pure koffie MOCCONA Persconferentie van Eisenhower Mendès-France afgetreden j¥@i§IL:DeTondpasIa N°1 K m De kwestse-Nieuw-Guinea h Gemeenschappelijke oefening N.A.V.O.-marine het Kanaal Soeka rno niet naar Lond en in DONDERDAG 24 MEI 1956 11e Jaargang Nr 3772 EERSTE BLAD Atoomcentrale voor elektriciteit Het fijnste uit direct klaar in de kop! Met Moccona, de fijne, oplosbare koffie van Douwe Egberts, hebt U in 'n handomdraai eep lekker kopje koffie! op \osb^rt HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN Mei. Bevolking van Cyprus wordt geregistreerd Vuurgevecht tussen Pakistaanse en Indische politie Altijd schone tanden. Altijd frisse mond Ch inese nationalisten onderscheppen twee vissersschepen Bus met Oostenrijkse toeristen in Italië verongelukt Soc iaal centrum voor woonwagenbewoners Het ongeluk op de Cauberg 'r- Geen plaats meer in de Forensenkarrpen De strijd in Algerije I Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abc; maat ironummer 38150 bonpementsprijs: 5,35 per kwartaal; per aartd 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1, iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. DE ONTWAPENING. President Eisenhower heeft woensdag op zijn wekelijkse persconferentie in Washington verklaard, dat de aangekondigde vermindering van de Sowjet- strijdkraehten, indien zij wordt uitgevoerd, hartelijk zal worden toegejuicht als een werkelijke stap vooruit op het gebied van de ontwapening. De Ver. Staten weten echter niets meer dan officieel door de Russen is bekendgemaakt en zij kennen niet de werkelijke bete kenis ervan. Als de Sowjet-Unie bijv. had bekendgemaakt dat 375 moderne duikboten worden op geruimd, dan zou hij, Eisenho wer, kunnen zeggen: Nu is het de moeite waard. Wij moeten maar vol hoop afwachten, zo meende hij. DE AMERIKAANSE STRIJDKRACHTEN. Wat de meningsverschillen tussen het Amerikaanse leger, de vloot en de luchtmacht betreft, zei Eisenhower, dat de strijd- gen, dat de controverse reeds gaande was toen hij in 1911 bij het leger kwam. HET MIDDEN-OOSTEN. De erkenning van communis- tisch-China door Egypte noemde president Eisenhower een ver gissing. Een dergelijke op zich zelf staande handeling van een land vernielt echter nog niet de vriendschap van de Ver. Staten of het verlangen van de Verenig de Staten om met dat land samen te werken voor het bereiken van een gemeenschappelijk doel. Me ningsverschillen binnen een ge zin breken dat gezin nog niet op, zo verklaarde hij. DE AMERIKAANSE VRIEND SCHAPSPOLITIEK. Op vragen van een correspon dent over het „uitglijden" dat de Amerikaanse buitenlandse poli tiek af en toe deed ondanks zelf verzekerde verklaringen, zei pre sident Eisenhower, dat men zich niet altijd direkt pessimistisch moet uitlaten. Hij wilde wel niet krachten hun meningsverschillen zeggen, dat alles perfect gaat zodanig moeten oplossen, dat niet iedereen gealarmeerd wordt. Hét zou te betreuren zijn als in een periode van wijziging als gevolg van de atoomwapens, geen krachtige debatten tussen de onderdelen der strijdkrachten gevoerd werden. De president voélde zich echter soms ongeluk kig om de manier waarop deze debatten gevoerd werden. Elk lid van een militaire staf heeft het recht en de plicht om vanuit zijn .eigen standpunt ïe redene ren, doch hij moet loyaal de uit eindelijke beslissing die geno men wordt, aanvaarden. Een eer lijk onderzoek naar de juiste stelling mag niet ontaarden in het bevorderen van een strijd tussen admiraal X en generaal Y. De Ver. Staten bevinden zich midden in een overgangstoestand \yat betreft wapens en militaire techniek. Ook de Russen zijn be zig met het „stroomlijnen" van hun strijdkrachten. Ook zij er kennen dat de militaire veilig heid niet alleen op schepen, vlieg tuigen en bommen is gebaseerd. De kracht van een land als de Ver. Staten hangt evengoed af van de binnenlandse program ma's als de militaire macht. President Eisenhower scheen soms zeer boos bij het beant woorden van vragen der verslag gevers over de rivaliteit tussen de onderdelen der Amerikaanse strijdkrachten. De spanning week evenwel toen Eisenhower zijn uiteenzetting besloot met te zeg- zware verliezen leden niet no dig waren en door de een of an dere „stomme generaal" waren uitgedacht. Truman heeft inmid dels zijn secretaris laten ontken nen dat hij dit gezegd zou heb ben. Eisenhower zei woensdag dat de landing op de Italiaanse kust was voorgesteld vóór hij het ge bied van de Middellandse Zee verliet om opperbevelhebber van de geallieerde troepen te worden. Hij had de plannen van tech nisch standpunt bezien, bespro ken met zijn staf en hij was geen voorstander van de operatie, op de manier waarop hij werd uit gevoerd, geweest. Niettemin is gebleken dat de invasie veel Duitse troepen had beziggehou den die anders aan het Westelijk front beschikbaar zouden zijn geweest. Eisenhower geloofde dan ook niet dat men de landin gen een mislukking zou mogen noemen. Ondergrondse brand in Londen De Londense brandweer heeft dinsdag in ploegen moeten wer ken om een brand in een netwerk van tunnels, vijftig meter onder de grond in het centrum van Lon den, meester te worden. Talrijke brandweerlieden geraakten door rook bedwelmd en moesten in het ziekenhuis behandeld worden. De brand ontstond aanvankelijk in een doorgangscentrum van het leger, in de cantine, onder Totten- ham Court Road. De aanwezige militairen konden zich tijdig uit de voeten maken. Nadat het eer ste begin van brand geblust was, ontstond opnieuw een vuurhaard in een hoger gelegen tunnel. De branweerlieden, die in ploe gen van twintig man naar bene den gingen, konden het door de hitte en rook niet langer don een kwartier achtereen uithouden. De rook drong ook door in de tunnels van de ondergrondse zo dat de treinen order kregen een station in de buurt van de brand voorbij te rijden. verre van dat doch de vastbe radenheid van de Ver. Staten om met elk vrij land bevriend te blij ven, toont dat er vorderingen worden gemaakt, ook al gaat dat misschien langzaam en zijn er af en toe teleurstellingen. Eisenhower wees met nadruk op moeilijkheden die vertraging en teleurstellingen kunnen ver oorzaken bij de betrekkingen met andere landen. Zo kan het ge beuren dat een Amerikaanse vriendschapsbetuiging aan een bepaald land door een ander land afgekeurd wordt. De atoomcentrale van Calder Hall is dinsdag in werking ge steld. Het is de eerste door atoom kracht gedreven centrale voor het op grote schaal opwekken van elektriciteit. Er werd voldoende uranium in de oven gedaan om een ketting reactie op gang te brengen, doch het zal nog geruime tijd duren voor de centrale op vojle kracht werkt. Koningin Elizabeth zal de cen trale op 17 oktober officiëel ope nen. Op hetzelfde terrein zal een tweede centrale gebouwd worden die in ieder opzicht hetzelfde is als de zojuist voltooide en nabij j Annan, in Dumfriesshire, zal een centrale met vier reactors ge-1 bouwd worden. Deze eentrales zullen behalve elektriciteit, ook plutonium voor militaire doelein den produceren. Bovendien bestaat er in Groot- Brittannië een plan voor de bouw van nog een twaalftal van derge lijke centrales, die in totaal 300 miljoen pond sterling zullen kos ten DE LANDING RIJ ANZIO. Op de persconferentie werden Eisenhower nog vragen gesteld over een uitlating van oud-presi dent Truman, die dinsdag te Sa lerno zou hebben verklaard dat de landingen bij Salerno en An- ziö tijdens de oorlog waarbij de Amerikanen en de Britten De cholera-epidemie die reeds twee en een halve maand het gebied van Calcutta teistert, is de vorige week in hevigheid toe genomen. In zeven dagen bezweken 225 zieken. In totaal zijn 1100 mensen door de ziekte getroffen. 380 gevallen hadden een dodelijke afloop. In een commentaar op een ver- klaring van de Indonesische mi- I nister van Buitenlandse Zaken, Roeslan Abdulgani, dat de kwes tie Nieuw-Guinea waarschijnlijk di't jaar aan de Ver. Naties zal worden voorgelegd, hebben be trouwbare Indonesische kringen woensdag gezegd, dat „de tijd voor halfslachtige resoluties thans voorbij is". Zij zeiden, dat deze mening thans heerst onder de leden van het parlement en de regeringsfunctionarissen. Maar, zo zeiden zij, het is nog niet zeker, dat een resolutie over de kwestie-Nieuw-Guinea bij de eerstkomende zitting van de al gemene vergadering van de Ver. Naties zal worden ingediend. Zij herinnerde aan de verklaring van premier Ali Sastroamidjojo, dat het de bedoeling van de Indone sische regering is het geschil met Nederland over Westelijk Nieuw-Guinea voor de Verenig de Naties te brengen, maar dat hij nog niet kon zeggen, of dit nog dit jaar zou geschieden. Ontwerp-wet voor de vor ming van de provincie West- Irian bij het parlement inge diend. Het wetsontwerp over de vor ming van een autonome provin cie West-Irian is woensdag bij het Indonesische parlement inge- De Franse vice-premier, Men- des-France, heeft woensdagmid dag op een kabinetszitting zijn besluit meegedeeld om uit de re- gering-Mollet te treden. De an dere radicale ministers blijven in de regering. Mendes-France verklaarde er van overtuigd te zijn, dat de hui dige Franse regering de beste politieke samenstelling vertegen woordigt en hij wenste haar suc ces, doch hij kon zich niet ver enigen met de Algerijnse politiek van deze regering. Hoewel hij van het begin af aan een voorstander is geweest van het onderdrukken van de opstand in dat gebied, is hij ook altijd van mening geweest dat gewapend optreden alleen niet voldoende is. Vorige maand heeft hij in een memorandum de maatregelen vastgelegd, die hij nodig achtte voor een oplossing, doch aan zijn raad is geen gehoor gegeven. Ook is Mendes-France het on eens met de financiële politiek vari de regering. Deze politiek moet tot inflatie leiden, meent hij. In Frankrijk is men van me ning, dat toen bij de vorming van de regering-Mollet het mini sterie van Buitenlandse Zaken niet aan Mendes-France toegewe zen werd, deze slechts uit loya liteit als minister zonder porte feuille aangebleven is, doch dat hij sindsdien steeds gewacht i heeft op een gelegenheid om zijn hebben beëindigd. Eerst daarna politieke vrijheid te herkrijgen. de politieke commissie bijeen diend. De nieuwe provincie zal het gebied beslaan van Neder lands Nieuw-Guinea, dat „nog steeds in handen van Nederland is, zonder Indonesische instem ming" en enige eilanden, die thans behoren tbt de provincie Molukken. De eerste taak van het provinciale bestuur, dat zijn tijdelijke hoofdzetel zal hebben op het eiland Tidore, zal zijn „de centrale regering bij te staan in haar pogingen om het door de Nederlanders bezette deel van West-Irian terug te geven aan de Indonesische republiek". De eerste vice-premier, Mo hammed Roem, en de ministers van Binnenlandse Zaken en van Voorlichting zullen naar Tidore gaan om voorbereidingen te tref fen vóór het opzetten van een provinciaal bestuur. De Indonesische vice-president Mohammed Hatta heeft giste ren gezegd, dat hij overtuigd is, dat Nederland niet in staat zal zijn het bestuur over Nieuw-Gui nea te behouden, gezien de grote kosten daaraan verbonden. „Op het juiste ogenblik zullen de Ne derlanders gedwongen worden het gebied aan Indonesië terug te geven", aldus Hatta, die hier aan toevoegde, dat deze mening reeds veld wint bij verschillende groeperingen in Nederland. In verband hiermede verwees hij naar Nederlandse kringen, die thans „meer progressief zijn en bereid Nieuw-Guinea af te staan." De betrekkingen tussen Nederland en Indonesië. Indonesië is niet bereid het initiatief te nemen voor het hou den van besprekingen met Ne derland om de betrekkingen tus sen deze twee landen normaal te maken, aldus heeft de corres pondent van het A.N.P. in Dja karta woensdag uit officiële bron vernomen. Het socialistische blad „Pedo- man" berichtte, dat Nederland geen enkele poging heeft gedaan voor het houden van dergelijke besprekingen. Verwacht wordt, dat de finan- cieel-economische commissie, die de gevolgen van de eenzijdige op heffing van de R.T.C.-overeen komsten moet bestuderen, haar taak binnen twee maanden zal Droge lucht waarin de tempe ratuur in de middag op verschil lende plaatsen tot omstreeks 25 graden steeg, stroomde woens dag onder invloed van een depres sie naar ons land. De depressie verplaatste zich van Frankrijk naar Duitsland en neemt daar thans snel in beteke nis af. Op de Oceaan handhaaft zich in de omgeving van de Azoren een krachtig gebied van hoge luchtdruk. Aan de noordflank er van trok een tamelijk actieve de pressie in de richting van de Britse eilanden. Woensdagavond bevond de kern van deze depres sie zich op ongeveer 500 km ten westen van Ierland. Verwacht wordt, dat de depres sie naar het noordelijk deel van de Noordzee zal trekken, hierdoor zal in ons land de wind naar wes telijke richting draaien. Iets koe lere lucht stroomt dan het land binnen, zodat de temperaturen wat lager worden dan woensdag. medegeddeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig totdonderdag avond. Vrij zonnig. Droog en vrij zonnig weer. Zwakke tot matige westelijke wind. Over het algemeen iets minder warm dan gisteren. VRIJDAG 25 MEI. v.m. n.m. Breskens 2.11 2.37 Terneuzen 2.46 3.12 Hansweert 3.26 3.52 Walsoorden 3.36 4.02 ZON MAAN op onder op onder 25 4.35 20.44 21.44 5.01 26 4.34 20.45 22.29 5.50 27 4.33 20.46 23.06 6.46 28 4.32 20.48 23.36 7.47 Ook gelooft men dat de com munisten, nu Mollet en Pineau zonder concrete resultaten uit Moskou teruggekomen zijn, het denkbeeld van een „volksfront" opgegeven hebben en dat zij bin nenkort de regering openlijk zul len aanvallen. Tot nu toe hebben zij zich beperkt tot kritiek op de gewapende onderdrukking van de opstand in Algerije, doch zij hebben steeds voor de regering gestemd. De autoriteiten op Cyprus heb ben bepaald, dat de bevolking van zekere gebieden van het eiland zich moeten laten registreren met het oog op de uitreiking van identiteitsbewijzen. Volgens een officiële mededeling zal tenslotte de gehele bevolking worden ge registreerd. De strijdleuzen van de Eoka, die in bijna alle steden en dorpen van Cyprus te zien zijn, zullen moeten verdwijnen. Een officiële verklaring zegt dat een ieder die leuzen op muren schildert, en een ieder die verzuimt om leuzen die op zijn eigendom aangebracht zijn te verwijderen, met drie jaar gevangenisstraf en een boete van 300 pond sterling gestraft kan worden. De leuzen zijn voor het merendeel in het Grieks gesteld. kunnen komen, aldus „Pedoman" Een oefening op het gebied van onderzeebootbestrijding en konvooiverdediging zal van 27 tot 30 mei worden gehouden in het Kanaal en de aangrenzende wateren van de Atlantische Oceaan. Deze oefening, die onder leiding zal staan van de onder bevelhebbers van het Kanaal commando, te Brest, is ontwor pen ter beproeving van de sa menwerking van zeestrijdkrach ten van de Westeuropese Navo- landen in gevechten rondom kon vooien. Vlooteenheden van Groot-Brit- tannië, Frankrijk en Nederland zullen aan deze oefening deelne men met vliegtuigen van de resp. marine-luchtvaartdiensten. De beweeglijkheid van en de sa menwerking tussen de deelne mende eenheden zullen boven dien worden beoefend door vlieg tuigen van één der deelnemende landen, opererend van bases in een ander land. Na afloop van de oefeningen zal een grote concentratie van Van bevoegde zijde te Siltsjar is medegedeeld, dat dinsdag aan de grens in het gebied van Cat- sjar bij Barapoendji Pakistaanse en Indische politie elkaar uren lang beschoten hebben. De Paki staanse politie had het eerste ge schoten. Aan Indische zijde waren geen verliezen geleden. Britse, Franse en Nederlandse oorlogsbodems voor één nacht ligplaats kiezen in Brest. Van Nederlandse zijde nemen aan deze oefening deel: Hr. Ms. onderzeebootjager „Friesland", Hr. Ms. nettenwerkschip „Cerbe rus", Hr. Ms. onderzeeboten „Zee leeuw" en „Tijgerhaai" en een aantal „Neptune"-patrouillevlieg- tuigen van het squadron 320 van de marineluchtvaartdienst. Het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft medege deeld, dat het thans niet moge lijk is geweest regelingen te tref fen voor een staatsbezoek van president Soekarno aan Enge land. Over een dergelijk bezoek zijn besprekingen gevoerd tussen de Britse en Indonesische rege ring. Een woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse zaken heeft op de dagelijkse pers conferentie verklaard, dat „de Indonesische regering tijdens deze besprekingen heeft erkend, dat de nog beschikbare korte tijd het onmogelijk heeft gemaakt thans nog regelingen te treffen voor een staatsbezoek". In diplomatieke kringen wordt aangenomen, dat de reden is het bezoek, dat koningin Elizabeth, wier gast president Soekarno bij een staatsbezoek zou zijn, de vol gende maand aan Zweden zal brengen. A.F.P. meldt, dat het verschil tussen een staatsbezoek en een officieel bezoek president Soe karno er van heeft weerhouden een bezoek aan Engeland te brengen. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken heeft medegedeeld, dat de Britse regering de Indonesi sche regering heeft doen weten, dat zij gaarne een uitnodiging aan president Soekarno zou rich- 'ten voor een officieel bezoek als gast van de regering. De woord voerder heeft niet uiteengezet, waarom de Indonesische rege ring geen gevolg heeft gegeven aan dit tweede voorstel. Een nationalistische kanon neerboot heeft maandag twee vissersschepen van het commu nistische vasteland van China aangehouden. Eén der vissers schepen, met zes man aan boord, werd in beslag genomen, de twee de boot werd beschadigd, één van de bemanningsleden kwam om het leven, zo meldt het commu nistische persbureau „Nieuw- China". Het persbureau voegde hier aan toe, dat sedert 23 april 23 vissers van het vasteland door natinalistische kanonneerboten zijn ontvoerd. Een bus met Oostenrijkse toe risten is bij Bolzano (Italiin een ravijn gereden. Achttien inzittenden vonden de dood. Een 15-tal personen werd gewond. 26 gewonden zijn in een zie kenhuis in Bolzano opgenomen, drie van hen zijn er ernstig aan toe. Er bevonden zich 44 mensen, onder wie drie kinderen, in de bus, die uit Venetië op de terug weg naar Wenen was. De kronkelende Alpenweg was glad na een hevige regen en vele passagiers vroegen de chauffeur langzaam te rijden. Plotseling reed de bus tegen een rotspunt, slipte, schoot dwars over de weg en kwam in een tien meter diep ravijn terecht. Een aantal der slachtoffers kwam in de ondiepe bergstroom in het ravijn door verdrinking om het leven, door dat zij zich niet uit de bus kon den bevrijden. Volgens bewoners van een huis, dat op enkele honderden meters ligt van de plaats van het onge luk, scheen het, dat de chauf feur de met grote snelheid voort- schietende autobus niet meer in zijn macht had. Men acht het dan ook zeer waarschijnlijk, dat de remmen van de bus gewei gerd of slecht waren. De chauffeur behoort bij de omgekomenen. Het bijna 2 jaar geleden ge- stichtte woonwagenkamp Kort jan te Bergen op Zoom groeit ge stadig uit. Bij dit kamp is in de eerste plaats een kerkje ge bouwd. Bovendien is thans een school voor b.l.o. voor de kamp- jeugd in aanbouw. De stichting Katholiek Woonwagenwerk heeft nu ook het plan opgevat een lo kaliteit te stichten ten behoeve van onderwijs aan de school vrije jeugd en de volwassenen, het sociale werk en de gezond heidszorg onder de bewoners van het kamp. De kosten van het bouwen van deze lokaliteit met meubilair zijn geraamd op ïo.OOOf—B. en W. stellen de raad voor hierin een eenmalige bijdrage van ƒ2500,— te verlenen. De rechtbank te Luik heeft gis teren de 35 jarige Robert Vroo- nen uit Hoei tot anderhalf jaar gevangenisstraf en zesduizend francs boete veroordeeld in ver band mei het op 19 september 1954 te Valkenburg gebeurde on geluk waarbij een autobus de Cauberg afreed en achttien per sonen, uit Grace-Berleur, en een Nederlander de dood vonden Vroonen was de chef van de be rarachutist sprong op ballon .trokken garage. De rechtbank be- Bij de vliegfeesten, die te Dub- l16111 schuldig aan nalatig- lin worden gehouden, is een pa- 'uf. al '^e vcr°ogelukte auto- rachutist bijna door een ballon gesprongen. De Franse parachu tist Vincent, die zich aan drie schermen tussen hemel en aarde bewoog, kwam tijdens een val vlak boven een ballon. Door zijn benen op te trekken wist de pa rachutist zo te manoeuvreren, dat hij met het ondereind van zijn rug langs de ballon afgleed. De Nederlandse ballonvaarster Nini Boesman, heeft tijdens stormachtig weer enige opstijgin gen gemaakt met aan boord Ierse passagiers en een radioreporter. bus in verwaarloosde staat ver keerde. Vroonen was niet bij de uitspraak aanwezig. Zijn onmid dellijke aanhouding werd bevolen. Het reisbureau en Vroonen i werden gezamenlijk veroordeeld tot oetaling van tienduizend francs schadevergoeding. De drie beklaagden, 'namelijk de directeur von de onderneming Jean Troussart, die op de dag vóór en op de dag van het onge luk afwezig was, de beheerder Jean Dohmen en de chauffeur Roger Mils werden van rechts vervolging ontslagen. t L De Ned. kampeerraad waar schuwt om vooral geen tenthuis jes te kopen of te gaan bouwen, indien men zich niet tevoren van een plaats verzekerd heeft om dat huisje neer te zetten, want men loopt het risico dat hettot. in lengte van dagen opgeborgen moet blijven in een opslagplaats. De animo om een tenthuisje te plaatsen op één van de vele fo rensenkampen, die binnen week end-bereik van de grote bevol kingscentra zijn ingericht, neemt nog steeds toe. Vrijwel al deze kampen zijn echter reeds lang volgeboekt en vele ervan hebben lange en nog steeds groeiende wachtlijsten met namen van ge gadigden voor een vrijkomende plaats. Het is de Nederlandse kam peerraad gebleken, dat er niet op gerekend kan worden, dat in de toekomst de capaciteit van de bestaande kampen verder uitge breid wordt. Ook ontbreekt de ruimte om nieuwe forensenkam- pen in te richten. Franse jagers hebben een ben de verzetslieden beschoten, die in de bergen van Hodna, in Oost- Algerije, een Frans militair kon vooi in een hinderlaag hadden doen lopen, waarbij drie Franse militairen werden gedood. De vliegtuigen waren per radio te hulp geroepen. Na het gevecht werden de lijken van dertig op standelingen geteld. Lichte vliegtuigen van de Franse luchtmacht zullen deze week uit Parijs naar Algerije vertrekken, om aan de strijd tegen de rebelen deel te nemen, aldus is woensdag te Parijs be kend gemaakt. Een aantal Mohammedaanse studenten is woenslag, naar aan leiding van eisen der nationalis ten, .dat er betoogd moest wor den, in staking gegaan. De Franse autoriteiten hebben thans medegedeeld, dat zij hun studie slechts zullen mogen her vatten, indien zij een veront- schuldigingsbrief van hun ouders overleggen. i t

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1