De moeilijkheden in de woonoord6n Drastische vermindering van de Sowjet-strijdkrachten Lagerhuisdebat over Cyprus H.M. de Koningin bezocht Limburg De verkiezingen in Saarland Consolidatie vrije goederen circulatie Mr. H. P. Marchant overleden DINSDAG 15 MEI 1956 11e Jaargang Nr 3765 De Sow jet-Unie gaat haar strijdkrachten in het komen de jaar verminderen met 1.200.000 man. Tegen 1 mei van het volgende jaar zullen 63 divisies waaronder drie van de luchtmacht en 30.000 man in Oost-Duitsland, ont bonden zijn. 375 schepen van de marine zullen in de reser ve worden geplaatst. De mi litaire uitgaven zullen in ver houding worden verlaagd. Dit is maandag bekend ge maakt op een persconferen tie op het Sowjet-ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou. ADMIRAAL RADFORD OVER RUSSISCHE STRIJDKRACHTEN OOSTENRIJKSE REGERING AFGETREDEN 73 DODEN BIJ SCHEEPSON GEVAL Kapitein en bemanning in hechtenis genomen Volgens een bericht van de po litie zijn zondag aan de noordkust van Java, nabij Tegal, 73 mensen verdronken waaronder vrouwen en kinderen, toen een vaartuig voor het maken van tochten met toeristen, omsloeg. Ontploffing in Amerikaanse atoomfabriek Russisch-Japanse visserij-overeenkomst Voorstel om verbannen Makarios naar Londen te laten komen voor een bespreking Protest tegen nieuv/e verzorgingsregeling TOESTAND RUSTIG De komende Britse atoom- wapenproef nabij Australië LAGERHUiS VERWERPT MOTIE VAN AFKEURING DE TOESTAND OP CYPRUS VERGEEFS VERZOEK AAN DE VEILIGHEIDSRAAD Benelux HOOGWATER HET WEER WEERBERICHT ZON- EN MAANSTANDEN Mei. op onder op onder 16 4.47 20.31 11.11 0.59 17 4.45 20.32 12.30 1.25 18 4.44 20.34 13.47 1.47 19 4.43 20.35 15.03 2.08 Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1, iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. "oor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De vermindering van de Sow jet-strijdkrachten omvat niet de 640.000 man die vorig jaar gede mobiliseerd zijn. (Volgens Westelijke ramingen heeft de Sowjet-Unie op het ogen blik 4.600.000 man onder de wa penen. Volgens generaal Gruen- ther, de aftredende NAVO bevel hebber in Europa, beschikt de Sowjet-Unie over 175 divisies, de groetste landmacht ter wereld). De voorzitter van de Ameri kaanse commissie van stafchefs, admiraal Arthur Radford, heeft maandag in 't Congres verklaard dat Rusland op het punt staat zijn strijdkrachten uit te rusten met kernwapens en geleide pro- jektielen. De Russen, zo zei hij, „maken veel ophef over de vrede, doch ik heb vele bewijzen gevonden, dat zij al het mogelijke in het werk stellen om hun eigen militaire macht op een zo hoog mogelijk peil te brengen. In het gehele communistische blok wordt deze modernisatie en opbouw doorge voerd.'' Admiraal Radford legde, samen met minister van Defensie Char les Wilson, getuigenis af voor de commissie voor buitenlandse aan gelegenheden van de Senaat ten gunste van het programma voor buitenlandse hulpverlening van president Eisenhower. De admiraal zei eerder dit jaar te Parijs enige ernstige proble men van fundamentele aard te hebben aangetroffen in de Navo. „De Europese landen zoeken lei ding bij het zoeken naar de rich ting waarin hun defensie moet worden ontwikkeld. Ik ben ervan overtuigd dat wij deze landen door ons voorbeeld krachtig lei ding moeten geven", aldus admi raal Radford. In de Russische bekendma king heet het, dat de regering bereid is tot verdere verminde, ring van de strijdkrachten als de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk hun legers en bewa pening in gelijke mate beper ken. Als deze landen werkelijk de vrede willen versterken, kunnen zij slechts het Sowjet- voorbeeld volgen. Als zij tot soortgelijke vermindering van hun strijdkrachten overgaan, zal een belangrijke stap gedaan zijn op de weg naar verwezen lijking van een moeilijk ontwa peningsprogram en zal voor het vraagstuk van verbod van atoom- en waterstofwapens ge. makkelijker een oplossing kun nen worden gevonden, aldus de bekendmaking. De Oostenrijkse president, dr. Theodor Koerner, heeft maandag het ontslag van de regering Raab aanvaard en de aftredende kan selier verzocht een nieuwe rege ring te vormen. De ontslagaanvrage van het kabinet volgde zoals gebruikelijk op de algemene verkiezingen, die zondag zijn gehouden. De partij van de aftredende kanselier dr. Julius Raab de rechts-georiën- teerde volkspartij heeft bij de verkiezingen als grootste partij »2 zetels behaald tegen 74 in het oude parlement. De aftredende regering zal de lopende zaken blijven behartigen tot een nieuwe is gevormd. Het pleziervaartuig was slechts berekend op een belas- ring met 40 passagiers, doch bad toen het ongeval zich voor deed, honderd personen aan boord. Het overladen schip ken terde in de zware branding voor de kust. De kapitein en twee leden der bemanning zijn W hechtenis genomen. De Sowjet-Unie heeft het be sluit tot vermindering van haar strijdkrachten genomen omdat zij een nieuw initiatief op het ge bied van ontwapening en het ver zekeren van de vrede nemen wil en gunstiger omstandigheden wil scheppen voor de vreedzame eco nomische en culturele opfbouw in de Sowjet-Unie, zo gaat de ver klaring verder, de gedemobili seerde militairen zullen in indus trie en landbouw aan het werk kunnen gaan, zodat de demobili satie een groot aandeel zal heb ben bij het omhoog brengen van alle takken der Sowjet-economie. Ook de ontlasting van de mili taire begroting zal aan de vreed zame opbouw van het land ten goede komen. De waakzaamheid zal echter niet verslappen en de Sowjet-Unie zal op haar hoede blijven voor intriges van krachten die vijandig staan tegenover de vrede en de vreedzame samenle ving van de volken. De „krach ten van de vrede zijn op het ogen blik echter sterk genoeg en vol doende georganiseerd om alle po gingen om de vrede te schenden af te slaan". Volgens de officiële bekendma king zijn direct na de wereld oorlog 33 lichtingen naar huis ge zonden. Om hoeveel het toen ging is niet bekend. De perschef van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Iljitsjef, die maandag de persconferentie leidde, wilde geen antwoord geven op vragen van verslaggevers over de huidige sterkte van de Sowjet-strijdkrach ten. In westelijke kringen bij de Ver. Naties in New York heeft de Sowjet-ibekendmaking geen verrassing gewekt. Men had deze maatregel verwacht, zij het niet zo snel, als „propagandamanoeu- vre" na de onlangs opgeschorte ontwapeningsbesprekingen in Londen. Buitenlandse waarnemers in Moskou geloven, dat bij de beper kingen van de Sowjet-strijdkrach ten zowel economischa als buiten landse politieke overwegingen 'n rol spelen. De Sowjet-strijdkrachten tellen volgens westelijke ramingen ca. 4.600.000 man. Het leger beschikt over 175 divisieis met 3.200.000 man en beschikt over de grootste duikbootvloot ter wereld, n.l. 475 duikboten. Op het punt van oppervlakte schepen zou de Sow- jet-marine betrekkelijk zwak zijn. De luchtmacht telt 800.000 man en circa 20.000 operationele vlieg tuigen, waarvan 80 procent met straalmotoren. Zij heeft de sterk, ste vloot jachtvliegtuigen en 1200 tot 1500 lange-afstands bommen werpers. De Russen hebben aanzienlijke voorraden atoom- en waterstof wapens die voorraden moeten vermoedelijk in vier cijfers wor den uitgedrukt. Bij de produktie van bommenwerpers lopen zij snel in op de Ver. Staten. Voorts zijn zij ver gevorderd met de ont wikkeling van geleide projectie len. De Oosteuropese landen, Oost- Duitsland inbegrepen, hebben een landmacht van bij elkaar circa 1.500.000 man, een luchtmacht van 100.000 man een een marine van 20.000 man. In de atoomfabriek van Oak Ridge in de Amerikanse staat Tennessee heeft zich maandag ochtend een ontploffing voorge daan, waardoor drie arbeiders ernstig zijn gewond. Dit is bekendgemaakt door de Amerikaanse commissie voor de atoomenergie. De Sowjet-Unie heeft maandag ingestemd met het sluiten van een Japans-Russische visserij overeenkomst met korte looptijd, zo heeft de Japanse minister van Landbouw, Kono, in Moskou be kendgemaakt. Zaterdag had de Sowjet-Unie geweigerd een der gelijke overeenkomst ter re geling van de zalmvisserij in het N.-W. van de Stille Oceaan te sluiten voor een vredesverdrag met Japan gesloten zou zijn of Japan ingestemd zou hebben met de uitwisseling van ambassa deurs. Kono dreigde daarop de besprekingen af te breken, doch na overleg van de Sowjet-minis- ter voor Visserij, Isjkof, met pre mier Boelganin, hebben de Rus sen maandag de voorwaarden la ten vallen en ingestemd met een overeenkomst. Bij een debat het vijfde in anderlialf jaar tijds over Cy prus in 't Britse Lagerhuis heeft labeur voorgesteld de verbannen aartsbisschop Makarios en een vertegenwoordiger van de Etnar- chische Raad van Cyprus naar Londen te laten komen voor een bespreking. De Cyprioten moest zelfbe schikkingsrecht in het vooruit zicht worden gesteld. De meer derheid van Griekse Cyprioten diende tot uiting te komen in de wetgevende vergadering. De grondwet moest waarborgen be vatten voor de Turkse minder heid. De gouverneur zou nog ge durende 'n jaar voor de interne veiligheid verantwoordelijk moe ten zijn. Daarna zou er op dit punt 'n be slissing moeten worden genomen door de Britse regering en de nieuwe Cyprische regering. Deze voorstellen zijn ingediend Vraag bij uw fotohandelaar uw gratis exemplaar van het interessante n.euwe boekje „CAMERA COMPAS". En doe mee aan de aantrekkelijke prijsvraag met f 50O.- aan prijzen'. In verscheidene woonoorden van Amhonnezen zijn gisteroch tend stakingen begonnen uit pro test tegen de nieuwe verzorgings regeling. Ongeveer honderd personen uit de woonoorden Schattenberg en Marum, die werkzaam zijn in de montageafdeling van Philips in Drachten, hebben zich gistermor gen niet op het werk gemeld. De staking in deze woonoorden is al gemeen. H. M. de Koningin bracht gis teren een werkbezoek aan het ontwikkelingsgebied van Noord- Limburg en het gebied in de Roerstreek rond de Beatrixmijn. Om 10 uur arriveerde de Vorstin bij de provinciale grens bij de ge meente Mook. Zij was in gezel schap van haar adjudant kap.-lt. ter zee P. J. S. de Jong, haar ka merheer in buitengewone dienst J. M. H. F. J. Baron de Weichs de Wenne en haar particulier secretaresse mevr. N Smitt Avis. De Koningin werd bij de pro vinciale grens verwelkomd dooi de Commissaris der Koningin in Limburg, dr. F. J. M. A. H. Hou- ben, en de burgemeester van Mook, de heer J. Th Hendrix Allereerst bezocht de Koningin de stichting „Maria Roepaan" in Ottersum, een verzorgingshuis dat ressorteert onder de stich ting tot bevordering en beharti ging van de internaatsverzor ging van R.K. geestelijk gestoor den. Vervolgens werd het kasteel Well onder de gemeente Bergen bezocht, waar het vormingscen trum voor Noord-Limburg is on dergebracht. Na de lunch in de Reuverse huishoudschool kwam het twee de gedeelte van het werkbezoek, n.l. een bezoek aan de Roerstreek met de in aanbouw zijnde Bea- trix-mijn, waar H. M werd be groet door de voltallige directie van de Staatsmijnen. Na een deskundige uiteenzetting werden enkele in volledig bedrijf zijnde boortorens bezichtigd. Na rondrit door Vlodrop, Pos- terholt en Sint Odiliënberg werd op het gemeentehuis te Melick eveneens weer een bespreking gehouden met vertegenwoordi gers van het godsdienstige, cul turele en maatschappelijke leven in de nieuwe mijnstreek. De verschillende problemen, o.m. de bevolkingsgroei in de komende 10 a 15 jaar van 23 tot 70 dui zend en de hiermede gepaard gaande structuurwijziging, wer den zeer uitvoerig besproken en toegelicht. Na deze bespreking was het koninklijk bezoek be ëindigd. De aangeboden bloemstukken waren zo talrijk, dat H. M. be sloot deze te laten verdelen over de Maastrichtse ziekenhuizen. Ook werden allerwege vele pro- dukten van Limburgse bodem aangeboden. In het woonoord Lunetten is het volkomen rustig. Naar schatting zijn 60 personen aan het werk gegaan. Het grootste deel van de bewoners is echter niet gaan werken. Zij houden zich echter rustig. De ongeveer 160 Amlbonnezen die ondergebracht zijn in het kamp onder de gemeente Steen- wijkerwold en die overwegend tof de nationale partij behoren, heb ben geweigerd de nieuwe steun en menage regeling te aanvaar den. Reeds enige tijd geleden waren er voorbereidingen voor de uit voering van deze regeling getrof fen en een aannemer uit Blokzijl zou keukentjes en toiletten bij de woonbarakken aanbrengen. Toen echter de palen voor de keuken tjes waren geslagen, bleken deze de volgende ochtend weer uit do grond te zijn gehaald en nadat zich dit enkele malen had her haald, werden de keukentjes ten slotte in een lege barak opgesla gen. De Amhonnezen eisten ech ter dat zij uit het kamp zouden verdwijnen en schijnen met brandstichting te hebben ge dreigd, voor het geval aan deze eis niet zou worden voldaan. In de afgelopen week is ook een vracht huishoudpannen in het kamp gearriveerd, maar in de houding van de Ambonnezen is geen verandering gekomen. Zon dag is voor de laatste maal melk van een zuivelfabriek uit de om geving gearriveerd. De keuken inventaris is naar elders overge bracht, zodat de Ambonnezen die ook de vereiste formulieren niet helbben ingevuld nu op zelfverzorging zijn aangewezen. De toestand in het kamp is ech ter nog volkomen rustig. De kerkdiensten hadden zondag 'n normaal verloop. Het kleine percentage werkers uit 't kamp is gisterochtend op de gewone tijd aan de slag gegaan en ook de scholieren waren om negen uur in de scholen present. Woensdag a.s. zal, als het weer gunstig is, een Brits atoomwapen op de Montefoello-eilanden, ter hoogte van noordwest Australië, tot ontploffing worden gebracht. Verslaggevers van dagbladen en omroepstations zullen de proefneming bijwonen. door de plaatsvervangende lei der van de labourpartij, James Griffiths. Het zijn alle punten, waarop indertijd de onderhande lingen tussen Engeland en de aartsbisschop zijn vastgelopen voordat laatstgenoemde werd ver- hannen. Griffiths stelde voor een ander moeilijk punt, het verlenen van amnestie aan politieke gevange nen, te regelen bij besprekingen over een grondwet. Zonder de in stemming van Makarios acht Griffiths geen oplossing mogelijk. Het afbreken van onderhande lingen met hem noemde hij een „onverantwoordelijke dwaasheid" van de regering. Met 314 tegen 236 stemmen heeft het Britse Lagerhuis maan dagavond een labourmotie van afkeuring aangaande de tactiek van de regering op Cyprus ver worpen. Britse troepen op Cyprus heb ben maandag een Griekse Cy prioot gedood toen deze door een cordon heenbrak en met ste nen naar de Britse militairen gooide die bezig waren met het doorzoeken van het dorp Poliss, aan de uiterste westpunt van Cyprus. De Cyprioot, Kyraikos Soteriou, werd driemaal aange roepen doch weigerde halt te hou den, aldus een officiële bekend making. In twee andere dorpen ten Z. van Nicoais werden door Britse troepen hoeveelheden munitie, kruit en kogels gevonden. Een vijftienjarige Grieks-Cyprische schooljongen, Solon Alexandrou Mardabittas, werd maandag tot 10 jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens het vervoeren van een zelfgemaakte bom in Larna- ca. Hij was op 15 maart j.l. aan gehouden. Twee dagen voor de terecht stelling van twee jonge verzets strijders op Cyprus, vorige week, heeft de Griekse afgevaardigde de voorzitter van de Veiligheids raad dringend verzocht tussen beide te komen. Alle delegaties bij de V. N- ontvingen afschriften van de brief. Het is niet bekend of de voor zitter, de Zuidslaaf Brilejwn, in derdaad stappen bij de Britse regering ondernomen heeft. De drie pro-Duitse partijen in het Saargebied hebben bij zondag gehouden gemeenteraads. en districtsverkiezingen 70,1 van het aantal uitgebrachte stemmen behaald. De chr. volkspartij van de voormalige premier Hoffmann verwierf 23,2 van het aantal stemmen. Van de pro-Duitse partijen gaat de christen-democratische partij met 27 aan het hoofd, gevolgd door de rechtse Duitse partij van de Saar onder leiding van dr. Schneider met 24,8 en de so ciaal-democratische partij met 18,3 Bij de parlementsverkie zingen in december was het per centage voor de drie partijen resp. 25;4, 24,2 en 14,3 (plus 5,8 voor dë pro-Franse afdeling van de sociaal-democratische partij, die inmiddels in de sociaal-demo cratische partij is opgegaan). De verkiezingen, waarbij vier vijfde van het kiezerskorps ge stemd heeft, zijn zonder inciden ten verlopen. De partij van Hoffmann kreeg in december 2L8 van de stem men. Volgens de voorlopige einduit slagen hebben van de 670.669 in geschreven kiezers er 578.062 ge stemd. Het aantal geldige stem men bedraagt 550.757. Hiervan zijn er 152.936 ofwel 27,8 toe gevallen aan de CDU. De demo craten van Schneider kregeD 134.186 stemmen (24,4 de partij van Hoffmann 123.456 stemmen (22,4 en de socialis ten 103.361 stemmen (18,8 De communisten behaalden 29.893 stemmen (5,4 Deze laatsten kregen in december 6,6 van het aantal stemmen. De officiële einduitslagen zijrr. Chr-democraten 152.026 stemmen 26,9 (25,4). Democratische partij 137.313 stemmen 24,5 24,2 Christelijke volkspartij 131.205 stemmen 23,3 (21,8). Sociaal-democraten 104.350 stem men 18,3 (20,1). Communisten 33.390 stemmen 6 (6,6). Splinterpartijen 3.966 stemmen 0,7 (1,9). De percentages tussen haak jes zijn van de parlementsverkie zingen in december jJj)_ Te 's-Gravenhage is zaterdag avond, 87 jaar oud, overleden mr. H. P. Marchant, oud-minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen. De teraardebestel ling zal geschieden woensdag om halftwaaif op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te 's-Graven hage. Hendrik Pieter Marchant werd op 12 februari 1869 te Deventer geboren. Na een gymnasiale op leiding in zijn geboorteplaats stu deerde hij aan de rijksuniversi teit te Leiden rechten. In 1904 promoveerde hij op een proef schrift „Begrip en gevolg van be lediging naar burgerlijk recht". Daarna vestigde hij zich als ad vocaat en procureur te Deventer, waar hij gemeenteraadslid en later wethouder werd. Hij had zitting in de Tweede Kamer voor de Vrijzinnig-Democratische par tij. Toen hij in verband hiermee naar Den Haag verhuisde werd hij al spoedig ook daar raadslid en in 1931 wethouder. In 1933 werd hij minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen. Als zodanig voerde hij de vereenvoudigde spelling, de „spelling-Marchant" in In 1935 trad hij af als minister in verband met zijn overgang naar de R.K. kerk. Hij werd toen benoemd tot voorzitter van de Stichting „De Hooge Veluwe". Mr. Marchant was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. WOENSDAG 16 MEI. Onlangs heeft het ministers- comité van de Benelux een aantal beslissingen genomen, die van grote betekenis zijn voor de ont wikkeling van de gemeenschap pelijke markt tussen de drie lan den. Deze beslissingen hebben betrekking op een verdere conso lidatte van de thans reeds be staande vrije circulatie van goe deren tussen de deelnemende landen, zowel wat de in- als de uitvoer betreft. Breskens Terneuzen Hans weert Walsoorden v.m. 6.07 6.42 7.22 7.32 n.m. 6.30 7.05 7.45 7.55 Deze consolidatie, die op 15 mei van kracht wordt, houdt in, dat de afzonderlijke landen in de toe komst niet meer kunnen beslui ten goederen, die vrij mogen cir culeren, in het onderlinge ver keer wederom aan beperkingen te onderwerpen, zonder dat de regeringen der Benelux-landen over een dergelijke wijziging overeenstemming helbben bereikt. Een en ander betekent een aan merkelijke versterking van de ge meenschappelijke markt. Zij ver- verschaft bovendien aan het be drijfsleven een grotere zekerheid met betrekking tot de vrije cir culatie van goederen. De onderhavige beslissingen hebben niet alleen betrekking op de vrije uitwisseling van goede ren, van oorsprong uit een der deelnemende landen, doch ook op goederen van oorsprong uit der de landen en ten aanzien waarvan de politiek aan de buitengrens is gecoördineerd. Voor de landen zij verwezen naar afzonderlijke technische pulblikaties. Wanneer de Benelux in de naaste toekomst zal overgaan tot het sluiten van gemeenschappe lijke handelsakkoorden, waardoor een gecoördineerd regime aan de buitengrens zal zijn bereikt, zal verdere uitbreiding kunnen wor den gegeven aan de vrije circula tie van goederen, die van oor sprong uit derde landen zijn. De goederen, die via een gecoördi neerd regime van de buitengrens in een der partnerlanden worden ingevoerd, zullen dan eveneens vrij binnen de Benelux kunnen circuleren Voor de voltooiing van de ge meenschappelijke markt is het voorts noodzakelijk een einde te maken aan de nog bestaande uit zonderingen. Dit zal geschieden door middel van een geleidelijke harmonisatie van de economische en sociale politiek van de part nerlanden. De goederen, waarvan de vrije circulatie in Beneluxver- band is geconsolideerd, om vatten het overgrote deel van de tariefposten in het onder linge handelsverkeer. In enige afzonderlijke publikaties zijn de goederen vermeld, die om enigerlei reden nog van de gecon solideerde circulatievrijheid zijn uitgezonderd. De aandacht zij er volledigheidshalve op gevestigd, dat een en ander niet betekent,' dat de goederen op de uitzonde- ringslijsten, in het geheel niet tus sen de Beneluxpartners verhan deld kunnen worden. Voor trans acties in deze goederen, blijft het oude regime voorshands van kracht. Volledigheidshalve zij vermeld, dat het bovenstaande uitsluitend betrekking heeft op de opheffing van kwantitatieve restricties. In een groot deel van Neder land was er maandag vrij veel be wolking. Deze werd veroorzaakt door een front dat van het noord westen uit over ons land trok en zelfs hier en daar enige regen veroorzaakte. Op de meeste plaatsen was deze echter van weinig betekenis. Slechts enkele stations tapten maandagavond om 19 uur noemenswaardige hoeveelheden af. Daaronder war ren Terschelling en het vliegveld Twente met 2 mm. In het uiter ste zuiden van het land was de invloed van het front het kleinst en die van een ten zuidwesten van Ierland gelegen hogedrukge- bied het grootst, zodat het daar vrij zonnig was. Dit was ook het geval in België en Frankrijk, waar de maximumtemperaturen omstreeks 20 graden werden. Aan de noordflank van het zo juist genoemde hogedrukgebied beweegt een rug van hoge druk, die maandagavond boven de Brit se eilanden lag, in de richting van het continent. Het zal daar om vandaag droog weer zijn met zonnige perioden en matige wes telijke wind, medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot dinsdag avond. Drcog weer. Droog weer met wisselende be wolking. Overwegend matige Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1