Moeilijke verhoudingen BINNENLANDS NIEUWS KERKDIENSTEN Veel voetangels en klemmen verstoren vlotte gang van zaken Het bezoek van Churchill aan Duitsland Stalin niet schuldig aan Russische onvoorbereidheid Het geheim van de zeven schoorstenen T WEEDh HL AD Zater^a9 12 me5 1^56 11e jaargang no. 3763 Onze verhouding ten op zichte van Indonesië is nog steeds zeer labiel en dat niet zozeer als gevolg van onze houding doch door de wijze waarop Indonesië zich ten opzichte van Nederland ge draagt. Men laat daar in de tropen duidelijk merken, dat men vrijwel niet op contaci met Nederlanders gesteld is en dat men de laatste ban den zo veel mogelijk wenst door te snijden. Een en ander gaat gepaard met voortzetting van de schandelijke processen te gen Nederlandse onderda nen zoals nu tegen Schmidt, waarbij weer bijna ongeloof lijke staaltjes van rechtsver krachting aan het daglicht zijn getreden. Doch zonder te blikken of te blozen gaat men daar rustig verder zon der zich iets van verzoeken nf de nublieke mening aan te nen en kruiken is, doch we zullen Nieuwe ontslagen in de Amerikaanse auto-industrie Thans 123.000 arbeiders zonder werk De produktievermindering in de Amerikaanse auto-industrie illlllllüisui Staking in Coventry eindigt maandag Het arbeidsverzuim in de Sowjet-Unie ZEEPOST De V. S en slavenarbeid Frankrijk en Marokko BOERDERIJ TE DUUR VERKOCHT. DE VRIJE ZEEUW moeten afwachten hoe een en an der zich in de toekomst in de An tillen zal ontwikkelen. menten in beslag werden geno men. Weer vrede in de West. Op hoog niveau hebben bespre kingen plaats gevonden tussen minister Beel, premier Jonckheer, van de Antillen en de Antilliaan se gouverneur mr. A. A. M. Struycken, betreffende het beleid van deze bewindsman. Men had enkele klachten, doch in onder ling overleg is men tot overeen stemming gekomen en de heren zijn weer naar de Antillen terug gekeerd. Gouverneur Struycken meent, dat als er in grote lijnen zaken zijn, waarbij de democratische rechten in het geding zijn, men de mening van de gouverneur zal moeten respecteren en in on derling beraad tot elkaar moet zien te komen, hetgeen voordien te wensen overliet. In verband met geruchten over een vervroegd aftreden van de gouverneur deelde deze mede, dat hij geen enkele reden had om aan te nemen, dat hij zijn ambtster mijn niet zou voltooien. Het slot communiqué van de besprekingen geeft de indruk dat alles in kan- woordigers van de vakorganisa ties der ambtenaren hebben nog voor het georganiseerd overleg over de loonsverhoging van het rijkspersoneel begint, in principe overeenstemming bereikt over de wederzijdse verlangens. Men kwam tot een loonsverho ging van 6 voor alle catego rieën rijksambtenaren en een ex tra verhoging van 8 tot 10 pro cent voor hogere ambtenaren, ge rekend vanaf de rang van refe rendaris. Deze extra loonsverhoging is van de zijde der regering gemoti veerd met „het grote verloop in de hogere rangen van de rijks ambtenaren", waarvan velen de laatste jaren een beter gesalieerd heenkomen in het particuliere be drijfsleven hebben gezocht. Om hieraan ,een einde te maken, is voorgesteld deze moeilijk vast te houden topfunctionarissen dus 'n verhoging te geven van 14 tot 16 procent. Op deze wijze komt er eindelijk een verbetering in de principieel te lage salarissen van de rijksambtenaren. (Nadruk verboden). De Chrysler Corporation heeft woensdag 6200 arbeiders ontsla gen. De produktiebeperkingen bij deze maatschappij hebben thans in totaal 37.000 arbeiders werk loos gemaakt. Zoals bekend is hebben de beide andere grote autoproducenten, Ford en General Motors, even eens de laatste tijd hun produktie beperkt. Volgens de jongste re geringsstatistieken zijn thans 123.000 arbeiders van de auto-in dustrie en aanverwante bedrijfs takken zonder werk. De voorraad onverkochte auto's der Ameri kaanse auto-industrie bedraagt ongeveer 900.000 stuks. trekken. Gevangen afgezanten Eenzelfde streven zien we in de arrestatie van zes officieren van de republiek der Zuid-Molukken, die met belangrijke documenten voor een missie naar Nederland en Amerika van Ceram uit op Nieuw-Guinea landden. Deze mannen, uitgezonden door dr Chr. Soumokil, wnd. president van de republiek der Zuid-Moluk ken, zijn onderdanen van een sou- v ére ine staat, die krachtens de RTC door Nederland erkend dient te worden, hetgeen om oepaalde politieke redenen tot nog toe na gelaten werd. Om Indonesië welgevallig te zijn werden deze officieren belet 'hun missie ten uitvoer te brengen en zij werden in geheime afzon dering gevangen gezet ergens op Nieuw-Guinea, terwijl de docu- Ambtenaren gaan meer verdienen De minister van Binnenlandse Zaken, prof. Beel en de vertegen- Goudkust wordt zelfstandig De Britse regering acht de tijd gekomen om de Goudkust volle dige zelfstandigheid binnen het Gemenebest te verlenen. Dit is door minister van Koloniën in het Lagerhuis meegedeeld. Tussen de voornaamste politie ke partijen in de Goudkust, zei de minister, toestaat een groot ver schil van mening over de toekom stige grondwet. Alle pogingen tot verzoening waren tot dusver mis lukt GAR ANTI VERING. De General Motors neeft don derdag aangekondigd, dat de as semblage gedurende een dag stil gelegd zal worden, om de pro duktie in evenwicht te brengen met de lopende vraag van ver bruikers. Reeas eerder had de Chrysler Corporation besloten dc assemblage gedurende twee da gen stil te leggen. Volgens het weekoverzicht van „Automotive News" was de week- produktie der Amerikaanse auto industrie deze week de kleinste van het jaar. OkZilfAMItKiN TS ZEVSNBfcRGS* De Britse oud-premier sir Win ston Churchill heeft vrijdag zijn naam geschreven in de gouden boeken van Bonn en het nabijge legen Bad Godesberg, waarmee 't officiële program van zijn be zoek aan de Westduitse hoofd stad werd geopend. Twee burgemeesters brachten de boeken naar Churchill in-de woning te Bad Godesberg van de Britse ambassadeur sir Frederick Hoyer Millar. De Duitse Europese unie heeft in een officiële verklaring de be zwaren van Duitse organisaties van ontheemden tegen de toeken ning van de Karelsprijs aan Chur chili mede verantwoordelijk voor de overeenkomsten van Jalta, Potsdam en Teheran, die Duits land van zijn oostelijke gebieden beroofden. Het blad „Rode Ster - Orgaan van het Sowjet-mimstene van Defensie, heeft woensdag vatting, dat Stalin met jojoën de voorbereidingen had geTo ie voor de Duitse aanval in juni mi veroordeeld als „onjuist en schadelijk". In een artikel ter gelegenheid van de elfde verjaardag van Duitslands nederlaag beschuM g- de de „Rode Ster' m,r,ictorie van De- er- om zich voor te bereiden op een verwachte Duitse aanval. Het artikel in de „Militaire He raut" had deze rechtvaardiging weggenomen en de weg geëffend voor Westelijke beschuldigingen dat Stalin hoopte afzijdig te blij ven terwijl Duitsland en de Wes telijke landen elkander uitputten. Chroetsjtsef heeft onlangs tijdens zijn bezoek aan Engeland, nog krachtig het pact van 1939 ver dedigd. In een boodschap aan Chur chill van de Duitse Europese unie heet het, dat Churchill de eerste geallieerde politicus is ge weest, die waarschuwde tegen „het gevaarlijke imperialisme van de Sowjet-Unie" en zich ver zette tegen „de knechting van Oost- en Midden-Europa". De 11.000 stakers van de „Standard Car Works" in Coven try hebben donderdag op een massavergadering besloten maandag a.s. het werk te hervat ten. Daarbij is de voorwaarde gesteld, dat niemand van hen zal worden ontslagen als gevolg van de uitrusting van de fabriek met nieuwe machines, waardoor het bedrijf meer gemechaniseerd wordt. Twee weken geleden brak de staking uit, omdat de directie van plan zou zijn in de loop van de zomer meer dan 3000 man, die door de nieuwe machines over bodig zouden worden, op wacht geld te stellen. De arbeiders vreesden dat deze mensen nooit meer aan het werk zouden kun nen gaan en zij eisten als over gangsmaatregel verkorting van de werktijden. Hierover zullen nu besprekingen worden ge voerd. De opperste Sowjet heeft be paald, dat ongeoorloofd werkver zuim niet langer gerechtelijk zal worden vervolgd. De arbeidsdis cipline is beter geworden, zo wordt gezegd, door een groter verantwoordelijkheidgevoel en hoger ontwikkelingspeil. Tegen arbeidsverzuim zijn thans disciplinaire straffen vol doende. Allen, die wegens onwet tig werkverzuim veroordeeld zijn zullen in vrijheid worden gesteld. De arbeiders die van toetrekking willen veranderen, kunnen dit nu doen. Zij kunnen met twee weken opzeggen. MARIEKE VAN DIJK GEOPEREERD. De 8-jarige Marieke van Dijk, 'n Nederlands immigrantje dat in Croydon bij Melbourne (Austra lië) woont, is vrijdag in Stock holm geopeerd aan een hersen- gezwel. De bekende Zweedse chirurg prof. Olivecrona, die de operatie verrichtte, verklaarde na de af loop, dat alles goed is verlopen en dat Marieke over drie weken geheel hersteld kan zijn als er zich geen complicaties voordoen. Marieke was vorige week met haar moeder en haar broertje van vier jaar in Stockholm aan gekomen. Het geld voor de opera tie was in Croydon ingezameld bij éen grote collecte, georgani seerd door verpleegsters van het ziekenhuis van Croydon waar Marieke niet geopereerd kon worden. De collecte bracht ruim 17.000 gulden op. MILITAIR VERWONDDE ZIJN ZUSTER DODELIJK. De 20-jarige soldaat J. J. de B. van het bewakingskorps lucht macht op Soesterberg heeft don derdagmorgen, toen hij een van de vliegbasis meegenomen dienst pistool aan twee familieleden in zijn ouderlijke woning in Amster dam demonstreerde, zijn zuster dodelijk verwond. Het pistool ging onverwachts af, de kogel trof eerst zijn zuster, ketste daar na en verwondde de soldaat aan één van zijn benen. De militair, die geheel overstuur was, werd door de politie aan de marechaus see overgegeven, die de man naar het centraal militair hospi taal „Oog in Al" te Utrecht heeft overgebracht. De marechaussee heeft de zaak in onderzoek en gaat o.m. na hoe en waarom de soldaat het dienst pistool mee naar huis heeft geno men. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië, via Engeland: s.s. „Strathaird", 14 mei. s.s. „Argentina", 15 mei- Brits Oost-Afrika: s.s. „Africa", 17 mei. Canada: s.s. „Groote Beer", 19 mei. Indonesië: m.s. „Willem Ruys", 15 mei. Ned. Antillen: s.s. „Triton", 14 mei. Ned. Nieuws-Guinea: m.s. „Willem Ruys", 15 mei. Nieuw-Zeeland, via Engeland: 19 mei. Suriname: m.s. „Nestor", 16 mei. Unie van Zuid-Afrika en Z.W.-Afrika: m.s. Arundel Castle", 19 mei. Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. een ander blad van het ministerie van fensie de „Militaire Heraut van dat het ..onder het mom van de strijd tegen de persoonsvei- heerlijking" in een artikel op -■ anril een „verwrongen beeta had °egeven van de voorberei dingen van de strijdkrachten en rU,.ne oog op de niet De „Militaire Heraut had op 25 april de theorie van Stalins historici verwoon dat de Sowiet-Unie in de eerste faze van de oorlog een pian vooi actieve defensie had tnt0e voerd. Het blad had volgens de „Rode Ster" de „beslissende rol van het Sowjetvolk en de strijd krachten" bij het behalen van de overwinnnig verkleind. De com munistische partij, het centrale comité en de Sowjetregering had den reeds lang vóór de oorlog er rekening mee gehouden, dat het fascistische Duitsland, vroeg oi laat, de Sowjet-Unie zou aanval len en zij troffen de nodige voor bereidingen om een aanval at slaan aldus dc „Rode Stei Dit' artikel van de „Rode Ster zijn minister van Buitenlandse een gedeeltelijke terug-"Zaken enerzijds en de Franse - v. oorcto minititpv TVTnllpf pn Hp De Amerikaanse minister van Arbeid, James Mitchell, heeft verklaard, dat de V.S. zullen pro beren een wereldboycot te ver krijgen door middel van een con ventie of een soort verdrag op de bijeenkomst van de internatio nale arbeidsorganisatie (I.L.O.) te Genève in juni a.s. De boycot zou hoofdzakelijk zijn gericht tegen dwangarbeid in Rusland en zijn satellieten, zo zei hij. In bevoegde kringen te Parijs is woensdag medegedeeld, dat de Franse regering de Marokkaanse regering voorstellen heeft gedaan over het vraagstuk van de bui tenlandse betrekkingen van Ma rokko. Dit was geschied tijdens dezer dagen gevoerde besprekin gen te Parijs tussen de Marok kaanse premier, Si Bekkai, en 109) (Nadruk verboden). keer naar de theorie van „actieve verdediging'' te zijn, zo teken Reuter hierbij aan. De omaelc reden die de Sowjet-Ume voor het sluiten van het verdrag met Duitsland in 1939 geeft is altijd geweest, dat de Sowjet-Ume daardoor twee jaar de tijd kreeg eerste minister Mollet en de Franse minister van Buitenland se Zaken, Pineau, anderzijds. De Franse voorstellen hadden ten doel door premier Si Bekkai op geworpen vragen zo snel moge lijk tot een oplossing te kunnen brengen. Lord Caterham's gezicht hel derde op. Hij had altijd een zwak voor Anthony gehad. „Pas de quoi! Pas de quoi!" zei hij geruststellend. „Heel vriendelijk van u, om dat te zeggen," zei Anthony. „We zijn voltallig, zie ik. „Ik begrijp niets van dit alles," zei George Lomax gewichtig. „Absoluut niets. Ik weet alleen, dat het niet is, zoals het hoort. Mr. Cade hier heeft geen recht van spreken absoluut niet! Wie is mr Gade, nietwaar! En dat in een dergelijke precaire kwestie. Ik ben van opinie.... George's welsprekendheid werd gestuit door Battle. Hij ging naar de kleine opgewonden-pratende man toe en fluisterde hem iets in het oor. Lomax keek verbijsterd en tegelijk verontwaardigd. „Als het zo iszei hij wei felenddan ging hij, luid-op voort: „Ik geloof wel, dat ik voor alle aanwezigen spreek, als ik zeg, dat we mr. Cade met het meeste genoegen zullen aanho ren." Anthony negeerde die neerbui gende toestemming hij had de door AGATHA CHRISTIE man tenslotte niets gevraagd en begon: „Het gaat over een idee, dat gisteren bij me opgekomen is. U weet allemaal, geloof ik, dat we een paar dagen geleden de hand gelegd hebben op enige aanwij zingen het gevolg van het ont- cijferen van een geheimschrift- brief. Die aanwijzingen beston den uit de naam Richmond en enige getallen." Hij wachtte even. Gisteren hebben we die aanwij zingen naar ons beste weten opgevolgd en het resultaat is nihil geweest. Nu wordt er in de mémoires van graaf Stylptich die ik toevallig gelezen heb ge sproken over een diner een „bloemen"-diner, waarbij iedere gast een insigne in bloemvorm droeg. De graaf droeg een dupli caat van het devies, dat we in de holte achter de stenen van de ge heime gang gevonden hebben. Een roos! U herinnert u wel, dat we niets dan rijen dingen von den: een rij knopen, een rij ste ken, een rij letters. En nu vraag ik u, dames en heren, wat is er Een Engelse woordspeling: rose roos; rows rijen. AMERIKAAN BESTOLEN. Uit een in de Lange Houtstraat te Den Haag geparkeerde en niet afgesloten auto is donderdag nacht een fototoestel van 1.000 gestolen. Het toestel behoorde toe aan een Amerikaanse militair, gelegerd in Frankrijk. ONEERLIJKE SCHOLIER AANGEHOUDEN. De politie van Den Haag heeft een 10-jarige scholier aangehou-1 den, die op 29 april uit een auto bus, staande bij het ADO-terrein en wachtende op passagiers, die de voetbalwedstrijd daar bij woonden, 50 rittenkaarten heeft gestolen. Met een vriendje had hij er 8 van opgemaakt. Toen zijn vader zag dat de knaap zoveel rittenkaarten bij zich had, vroeg hij zoonlief hoe deze daaraan kwam. De jongen beweerde eerst de kaarten te hebben gevonden, maar later gaf hij toe ze gestolen te hebben. WERKMAN AANGEHOUDEN. De politie van Den Haag heeft de 22-jarige loswerkman W. F. H. aangehouden, die betrokken is geweest bij de diefstallen, ge pleegd door de 20-jarige artist J. W. S„ die is gearresteerd. Tezamen met S. heeft W. drie inbraken in Den Haag gepleegd. Uit een sigarenwinkel in de Ka zernestraat namen zij 26,en 15 doosjes sigaretten weg, uit 't kantoor van een handelsmaat schappij aan het Noordeinde 2 geldkistjes met een gezamenlijke inhoud van 400 en uit een per ceel aan de Roodborstlaan 2 siga renkistjes waarin zich 800 be vond Bovendien eigenden zij zich daar'een kist met 25 sigaren toe. hier in huis dat in rijen staat? Boeken, natuurlijk! En bedenken we dan, dat één van de boeken op de twee na de bovenste rij, de titel draagt van „De Hertog van Richmond," dan begrijpen we on middellijk waar de bewuste ge heime plaats te vinden is. Als we bij het genoemde boek beginnen en we beschouwen de bewuste getallen als aantal-boeken en -planken aanduidingen, dan zul len we, dunkt me, de ontdekking doen, dat dehet voorwerp dat we zoeken, in een boek, dat wil zeggen, een pseudo-boek, of in een holte achter een zeker boek verborgen is." Anthony keek het gezelschap rond. Blijkbaar verwachtte hij applaus. „Buitengewoon knap bedacht." complimenteerde lord Caterham hem. „Ontegenzeggelijk zéér knap," stemde Lomax neerbuigend toe. „Maar 't is nu maar de vraag. Anthony begon te lachen. „De proef op de som, hè. Wel, dat is gemakkelijk genoeg. Hij sprong van z'n stoel op. „We gaan naar de bibliotheek....'' Verder kwam hij niet. Mon sieur Lemoine was tegelijk met hem opgestaan en deed nu een stap naar hem toe. „Één ogenblik, mr. Cade. Mag ik zo vrij zijn, lord Cater ham. Hij ging naar de tafel en schreef haastig een paar zinnen op een kleine bloc-note. Daarna scheur de hij het bovenste velletje los, BEJAARDE WIELRIJDER DODELIJK VERONGELUKT. Aan de Rustenburgseweg bij Heerhugowaard is donderdag middag de 68-jarige heer J. B. uit Heerhugowaard het slacht offer geworden van een ver keersongeluk. B., die op zijn fiets huiswaarts keerde, stapte bij zijn woning af en stak de weg over. Daarbij werd hij aangere den door een naderende motor rijder, met het gevolg, dat hij kwam te vallen en zodanig werd gewond, dat hij ter plaatse over leed. De motorrijder werd niet gewond. VERMOEDELIJK GESTOLEN BROMFIETS GEKOCHT. De 41-jarige havenarbeider G. V. uit Maassluis is donderdag nacht met enige stadgenoten op Katendrecht aan de zwier ge weest en toen zij vrijdagochtend om vier uur uit een café kwa men, werden zij aangesproken door een man, die een gloednieu we bromfiets voor 250 te koop aanbood. V. ging met de man aan het onderhandelen en werd eigenaar van het karretje voor ƒ90. Hij vertelde zijn vrienden hoe goedkoop hij aan de brom mer was gekomen, maar zij zei den dat ze het zaakje niet ver trouwden. Zo ook de portier, die het praatje hoorde. Hij belde de politie die de brommer in beslag nam. V. werd in bewaring ge steld, omdat de politie meent, dat de bromfiets gestolen is. Men zoekt nu naar de eigenaar. DIERENMISHANDELING IN EDE. Door trappen en slaan probeer de de landbouwer A, uit Ede, woensdag één van zijn twee pin ken die hij achter zijn wagen ge spannen had om ze naar de wei de te brengen, en die was gaan liggen, weer tot opstaan te be wegen. Toen dit niet hielp, zette hij zijn paard aan, zodat de pink over een afstand van enkele hon derden meters over de weg ge sleurd werd en hierbij ernstig verwond werd. De politie is van deze dieren mishandeling op de hoogte ge steld. 14-JARIGE JONGEN BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. ""Woensdagmiddag Is bij het zwemmen bij de sluizen van het beneden Sas te De Heen Steen bergen) de 14-jarige Ad Danen uit Steenbergen verdronken. Hij had er met zijn vrienden een wedstrijd van gemaakt, wie het eerst in het water zou zijn. Warm en bezweet was hij van de sluizen in het 7 meter diepe, ijskoude water gesprongen. Daarna is hij nog slechts één maal boven water gekomen, waarbij hij geen tekenen van leven gal. Eerst donderdagmor gen slaagde de rijkspolitie na langdurig dreggen er in het stoffelijk overschot te bergen. De jongen is vermoedelijk door .hart verlamming om het leven ge komen. Tegen de veehouder J. K. uit Wijde Wormer, die woensdag voor de Economische Politierech ter te Alkmaar, mr. A. J. Mar kus, terecht stond wegens over treding van de wet vervreem ding landbouwgronden, heeft de officier van justitie 7500 boete of zes maanden gevangenisstraf geëist. K. had, in strijd met genoemde wet, een boerderij met 20 ha grasland* in Ransdorp te duur verkocht aan zekere C. A. V., die inmiddels de boerderij weer aan een ander had overgedaan. V. had 12.500 meer betaald dan de door de grondkamer vast gestelde maximumverkoopprijs van 75.000. K. zou reeds eerder aan gegadigden de boerderij voor 100.000 te koop hebben aange boden. De meerderheid van de bevol king van Brits-Togoland heeft zich woensdag bij een volksstem ming uitgesproken vóór aanslui ting bij de Goudkust. 92.775 kiezers stemden vóór vereniging met de Goudkust, 66.529 kiezers wilden voorlopig handhaving van de huidige sta tus d.w.z. Brits toezicht. OOST ZEEUWS-VLA ANDEREN. ZONDAG 13 MEI. NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Vicaris S. den Blaau- wen. Hoek: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen; 2.30 uur Ds. W. S. Evenhuis, van Biervliet. Hontenisse: 9.30 uur Ds. K. Ver beek. Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan. Philippine: 2.30 uur Ds. A. C. Hon- ders. Sas van Gent: 10 uur Vicaris S. den Blaauwen, van Axel. Sluiskil: 10 uur Ds. A. C. Hon- ders, van Sas van Gent. Terneuzen: 10 uur Ds. J. Schol ten 3 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Driewegen: 7 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. G. Jansma. GEREFORMEERDE KERK. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. F. L. Schalkwijk. Terneuzen: 10 uur en 3.30 uur Ds. H. Pestman. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. GEREFORMEERDE KERK. (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. J. A. Vink. van Amersfoort. stopte het opgevouwen in een enveloppe, schreef een adres ,op de enveloppe en schelde. Toen Tredwell verscheen, stak Lemoi ne hem het briefje toe. „Onmiddellijk bezorgen, asje blieft." „Ja meneer." zei Tredwell. Op z'n gewone manier, met def tige, langzame passen verdween hij met het briefje. Anthony was weifelend blijven staan. Toen de deur achter de butler sloot ging hij zitten en keek Lemoine aan. „Wat is er, Lemoine?" vroeg hij kalm. De atmosfeer in het grote rui me vertrek was opeens geladen. „Als die diamant is, waar u denkt, dat hij is, dan ligt hij daar al zeven jaar, nietwaar? En dan komt een kwartiertje langer er niet op aan." „Ga voort," zei Anthony. „Je hebt nog meer te zeggen." „Dat heeft u goed gezien, mr. CadeWat ik zeggen wou is dit: zoals de zaak op het ogen blik staat, mag niemand van de aanwezigen hier de kamer ver laten. Vooral niet degenen, die antecedenten hebben, waar.... een luchtje aan is." Anthony trok z'n wenkbrauwen even op. Hij ging wat meer op z'n gemak zitten, haalde z'n ci- gareltenkoker te voorschijn en stak een cigaret op. „Tja," overpeinsde hij, „een avontuurlijk leven is in de ogen van de meeste mensen verdacht!" (Wordt vervolgd). Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. C. J. Breen. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. VlooswijkstrHatJ Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. Aangeenbrug. Hoek: 9.30 uur en 2 u. leesdienst. GEREF. GEMEENTE. (Gebouw „Pro Kege".) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, .2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur en 7 uur Sa menkomsten. DOOPSGEZINDE KRING. Terneuzen: 17 uur Ds. L. S. Blom, van Aardenburg. (Zaal: Noord straat 18.) ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uui H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur en 10 uur. 1L H. Missen Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 13 MEI. XED. HERV. KERK. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. St. Kruis: 9 uur Ds. L S. Blom. Biervliet9.30 uur Ds. W. S. Even- huis. (Bed. H. Doop.) Breskens: 10 uur Ds. J. H. van Beusekom. Cadzand: 10 uur Ds. L. P. W. Groenveld, van Sluis. Groede: 9.30 uur Ds. M. de Jong Hoofdplaat: 9.30 uur Ds. J. Eijgen- daal. Nieuwvliet11 uur Ds. J. van de Graaff; 4 uur Wika Hiensch, van Goes. Streekjeugddienst. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement9.30 uur Ds. A. C. W. ten Cate, van Cadzand. Schoondijke: 9.30 uur Ds. J. van de Graaff, van Nieuwvliet. Sluis: 9.30 uur mej. I. C. Jansen, Vicaris te Retranchement. St. Anna ter Muiden: 11 uur mej. I. C. Jansen, van Retranchement. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W B. Bergsma. IJzendijke: 11 uur Ds. J. Eijgen- daal, van Hoofdplaat. Zuidzande: 9.30 uur Ds. H. Kuijl- man. WOENSDAG 16 MEI. Oostburg: 7 uur Avondgebed. Voorbereiding op het Pinkster feest.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5