Uit de Provincie SPORTNIEUWS I Eric de Noorman - De Koningin van de Eilanden TAZELAA VOETBAL WIELRENNEN TERNEUZEN SLUISKIL UW EIGEN ORKESTEN g^DIO WIJZIGING VAN DE BRITSE RESOLUTIE AXEL. VLISSINGEN. ZAAMSLAG Nieuwe ontslagen in de Amenk. auto-industrie Demonstraties in Bombay biet bezoek van Soekarno aan de V.S. Nieuw Amerikaans bestuurbaar project'el What AGENDA Goede resultaten in de bijenteelt Hengelen. De leden van de Terneuzense heneelaarsvereniging „Ontspan ning na Inspanning" hielden een Onderlinge hengelwedstnjd waar- van de uitslag als volgt luidt: i H. Bakker (4-delige bruine hengel en wisselbeker); 2 D. v. j Berge (werpmolen)3. A. Hoek (werphengel)4. M. Stock man (3-delige bruine hengel)5. t Hamelink (3-delige bruine hen- a'eD; 6. A. Kouwijzer (werphen- feli; 7 C. v. d. Hoofd; 8. Ed. Lauret; 9. A. Loof; 10. P. Hame link; 11. Jac. Verhage; 12. J. Bak ker; 13. Soetmulders; 14. C. Kroon; 15. L. van Heule. Propaganda-bijeenkomst Partij van de Airbeid. In 't kader van de verkiezings actie had de afdeling Terneuzen van de P.v.d.A. zaterdagavond j.l. in het Concertgebouw een bijeen komst belegd waar het Rotter damse politieke leken-cabaret De Knijpkat" met de revue: '.Klaar? Over..." voor het voet licht kwam en als spreker optrad de heer E. F. Albrecht, algemeen secretaris van de Partij van de Arbeid. De avond, die geopend en ge sloten werd door de voorzitter van de plaatselijke afdeling van de P.v.d.A., de heer M. de Vos, kan zowel wat betreft het bezoek, de sfeer als het gebodene succes vol genoemd worden. Voor de vlotte en onderhouden de wijze waarop het programma van het jubilerende gezelschap De Knijpkat" de revue passeerde 'had zij een welverdiend en dank baar applaus in ontvangst te ne men. De heer Albrecht ving zijn rede aan met het stellen van de vraag hoe het er in ons land nu ruim 10 jaar geleden uitzag. Met dankbaarheid kan worden gewaagd van het feit, dat ons land zich thans van de oorlogs wonden nagenoeg heeft hersteld. Ja, dat er zelfs sprake is van een bepaalde mate van welstand. Hierbij mag men echter niet uit het oog verliezen dat deze herrij zenis in zo'n kort bestek mogelijk was dank zij internationale hulp Marshall-plan)handhaving van de sociale vrede, waarbij de arbei dersklasse zich grote offers heeft getroost, en een groot verant- woordelijkheidsbesef bij alle be volkingsgroepen. Ook de P.v.d.A. heeft zijn deel hiertoe bijgedragen en zijn beste mensen afgestaan, ondanks dat deze met spot en hoon zijn over laden. Vergeleken bij grote we reldgebieden zitten wij hier al dus spreker in de „villawijk Ook al is er in 10 jaar veel tot stand gebracht, toch zijn er ook hier nog achtergebleven noodge- bieden. Nu de Eerste Kamer de wet-Suurhoff heeft aangenomen behoort in ons land het begrip oud en arm tot het verleden. Maar nood is er nog. De omstan digheden waarin de weduwen en wezen verkeren vereisen drin gend verbetering en de woning nood is een hoofdstuk apart. Met betrekking tot het resul taat van tien jaar progressief beleid wees spreker er op, dat er practisch geen werkloosheid is en een stijgende arbeidsprodukti- viteit. De lonen zijn sindsdien met ongeveer 18 verhoogd, recht is gedaan aan grote groe pen van ambtenaren, arbeidscon tractanten en landarbeiders, de verstrekkingen van de zieken fondsen zijn, dank zij hulp van de overheid, uitgebreid, de uitkerin gen aan ouden van dagen stijgen vain 300 miljoen tot 700 miljoen gulden. Met betrekking tot de be lastingverlaging, tot tweemaal toe, met 500 miljoen gulden, merkte spreker op, dat de P.v.d.A. hierover niet zo enthou siast is, omdat er nog zoveel be langrijke dingen urgent zijn en om een oplossing vragen met na me in de culturele en onderwijs sector. Dat echter de belasting verlaging mede is aangewend om verlichting te brengen voor de „kleine man" geeft hieraan voor de P.v.d.A. toch een redelijk en aanvaardbaar accent. Uitvoerig stond spreker stil bij de huidige verkiezingsstrijd met name die in het zuiden van ons tand. Zijt gij voor gerechtigheid aan luidt de keuze op 13 juni a.s.: no. 1 van lijst 2, aldus besloot de heer Albrecht zijn met aandacht beluisterde rede. goede nachtrust werd de tweede dag aangevangen met een lange wandeling in de natuurschone omgeving. In de loop van de na middag werd door enige reisge noten in de Moezel gezwommen. Des avonds werd nog een kor te wandeling gemaakt over de Duitse grens, waarna, teruggeko men in de jeugdherberg, nog lang werd gezongen en gevolks danst. De derde dag ging de reis weer terug. Vermoeid maar zeer voldaan kwam het gezelschap des avonds weer in Axel aan. Het was een mooie en geslaag de schoolreis, die daarom zo be langrijk is, omdat niet alleen de kinderen op de mooie natuur ge wezen wordt, maar ook omdat leerkrachten en leerlingen elkan der eens van een andere zijde leren kennen. Dat men hierbij gebruik maakt van jeugdherbergen is vanzelf sprekend, daar het overnachten in hotels verre van goedkoop is en het samenzijn in een jeugdher berg de gezelligheid en het gevoel van saamhorigheid vergroot. Openbare vergadering Geref. Politiek Verbond. In het kader van de actie voor de a.s. Tweede Kamer-verkiezin gen hield de afdeling Axel van het Gereformeerd Politiek Ver bond in het jeugdgebouw van de Gereformeerde kerk een openba re vergadering. De voorzitter, de heer D. J. Og- gel, opende de vergadering door het laten zingen van Psalm 25 1 en 2. „Die U verwachten zullen niet beschaamd worden, want Gij zijt de God mijns Heils." Volgend op het gebed las hij ge deelten Voor uit Matth. 24. Na een korte inleiding, waarin de voorzitter zijn vreugde uit sprak over de grote (belangstelling waardoor zelfs stoelen moes ten worden bijgeplaatst gaf hij het woord aan de lijstaanvoerder van het G. P. V., de heer L. PLe ning uit Groningen. Deze had tot onderwerp „De koude revolutie" gekozen. Spreker wees er op, dat kerkverval onherroepelijk ook po litiek verval meebrengt. Hij stel de, dat de S.D. A. P. vroeger met ijzeren vuist haar eisen poogde af te dwingen, echter tevergeefs. Deze eisen worden thans stuk voor stuk ingewilligd, soms met gering verzet, doch vaker met de volle medewerking der rechtse partijen, die zich laten verblinden door de fluwelen handschoen, die evenwel diezelfde vuist om vat. De antithese heeft in ruime kring plaats gemaakt voor een gevaar lijke synthese-geest, die principi eel verweer onmogelijk maakt. Spreker wekte op tot getrouw heid in het getuigen bij de stem bus. De strijd, die het Geref. Poli tiek Vertoond voert is de strijd des Heren. Laten wij, aldus spreker, onze roeping vólgen, niet ziende op het getal; de uitkomst ligt im mers in Zijn hand Van de gelegenheid tot gedach- tenwisseling werd gretig gebruik gemaakt. Na het zingen van enkele cou pletten van het Lutherlied, werd met dankgebed de vergadering gesloten. EN EIGEN PROGRAMMA'S.' KIEST ZE MAAR UVJ WEMScHEN UIT ONZE COLLECTIE PRACHTPLATEN NOORDSTR.11 TEL. 2361 TERNEUZEN De „Utrecht' is een onderzee bootjager van de B-klasse, van welke klasse Hr Ms Friesland reeds in dienst is gesteld. De jagers van de B-klasse me ten ongeveer 2500 ton standaard Grootste De Britse afgevaardigde in de Veiligheidsraad van de Ver. Na ties, sir Pierson Dixon, heeft vrij dag twee wijzigingen voorgesteld voor de Britse resolutie, waarin de Arabische staten en Israël op geroepen worden zich volledig te houden aan de Palestijnse be standsovereenkomst. Alle Araibische afgevaardigen hebben n.l. bezwaar tegen het ge deelte van de resolutie, waarin secretaris-generaal Hammars- kjoeld verzocht wordt „zijn goe de diensten" aan de betrokken partijen te blijven verlenen. Zij menen, dat dit verzoek het aan vankelijke mandaat van Ham- marskjoeld zou kunnen uitbrei den van verzekering van het staakt-het vuren langs de demar catielijn tot een regeling van het Palestijnse vraagstuk als zodanig. Toen de Raad vrijdag het debat lover Hammarskjoelds missie en de Britse resolutie voortzette, verklaarde sir Pierson dat hij, om aan de Arabische bezwaren tege. moet te komen, voorstelt in de re solutie „de secretaris-generaal te verzoeken zijn goede diensten te blijven verlenen voor de volledige waterverplaatsing. lengte 116 m; grootste breedte uitvoering van het besluit van de Hoofdakte kleuteronderwijzeres. Mej. P. de Kleijn, leidster van de openbare kleuterschool alhier, slaagde zaterdag j.l. te Dordrecht voor de hoofdakte kleuteronder wijs. Geslaagde schoolreis. Woensdag j.l. vertrokken leer lingen van de Landbouwhuis- houdschool te Axel voor een drie daagse tocht naar Luxemburg. Om 6 uur des morgens werd in de Kerkdreef het sein tot vertrek aregeven en al ras klonken de mooie Nederlandse liederen over het nog stille landschap. Via Brussel—Namen ging het naar Bastogne, waar 't mooie stervor mige monument, opgericht ter herinnering aan het Ardennen-ot- fensief, eindigend met de over winning van de Amerikaanse troepen werd bezocht. Daarna werd gepicnict. Gelukkig dat ve len limonade van huis hadden meegenomen, want goed water was niet te krijgen en op het vra gen aan de bewoners om water, werden de touristen naar een vrij vieze beek verwezen. Hierna ging het naar Luxem burg, waar de mooie stad werd bezichtigd. Tot onze verbazing kwaï en wij enige jongelui tegen, die a m enkele meisjes vroegen. Komen jullie uit Axel. Na de •stad te hebben bezichtigd werd de reis voortgezet naar de mooie jeugdherberg in Echternach, waar overnacht werd. Na een avond vol jool en een Onderzeebootjager „Utrecht" te water gelaten. Op de werven van de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schel de" is zaterdagmiddag de onder zeebootjager „Utrecht" te water gelaten. De doopplechtigheid ge schiedde door mevr. J. M. Prop- per, echtgenote van de chef van de marinestaf, vice-admiraal H. H. L. Pröpper. Na afloop van de doopplechtig heid begaven de genodigden, on der wie schout-bij-nacht W. J. Kruys, vlagofficier materiaal, schout-bij-nacht J. B. Berck, vlag officier technische dienst, en schout-bij-nacht H. Bos, vlagoffi cier personeel, zich naar het Scheldekwartier, waar ir C. Kap- senberg, directeur van „De Schelde", een welkomstwoord sprak De heer Kapsenberg zei, dat de „Utrecht" de laatste is van een serie van vier onderzeeboot jagers, welke „De Schelde" voor de marine bouwde. Zij heeft ook de onderzeebootjagers „Zeeland", „Noord-Brabant" en „Friesland" gebouwd. 11,8 m; gemiddelde diepgang on geveer 4 m. Het machinevermo gen bedraagt 60.000 apk, hetgeen het schip een maximum snelheid zal geven van 36 zeemijlen per uur. Deze jagers behoren dan ook tot de snelste eenheden van de Koninklijke Marine. De bewape ning zal bestaan uit 4 snelvuur- kanons van 12 cm, bedoeld zowel tegen zee- als luchtdoelen, zes mi- traileurs van 40 mm, een lichtra- ketwerper van 10,3 cm en uitge breide onderzeebootbestrijdings- apparatuur, w.o. onderzeebootbe- strijdingsraketten van een geheel nieuw type, dat op alle nieuwe Nederlandse jagers wordt toege past. Jaarverg. v.v. Zaamslag. Vrijdagavond hield de v.v. Zaamslag haar jaarvergadering bij de heer Van de Veke. De voorzitter, de heer W. de Feijter de aanwezigen verwelko mend, betreurde 't dat, ofschoon Zaamslag een goed seizoen gaat beëindigen en de promotie zelfs nabij is, er zó weinig leden aan wezig waren. Na notulen en behandeling in gekomen stukken bracht de se cretaris J. de Pooter zijn uitge breid jaarverslag uit. Ook hierin was een toon van teleurstelling over het weinige medeleven dei- leden te beluisteren, daar het zelfs voorkomt dat voor het spe len van een wedstrijd aangewe zen spelers niet eens de moeite nemen om bij verhindering hier van kennis te geven. De vereniging telt thans 69 werkende leden en 133 donateurs. De penningmeester, de heer Serrarens, bracht hierna zijn financieel verslag uit. Ontvangen werd 1941,11 en uitgegeven 1307,91, zodat het saldo 633,20 bedroeg,' waarin begrepen was het batig saldo van vorige jaren. De begroting voor het seizoen 19561957 was in ontvang en uit gaven 1683,20. De kascommissie, gevormd door de heren Jac. van Fraaijen- hove en Jilleba, adviseerde tot goedkeuring van het financieel beheer. De aftredende bestuursleden Baveko en F. van de Velde wer den bij acclamatie herkozen. Tot leden der elftal-commissie werden gekozen F. van de Velde, M. de Pooter, C. Goossen en Van Doorn Na een huishoudelijke bespre king sloot de voorzitter de verga dering. Veiligsheidsraad van 4 april (waarbij Hammarskjoelds zen ding werd bepaald) en het volle dig naleven van de bestandover eenkomsten, en zo nodig verslag uit te brengen aan de Veiligheids raad". Het aantal werklozen in de Amerikaanse auto-industrie is tot 185.000 gestegen doordat nog 18.000 arbeiders werkloos wer den. Deze jongste toeneming van het werklozencijfer veroorzaakt ernstige verontrusting bij verte genwoordigers der regering en der vakbeweging. Een ambtenaar van het Amen kaanse ministerie van Arbeid zei- de, dat de jongste cijfers bijzon der verontrustend waren, omdat er uit bleek, dat de inzinking in de auto-industrie zich thans snel over het gehele land, buiten De troit het centrum van de auto industrie in de afgelopen zeven dagen in Ohio toegenomen van 12.000 tot 21.000. Regeringseconomen vrezen, dat de minder goede toestand in de auto-industrie uiteindelijk ook de buitengewoon belangrijke staal industrie zal treffen, als er niet gauw verandering inkomt. Een woordvoerder van A.F.L.- C.I.O., de nieuwe door fusie ont stane enorme vakverenigings-or- ganisatie, verklaarde zaterdag, dat zijn organisatie zal aandrin gen op belastingverlagingen en snelle afdoening van verlichting brengende wetgeving in het Con gres, wanneer de situatie nog slechter mocht worden. UITSLAGEN 2 EN 3 JUNI. HOOFDKLASSE A. ADO—Ajax 14; Excelsior— NOAD 21; EindhovenHVC 6—1; Fortuna '54—Rigtersbleek 41; RODA SportEBOH 22; LimburgiaVitesse 41; DOS Sparta 02; AmsterdamNAC 00; StormvogelsWV 22. HOOFDKLASSE B. DFC—EDO 3—1; Feijenoord— Elinkwijk 1—1; De Graafschap^- GVAV 0—0; Sp.cl. Enschedé Rapid JC 1—6; Alkmaar—Sittar- dia 11; Willem IIPSV 24; Emma—MVV 1—4; De Volewijc- kers—SHS 2—5; SVV-BVV 2—1. EERSTE KLASSE A. RBC—Xerxes 4—1; Heeren veen— RCH 1—4; Go Ahead- NEC 34; PECVelocitas 32; VeendamAGOVV 40; de Valk VSV 1—L EERSTE KLASSE B. BaronieBlauw Wit 15; ONA—Haarlem 2—2; Helmond- Be Quick 1—0; 't Gooi—Hermes DVS 0—3 HDVS kampioen; Leeu wardenLonga 12; Heracles— Zwolse Boys 31. EERSTE KLASSE C. Wilhelmina—Hilversum 4- -0; Op een openluchtbijeenkomst in Bombay waar premier Nehroe een toespraak hield, heeft de po litie zondag het vuur geopend en traangas gebruikt om een menig te demonstranten te verspreiden. 500 politiemannen vormden een cordon rond de bijeenkomst, waarop 150.000 personen aanwe zig waren, terwijl buiten deze ring nog 50.000 mensen trachtten toegang tot het terrein te krijgen. Demonstranten, die met stenen gooiden, trachtten de bijeenkomst te verstoren. Nehroe sprak over de plaats van de stad Bombay in het reor ganisatieplan dat thans in het parlement wordt behandeld. Ook in het centrum van de stad werd gedemonstreerd, waarbij een stadsbus werd vernield vóór de politie kon ingrijpen. In totaal vielen er bij deze rel letjes een dode en 25 gewonden. President Soekarno is zaterdag uit San Francisco naar Salt Lake City vertrokken, van waar hij zich naar Canada zal begeven, alvorens naar zijn land terug te keren. Vrijdagavond voerde het Indo nesische staatshoofd het woord op een diner, dat hem door de „Raad van wereldzaken" van Noord-Californië werd aangebo den. Hij verklaarde o.m. dat „de explosieve evolutie", die zich in Azië afspeelt, niet zal eindigen voordat de aspiraties van de vol keren van dit gebied zijn verwe zenlijkt. „Wij hebben geen tijd om de trage voortgang van de evolutie af te wachten. Het is juist, dat onze nationale evolu tie zich niet tegelijk over alle ge bieden kan uitstrekken. Maar wij moeten de evolutie versnellen. Wij moeten onze toevlucht nemen tot de explosieve evolutie", aldus Soekarno. „Onze landen zijn het moe zonder bezit en zonder stem te zijn. Zij eisen gelijkheid van status in de wereld". TOPZwartemeer 53; Zeist UVS 74; ZFCHelmondia 1-0; DHC—Fortuna VI. 0—3; Tuban- tiaKFC 0-^2; VolendamDOS- KO 4—3; Oldenzaal—Oosterpar- kers 31. Amateurs. EERSTE KLASSE C. VlissingenWH '16 30 Vlis- singen kampioen; MauritsFim bria 3—1; TSC—Brabantia 1—1; Almania—Roermond 1—2; Schijndel—Alliance 23. TWEEDE KLASSE B. Roosendaal—Dongen 2—1; In ternosGoes 61. PROMOTIE VIERDE KLASSE. Hansw. BoysGilze 22; Ne- veloGrenswachters 22. ONDERAFDELING ZEELAND. PROMOTIE TWEEDE KLASSE Middelburg V—Zaamslag 1—3 Zaamslag promoveert. WILKES DEFINITIEF IN HET NEDERLANDSE ELFTAL Het is thans zeker dat Faas Wilkes zal meespelen in het Ne derlands elftal in de wedstrijd tegen Saarland op woensdag 6 juni te Amsterdam. De K.N.V.B. heeft een telegram van Wilkes ontvangen uit Valencia, waarin hij meedeelt dat hij van zijn club toestemming heeft gekregen om voor Nederland uit te komen. Wilkes zal in het begin van de week in Nederland aankomen. ondernamen de Hongaren een vliegensvlugge aanval, bekroond met een schot van Kocsis uit een voorzet vaq Fenivessi, die Huys- mans telkens te vlug af was (13). Kort voor rust moest de Hongaarse keeper Ilku na een botsing met Van de Weyer ver vangen worden door Geiler. In de tweede helft liepen de Belgen traditioneel hard van sta pel. In de 14e minuut werd het harde werken van de gastheren beloond toen Orlans doorbrak en Van de Weyer met het hoofd de bal in het net stootte (2—3). On middellijk zaten de Belgen, stormachtig aangemoedigd, weer voor het Hongaarse doel. Orlans kon, na een snel offensief over de rechtervleugel, de gelijkmaker ter wereld brengen uit een pass van Jurion (33). Even later dribbelde Mermans door de hele Hongaarse achterhoede heen om, alleen voor het doel, juist naast te schieten. Ruim een half uur na de her vatting speelde Van de Weyer bij een Belgische aanval de bal terug op Houf wiens schot van 35 me ter afstand Gelier te machtig bleek (4—3). De gehele Hongaar se ploeg ging nu op aanval spe len, maar daarbij lette men niet genoeg op Orlans die er opeens van door ging, alleen voor Gelier kwam te staan, en de stand op -3 bracht. Deze tegenslag ont redderde even het Hongaarse team. Maar de gasten werkten zich spoedig over de inzinking heen. Drie minuten voor tijd kon Budai uit een scrimmage de stand op 54 brengen, waarna de strijd zo mogelijk nog heviger werd. Maar de Belgen hielden stand en behaalden een overwin ning die weliswaar verrassend moest heten doch waarmee hun schitterende prestatie zeker geen te ruime beloning verwierf. Interlandvoetbal PortugalSpanje 31; landPortugal B 00. Saar- De Amerikaanse minister van Marine, Charles Thomas, heeft in Monterex Californië) verklaard, dat de Ver. Staten spoedig een bestuurbaar projectiel zullen heb ben, dat „elk doel in de wereld kan treffen". Thomas, die aan een diner sprak, zei verder nog: „Wij heb ben de meest ontwikkelde projec- tilene ter wereld". BELGIEHONGARIJE 54. Toen Leo Horn zondagmiddag het aanvangssein gaf voor de wedstrijd België—Hongarije wa ren er zeker 72.000 toeschouwers in het Heyselstadion aanwezig En ze werden allen ervaringen rijker die ze ongetwijfeld voor geen geld van de wereld zouden willen missen. De prachtige 54 zege van de Rode Duivels, welke niemand had kunnen voorspellen toen Hongarije bij rust met 31 leidde, overtrof zelfs de stoutste verwachtingen De Belgen zetten na een gelijk- opgaand begin een serie aanval len op die zo'n dreigend karakter kregen dat Karpathy na 10 minu ten Houf in de rug aanviel. Leo Horn wees prompt naar de witte stip en de spil Van Kerckhoven knalde de bal onhoudbaar langs keeper Ilku (1—0). Een minuut later was het 1—1, door toedoen van Puskas die uit een voorzet van Budai met een scherp schot Gernaey verraste. Vervolgens ging de strijd gelijk op, alhoewel de Belgische stormlopen toch het meeste gevaar inhielden. Geleide lijk aan sloegen de Hongaren har der terug. Ze konden in de 27e minuut de leiding nemen toen Gernaey vergeefs trachtte een vinnige kogel van Kocsis over de lat te werken (12). Hierbij bleef het niet, want nadat een kopbal van Houf van de lat van Ilku's doel was teruggesprongen ONDERAFDELING ZEELAND Zaterdagvoetbal. Middelburg V—Zaamslag 1—3. Zaamslag promoveert Met twee volle bussen vertrok „Zaamslag" zaterdag met haar supporters naar Middelburg om aldaar haar laatste wedstrijd van het seizoen te spelen, een wed strijd waarin tevens de beslissing zou vallen wie van beide ploegen zou promoveren. Al geeft de uitslag 1—3 voor Zaamslag een duidelijke overwin ning te zien, zó eenvoudig is het helemaal niet geweest, want was doelman Van de Vreede niet zo in vorm geweest, Zaamslag had het tegen het technisch beter spelend Middelburg V moeten afleggen. Er woei gedurende de gehele wedstrijd een stevige bries, die van doel tot doel stond en daal de thuisclub de strijd kon aan vangen met de wind in de rug, kreeg Zaamslag het direct al kwaad te verduren. Nauwelijks was het spel 2 minuten aan de gang toen de thuisclub haar eer ste succes boekte (10). Na de ze overrompeling herstelden de bezoekers zich en volgde enige tijd een gelijkopgaande kamp. In deze periode slaagde P. Bakker er zowaar in de stand op gelijke voet te brengen (11)- Middel burg kwam nu weer verwoed in de aanval en wist een drietal corners te forceren. Geen dezer had echter succes, evenmin als de daarop volgende twee, die de be zoekers werden toegekend. Eén minuut voor de rust kreeg de thuisploeg een vrije trap te ne men maar een doelpunt bracht dit nïet, zodat de rust inging met 1—1. Het zag er dus voor de tweede helft niet slecht uit voor de gas ten. die nu het voordeel kregen van de harde wind. Middelburg wist echter de eerste Zaamslag- se aanvallen af te slaan en kreeg toen door beter spel een over wicht. Na 9 minuten kwamen de bezoekers goed opzetten en het was wederom een schot van P. Bakker, dat de bal in het Middel burgse doel liet verdwijnen (1-2). Er ontwikkelde zich een harde strijd, waarin aan beide zijden enige corners geen resultaat op leverden. Het spel van de bezoe kers daalde aanmerkelijk en Mid delburg zette 'n volledige belege ring van het Zaamslagse doel in. In deze periode was het, dat doel man Van de Vreede zijn talenten toonde. Zeven minuten voor het einde kwam succes aan de ande re zijde, waar Willemsen met een doelpunt de Zaamslagse overwin ning practisch veilig stelde (1-3). Hoewel Middelburg de kamp nog niet opgaf en zelfs nog een strafschop kreeg toegewezen, tot scoren kwam het niet meer en toen de scheidsrechter het einde aankondigde, heerste er in het Zaamslagse kamp grote vreugde, want Zaamslag gaat thans het a.s. seizoen de strijd aanbinden in de eerste klasse van de zater dagmiddagcompetitie. TERN. BOYS SPUI 3—3. Zaterdagmiddag had op het ge meentelijk sportterrein aan het Westelijk Bolwerk een vriend schappelijke ontmoeting plaats tussen de Tern. Boys en Spui. Spui, dat met een jeugdig elf tal het veld betrad, combineerde aardig, waardoor zij de Boys in de verdediging dwong. Na onge veer 10 min. spelen moesten de Boys een corner afstaan, die door Verschelling scherp voor het doel werd geplaatst en door midvoor Visser in een doelpunt werd om gezet (0—1). Vijf minuten later kreeg Boone en mooie kans om gelijk te maken, doch de Spui- doelman wist het leder te stop pen. Linksbinnen 't Gilde van de gasten deed het beter en met een beheerst schot verhoogde hij de voorsprong tot 02. Na de rust hadden de Boys het voordeel van de wind en 6 minu ten na de hervatting had een schot van Boone succes (1—2). De verdediging der Spuienaren kreeg nu handen vol werk te ver zetten, doch hun doelman weer de zich dapper en hield zijn doel schoon. Toen in de 28e minuut Spui weer een corner werd toe- kend reageerde doelman Dees te laat, waardoor Van Harn de ge legenheid had de bal in het net te koppen 1—3)Tien minuten voor het eind verkleinde De Vriend de achterstand. (23). Direct kwa men de Boys weer voor het doel van Spui en Dees besloot de aan val met een doelpunt, waardoor de stand op 3—3 werd gebracht. Met deze stand kwam het einde. GAUTHIER WINT VOOR DE 3e MAAL BORDEAUX—PARIJS De Fransman Bernard Gau- thier heeft voor de derde maal de wedstrijd BordeauxParijs ge wonnen. Hij reed de afstand van 551 km in 12 uur 55 min., met een gemiddelde snelheid van 42.658 km per uur. Hij had ook in 1951 en 1954 deze wedstrijd op zijn naam gebracht. De verdere uitslag: 2 Stan Ockers (B.) 13.03.22 3. Cieleska (Fr.) 13.03.23; 4. Wim van Est (Ned.) 13.05.57; 5. De Bruijne (B.) 13.05.58; 6. Stablin- ski (Fr.); 7. Bouvet (Fr.) MAANDAG 4 JUNI. TERNEUZENLuxer Theater 8 uur: „Quo Vadis". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Therese Raquin". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „08/15". DINSDAG 5 JUNI. TERNEUZENLuxor-Theater. 8 uur: „Quo Vadis". Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatie. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: ,.A. en C. als waaghalzen". 22. Aranrod beduidt de vier Noren haar te volgen. Behoedzaam voert zij hen langs een smalle richel in de rotswand tot ze bij een nauwe spleet komen welke juist breed genoeg is om een mens, zijde lings lopend, door te laten. Eén voor één gaan ze achter elkaar voort- schuifelend, door de spleet. Het is een uiterst vermoeiende tocht en vooral Svein heeft het hard te verantwoor den. Moeizaam wringt hij zijn gro te lichaam door de enge gang. „Ik vecht het liever uit, Noor man," verzucht hij hijgend van be nauwdheid. Eindelijk wordt de spleet lang zamerhand wat wijder en kunnen zij zich tenminste iets gemakkelij ker voortbewegen. Ze gunnen zich een ogenblik rust en Eric vraagt aan Aranrod, hoe lang het nog on geveer kan duren, voordat ze uit de spleet zijn. Na een korte aarzeling zegt het meisje: „Het zwaarste eind moet nog komen, want ons pad gaat stijgen. We komen dan op de hoog vlakte uit." Plotseling draait ze zich om en fluistert verschrikt„Ik meende gerucht te horen." Allen luisteren ademloos en in derdaad klinkt heel zwakjes een schurend geluid. „Ze hebben de spleet ontdekt en komen ons achterna," zegt Aran rod met een moedeloos gebaar. De natuur is ons welgezind ge weest, zodat het een voortreffe lijk honigjaar is geworden. Dit zal ongetwijfeld tot uitdrukking komen op de nationale honigten- toonstelling, die ter gelegenheid van de jaarlijkse imkersdag op 28 juli in Apeldoorn wordt ge houden. Aldus de burgemeester van Go- rinchem, mr L. R. J. Ridder van Rappard, in zijn kwaliteit van voorzitter van de vereniging tot bevordering van de bijenteelt in Nederland, tijdens de zaterdag in Utrecht gehouden jaarvergade ring. Al is het ledental iets terug gelopen toch tellen de 300 afde lingen van de verenigingen in to taal circa 9.000 leden. Het gouden jubileum zal vol gend jaar in Rotterdam worden gevierd. De vergadering benoem de de heer A. van Rooijen te Ede, oud-hoofdbestuurslid van de groep Veluwe, tot erelid. Het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft een nieuwe voorlichtings film „Bijenhouden met succes" vervaardigd, onder leiding van de rijksbijen teeltconsulent, ir J. Mommers. De geluidsfilm in kleuren geeft een beeld van de behandeling der bijenvolken vol gens de Aalstermethode. De film is aan het einde van de vergade ring vertoond.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3