Binnenlands nieuws I Gemeenteraad van Terneuzen i 1 <s» Uat «Ie Orcvinctc Eric de Noorman - De Koningin van de Eilanden 2de Congresdag Vereniging van Nederlandse Gemeenten Een ideale combinatie BEURSOVERZICHT 1° Pinksterdag i/A Pleidooi van de heer A. L. S. Lockefeer, burgemeester van Hulst voor vaste oeververbinding tussen Zeeuws- Vlaanderen en Nederland SOEPEN OOM WÉLDE GRAAG NAAR CANADA. Ned. aardappelen bederven in Engeland TERNEUZEN. BOSCHKAPELLE. Gedrukte stemlming, staatsfondsen zeer flauw 15/5 16/5 17/5 311.20 312.70 310.19 173.44 173.79 172.98 167.44 170.06 170.81 148.51 147.69 147.36 129.73 129.37 130.45 230.03 230.92 229.72 ZUIDZANDE gesEcien Nieuw model kleine Engelse personenauto ui JONG GEZIN KREEG OPEENS VEERTIGDUIZEND GULDEN. Op een salontafeltje in een huis aan de Herman Jan Knigge- straat in Stadskanaal lagen don derdagochtend opeens veertig bankbiljetten van duizend gul den. De bewoners van het huis en eigenaars van het tafeltje, de heer en mevr. H. J. Slagter en R. SlagterVelt, stonden be duusd te kijken naar de papier tjes, die opeens hun eigendom waren geworden. En ze konden aan het gezelschap heren, dat de veertigduizend gulden was ko men brengen, niet zomaar direct zeggen, wat de bestemming van de veertig briefjes zou worden. „Al onze wensen kunnen nu in vervulling gaan. Er moet nu eenmaal allerlei dingen worden aangeschaft in een jonge huis houding. En we gaan dit jaar stellig met vakantie." De oorzaak van dit gebeuren lag bij mevr. Slagter. Zij was het die deelnam aan een wed strijd, die een grote maatschap pij had uitgeschreven om re- klame te maken voor één van haar produkten en waarvoor een hoofdprijs van veertigduizend gulden in het vooruitzicht was gesteld. Drie reklame-slagzinnen zond mevr. Slagter in, en op één ervan viel de hoofdprijs. Die ene was een van de 250.000 inzen dingen. De betrokken maatschappij had de uitslag van de wedstrijd tot de laatste seconde geheim gehou den. Aan de heer Slagter, die as sistent-accountant is, was ge vraagd, gisterochtend tuis te blij ven omdat er iemand zou komen om over een verzekering te pra ten. Dat komt voor, als men pas enkele jaren getrouwd is en een heel jong kind heeft. Maar in plaats van .iemand" kwam er een heel gezelschap heren bin nen. En met die heren veertig briefjes van duizend. Aan dat gezelschap ontbrak overigens een heer: de hoofd directeur van de maatschappij. Die zat te wachten in een hotel op het samenkomen van het ge zelschap. Maar intussen verza melde het gezelschap zich in een ander hotel, dat precies eender heette, om vandaar naar de Her man Jan Kniggestraat te trek ken. Zodat de hoofddirecteur niets zag van de beduusde ge zichten, toen de adjunct-directeur de veertig biljetten neerlegde op he salontafeltje. TWEE SLACHTOFFERS BIJ GASVERGIFTIGING Donderdagochtend werden in de Mesdaglaan te Schiedam de ouders van een tweetal kinderen, een zevenjarig meisje en een ne genjarige jongen, gealarmeerd, doordat de kinderen onpasselijk werden. Men rook gaslucht, zet te deuren en ramen open en öpr de dag van het congres van Nederlandse gemeenten te Breda zijn de pre-adviezen ten aanzien ran het Deltaplan behandeld. Er was een forum samengesteld, dat toestond uit de pre-adviseurs en de heren mr. N. Bolkestein, bur gemeester van Middelburg, mr. dr. L. de Gou, burgemeester van Steenbergen, P. Hordijk, burge meester van Middelharnis, mr. B. Kolff, burgemeester van Vlissin- gen (voorzitter van het forum), A. L. S. Lockefeer, burgemeester van Hulst, H. K. Michaelis, bur gemeester van Bruinisse, A. O. S. Schuit, burgemeester van Kort- gene, drs. M. C. Verburg, direc teur van het economisch-techno- Jogisch instituut Zeeland te Mid delburg, ir. M. de Vink, directeur ven de provinciale planologische Malse jonge groenten te zamen met OXO vleesextract ....een ideale combinatie voor *n overheerlijke groentesoep. Als U OXO Juliennesoep op iatel zet, komt de geur van verse groenten U al tege moet en U zult er verwon derd over zijn Hoe U zó gemakkelijk en in zó korte tijd zo'n verrukkelijke en vol komen natuurlijke groente soep hebt kunnen bereiden. Maak het U met Pinksteren gemakkelijk en tracteer Uw huisgenoten op OXO Julien- nesoep De meest verwende fijnproever zal er van smullen. OXO „Chicken"-kippensoep, Toma tensoep, Juliennesoep, Cham pignonsoep. Vermicellisoep, Aspergesoep, Bruinebonensoep dienst Zeeland te Middelburg, en A. C. Willemsen, burgemeester van Yerseke. Samenvattend constateerde de heer Kolff, voorzitter van het fo rum, dat er geen principiële ver schilpunten waren ten aanzien van de uitgebrachte preadvie zen. Hij constateerde wel gradu ele verschillen tussen degenen, die de pre-adviezen bestreden en de inleiders. Verscheidene leden van het fo rum heblben de wens geuit ook de weg, die dwars-door Zeeland loopt in zuid-westelijke richting te plaatsen op het rijkswegenplan. Een en ander was volgens hen noodzakelijk wegens de ontwik kelingsmogelijkheden, die daar door zouden worden vergroot. Deze weg geeft voorts een direc tere verbinding naar Rotterdam en via de Zoomse weg een betere aansluiting met België en het Franse industriegebied. De heer Lockefeer, burgemees ter van Hulst, heeft gistermiddag een pleidooi gehouden voor een vaste oeververbinding tussen Zeeuws-Vlaanderen en Neder land. De burgemeester van Yerseke pleitte in aansluiting hierop voor verhoging en versterking van de bestaande dijken langs de Ooster- schelde, waardoor die schelpdie rencultuur in de Oosterschelde behouden zou kunnen blijven. Hiertegen kwam de voorzitter van de Zeeuwse Landbouwmij, ir. Geuze echter op: „Dat de Water weg en de Westerschelde buiten het Deltaplan vallen, heeft o.m. als oorzaak", zei hij, „dat men daarmee internationale complica ties kan voorkomen, die alleen maar het gehele project zouden kunnen ophouden. Bovendien bleek uit het ant woord van ir. Geuze, dat de mo gelijkheid van een stormstuw in de Nieuwe Waterweg wordt be studeerd, ofschoon dit van geen enkele invloed zou zijn op de ver- zilting. De bijeenkomst is onder meer bijgewoond door de minister van Verkeer en Waterstaat mr. J. Algera, vertegenwoordigers van verscheidene departementen en van de Provinciale Staten van Zeeland, Noord-Brabant en Gel derland. kwam op de gedachte direct bij de benedenburen aan te bellen, aangezien men in het eigen huis niets verdachts kon ontdekken. Er werd niet open gedaan en daarom waarschuwde men de po litie die zich toegang tot de be nedenwoning verschafte. In de slaapkamer aan de achterzijde vond men de twee bewoonsters dood op bed liggen, als slachtof fers van een gasvergiftiging. Bij onderzoek bleek dat een gasslang aan het gasstel in de keuken be vestigd, van de muurkraan was gegleden. Het gas kon door een serveerluik tussen keuken en slaapkamer in die kamer binnen stromen. Men heeft de slachtoffers naar het gemeenteziekenhuis overge bracht. De slachtoffers zijn de 67-jarige mej. J. A. Kiefboom en de 56-jarige mej. C. van Neede. DODELIJK ARBEIDSONGEVAL Donderdagmorgen om kwart over acht heeft zich een arbeids ongeval voorgedaan op „Werk spoor" te Utrecht, dat het leven heeft gekost aan de 45-jarige ge huwde J. G. van B. uit Kamerik. Een stuk cylindervormig giet ijzer, met een gewicht van 2,5 ton, was ter bewerking op een stelling gelegd en werd gestut door een stuk hout. Dit hout is door nog onopgehelderde oorzaak bezweken. Het stuk gietijzer is hierdoor gaan rollen en heeft B. verplet terd. De recherche en de arbeids inspectie Utrecht stellen een on derzoek in. MILITAIR GEDOOD BIJ ONTPLOFFING Woensdagavond is in het artil lerieschietkamp Oldebroek de 22- jarige ongehuwde cadet-korpo raal van de Koninklijke Land macht F. H. van Rhijn, afkomstig uit Hilversum, door een ontplof fing om het leven gekomen. De korporaal had een projectiel, waarschijnlijk een granaat, van de schiethei meegenomen en wilde dit in de slaapzaal van het kamp in zijn tas opbergen. Hier bij is het projectiel ontploft. Het slachtoffer is vrijwel direct over leden. Verder werd niemand bij de ontploffing gewond. Er is geen materiale schade aange richt. WIELRIJDER BIJ VERKEERS ONGEVAL GEDOOD. SÖJ bu'jVi In de Jonkerfransstraat bij de Dirk Smitsstraat te Rotterdam is woensdagavond de 19-jarige wielrijder J. S. van der Stam uit de Katendrechtsestraat tengevol ge van een verkeersongeval om het leven gekomen. Een tram had juist de halte verlaten en werd gepasseerd door de wielrij der, die vervolgens een vóór de tram rijdende vrachtauto wilde voorbijrijden. Hij kwam daarbij teveel naar links en botste tegen een tram, die uit tegenovergestel de richting kwam. In bewusteloze toestand werd hij naar het Wes- ter-ziekenhuis gebracht, waar hij later is overleden. De politie te Rotterdam heeft de 34-jarige classificeerder J. J. P. aangehouden, die zijn oom, de 56-jarige S. P., onder allerlei voor wendsels een bedrag van 1000 afhandig wist te maken. Oom wilde naar Canada en neef wist de weg om aan een visum te komen. Het kostte natuurlijk geld en de ene keer gaf oom 200, dan weer eens 300. Toen het bedrag tot 1000 was opge lopen en er nog steeds geen vi sum was kreeg oom argwaan, zodat hij de politie in de arm nam. Toen bleek, dat neef in het geheel geen moeite had gedaan om voor zijn oom een visum te krijgen. if Het amerikaanse ministerie voor het leger heeft medegedeeld, dat het een nieuwe entstof zal doen gebruiken „waarvan toepassing een sterke daling belooft teweeg te brengen in het aantal gevallen van rheumatiek, angina, griep en long ontsteking." In de afgelopen herfst zijn met de nieuwe entstof proe ven genomen op 350 militairen; bij deze proefpersonen was het aantal gevallen van deze ziekten met 80 gedaald. In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeente raad was met kennisgeving afwe zig de heer A. Jansen. Na vaststelling der notulen merkte de heer De Feijter bij de behandeling der ingekomen stuk ken op, dat hij op de tekening van het exploitatieplan in de Ze ven Trinitetitspolder II gezien lheeft, dat een gedeelte van de grond voor volkstuintjes is be stemd. Hij verklaarde dat deze grond veel beter voor genoemd doel geschikt is dan die waar thans volkstuintjes zijn uitgege ven en vroeg, of het de bedoeling van B. en W. was om deze tuin tjes volgend jaar te laten over brengen. Wethouder Den Hamer ant woordde dat de grond waar de tuintjes thans zijn in de naaste toekomst bebouwd zal worden. Er is thans direct andere grond beschikbaar voor het overbren gen der tuintjes. Tot lid van het college van cu ratoren voor het gymnasium werd in de vacature, ontstaan door het vertrek van mr Van Meerwijk, benoemd mr H. Ver meulen. Tot onderwijzeres aan de open bare lagere school B te Sluiskil werd benoemd mej. R. F. E. J. Dierickx, onderwijzeres aan de Zuidlandschool. Z.h.s. besloot de raad tot ver koop van grond aan 't industrie terrein aan mej. M. Seheele en de heer A. J. Veerman. Bij de behandeling van het voorstel tot de bouw van een lo kaal aan de openbare kleuter school vroeg de heer Van Lange- velde, of hiervoor ook de 20 waarborgsom moet worden be taald. De voorzitter antwoordde dat het hier een bestaand gebouw be treft, waarvoor geen waarborg som verschuldigd is. De heer Camps, die bij de ope ning afwezig was, kwam thans ter vergadering. Z.h.s. of bespreking werden voorschotten verleend op de ge meentelijke vergoeding, bedoeld bij de artt. 73 en 127 van de kleu- teronderwij swet. Na ampele bespreking van het voorstel tot het verlenen van sub die aan de Nederlandse amateur toneelunie en het Werkverband Katholiek Amateurtoneel te Utrecht werd z.h.s. besloten, als blijk van waardering voor' het werk van de R.K. toneelgroep „Crescendo", los van de subsidie politiek der gemeente, een bijdra ge te verlenen van 200. De heren F. Dieleman, Den Ha mer en Van Langevelde wensten geacht te worden tegen te hebben gestemd. Aan de bij de N.A.T.U. of W.K. A. aangesloten plaatselijke to neelverenigingen werd z.h.s. een subsidie verleend van 25. De heer F. Dieleman wenste geacht te worden te hebben te gengestemd. Bij de behandeling van de be groting 1957 zal het subsidiebe leid en eventueel het instellen van een culturele raad worden besproken. De heer Weterings gaf te ken nen intussen te zullen trachten om door particulier initiatief een culturele raad te vormen. Z.h.s. of bespreking hechtte de raad zijn goedkeuring aan het in stellen van de vrijdag als z.g. koopavond voor Sluiskil. Besloten werd tot aanschaffing van twee roltrommelwagens voor de gemeentelijke reinigings dienst. De heer Weterings deelde me de, dat „de straat" reeds weet te vertellen, dat de inwoners voor het aanschaffen van een nieuwe vuilnisemmer 10 zullen moeten betalen. Zowel de voorzitter als wethou der Den Hamer wezen er nog maals uitdrukkelijk op, dat ter zake nog nadere voorstellen zul len worden gedaan. Er is nog geen enkele beslissing hierover In de haven van Boston in Lincolnshire liggen 2000 ton Ne derlandse aardappelen te beder ven. Zij zijn in verband met het Nederlandse exportverbod een maand geleden overhaast uit Nederland ingevoerd, en liggen nu te wachten tot de handelaren ze weghalen. Een Engelse importeur ver klaarde woensdag, dat er nog steeds een tekort aan aardappe len in Engeland bestaat, doch dat het publiek van mening is, dat de prijzen te hoog zijn en daar om niet koopt. Fostzegelten toonstelling. Gisteravond mocht de postze geltentoonstelling de honderdste betalende bezoekster ontvangen. Het was de 12-jarige Ria Vael uit Hengstdijk, die met haar oudere broer een bezoek aan de expositie bracht. Zij werd door de voorzitter van de postzegelvereniging, de heer H. A. Lyppens, met enige vrien delijke woorden begroet, waarna hij haar een verrassing aanbood in de vorm van een taart. Geslaagd en benoemd. Voor het examen kleuterleid ster slaagde onze dorpsgenote mej. A. de Rooij. Zij is benoemd als leidster aan de r. k. kleuter school te Stoppeldijk. Gisteren was het prgcies 80 jaar geleden dat de vereniging voor den effectenhandel werd op gericht, doch van een feestelijke stemming ter beurze was geen sprake. Integendeel de markt stelde teleur en vooral voor de beleggingsafdeling was het een zwarte dag. Dit geldt met name voor de conversielening 1947 die in de eerste tape bijna 2 punten lager noteerde t.w. 93% tegen woensdag 95 tegen slot. Naar be kend verricht het ministerie da gelijks steunaankopen, doch dit legde niet veel gewicht in de schaal. Later volgde een licht herstel tot 93%. De overige gul- denslbeleggingen moesten terrein prijs geven. Voor de reeds geno teerde premieobligatiën blijft lichte belangstelling bestaan, het geen in kleine koerswinsten tot uitdrukking kwam. De min of meer mislukte premielening Alk maar werd geadviseerd op 100. De belangstelling voor de in ternationale concerns was uiter mate gering. Ook het buitenland liet verstek gaan. Kon. Olie en Unilever noteerden per saldo 2 punten lager. Philips moest een verlies van 5 punten incasseren en hetzelfde geldt voor AKU. De claims AKU golden 128 tegen slot woensdag 133 De scheepvaart- en cultuursec tor brachten het er iets beter af. De handel bleef weliswaar be scheiden maar de voornaamste soorten trokken toch 1 a 2 pun ten aan. Locale industrieën ver waarloosd en overwegend lager. Prolongatie 3 procent. Int. eonc. Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen BEURSINDICES. EFFECTENKOERSEN Kon. Olie: 805—816 Philips 336—339 Unilever: 424429 slot 128,50—134 AKU (claims): slot 816 (806%) slot 339 335%) 430 (426 slot 133 Nieuwe commandant van de brandweer. In verband met het aftreden van de tegenwoordige comman dant van de Vrijwillige Brand weer te Zuidzande, de heer A. J. van Lare, werd met ingang van 1 juli a.s. als zodanig benoemd de heer P. J. de Kramer, olhier. Eervol ontslag als lid van de Vrijwillige Brandweer werd ver leend aan de heren W. K. J. de Witte, A. J. Deij en H. van Peenen. In deze vacatures werden be noemd de heren P. K. Ritico, H. Koens en K. Goedegebuur. Oefening van E.H.B.O. De afdeling Zuidzande van de Nederlandse Vereniging voor E.H.B.O. hield dinsdagavond j.l. onder leiding van dokter J. W. Beek een oefening in de openlucht voor haar leden die zich binnen kort aan het examen voor een E.H.B.O.-diploma zullen onder werpen. De „slachtoffers" van een 2-tal gefingeerde verkeersongevallen, alsmede een „schijndode" tenge volge van een gasvergiftiging, werden volgens de regelen der kunst door de adspirant E.HJBiO.- ers keurig geholpen. Deze nog jonge Zuidzandse ver eniging verricht goed werk. Jam mer dat er nog niet meer dona teurs oetreden, aangezien vooral het aanschaffen van verbandma teriaal veel uitgaven met zich brengt. Binnenkort hoopt men 'n oriën- tatierit voor fietsers en bromfiet sers te organiseren, teneinde het benodigde geld bijeen te krijgen voor de aanschaffing van een zuurstofkoffer. De openlucht oefening had veel publieke be langstelling. Ouderavond openbare lagere school. In de openbare lagere school te Zuidzande werd de jaarlijkse ouderavond gehouden. De aftre dende leden van de oudercommis sie, te weten de heer J. P. de Zwart, mevrouw G. Deesvan Hoeve en mevrouw S. de Kramer Jansen werden bij acclamatie herkozen. Getracht zal worden in samen werking met het gemeentebe stuur een ongevallen- en W.A.- verzekering voor de schooljeugd af te sluiten. De schoolreis voor de klassen 4 tot en met 8 zal dit jaar naar Schiphol gaan, terwijl de klassen 1 tot en met 3 de gebruikelijke kersentocht hopen te maken. De burgemeester bracht de oudercommissie dank voor haar werk in het belang van de school. BELANGRIJK Zaak is op (DINSDAG 22 MEI) de gehele dag Engeland heeft een nieuwe concurrent op de internationale markt voor kleine personen auto's gebracht, de Hillman Minx. Evenals voor de meeste Engelse modellen 1956 werd de prijs echter verhoogd. Het nieu we Minx-model kan een maxi mumsnelheid van 120 km per uur ontwikkelen. De basisprijzen voor de binnenlandse markt zijn voor de nieuwe auto's voor de De Luxe Saloon 515 pom Aterling (vorig model 49i> pdst.) en voor de Convertible 565 pdst. (vorig model 540 pdst.) 9. Na deze dreigende woorden heerst er een ogenblik diepe stilte. Dan zegt Halfra ont hutst: „Dat is 'n vrou wenstem Vrijwel gelijktijdig zien ze beweging tus sen de stammen en, gevolgd door een paar mannen, verschijnt er een ranke vrouwen gestalte in de licht kring. Slechts met de groot ste moeite kan Eric zijn hond in bedwang houden bij de nadering van de jonge vrouw. Niemand spreekt een woord, maar de onbekende veran dert merkbaar van houding als zij ziet, dat er zich rond het kamp vuur ook drie vrouwen bevinden. „Wie zijt ge en wat zoekt ge in het land van Durrah?" vraagt zij. „Wij zijn Noorse zeevaarders," antwoordt Eric, „en waren van plan hier te overwinteren. De over tocht bij dit weer brengt te veel gevaren met zich mee, nu we ook vrouwen en een kind aan boord hebben." Het meisje geeft een teken en uit de duisternis treedt een flink aantal zwaar bewapende krijgers naar voren. „Gij zijt in het gebied van Dur rah, de heer van Harrag, die mijn vader is. Het zou een schande zijn voor Clan Durrah, als* ge hier zó de winter zoudt moeten doorbren gen. Gaat met mij mede, mijn va der zal U allen graag gastvrijheid verlenen." Bedachtzaam glijden Erics blik ken over de zwijgende krijgers op de achtergrond. De bedoelingen van het meisje lijken goed, maar. de schepen van de zeerovers spelen hem door het hoofd. genomen. De heer Fijn van Draat vr«eg de aandacht van B. en W. om de aankoop van de roltrommelwa gens via de plaatselijke autohan delaren te doen geschieden. De voorzitter antwoordde dat B. en W. steeds streven om bij leveringen aan de gemeente de handeldrijvende middenstand in te schakelen. Op een vraag van de heer Hol deelde de voorzitter mede, dat met de aankoop van bedoelde vuilniswagens gerekend moet worden op een zeer lange leve ringstermijn. Het zal zeker 1957 worden. Ook het volgend punt der agen da, het verlenen van een crediet voor 't ontwerpen van riolerings plannen door de Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoezicht en Gemeentewerken in Oost Zws- Vlaanderen, werd uitvoerig be- sproken. De algemene conclusie was, dat de kosten van de noodzakelijke werken, welke door de verplicht gestelde dijksverhogingen e.a. moeten worden uitgevoerd, inte graal door het Rijk gedragen die nen te worden. Z.h.s. werd besloten tot voorlo pige vaststelling van de gemeen tebegroting 1953 en het oninbaar verklaren van diverse ontvang- posten, dienstjaar 1954. De voorzitter wees tot leden van de commissie tot het nazien van de gemeenterekening e.a., dienstjaar 1954, aan de heren Fijn van Draat, Van Langevelde en Ollebek Omvraag. De heer De Feijter informeer de naar de elektrificatie van de Hogedijk. Door de raad werd reeds een jaar geleden besloten hieraan medewerking te verle nen. Wethouder Den Hamer ant woordde dat de P.Z.E.M. bij de uitvoering hiervan meerdere moeilijkheden heeft te overwin nen. De heren Van Langevelde en Hol vroegen naar de vorderingen betreffende de aanleg van het zwembad. De voorzitter deelde mede, dat er thans geen zwemgelegenheden gebouwd kunnen worden, aange zien hiervoor geen rijksgoedkeu ring is te verkrijgen Het college van B. en W. over weegt echter de mogelijkheid om een zodanige tijdelijke voorzie ning te treffen, welke in de toe komst bij de uitvoering van het oorspronkelijke ontwerp toch be nut zou kunnen worden. De heer Weterings wees op de enorme vernielzucht van de op geschoten jeugd. Vooral de plant soenen bij de étagewoningen heb ben hiervan erg te lijden. De wo ningbouwvereniging heeft aan al le bewoners van deze woningen een circulaire gezonden, waarin de medewerking wordt ingeroe pen bij de bestrijding van dit kwaad. Spreker vroeg de voorzitter om een agent in burger enige tijd te laten surveilleren en bij consta teren van dit euvel onverbiddelijk proces-verbaal te laten opmaken. Wanneer dan hoge boeten zullen worden opgelegd, zullen de ouders er wel terdege van terug schrikken. De voorzitter beaamde ten vol le deze klacht van de heer Wete rings. Bij herhaling wees hij op de verantwoordelijkheid van de ouders, die blijkbaar geen gezag over hun kinderen hebben. In verband hiermede wees hij gaar ne op de oprichting van een na- tuurwacht, welke in voorberei ding is. De heer Van Riet vestigde de aandacht op de slechte verlich ting in de kom. De brievenbus bij de firma Van Overbeeke in de Axelsestraat is des avonds niet te vinden. De voorzitter zeide toe hier naar een onderzoek te zullen la ten instellen. De heer Fijn van Draat zeide op 30 april j.l. pijnlijk het gemis van een Oranjevereniging te heb ben geconstateerd. Weliswaar werd er dien dag gevlagd, maar als onze veelgeprezen Harmonie des avonds niet was opgetreden zou de dag als alle andere zijn verlopen. Hij wilde het particu lier initiatief er dringend op wij zen, dat er (weer) een Oranjever eniging behoort te komen. De voorzitter wilde een en an der gaarne onderstrepen. In dit verband deelde hij nog mede, dat hij door ambtsbezigheden de her denking op 4 mei 1.1. hier ter plaatse niet heeft kunnen bijwo nen, doch dit te Den Haag heeft gedaan. Hierbij viel het hem op, hoe indrukwekkend het was toen alle bedrijvigheid gedurende 3 minuten volkomen tot stilstand kwam en er een absolute stilte heerste. Hem was medegedeeld dat ge durende deze 3 minuten hier nog bedrijvigheid plaats vond. De heer Van Riet zeide deze plechtigheid te Apeldoorn te heb ben medegemaakt en ook daar was de herdenking van de oor logsslachtoffers algemeen en werd de 3 minuten stilte volledig in toepassing gebracht. De voorzitter zeide, dat hoewel onze streek wellicht minder dan andere streken van ons land van de oorlog te lijden heeft gehad, men de jaarlijkse herdenking op 4 mei moet zien als een nationale plicht tegenover allen, die in de oorlogsjaren zo voor de nationa le zaak hebben geleden. Hij hoopte, dat in de toekomst de deelname aan de stille tocht naar het monument aan de West- sluis veel groter zal zijn en ge durende 3 minuten iedere bedrij vigheid zal worden stilgelegd. Hierna werd de vergadering door de voorzitter gesloten.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2