Vliegtuig op nonnenklooster gestort H.M. de Koningin bracht een bezoek aan Rotterdam De Franse staatslieden te Moskou Soekarno te Washington aangekomen De onderhandelingen over Singapore Verplichte W.A.-verzekering in België K DONDERDAG 17 MEI 1956 11e Jaargang Nr 3767 17 mensen verloren bij hei ongeluk hei leven Bij het dorp Orleans in de Canadese provincie Ontario ongeveer 11 km ten oosten van Ottawa, is dinsdag avond een straalvliegtuig van de Canadese luchtmacht op een nonnenklooster te Ville St.-Louis, gestort. Volgens de laatste berich ten zijn één geestelijke en veertien kloosterzusters om het leven gekomen. Tekort op Indonesische staatsbegroting zal Rp 2,8 miljard bedragen Syngman Rhee verzekerd van nieuwe ambtstermijn Verscherpte veiligheids maatregelen in Singapore De begrafenis van oud minister mr- H. P. Marchant Ook de twee inzittenden van de straaljager zijn om het leven gekomen. Op het ogenblik dat het vliegtuig 't gebouw van drie verdiepingen raakte, bevon den zich circa 35 mensen in het klooster. Het vuur ver spreidde zich zo snel dat ve len zich niet konden redden. De Nepalezen in Tibet Nare dagen? Moe en mat? een AKKERTJE Geruchten over Prinses Margaret officieel tegen gesproken LEOPOLD BIJ EDEN PILOOT VAN STRAAL JAGER VERGISTE ZICH 5 KILOMETER OPSTANDELINGEN INFILTREREN HAVENSTAD NEMOURS EDEN IN JANUARI NAAR AUSTRALIË „Met groot genoegen" VERDERE STIJGING VAN DE CONSUMPTIE HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN op onderf op onder Mei. 18 4.44 20.34 13.47 1.47 19 4.43 20.35 15.03 2.08 20 4.41 20.37 16.17 2.29 21 4.40 20.38 17.30 2.51 22 4.39 20.40 18.41 3.16 Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 et Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1, iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Het tekort op de staatsbegro ting van het lopende jaar zal 2,8 miljard rupiah bedragen, aldus heeft de Indonesische minister van Financiën, Jusuf Wibisono, woensdag medegedeeld. De vorige regering had het te kort geschat op 1 miljard rupiah. Maar het Ibedrag, dat hij had uit getrokken voor de uitvoering van het vijfjarenplan, terwijl het dub bele van dit bedrag dit jaar nodig is. Voorts had de vorige regering de opbrengsten van de 'belastin gen geschat op 4,5 miljard, ter wijl 3,5 miljard meer zeker moet worden geacht, aldus Jusuf Wi'bi- sone. Dr. Syngman Rhee, de 81-jarige president van Zuid-Korea, is ver zekerd van een nieuwe ambtster mijn. Hij heeft al 3.420.045 stem men behaald. Zijn progressieve tegenstander Tsjo Am Bong kreeg er 1.493.747. Tgen bijna alle uitgebrachte stemmen waren geteld was de stand: Syngman Rhee liberaal 4.864.596, Tsjo Bong Am (progressief) 2.073.450. Ongeldig 1.767.716. In de verkiezingen voor het vice presidentschap was de stand toen ongeveer de helft van het aantal uitgebrachte stemmen was geteld John Chang, democraat 2.725.982, Lie Ki Poeng (liberaal) 2.410.139. Als gevolg van het mislukken van de besprekingen over de on afhankelijkheid' van Singapore zijn de veiligheidsmaatregelen daar verscherpt. De Britse scho len zijn voorlopig gesloten en de ouders is aangeraden hun kinde ren binnenshuis te houden. In alle stilte is woensdagmor gen op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te Den Haag het stof felijk overschot van de oud-minis ter van O. K. en W., mr H. P. Marchant, in het familiegraf bij gezet. In de rouwkapel waren enkele familieleden en vrienden van de overledene bijeengekomen. Hier waren eveneens aanwezig oud minister en lid van de Raad van State mr. dr. L. N. Deckers, mr. H. J. Schoelvinck als vertegen woordiger van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en mr. F. J. H. Bachg namens het partijbestuur van de KVP. Het orgel speelde de treur mars uit de derde symphonic van Beethoven, een nocturne van Chopin en het Ave Maria van Gounod. In de Antonius Abtkerk te Scheveningen was tevoren een requiemmis gecelebreerd. Een ooggetuige verklaarde dat het vliegtuig in brand stond vóórdat het neerstortte. Er ont stond een hevige ontploffing. De inwonenden van het klooster la gen toen het ongeluk gebeurde te bed. Het gebouw, ter waarde van een miljoen dollar, werd geheel verwoest. Een 20-tal zusters ver bleef er tot herstel van gezond heid. Het twee jaar oude klooster, van de „Grijze Zusters van het Kruis", stond op de oever van de Ottawa rivier. Het vliegtuig ramde de kapel vóórdat het op het drie verdie pingen tellende hoofdgebouw terecht kwam. Omwonenden, die te hulp snelden, troffen het lijk van een priester aan, die met brandende kleren uit een raam van de tweede verdieping was gesprongen. De luiken voor de ramen be lemmerden de ontsnapping der inwonenden. Rook en vuur ver hinderden helpers tot de étages door te dringen. Gewonden wer den per ambulance naar Ottawa overgebracht. De regering van Nepal heeft een communiqué uitgegeven, waarin wordt tegengesproken dat er Nepalese kooplieden in Ti bet zouden zijn mishandeld. De rechten van de Nepalezen waren in geen enkel opzicht door de Chinese overheid beknot. De oude verdragen tussen Nepal en Tibet waren onverminderd van kracht. De oorzaak van het neerstorten van het vliegtuig, dat van 10.000 meter omlaag gedoken was, is een raadsel. De piloten hadden in hun laatste radiobericht niets bijzonders gemeld. Het toestel was vein een basis bij Ottawa op gestegen om een onderzoek in te stellen naar een onbekend vracht vliegtuig dat was gesignaleerd. Het was op de terugreis naar zijn basis toen het verongelukte. U voelt U weer "stralend De geruchten over een op han den zijnde verloving van Prinses Margaret met Prins Christiaan van Hannover, de 35-jarige broer van Koningin Frederika van Griekenland, zijn woensdagavond officieel tegengesproken in een verklaring die door „Clarence House", de residentie van de Prinses en Koningin-moeder Eli zabeth, is uitgegeven. Ook Prins Christiaan heeft woensdag officieel de berichten tegengesproken. Ex koning Leopold van België heeft woensdagochtend premier Eden van Engeland bezocht, met wie hij een particulier onderhoud had. President Soekarno is gisteren te Washington aangekomen voor een officieel bezoek, dat, naar hij zeide te hopen, „zal leiden tot een „werkelijk begrip" tussen Indonesië en de Verenigde Sta ten". Bij aankomst op het vliegveld werd president Soekarnó verwel komd door vice-president Nixon, de minister van Buitenlandse Za ken Dulles en admiraal Radford, voorzitter van het comité van stafchefs, leden van het diplo matieke corps en een groot aan tal journalisten. Nixon zeide, nog nooit een zo groot aantal fo tografen bijeen te hebben gezien als bij deze gelegenheid. In een welkomstwoord, dat hij tot de president richtte, zeide Onder hartelijke belangstel ling van de zijde der bevolking heeft Koningin Juliana gisteren een werkbezoek aan Rotterdam gebracht. Achtereenvolgens gol den de belangstelling van H. M. de Shell-installaties en fabrieken „Pemis" van de Kon. Ned. Pe- troleummaatschappij, het R. K.- zeemanshuis „Stella Maris" en de afdeling bouwambachten in het ambachtscentrum, onderdeel van het bouwcentrum. Het was gisterochtend vroeg stralend weer in Rotterdam, maar later op de morgen betrok de lucht, maar er kan toch niet worden gezegd, dat het weer geen medewerking verleende. Omstreeks kwart over tien ar riveerde woensdagmorgen de ko ninklijke stoet aan de Plaszoom, waar de burgemeester van Rot terdam, mr G. E. van Walsum, ter begroeting aanwezig was. Via de Maastunnel werd naar het gebouw van de Kon. Ned. Pe- troleummaatschappij te Pernis gereden. Langs de gehele route had de burgerij de vlaggen uitgesto ken en overal werd H. M. harte lijk toegejuicht. Nadat de negenjarige Seva van den Bergh, dochtertje van de voorzitter van de contactcommis sie, bloemen had aangeboden, be gaf het gehele gezelschap zich naar binnen. In de kleine lunch- kamer sprak jhr mr J. H. Lou don een kort woord van welkom, waarna ir Ernste een causerie hield over het fabriekscomplex. Hierna volgde een rondrit van 15 km over het terrein, welke ein digde via oliesteiger No 14 bij de kleine lunchkamer, waar de lunch werd gebruikt. Om ruim twee uur begaf H. M. de Koningin zich met haar ge volg naar het gereedliggende m.s. „Prinsesseplaat". Na een vaartocht van ruim een half uur door de bedrijvige haven van Rot terdam kon worden gemeerd aan de steiger van het clubgebouw van de Kon. roei- en zeilvereni ging „De Maas". Op de kade stonden de auto's gereed, waarna de stoet via de Veerhaven naar het R. K.-zee- manshuis „Stella Maris" aan de Willemskade reed, waar het werk van het „apostolaat ter zee" wordt uitgeoefend. KOOLMEESJES IN EEN BRIEVENBUS de brievenbus van de woning van de heer J. Stijns aan de Bosweg te Bunde bij Maas tricht nestelt een paar kool meesjes. De eieren zijn reeds uitgekomen. Een kaartje aan de voordeur waarschuwt post bode en krantenbezorger om deze vogel-idylle niet te ver storen. De vogeltjes hadden 't vorig jaar ook in deze brie venbus hun nest gebouwd. De eerste besprekingen van de thans te Moskou vertoevende Franse ministers Mollet en Pi- neau met premier Boelganin en partijsecretaris Chroesjtsjef, die woensdagmorgen zijn gehouden, hebben bijna uitsluitend over de kwestie van ontwapening gehan deld. De Franse ministers gaven een uiteenzetting van het Franse standpunt ten deze: ontwape ning in étappes, beginnend met een aanzienlijke beperking van bewapening en troepen en daar na een regeling van politieke problemen en een fase van ver gaande ontwapening. Premier Boelganin en partij secretaris Chroesjtsjef ontwik kelden hierop hun standpunt; gelijktijdige bestudering van ont wapening op het gebied van tra ditionele en kernwapens, zonder dat evenwel het ene tot voor waarde van het andere wordt gesteld. Zij brachten met name De Belgische Kamer van Volks vertegenwoordigers heeft dins dag het wetsontwerp betreffen de de verplichte W.A.-verzeke- ring voor motorrijtuigen goed gekeurd. De dekking moet on begrensd zijn, uitgezonderd voor de materiële schade veroorzaakt door brand of ontploffing. Buitenlandse voertuigen zullen slechts op Belgisch grondgebied toegelaten worden indien zij in België verzekerd zijn of indien zij voorzien zijn van een interna tionaal verzekeringsbewijs waar uit blijkt, dat de burgerlijke aan sprakelijkheid bij ongeval gedekt is in overeenstemming met de Belgische wet, en waarvan een Belgisch bureau de last zal dra gen. Een gemeenschappelijk waar borgfonds zal de lichamelijke schade vergoeden van de slacht offers die geen verhaal hebben tegen een verzekeraar, b.v. in geval het voertuig waarmede het ongeval zou zijn veroorzaakt niet kon worden geïdentificeerd, of wanneer noch de bestuurder noch de eigenaar van het voer tuig gedekt waren door een ver zekering overeenkomstig de wet. De verplichting tot verzeke ring wordt gesanctioneerd door gevangenisstraffen en geldboe ten, door verval van het recht om tijdelijk of definitief een voer tuig te besturen, alsook eventueel door de tijdelijke of definitieve verbeurdverklaring van het voer tuig. de jongste besluiten tot beper king der Sowjet-strijdkrachten naar voren, die zij bewijzen van de goede wil van de Sowjet-rege- ring noemden. Mollet zinspeelde erop, dat van die laatste beperkingen geen be wijs voorhanden was en dat zij overigens, in dit waterstofbom tijdperk, van zeer beperkt belang waren. De besprekingen op dit punt, die drie uur duurden, worden donderdag voortgezet. Boelganin bood een maaltijd in het Kremlin aan. Later drong de Franse pre mier tijdens een banket op het Kremlin aan op het verwijderen van de barrières die het uitwis selen van ideeën en personen tegenhouden. Hij zei dit tijdens het uitspreken van een toast. In een communiqué over de besprekingen op het Kremlin van woensdagmorgen werd ge zegd, dat er „openhartig van mening is gewisseld over de ont wapening." Ook hebben de Fran se en Russische leiders van ge dachten gewisseld over een serie andere problemen. De woordvoerder van de Rus sische regering, Leonid Iljitsjef, verklaarde tegenover verslag gevers dat tijdens de besprekin gen „beide zijden het vertrouwen hebben uitgesproken dat aan het eind van de onderhandelingen resultaten zullen worden ge boekt." Hij voegde eraan toe dat verder ook nog zal worden gesproken over problemen met betrekking tot de Frans-Russi sche betrekkingen en over an dere internationale problemen die voor beide landen van belang zijn. In de middag brachten de leden van de Franse delegatie bezoe ken aan paleizen, kathedralen en musea in het Kremlin. Woensdagavond woonden de Franse gasten met maarschalk Boelganin, partijsecretaris Chroe sjtsjef en minister Moltof een uitvoering van het Zwanenmeer van Tsjaikofski in het Bolstjoi- theater bij. Vóór de pauze zaten de Fransen met hun Russische gastheren in de centrale loge die vroeger voor de tsaren was ge reserveerd. In de salon achter de ze loge werden tijdens de pauze verversingen gebruikt en de poli tieke besprekingen voortgezet. Na de pauze verhuisden de mi- ministers naar 'n loge dichter bij het toneel. De straaljager, die dinsdag bo ven Den Haag de geluidsbarrière heeft doorbroken en daarbij een grote glasschade heeft veroor zaakt, was een „Sabre F 86 K" van de Koninklijke Nederlandse Luchtmacht, gestationneerd op de vliegbasis Soesterberg. De bestuurder van het toestel vloeg op dertig- tot vijfendertig duizend voet toen hij zijn duik begon. Het was op dat moment zeer heiig, zodat de piloot niet kon zien waar hij) zich bevond. Hij meende boven zee te zijn, waar dergelijke manoeuvres toe gestaan zijn, doch toen hij zijn duikvlucht had beëindigd en dus lager vloog zag hij, dat hij niet boven zee, doch boven Den Haag zat. Hij had zich 5 kilometer in de afstand vergist. Direct na zijn landing op zijn basis is de piloot naar zijn commandant gegaan en heeft eigener beweging aan deze medegedeeld wat er was gebeurd. Koning Paul en Koningin Frederika van Griekenland heb ben de uitnodiging van de West- duitse Bondspresident Heuss, die thans in Athene vertoeft, voor 'n tegenbezoek aan West-Duitsland aanvaard. Zij zullen medio sep tember a.s. in Bonn aankomen. Door de aardrijkskundige lig ging en het internationale karak ter wordt Rotterdam wel als één van de aanzienlijkste nederzet tingen beschouwd van dit apos tolaat, dat gegroeid is uit een actie, begonnen in 1891 te Glas gow. In 160 havens over de ge hele wereld vindt men thans een club van het apostolaat ter zee. In Nederland zijn afdelingen te Rotterdam, Amsterdam, IJmui- den en Vlissingen. Het aantal zee lieden-bezoekers in „Stella Maris" wordt geschat op ongeveer 100.000 per jaar. Vóór het gebouw van „Stella Maris" werden bloemen aange boden d,oor de 6-jarige Jefke de Jong, zoontje van een medewer ker. In de grote zaal, waar 'n groot aantal zeelieden van verschillen de nationaliteiten bijeen was, richtte pater Koevoets woorden van welkom tot H. M. Vervol gens werd een rondgang ge maakt door het gebouw, welke eindigde in het restaurant, waar H. M. afscheid nam van haar gastheren. Bij het verlaten van 't gebouw vormden de aanwezige zeelieden op de kade een erehaag. Het derde en laatste bezoek gold het ambachtscentrum, spe ciaal de afdeling bouwambach ten. Omstreeks half vier arriveer de H. M. bij het bouwcentrum, waar bestuursleden en directie de Vorstin begroetten. Vervol gens begaf het hoge gezelschap zich door de grote hal naar het oude gebouw, waar de afdeling bouwambachten is onderge bracht. In tegenwoordigheid van werkbazen en leerlingen werd H. M. hier inzicht gegeven in de gevolgde werkmethoden en de reeds bereikte resultaten. De Koningin toonde grote belang stelling voor de demonstraties, gegeven door leerlingen loodgie ters, stucadoors en terrazzo, schilders, electriëns, timmerlie den en metselaars. Via de verbindingsbrug begaf het koninklijk gezelschap zich toen naar de directiekamer in het nieuwe gebouw, waar de thee werd gebruikt. Vóór het vertrek werd beneden in de hal nog een tentoonstelling op huishoudelijk gebied bezich tigd. Uitgeleide gedaan door het be stuur en toegejuicht door de voor het gebouw verzamelde menigte begaf de Koningin zich met haar gevolg weer in de auto's, om daarna in de richting Kralingen omstreeks half vijf de stad te verlaten. H. M. werd tot aan de grens van de gemeente uitgeleide gedaan door burge meester Van Walsum. Nixon o.a.: U, evenals onze George Washington, hebt uw volk van kolonialisme naar de onafhankelijkheid geleid en gaat het thans voor in de vrede. President Soekarno zeide in zijn antwoord o.a.Ik breng u de dank van het volk van Indonesië yoor alle hulp, die u ons hebt ge geven voor ons nationaal herstel. Hij hoopte, dat dit bezoek zal lei den tot wederzijds begrip en een waarachtige vriendschap tussen de Indonesische en Amerikaanse volken. Soekarno reed vervolgens met Nixon in een grote open auto, die versierd was met de Indone sische en Amerikaanse vlaggen, naar het stadhuis van Washing ton, alwaar als symbolische han deling de sleutels van de stad aan Soekarno werden overhan digd. De weg die werd gevolgd was omzoomd door 2300 militai ren van de Amerikaanse land-, zee- en luchtmacht een aantal groter dan ooit te voren bij een bezoek van een buitenlands staatshoofd te Washington was opgesteld. In de voornaamste straten van de Amerikaanse hoofdstad zijn Amerikaanse en Indonesische vlaggen uitgesto ken. Soekarno zal, naar van officiële zijde werd vernomen, met Ameri kaanse autoriteiten geen „zake lijke" besprekingen voeren tij dens zijn verblijf in de Verenigde Staten. Wel zal hij heden te 16.30 uur plaatselijke tijd een verga dering toespreken van beide hui zen van het Amerikaanse Con gres. De president zal vrijdag een toespraak houden voor de nationale persclub. OP HET WITTE HUIS. Kort na 17.00 uur Gmt. is Soe karno door president Eisenhower ontvangen op het Witte Huis; Eisenhower riep Soekarno een hartelijk welkom in de Verenig de Staten toe. Kort daarna was president Soekarno eregast aan een maal tijd, waaraan een groot aantal Amerikaanse en Indonesische hooggeplaatste persoonlijkheden aanzaten, o.a. de minister van Buitenlandse Zaken Dulles, vice- president Nixon, de Indonesische ambassadeur te Washington Moekarto Notowidigdo, de Indo nesische minister van Buiten landse Zaken Abdul Gani, Cabot Lodge, de leider van de Ameri kaanse delegatie bij de Verenig de Naties en admiraal Radford. OPSTANDELINGENLEIDER IN NOORD-AFRIKA GEDOOD. De „woestijngeneraal" Si Moe- stafa is dinsdag gesneuveld toen zijn opstandelingengroep aan de rand van de Sahara tot een ge vecht met Franse troepen werd gedwongen. 50 van zijn mannen vielen in dit gevecht, de rest vluchtte de woestijn in en wordt nu achtervolgd door spahis (in landse bereden troepen) en laag- vliegende jagers. Zwaar bewapende opstandelin gen zijn in de afgelopen nacht in de West-Algerijnse havenstad Ne mours doorgedrongen en nebben enkele regeringsgebouwen in het centrum van de stad beschoten. Nader meldt Reuter dat Fran se troepen twee uur lang tegen de infiltranten hebben gevochten. Verscheidene opstandelingen zou den zijn gedood. In geheel Algerië werden dins dag, volgens onofficiële schattin gen, 230 opstandelingen gedood. Nabij Taguine, 350 kilometer ten zuiden van Algiers, achter volgen Franse troepen een bende opstandelingen die reeds 51 do den hebben moeten achterlaten. Uit Rabat wordt gemeld dat 'n Franse majoor, die een week ge leden te Fez was ontvoerd, woens dag weer op vrije voeten is ge steld. Zijn invrijheidstelling volgt op stappen van de Franse hoge commissaris in Marokko, André Dubois, bij de Marokkaanse rege ring. Premier Menzies heeft meege deeld dat premier Eden van En geland in januari a.s. Australië zal bezoeken als gast van de rege ring. Dit zal de eerste maal zijn, dat een in functie zijnde Britse pre mier Australië bezoekt. Eden zal worden vergezeld door zijn echtgenote. De minister-president en me vrouw Eden zullen ook in Nieuw Guinea op bezoek gaan. Woensdagmiddag maakte pre mier Eden in het Britse Lager huis bekend dat hij officiële uit nodigingen heeft aanvaard om in het begin van het komende jaar bezoeken te brengen aan Austra lië en Nieuw Zeeland. „Ik hels deze uitnodigingen met groot ge noegen aanvaard. Ik Iberv van plan tijdens het parlementatire Kerst reces per vliegtuig uit Londen naar Nieuw Zeeland te vertrek ken. Vandaar zal ik mij naar Australië begeven". De premier voegde hieraan toe dat hij in februari naar Engeland zal terugkeren. Uit berekeningen van het Cen traal Bureau voor statistiek, ge publiceerd in het statistisch bul letin, blijkt dat de consumptie per hoofd van de bevolking in het eerste kwartaal van 1956 8 groter was dan in 't eerste kwar taal van 1955. Een klein deel van deze toene ming komt voor rekening van de Paasinkopen, welke in 1955 in april, in 1956 in maart plaatsvon den. De toeneming van de consumpjj tie, welke tussen 1953 en 1955 10 bedroeg, blijkt zich dus krachtig voort te zetten. Terwijl zich tussen de Britse eilanden en de Azoren een gebied van hogeluchtdruk handhaafde, trok een depressie op het noorde lijk deel van de Atlantische oce aan naar het zeegebied tussen IJsland en Noorwegen. Achter de depressie om stroomde koude Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft medegedeeld dat thans drie van elke vier Ame rikaanse gezinnen een televisie toestel bezitten, tegen een op elke tien in 1950 De premier van Singapore, David Marshall, heeft woensdag avond na een bespreking in het Lagerhuis met Britse Labourlei- ders over de mislukte onderhan delingen inzake onafhankelijk heid voor Singapore verklaard dat hij een denkbeeld heeft voor een „nieuwe benadering" van het vraagstuk. Hij zal zijn plan, dat naar hij meent voor het Britse volk en „mogelijk ook voor onze men sen" aanvaardbaar is, heden voorleggen aan de minister van Koloniën, Alan Lennox-Boyd. Marshall wilde niet zeggen wat hij van plan is. Wel zei hij, dat het „bijna een poging is om nu Lazarus op te wekken". De Labourafgevaardigden, die vrezen dat de grote Britse ma rinebasis Singapore een tweede Cyprus zou kunnen worden, héb ben er woensdag in het Lager huis bij de regering op aange drongen de besprekingen te her vatten. Zij vroegen minister Len nox-Boyd een bijeenkomst te be leggen met premier Marshall voor deze in het komende week einde Engeland verlaat. De mi nister verklaarde echter, dat hij de onderhandelingen slechts wil hervatten op basis van de Britse voorstellen die door de delegatie van Singapore verworpen zijn. Eerder op de dag had Marshall op een persconferentie gewaar schuwd dat het mislukken der besprekingen tot een tragedie in de kolonie zou kunnen leiden. „Hoe lang denkt u Singapore te kunnen behouden met de bajonet en de kogel?" zo vroeg hij. In een radiorede verklaarde Marshall woensdag nog dat hij na terugkeer in Singapore niet alleen direct zou aftreden als premier, doch dat hij zich hele maal uit de politiek zou terug trekken. lucht via Schotland naar de Noordzee. Deze lucht stroomde woensdagochtend het noordwes ten vein Nederland binnen, wat hier en daar gepaard ging met enige lichtet regen en motregen. In Brabant en Limburg was het de hele dag fraai lenteweer. Het kwik steeg er in de middag tot 18 a 20 graden. Vandaag bevindt ons hele land zich in de koude lucht. Vooral in het zuiden zullen de temperatu ren hierdoor belangrijk lager ko men te liggen dan de dag daar voor. De regenkansen blijven uiterst klein. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot donderdag avond. Koud. Overwegend droog met veran derlijke bewolking. Matige tot vrij krachtige wind tussen West en Noordwest. Kouder dan giste ren, vooral in het Zuiden van het land. VRIJDAG 18 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.20 8.55 9.35 9.45 n.m. 8.50 9.25 10.05 10.15 ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1