BINNENLANDS NIEUWS Wat brengt de Radio? Dides wil duelleren met Minister van Justitie Mitterrand HAMEA Pracht handen <^.9Sl, Prawda: „Warschause verdragsorganisatie nog noodzakelijk" De strijd in Algerije Duitse maatregel bedreigt Nederlands wegvervoer Toch doodstraf voor moord in Engeland Het geheim van de zeven schoorstenen TWEEDE BLAD Vrijdag 18;mei 1 56 11e jaargang no. 3768 De vermindering der So wjetstrijd krachten Voorverkiezing in Nebraska Eisenhower roept op tot gebed op „memorial day" De onafhankelijkheid van Singapore Aanslag op Cyprus Harriman „actief" presidents-kandidaat Het bezoek van Heuss aan Griekenland De rassenkwestie in de Verenigde Staten Wordt a. s. studentencongres in Bandung uitgesteld? Bezorgdheid over Egyptische planren Jean Dides, voormalig- inspee- dat hij een aantal hoge functio- teur van de Franse politie, heeft woensdag de minister van Justitie Francois Mitterrand, uitgedaagd voor een duel. Het duel houdt ver band met het proces dat op het ogenblik in Parijs gaande is in verband met liet uitlekken van defensiegeheimen. De advocaten Perpessac en Xixier-Vignancour zullen optreden als secundanten van Dides, Zowel Dides als minister Mit terrand hébben in de „zaak van de lekken" getuigd. Maandag verklaarde Dides voor 't gerechts hof dat Mitterrand valse getuige nis' had afgelegd. De minister hekelde dinsdag Dides wegens ueze aanval op hem terwijl hij niet in de rechtszaal was. „Voor aeze man is lafheid een gewoonte geworden", zo zei Mitterrand ainsdag. Duelleren is in Frankrijk bij de wet verboden. De laatste maal dat wegens een politieke kwestie een duel dreigde, was in januari 1955, toen de toenmalige premier Edgar Faure de redacteur Jean- Jacques Servan-Schreider uit daagde. Servan-Schreider nam de uitdaging aan, doch vóór het tot een duel kwam gaven de tegen standers een gemeenschappelijke verklaring uit, waarna het inci dent als gesloten werd be schouwd. Dides verklaarde woensdag, dat hij het duel met pistolen wil uit vechten. Op de avondzitting daagde Mit terrand Dides uit de beschuldi ging dat hij, Mitterand, valse ge tuigenis had afgelegd te staven. Dides beschuldigde toen de mi nister ervan, dat hij een paleis revolutie had ontketend toen hij aan het bewind kwam en dat hij zijn vrienden beschermd had. Mitterand antwoordde daarop, narissen vervangen had, zoals de commissaris van politie en de directeur van de veiligheidsdienst hij had het recht daartoe doch dat hij die personen een andere gelijkwaardige functie had aangeboden. Hij ontkende met klem dat hij schuldigen aan het uitlekken der geheimen had gekend en niet had aangegeven. Als dat waar was, was hij, Mitterand, de ver rader en waren de mannen op de beklaagdebank zijn slachtoffers. Dides hield vol, dat de minis ter loog. De advocaat van de beschul digde Baranes verklaarde, dat Mitterand Dides had ontslagen omdat hij zich wilde ontdoen van de dienst der politie, die moest waken over de pro-communisti sche bewegingen. Na het verlaten van de recht zaal heeft minister Mitterand verklaard dat hij de uitdaging niet aanvaardt. Hij zei: „Met zulke mensen vecht men niet, die arresteert men alleen?" De Amerikaanse minister voor de luchtmacht, Quarles, en de stafchef van de luchtmacht, ge neraal Twining, hebben dinsdag voor een senaatscommissie in Washington verklaard, dat de vermindering der Sow jet-strijd krachten geen vermindering van de kracht der Sowjet-atoom- luchtmacht of de middelen om die nog verder te vergroten, in houdt. Daarom zullen de Ver. Staten uiterst voorzichtig moe ten zijn, als zij hun eigen plan nen nu zouden willen wijzigen. Lord Ismay, de secretaris-gene raal van de Navo, verklaarde dinsdagavond in een toespraak in Oslo, dat de beperking van de Sowjet-strijdkrachten reeds lang verwacht werd. „Zij hebben meer arbeidskrachten nodig voor de industrie en de landbouw, en zij hebben veel troepen waaruit zij kunnen putten". In officiële Franse kringen is het Sowjet-besluit met instem ming begroet als een maatregel die zal bijdragen aan het vermin deren van de internationale span ning. Het is de Hamamelis die 't 'm doet Volgens nog onvolledige uit slagen van in de Amerikaanse staat Nebraska gehouden voor verkiezingen voor het Ameri kaanse presidentschap zijn op president Eisenhower, als repu blikeinse kandidaat, bijna twee maal zoveel stemmen uitge bracht als op zijn democratische mededinger senator Kefauver. Deze uitslag houdt voor de de mocraten, die verlangend uitzien naar verzet van de boeren tegen de landbouwpolitiek der republi keinse regering weinig opwek kends in. Van beide zijden was slechts één kandidaat gesteld. „De omstandigheden, die des tijds leidden tot de onderteke ning van het verdrag van War schau, bestaan nog steeds", aldus het officiële dagblad der Sowjet- Russische communistische partij „Prawda" in een artikel over het thans éénjarige bestaan der Warschause verdragsorganisatie. Het blad vervolgt: „De inter nationale gebeurtenissen van het afgelopen jaar vormen een vol ledige rechtvaardiging voor de beginselen, waarop de Warschau se organisatie berust. Weliswaar wordt de politiek van het vreedzaam naast elkan der bestaan van staten met ver schillende politieke en maat schappelijke instellingen alge meen aanvaard, en voorzeker zijn de ontmoetingen tussen Sowjet- Russische, Britse en Franse staatslieden van groot belang voor het bereiken van een inter nationale ontspanning, doch er bestaat nog steeds een tweede streven in de internationale be trekkingen, namelijk dat der mi- litairisten, die gaarne het vuur van de koude oorlog brandende houden en die bewerken dat de Duitse herbewapening, onder het mom van de West-Europese Unie, in snel tempo voortgaat", aldus de „Prawda". Het blad schrijft opnieuw, dat de bij het verdrag van Warschau aangesloten landen bereid zijn hun organisatie te ontbinden, zo dra een Europees gemeenschap pelijk veiligheidsstelsel in het leven is geroepen, „doch onder de huidige omstandigheden is deze overeenkomst een belang rijke factor bij het handhaven van de Europese vrede". President Eisenhower heeft de Amerikanen opgeroepen om op „Memorial day" (30 mei) te bid den voor „een duurzame vrede, gegrondvest op barmhartigheid en rechtvaardigheid". De president zei: „Alleen door goddelijke leiding kunnen wij de weg naar een blijvende vrede vin den, en de kracht en de moed om die weg geduldig te blijven vol gen tot het doel is bereikt." Leiders van de regeringspartij in Singapore, het Arbeidsfront, hebben woensdag verklaard, dat het mislukken van de besprekin gen in Londen over de onafhan kelijkheid van Singapore moet worden gevolgd door een „grote nationale campagne" ter verkrij ging van onafhankelijkheid. De uitvoerende raad van de partij gaf een verklaring uit waarin werd gezegd: „Onze kolo niale meesters wensen in een positie te blijven waarin ze ons orders kunnen blijven geven. Dit blijkt duidelijk uit hun af wijzing van ons voorstel de voor zitter van de defensieraad te doen benoemen door de regering van de federatie". Intussen hebben vertegenwoor digers van ongeveer 150.000 ar beiders in Singapore verklaard, dat orde en rust zal worden ge handhaafd. Zij gaven echter uiting aan hun teleurstelling over het mislukken van de onaf hankelijkheidsbesprekingen. Cyprische verzetslieden hebben woensdag nabij het met prikkel draad afgezette vliegveld van Ni cosia een Britse militair doodge schoten en een ander gewond. Op 1 januari 1958 zal in West- Duitsland een besluit in werking treden, dat het toegestane totaal gewicht voor nieuwe vracht wagens en aanhangwagens als mede voor nieuwe trekkers en opleggers terugbrengt van 40 op 24 ton. De maximumlengte zal voor deze voertuigcombinaties niet meer dan 14 meter mogen bedragen. Het reeds in gebruik zijnde materieel zal met ingang van 1 juli 1960 bij de nieuwe maten en gewichten moeten zijn aangepast. Wanneer de nieuwe voorschrif ten ook op buitenlandse voertuig combinaties die naar, van of door West-Duitsland rijden, van toepassing zijn, zal het Neder landse goederenverkeer naar, van of door Duitsland zeer ern stig nadeel ondervinden. Dit is de mening van drie organisaties die de belangen van het wegver voer en de verladers behartigen, te weten de Nederlandse vereni ging van transport ondernemin gen (N.V.T.O.) de nationale or ganisatie voor het beroep-sgoede- renvervoer wegtransport (N. O. B.-wegtransport) en de alge mene verladers en eigen vervoer - dersorganisatie (E.V.O.). Deze organisaties hebben het ministe- De democratische gouverneur van de Amerikaanse staat New York, Averell Ilarriman, heeft zijn houding van „passief kandi daat" voor de benoeming tot presidentskandidaat van de de mocratische partij laten varen. In Cody, Wfoming, verklaarde hij, dat de delegatie van New York naar de partij-conventie in Chicago zijn naam zal indienen als „actief" kandidaat. Hij vroeg de democraten van Wyoming om steun. rie van Verkeer en Waterstaat in een gemeenschappelijk schrijven verzocht al het mogelijke in het werk te stellen, opdat het be sluit van de West-Duitse rege ring inzake de toegestane maten en gewichten voor oplegger- en aanhangwagencombinaties niet van toepassing zal zijn voor het Nederlandse internationale weg vervoer. In hun gemeenschappelijk schrijven wijzen E.V.O., N.O.B. en N.V.T.O. er nog op, dat deze nieuwe maten en gewichten aan zienlijk afwijken van hetgeen in de internationale overeenkomst van Genève, welke mede namens Duitsland werd ondertekend, is vastgelegd. Sir Charles Peake, de Britse ambassadeur in Griekenland Is dinsdagavond weggebleven van een ontvangst ten paleize in Athene op aanraden van de Griekse regering, aldus verluidt van regeringszijde te Athene. Op de ontvangst ter ere van president Heuss van West-Duits land, vergeleek koning Paul het streven naar de eenheid van Duitsland met de strijd van de Griekse Cyprioten om zelfbe schikking. President Heuss heeft koning paul en koningin Frederika uit genodigd voor een staatsiebezoek aan West-Duitsland in septem ber. Het Griekse ministerie van Bui tenlandse Zaken gaf het advies om persoonlijk risico voor de Britse ambassadeur te voorko men en om kritiek op koning Paul te ontgaan. Koning Paul vergeleek op de receptie de kwestie-Cyprus met de strijd die Duitsland te voerea heeft voor hereniging. Bij gevechten tussen ordetroe pen en een bende van 250 rebel len in uniform ten Z.-W. van Taguin, halverwege Tiaret en Djelfa, zijn 31 rebellen gesneu veld. Drie mannen van de orde troepen werden ernstig gewond. Het was de eerste maal dat in dit gebied een zo grote bende opstandelingen is waargenomen. Ook bij gevechten in het de partement Constantine leden de rebellen zware verliezen. Alleen al het gebied van de Djebel Boe Sessoes sneuvelden 50 opstande lingen bij zuiveringsoperaties van de Fransè troepen. Bij verspreide gevechten in ge heel Algerije zijn maandag en dinsdag een honderdtal rebellen gesneuveld. De felste gevechten werden geleverd om een huis in een Arabisch dorp bij Algiers, dat door de opstandelingen in een fort was veranderd, com pleet met gepantserde schietga ten en loopgraven in de tuin. Bij de vernietiging van dit fort dat toevallig door twee gendar mes was ontdekt, sneuvelden 26 opstandelingen, die in uniform gestoken waren, en een Franse sergeant. Vijf Franse militairen werden gewond. De Fransen na men 70 opstandelingen gevangen. Aan de gevechten namen 400 Franse militairen en twee tanks deel. Nadat de tanks het fort be schoten hadden, gingen de Fran sen tot de stormaanval over ter wijl vrouwen en kinderen hals over kop uit het dorp vluchten Na zes uur hadden de Fransen de weerstand gebroken en het fort vernietigd. BRAND IN AMSTERDAM. In de nacht van woensdag op donderdag heeft ruim anderhalf uur lang een felle brand gewoed in de houtopslagplaats en hóut- bewerkingsinrichting van de aannemer G. W. Grupper aan de Spaarndammerdijk te Amster dam. De oorzaak van de brand, die omstreeks twee uur moet zijn uitgebroken, is nog niet bekend. De hoofdstedelijke brandweer rukte aanvankelijk uit met twee motorspuiten en een verster kingsvoertuig. Commandant A. Hartog zag zich door de hard nekkigheid van het fel oplaaien de vuur genoodzaakt, later ver sterking te Vragen. Men is er in geslaagd 't woon huis van de heer Grupper vrij van vuur te houden. Tijdens het blussen deed zich in de houtbewerkingsinrichting een ontploffing voor van een fles acetyleen. Ook de tank van een in de opslagplaats gestalde auto explodeerde. Verschillende houtbewerkingsmachines werden door het vuur vernietigd. De vlammen laaiden zo hoog op, dat inwoners van Amsterdam, wier huizen zeer ver van de plaats van de brand zijn gelegen, de politie opbelden om te waar schuwen. JANMAAT HAD KOUDE KERMIS. Een tweetal matrozen, waar van er één te Horst (L.), woon achtig is, heeft op de Horster- kermis een minder prettig avon tuur beleefd. De Horster matroos had een in Brabant woonachtige vriend uitgenodigd om naar de kermis in zijn dorp te komen. Deze accepteerde dit graag. Ter wijl zij zich amuseerden, werden ze ingesloten door een groepje balorige kermisgasten, die het op hun witte bef voorzien hadden. Eerst na herhaald verzoek wer den ze met rust gelaten. Toen echter de Brabantse zeeman la ter op de avond naar het huis van zijn vriend terugkeerde werd hij plotseling door een zestal jon ge mannen zodanig met bakste nen bewerkt, dat hij met een zware hersenschudding in het ziekenhuis moest worden opge nomen. De gewonde matroos zou over enige weken met twee weken landbouwverlof naar huis zijn gegaan. Matroos H. uit Horst heeft nu aan zijn commandant gevraagd of hij in plaats van zijn vriend diens ouders twee weken mag helpen op het land. De politie heeft tegen de aanvallers pro ces-verbaal opgemaakt. ACHT KONINGINNEN IN SNEEK. De nationale zeilkoningin, mej. Beitje van Wieren uit Nijhuizen en haar beide hofdames Ellen Boonstra uit Amsterdam en Ida Weissenbach uit Sneek, zal tij dens haar intocht op zaterdag 26 ■iei a.s. worden begeleid door zeven gelegenheidskoninginnen uit alle delen van het land. Ook Jacoba van Beieren komt over uit de keukenhof; een viertal bloemenmeisjes uit Haarlem zijn mede van de partij. Voordat de tocht door de stadsgrachten in luxe motorjachten, en een op tocht door de straten in open landauers begint, zal de zeilko ningin haar gasten een rondvaart over het Sneker meer aanbieden. Deze intocht geschiejl voorv de vierde maal. De zeilkoningin wordt elk jaar gekozen voor haar prestatie tij dens de speciaal voor dit doel ge organiseerde zeilwedstrijden. 3 HA BOS TE VENLO VERBRAND. Bij een bosbrand, nabij het in dustrieterrein Groot Bollerhoede te Venlo zijn woensdagmiddag 3 ha tienjarige dennen in vlam men opgegaan. De Venlose brand weer en een veertigtal militairen van het Venlose garnizoen heb ben aan de bestrijding van de brand, waarvan de oorgaak niet bekend, is deelgenomen. De commissie voor de staats soevereiniteit in de Amerikaanse staat Mississippi heeft besloten geheime agenten in dienst te nemen in de strijd tot behoud van de rassenscheiding in deze staat. De mogelijkheid bestaat zelfs, dat voor dit werk ook een neger zal worden gebruikt. Het is mogelijk, dat het studen tencongres, dat 26 mei in Ban dung zou worden geopend, uit gesteld wordt wegens onenigheid tussen het organiserende comité en een sub-comité, dat de studen ten van Djakarta vertegenwoor digt. Het sub-comité voerde aan, dat het organiserende comité in sommige gevallen delegaties heeft uitgenodigd van door com munisten beheerste studenten organisaties die niet de eigen lijke vertegenwoordigers zijn van de studenten in die landen. Het sub-comité verzocht het congres uit te stellen, opdat werkelijk re presentatieve studentenorganisa ties worden uitgenodigd afge vaardigden te zenden. Het Britse Lagerhuis heeft woensdagavond met een geringe marge een voorstel aangenomen volgens hetwelk iemand, die we gens moord tot levenslang ver oordeeld is, toch terecht gesteld zal worden, indien hij na zijn ver oordeling een tweede moord be gaat. Er waren 198 stemmen vóór, 194 tegen. Het amendement werd voorge steld door de conservatieve afge vaardigde sir Hugh Lucas-Tooth, zelf in het algemeen een voor stander van het afschaffen van de doodstraf voor moord. Hij was echter van mening dat het zinneloos is om iemand die reeds tot levenslang veroordeeld is, nogmaals eenzelfde straf toe te meten. Hij beschouwde de dood straf voor een tweede moord noodzakelijk uitsluitend als een afschrikkend middel. Ook de minister van Binnen landse Zaken, Gwilym Lloyd George, steunde het amende ment, omdat het, zoals hij ver klaarde de gevangenisfunctiona rissen zou bewijzen dat het par lement „zich rekenschap geeft van de gevaren waaraan deze mensen soms bloot staan". De Labourafgevaardigde Sid ney Silverman, die het wets voorstel voor beperking van de doodstraf heeft ingediend, was tegen het amendement. Hij vond het niet nodig maatregelen te treffen voor een geval dat zich voor zover bekend nog nooit heeft voorgedaan. Sir Hugh LucasTooth had reeds eerder een amendement ingediend waarbij de doodstraf voor moord bij een gewapende overval gehandhaafd zou blijven. Dit voorstel werd met een meer derheid van 12 stemmen ver worpen. Een aantal amendementen die alle betrekking hadden op het handhaven van de doodstraf in bepaalde gevallen, werden zon der hoofdelijke stemming ver worpen. Het "V>nservatieve parlements lid ReesDavies stelde voor om de doodstraf te handhaven voor kindermoordenaars, doch ook dit amendement werd verworpen. Hij^ waarschuwde dat indien er in de naaste toekomst veel kin dermoorden zullen voorkomen, de openbare opinie toch weer de doodstraf voor dergelijke geval len zal eisen. VraM M UW totoh.mM»' „CAMERA COMPAS En doe mee aan de aantrukkelll*® f 500.- aan prijzen In Amerikaanse kringen is op nieuw bezorgdheid gewekt door de toespraak, welke de Egypti sche premier Nasser zondag j.l. te Gaza heeft gehouden en waar in hij zei dat het leveren van Franse „mysterie"-vliegtuigen aan Israël het resultaat was van een „Westers complot". Maandag heeft de Egyptische ambassadeur een stap ondernomen bij het State Department. Naar men meent, heeft hij cri- tiek geleverd op het „mogelijk maken van de lering van Franse vliegtuigen aan Israël". Nader wordt te Washington vernomen, dat de Sowjet-Unie kortelings aan Egypte een twin tigtal transportvliegtuigen zou hebben geleverd, zonder tussen komst van Tsjecho-Slowakije, waarmee Egypte onlangs een overeenkomst voor wapenleve rantie heeft gesloten. Intussen wacht men met des te grotere belangstelling de zit ting van de Veiligheidsraad af waarop het rapport over Ham- marskjoelds actie in het Midden- Oosten behandeld zal worden. 114). (Nadruk verboden). Baron Lolopretzjyl nam hem mee naar een hoek van het ver trek en fluisterde hem iets in het oor. Anthony sloeg de uitwerking van die mededeling met heime lijk vermaak gade. Het gezicht van Lomax werd lila-rood, zijn ogen puilden uit, z'n uiterlijk vertoonde alle symptomen van een op handen zijnde beroerte. En toen ging de mond in dat ge zicht open en hoorde Anthony de volgende woorden: „Zekerzeker.natuur lijkabsoluut niet nodig gecompliceerde situatiegrootst mogelijke discretie „Sacré nom!" Lemoine gaf met zijn vuist een slag op de tafel. Wat kan mij dat alles schelen! De moordenaar van prins Mi- chaël, van belang natuurlijk, maar niet voor mij. Ik moet ko- door AGATHA CHRISTIE ning Victor hebben!" Anthony schudde langzaam het hoofd. „Het spijt me voor jou, Lemoi ne. Je bent een knappe èn een vindingrijke bol. Maar deze keer verlies je het spel. Ik sta op het punt, om mijn hoogste troef uit te spelen." Hij liep naar de deur en druk te op het schelknopje. Na een paar ogenblikken wachten ver scheen Tredwell. „Vanavond is er een heer met me meegekomen, Tredwell." „Ja, meneer, een buitenlander, meneer." „Juist. Wil je hem even gaan vragen, of hij zo gauw mogelijk beneden komt?" „Ja meneer." Tredwell verdween. „Entrez de chambre van de troefkaart, de geheimzinnige me neer zei Anthony. „Wie is mr. X.? Kan iemand het raden?" „Wel volgens de regel van drieën"zei Herman Isaac- steinen die geheimzinnige wenken van vanmorgen zou ik zeggen, dat de oplossing van dat raadsel voor de hand ligt. Op de een of andere manier is het u ge lukt om prins Nicholas van Her- zo-Slowakije te pakken te krij gen." „En u, baron. Denkt u dat ook?" „Ja. Of een tweede bedrieger moet ge bereid verklaard daar voor gevonden hebben. Maar dat te geloven ik weiger. Met mij uw handelingen steeds eerlijk ge weest is." „Dank u, baron. Die woorden zal ik niet vergeten. Dus over de raadsel-oplossing zijn we het eens?" Hij keek de kring van ge zichten rond. Lemoine was de enige, die zich afzijdig hield. Met neergeslagen ogen en een koppi ge trek om zijn mond stond hij af te wachten. Anthony's scherpe oren vingen het geluid van voetstappen in de hall op. „Ein toch," zei hij met een eigenaardige nerveuse glimlach, ZATERDAG 19 MEI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muz.; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvr.; 10.00 Voor de kleu ters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Metropole ork. (12.3012.33 Land en tuinbouwmeded.)12.55 Zon newijzer; 13.00 Nieuws en Kath. nws; 13.20 Lichte muz.; 13.40 Gr.; 14.00 Boekbespr.; 14.10 Gr.; 14.20 Engelse les; 14.40 Gemengd koor; 15.00 Kroniek van letteren en kunsten; 15.40 Orkestconc.; 16.00 "bent u helemaal er naast Hij liep vlug naar de deur en deed haar wijd open. Voor de drempel stond een man met een klein puntbaardje en een lorgnet op, waarvan de glazen in het licht van de kroon schit terden, een echte dandy, wiens keurig voorkomen echter afbreuk gedaan werd door een verband om zijn hoofd. „Mag ik de aanwezigen even voorstellen: Monsieur Lemoine van de Süreté." Jachtige voetstappen op de par ketvloer, het geluid van een lich te schermutseling bij de terras deur en daarna de massale stem van mr. Hiram Fish, die kalm zei: „Dat zit je niet glad, jongetje! Ik heb hier de hele avond ge staan voor het geval dat je iets dergelijks zou proberen. Kalm aan, neem er asjeblieft nota van dat ik hier een revolver heb en dat het in je eigen voordeel dus geraden is geen verdachte bewe ging te maken. Ik ben hier geko men voor jou en ik heb je maar het heeft moeite gekost! Die eer geef ik je na." (Wordt vervolgd). De schoonheid van het Grego riaans; 16.30 Voor de jeugd; 17.40 Jazzmuziek; 18.00 Lichte muziek; 18.15 Journalistiek overz.; 18.25 Gram.; 18.30 Van het Binnenhof; 18.40 Dansmuz.; 19.00 Nws; 19.10 Concertgebouwork.20.00 Licht baken; 20.20 Act.; 20.35 De gewo ne man; 20.40 Gevar. progr.; 22.05 Cabaret; 22.35 Wij luiden de zon dag in!, avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nws; 23.15 Nws in Esperan to; 23.22 Gram. met toelichting. HILVERSUM n. 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de huisvr.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Caus.; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Voor de arbei ders in de continubedrijven; 11.45 Kamerkoor; 12.00 Orgelspel; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Vara- varia; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Gram.; 14.15 Voor de jeugd; 14.50 Politiekapel; 15.20 Brabants progr.; 15.45 Ka merorkest; 16.30 Causerie; 16.45 Lichte muz.; 17.10 Act.; 17.40 Or- 'gelspel; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Lichte muziek; 18.45 Rege ringsuitzending; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Causerie; 19.40 Idem; 20.00 Nws; 20.05 Nelis Vol le Vaart; 20.10 Gevar. progr.; 22.15 Soc. comm.; 22.30 Lichte muziek; 22.45 Voetbaluitslagen; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Muz. kaleidoscoop; 14.30 Radiojournal; 15.30 Orkest concert; 15.45 Accordeonmuziek 16.00 Gram.; 16.15 Accordeonmu ziek; 16.30 Gram.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Viool en piano; 17.20 Liturgische gezan gen; 17.30 Koor (intermezzo: gr.); 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Omroep Ommeganck; 21.00 Cabaret; 22.00 Nws; 22.15 Amus. muz.; 22.45 Gr.; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5