De jacht Hollandse op d Nieuwe" Nederlandse ^inkster druk geweest nog nooit zo Rhee wijzigt Zuidkoreaanse regering De toestand in Ncord-Afrika De mosseizaadvisserij ie ij Persconferentie Foster Dulles WOENSDAG 23 MEI 1956 11e Jaargang Nr 3771 ft De haringvloot voer naar buiten De accijns en de omzetbelasting voor sigaren Ook Zweden nodigt Russische leiders uit Syrië zal communistisch China erkennen Nehroe stelt oplossing voor Algerijnse vraagstuk voor Chinese nationalisten veroverden jonk De kwestie-Goa Lee Koean Jew wil onverwijld algemene verkiezingen CYPRUS De Hordnes gezonken INDONESIE „Indonesian Observer" over de reis van Soekarno Twee doden op onbewaakte overweg te Bilthoven HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN s: Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redact! e~at^res,.,n telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal; per maatfó f L80: Per week 43 cent' LoSse DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen \dvertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1, Iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Be haringvloot is naar buiten. Tien minuten vóór twaalf maakten i tmpIIv" (Sch 39) in de tweede binnenhaven en de „Guus (Sch HHH i binnenhaven los en stoomden naar de havenmond. 399) in de eerste binnenleven ios 399> Sf ceen*3'heer"van standwant hij liet de dame niet „Guus b hem e€n afscheidszoen in de achterflank wergaan, waarop ,,f Ever{Hna (KW 173) als &ast een ereplaatsje «•kocht. Na t .jvoordster" (Sch. 248) waarna de Sch. 40 „C^toP beleèfdelljk de „Prinses Margriet" voor liet gaan. Daarna was het hek van de dam. Ieder der zestig uitvarende Vonrn wilde zo gauw mogelijk naar buiten met het gevolg, dat men herhaaldelijk klem kwam te zitten. Door het nauwe verbin- m^Ukanaa? tussen de tweede- en eerste haven persten de schepen dmgskanaai ,trnnm „w de eerste binnenhaven. zich en mengden zich met de stroom uit de eerste zodat de Zwaanshals naar de buitenhaven herhaald' vwam te zitten. De Sch. 202 liet vrijwat verse verf op de betonnen havenwand achter door twee keer zijn neus te stoten DeArendje (Sch. 275) scheerde rank en sierlijk langs alle moeilijkheden en was Sne\V('J houden ze niet tegen", had de havenmeester gezegd, daarbij denkend „risico's voor schippers en reders". Van een verkeersregeling was dan ook geen sprake Iedere schipper poogde de beste plaats bij de uitvaart te krijgen. Immers, komt men woensdag op. de visgronden en woensdagavond aan cchot dan heeft men, met een beetje geluk, kans donderdagavond, uiterlijk vrijdagmorgen met „Hollandse Nieuwe aan de maikt ie zij». En dat zet zoden aan de dijk! Het is zo langzamerhand traditie geworden, dat de schepen de- nachts bij maanlicht uitvaren. Daarom was dit vertrek in het hel dese, warme zonlicht weer eens wat nieuws. Alles wat in Scheveningen met visserij te maken heeft, was dan ook present en buitendien waren er duizenden belangstellenden van elders. Vóór het vertrek stonden overal groepjes familieleden van de bemanningen, vele vrouwen nog in de frisse oude kleder dracht, rustig te praten. Er hing een gespannen stemming over de schepen terwijl hier en daar nog haastig wat geladen werd. Hoog lagen de loggers op het water, slechts licht geladen met een halve vleet en zo weirug moge lijk vaten en zout om maar zo snel mogelijk te kunnen varen, de rode waterlijn eindweegs boven de golven. Maar toen de eerste rauwe fluittonen van de „Nelly en de „Guus de rust verstoorden, klonk het eindeloze, vrolijke af scheidsgeroep. Verwarde, vrolijke en bezorgde kreten, allen betekenend: goede vangst en behouden thuisvaart. Bn de scheepsfluiten krijsten tot ver op zee hun oorverscheurende tegengroeten. zodatde Zwaanshals naar^ de bmtenhaven^herhaaldelijk ^erstopt EERSTE KAMER. In de vergadering der Eerste Kamer is dinsdagmiddag aan de orde gekomen het wetsontwerp, houdende maatregelen met be trekking tot de accijns en de om zetbelasting voor sigaren. Voorgesteld wordt de tijdelijke verlaging van de accijns voor si garen definitief te maken en d,e tijdelijke vrijstelling van omzet belasting voor de levering onder scheidenlijk de invoer van siga ren te verlengen. De tijdelijke verlaging van de accijns en de tijdelijke vrijstelling van omzet belasting zouden met ingang van 28 mei a.s. aflopen. Het wetsontwerp is zonder be raadslaging of stemming aan vaard De Sowjet-leiders maarschalk Boelganin en Chroesjtsjef zijn door de Zweedse regering voor een bezoek aan Zweden „op een voor heide partijen gunstig tijd stip" uitgenodigd, aldus heeft het Zweedse ministerie van Buiten landse Zaken bekend gemaakt. MEER DAN 300.000 PERSONEN AUTO'S IN NEDERLAND Volgens berekeningen van de K.N.A.C. bedroeg het aantal ge registreerde motorrijtuigen op 1 april 1956: 301.400 (267.888) personen auto's; 6960 (6722) autobussen; 105,600 (97.699) vrachtauto's en bestelauto's; 4545 (4275) trek auto's; 6010 (944) speciale voer tuigen; 153.950 (146.171) motor rijwielen inclusief scooters; 580.000 503.421) bromfietsen; 300 tractoren en 12.090 (11.294) mot'ordriewielers. Het aantal personenauto's dat in het eerste kwartaal van 1956 Nederland werd ingevoerd was 33 hoger dan het in 1955 in deze zelfde periode ingevoerde aantal personenauto's. In het bij zonder werden uit België en Lu xemburg zeer veel personenauto's ingevoerd. Het aantal scooters dat in Ne derland werd geïmporteerd nam eveneens zeer sterk toe; in 1955 werden er in het eerste kwartaal 2421 scooters geïmporteerd, over deze zelfde periode van 1956 was dit aantal 4366. Het totaal aantal motorrijtui gen (inclusief de bromfietsen) be draagt per 1 april 1.170.855 stuks. Op 1 augustus 1955 was dit aan tal 1.042.674. De tussen haakjes geplaatste cijfers zijn de laatst bekende, door het C.B.S. gepubli ceerde gegevens per 1 augustus 1955. Duitsers, Fransen, Belgen, Engelsen. Bij duizenden en tienduizen den zijn ze dit Pinksterweekend gns land binnengestroomd. Volgens voorlopige schattingen sliep in de nacht van zondag op niaandao- meer dan> een half miljoen buitenlanders onder Neder landse daken. Hotels en pensions waren eivol, waar men ook kwam. In Limburg, Brabant, Gelderland, Utrecht, Noord-Holland en Zuid- Holland Tienduizenden vreemdelingen zijn, dank zij de gastvrijheid van partikuiieren, aan bedden geholpen. Alle besciiikbare adressen in deze gemeenten zelf, in de kustplaatsen, de Zuiderzeesteden, Haarlem, Zaandam, Alkmaar, Kennemerland, Utrecht, de Veluwe, de Zuid-Hollandse gemeenten tot in Dordrecht toe waren toen verbruikt Ook in West-Brabant kon men niets meer krijgen. Alleen in een plaatsje bij Breda was nog een kamertje beehikbaar, mits men zich aan de pomp wilde wassen Syrië zal „spoedig" communis- tisch-China erkennen, zo heeft de Syrische ambassadeur in Egypte dinsdag volgens radio Caïro medegedeeld. De vorige week heeft Egypte als eerste Arabisch land bekend gemaakt, dat het de regering van Peking zal erkennen. De Indische premier Nehroe heeft, in antwoord op een vraag van een afgevaardigde, een uit vijf punten bestaand voorstel ge daan, om tot een regeling van het Algerijnse vraagstuk te komen. De vijf punten zijn: 1. Beide partijen moeten ver klaren af te zullen zien van het gebruik van geweld, opdat een voor onderhandelingen gunstige atmosfeer kan ontstaan. 2. De Franse regering moet de nationale eenheid van Algerië erkennen en dit gebied als staat beschouwen. 3. De inwoners van Algerië moeten gelijkgerechtigd zijn, on- geaeht hun ras ter wonen onge veer acht miljoen Mohammedaan se Algerijnen en een miljoen Franse kolonisten). 4. Erkend moet worden, dat Algerië het vaderland is van alten, die er wonen, ongeacht hun ras. 5. Aan de hand van de hier voor genoemde denkbeelden moe ten rechtstreekse onderhandelin gen worden geopend. De radio-oproep heeft troost gebracht. In Den Haag en Rot terdam stonden tien telefoonlij nen roodgloeiend van gesprek ken met partikuiieren, die helpen wilden. In Amsterdam kwamen honderden hulpvaardige hoofd stedelingen aangesneld. Vóór het kantoor aan het Rokin werd het gewoon een kamermarkt. Aan de ene kant de onderdak-zoeken den, aan de andere de vrijwillige gastheren. Daartussen de V.V.V.- informateurs. „Ik heb drie bedden". „Gaat U maar met meneer mee". Wat het kostte? Vele Amsterdammers wilden geen cent hebben. Dat Het nationalistisch-Chinese mi nisterie van landsverdediging heelt dinsdag bekendgemaakt dat nationalistische guerilleros maan dag j.l. in de monding van de ri vier de Min, 65 kilometer van de Chinese haven Foetsjou, een mo torjonk hebben veroverd. Toen dit geschiedde, hing er een lichte mist. Twaalf opvarenden van de jonk zijn naar het naburige eiland Matsoe overgebracht, om onder vraagd te worden. India heeft in maart aan Egyp te gevraagd de „aandacht van de Portugese regering te vestigen op bijzonder slechte omstandighe den in vrouwengevangenissen in Goa", zo heeft premier Nehroe dinsdag in het parlement in Nieuw Delhi bekendgemaakt. Dit verzoek was gedaan in ver band met persberichten over een hongerstaking van vrouwelijke politieke gevangenen die tegen de slechte behandeling protesteer den, doch de Portugese regering heeft niet geantwoord. Daarom heeft de regering 'het Indiase Róode Kruis verzocht het Portu gese Roode Kruis over deze kwes tie te benaderen, aldus de pre mier De Zuidkoreaanse president, Syngman Rhee, is dinsdag begon nen met de wijziging van zijn re gering. Hij benoemde de 51-jarlge provinciale gouverneur Lee Ki Hong tot minister van Binnen landse Zaken, de hoogste functie in de regering aangezien sedert 1954 de functie van premier va- kant is. Zondag was het kabinet van twaalf man afgetreden omdat de oppositiekandidaat John Tsjang de verkiezingen voor het vice-pre- sidentschap had gewonnen. Rhee won de presidentsverkiezingen. Leiders van de oppositie hebben president Rhee dinsdag gevraagd om diepgaande hervormingen. Zij wijzen op de successen die zij bij de verkiezingen hebben behaald en op ontevredenheid onder het volk als gevolg van corruptie en zware belastingen. De Zuidkoreaanse nationale vergadering heeft dinsdag de ver kiezing van Rhee tot president en die van John Tsjang tot Vice- Lee Koean Jew, de leider der Singaporese linkse „partij voor actie door het volk", die als eer ste lid der gemengde Singaporese delegatie, welke te Londen (mis lukte) besprekingen heeft ge voerd over het verlenen van on afhankelijkheid aan de Britse kolonie, te Singapore is terugge keerd, heeft zich dinsdag bij aan komst uitgesproken voor het on verwijld uitschrijven van algeme ne verkiezingen, teneinde de „openbare mening te peilen". „Indien mijn partij dan zou winnen, zou zij ernaar streven de huidige grondwet voor Singapore buiten werking te stellen", aldus Lee. Hij ontkende, dat de „partij door het volk" zou pogen het be drijfsleven van Singapore te ver lammen. Lee verklaarde verder dat de Britse regering „Singapore in feite geen zelfbestuur heeft aan geboden, omdat zij de stad als gemenebestbasis wenst te behou den". Lee besloot met de opmerking, dat hij het mislukken der pogin gen van de Singaporese delegatie, om zelfbestuur voor de kolonie te verkrijgen, slechts als een „tijde lijke tegenslag" beschouwde. president erkend. Zij zullen op 15 augustus geïnstalleerd worden. De politie maakte dinsdag be kend dat vanaf woensdag in het gehele land een „waarschuwing voor een noodtoestand" van kracht zal zijn om onlusten tijdens 'en na de begrafenis van Sjinicky, de oppositiekandidaat voor het presidentschap die kort voor de verkiezingen overleed, te voor komen. De politie van Nicosia heeft dinsdag film- en televisie-opna men van bomaanslagen en wan ordelijkheden, die maandag jl. in de Cyprische hoofdstad plaats vonden, in beslag genomen. De opnamen zouden per vliegtuig naar Londen en New York wor den overgebracht. De betrokken camaralieden heb ben de autoriteiten om een ver klaring van dit optreden ver zocht. Een woordvoerder der politie heeft later medegedeeld, dat de opnamen in beslag zijn genomen, omdat men ze mogelijk kan ge- Meer dan 3.000 man Franse troepen die het gebied van Pales tro, ongeveer vijftig km ten zuid oosten van Algiers, uitkammen, hebben dinsdag een overlevende gevonden van een groep Franse militairen, die vrijdag uit een hin derlaag werden overvallen. Vol gens de berichten zijn zeventien van deze militairen door de op standelingen door folteringen ge dood. De gevonden militair zou te uitgeput zijn om verslag uit te brengen. Drie leden van de over vallen patrouille worden nog ver mist. De Franse troepen hebben meer dan vijftig opstandelingen bij het zoeken naar de vermiste soldaten gedood, aldus de berich ten. Het dorp Ouled Djerrah, waarvan de bewoners deelgeno men zouden hebben aan de over val, is naar verluidt met de grond gelijk gemaakt. In het departement Constat ine zijn drie Franse militairen ge dood en vijf gewond toen een Frans konvooi in de streek van Mansoura (tachtig km ten wes ten van Sestif) werd overvallen. De opstandelingen verloren 17 man, zo is van Franse militaire zijde bekend gemaakt. Het aantal Mohammedaanse doden is tot achttien gestegen in de dorpjes bij Philippeville, die zondag door de opstandelingen zijn overvallen. Uit het gebied van Kabylie is gemeld, dat acht opstandelingen gedood en veer tig verdachten zijn gevangenge nomen. In het Nementsja-gebergte bij de Tunesische grens werden wa pens en voorraden van de opstan delingen in grotten buitgemaakt. Maandagavond is een munitie depot van de Franse marine bij Fernandville- vijf km van Oran, door rebellen aangevallen. Een marinier werd gedood. Een Franse militaire rechtbank te Algiers heeft de Franse mili tair Jean Maillot bij verstek ter dood veroordeeld. Hij was vorige maand met een vrachtwagen wa pens naar de Algerijnse opstande lingen overgelopen. De politie in Casablanca heeft twee en veertig van de twee hon derd gevangenen, die maandag avond uit de gevangenis ontsnap ten, weer gepakt. vonden de buitenlanders maar gek, doch ze begrepen alras, dat die Nederlanders bij moeilijkhe den over de grens óók op hulp rekenen. En toen was het en thousiasme groot. Reeds over de 4000 mensen waren zondagmid dag al „ergens" aan onderdak in officiële hotels en pensions ge holpen. Daarbij kwamen nog dui zenden, die op de bonnefooi naar Amsterdam kwamen en gastvri; tegen een kleine vergoeding of gratis bij de burgers werden ge huisvest. Ook de Amsterdamse burgemeester stelde zijn woning voor dakloze vakantiegangers open. In de Amsterdamse hotels en pensions logeerden toen al 20.000 personen. ,Ik voel me of ik een enorm pak slaag heb gehad en ben ki lo's afgevallen", vertelde de Am sterdamse V.V.V.-directeur. Maar aan een bed zijn ze gekomen, al lemaal voor zover ik weet. Dat is de glorie van de logies-informa- tiedienst, die twee werkweken van 16 uur had. In Arnhem was het bijvoor beeld ook geweidie druk. Zó druk zelfs, dat het V.V.V.-personeel 's nachts ten einde raad de nog elf bedloze vreemdelingen maar mee naar huis nam. Vrouwen en kinderen genoten in Arnhem voorrang. In Den Haag zijn, buiten de vele honderden radio-adressen en de 6000 vaste hotel- en pension bedden nog 600 bezoekers bij aan de V.V.V. bekende vaste partiku- liere adressen ondergebracht. Den Haag heeft voorts nog vele honderden in Kijkduin, Katwijk, Noordwijk en Wassenaar kun nen plaatsen. In de Parkstraat vóór het V.V.V.-gebouw was de drukte op zondagavond zó groot, dat de politie moest ingrijpen. Men be gon aan twee kanten dubbel te parkeren, zodat de trams niet meer konden rijden, „Runners", die vreemdelingen probeerden mee te nemen om ze tegen duur geld een slechte ka mer te bezorgen, werden voor 't merendeel uitgeschakeld door alle buitenlandse gegadigden in de bureaux van de V.V.V. onder te brengen. Deze waren als wachtkamers ingericht. Zondagmiddag om een uur of zes kwam men zó knijp te zitten, dat men ook een paar duizend bedden tekort kwam. De hulpvaardigheid van de par tikuiieren was ook hier bijzon der groot. Evenals te Utrecht, waar men zich zondagavond vrij wel geen raad meer wist en zelfs mensen naar Katwijk doorstuur de en te Delft, waar 700 vreem delingen boven de normale hotel- en pensionbezetting logeerden. Het Noorse schip Hordnes (5.018 ton) is in de nacht van maandag op dinsdag bij Swi- noujscie (het vroegere Swine- münde) gezonken, zo meldt het Poolse persbureau PAP. Poolse sleepboten hebben de bruiken bij een reconstructie van ibemanning aan boord genomen, de aanslagen. De Hordnes was op weg van „Zodra de betrokken politie- Moermansk naar Szczecin (Stet- autoriteiten de opnamen hebben tin). Het schip raakte uit de gezien, zullen zij aan de camara- koers en stootte op het wrak van lieden worden teruggegeven", het Duitse schip Orion, dat tij- verklaarde hij. dens de oorlog in de grond ge boord werd. Verder verklaarde Dulles nog dat de militaire kracht van de Sowjets niet verminderd zal wor den door de aangekondigde demo bilisatie van 1.200.000 manschap pen. De Amerikaonse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dul les, heeft dinsdag op een perscon ferentie verklaard het te betreu ren dat Egypte de regering te Peking erkend heeft als de offi ciële Chinese regering. In antwoord op een vraag die hij als „hypothetisch" betitelde zei Dulles het hoogst onwaar schijnlijk te achten dat de V.S. en de Sow jet-Unie gezamenlijk de stuwdam in de Nijl nabij Assoean zouden financieren. Over het door Hammarskjoeld bereikte staakt-het-vuren tussen Israël en de Arabische landen, zei Dulles dat veel afhangt van de bewegingsvrijheid van de be standscommissies. O.p de vraag of hij er een voor- stander van was dat problemen jpen". „Maar", aldus het blad, „het zoals dat van Cyprus met NAVO- hulp opgelost worden, zei Dulles slechts dat deze mogelijkheid be- „The Indonesian Observer" ten van de reis van president schreef gisteren, dat de hoge kos- Soekarno onrust had veroorzaakt ibij „zekere kleingeestige groe studeerd wordt. Hij wees er op |riat „NAVO" niet hetzelfde is als („Atlantische gemeenschap". De mosselzaadvisserij op het Friese Wad is ten einde. Van 2 tot 18 mei hadden de mosselkwe kers van de inspectie der visse rijen vergunning om op het Fries- se Wad naar mosselzaad te zoe ken en dit zaad uit te zaaien op hun percelen eveneens in het noorden gevestigd. Door ongeveer 140 vissers werd een vergunning om te vissen aan gevraagd en de campagne is een succes geworden. Er bleek ge noeg zaad aanwezig om de per celen te bevolken en de gezamen lijke hoeveelheid die werd opge vist ligt zeker wel in de nabijheid van 200.000 tonnen. Heden begint de visserij op nieuw. Dan mag worden gevist op het Groninger Wad, dat is het gedeelte van de Waddenzee oostelijk van de dam van Ame land. Deze visserij mag worden uitgeoefend tot 1 juni. Het op het Groninger Wad ge viste zaad mag niet in het noor den worden uitgezaaid maar is bestemd voor de percelen in Zee land. De verwachtingen over zaad vangst op het Groninger Wad zijn echter niet groot. Hot onderzoek Op de onbewaakte overweg te Bilthoven is maandagmiddag om streeks half drie een personen auto door de trein Utrecht Amersfoort gegrepen. De beide inzittenden, de 72- jarige C. M. J. Godfroy en zijn medepassagier de 44-jarige A. Vos, beiden uit Rotterdam, wer den op slag gedood. De auto reed de overweg op juist toen de trein Amersfoort Utrecht passeerde. De bestuurder kon nog tijdig de auto tot stil stand brengen op het andere spoor dat in deze overweg ligt. Op het zelfde moment naderde de trein UtrechtAmersfoort, waardoor de wagen werd gegre pen. De auto werd vele meters door de visserijinspectie heeft aangewezen, dat er weinig kans op succes is. In tegenstelling tot het Friesse Wad schijnt er op het Groninger Wad weinig mossel zaad gevallen te zijn, en zo het al gevallen is, dan is het door na tuurlijke oorzaken verdwenen. Waar men dus ook kwam, in Limburg of op de Veluwe, in Brabant of in Noord-Holland (ruim 40.000 hotelbedden buiten Amsterdam en Haarlem) het was onnoemelijk druk. De wegen werden dan ook zeer intensief gebruikt. Geschat wordt, dat veertig procent van de bezoekers uit Duitsland kwam, vijfendertig uit Noord-Frankrijk en Parijs, twin tig uit België en vijf van andere nationaliteiten. Deze schatting berust op ruwe indrukken van de drukte bij de grenskantoren, waar onder hoge spanning werd gewerkt om de gestadige ver keersstroom gaande te houden. Alleen al te Vaals passeerden 20.000 vreemdelingen. Al deze vreemdelingen hebben nog volop gelegenheid gehad de bollenvelden te bezichtigen. De „Keukenhof" boekte ruim 60.000 gasten in twee dagen. O.a. met een extra-trein uit Parijs. Men kreeg daar te Lisse al 600 auto bussen met vreemdelingen meer te verwerken dan in het seizoen 1955. Het Haagse „Madurodam" kreeg 28.000 gullivers binnen de miniatuurpoorten „Sonsbeek- Flora" te Arnhem werd door 18.000 buitenlanders en 15000 Ne derlanders bezocht. Te Giethoorn en Wanneperveen wandelden en punterden meer dan 1500 buiten landers. Twaalfduizend natuurliefheb bers zwierven door het nationaal park de „Hoge Veluwe". Het Kroller Muller-museum en het Nederlands openluchtmuseum ontvingen 7000 bezoekers. Diergaarde Blijdorp te Rotter dam werd door 35.000 personen bezocht. De Spidodienst heeft het zó druk gehad met de haven rondvaarten, dat men de tel voorhands is kwijt geraakt. Vooral de Tweede Pinksterdag, die wat milder dan de eerste was, zag vele gasten langs de stranden. Men kan wel zeggen, dat het in Pinkster-Nederland overal drukker is geweest, dan ooit te voren. DODELIJK ONGEVAL TE WINSCHOTEN Op de morgen van de Eerste Pinksterdag is te Winschoten een bromfietser, die geen voorrang verleende aan een personenauto aangereden. Op de bagagedrager van de bromfiets zat mevr. A. K. SluimanKruize uit Adorp (Gr.), de echtgenote van de bestuurder van de bromfiets. Zij werd tenge volge van de aanrijding zó ern stig gewond, dat zij kort nadien in het R. K. ziekenhuis te Win schoten is overleden. Haar man werd slechts licht ge wond. Tilburg en omgeving hebben ook gedeeld in de drukte van de beide Pinksterdagen. Het Til- burgse dierenpark trok beide da gen tezamen 6500 belangstellen den en Rommeldam te Oister- wijk 4500. De Efteling te Kaatsheuvel trok wel de meeste belangstelling. Tij dens de Finksterdagen bezochten 37.000 toeristen het park, waar van alleen reeds op de 2de Pink sterdag 22.000 personen, hetgeen een dagrecord betekent in het bestaan van de Efteling. Maan dagmiddag om 4 uur waren op het parkeerterrein bij de Efte ling 3000 auto's aanwezig waar van circa 1000 afkomstig uit het buitenland. overweldigende succes van het bezoek van de president aan Ame rika, heeft alle kritiek doen zwij- .r—- -- - gen en een bedrag aan goodwill'meegesleurd en vloog in brand, j zonnig zal zijn. De wind opgebracht, dat ver uitgaat boven 1 De beide inzittenden werden on- noordoostelijk, de temperatuur de kosten". middellijk gedood. I dezelfde of Iets lageie. Het weer in Midden-Europa werd dinsdag bepaald door een hogedrukgebied dat zich van de Balkan tot Zuid-Scandinavië uit strekte enerzijds, en een kleine depressie, die door Frankrijk naar Beieren bewoog anderzijds. In Noord-Duitsland en de lage landen voerden oostelijke win den droge lucht aan, waarin wei nig bewolking voorkwam en waarin de zon de temperatuur vrij snel deed stijgen. In ons land werden maximum temperaturen van 20 tot 24 gra den bereikt, in het Alpengebied, waar onder invloed van de sto ring onweersbuien tot ontwikke ling kwamen, en plaatselijk vrij veel regen viel, was de lucht na tuurlijk vochtiger, de wolkenvel den van de storing dreven en toe het uiterste zuiden van ons land binnen. Heden bevinden we ons weer onder invloed van het hogedruk gebied, zodat het overwegend blijft medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. OVERWEGEND ZONNIG. Overwegend zonnig en op de meeste plaatsen droog weer, zwakke tot matige noordooste lijke wind. Dezelfde middagtem- peraturen of iets lagere. DONDERDAG 24 MEI. ZON MAAN op onder op onder Mei. 24 4.36 20.42 20.50 4.19 25 4.35 20.44 21.44 5.01 26 4.34 20.45 22.29 5.50 27 4.33 20.46 23.06 6.46 t I I v.m. n.m. Breskens 1.31 1.56 Terneuzen 2.06 2.31 Hansweert 2.46 3.11 Walsoorden 2.56 3.21

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1