Uil Je Srovanctc Binnenlands nieuws pure koffie SS&J MOCCONA Douwe Egberts Interessante Postzegeltentoonstelling te Terneuzen Rechtszaken Het geheim van de zeven schoorstenen OVERNAMEPRIJS VOOR BACON VARKENS ANDERMAAL OMHOOG Indonesië rekent Tunesië en Marokko als onafhankelijke staten ERNSTIG ONGEVAL BEDREIGDE VREUGDE. TWEE JONGELUI GINGEN MET WAPENS OP DIEFSTAL UIT Tegen buffetjuffrouw wegens uitlokking 1 Vi jaar geëist 49.974 140.770 33.930 TERNEUZEN AXEL. ZUIDZANDE VERGADERING VAN het LANDBOUWSCHAP SLUIS Het fijnste uit direct klaar in de kop! ZAAMSLAG Prawda over de ontwapening GERARD EMILE DELLAERT, J. M. A. A. VERHAEGEN—DELLAERT A. C. M. VERHAEGEN Gistermiddag om één uur open de burgemeester mr. P. H. W. F. Tellegen in de bovenzaal van café „Du Commerce" de vier daagse postzegeltentoonstelling, die vanwege het 30-jarig bestaan der postzegelveren. „Zeeuwsch- Vlaanderen" te Terneuzen werd georganiseerd. Dit is de eerste tentoonstelling op dit gebied te Terneuzen ge houden. De voorzitter der vereniging, de heer H. A. Lyppens te Ter neuzen, gaf een kort overzicht van de geschiedenis der vereni ging. Hij memoreerde daarbij dat deze niet is opgericht door de schoolgaande jeugd van de lagere of middelbare scholen, maar door 2 mannen van 59 en 28 jaar. Door een advertentie in de „Ter Neuzensche Courant" van 24 november 1926 werden alle postzegelverzamelaars in Zeeuws- Vlaanderen uitgenodigd tot het bijwonen van een vergadering in het hotel „Des Pays-Bas" te Ter neuzen. Op deze vergadering waren slechts 6 verzamelaars aanwezig. Van deze 6 verzame laars zijn nog 2 in leven en bei den onafgebroken lid van de ver eniging gebleven. De vereniging telt momenteel 56 leden. De heer Lyppens herdacht de verdiensten van zijn drie voor gangers n.l. de heren D. Wolfert (19271939), Jos Engelen te Sas van Gent (19391942) en Jos IJsebaert (19421945). Op sprak de voorzitter over de belangstelling, zeer ongewenst overigens, die de overheid na de bevrijding voor de postzegels had. De postzegels werden tot Gezien de ruime vraag naar bacon in Engeland, en met het oog op het stijgende prijspeil in de varkensvleessector, heeft het Produktschap voor Vee en Vlees besloten de overnameprijs voor baconvarkens in de tweede kwa liteitsklasse met ingang van maandag 21 mei 1956 van 2,30 tot 2,35 per kg koud geslacht gewicht te verhogen alsmede de gewichtsgrenzen voor de bacon varkens tot 63 tot en met 72 kg te verruimen. Met ingang van dezelfde datum ondergaat de toeslagregeling der lichte varkens, voorzover niet voor de (baconbereiding bestemd, een wijziging in die zin, dat tot nadler order zullen worden be taald voor varkens met een koud geslacht gewicht 62 tot en met 72 kg, een toeslag van 15 cent per kg en voor varkens met een koud geslacht gewicht van 73 tot en met 77 kg een toeslag van 10 cent per kg. nationaal bezit verheven, tot in- en uitvoerverbod, tot deviezen, tot registratie van alle bekende postzegelverzamelingen, toen het verboden werd 'n paar gebruik te of ongebruikte postzegels in een brief te sluiten, zelfs het frankeren van een briefkaart met zegels boven het gewone ta rief als strafbaar werd be schouwd. Hij herinnerde er aan hoe lYz jaar na de bevrijding twee amb tenaren van de Nederlandse Bank extra reizen naar Terneu zen maakten om een verzamelaar een bekeuring te geven. Eerst na de derde reis werd van de be keuring afgezien. Hierna sprak burgemeester Tellegen, die door de opening te willen verrichten, zeide, het be lang, dat het gemeentebestuur aan een dergelijk evenement hecht, te erkennen. Hij memo reerde dat de postzegel zeer aan trekkelijk is voor de kindergeest, maar dat toch niet alle kinderen filatelisten worden. Ook meen de de burgemeester dat wegens de grote verscheidenheid der zegels, die worden uitgegeven ten ongerieve van de verzame laars, maar tot voordeel van de staat, het verzamelen er niet eenvoudiger op is geworden. Nadat de burgemeester het be stuur veel succes had toege wenst, verklaarde hij de tentoon stelling voor geopend. Als lid van het hoofdbestuur voor de jeugd sprak mevr. Schut uit Amsterdam een felicitatie en overhandigde het bestuur een serie zegels voor de jeugdafde ling van de tentoonstelling. De talrijke inzendingen zijn zeer bezienswaardig en niet al leen voor verzamelaars. Het werk en het geduld die nodig zijn geweest om al deze en vaak zeer zeldzame zegels bij elkaar te brengen, verdient be wondering. Een inzending van de heer Bastiaanse uit Middel burg, die in 125 bladen een boeiende geschiedenis over we reldoorlog II vertelt, de serie eerste zegels die Nederland in 1852 uitgaf, (eigendom van de heer Lyppens) de prachtige col lectie „eerste-dag stempels Ne derland en koloniën" van pastoor A. Meeus te Axel, de Kruiszegels van mej. G. de Vis uit Sas van Gent, dit alles heeft zin en be tekenis. Filatelie betekent niet uitslui tend het bijeenbrengen van die stukjes papier die bestemd zijn om gebruikt te worden of reeds gediend hebben voor één of an der postaal doel. Filatelie be tekent tevens studie van de ze gels maar óók van alles wat be trekking heeft op of samenhangt met het gekozen verzamelgebied, zoals de geografische ligging, de geschiedenis, de staatkundige verhouding en de politiek, ter wijl ook economie, industrie, landbouw, veeteelt, kunst en sport nog de aandacht vragen. Zodoende kweekt de filatelie zowel algemene ontwikkeling als diepgaande kennis. Daarnaast vraagt het verzamelen geduld, netheid, orde, overleg en bedacht zaamheid. Bij de beoordeling is de jury tot de volgende resultaten ge komen. 'Klasse I (Nederland)1. Ch. Overbeke; 2. Pastoor A. Meeus te Axel; 3. Fl. de Coninck; 4. H. van Doren. Klasse II (speciale verzame lingen): 1. H. A. Lyppens; 2. Th. Borghstijn; 3. Ch. van Wijck; 4. J. W. de Putter te Axel. Klasse III (landen van Europa) I. H. A. Lyppens; 2. F. D. Ha melink; 3. J. Dieleman; 4. A. Stadhouders; 5. G. Lokerse; 6. F. ten Hoeve. Klasse IV (landen buiten Euro pa)1. H. A. Lyppens; 2. B. Bonte. Klasse V (dagstempels): 1. Fl. de Coninck; 2. Ch. van Wijck; 3. C. van Fraaijenhoven. Klasse VI (beeldzegels)1. R. A. Bastiaanse te Middelburg; 2. mej. G. de Vis te Sas van Gent. Indonesië heeft Tunesië en Ma rokko officieel op de hoogte ge steld van zijn beslissing hen als onafhankelijke staten te erken nen, aldus heeft de woordvoerder van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken woens dag medegedeeld. In telegrammen, die de Indo nesische minister van Buitenland se Zeiken, Roeslan Abdulgani, aan beide landen heeft gezonden, drukt hij de hoop uit, dat „de ge boorte van een onafhankelijk Tu nesië en Marokko zal bijdragen tot nieuwe kracht bij 't tot stand komen van een gemeenschap van vrije landen in de wereld in het algemeen en in Azië en Afrika in het bijzonder en tot het verwer kelijken van de doeleinden en de idealen van de Aziatische en Af rikaanse landen, zoals op de Ban- dung-conferentie van vorig jaar naar voren is gebracht. Wij bid den de almachtige Allah, dat hij geluk en voorspoed moge bren gen aan uw volken en dat zij hun rol mogen spelen in het behoud van de vrede en de goede wil in de wereld", aldus de telegram men van Roeslan Abdulgani. SCHEEPVAARTBEWEGING KANAAL TERNEUZEN—GENT gedurende de maand april. ZEEVAART. Aantal Geschut opvaart 240 B.R.T. 251.075 Geschut afvaart 243 233.422 Gelost of geladen te: Terneuzen Sluiskil Sas van Gent 48 8 7 BINNENVAART. Opvaart. Aantal Stoom- en Motorschepen 1375 Sleep. 31.448 15.136 4.748 Ton 416.493 Zeilschepen 207 218.416 •k De drukkers in Italië zijn woensdag voor 24 uur in staking gegaan om hun looneisen kracht bij te zetten. Er verschijnen geen kranten. DIEFSTAL OPGELOST. De rijkspolitie te Leusden heeft een belangrijke in Amster dam gepleegde diefstal tot opr lossing gebracht. Een partij autobanden ter waarde van 5500 is in beslag genomen. Ook de daders, twee Amsterdammers, konden worden ingerekend. Wat het koninklijk bezoek aan de Shell-installaties en -fabrieken „Pernis" betreft, bijna had een noodlottige gebeurtenis de vreug de van de ontvangst verstoord. Eén der directeuren, n.l. van de Kon. Ned. Petroleum Maatschap pij, de heer F. A. C. Guépin was van Schiphol, waar hij per vlieg tuig uit Engeland was gearri veerd, in een auto naar Pernis gereden. Dicht bij het petroleum- complex had hij echter een zo ernstige aanrijding met een auto bus, dat de auto grotendeels werd vernield. Wonder boven wonder kwam de heer Guépin er zonder letsel af, de chauffeur daarentegen bekwam inwendige kneuzingen. Hij kon op het ter rein van de Shell in het gebouw van de geneeskundige dienst worden behandeld en is later naar huis vervoerd. De directeur heeft zich nog tij dig bij het hoge gezelschap kun nen voegen. Een jaar en zes maanden met aftrek heeft de officier van Jus titie bij de rechtbank te Amster dam, mr. W. J. Kolkert woensdag ochtend geëist tegen de 27-jarige buffetjuffrouw S. W. van K.—W. wegens uitlokking tot poging tot diefstal, gepleegd door twee min derjarige jongelui en wegens op zettelijk voordeel trekken uit het gestolen geld, dat deze jongens zich hadden toegeëigend. Deze knapen, de een 17 en de ander 16 jaar oud, hadden even te voren terecht gestaan in een zaak met gesloten deuren. Hun was een aantal diefstallen in vereni ging al dan niet met geweldple ging ten laste gelegd, gepleegd in de laatste maanden van het vorige jaar bij antiquairs in de hoofdstad. Met een ploertendoder hadden zij op 10 december de heer C. A. M. Drieman in zijn winkel aan de Spieghelstraat op 't hoofd geslagen, doch deze had zich duchtig met zijn vuisten verweerd waarna de jongens op de vlucht waren geslagen. Bij een ander ten laste gelegd geval hadden de jongens een te lefonische afspraak gemaakt met een directeur van een expeditie bedrijf aan de Prinsengracht (N.V. Neumann en Vettin) met het doel hem na kantoortijd te komen opzoeken en de man te be roven. Met een ploertendoder be gaven zij zich op weg, doch zij kwamen in een verkeerde verdie ping van het gebouw terecht en hoewel zij de bureaux doorzoch ten konden zij niets van hun ga ding vinden. De tip voor deze laatstgenoem de poging tot diefstal hadden zij gekregen van de buffetjuffrouw Van K.—W., die in de Mexico-bar aan de Zeedijk herhaaldelijk con tact had met de jongens en van hun geld drank gebruikte, dat volgens de officier meest „rom mel" was en dat „zwaar door de jongens werd betaald". De vrouw was volkomen op de hoogte met de diefstallen, die de jongens van tijd tot tijd o.a. ook in schoolge bouwen pleegden. De knapen slie pen wel eens bij haar thuis in haar tuinhuisje aan de Amstel- veenseweg. Zij verbleven echter veel in de Mexico-bar en verteer den eens in veertien dagen tijds Afvaart. Aantal Ton Stoom- en motorschepen 1437 444.738 Sleep- en Zeilschepen 220 208.644 Gelost of geladen te: Aantal Ton Terneuzen Sluiskil Sas van Gent 185 277 131 8 a 900 gulden. De raadsman mr. H. van Beek huizen achtte de uitlokking tot geweldpleging door de vrouw niet bewezen. Hij wees in zijn pleidooi op de slechte huwelijks- omstandigheden van de vrouw, die hard voor haar man heeft ge werkt en die door hem in de steek is gelaten. Hij vroeg uiterste cle mentie. Toen de vrouw de rechtszaal werd uitgeleid schreeuwde zij boze woorden naar haar echtge noot op de publieke tribune en met moeite konden de parket wachters haar tot bedaren bren gen. De rechtbank zal op 30 mei a.s. vonnis wijzen. De caféhouder van de Mexico- Ibar, wie ten laste is gelegd uit lokking tot diefstal met geweld pleging en het doen serveren van consumpties betaald met gesto len geld, stond later op de dag terecht. DE GLASSCHADE IN DEN HAAG wagen in het water. De vader van een der kinderen slaagde er in de jongetjes op het droge te bren gen, geheel onder het slijk. De 3- jarige Jan de Graaf was er nog het beste aan toe. Men slaagde er in de levensgeesten op te wekken, waarna het kind naar een zieken huis in Amersfoort werd overge bracht. Daar is hij echter in de loop van woensdagmorgen over leden. De 3-jarige Dirk Muijs ech ter was reeds overleden toen hij uit het water gehaald werd. DODELIJK ONGELUK BIJ STIKSTOFBIN BÏN GSBEDRIJF. Woensdag is in de nitraatfabriek No. II van het stikstofbindings- bedrijf te Geleen een dodelijk on geluk gebeurd. De 44-jarige be dieningsvakman J. A. Hollands uit Doenrade is door een hijsgat van een hoogte van ongeveer 40 m naar beneden gevallen en op slag gedood. De man laat een vrouw en twee kinderen achter. HEIDEBRAND TE OISTERWIJK. In het hei- en bosrijke gebied De Belvert te Oisterwijk is gis termiddag omstreeks 5 uur brand uitgebroken. De gemeentelijke en bosbrandweer van Oisterwijk, geassisteerd door de bosbrand- weer van de gemeente Boxtel, is er in ongeveer 1% uur tijds in geslaagd een ramp te voorkomen. Een gebied van ongeveer 5 ha heide, dat gedeeltelijk met vlieg dennen was bezet, is door het vuur verwoest. „Zeemansvrouwen". Gisteravond speelde „De To neelvereniging" in het Concert gebouw voor de leden van het Spaarfonds het toneelstuk in vier bedrijven van Herman Bouber, „Zeemansvrouwen". In zijn openingswoord heette de voorzitter van het spaarfonds de heer F. van Doeselaar speciaal de heer en mevrouw Bouber van harte welkom. Dat zo laat in het seizoen (of eigenlijk al nó. het to neelseizoen) nog een drietal op voeringen worat gegeven, weet de voorzitter aan verschillende omstandigheden, waarop geen invloed kon worden uitgeoefend. Het toneelspel waarin Herman Bouber een belangrijke en zoals steeds een uitstekende rol speel de, werd door hem geschreven en geregisseerd. Al dateert het stuk uit het eind van de twintiger ja ren, toch wist het het publiek nog zeer te boeien, niet alleen door het gegeven, maar zeer zeker doo. uaarin optredende actri ces ea acteurs, wier spel alles zins te loven viel. Het is algemeen bekend, dat 't echtpaar Bouber de acteurs zijn van het leven van het Amster damse volk dat het nu niet be paald breed heeft. Mensen, die verslagen zijn door de armoede, maar die door hun aangeboren zin voor humor ondanks alles de moed er in weten te houden. De décors waren bijzonder goed geslaagd en het overtalrijke pubhek heeft zeer genoten van deze eerste van de drie uitvoerin gen. De loterij, die in de pauze werd gehouden, was zeer geanimeerd. Geslaagd. Bij het een dezer dagen te Ber gen op Zoom gehouden examen voor kleuterleidster slaagde o.m. onze stadgenote mej. R. de Vijl- der. Opening bad- en zwem inrichting, De Stichting „Bad- en Zwemin richting" heelt in haar vergade ring besloten om het zwemlbad vanaf zaterdagmiddag voor het publiek open te stellen. Tijdens de bespreking werd kennis genomen van de vorde ringen, welke de bouw van het nieuwe zwembad heeft ge maakt. Verschillende omstandig heden en ook o.a. de lange vorst periode zijn oorzaak dat de gehele accomodatie op de dag der open stelling niet gereed zal zijn, maar met wat goede wil kan toch een gedeelte hiervan in gebruik wor- aen genomen waardoor geen sei zoen verloren moet gaan. De bestuursfuncties werden als volgt verdeeld: Burgemeester Van Oeveren, voorzitter; A. H. v. d. Lee, 2e voorzitter; J. C. Vink, secretaris; H. J. M. Goossens, penningmeester; J. Meiling, W. ae Feijter en C. van Bendegem, leden. De abonnementstarieven wer den aan bespreking onderworpen terwijl overeenstemming werd toereikt over de aanstelling van een badmeester. Nederl. Chr. Vrouwen beweging. Voor de afdeling Axel van de Nederl. Chr. Vrouwenbeweging sprak in het Torenlokaal van de Herv. Kerk ds. Aalbersberg uit Nieuwdorp. Het onderwerp waar- P® stemmen in het bestuur van over de spreker een inleiding het Landbouwschap staakten toen 4 hor mnnr ntror rla rvt mon hield, was „Onze houding ten op adressen: Motorbril, Inlage C 142schroe vendraaier, Axelsestr. 159; Unipn- sleutel, Polderstraat 20; auto wieldop, Veer B 49. Concert op de muziektent. Zondag Eerste Pinksterdag a.s. zal de Koninklijke Muziekvereni ging „Veronica" te Zuidzande een concert op de muziektent geven. Gespeeld zal worden; Atlantic, mars van G. Boedijn; Priestermars uit Athalia, van MendelssohnMol; Les Cloches de Corneville, van Planquette Jakma; Imperial Echoes, mars, van Safroni, arr. J. Ord Hume; Het Nederlands Elftal, mars, van Willy Schootemeyer; A Hande- lian Suite, van Denis Wright; Cortège des Dryades, van A. Del- becq; Suid-Afnka, selectie van Zuid-Afrikaanse melodiën van P. Herthom; Karl Küpfer-Marsch, mars, van Th. Fürter. Bestuursverkiezing „Veronica" In de vacature ontstaan door het bedanken van de heer Z. C. Salomé als bestuurslid van de Koninklijke Muziekvereniging „Veronica" te Zuidzande werd ge kozen de heer L. W. Basting al hier. zichte van de publieke vermake lijkheid". De christelijke levenshouding in verband met de filmvertonin gen, radio, televisie en dans wer den onder de loupe genomen. Op deze boeiende inleiding volg de een gezellige discussie. De voorzitster, mevr. M. Boor de Graaf, dankte aan het einde der bijeenkomst ds. Aalbersberg voor de leerzame uiteenzetting en gaf hem de verzekering, dat alle aanwezigen ten zeerste vol daan waren. Oplevering openbare lagere school. De werkzaamheden aan de bouw van de nieuwe openbare lagere school zijn thans zo ver gevorderd, dat de officiële over dracht op vrijdag 27 juli 2al plaats vinden. De glasschade, die een straal jager dinsdagmiddag in Den Haag heeft aangericht met het doorbreken van de geluidsbar rière, is aanzienlijk gebleken. Bij de politie zijn in totaal 74 meldin gen van glasschade aan woningen en winkels binnengekomen. Het merendeel was geconcen treerd in de omgeving van de Fahrenheitstraat, waar 48 geval len werden aangegeven. In een woning in de Zuiderparkbuurt viel een ganglamp van het pla fond. TWEE KINDEREN IN EEN SLOOT VERDRONKEN Dinsdagmiddag zijn twee kleine kinderen bij het spelen met een handkar in 'n sloot aan de West- dijk te Spakenburg terecht geko men en verdronken. zDe knaapjes kwamen onder de het ging over de vraag of men vóór of tegen zou moeten advi seren inzake het afschaffen van de eierstempeling. Uit de discussie en stukken bleek, dat de handel in ongestem pelde eieren steeds groter vormen aanneemt. Onder de leuze „alleen het ongestempelde ei is vers" brengen deze eieren een halve cent tot een cent méér op, dan gestempelde. In 1955 werden ruim 609 miljoen stuks gestem peld verkocht ofwel slechts een derde van het totale verbruik. Deze afzet, zo wordt gesteld, on dermijnt de bonafide handel en de coöperaties. Het stempelen, be doeld als waarborg voor gewicht en kwaliteit, wordt bespottelijk gemaakt. Het bestuur van het oe- drijfschap voor pluimvee en eieren zou aan de minister heb ben voorgesteld het verplichte 1 stempelen af te schaffen. Ook het Landbouwschap zal als producen- itengroep zijn oordeel moeten ge ven. Maatregelen in verband met Vele pro's en contra's werden de sluiting van het zwembad, aangevoerd. De stemmen in deze In verband met de noodzake- niet volledige vergadering staak- lijke sluiting van het zwembad ten, zodat in een volgende open- aan de vaart van Sluis naar bare vergadering opnieuw zal Brugge heeft het bestuur van de moeten worden gestemd, zwemvereniging „Het Vrije" uit j Het bestuur heeft voorts zijn Sluis moeten afzien van de or- standpunt bepaald inzake een ganisatie verbonden aan de se- voornemen van minister Mans- nioren-kampioenschappen, welke holt can de in- en uitvoer van 113). (Nadruk verboden). Dat bracht me op het idee van een verband tussen de verschil lende onbegrijpelijkheden hier en in Herzo-Slowakije. Mrs. Revel was de enige van de gasten van dit week-end, die daar geweest was. Daarom dacht ik eerst, dat een ander misschien de rol van prins Michaël gespeeld had en dat ze bang waren geweest voor ontdekking, maar dat bleek al gauw glad ernaast te zijn. Maar door die veronderstelling kwam ik op de gedachte, dat de rol van mademoiselle Brun dan wel eens door een ander gespeeld kon worden en toen ik tussen dat en het beweren van mrs. Revel, dat 't gezicht van de dame in kwes tie haar bekend voorkwam, ver band zocht, begon er licht in de duisternis te komen. Want nu kwam ik tot de conclusie: zij wil blijkbaar niet herkend worden en mrs. Revel is degeen die haar kan herkennen, die haar al half en half herkend heeft". „Maar wie was ze dan?" vroeg lord Caterham. „Iemand, die mrs. Revel in Herzo-Slowakije gekend had?" door AGATHA CHRISTIE „De baron kan die vraag beter beantwoorden dan ik,"- zei An thony. „Ik!" Baron Lolopretzjyl keek eerst hem aan en keek van hem naar de onbeweeglijke figuur op de grond. Blijkbaar begreep hij van Anthony's bewering niets. „Kijk maar eens goed," zei An thony. „Laat u niet voor de gek houden door de grime.Ze is vroeger actrice geweest De baron keek nog eens, op eens kreeg hij een schok van ver bazing. „Goeie genade!" fuisterde hij. „Maar dat is niet mogelijk!" „Wat is niet mogelijk," meng de Lomax zich beredderig in het gesprek. „Wie ls die juffrouw dan? Herkent u haar, baron?" „Neen, neen, het niet mogelijk is!" De baron begon wat te be komen. „Zij gedood is. Allebei, zij en hij. Op de stoep van het paleis. Haar lichaam gevonden is." „Een verminkt, een onherken baar verminkt lichaam," zei An thony. „Ze heeft de mensen een rad voor de ogen gedraaid. Ik voor mij geloof, dat ze heeft we ten te ontkomen, dat ze naar Amerika gegaan is en zich daar jaren, uit angst voor de Broeders van de Rode Hand, heeft schuil gehouden. Die Broederschap had de revolutie op haar geweten en zij was de directe aanleiding tot die revolutie geweest. Toen werd koning Victor ontslagen, expert- dief en handlangster pleegden overleg en besloten tot een po ging om de diamant te bemach tigen. Zij was die nacht er naar aan het zoeken, toen prins Mi chaël onverwacht binnenkwam en haar herkende. Onder gewone omstandigheden was daar niet veel kans op geweest. Gasten, die koninklijke hoogheden zijn, ko men gewoonlijk niet ln contact met gouvernantes en als er, door omstandigheden, eens kans op is, kan de gouvernante in kwestie het altijd ontwijken door migrai ne of iets dergelijks, zoals ze die ene dag, toen de baron er was, gedaan heeft „Om door te gaan aldus her vatte Anthony Cade zijn uiteen zetting die nacht, op een ogen blik toen ze 't het allerminst ver wachtte, werd ze door prins Mi chaël gezien en herkend. Ze be greep wat het gevolg daarvan zou zijn en dus schoot ze hem neer. En daarna, om de politie het spoor te doen verliezen, ver borg zij de revolver in de tas van Isaacstein en gaf zij de brieven terug." Lemoine deed een stap naar hem toe. „U zegt, dat ze die nacht naar beneden gekomen is om de dia mant te zoeken," zei hij. „Maar kan het niet zijn, dat ze een ont moeting moest hebben met haar handlanger, koning Victor? Dat die buiten op haar stond te wach ten? Hèhoe denkt u over die mogelijkheid?" Anthony zuchtte. „Nog steeds met je idéé fixe bezig, Lemoine! Je bent wèl vast houdend! Waarom houd je geen rekening met de wenk over de troefkaart, die ik je gegeven heb?" Op dit ogenblik mengde Lomax zich in het gesprek. Zijn vermo gen om de dingen te begrijpen was niet altijd paraat; hij was juist tot de ontdekking gekomen, dat hij voor de zoveelste maal in deze zaak geen eerste viool speelde. „Ik begrijp er nog steeds niets van. Wie is deze juffrouw, ba ron? 't Lijkt wel of u haar kent!" Baron Lolopretzjyl ging mili tair rechtop staan en keek recht voor zich uit. „U vergist zich, mr. Lomax. Deze dame, zover ik weet, heb ik nooit gezien eerder. Een vreemde zij is voor mij." „Maar George Lomax keek hem over bluft aan. (Wordt vervolgd). dit jaar te Sluis zouden worden gehouden. Ook het schoolzwem men zal dit jaar niet in Sluis kunnen plaats vinden. Het be stuur zal trachten een regeling te treffen met Aardenburg. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de Rijks politie alhier zijn als gevonden aangegeven de volgende voor werpen, welke terug te bekomen zijn aan de daarachter vermelde COOP VRUCHTEN VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van 16 mei. GROENTEN. Per 100 stuks: Sla A 811,80, A II 5—7,40, B 5—10. Per stuk: Bloemkool B 5570 ct, B II 45—57 ct, C 2740 ct, C afwijkend 931 ct. Per bos: Peen 65—71 ct; Radijs 4%8 ct. Per kg: Asperges 83175 et; Breekpeen II 25 ct; Prei 6061 ct; Rabarber 8—14 ct; Spinazie 8%16 ct. AARDAPPELEN. Per 100 kg: Eigenheimers 14. FRUIT. Appelen per kg: Dekkers Roem (verpakt) 6775 ct, K 4952 ct. Per doosje: Glasaardbeien 76 ct. paarden te liberaliseren. Men ziet tegen deze liberalisatie binnen de OEES-landen geen bezwaren, in dien deze op basis van wederke righeid zal geschieden. Het Landbouwschap besloot zijn personeel een uitkering van vier procent als vakantiebijslag te geven. De heer H. D. Louwes, die na een zittingsperiode van twee jaar is herbenoemd tot voorzitter van het Landbouwschap, heeft in een toespraak aangedrongen op ver sterking van begrip voor en ver trouwen in het Landbouwschap. Het Schap is de toporganisatie van alle agrarische bedrijfsgeno- ten en geen verlengstuk van de overheid. Het orgaan van de Russische communistische partij, Pravrda, dringt aan op een wijziging van het werk van de onder-commissie van de V.N. voor ontwapening, in het licht van het Russische be sluit om het leger met 1.200.000 man in te krimpen. Het Wad noemt dit een eerste praktische stap, die een sfeer van vertrou wen kan scheppen. it In verschillende streken van Thüringen zijn epidemieën van hondsdolheid uitgebroken Hiermede vervullen wij de treurige plicht Ued. kennis te geven van het overlijden van onze dierbare Echt genoot, Vader, Behuwdvader, Broeder, Behuwdbroe- der, Oom en Neef, Echtgenoot van ELVIRA PRUDENTLY PICA VET, geboren te Westdorfpe 8 mei 1902 en aldaar God vruchtig overleden 16 mei 1956, gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk. Westdorpe: Wed. E. P. DELLAERT—PICA VET Westdorpe: Westdorpe: C. B. M. DELLAERT De Familie DELLAERT De Familie PICAVET De plechtige lijkdienst met assistentie, gevolgd door de teraardebestelling, waartoe Ued. beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben in de parochiekerk van O. L. Vrouw Visitatie te Westdorpe op vrijdag 18 mei a.s., om 10 uur. Zij die bij vergetelheid geen overlijdensbericnt moch ten ontvangen, gelieven deze als kennisgeving aan te nemen. Westdorpe, A 153, 16 mei 1956.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2