BINNENLANDS NIEUWS Uit de Provincie SPORTNIEUWS akkertje VOETSAL ZEILEN DUIVENSPORT Agent schoot uit zelfverdediging dronken man in been. Beursoverzichl tSS 5ÜASS ralfg VRACHTAUTO DOOR TREIN AANGEREDEN HERT VEROORZAAKTE MOTORON GEVAL BRAND IN NEDERLANDSE KUSTVAARDER TERNEUZEN 'n Barstende hoofdpijn NEDERLAND-SAARLAND VOOR DE TELEVISIE. AXEL. Fransen in Tunesië vrijgelaten Verklaring van Ned. Hervormde Kerk in Zuid-Afrika Droogte in Engeland 172.25 171.61 171.12 170.62 168.37 169.12 147.52 146.71 146.38 131.90 131.63 130.90 231.06 227.41 226.53 531ste STAATSLOTERIJ 4e was - ie uist 5079 089 238 1Ü SS SS M 348 561 586 «040 174 233 181 400 416 744 844 855 1180 329 375 391 441 446 618 648 743 845 17037 m I29 EI2 377 474 553 564 662 669 19078 fl! I? 422 445 SS 616 931 940 uy2 646 SS 3S S3 SS li SS BÏo SS SS 539 m 627 SS 673 712 Ifs 753 f 801 829 833 848 859 871 918 931 933 939 nieten INBREKERS GEARRESTEERD In de avond van Tweede Pink sterdag is te Dordrecht een in braak gepleegd in een woning waarvan de bewoners afwezig waren. De inbrekers hadden zich door middel van inklimming toe gang tot de woning verschaft en sen damesrijwiel, kledingstukken en byouteriën gestolen. De da ders. "A. C. en M. L. wonende te Bergen op Zoom, zijn dinsdag door de Bergen op Zoomse re cherche in samenwerking met de Dordtse politie in hun woonplaats Locomotief ontspocird. Onder de gemeente Baarle Nas sau is gistermiddag een vracht auto met aanhangwagen gegre pen door een in de richting Til burg rijdende goederentrein van de lijn TurnhoutTilburg. De locomotief schepte de wagen juist op de plaats waar de aanhangwa gen aan de auto was gekoppeld. Beide inzittenden van de vracht auto kwamen met de schrik vrij. De locomotief ontspoorde. De aangehouden. Alle ontvreemde i vrachtauto werd vrijwel geheel -i 'IJ T\/\ llin voorwerpen konden in hun wo ningen in beslag genomen wor den. INBRAAK IN \IODEGROOTHANDEL TE ROTTERDAM De politie is erin geslaagd de 35-Jarige losse werkzaam J. M. vernield. De betreffende lijn wordt alleen gebruikt voor goe derenvervoer, per dag passeren ter plaatse twee treinen. RUIM ZES MILLE NA INBRAAK VERDWENEN Tijdens het Pinksterweekeinde is ingebroken in het kantoorpand H van der A. aan te houden, die van een N.V. aan de Binnenweg schuldig zou zijn aan de inbraak,1 te Rotterdam. De onbekende brak die op 19 april j.l. werd gepleegd in het kantoor van de directeur in een modegroothandel aan de een stolen kast open en nam daar- Lombardkade, waarbij een be drag van 1400 werd ontvreemd. Aanvankelijk tastte de politie in het duister, maar dezer dagen kreeg men de draad in handen, die tot aanhouding van de werk man leidde. Eerst ontkende hij, doch tenslotte viel hij door de mand. Hij was met het geld naar Amsterdam getogen, waar hij in drie dagen tijd alles schoon heeft •pgemaakt. VELE KILOGRAMMEN VLEESWAREN MOESTEN WORDEN AFGEKEURD Bij de controle van vlees en/of vleeswaren hebben ambtenaren van de keuringsdienst van slacht dieren, vlees en vleeswaren te Amsterdam 8726 bezoeken aan winkels en andere inrichtingen gebracht. Hierbij zijn 18 partijen rundvlees, 5 partijen kalfsvlees, 12 partijen varkensvlees, 1 partij paardevlees en 17 partijen diver se soorten vlees, samen wegende 1826 kg, aangehouden. 1311 kg hiervan werden afgekeurd en 209 kg voorwaardelijk goedge keurd. 47 partijen gezouten of gerook te of geconserveerde vleeswaren werden aangehouden, waarvan 377 kg zijn afgekeurd. 23 processenverbaal moesten worden opgemaakt wegens over treding der vleeskeuringswet, waarvan 12 wegens ondeugdelijk heid. Tenslotte werden 37 schrif telijke waarschuwingen gegeven. In de nacht van dinsdag en woensdag heeft een overstekend hert in de nabijheid van Epe een motorongeval veroorzaakt. De heer C. Ammerlaan uit Har derwijk, met zijn vrouw als duo- passagiere reed op weg naar huis per motorrijwiel plotseling tegen een hert dat de weg overstak. Het echtpaar kwam zo ernstig te val len, dat mevr. met een schedel- basisfractuur in het Pius-gesticht te Harderwijk moest worden op genomen. De heer Ammarlaan liep blessures aan zijn mond en aan een oog op en wordt thuis verpleegd. Het hert werd dode lijk gewond. BROEDPLAATSEN DOOR BRAND VERNIELD Tijdens een bos- en heidebrand dit dinsdagmiddag in het Armen- bos onder Woudenberg heeft ge woed zijn plus minus 13 hectare in vlammen opgegaan. Er werd grote schade aangericht aan de broedplaatsen van fasanten en eenden. uit een bedrag van zes zeven duizend gulden weg. Dinsdagmiddag j.l. is brand uitgebroken in de 440 ton meten de Nederlandse kustvaarder „Altho", die met een lading gerst uit Denemarken in de Franse haven Caen was aangekomen. De (ernstige) brand kon eerst na anderhalf uur worden bedwon- gen' De blussers moesten zich van rookmaskers voorzien, om de vuurhaard te kunnen benaderen. De „Altho" werd ernstig be schadigd en de kustvaarder zal grondig hersteld moeten worden, alvorens weer zee te kunnen kie zen. HET VERONGELUKKEN VAN DRIE THUNDERSTREAK- STRAALJAGERS De luchtmachtvoorlichtings dienst deelt mede: „De koninklij ke luchtmacht kan, alvorens het onderzoek inzake de jachtvlieg tuigen op Volkel, die door de vlie gers moesten worden verlaten, is voltooid, geen nadere mededelin gen doen, daar o.a. ook menselij ke factoren hierbij een rol heb ben gespeeld. Wel kan de koninklijke lucht macht verklaren, dat er geen aan leiding bestaat, de vluchten met de F 84 F Thunderstreak vliegtui gen, geen voortgang te doen vin den. Amerikaanse en Nederlandse vliegers hebben met dit type vliegtuigen respectievelijk reeds een jaar en een half jaar met de aanwezige radionavigatorische hulpmiddelen, ervaring opgedaan, zonder dat er van moeilijkheden sprake is geweest". PROCES TEGEN O ORLOGSMISDADIGERS IN REVISIE BEGONNEN Voor de bijzondere strafkamer van de rechtbank te Utrecht heeft gisteren de zaak gediend tegen de Duitser P. D. R. excomman- dant van het gevangenkamp te De Rees (D.) in bezettingstijd, in welk kamp destijds 287 Nederlan ders tengevolge van ontbering en mishandeling om het leven kwamen. De verdachte, die op het ogen blik in Breda een gevangenisstraf van zeventien jaar uitzit wegens oorlogsmisdaden en misdrijven tegen de menselijkheid, heeft her ziening van zijn proces aange vraagd omdat hij meende onrecht vaardig tot een dusdanig zware straf te zijn veroordeeld. De hoge raad -heeft deze revisie toegestaan op grond van nader bekend geworden verklaringen, dat R. weliswaar volkomen onvol doende voor onderdak van de ge- interneerden heeft gezorgd, maar althans voor onderdak heeft zorg gedragen. V oorts wordt betwij feld of hij' wel geheel verantwoor- delijk is te stellen voor de dooi zijn onder-horigen gepleegde mis handelingen. Gisterochtend verscheen R voor de strafkamer, die als volgl was samengesteld: president prof. mr L. W. G. Scholten, mr D. Visser, vice-president van de rechtbank en mr D. Rutgers van Rosenburg, rechter bij de recht bank. In verband met de ingewikkeld heid van de zaak stelde de presi dent van de bijzondere strafka mer voor de zaak terug te ver wijzen naar de rechter commis saris voor het instellen van een onderzoek. De officier van Justitie verenig de zich met dit denkbeeld, even als de rechters, zodat de zaak voor onbepaalde tijd werd uitge steld. LIJK VAN VERMISTE ZWEEDSE KAPITEIN AANGESPOELD. Maandag werd door de land bouwer Van M. te Waarde aan de zeedijk het in verre staat van ontbinding zijnde lijk aangetrof fen van de 49-jarige kapitein Ernst Frederik Weiander van de Zweedse kustvaarder „Kare". Zoals men zich zal herinneren kwam op 24 april des morgens tijdens mist de „Kare" voor de haven van Hoedekenskerke in aanvaring met de ankerketting van het Nederlandse stoomschip „Dongedijk" van de Holland Amerika Lijn, tengevolge waar van de „Kare" kapseisde en on middellijk in de diepte verdween. Met uitzondering van kapitein Weiander kon de gehele beman ning en de aan boord bevinden de Belgische loods worden gered. Met motorboten en helicopters werd tot laat in de middag tever geefs naar de vermiste kapitein gezocht. Het lijk werd naar het huisje op het kerkhof te Waarde ver voerd en is, nadat dinsdag het stoffelijk overschot was geïden tificeerd, vrijgegeven. Door een begrafenisondeme ming uit Vlissingen is het lijk naar Vlissingen vervoerd om het verder naar Stockholm over te brengen, alwaar het stoffelijk overschot ter aarde zal worden besteld. Aanrijding. U voelt U weer "stralend gelaars aan de Oostkolk verza meld om de werp-demonstraties met de hengel door de bekende sportvisser, de heer J. P. Schrei- ner uit Den Haag, bij te wonen. De heer Schreiner heeft daar een demonstratie gegeven, die 't hart van iedere rechtgeaarde hengelaar sneller heeft doen kloppen. Niet alleen door de afstand die werd bereikt, maar ook door de nauwkeurigheid waarmee de heer Schreiner kan werpen, was een De voetbalwedstrijd tussen Ne derland en Saarland, welke op 6 juni in het Olympisch stadion te Amsterdam wordt gespeeld, zal per televisie voor ^Nederland kun nen worden uitgezonden, aldus een mededeling van de zijde van de K.N.V.B. Er zal echter geen toestemming worden verleend om deze uitzen- PER ZEILBOOT NAAR MELBOURNE In een zeilboot van zeven meter lengte, die zij zelf hebben ge bouwd en die „Orkaan" genoemd werd, hebben twee jonge Duitse sportliefhebbers Bremerhaven verlaten om zich naar de Olympi sche spelen te Melbourne te be geven. Zij hopen de 24.000 kilo meters, die hen van Australië scheiden, in 170 dagen af te leg gen. lust voor het oog. Als men hem 'ding te relayeren, bijv. naar zo bezig zag, leek het allemaal Frankrijk, aangezien van de zij- Woensdagmorgen te ongeveer kwart vóór twaalf had op het kruispunt WestkolkstraatKor te Dijkstraat 'n aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een personenauto. Op het moment dat de bestuur der van de vrachtauto, J. W. uit Terneuzen, rijdende in de rich ting Grenulaan, de Korte Dijk straat in wilde rijden, wilde de heer M. E„ eveneens uit Terneu zen, met zijn auto de vrachtwa gen passeren. De personenauto werd door de vrachtauto opzij geduwd en aan de rechterzijde flink beschadigd, terwijl de vrachtauto een deuk in het linker voorspatbord opliep. Jeugdnatuurwacht. vanzelfsprekend en uiterst een voudig, maar de amateurs, die het ook eens probeerden, onder vonden toch wel, dat het een kunst opzichzelf is, ofschoon er toch wel aardige resultaten wer den bereikt. Na deze demonstratie hield de heer Schreiner in de bovenzaal van café „Le Belle Vue" nog een praatje over de visserij-sport, speciaal met de werphengel. Reeds door zijn lezing over het zelfde onderwerp, het vorig jaar hier in Terneuzen gehouden, was de heer Schreiner al geen onbe kende en verschillende sportvis sers zijn er voor de tweede maal naar toe gegaan om hem nog eens te horen. De heer Schreiner is niet alleen een topfiguur in de hen gelsport, hij weet hetgeen hij te vertellen heeft zó smakelijk op te dienen, dat ook een niet-henge- laar met heel veel aandacht naar hem luistert. En zo hebben de sportvissers uit Terneuzen weer heel wat van hem kunnen Ieren. De firma IJsebaert-Temmer- man, die de heer Schreiner had uitgenodigd, hield een tentoon stelling van het vele uitstekende materiaal dat zij voor de sport visser in voorraad heeft. Verkoping Woonhuis. Door notaris Hoving werd ten verzoeke van de heer A. Holvast alhier in het openbaar verkocht de woning staande Beatrixstraat 48. Koper werd de heer H. L. J. Polvliet voor 13.000. no een VUFHONDERDDUIZENDSTE OP „DE KEUKENHOF". De niets vermoedende mej. C. Bijl uit Vlissingen is woensdag middag, nadat zij haar entréebil- jet voor „De Keukenhof had gekocht, naar de voorzitter van de stichting Keukenhof, de heer T. M. H. van Waveren, geleid, door wie zij als vijfhonderddui- zendste bezoekster werd welkom geheten. In de bestuurskamer noemde de heer Van Waveren haar het symbool van de 500.000 bezoe kers van deze tentoonstelling te Lisse. Hij vertelde ook, dat het bestuur nooit had gehoopt dit aantal dit jaar te bereiken, maar met het mooier worden van het weer en het in bloei komen van de bolbloemen is het aantal be zoekers van 50.000 in de eerste vier weken, met sprongen om hoog gegaan. Als goede zakenlie den, die de bestuursleden van Keukenhof qua functie in het zakenleven zijn, meten zij hun succes af aan de cijfers. Keuken hof meent dus zichzelf dit jaar geslaagd te kunnen noemen. Mejuffrouw Bijl ontving uit handen van de heer Van Wave ren vier waardebonnen plus een reis van een week in Nederland voor twee personen. De tentoonstelling zal a.s. zon dagavond worden gesloten. BE MANNEN HEBBEN DE OVERHAND IN DRENTHE. De bevolking van de provincie Drenthe is gedurende het jaar 1955 met 1888 zielen toegenomen n 1 van 296.403 op 1 januari 1955 tot 297.291 aan het einde van het jaar. In 15 van de 34 Drentse ge meenten viel een teruggang te constateren, waarvan de grootste in de Drentse veenkoloniën, n.l. Borger 144, Odoom 380 en Gas- selte 42. Op 1 januari woonden in de provincie Drenthe 152.102 mannen en 144.301 vrouwen, zo- dat de mannen dus ruimschoots de overhand hebben. Zwaaiend met een tafelmes riep de 55-jarige Amsterdamse emballeur H. du P. op zondag avond 29 januari jl„ omstreeks kwart vóór elf, tegen een agent van politie: „Schiet me maar dood". De agent sommeerde hem het mes te laten vallen, maar dat deed de emballeur, die dronken was niet. Hij liep op de agent af, uit het keukentje naar de voor kamer en tenslotte stond de agent klem tegen een stoel. Daarop schoot de laatste de dron ken man in het linkeronderbeen. Tenslotte kon hij ook niet weten, dat „je op het mes naar Keulen kon rijden, zo bot was het", zo als woensdagmiddag de politie rechter te Amsterdam het uit drukte. Het kostte de emballeur behal ve enkele weken gips om zijn been ook nog een vervolging wegens bedreiging met levensbe roving dan wel zware mishan deling. In zijn voordeel sprak zijn blanco strafregister en in zekere zin ook de omstandigheden. De man was die avond in een zwaar moedige bui bij zijn vriendin in de Oosterparkstraat en diens kinderen aangekomen en had met hen een fles bessenjenever geledigd, waarbij hij zelf het leeuwenaandeel door zijn keel gat had laten glijden. „Hij begon ruzie te maken over allerlei onbenulligheden," zo stond er in een verklaring van de dames en tenslotte had de dochter een jonger broertje naar de telefoon gestuurd om 5 X 8 te bellen. Politie-assistentie ver scheen spoedig. „De vrouwen verklaarden, dat de man met een schaar op zijn borst had zitten wijzen en bovendien voelden ze zich zelf bedreigd," verklaarde de agent. Hij wilde voor ieders veiligheid de emballeur maar meenemen, maar die had daar bezwaar tegen en dus stuurde de agent zijn collega weg om ver sterking te laten aanrukken. In die tussentijd gebeurde het. De dronken man wilde wat gaan drinken in de keuken en greep daar het mes van het aanrecht met het vermelde gevolg. De officier van justitie eiste 4 maanden gevangenisstraf, doch de verdediger achtte lang niet overtuigend bewezen, dat de agent werkelijk bedreigd was Het bewuste mes lag op de groe ne tafel en de raadsman betoog de, dat men het nauwelijks een wapen kon noemen. Dat was de politierechter met hem eens. Bovendien wilde hij er rekening mee houden, dat de man al gestraft is door de kogel in zijn been. Hij legde hem ten slotte 30 boete op plus 2 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Van ambtelijke Tunesische zij de is medegedeeld, dat twee Fran sen, die op 20 mei door de Tune sische politie waren gearresteerd omdat zij in het Ibezit waren van wapens, dinsdag zijn vrijgelaten. De twee Fransen waren aange houden nadat een buschauffeur had verklaard, dat zij getracht hadden zijn bus bij Sidi Bou Zid in zuidwest-Tunesië te overvallen. De Fransen zeiden, dat zij de bus hadden willen stoppen omdat hun auto defect was. Volgens de Tunesische zegslie den heeft een onderzoek aange toond, dat de Fransen de wapens voor zelfverdediging droegen. De Tunesische autoriteiten zoe ken naar leden van een Franse bende die bekend is als de „Rode Hand". De Nederlands Hervormde Kerk in Zuid-Afrika heeft een „beleidsverklaring" uitgegeven waarin zij verklaart dat zij zich niet zonder meer kan verenigen met de eis van gelijkheid en een heid die de wereld tegenwoordig stelt. De motieven van deze eis en het doel ervan kunnen zeker niet als zuiver Christelijk worden beschouwd en „het is grotendeels n surrogaat-eenheid en broeder schap die de mensen zonder Christus willen verwerkelijken in een wereld die door de zonde wordt verscheurd." De kerk „aanvaardt de eenheid van het menselijk ras die niet wordt opgeheven door zijn ver scheidenheid, zoals zij de natuur lijke verscheidenheid van het menselijk ras aanvaardt die niet teniet wordt gedaan door zijn eenheid". De kerk aanvaardt de duidelij ke eis van de Heilige Schrift dat zij volgens de boodschap van de Schrift moet handelen, doch zij is van mening dat de omstandig heden in Zuid-Afrika niet voldoen de zijn om het ideaal volledig in praktijk te kunnen brengen, al dus de verklaring. COOP. VRUCHTEN VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN' TERNEUZEN. Veiling van 23 mei. GROENTEN. Per 100 stuks: Sla 48,20. Per stuk: Bloemkool B II 3642 ct, C II 25 ct, D II 20 ct, C (afwij kend) 10 ct. Per bos: Peen II 5162 ct; Ra dijs II 4%8 ct; Sjalotten 16 ct Per kg: Asperges 11,75; Prei A II 57—61 ct, B II 40 ct; Ra barber 1017 ct; Spinazie 8%34 ct; Postelein 36 ct. AARDAPPELEN. Per 100 kg. 14,10—15,50. FRUIT. Per doosje: Glasaardbeien 62 ct. Gisteravond werd in de raads zaal een vergadering gehouden onder voorzitterschap van burge meester Teilegen. Bij deze ver gadering waren, behalve verschil lende hoofden van scholen, ook aanwezig wethouder M. de Vos, het raadslid de heer S. Henry en de heer J Will, namens gemeen tewerken. Als gast was op deze vergadering uitgenodigd de heer C H Voorhoeve uit Voorburg van de Stichting „Natuur en Jeugd". Deze vergadering was door burgemeester Tellegen bijeenge roepen omdat het gemeentebe stuur het nodig oordeelt aan de vernielingen, van de plantsoenen vooral, door de jeugd paal en perk te stellen. In zijn openingswoord herin nerde de burgemeester aan de vele klachten, die hieromtrent reed9 in de raadsvergaderingen zijn geuit. Daarom zag spreker het als een noodzaak de jeugd meer eerbied voor de natuur bij te brengen, meer vorm te geven Hij sprak er zijn voldoening over uit dat ook de heer Henry daarbij aanwezig was, omdat deze als de initiatiefnemer moet worden be schouwd. Burgemeester Tellegen deelde mede, dat het gemeentebestuur de stoot wil geven tot het oprich ten van de Jeugdnatuurwacht, maar dat de verdere uitwerking der plannen in handen moet wor den gelegd van particuliren en sprak als zijn overtuiging uit, dat vooral de onderwijzers hiertoe zeer veel kunnen bijdragen. Daar het niet mogelijk is om het euvel uitsluitend door politie toezicht te bestrijden, zal de jeugd zelf de nodige eerbied moe ten worden bijgebracht voor al les wat leeft en groeit in de na tuur. x De heer Will deelde mede dat er jaarlijks voor kapitalen wordt vernield en dat dit speciaal wordt gedaan door de meer opgescho ten jeugd. Verschillende aanwezigen lieten hierover klachten horen, waarbij bleek, dat vele ouders een slecht voorbeeld aan de kinderen geven. De heer Voorburg zette het doel van de Stichting „Natuur en Jeugd" uiteen n.l. de jeugd dichter bij de natuur te brengen. Dit gebeurt hoofdzakelijk door het vertonen van natuurfilms en het houden van voordrachten. Deze films worden in schoolver band gegeven vanaf de vierde klas van de lagere school, de mid delbare, technische en huishoud scholen en meestal de eerste drie klassen van het Lyceum. Deze leerlingen kunnen Jeugd natuurwachter worden en krij gen dan een insigne, dat wordt uitgereikt door de burgemeester. Verder worden er allerlei acti viteiten ontplooid die tot doel hebben de jeugd de schoonheid van de natuur te leren kennen en daardoor van te leren houden. Na afloop van de vergadering werd een voorlopig comité ge vormd, dat zal trachten met de medewerking van de leerkrach ten der diverse scholen in Ter neuzen, de jeugd te doen inzien dat door de vernielingen veel moois verloren gaat en geld en arbeid nodeloos worden verspild. Aanrijding. Ju'st op het moment dat de heer De F., monteur van de P. Z. E.M. alhier, gistermorgen tegen het middaguur op zijn scooter uit noordelijke richting het kruispunt Margrietstraat— Wilhelminastraat naderde, kwam uit oostelijke richting de heer J. V. met zijn auto de Wilhelmina straat uitgereden. Het gevolg was, dat de scooter in botsing kwam met de auto en door de schok de heer De F. op de rijweg werd geworpen. Hevig bloedend uit een hoofd wonde bleef hij bewusteloos op de straat liggen. Ijlings werd hulp verleend door in de omgeving wonende E.H.B.O.'ers, waarna de heer De F. weer tot bewustzijn kwam. Dokter Kats, die eveneens ter plaatse was gekomen, liet na on derzoek de heer De F. naar zijn, in de nabijheid staande woning vervoeren. de van de Franse voetbalbond bezwaren zijn geopperd. PLANNEN VOOR EEN K.N.V.B.- REKERCOMPETITIE. Naar wordt vernomen worden plannen ontworpen om de com petitie om de K.N.V.B.-beker in ere te herstellen. De bedoeling is dat deze competitie reeds in het begin van het seizoen 1956/1957 aanvangt met voorwedstrijden. Voorts wil men het daarheen lei den, dat ook de amateurclubs aan deze bekercompetitie kunnen deelnemen, naar het voorbeeld zoals dat reeds in Frankrijk ge schiedt. De competitie voor het betaald voetbal zal niet op 26 augustus beginnen, maar een week later, op 2 september. DUTVENMAATSCHAPPIJ „DE EENDRACHT" TERNEUZEN Kringeoneours vanuit Dour dan op 20 mei. Deelname 734 duiven. Snelheid eerste duif 1330 m: snelheid laatste prijswinnende duif 1185 m. De eerste 20 prijzen werden be haald door: 1 en 18. R. de Koek, Overslag; 2 en 7. Th. Borghstijn, Axel; 3 en 12. R. van de Veke, Zaamslag; 4. W Herman, Axel; 5, 6, 10 en 11. j. Boogaert, Stoppeldijk; 8. G. Vermeulen, Sas van Gent; 9. P. Dobbelaer, Boschkapelle13. C. den Engelsman, Axel; 14. J. van Leuven, Boschkapelle; 15. Joh. Wieland, Axel; lb. L. Lau- ret. Boschkapelle; 17. A. Bou- chaat, Sluiskil; 19. C. van Acker, Axel en 20. J. Wenzler, Stoppel dijk. Naar wij vernemen heeft de heer De F. behalve de hoofdwon de, een lichte hersenschudding opgelopen en maakt het naar om standigheden goed. De scooter liep nogal materiele schade op:, terwijl de auto licht beschadigd werd. WERELDFEDERATIE TER BESCHERMING VAN DIEREN KEERT ZICH TEGEN AMERIKAANSE UITVINDING De secretaris-generaal van de wereldfederatie ter bescherming van dieren, de heer M. Reckman, heeft aan één van de Amerikaan se leden van de federatie, de „Society for animal welfare" te New York, opgedragen een on derzoek in te stellen naar een uit vinding, die zou zijn gedaan door de Amerikaanse onderzoeker Du- nant. Volgens een Amerikaanse orgaan voor dierenartsen zou Dunant er in zijn geslaagd de stembanden van vogels buiten werking te stellen. De wereldfederatie ter bescher ming van dieren zal over deze aangelegenheid een protest rich ten tot president Eisenhower. (De federatie omvat 126 organi saties in verschillende landen, en vertegenwoordigt ruim zeven miljoen mensen.) Tengevolge van de aanhouden de droogte zijn in talrijke streteen van Engeland de waterreserves bijna uitgeput. In verscheidene plaatsen is men reeds tot distribu tie van water moeten overgaan. Volgens de „News Cronicle" is de toestand in geen twintig jaar zo ernstig geweest. De droogte dreigt rampzalige gevolgen voor de landbouw met zich mee te brengen. Door de slechte toestand der weiden gaat de melkvoorrie- ning gevaar lopen. MEEVALLENDE STEMMING, LICHT HERSTEL VOOR STAATSFONDSEN De Amsterdamse effectenbeurs heeft zich gisteren weinig gele gen laten liggen aan de flauwere stemming in Wall street en is zijn eigen weg gegaan. Van een opleving der handel was echter nog geen sprake en de markt be hield de gehele middag een zeer rustig aspect. Kon. Olie opende weliswaar tien punten lager op 791 maar herstelde zich later toch tot 794%, zodat het verlies uitein delijk amper zes punten bedroeg. Philips lag de gehele middag vrij vast in de markt en sloot goed prijshoudend op 236. Hierbij viel enige kooplust te bespeuren voor Franse rekening. Unilever en AKU verlieten de markt met een fractioneel verlies. Ook de scheepvaartsector had gistermiddag de wind niet tegen. Hier was KNSM favoriet waarbij de koers van 188 tot 191 steeg. Scheepvaart Unie kwam van 196% op 199, doch Holland-Ame- rika lijn was een fractie luier. De cultuursector had enig aan bod te verwerken waardoor de leidende soorten twee 5 drie pun ten verloren. Hoewel van een kentering op de beleggingsmarkt nog niet gesproken kan worden was de stemming over het alge meen gistermiddag hier toch iets beter en de voornaamste soorten konden voor het eerst sinds ge ruime tijd een kleinigheid aan trekken. Prolongatie 3 pet. BEURSINDICES 18/5 2215 23/5 Int. concerns 313.03 306.18 304.68 Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen NABEURSKOERSEN (793%) Kon. Olie 797—790 Claims AKU 125 Philips 328-326 325%)j Unilever 421%416 ged en bieden (420%) EERSTE HOLLANDSE NIEUWE OP WEG NAAR NEDERLAND. Hengelsport. Gisteravond waren vele hen Toen woensdagavond te elf uur de loggers uit Vlaardingen, Sehevenin- gen. Katwijk en IJmui- den nog aan de sleep la gen, die hedennacht om twee uur werd gehaald, heeft een Scheveningse treiler, die in IJmuiden thuishoort, al met de eer ste „Hollandse nieuwe" koers gezet naar Neder land. Het is de SCH. 171 „Cor nells Vrolijk" van de n.v. Visserij Mij Corn. Vrolijk, die met een eigen vangst van vier kantjes en ne gen kantjes van de rede- rijgenoot SCH. 117 „On derneming 3" vannacht de visserij heeft gestaakt om aan de jagerij te be ginnen. Het schip wordt heden avond laat in IJmuiden verwacht. De treiler „Cornelis Vro lijk," die onder bevel staat van schipper Cor gen, was- één van de sche pen, die dit jaar voor het eerst bij het begin der teelt onmiddellijk met het sleepnet mochten vis sen om maatjes haring aan te voeren. In vorige jaren was het alleen toegestaan aan de loggers, die met drijfnet ten vissen en passieve visserij beoefenen. HOGE PRIJZEN 14000 14004 140c! 16015 16084 16187 16314 18562 18904 18928 19341 20459 20820 21970 PRIJZEN VAN ƒ80.—: 18032 132 209 276 417 526 811 910 963 1167 209 263 284 305 326 336 441 572 664 685 734 747 749 797 803 854 964 2065 070 246 297 326 410 483 566 683 732 770 977 8503 550 672 784 848 8014 102 113 218 22S 286 287 394 896 985 9066 152 159 313 326 399 437 441 501 514 10013 094 133 296 487 636 662 714 804 881 IJ022 103 117 180 354 366 375 378 443 573 642 643 748 819 874 894 903 12011 054 078 353 456 534 817 14046 057 099 145 200 206 579 638 665 671 673 776 813 821 952 15004 010 078 392 397 461 469 480 486 691 10027 068 146 151 256 292 322 331 373 446 472 539 562 663 747 781 789 801 830 838 18174 262 281 392524 3M 587 698 706 720 811 20021 190 257 307 319 626 668 732 907 21107 156 191 253 259 336 350 441 464 508 606 642 863 903 1038 076 085 133 169 185 231 244 260 276 281 301 304 328 365 384 399 403 417 452 458 462 464 487 560 566 576 599 618 643 661 672 705 724 748 759 767 770 840 889 909 996 2015 046 057 128 131 166 173 195 215 245 357 385 403 413 463 489 507 529 535 544 584 588 602 622 661 675 696 738 788 789 812 816 826 862 876 892 927 936 998 999 3122 152 163 169 187 190 235 271 274 292 303 315 316 328 330 335 349 357 378 409 4032 049 066 097 101 143 157 167 180 181 045 5077 096 101 102 120 157 181 184 249 271 315 349 370 384 405 440 486 526 535 548 598 603 621 640 643 677 678 708 715 716 733 736 742 752 79y 801 840 841 847 854 357 8S9 918 924 964 984 991 6019 028 034 043 068 075 089 171 220 247 197 305 357 386 440 452 480 526 537 580 GIS 630 735 750 783 823 824 S89 952 992 7004 008 034 049 091 343 377 384 406 415 •181 491 500 517 5711 573 619 622 638 666 6S4 7O0 706 812 815 861 862 866 885 909 8002 819 859 100 115 121 124 191 209 239 387 402 406 523 544 553 556 574 606 620 679 659 676 705 748 750 751 766 784 790 803 875 879 914 922 925 9043 044 049 057 058 088 118 135 147 153 259 278 279 284 288 291 324 326 377 406 r~ a ene UKi\ U<un 7)1» 7'J 1 /Ml /f»2 165 240 256 260 283 286 304 333 349 363 394 479 512 530 543 661 685 784 814 816 818 819 853 856 868 908 912 941 950 97, iel (JUO '■77 086 130 137 164 182 238 268 316 362 6(9 502 517 546 570 572 5S0 589 591 596 62C) 622 658 747 767 866 901 953 954 969 130 044 120 143 147 183 189 203 240 2511 Priizen van 80,vervallen: 16670, 16732, 16840, 16954 en 16951 Prijzen van J au, 16872, 16938; 16971, 16975 Nieten: lees juist: 8002, 019, 0,59, 100 enz. enz. 410 4^4 454 605 650 683 710 721 131 152 766 831 848 852 854 858 875 899 901 905 190K7 082 097 123 145 147 150 162 164 184 196 2ol 273 291 359 366 400 429 437 441 478 481 496 549 564 567 650 b51 653 663 667 688 832 878 879 926 942 946 955 974 13021 025 026 034 043 093 095 124 148 161 284 285 340 350 396 404 483 490 493 541 553 567 582 611 612 648 676 681 800 801 815 823 835 885 921 997 14056 073 077 125 129 276 308 322 326 344 349 367 372 375 386 419 425 472 499 541 550 556 560 608 664 683 684 779 790 803 830 836 852 867 921 938 960 150°3 029 071 139 167 169 200 229 263 26b 299 306 327 330 356 390 434 462 560 591 593 648 664 667 743 750 783 787 814 815 16097 147 184 203 255 387 430 434 463 523 527 620 627 650 728 774 809 826 850 869 17013 029 039 068 072 125 136 150 166 173 204 243 247 269 278 289 310 346 3b4 416 487 526 634 636 641 703 741 743 745 183 846 888 909 912 930 972 977 985 993 998 18012 019 027 032 049 082 305 139 147 210 245 253 328 369 394 399 406 500 503 550 567 608 618 620 624 629 687 708 716 760 773 800 803 806 837 839 851 924 927 930 19089 127 152 168 223 243 251 296 337 399 403 425 451 452 465 506 515 543 544 546 607 632 633 640 670 692 806 830 894 897 134 ?I 1S6 188 215 305 334 347 362 400 429 457 530 576 640 698 806 816 828 842 860 889 909 920 961 973 1016 026 108 162 171 217 222 226 235 239 '246 251 254 270 282 291 293 302 347 360 367 430 442 448 453 455 502 507 539 565 581 62(1 625 627 648 681 692 701 707 747 755 849 868 878 919 941 993

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2