met melk meer mans Wat brengt de Radio? Eric de Noorman - De Koningin van de Eilanden Per Z. V. T. M. naar Neêrlands bloeiende tuin V De Zeeuws-Vlaamse vogelwereld m mtfOt» Eerste lustrumrallye van Kon. N. V. T. O Abdulgani spreekt met Foster Dulles over Nieuw-Guinea Dief door woonwagenbewoners aangehouden Kind onder zand bedolven feestelijke reis. Vogelbeschermingswacht- .werkgroep in oprichting Correcte kleding voor oudere dames GESTOLEN VULPENNEN TERECHT. $8 Voor de vijfde achtereenvolgende maal heeft de N. V. T.CX de Nederlandse vereniging van transportondernemingen, die bi] haar 75-jarig bestaan aan haar naam „Koninklijke" mag laten vooraf gaan een jubileumrallye voor toerwagens georganiseerd. Deze rallye waaraan 46 toerbussen uit alle delen van Nederland hebben deelgenomen, is een feestelijke tocht geworden naar een van de mooiste streken van ons land: Hilversum en het Gooi, met als waardig eindpunt Schiphol. VROEGE START. Om klokslag vijf uur startten twee bussen van de Z. V. T. M., de .Zilvermeeuw" met de chauf feurs C. Wissel en C. Smies en de „Adelaar" bestuurd door D, Caes- sens en J. de Meester, met ver der de technische inspecteur der Z. V. T. M., de heer A. Reedijk, en de inspecteur van het vervoer, de heer J. Pauwels, en genodigden van rijkswaterstaat, provinciale waterstaat, gemeentepolitie van Terneuzen, belastingambtenaren en koninklijke marechaussée. De straten van Terneuzen la gen verlaten in deze jonge mei morgen. Op de Schelde voer een schip: groot en eenzaam over het rustige water onder een parel grijze hemel, waarvan nog alles: goed en slecht weer kon worden verwacht. Maar toen een rode zonneschijf triomfantelijk in het oosten ver scheen konden de reizigers toch gerustgesteld zijn. COMFORT. Zo reden deze twee bussen door het stille Zeeuwsvlaamse land, langs groene akkers en het schetterend geel van bloeiend koolzaad, voorbij bloeiende fruit bomen als grote bruidsboeketten in tuinen en boomgaarden, in wiegende vaart naar Perkpolder. Deze bussen, zij zijn de som van technisch vernuft en een per fect gevoel voor comfort. Men zit hoog en gemakkelijk. De brede ramen geven naar alle kanten 'n onbelemmerd uitzicht. Van mo torlawaai is bijna geen sprake en de extra lange vering vangt de ongemakken van de weg royaal op. Na een vlotte overtocht, ging de reis door ons mooi Zuid-Beve land, waar de bloesempracht der fruitbomen een belofte zijn voor het onvolprezen Zeeuwse fruit, via het natuurschoon van de Bra bantse Westhoek, naar Ouden bosch vanwaaruit het eerste ge deelte van de oriënteringsnt, waarvan het eindpunt Hilversum was, een aanvang nam. Deze oriënteringsrit is geen wedstrijd. Men kan het beter een kamp noemen. Het is niet de be doeling van de Kon. N. T. V.O. dat de chauffeurs onderling een wedstrijd houden, maar de reizi gers die deze rit meemaken moet getoond worden wat de chauf feurs waard zijn en wat zij ver antwoord uit hun wagens weten te halen. Het was voor de genodigden die gasten waren van de directie, een genot te kijken naar wat daar in Hilversum aan toermate- riaal bij elkaar werd gebracht. En onze chauffeurs? Alle vier twee gouden banden op de mouw, wat zeggen wil, dat zij het hoog ste bewijs van erkenning voor vakkennis en rijvaardigheid, die de Z. V.T. M. geven kan, bezit ten. Hardinxveld, Arkel, Meerkerk en Lexmond tot bij de Utrechtse Vecht met Maarsen, Breukelen en Loenen. Zo komen wij in 't Gooi en na deren Hilversum. Een stad, rijk, trots, welvarend en mooi. Wij rijden het prachtige sport park binnen, waar reeds de vele deelnemende toerbussen zijn op gesteld. Hier is het waar de chauffeurs hun vaardigheidsproeven moeten afleggen. Vanaf het hoge terras van het restaurant kunnen wij alles goed volgen. Een duidelijke en rustige stem geeft door opge stelde luidsprekers een nauwkeu rig verslag over de prestaties en instructies. De organisatie is on berispelijk. Als om ongeveer twee uur ge start wordt voor de kaartleesrit, krijgen de chauffeurs de moeilijk ste opgave, maar de passagiers het triomfantelijke hoogtepunt van deze reis. Het Gooi is, vooral in deze mei maand, een sprookje. De prach tige bossen, de heuvels, de lande lijke wegen (maar toch uitste kend geschikt voor het verkeer de schitterende villa's en buiten verblijven met pijnlijk nauwkeu rig onderhouden parken. De streek van de „Hoge Vuursche", „Soestdijk" met het witte paleis van de koninklijke familie. Nederland is mooi. De natuur stalt daar al haar verlokkelijke schatten overvloedig uit. Het is beslist geen chauvinisme als men beweert dat Holland zeker in na tuurschoon kan meten met vele andere landen. re als een vriendelijke K. L. M.- employé namens de directie, allen welkom heet en cijfers en getal len noemt, die men voor onmoge lijk houdt. Die met trots wijst op het éne stukje muur dat op 5 mei 1945 nog recht stond en vervolgens laat zien wat in elf jaar is opgebouwd. Schiphol vóór de drooglegging van de Haarlemmermeer een ge vaarlijke plaats voor de schepen, nü een veilige haven voor de schepen in de lucht. Maar on danks het feit dat per jaar een miljoen bezoekers komen, ver loopt alles met een regelmaat en een nauwkeurigheid, die alleen mogelijk is door een tot het uiterst geperfectionneerde orga nisatie. Een discipline, die door iedereen begrepen wordt, omdat verwaarlozing daarvan in één slag de dood van velen kan bete kenen. De trotse „Brabena harmonie" vult plotseling de reusachtige hangar No. 6, waar de prijzen worden uitgereikt, met klanken van een vrolijke mars. Daarnaast zit een boerenkapel van het ge meentevervoerbedrijf van Am sterdam. Deze beide gezelschap pen wisselen elkaar af en de boe renkapel speelt gezellige lande lijke melodieën. De prijsuitreiking laat niet lang op zich wachten. Al hadden wij het liever anders gezien voor on- zo bekwame en behoedzame chauffeurs, geen enkele passa gier laat er een traantje om val len, dat geen prijs mee naar Zeeuws-Vlaanderen gaat. De reis was een sprookje en dat was de lof der reisgenoten voor direc tie en chauffeurs der Z. V. T. M. Natuurlijk zou het leuker ge weest zijn voor onze chauffeurs. Maar we weten toch wel, dat zij hun mannetje onder alle omstan digheden kunnen staan. Namens de passagiers wordt de directie van de Z. V. T. M. met veel hartelijkheid dank gebracht voor deze aangeboden pracht- tocht. Hopelijk tot volgend jaar! SCHIPHOL. Wij naderen Aalsmeer en even daarna zien wij in de verte de mechanische zilveren reuze vogels, die aanstalten maken om te dalenSchiphol komt na derbij. Als men daar binnenkomt kan men alleen maar trots zijn. Deze wereldvermaarde 'luchthaven is groots en imponerend. Men valt van de ene verbazing in de ande- De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Ruslan Ab- dulgani, heeft donderdag met zijn Amerikaanse collega Dulles een gesprek gehad over de aan spraken van Indonesië op Nieuw- Guinea. Minder dan drie uur tevoren had Soekarno bij een gezamen lijke zitting van het Amerikaan se Congres verklaard: „De terug gave van West-Irian betekent voor ons de vervolmaking van onze nationale politieke aspira ties". Abdulgani verklaarde na het gesprek, dat vijf kwartier duur de, dat hij „alles" met Dulles be sproken had. Op de vraag van verslaggevers of Indonesië dit jaar de kwestie- Nieuw-Guinea weer voor de al gemene vergadering van de Ver enigde Naties zal brengen, wei gerde hij te antwoorden. Een vooraanstaande functiona ris uit zijn gezelschap zei echter dat zulks „niet uitgesloten was". Abdulgani gaf toe dat hij met Dulles ook gesproken had over het uitbreiden van de Amerikaan se economische hulp aan Indone sië en over het embargo dat door het Westen gelegd is op de uit voer van rubber en andere stra tegisch belangrijke grondstoffen naar communistisch-China. Hij weigerde echter in bijzonderheden te treden. 1/1 - rj -f - -» J r* Publikotie Nederlands Zuivelboreau, s Grovenhage NEEM PER MAN DRIEKWART KAN 53 Dank zij de medewerking van een aantal woonwagenbewoners is de politie te Zaltbommel erin geslaagd de 33-jarige reclame schilder Th. D. uit Den Haag, die sedert de Kerstdagen een zwer vend bestaan leidt, te arresteren. De man bood in het woonwagen kamp te Zaltbommel een brom fiets aan. Hij werd niet ver trouwd en hem werd gezegd, dat de bewoners zich eerst wel eens met de politie in verbinding zou den stellen. De man ging er daarop vandoor, maar de woon wagenbewoners zetten de achter volging in met een oude auto, die echter nog zoveel snelheid kon opbrengen, dat de vluchte ling kon worden achterhaald. De man werd door de politie van verschillende gemeenten ge zocht. In Rotterdam stal hij in totaal acht brom- en twee ge wone fietsen. De bromfietsen deed hij, meestal in het Zuiden van het land, van de hand en van het opgebrachte geld leefde hij als een vorst in hotels. Met de fietsen had hij meer moeite. Hij ging naar een handelaar en zei een" bromfiets te willen kopen. Hij vroeg een bewijs, dat de man hem er een kon leveren en daar mee ging hij naar een opkoper. Hij vertelde dan dat hij zijn fiets wilde verkopen, omdat hij zich een brommer ging aanschaffen. Op die manier raakte hij dan de fiets wel kwijt. In Gouda even wel drong de bromfietshandelaar er zo op aan, dat hij een proef- ritje moest maken, dat hij de ver leiding niet kon weerstaan en er met de brommer vandoor ging. In Hoek van Holland verkocht hij het voertuig. Donderdagmiddag is de 9-jari- ge H. J. H. uit Duivendrecht op de Parallelweg bij de Nieuwe Gooise weg onder zand van een vrachtauto bedolven geraakt. Hij speelde in de berm met een paai vriendjes, juist op het ogenblik dat de wagen zand kwam storten. De bestuurder, die de kinderen niet had gezien, reed na het los sen weg. De andere jongens be gonnen te roepien naar drie voet gangers, die er in slaagden het jongetje onder het zand uit te graven. Nadat enige tijd kunst matige ademhaling was toege past, kwam het kind weer bij kennis, waarna het naar het zie kenhuis is overgebracht. -fc Zuid-Afrika is een van de wei nige landen In de wereld waar onder blanken geen vrouwenover schot is. Integendeel, het aantal mannen is er iets groter dan het aantal vrouwen. Het aantal blan ken dat ouder is dan 100 jaar, be draagt thans 38. Hiervan zijn 21 vrouwen en 1? mannen. VEILIGHEID. Alles tezamen diensten leggen de lijn- van de Z. V. T. M. per maand toch een tweehonderddui zend kilometer af. Van ongeluk ken met de Z. V. T. M.-bussen hoort men niet en bij de verzeke ringsmaatschappijen staat de deze onderneming, met het minst aantal ongelukken in Nederland, maar wat goed aangeschreven. Toen de documenten waren uit gereikt en het startmoment was aangebroken, zat de spanning er ook meteen bij de reizigers volop in. Niet alleen de chauffeurs doen aan deze rallye mee, ook de gasten kijken uit naar bepaalde gebouwen of straten op een zes tal foto's aangegeven. Wanneer men iets dergelijks met heeft meegemaakt, kan men niet be grijpen hoe spannend het is, be paalde opschriften op te sporen. Want zo moet men zijn weg naar Hilversum zoeken. Hierdoor komt men op wegen, die niet druk bereden worden, maar waar heel vaak het meest van de na tuur te genieten valt. Zo ging dan onze tocht langs groene akkers, glanzende weiden, waarin huppelende lammeren en veulens omringd door de moe- derdieren terwijl de lentewind stoeide met bomen en struiken, naar de Moerdijkbrug, over het Höllandsch Diep, waar een blau we hemel met witte wolken zich spiegelde in het brede water en waar schepen met een witte schuimsjior voorbijvoeren. Eenmaal aan de andere kant gekomen ligt daar het Hollandse landschap op deze mooie lente- ^En zo is deze vijfde rallye een feest geworden, een onvergete lijk feest. Het land is daar zo intiem en zo rustig. Wij, die de wijde Zeeuwse polders gewend zijn vinden het allemaal 'n beet je miniatuur. Het land ligt laag. In de weiden bloeien de gele paardebloemen, het groen is er met goud gespikkeld. Er zijn ont zettend veel slootjes met rijen wilgenbomen. Bij de Loosdrechtse plassen gaat je hart sneller kloppen. Het verre wijde water, waar de wind mee speelt en waaruit miljoenen Iichtdiamantjes oplichten. Hierna rijden we door de grote steden vol ronkende bedrijvig heid Wij komen langs Gorcum, Tijdens het afgelopen „ijstijd- perk" is gebleken dat de gehele Zeeuws-Vlaamse bevolking mee leefde met het wel en wee der in nood zijnde vogelwereld. Dit was zser verheugend en een verras send feit. Door de in geheel Zeeuws- Vlaanderen woonachtige leden van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels en van de Vogelwerkgroep, tezamen met vele niet georganiseerde vo gelliefhebbers wordt daarom ge tracht te komen tot oprichting van 'n Vogelbeschermingswachtj werkgroep voor geheel Zeeuws- Vlaanderen. Het doel van deze vereniging is om te bevorderen dat de huidige vogelstand in Zeeuws-Vlaanderen voor het nageslacht behouden blijft en dat deze vogelstand zo mogelijk verbeterd wordt. in a ue afgelopen winter is het zeer noodzakelijk gebleken dat dit met kracht ter hand moet wor den genomen, in verband met de sterk verminderde vogelstand. Deze vereniging zal trachten haar doei te bereiken langs wet tige weg en wel door: MODE-RUBRIEK. b. c. toe te zien en controle uit te oefenen op de handhaving van de wettelijke bepalingen zoals deze zijn vastgelegd in de Vo gel wet en de Jachtwet; het maken van propaganda in de ruimste zin des woords, ter verbreiding van de vogelbe schermingsgedachte bemoeiingen bij Overheid, cor poraties en particulieren tot 't verwerven van steun bi] haar streven. Momenteel wordt getracht een voorlopige inventarisatie van broedvogels te krijgen, opdat do cumentatie materiaal voorhanden is. Tevens wordt medegewerkt aan de Vogelphaenologie. Reeds is medewerking verleend tot het inventariseren van het aantal broedgevallen van de blau we reiger in geheel Zeeuws- Vlaanderen, welke vogel steeds minder in 't onvolprezen Zeeuws- Vlaamse landschap voorkomt. Zij, die dit streven willen steu nen kunnen zich wenden tot het verkrijgen van inlichtingen aan het administratie-adres: Helsinki- straat 2 te Oostburg. Alle inlichtingen en gegevens omtrent de gehele vogelwereld van geheel Zeeuws-Vlaanderen worden daar gaarne ontvangen. Aan alle inwoners van Zeeuws- Vlaanderen en aan alle vakantie gangers die daar hun vrije tijd komen doorbrengenBescherm de vogels, haal geen nesten uit, wijs Uw kinderen op het mooie van de natuur. Laat hen geen nestjes uithalen! Dezer dagen hield de Rotter damse recherche een auto aan, waarin 372 vulpennen werden gevonden met een inkoopwaarde van ƒ7100. De pennen bleken van diefstal afkomstig. De be stuurder van de auto, de 48-jarige koopman A. S., werd meegeno men en hij bekende, dat de in braak was gepleegd door de 38- jarige bediende grote vaart J. J- L., die op het ogenblik een ge vangenisstraf te Groningen uit zit. De koopman had de pennen voor 600 gekocht. Wanneer wij op het terrein van de kleding voor oudere dames komen begeven we ons misschien enigszins op glad ijs. Wan wa zZou'dere dames? De één voelt zich nog zeker niet zo oud, dat zij tot die groep gerekend wil worden en een ander, die nog met zo 0U^s^K?d°!S' „Men is so oud, als men zich snoeit"! en daar zit inderdaad veel waars in. Zo is het ook met de moet zich kleden naar de leeftijd waarop men zich voelt en natuur liik aangepast cisn de heersende normen. p.**#- Dit houdt in, dat dames op gevorderde Jfe"ij^epVen \Vgaan zwart of althans in donkere kleuren gekleed behoeven te gaan. Vooral in de lente en de zomer kan men zich best een japon in vro lijke kleuren permitteren, doch steeds behoren ook hierbij de men in het oog gehouden te worden. Zelfs een geklede japon be hoeft nog niet somber te zijn. Hier kan men kiezen uit kleuren als licht bruin eriis, groen, blauw en lila. t Trouwens de modemagazijnen bieden wat dat betreft tekust e te keur Kijkt u maar eens naar het aardige mantelcostuumpje op onze illustratie, dat van deze dame toch zeker geen ..echte oude dame maakt. Toch is het uiterst keung en correct. Het is verbaar digd van grain-de-poudre kamgaren en voorzien van een satijnen kraagje, waardoor het voor alle dames op leeftijd geschikt bijpassende hoed en tas heeft men een werkelijk keurig en cha mant geheel waarin iedereen overal kan- verschijnen. Het is echter bij de keuze van kleding van het grootste belag, dat men deze aanpast aan de persoon, die haar dragen mo iedereen staat nu eenmaal niet alles. yerboden ZONDAG 20 MEI. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Gewijde muziek; 10.00 Geref. kerkdienst; 11.30 Pinksterliederen; 11.45 Pinkster concert; 12.15 Gram.; 12.20 Cau serie; 12.40 Lichte muziek; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.10 Dansclub; 13.40 Boekbespreking; 13.55 Gram.; 14.00 Brabants ork.; 14.20 Gram.; 14.30 Pianorecital; 14.55 Brabants halfuur; 15.25 Viool en piano; 15.55 Gram.; 16.05 Lichte muziek; 16.30 Vespers; 17.00 Kerkdienst; 18.00 De Kerk aan het werk; 18.15 Filmrubriek; 18.30 Overpeinzingen van een dorpsdominee; 18.40 Kerklied; 18.45 Even napraten op de stu deerkamer van Ds. P. J. de Gee- ter; 19.00 Boekbespreking; 19.10 Samenzang; 19.30 Het evangelie in een draaikolk; 19.45 Nieuws; 20.00 Causerie; 20.30 Gram.; 20.40 Pianospel en gram.; 21.05 Hoor spel; 22.10 Orkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Viool en cello; 8.40 Voordr.; 9.15 Voor de kinderen; 9.45 Lichte muziek; 10.15 Klankbeeld; H OO Pinksterklanken; 12.00 Militair orkest; 12.30 Sportspiegel; 12.35 Even afrekenen, beren; 12.45 Or gelspel; 13.00 Nieuws; 13.05 Med. of gram.; 13.10 Voor de strijd krachten; 14.00 Boekbespreking; 14.20 Orkest en groot koor; 15.10 Discussie; 15.40 Amus. muz.; 15.55 Dansmuziek; 16.30 Sportrevue; 17.00 Gram.; 17.35 Voordracht; 17.50 Nieuws; 18.05 Lichte muz.; 18.30 Korte kerkdienst; 19.00 Kerkdienst voor de jeugd; 19 30 Voorwerk voor de komende ker- kedagen; 20.00 Nieuws; 20.05 Ge- var. muziek; 20.45 Voordracht; 20.55 Gram.; 21.35 Hersengym.; 22.00 Lichte muziek; 22.20 Jour naal; 22.30 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Act.; 23.25 Lichte muziek. BRUSSEL (VI..): 12.00 Amus. muziek; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Traviata, ope ra; 16.00 Sport; 16.45 Mozart- feestweek; 17.20 Gram.; 17.30 Sport; 17.35 Gram.; 17.45 Sport; 18.05 Volkszang; 18.20 Gram.; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.45 Gram.; 20.00 Gevar. progr.; 21.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 2215 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. jeskoor; 18.20 Sport; 19.00 Nws; 19.10 Orgelconcert; 19.30 Cause rie; 19.45 Gr.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Zendingsgetuigenis; 21.30 Gram.; 21.45 Lichte muz.; 22.15 Kamerkoor en orgel; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.40 Evangelisatie uitzending. MEI. MAANDAG 21 HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Vroegdienst; 9.30 Nieuws; 9.45 Gram.; 9.55 Plech tige Hoogmis; 11.30 Gram.; 11.40 Orkest; 12.15 Negro-spirituals; 12.35 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.05 Lichte muziek; 13.30 Gram.; 14.00 75-jarig bestaan van de Unie van Baptisten Gemeenten in Neder land; 15.00 Gram.; 15.45 Gedeel telijke uitzending van de Toog- dag van de Vrije Evangelische Jeugd-organisatie; 16.30 Vocaal kwartet; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Pinksterdienst; 17.35 Gram.; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Meis- HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Klankbeeld; 9.20 Klassieke muziek; 9.45 Geestelijk leven; 10.00 Causerie; 10.15 Kerk dienst; 11.30 Carillonspel en Rot terdam Ahoy; 12.00 Orkest en instr. kwintet; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.35 Reportage; 13.50 Fiano; 14.30 Jubileum bijeenkomst; 17.00 Sportjournaal; 17.30 Voor de kinderen; 17.50 Nieuws; 18.05 Strijkens.; 18.30 Pinksterfeest van de A.J.C.; 18.50 Zang; 19.15 Toespraak; 19.35 Strijkkwartet; 20.00 Nws.; 20.05 Voorjaar in Wenen, zangspel; 21.35 Koor en orkest; 22.15 Hoor spel; 22.45 Dansmuz.; 23.15 Nws.; 23.30 Gram. BRUSSEL (VI.): 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Symf. orkest; 15.15 Gram.; 15.30 Symf. orkest; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.10 Lichte muziek; 17.45 Kin derkoor; 18.00 Gram.; 19.00 Nws; 19.40 Filmmuz.; 20.00 Voor de vrouw; 21.00 Kunstkaleidoscoop; 21.15 Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram DINSDAG 22 MEI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.35 Waterstan den; 9.40 Lichtbaken; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.0# Voor de vrouw; 11.30 Studenten orkest; 11.50 Als de ziele luistert: 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 In- strum. octet; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Amus. muz.; 13.50 Gevar. progr.; 15.00 Orkest; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Zie- kenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Koersen; 17.45 Regeringsuitz.. 18.00 Causerie; 18.15 Gram.; 18.20 Sport; 18.30 Orkest; 19.00 Nws; 19.10 Gram.; 19.15 Uit het boek der boeken; 19.30 Gram.; 20.20 Act; 20.35 De gewone man; 20.40 De klucht van de brave moorde naar; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. 10. Eric aarzelt even vóór hij het meisje antwoordt dat hij en z'n mensen er da voor keur aan geven in hun kamp te blijven. Doch nu legt zij Eric uit, dat hij hiervoor dan toch de toestem ming van haar vader, de koning, moet heb ben. Zij blijft aandrin gen haar uitnodiging aan te nemen en de Noorman begrijpt, dat er niet veel anders op zit dan toe te stem men. „Goed dan," zegt hij. „Ik zal de heer van Harrag toestemming te mogen blijven. Ik ga met U mee en mijn hoofdmannen zullen ons vergezellen." vragen hier Hiertegen maakt het meisje geen bezwaar. Ongemerkt weet Eric Winonah en Axe nog snel toe te fluisteren: „Bljjf op uw hoede. Ik vertrouw het niet helemaal. Misschien ver gis ik mij, des te beter. Maar als wij na vijf dagen niet terug zijn, ga dan op onderzoek uit, want dan is er iets misgelopen." Als Winonah haar echtgenoot met Erwin, Halfra en Svein, om ringd door de vreemde krijgers, in het woud ziet verdwijnen, maakt rich een gevoel van beklemming van haar meester. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram. 9.00 Gym.; 9.10 Voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Amus. muz.; 11.30 So praan en piano; 11.50 Gr.; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.35 Twee pianos, 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 13.55 Beursberichten14.00 Causerie; 14.20 Gram.; 15.00 Voor de vrouw, 15.30 Pianovoordracht; 16.00 Gr.; 16.30 Voor de jeugd; 17.20 De die renwereld en wij; 17.30 Jazzmu ziek; 17.55 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.15 Pianospel; 18.30 Fototips; 18.40 Gram.; 18.55 Paris vous parle; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Amateurprogramma; 19.45 Filmpraatje; 20.00 Nieuws; 20.05 Orkest; 20.35 Cabaret; 21.20 Fan fare-orkest; 21.50 De Antwoord man; 22.05 Zang; 22.20 Journaal; 22.30 Viool en piano; 22.55 Ik ge loof, dat23.00 Nieuws; 23.15 New York calling; 23.20 Act. of Gram.; 23.20 Gram. BRUSSEL (VI.): 11.45 Gram.; 12.15 Pianospel; 12.30 Weerbe richt; 12.34 Pianospel; 12.50 Gr.; 12.55 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Elek trisch orgel; 16.30 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.45 Alt viool en piano; 17.45 Boekbespr.; 18.00 Voor de jeugd; 18.30 Voor de soldaten: 19.00 Nieuws; 19.40 terview; 20.30 Zangrecital; 21.00 Gram.; 19.50 Causerie; 20.00 Int. Orkest; 22.00 Nieuws; 22.15 Fluit en piano; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 6