal fietsende jongedames naast elkander zou hebben gere den. Zij zouden zich van het ge- bel door A. niets hebben aange trokken. De wachtmeester, die, nadat deze zaak eerst werd uit gesteld, nu aanwezig was had echter geen fietsers gezien. Het verweer van verdachte viel dus helemaal in 't water en de eis luidde 20, subs. 4 dgn. De kan tonrechter, mr Van Os, vonniste conform. Bij verstek werd veroordeeld M E. de D. uit IJzendijke. Hij had op de Scheldekade te Terneu zen het portier van de door hem bestuurde auto geopend, na dat deze tot stilstand was geko men. De achteropkomende brom- lietsberijder P. J. v, A„ timmer man te Terneuzen, reed pardoes tegen de deur op en kwam te val len. Deze kwam nu op zijn beurt met een schadepost-rekening van 114, die echter niet kon worden toegewezen gezien de grootte van het bedrag. De uitspraak tegen v. D. was conform de eis 30, subs. 6 dgn. Verder stond terecht P. S. E„ monteur uit Bergen op Zoom. Met een door hem bestuurde auto haalde hij een autobus in op de Hulsterse weg onder de gemeen te Hontenisse en werd vervolgens door deze bus de zijweg Maria- dijk ingedrukt. De autobus ging deze zijweg in, maar de chauffeur gaf „te laat" richting aan, aldus verdachte E. Het is gevaarlijk en het mag niet, aldus mr Van Os, wijzende op het inhalen en passeren nabij wegkruisingen. Verdachte voerde aan dat deze kruising niet stond aangegeven en hij dus onmogelijk kon weten, dat er een wegkruising aanwezig is. De kantonrechter hield bij het bepalen van het vonnis rekening met het feit dat de kruising met was aangegeven. Eis 25, subs. 5 dagen. Uitspraak 15 of 3 dgn. H. T. St. uit Hontenisse had op marktdag'te Axel zijn auto ge parkeerd in een gedeelte van de Zeestraaat. Conform de eis luidde de uit spraak 10 of 2 dgn. M E., huisvrouw uit Axel, ken de niet een stopbord. Zij was daarom, al fietsend komende uit de Singelweg, de kruising Sta tionsweg opgereden, hetgeen haar conform de eis op 7,50 of 2 dagen kwam te staan. J. P., administrateur te Terneu zen verantwoordde zich namens de Z.V.T.M. voor de nalatigheid tot het bijhouden van een werk boekje door de buschauffeur P. J. K. uit Terneuzen. P. achtte de overtreding een zuivere vergeet achtigheid van de bewuste chauf feur, die drie dagen achtereen het werkboekje niet had ingevuld. Nadat P. had toegezegd een nog betere controle op de werkboek jes te doen toepassen, werd de oorspronkelijke schikking van 10 conform de eis teruggebracht tot 1 of 1 dag. De veehandelaar G. R. uit St. Jansteen werd ten laste gelegd 2 stuks vee te hebben vervoerd waarvoor hij geen geldige papie ren bezat. P. verklaarde te heb ben gezien dat de papieren niet in orde waren toen hij deze van een landbouwer overnam. Hij heeft onmiddellijk maatregelen getroffen de papieren in orde te laten maken. Dit moest dan in nog geen halve dag gebeuren. In ieder geval kreeg P. 's avonds om elf uur zijn bewijzen terug, met de mededeling dat alles oké was. Naderhand bleek de handtekening te zijn vervalst, aldus verdachtet. Verdachte had nu eenmaal moe ten zorg dragen voor een geldi ge verklaring, hetgeen hem zwaar werd aangerekend. Conform de eis was de uitspraak 75 of 15 d. A C. van S„ thans wonende te Dordrecht, had in dec. 1955 intrek genomen in het bewoonde perceel Rooseveltlaan 13 te Hulst. Hij noch de eigenaresse wed. M. V. bezat hiervoor een vergunning van B. en W. Wel had verdachte een aanvraag-formulier ingevuld, maar daar bleef het ook bij, want hij heeft nooit iets gehoord tot een wachtmeester der rijks politie, op last van B. en W. pro ces-verbaal kwam opmaken. Te gen Van S. was ook nog gezegd: je mag wél in de kost, maar niet in dit pand. Uitspraak conform de eis 10 of 2 dgn. De niet verschenen M. V., werd conform de eis 5 of 1 dag opge legd. duiblbele linkervoorwielen van het gevaarte bezweken, en schoven onder de laadbak. De vrachtwa gen reed in de richting Nassau- plein, en vervoerde suiker en stroop. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. HOND BEET 170 HANEN DOOD Bij een landbouwer aan de - Overbekerweg te Zwartebroek, onder de gemeente Barneveld, heeft een hond dinsdagavond 170 hanen dood gebeten. Toen de slachting werd ontdekt, was er geen spoor meer van de hond te zien. - 700 WONINGEN TE SPIJKENISSE VOOR BOTLEKINDUSTRIE. Te Spijkenisse zulen de eerste 700 woningen gebouwd worden voor arbeiders op de nieuwe be drijven in het Botlekgebied. In augustus a.s. wordt met de uit voering van dit próject begon nen. Over de grondaankoop wordt thans onderhandeld. De gemeen teraad van Spijkenisse heeft met dit plan geen enkele bemoeienis gehad. Het project wordt be heerd door het provinciaal be stuur. Met deze 700 woningen zullen de omvang en het inwo nertal van Spijkenisse bijna wor den verdubbeld. Het aantal inwo ners bedraagt nu 3100. Oranje begon zich meteen na het beginsignaal in de richting van doelman Borcherding te be wegen, maar stopper Lauck was iets eerder bij de Dal dan de nog niet op toeren gedraaide Abe Lenstra. Het bleek echter 'n aar dig „voorspel" te zijn geweest. Want in de zesde minuut stootte de oranje aanvalsspits wederom door in het doelgebied van de te genstanders. Na enkele flitsende beenbewegingen spoot een donde rende juicnkreet uit het stadion. Appel en Koopal hadden een ra zendsnelle switch uitgevoerd. De eerste gaf de voorzei, de Venlo- speler net schot, dat tomeloos bleek voor de door zijn aarzelen de back Keek onzeker geworden en wellicht ook door het zonlicht gehinderde Saarlandse keeper tl0). Men kon zeggen, dat Ne derland in de eerste twintig mi nuten veelal bezit had gehad van het middenveld en slechts met schaarse uitzondering het initia tief had behouden. In de 22e mi nuut, toen Lenstra het niet alleen van snelheid maar meer van zijn bedrevenheid met de bal moest hebben, was er echter geen hou den meer aan voor de Saarlan ders. Na een combinatie met Wil kes en Appel, zigzagde de En- schedé-crack dwars door de linie van vijandelijke verdedigers, die hij als lucht scheen te beschou wen (20). Er volgde nu een weinig opwindende periode, l waarin de onzen, met een vrij vei lige 20 voorsprong, al trots met foort is dinsdagavond omstreeks zeven uur de negenjarige Evert Klaiiiman, uit Amsterdam en leerling van een school voor bui tengewoon lager onderwijs aldaar door een loeer gegrepen en zeer ernstig gewond. De knaap had samen met een vriendje kans gezien de achter- ijde van de berenkuil te bereiken. Dat gedeelte is voor het publiek verboden en voorzien van een zware afrastering. De jongens hadden stokken bij zich om de beren te sarren. Op een gegeven ogenblik kwam Evert te dicht bij de kooi. Een beer stak zijn poot door de tralies en raakte de jon gen aan het linkerlbeen, dat ge heel werd open gehaald. In ern stige toestand is de knaap over gebracht naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort. NEDERLAND—OOSTENRIJK VOOR HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Naar bekend is Nederland voor de voorronde van het we reldkampioenschap, waarvan het eindtornooi in 1958 in Zweden wordt gespeeld, ingedeeld in de groep met Oostenrijk en Luxem burg. De Kon. Ned. Voetbalbond heeft, naar wij vernemen, aan de Oostenrijkse Voetbalbond voorge steld om de uitwedstrijd op 19 mei 1957 in Wenen te spelen en de returnontmoeting op 22 sepr lember van dat jaar in Amster dam. De Oostenrijkse Voetbal bond zal zich nader over dit voor stel beraden. Tijdens het F.I.F.A.-congres te Lissabon, dat dezer dagen wordt gehouden, zullen voorts bespre kingen worden gevoerd over de data van de beide wedstrijden tussen Nederland en Luxem burg, eveneens geldend voor de voorronden van het wereldkam pioenschap. SCHOONDIJKSE CONC. EN VERZ. BOND Vlucht uit Dourdan op 3 juni. Hoogste snelheid 1253 meter; laagste snelheid 1058. 1. A. Vermeulen; 2. G. Dusar- deijn; 3. W. Klaaysen; 4. A. v. Gijs; 5. M. Faas; 6. J. Klaassen; 7. H. Versprille; 8. J. Maas; 9 M. Dewenijs; 10. Th. de Smit. ,NOG SNELLER" BRESKENS Vlucht uit Dourdan op 3 juni. Hoogste snelheid 1274 meter; laagste snelheid 1023 meter. 1 en 5. J. Vermeulen; 2. A. Ver meulen; 3. H. Oosterling; 4. W. Klaaysen; 6. J. Buize; 7. J. Pley- te; 8. J. Woittier; 9. M. Faas; 10. J. Klaassen. NA DE RUST. De Saarlanders spanden zich nu onmiskenbaar beter in dan voor de rust. Er was dan ook maar 1 doelpunt nodig om weer gelijk te komen. In de 20e minuut schoot Faas Wilkes de illusies van de Saarlanders finaal aan flarden, na een pass van Lenstra drong hij met een ouderwetse dribble door het doelgebied van de tegen standers, misleidde Borcherding met een schijnbeweging en scoor de zonder enig verder beletsel (31). Het was gedaan met de offensieven van de blauwgehem- de bezoekers. Integendeel, het werd ineens weer alles oranje wat de klok sloeg en Bram Appel zorgde voor de „appeltjes van oranje", al waren die dan niet helemaal doelrijp. Het slot werd een matte vertoning, maar het bracht toch nog een sensatie, toen rechtsbuiten Siedl een boog schot losliet in de Nederlandse doelmond en invaller Ringer met een zwiepende beenbeweging de stand op 32 bracht. Saarland probeerde in de laatste minuten nog door te drukken, kreeg ach ter elkaar twee corners te nemen, maar bracht het niet meer tot de halve winst. AANGEKONDIGDE STAKING BOUWVAKARBEIDERS VOORLOPIG OPGESCHORT De contactcommissie, die vori ge week werd gekozen uit de sta kende Rotterdamse bouwvakar beiders en die zoals men weet, uit leden van de EVC en het OVB bestaat, is dinsdag bijeengeweest. Zij deelt het volgende mede: Om de eenheid te bewaren zal, in venband met de te verwachten besluiten, op vrijdagavond a.s., acht uur, een vergadering voor alle bouwvakarbeiders in gebouw „Odeon", te Rotterdam worden belegd. Daar zullen de resultaten van het overleg tussen werkge vers- en erkende werknemersor ganisaties worden bekeken. In dien naar het oordeel der bouw vakarbeiders deze resultaten niet voldoende zijn, aldus de commis sie, zal opnieuw een besluit moe ten worden genomen tot welke vorm van actie zal worden over gegaan. Gezien de stemming on der de arbeiders zal dit een zeer scherpe actie zijn. De voor van daag aangekondigde staking is dus voorlopig opgeschort, zo be sluit de mededeling van de com missie. BEER VERWONDT JONGEN IN DIERENPARK TWEE BOERDERIJEN IN MARGRATEN VERBRAND Twee boerderijen in het ge hucht 't Rood, gemeente Margra ten, eigendom van de landbou wers Dobbelstein en de gebroe ders Haesen zijn gistermiddag vrijwel geheel uitgebrand. Enke le landbouwmachines en grote hoeveelheden tarwe en rogge, als mede stro en hooi, gingen verlo ren. Het vee Ibleef gespaard. Het vuur sloeg in korte tijd over op de woonhuizen, zodat ook de in boedel daarvan een prooi der vlammen werd. De brand is omstreeks het mid daguur vermoedelijk ontstaan in een schuur of in de stallen. De oorzaak is onbekend. De brand weer van Margraten, die snel ter plaatse was, wist de schuur van een der boerderijen nog te red den. De brandweer van Maas tricht behoefde niet meer in actie te komen. De schade, wordt g raamd op ongeveer' 200.000. De eigenaren waren tegen schade door brand verzekerd. „NOG SNELLER" BRESKENS Vlucht uit Angouleme op 2 juni. Hoogste snelheid 1140 meter; laagste snelheid 891 meter. 1 en 3. Dusardein; 2. W. Ver sprille; 4. J. Dathyn; 5. E. Rij kaart; 6. Versprille; 7 en 9. Ris- seeuw; 8. W. Klaaysen. „REISDUIF" BRESKENS Prijsvlucht uit Nayon op zater dag 2 juni. Hoogste snelheid 1489 meter; laagste snelheid 1310 meter. 1. J. Jansen; 2, 4 en 6. A. W. Verduin; 3. Fr. de Jonge; 5. A. J. Versprille; 7. Leenhouts; 8. Jansen. De ernstige situatie op de En gelse aardappelmarkt, gevolg van geforceerde aankopen in Ne derland in verband met de slui ting van de uitvoer op 21 april door minister S. L. Mansholt en de terugval van het Engelse ver bruik is door een delegatie van zes Engelse importeurs in de af gelopen dagen met hun Neder landse collega's te Den Haag en Rotterdam besproken. Het is de Nederlandse expor teurs, mede gezien de voorraden hier 'te lande, niet mogelijk het restant in de Engelse pakhuizen (tussen 50 en 70.000 ton) terug te kopen voor afzet elders. De Engelse importeurs zitten met grote financiële moeilijkheden en kunnen, althans niet op korte termijn, betalen. De Nederlandse leveranciers zijn daardoor ook in moeilijkheden gekomen en kun nen hun verplichtingen niet vol doende nakomen. Men verwacht tegen het einde der week een beslissing van mi nister Mansholt of hij al, dan niet bereid is de Nederlandse leveranciers in hun moeilijkheden bij te staan. Ambtenaren van het ministerie van Landbouw stellen over de mogelijkheden daarvan een onderzoek in. Valt de minis teriële beslissing gunstig uit, dan zal de vorm van de hulp nader moeten worden vastgesteld. Tot dan kunnen de Nederlandse ex porteurs troost of uitzicht bieden. Boven een gebied van twee en een half miljoen vierkante kilo eter in het Midden-Oosten hangt op 2,5 km hoogte een reusachtige stofwolk, waardoor het zicht In het dierenpark te Amers- 'sterk wordt beperkt. STRIJD IN VREDE" GROEDE Vlucht uit Dourdan op 3 juni. Hoogste snelheid 1280 meter; laagste snelheid 1023 meter. 1, 2 en 5. Joh. v. d. Wtege; 3. A. Gijs; 4. Jac. Becu; 6. J. de Roeck; 7. H. Elfrink; 8 en 10. J. Risseeuw; 9. Schaut de Roo. Dinsdagavond heeft de gouver neur van Cyprus, sir John Ar ding, die voor overleg in Londen is tegenover parlementsleden verklaard, dat hij op het volgende aanstuurt: Geen onderhandelin gen met de verbannen aartsbis schop Makarios; straffer militair optreden en binnen drie maan den nieuwe onderhandelingen met Cyprische leiders. ZEER FLAUWE STEMMING STAATSFONDSEN OP PEIL Na een aarzelende opening kre gen de verkooporders op de Am sterdamse effectenbeurs sterk de overhand en vooral de internatio nale soorten leden behoorlijke verliezen. Voorop ging Phiüps, tijdelijk zelfs inzakte tot 302, te gen dinsdag 312%. Later volgde een licht herstel tot 304. AKU volgde op de tweede plaats met een verlies van circa 7 punten. Unilever zag zich 4 punten ont gaan en Kon. Olie hield zich nog het beste op 788 (789%). De KNSM heeft dinsdag een 'f,c 25. Ze snellen naar beneden en met angst in het hart speuren Eric en Erwin tussen de nog rokende puin hopen van wat eens hun kamp was. Vele van hun mannen heb ben hier hun einde gevonden. Aranrod zegt, ter wijl ze op een der ge sneuvelde aanvallers wijst: „Het zijn inder daad krijgers van Niall, die deze overval hebben gepleegd." Geen levende ziel is er meer te vinden en van de aanvallers is ook niets meer te bespeuren. Radeloos zoeken Eric, Erwin en de anderen naar enig teken van Winonah en allen, die bij haar wa ren, maar tevergeefs. Ook Aranrod zoekt ijverig mee en is tot Eric's verwondering blijk- emissie aangekondigd tegen pari. Nu ligt de scheepvaartmarkt de laatste tijd nogal onzeker en dit bericht dat enkele maanden ge leden zeer waarschijnlijk een hausse-motief zou zijn geweest, was er gisteren oorzaak van dat ook op de scheepvaartafdeling de koersen de benedenwaartse rich ting insloegen. Aandelën KNSM verloren per saldo ruim 6 punten, de overige actieve soorten 3 tot punten lager, alles bij kalme handel. Ook op de locale industrie afdeling waren koersverliezen veruit in de meerderheid. Aande len Verenigde Blik die dinsdag een vijftiental punten prijs moes ten geven, noteerden gisteren op nieuw 5 lager op 160. Op deze koers was er echter geen enkele kooporder, zodat men met een laatprijs moest volstaan. De cultuurafdeling trok zich niet veel aan van de flauwe stem ming elders, doch aan kleine ver liezen viel niet te ontkomen. De handel bleef echter uitermate be perkt. Het stemde voorts tot vol doening dat gisteren op de staats- fondsenmarkt de rust enigszins was weergekeerd. Van dringend aanbod was geen sprake en over het algemeen handhaafden de no teringen zich op het peil van dins dag- Prolongatie 3 pet. BEURSINDICES 4/6 5/6 6/6 Int concerns 297.49 299.50 295.49 Industrie baar goed op de hoogte met spoor zoeken. Zij is wat afgedwaald en ineens hoort Eric haar roepen: „Ze zijn hierheen gevlucht!" Haastig komt hij naderbij en ziet het meisje bij een op de harde ste nige grond nauwelijks te ontdek ken spoor. Bij een nader onderzoek blijkt, dat Aranrod gelijk heeft. Er wor den meer sporen gevonden, die door het bos leiden. Het is een bij zonder staaltje van speurkunst en Eric kan niet nalaten het meisje hierover zijn compliment maken. Zij gaan de sporen na en Aran rod, die hun vooruit is gelopen, slaakt een kreet en knielt op de grond. Van bange vermoedens vervuld, komen Eric en de anderen naderbij. Dan is het Eric, alsof een wur gende hand hem bij de keel grijpt. Het voorwerp, dat Aranrod in de hand houdt, is de hoofdband van Winonah Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen Kon. Olie Philips Unilever 786—788 (788%) 304—305 (303%) 404%—405 (405%)

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2