Kies uit de 3 beste shagsoorten in 3 smaken Uit de Provincie V. V. D. Voor de Zondag PULLMAN P. WIELAND&Zn Drie straaljagers neergestort ZOND/.GDIENST ARTSEN Nieuwe veerhaven voor Breskens Prof. Mr. P. J. OUD De Franse „Lekkenzaak". Een Pullman schoen kent geen jaargetijden1 Italiaans! wegens gebrek aan brandstof PILOTEN ALLEN BEHOUDEN. Drie straaljagers van de Koninklijke Nederlandse Luchtmacht zijn gister och tend omstreeks half twaalf boven het oosten des lands verongelukt- De bestuurders van de drie toestellen kon den zich allen met behulp van de schietstoel redden. Britten veroordeeld wegens illegale uitvoer Brandstofgebrek. TERNEUZEN. De overtocht zal in 17 minuten kunnen worden uitgevoerd Eerste groep Sowjet-militairen verlaat Oost-Duitsland. spreekt ZATERDAG 26 MEI te OOSTBURG in het Ledel-Theater. Aanvang 3 uur. AXEL. HOEDEKENSKERKE. Congre commissie trekt besluit in. Alle goede dingen bestaan uit drieën. Geen wonder dat 'b,sshac lil steeds meer rokers over stappen op 1 van de 3 sma ken IBIS uit de bekende rood-wit-blauwe dozen. Cellofaan- verpakking garandeert constante kwaliteit B. P. R. M. S. wendt zich tot internationale Rode Kruis De kritiek op Stalin. IBISEXP0RT En het werd David zeer bangmaar hij sterkte zich in de -Here, zijn God. 1 Sam. 30 6. r.fffcïMiifó1 Zelden heeft een begenadigd Kansenkind zoveel lotswisseling ondergaan als deze David, die we hier in grote ontroering aantref fen. Van achter de kudde geroe pen tot de heilige koningszalving, was hij weldra de held, die zijns valks uitredder werd. Maar spoe dig daarop werd hij als de groot ste misdadiger nagejaagd en mnest hij met 't roofgedierte de spelonken delen als een woning. Hier te Ziklag, na jaren van lijden, die hem wel raadselachtig en duister moeten geweest zijn, vinden wij hem in de grootste nood. Zijn volk een banneling ge- voorden, zijn vijand hem besto kende, zijn vrienden gereed hem te stenigen. Wat was er nu van Gods be lofte. van Zijn trouw, van zijn heilige zalving tot de troon? Donkerder was het nooit ge weest. Donkerder zou 't ook voor ons niet kunnen worden op aarde. Maar David vergat Gods beloften niet. Hij twijfelde niet aan Gods trouw, en hij werd ge sterkt in de geest, bemoedigd in het hart, vertroost in de ziel. En het keerpunt van zijn leven stond voor de deur. Heffen wij als David onze ogen op naar de aergen, van waar onze hulp komt, als het bang is in het leven en als alles ons ontzinkt. Zoeken wij het dan niet bij mensen, maar bij de Bron der krachten. Niemand of niets kan tegen ons zijn als God voor ons is. Al viel oppermachtig Een vijand mij aan, Met God ben ik machtig, Met God bljjf ik staan. (Uit: „Nieuw Bijbels Dagboekje.") RONDWEG BIJ NIEUW- EN ST. JOOSLAND IN GEBRUIK GESTELD. Nog net voor Pinksteren heeft de waarnemend Commissaris der Koningin in Zeeland, de heer C. Philipse, officieel de rondweg bij Nieuw- en St. Joosland in ge bruik gesteld. Toenemende ver keersintensiteit schiep in de be bouwde kom van dit dorp een uiterst gevaarlijke situatie door Heren loafer voor elk jaargetijde. Italiaans model. Elastieken bandslui ting over de wreef. In diverse kleuren en leder. Moderne slanke leest. de schoen waar uw voet zich in thuis voeft* Noordstraat 42 Dij kstraat 65 TERNEUZEN i p Tier straaljagers van het type „Thunderstreak F 84 F van de vBegbasis Volkel waren bezig met een oefenvlucht lboven Oost- Nederland en West-Duitsland, teen zij door nog niet bekende oorzaak moeilijkheden kregen wegens gebrek aan brandstof. Zij zetten koers naar de vliegbasis, doch drie van de toestellen kon den de basis niet meer halen. Al leen de leider van de formatiet, laitenant-vlieger J. Cosijn, wist rijn „Thunderstreak" nog net op bet nippertje op Volkel veilig aan (te grond te zetten. De drie an dere toestellen moesten door de bestuurders, luitenant vlieger Comaat, vaandrig Van Linde, t eo sergeant Van Heel, worden verlaten. Een toestel kwam neer in een weiland te Wijnbergen, in de gemeente Bergh. Het raakte de grond op een meter of dertig van een paar boerderijen. Het toestel spatte uiteen toen het de grond raakte. De piloot kwam neer in de gemeente Doetinchem, waar hij zich bij de politie heeft gemeld. Het tweede toestel stortte neer in de buurtschap Mark- velde van de gemeente Diepen- Drie Britse zakenlieden zijn vrijdag in Londen veroordeeld tot gevangenisstraffen wegens on wettige uitvoer van strategisch belangrijke metalen naar com munistische landen. De 35-jarige Henry Owen kreeg vier jaar, de 62-jarige Patrick SethSmith drie jaar en de 50- Jarige Leslie Hamson twee jaar gevangenisstraf. De mannen kun nen in hoger beroep gaan. Het proces heeft vijf maanden geduurd. De drie beklaagden ont kenden. Volgens de aanklacht wa- nen door toedoen van de beklaag den staal, koper en lood ter waar de van tien miljoen gulden via West-Duitsland in Tsjecho-Slo- wakije, Polen, Roemenië en de Sowjet-Unie terug gekomen. MOTORRIJDER VERONGELUKT De 34-jarige motorrijder H. Spies jr. te Rhenen, bedrijfsleider vian de kalkzandsteenfabriek te Rhenen, is donderdagavond do delijk verongelukt op de Utrecht se straatweg onder Rhenen. Een bestelauto verleende geen voor rang, Spies trachtte nog te ont wijken, slipte en werd zwaar ge wond naar een Arnhems zieken- iiuis vervoerd. Na aankomst is hij overleden. Het slachtoffer was ongehuwd. heim. Het toestel raakte bij de weg van Hengeveld naar Neede een boom en boorde zich in de grond. De piloot kwam terecht in Haaksbergen, op enkele ki lometers afstand. Het derde toestel is neerge stort in het Westduitse grens gebied. Het kwam neer in Hau, bij Kranenburg, niet ver van de Nederlandse grens. Het toe stel kwam in het vrije veld te recht, zodat er geen schade werd aangericht. De piloot van dit toestel is in GroeSbeek neer gekomen. Naar de luchtvaartvoorlich tingsdienst mededeelt is de uit eindelijke oorzaak van het onge luk inderdaad brandstofgebrek geweest. Maar dit gebrek moet op zijn beurt aan een meer pri maire oorzaak worden toege schreven. Deze schijnt te hebben gelegen in navigatorische moei lijkheden, die zowel betrekking kunnen hebben op de vliegtuigen zelf als op de grondorganisatie. Bekend is in ieder geval, dat op grote hoogte 25.000 voet zeer sterke westelijke winden stonden. Hangende het onderzoek, aldus de voorlichtingsdienst, valt over de uiteindelijke oorzaak geen de finitieve uitspraak te geven. de scherpe onoverzichtelijke bocht. Talrijke ernstige verkeers ongevallen gebeurden hierdoor. In 1953 maakte Rijkswater staat een plan tot verbetering van deze gevaarlijke situatie, doch de watersnood stagneerde de uitvoering. Midden 1955 werd met het werk begonnen, dat nu definitief gereed is gekomen. De kosten bedragen totaal 645.000. De constructie der wegverhar ding is in Zeeland nog niet eer der toegepast. Zij bestaat uit een fundering van schrale beton, waarop een tussenlaag van met zand ingewassen gebroken grint. Hierop kwam een slijtlaag van met asfalt bitumen gepenetreer de gebroken grint. Na definitief inrijden der weg volgt dan de deklaag van asfaltbeton. De hoofdingenieur-directeur der Rijkswaterstaat, directie Zee land, ir. J. H. van den Burgt, sprak een kort begroetingswoord tot de vele autoriteiten. De weg bij Nieuw- en St. Joosland is steeds voor Rijkswaterstaat een moeilijk probleem geweest, daar de doorgang door het dorp veel zorgen baarde, aldus spreker. Het gereedgekomen weggedeel te zal echter veel bijdragen tot hogere verkeersveiligheid. Straks zal dit weggedeelte aansluiten op de geprojecteerde rechtstreek se verbinding naar Vlissingen, dus buiten Middelburg om. Ver dere wegverbeteringen zijn in studie, o.a. het rechttrekken van de drie bochten tussen Arnemui- den en de Sloedam door ter hoogte van Arnemuiden een rechtstreekse verbinding naar de Sloedam te maken. De waarnemend Commissaris der Koningin, de heer Philipse, uitte de dankbaarheid van gede puteerde staten en van alle weg gebruikers voor deze belangrijke verbetering. Een grotere ver keersveiligheid is nu gewaar borgd. De bewoners van Nieuw en St. Joosland worden boven dien eveneens door deze rond weg beschermd. Bijzondere aan dacht vroeg hij voor de beplan ting der (Zeeuwse wegen. ftej.-officiële ingebruikstelling geschiedde door het losknopen van een lint in de officiële kleu ren, waarna de genodigden en autoriteiten met hun vervoers middel als eersten deze nieuwe weg in gebruik namen. Openbare vergadering A.R. Statencentrale Hulst. Woensdagavond spraken voor genoemde centrale de heren mr. A. B. Roosjen en drs. C. P. Ha- zenbosch, leden der Tweede Ka mer. Na schriftlezing, gebed en ope ningswoord van de voorzitter, de heer F. de Koeijer te Zaamslag, werden de talrijke aanwezigen welkom geheten. Drs. Hazenbosch sprak over „Vooruitstrevend". Spreker zette uiteen dat wij met het oog op de toekomst van ons volk bereid moeten zijn een groter deel van ons nationaal inkomen te beste den aan investeringen; er moet naar gestreefd worden de vrije burger te doen genieten van de vruchten van zijn arbeid. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van de artsen te Terneu- zen worden waargenomen door dokter P. J. Nijsten, Tel. 2324. Apotheek geopendHamann, Noordstraat 69. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft thans, naar wij vernemen, de aanleg van een nieuwe veerhaven te Breskens goedgekeurd. Deze haven komt ten westen van Breskens, wordt vijfhonderd meter lang, krijgt twee Zgn. .fuiken" waar de veer boten aanleggen en er is reke ning gehouden met de mogelijk heid te zijner tijd vier „fuiken" te hebben. Wanneer de nieuwe haven gereed is zal het voor de veer boten mogelijk zijn de veer dienst in zeventien minuten uit te voeren. Er zal dan voor Bres kens niet meer, zoals thans, om een zich daar bevindende on diepte behoeven te worden heengevaren. Er zal een goede verkeersre geling bij de oprit worden ont worpen. Het verkeer zal niet meer door Breskens worden geleid maar gebruik maken van een nieuw weggedeelte dat om Breskens heen gaat en dat de verbinding zal vormen van de nieuwe veerhaven naar de weg BreskensSluis. De aanbesteding voor de aan leg van de nieuwe veerhaven ^ai 13 juni worden gehouden. Het is de bedoeling dat het werk nog dit jaar grotendeels klaar komt, In 1957 zal de haven in gebruik worden genomen. De eerste groep Sowjet-militai ren is donderdag uit Oost-Duits land naar de Sowjet-Unie terug gekeerd, aldus meldt het Oost- Duitse persbureau A.D.N. In totaal zullen, zoals bekend, ingevolge de inkrimping van de Sowjet-strijdkrachten, dertigdui zend Sowjet-militairen uit Oost- Duitsland worden teruggetrok ken. Krachtig steun moet worden geboden aan weduwen en wezen, die nog veelal in kommervolle omstandigheden leven. Op so ciaal economisch gebied streeft de A.R. partij naar hernieuwing van de onderneming om van haar een levende gemeenschap te maken. Wij wensen geen loonpolitiek, waarvan verhoging van prijzen het gevolg is en waardoor de vergeten groepen andermaal worden vergeten. Wij streven te komen tot be zitsvorming ook voor de werk nemer, waardoor de maatschap pelijke tegenstellingen worden verzacht. Vooruitstrevend op een wijze die een Christelijk nationaal ka rakter draagt. Wij houden ons in de Christe lijke samenleving aan de normen ons door God in Zijn Woord ge openbaard; ook tegenover de be woners van Nieuw-Guinea heb ben wij een taak om deze tot ont wikkeling te brengen opdat ook de Papoea's zullen kunnen wor den opgenomen evenals Suri name en de Ned. Antillen binnen het verband van het Verenigd Koninkrijk. Mr. Roosjen sprak hierna over Christelijk Nationaal. Met het verlies van Ned.-Indië heeft Nederland een belangrijke plaats in de wereld ingeboet. De A.R. partij zag in deze over dracht een prijsgeven van de zedelijke roeping, die Nederland ten opzichte van haar had. Thans klaagt men over rechtschending in Indonesië. „Onze partij heeft gewaar schuwd en waarschuwt opnieuw bij het streven van overdracht van Nieuw-Guinea; wij wensen onze rechten op Nieuw-Guinea onbeperkt te handhaven. De deelname van onze mannen aan het kabinet is van A tot Z (van Algera tot Zijlstra) juist geweest. Wij moeten trouw blijven aan het beginsel en ook op politiek terrein leven uit de bronnen van de Reformatorische beginselen. Laat daarom allen, die de hoofdwaarheden van deze beginselen zijn toegedaan schou der aan schouder staan en onder beding van Gods genade doen wat onze hand vindt om te doen bij de komende verkiezingen. De strijd in 1956 is een beginsel strijd. Trouw moeten wij blijven aan het beginsel en buigen voor de autoriteit van Gods Woord en dan zullen wij ook vanuit deze houding onze roeping en verant woordelijkheid verstaan voor heel ons volk. Ook bij de opvoeding onzer kin deren zulen wij moeten werken voor een vrije Christelijke school." Na deze redevoeringen bracht de voorzitter een woord van dank uit voor hetgeen beide sprekers naar voren hadden ge bracht en werd gelegenheid ge geven tot het stellen van vragen, waarvan ruim gebruik werd ge maakt. Na beantwoording der gestelde vragen en opwekking te stem men op de A.R.-partij, werd deze vergadering met dankgebed ge sloten. Filmvoorstelling Ytong- bouwmatetrial en Door de N.V. De Hoop werd gisteren in de benedenzaal van Hotel „Rotterdam" voor genodig den een kleurenfilm vertoond over Ytong-produkten, waarvan genoemde N.V. alleenimportrice voor Nederland is. Namens de directie heette de heer M. Fraanje de aanwezigen van harte welkom en verheugde zich er over dat velen uit de bouw- en aannemerswereld ge volg hadden gegeven aan de uit nodiging de filmvoorstelling bij te wonen. Nadat vooraf enkele filmpjes waren vertoond en een consump tie was genuttigd werd aange vangen met de film over de fa- brikage en de vele toepassingen in de bouwtechniek van de Ytong- produkten. De film liet het ontstaan zien van genoemde produkten, vanaf het ogenblik dat de grondstoffen in de fabriek werden aangevoerd tot het moment dat het verkregen produkt zijn bestemming had ge vonden. De bakermat van het Ytong- produkt ligt in Zweden, waar dit zeer lichte materiaal reeds veel toepassing vindt. Het is zeer ge makkelijk te vervoeren en te han teren, waardoor het veel tijdsbe sparing bij het bouwen geeft. Dit materiaal, dat op grond yan laboratorium-resultaten zowel voor skeletvulling, binnenmuren, gevelmuren enz., uiteraard reke ning houdend met de eisen en voorschriften welke hiervoor wor den gesteld, kan worden gebruikt, vindt meer en meer ingang. Het is gebleken dat b.v. met een separatiewand van dit mate riaal een zeer behoorlijke geluids isolatie kan worden verkregen, terwijl met proeven is aangetoond dat de brandwerendheid zodanig is dat aan de eisen hiervoor ge steld wordt voldaan. Mede door dp goede resultaten in Zweden bereikt, gaat de ont wikkeling steeds verder en vindt toepassing van de Ytong-produk ten reeds in vele andere landen plaats. Met volle aandacht hebben de deskundige bezoekers deze mooie technische film gevolgd en het is te verwachten, dat ook in Neder land de architecten en aanne mers bij het ontwerpen en uitvoe ren van bouwwerken meer en meer gebruik zullen maken van dit nieuw bouwmateriaal, dat zo vele voordelen biedt. Aan het slot van de voorstel ling dankte de heer Fraanje de bezoekers voor hun betoonde be langstelling en sprak daarbij het vertrouwen uit, dat, gezien de uitzonderlijke kwaliteiten'van de Ytong-produkten, deze weldra ook in Nederland algemene toepas sing zullen vinden. Huldiging van Herman an Aaf Bouber. Na de derde en laatste voorstel ling in het Concertgebouw door „De toneelvereniging" van Her man Boubers „Zeemansvrouwen" voor de leden van het Spaar fonds, zijn de auteur en zijn echt genote door het bestuur van het Spaarfonds gehuldigd wegens het feit dat het echtpaar Bouber 50 jaren op de planken staat. Aaf Bouber is momenteel vast verbonden aan „De Toneelvereni ging", Herman Bouber treedt als gast in het door hem geschreven stuk op, zodat zij beiden dit jubi leum kunnen vieren. Bij het horen van deze twee na men zullen vooral de ouaere, wellicht met een beetje weemoed terugdenken aan „De Jantjes" en „Bleke Bet", twee werken van Herman Bouber, die in het begin der dertiger jaren werden ver filmd. Een halve eeuw op het to neel is warempel geen kleinig heid en nog zijn beide rasarties ten vol vitaliteit. Beiden zijn zij de vertolkers van het Amster damse volksleven, de mensen die ook door Louis Davids in zijn liedjes zo markant werden gete kend. Hun stukken gaven dit leven van de geslagenen in de maatschappij fel in hun harts tocht, maar eerlijk en spontaan. Doordat Herman en Aaf Bouber dit leven zo goed kennen en het als geen ander wisten uit te beel den, en bovenal toonden dat een gezond gevoel voor humor deze mensen het vertrouwen in het leven doet behouden, zijn zij ge durende een halve eeuw zulke graag geziene gasten geweest. De tweede voorzitter en de pen ningmeester van het Spaarfonds feliciteerden het jubilerende echtpaar en wenste haar, onder het aanbieden van bloemen voor mevr. Bouber en een verrassing voor de heer Bouber, nog vele jaren van activiteit op het toneel toe. Jaarvergadering Harmonie „Concordia". In café „De la Station" kwam de harmonie „Concordia" bijeen voor haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van de heer A. Audenaerde. Het jaarverslag van de secre taris vermelde enige vooruitgang in de muzikale prestaties der har monie. Met voldoening consta teerde het verslag verder het prachtig slagen van de grote ver loting, waardoor het mogelijk was, enige instrumenten aan te schaffen. Het financieel verslag gaf een evenwicht te zien tussen inkom sten en uitgaven. Dit resultaat kon echter slechts bereikt wor den, door het bezuinigen op de noodzakelijke uitgaven. Getracht zal daarom worden de inkomsten op te voeren, daar voor het goed functioneren der vereniging drin gend nieuw materiaal nodig is. Besloten werd om twee aande len uit te loten. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende heren C. Jan sen, J. v. d. Bergen en J. Wyna herkozen, terwijl door uitbreiding van het bestuur gekozen werden de heren A. J. Schieman en J. Herwegh. Valkenburg (Z.-H.) ontvangt zijn nieuwe burgemeester per helicopter. Gistermiddag heeft de gemeen te Valkenburg (Z.-H.) zijn nieu we burgemeester op bijzondere wijze ontvangen. Vrijdagmiddag daalde alhier een helicopter, waarin de oud-gemeen te-secretaris, de heer M. A. van der Have, met zijn gezin plaats namen om naar zijn nieuwe woonplaats Valkenburg (Z.-H.) te vliegen, waar de helicopter in het hart der gemeente op een speelweide werd neergezet. Nadat de heer Van der Have de bemanning van het vliegtuig dank had gebracht voor deze voortreffelijke service, werd de nieuwe burgemeester en zijn fa milie door de bevolking op en thousiaste wijze verwelkomd. De commissie van buitenland se zaken van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden is vrij dag teruggekomen van een don derdag genomen besluit om Ame rikaanse hulp te verbieden voor landen die verscheping van goe deren vallend onder het Ameri kaanse embargo naar communis tische landen toestaan. Verscheidene Westelijke lan den, w.o. Engeland, hebben een soepeler embargo op de handel met communistische landen dan de Ver. Staten. De commissie heeft vrijdag voorts de stemming over de vraag of het nieuwe program voor hulp aan het buitenland, ten bedrage van 4900 miljoen dollar, met duizend miljoen dol lar beknot moet worden, uitge steld tot dinsdag. COOP. VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH VLAANDEREN TERNEUZEN. Veiling van 18 mei. Per 100 stuks in guldens: Sla 5.10—8. Per stuk in centen: Bloemkool A 108, B 45—89, C 26-45, D 18. Per bos in centen: Selderij 11; Peen I 70—74, II 56; Radijs 4VZ— 6; Peterselie 23 Per kg in centen: Asperges 100—175; Prei 65; Rabarber 5 14; Spinazie 8Yn—16; Witlof 49— 66. Glasaardbeien per doosje 81 ct. m De militaire aanklager heeft donderdag de krijgsraad die in Parijs de zaak van de uitgelekte Franse defensiegeheimen behan delt, verzocht twee van de be klaagden, n.L Roger Labrusse en Jean Turpin, schuldig te verkla ren aan het onthullen van mili taire geheimen in juni en sep tember 1954. Hij vroeg om lichte straffen. Voor de krijgsraad staan vier mannen terecht verdacht van het onthullen van geheimen tijdens de oorlog in Indo-China. Het zijn: Jean Frangois Mons, voor malig secretaris-generaal van de Franse nationale defensiecom missie, zijn secretaris Jean Tur pin, een andere functionaris, Ro ger Labrusse, en de voormalige journalist en politiespion André Baranes. De militaire aanklager, kolonel Gardon, zei in zijn requisitoir, dat Turpin, Mons verradend, no ties over bijeenkomsten van de nationale defensiecommissie had gelezen die Mons op zijn bureau had laten liggen. Turpin zou de inhoud van deze notities doorge geven hebben aan Labrusse, die ze op zijn beurt zou hebben door gegeven aan de pro-communisti- De B. P. R. M. S. deelt mede na mens de P. N. M. S. een telegram te hebben gezonden aan het in ternationale Rode Kruis in Genève met het „dringende ver zoek voedsel te zienden naar de hongerende Am'bonnezen in de woonoorden". In het telegram wordt gezegd, „dat reeds vier da gen de Nederlandse regering heeft geweigerd hen van de ge bruikelijke voedselvoorraden te voorzien". De Ambonnezen he >- ben hier recht op, aldus het tele gram, uit hoofde van de dienst- voorwaarden van het voormalige KNIL. sche afgevaardigde Dastier «te ia Vigerie en aan Baranes. Kolonel Gardon geloofde aiet dat Mons met opzet de geheimen had laten uitlekken. Toch had hij moeten beseffen dat «<Jn secretaris (Turpin) ze niet mocht lezen. Dit uitlekken van defen- siegeheimen was in 1954, toen Frankrijk in Indo-China tegen de communisten streed, buiten gewoon ernstig, aldus de aankla ger. Wat Baranes betreft kon volgens hem niet afdoend bewe zen worden, dat hij geheimen had uitgeleverd aan anderen dan commissaris Dides, aan wie hij ze bekendmaken mocht. De kolonel vroeg om een lichte straf voor Labrusse en Turpin, omdat zij reeds meer dan 18 maanden voorarrest achter de rug hebben en omdat mensen, die, naar hij zei, schuldiger zijn dan deze twee ontsnappen aan het gerecht. De waarschuwing van Vartin in 1923 jaar vóór zijn dood dat Stalin neiging had tot machtsmisbruik, is vrijdag gapu bliceerd in de „Komsomol Praw- da", het blad van de communisti sche jeugd. Het blad zegt, dat Lenia erop gewezen had, dat „negatieve trek ken in Stalin's karakter, zoals grofheid, gebrek aan respect voor zijn medekameraden, grillig heid en neiging tot machtsmis bruik, tot schending van de wet ten van het collectieve leider schap zouden kunnen leiden". „Ongelukkig genoeg is het pre cies zo gebeurd", aldus Komso mol Prawda, dat antwoordde op vragen van de jeugd om uitleg over het kwaad, dat door Stalin's „persoonsverheerlijking" is be rokkend. Het instituut voor Marxisme en Leninisme van de communis tische partij heeft opdracht ge kregen documenten die op Lenin betrekking hebben en totnogtoe waren achtergehouden, op te spo ren en te publiceren.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2