Uit de Provincie met melk meer mans De opleiding tot chemiciën PULLMAN P. WIELAND Zn Vli ZORGDIENST ARTSEN Voor de Zondag Landelijk ziekenhuiscongres te lissingen Moederdag Bloemendag Bloemenmagazijn G. i. WILL Een Pullman schoen kent geen Feest te Hoek ter ere van diamantenbruidspaar De Witte-Vercouteren im'J*. k TERNEUZEN De Britse gemeenteraadsverkiezingen AGENDA. HENGSTDIJK. SLUISKIL. SLUIS ZAAMSLAG. AARDAPPELEN. Gemeente Terneuzen Zo komt ook de Geest onze zwakheden mede te hulp; want wij weten niet wat wij bidden zullen gelijk het be hoort, maar de Geest zelf bidt voor ons met onuitspre kelijke zuchtingen. Rom. 8 26. Dit is immers ieder onzer wel overkomen, dat wij niet wisten wat wij bidden zouden! Het hart is soms overstelpt van ellende, öf wel het is zo aards-gezind. Onze blik is zo aan de aarde ge bonden, dat wij het hart niet boven de zienlijke wereld kun nen verheffen. Toch het gebed is de adem tocht der ziel zonder waarach tig gebed dus ook geen waarach tig leven! Wat staat ons te doen, waar wij de noodzakelijkheid der ge meenschapsoefening met onze God erkennen, en wij het hart niet kunnen opheffen? Waar vinden wij raad, als onze ziel aan het stof kleeft en de vleuge len des gebed s niet uit kan slaan? Wat moeten wij begin nen, als wij allerlei stemmingen en stromingen op ons voelen in werken, zodat Gods aangezicht voor ons verborgen wordt? Onze dagtekst geeft ons het antwoord; Dan, als wij niet een maal kunnen stamelen, komt Gods Geest ons te hulp. Als wij niet weten wat we moeten bid den, weet Hij het voor ons. Hij draagt onze noden voor Gods ge nade troon. Zien wij slechts nauw toe, dat er geen muur van onge rechtigheid komt te staan tussen ons en de Here. O, zaal'ge troost, als 't hart geen [woord kan spreken, Daar boven is de Heer, Hij [bidt voor mij; Hii peilt en kent mijn noden en [gebreken, En slaat mij ga met god'lijk [medelij (Uit: „Nieuw Bijbels Dagboekje.") Maandag 14 mei a.s. is er in de gemeentelijke gehoorzaal te Hoek groot feest. Een feest ter ere van het diamantenbruidspaar De WitteVercouteren, wonen de Molendijk 40 te Hoek. Op zon dag 13 mei a.s. hebben Cornells de Witte, plaatselijk beter bekend als Keesje Witte, en Tanneke Vercouteren 60 jaar lang lief en leed gedeeld. Twee eenvoudige mensen, die niettemin ieder voor zich in de samenleving hun ver diensten hadden. Reeds op jeugdige leeftijd werk te hij bij de boer en 19 jaar oud zijnde kwam hij als voermans knecht in dienst bij de heer Leen- dert Kolijn. Toen de Dijckmeester in 1920 werd ingepolderd is hij als vrachtrijder met één paard voor zich zelf begonnen. Het was toen in de crisistijd en er moest hard gewerkt worden om het hoofd boven water te kunnen houden. Toen de jongens wat groter werden en ook een handje moes- ONDANKS SOMBER WEER TOCH DRUK IN DE BETUWE. Velen hebben de Hemelvaarts dag benut om een bezoek aan de bloeiende Betuwe te brengen. Rond het middaguur was het in Tiel bijzonder druk. Het zonne tje liet zich op deze dag maar en kele malen zien, waardoor de bloesempracht veel aan aantrek kelijkheid verloor. Veel toeristen kozen de route via Maas en Waal waardoor zij van het Tielse veer, dat extra materiaal had ingelegd, gebruik moesten maken. NEEM PER MAN DRIEKWART KAN Publikotia Nederlands Zvivelbureau Grovenhoqe 60 jaar lang lief en leed gedeeld Hun weg ging waarlijk niet al tijd over rozen en veel zou hier over te vertellen zijn. De diamanten-bruid is een telg uit de bekende Terneuzense fa milie Vercouteren. Zij werd ge boren op 20 maart 1872 te Ter- neuzen, zodat zij thans 84 jaar oud is. Zij heeft een arbeidzaam en welbesteed leven achter de rug. Als baker van het ouder wetse slag heeft zij honderden kinderen (zij was de tel kwijt...) op de wereld helpen brengen. Dikwijls moest zij zonder medi sche hulp handelend optreden. Ook de zorg voor het gezin waar zij hulp verleende lag haar na aan het hart. Legio zijn de geval len waarin zij, ter ontlasting van de zorgen, kinderen uit het kraamhuis mee naar eigen huis nam, hoewel schraalhans veelal in eigen gezin keukenmeester was. Door haar wérk en haar grote hart verwierf zij bekend heid te Hoek en omgeving. De diamanten-bruidegom werd te Hoek geboren op 25 april 1875 en is dus thans 81 jaar oud. ten helpen, werd een tweede paard aangeschaft. Tevens werd toen begonnen met een melk zaak, die de heer De Witte tot zijn 68ste jaar heeft gedreven. Toen het gemotoriseerde vervoer in de laatste wereldoorlog grote moeilijkheden ondervond, schafte hij zich een rijtuigje aan voor personenvervoer. Men fluisterde ons in het oor, dat dit ook nog wel eens voor andere doeleinden is gebruikt Sinds enkele jaren geniet het echtpaar De Witte-Vercouteren van een welverdiende rust. Uit hun huwelijk werden ,10 kinderen geboren, waarvan er 7 nog in leven zijn. Deze, tezamen met 12 kleinkinderen en 11 ach terkleinkinderen, verdere familie en bekenden zullen maandag 14 mei a.s. in de gemeentelijke ge hoorzaal te Hoek het diamanten bruidspaar een onvergetelijke dag bezorgen. Bij de vele geluk wensen, welke hun ongetwijfeld ten deel zullen vallen, voegen wij gaarne de onze. Sportief! Pül/mcn herermolière een sportief genoegen. Zeer comfortabel door brede leest In zwart en bruin, met rubberen vormal Ieren zool de schoen waar uw voet zich in thuis vo« Noordstraat 43 Dijkstraat 65 TERNEUZEN „Chemiciën", een woord, dat gemakkelijk aanspreekt als wij denken aan mecanidën, opticiën, elektriciën etc. De opleiding tot chemiciën kweekt vaklieden voor de chemische industrie. Deze in dustrie werkt met grote en kost bare apparatuur en de bediening daarvan vereist vakmanschap. De chemische industrie in ons land heeft zich voornamelijk in twee perioden ontwikkeld. Eerst vooral in de twintiger jaren, ter wijl de grote stoot is gekomen na deze laatste oorlog. Ons land moest industrialiseren en grote mogelijkheden lagen op het ge bied van de metaalindustrie en van de chemische industrie en deze beide takken van industrie hebben aan de opgave voldaan De chemische industrie in ons land is zó belangrijk geworden, In Vlissingen werd gisteren en vandaag in „Brittannia het der de landelijke ziekenhuiscongres gehouden. Het congres is geopend door mr J. A. H. J. van der Dus- sen, burgemeester van Dor drecht, die voorzitter is van de stichting „Het Nederlandse Zie kenhuiswezen". Daarna was het woord aan de inleiders van deze dag, waarvan de eerste, de heer D. J. P. Legro, commandeur brandweer bij de rijksinspectie voor 't brandweer- wezen te Den Haag, opmerkte, dat brandveiligheidszorg in zie kenhuizen met zijn dichte bezet ting doorgaans bijzondere zorg vereist Men dient te denken aan tijdelijke invaliden en dat bij brand onmiddellijk moet worden opgetreden, opdat de inwoners niet bedreigd worden en even tueel snel kunnen worden geëva cueerd. Voor hulpverlening dooi de plaatselijke brandweer bij het ontruimen en voor de brandbe strijding is het nodig, dat het zie kenhuis van verscheidene zijden te benaderen is. Daarom moeten eisen gesteld worden aan de al gemene gebouwensituatie en in deling voor wat betreft de afslui tingen van de afdelingen, die van de trappenhuizen, aan de nood verlichting en aan de alarminstal latie. Voorts moeten doelmatige blusmiddelen en hulpmiddelen voor een snelle ontruiming aan wezig zijn. Daarna sprak ir F. Groeneveld, scheikundig adviseur bij de ar beidsinspectie te Den Haag, die ••«vei het zelfde onderwerp een inleiding hield. Mij herinnerde eraan, dat in de ziekenhuislabo- ratoria de laatste jaren verschei dene dodelijke ongelukken zijn gebeurd bij het werken met brandbare vloeistoffen, in het bij zonder met ether en petroleum- ether. Deze ongevallen hadden wellicht voorkomen kunnen wor den, wanneer de betrokkenen beter op de hoogte waren ge weest met de eigenschappen van orandbare vloeistoffen. De arbeidsinspectie is daarom een voorlichtingscampagne be gonnen, waarbij al spoedig is ge bleken dat de ziekenhuisleiding niet alleen alle medewerking ver leende, maar ook de nodige be langstelling toonde. Er zijn vele situaties aangetroffen, die de toets van de kritiek niet konden doorstaan. Men is zich dikwijls niet bewust van het gevaar en ook ontbreekt het hier en daar aan de veiligheidsmiddelen, waar mee het personeel heeft leren omgaan. De volgende inleider, mr J. G. van Heuven zeide des middags o.a. dat Nederland rekening houdt met de mogelijkheid van een volgende oorlog. Het karak ter van die oorlog zou, zo deze uitbreekt, totalitair zijn. Daarom is een totale verdediging nodig. Zij moet daarom op allerlei ter reinen van het maatschappelijk leven worden voorbereid. Dit geldt ook voor de volksgezond heid, waarin het ziekenhuiswezen zulk een belangrijke rol speelt. Voor het juist functionneren van het ziekenhuiswezen in oor logstijd, is organisatie nodig. El ke ziekenhuisdirectie moet op de hoogte zijn van haar taak in oor logstijd. Daarom verdient het vol gens spreker aanbeveling om voor ieder ziekenhuis een instruc tie voor te schrijven. Dr. H. Huizinga behandelde '1 onderwerp ziekenhuis in buiten gewone omstandigheden. Hij merkte op, dat de behoefte aan ziekenhuisruimte in oorlogs tijd groter is, dan in vredestijd en dat vergroting van de opname dat ze als bedrijfstak direct komt na de metaalindustrie, de levens middelenindustrie en de textiel industrie en dat ze van de export van ons land een tiende deel voor haar rekening neemt met 900 miljoen per jaar. 60.000 werkers kent deze in dustrie en de uitbreiding gaat voort. Bij het grote publiek is nog nauwelijks doorgedrongen dat hier machtige mogelijkheden liggen voor een mooie betrek king, doch kennis is daarbij ver eist, vakmanschap wordt ge vraagd, mensen aan wie 'n kost bare installatie kan worden toe vertrouwd en die weten hoe deze apparatuur geregeld moet wor den. De opleiding voor deze functie wordt op het ogenblik nationaal georganiseerd en ons land blijkt een van de eerste te zijn, waar zulks geschiedt, pionierswerk wordt hier verricht. Zeeuws Vlaanderen behoort tot één van de belangrijkste gebieden, waar de chemische industrie gegroe peerd ligt en de mogelijkheden zijn hier dus groot, wanneer voor een goede opleiding wordt ge zorgd. In overleg met de directies van de Kanaalindustrie worden mo menteel de mogelijkheden beke ken om deze opleiding aan de Technische School te Terneuzen te doen plaatsvinden. Het belang van deze streek ijl Zeeuws-Vlaanderen zou hiermede wel zeer gediend zijn, zowel uit het oogpunt van de werkgever, als uit dat van de jongens, die aan deze opleiding zouden deel nemen. BLOESEM IN ZEELAND DIT WEEKEND HET MOOIST. De bloei van de fruitboomgaar den in Zeeland zal dit weekend haar hoogtepunt bereiken. In het Zeeuwse fruitcentrum, dat gele gen is rond Kapelle-Biezelinge, zullen dan namelijk de kersen, peren en pruimen nog in volle bloei staan en daarnaast tonen ook de vroegbloéiende appelras sen, waartoe de goudreinette be hoort, reeds hun bloesems. Daar door zal er tussen het wit van de peren, pruimen en kersen, ook het rose van de appelbloesems komen. De bloei van de appelboomgaar den over het algemeen zal in de komende week haar hoogtepunt bereiken en verwacht mag wor den, dat tijdens de Pinksterdagen de appels het hoogtepunt van hun bloei zullen bereiken. Maar dan zullen er geen kersen, peren en pruimen meer bloeien, zodat er dit weekend de meeste bloesem te zien zal zijn. Bij een tocht langs de Zeeuwse fruitboomgaarden valt het op, dat ze dit jaar tijdens de bloei reeds zoveel blad vertonen. Dit is een gevolg van de late bloei, waar door de bloesem- en bladknop- ontwikkeling gelijktijdig verliep. De bloei van de fruitboomgaar den is in Zeeland voor het meren deel zeer overvloedig. Agenda Gemeenteraad. In de a.s. donderdagavond te 7 uur te houden vergadering van de gemeenteraad komen o.m. de volgende punten in behandeling: Voorstel van burgemeester en wethouders tot benoeming a. van een lid in het college van curatoren voor het gymna sium van Terneuzen, wegens vertrek van de heer Mr P. W. C. C. van Meerwijk. Aanbevolen worden: 1. Mr H. Vermeulen; 2. Dr C. G. Ramselaar. b. van een onderwijzeres aan de openbare lagere school B te Sluiskil. Op de voordracht staat als enige sollicitante mej. R. F. E. J. Dierickx, on derwijzeres aan de Zuidland school. Idem tot verkoop van een per ceel grond aan het industrieter rein: a. aan mej. M. Scheele; b. aan A. J. Veerman. Idem tot de bouw van een lo kaal aan de openb. kleuterschool. Idem tot het verlenen van voor schotten op de gemeentelijke ver goeding bedoeld bij de artt. 73 en 127 van de kleuteronderwijswet. Idem tot het verlenen van sub sidie aan de Ned. Amateur Toneel Unie en het Werkverband Katho liek Amateurtoneel te Utrecht. Idem tot het instellen van de vrijdag als z.g. koopavond voor Sluiskil, ingevolge de Winkelslui tingswet 1951. B, en W. delen naar aanleiding hiervan mede, dat door de Sluis- kilse middenstandsver. „Animo" verzocht werd tot het instellen van een koopavond voor Sluiskil op vrijdag. Artikel 3, 3de lid, der Winkelsluitingswet 1951 opent de mogelijkheid tot het invoeren van een zogenaamde koopavond. Uit het verzoek van genoemde vereniging blijkt, dat van de 47 te Sluiskil gevestigde winkelza ken, er 34 vóór een koopavond op vrijdag zijn. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaan- deren en de werknemersorgani saties te Sluiskil hebben op het verzoek gunstig geadviseerd. Daar de winkeliers te Sluiskil het invoeren van een koopavond op prijs stellen en de mogelijk heid om tezamen met echtgenote of echtgenoot of verloofde te win kelen dan ook aanwezig is, stel len B. en W. voor het verzoek in te willigen. Idem tot aanschaffing van twee roltrommelwagens. B. en W. delen de raad mede, dat de reinigingsdienst dringend modernisering van het materieel eist. Alleen uit een oogpunt van de vele kapitaalsinvesteringen werd besloten in de begroting 1956 niet op te nemen een post voor de aanschaffing van twee roltrommelwagens ad 35.000 per stuk en 4000 vuilnisemmers k 10 per stuk. Opgemerkt wordt, dat voor de roltrommelwagens een bepaald soort vuilnisemmer noodzakelijk is. De gemeente beschikt thans over twee huisvuilauto's, waar van één direct als vrachtauto kan worden ingezet en één vuilnis auto als reserve kan dienen om bij reparatie van een roltrommel- wagen, te worden ingezet. Daar meerdere in de begroting geraamde kapitaalsuitgaven in 1956 niet tot uitvoering kunnen komen, hebben B. en W. Ged Staten machtiging gevraagd tot de voorgestelde modernisering van de reinigingsdienst. Ged. Staten hebben bij schrij ven van 1/8 mei j.l. deze machti ging verstrekt. B. pn W. stellen voor tot aan koop van genoemd materieel over te gaan. Met betrekking tot het verstrekken van de vuilnis emmers aan de gebruikers zullen te zijner tijd voorstellen aan de raad worden gedaan. idem tot het verlenen van een crediet voor het ontwerpen van rioleringsplannen. B. en W. delen naar aanleiding van dit agendapunt mede, dat tengevolge van de verhoging der zeedijken en de kanaalplannen alle lozingspunten en nooduitla ten der rioleringen dezer gemeen te vervallen en het daarom drin gend nodig is een plan voor de gewijzigde riolering te doen op maken. In verband hiermede stel len B. en W. voor aan de Centra ie Diénst van Bouw- en Woning toezicht en Gemeentewerken in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen op dracht te verstrekken tot het ont werpen van een schetstekening waarvan de voorlopige kosten worden begroot op 10.000. Idem tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1953 Idem tot oninbaarverklaring diverse ontvangstposten, dienst jaar 1954. Aanwijzing van een commissie tot het nazien van de gemeente rekening e.a. dienstjaar 1954. in 't bijzonder de heer en mevr. Bierhoff welkom heette. De heer Sprangers sprak zijn dank uit aan de toneelvereniging „Oranjekwartier", die zo bereid willig voldeed aan het verzoek om deze avond te verzorgen door de opvoering van de bekende klucht „Papa is professor," het toneelspel, dat enige weken ge leden met zoveel succes in het Concertgebouw werd opgevoerd. Na ook dank te hebben ge bracht aan de firma Naeije, die be langeloos de meubels beschikbaar stelde, vestigde de heer Spran gers de speciale aandacht der aanwezigen op de in de pauze te houden verloting. 26 november van dit jaar viert „Bundeltouw" haar 10-jarig be staan en voor deze feestavond is natuurlijk veel geld nodig. Zoals verwacht kon worden, hebben de aanwezigen genoten van de klucht die door het Oran- jekwartier wederom met groot succes voor het voetlicht werd ge bracht. Voor de loterij had het bestuur heel wat aardige prijzen in petto en na afloop werd er nog een paar uurtjes gezellig gedanst. De gemeenteraadsverkiezingen die in Engeland en Wales gehou den zijn hebben winst opgeleverd voor labour, doch in nog 75 pro cent van de gemeenteraden heb ben de niet-socialisten de meer derheid. Bij de verkiezingen buiten Lon den werd slechts een derde van de raden vernieuwd. (Dit ge schiedt elk jaar, zodat na drie jaar deze gemeenteraden geheel vernieuwd zijn.) De labourpartij verklaart een nettowinst van 270 zetels te heb ben behaald. In negen gemeente raden veroverde de labourpartij de meerderheid, in vijf gemeen- gelegenteid ^n worden bereikt ten ging de labourmeerderheid minder opname van verloren door: a.) minder opname burgerziekenb.) verkorting van duür der opneming; c.) bijplaat sing van bedden; d.) uitbreiding van bestaande ziekenhuizen; e.) stichting van onafhankelijke noodziekenhuizen. Belangrijker acht spreker ech ter nog de behandelingsmoge lijkheid, die afhankelijk is van de beschikbare mankracht. Om hieraan tegemoet te komen, zal naar een grotere mobiliteit ge streefd moeten worden. Kolonel-arts J. J. Krenen sprak tenslotte in dit opzicht over de hospitalisatie van militaire pa tiënten in burgerziekenhuizen en over de werving van reserve- verpleegsters door de militaire geneeskundige dienst. Heden wordt 't congres voort gezet. In de 28 plaatselijke raden in Londen, die geheel vernieuwd zijn, boekte de labourpartij een nettowinst van 23 zetels; in 19 raden heeft zijn, volgens de nog niet volledige uitslagen, haar meerderheid gehandhaafd. In Londen zorgden de commu nisten voor een verrassing door bij elkaar vier zetels op labour te veroveren. Het succes van lafbour is niet zo opzienbarend. Bij vroegere ge meenteraadsverkiezingen is het wel gebeurd dat een der partijen een nettowinst van duizend of meer zetels behaalde. Niettemin meent labour dat haar succes te danken is aan on tevredenheid onder de kiezers over de economische politiek van de conservatieve regering. ZATERDAG 12 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Blackboard-Jungle". Concertgebouw, 8 uur: „Het laatste vuurgevecht". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Paniek in Gibraltar". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „De eerbiedige lichtekooi". ZONDAG 13 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Blackboard-Jungle"; 2 uur: „Het laatste vuurge vecht; 4.30 uur: „Blackboard Jungle". Concertgebouw, 8 uur: „Het laatste vuurgevecht". AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: „Paniek in Gibraltar"; 8 uur: „Moeder". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 2.30 uur: „Korporaal Wanhoop"; 5 en 8 uur: „De eerbiedige lichtekooi". Reis ouden van dagen naar Brabant en België. De dag van het jaarlijkse uit stapje van onze ouden van dagen komt snel naderhij. Het actieve organisatie-comité heeft ook voor dit jaar een prachtig tochtje uit gestippeld, dat via Perkpolder naar de Wouwse plantage voert. Hier wordt een warme maaltijd aangeboden, waarna men de reis voortzet naar België. De volgen de pleisterplaats is het kunstma tige strand van St. Anne, tegen over de stad Antwerpen gelegen. Hier hoopt men een stralende zon te vinden, om, na in Waas munster aan een koffiemaaltijd te hebben aangezeten, te circa 9 uur weer in Terneuzen te arrive- n- Tot op heden is het comité er in geslaagd, dank zij de steun van de ingezetenen, onze oudjes een genoeglijk uitstapje te bezorgen en het comité vertrouwt, dat, wanneer men in de loop van de volgende week aanklopt, de oude collectanten niet alleen een willig oor en medelevend hart, maar ook een geldelijke bijdrage zullen vinden. Feestavond „Bundeltouw" Gisteravond hield de gezamen lijke personeelsvereniging van de P. T. T. „Bundeltouw" haar jaar lijkse feestavond in de bovenzaal van café „La Belle Vue". Doordat de heer J. Weijnen is overgeplaatst naar Middelburg heeft deze het voorzitterschap neergelegd en werd de opening verricht door de waarnemend voorzitter de heer Sprangers, die De „Harmonie" bereikte- een mijlpaal. Het was niet zonder trots, dat de „Harmonie Terneuzen" de avond van Hemelvaartsdag op de tonen van de Jubelmars «oor de straten onzer stad trok, immers met niet minder dan 132 punten had zij op het muziekconcours te Schoondijke in de afdeling uit muntendheid een eerste prijs met lof van de jury behaald. Voor de eerste maal in de ge schiedenis der vereniging werd zulk een resultaat behaald. Men kan dus met recht van het berei ken van een mijlpaal spreken. Uit dit prachtige resultaat blijkt opnieuw, dat er niet alleen acties maar ook „muziek" in ons plaat- telijk muziekkorps zit. Daarbij is tevens gebleken, dat de Terneu zense muziekschool reeds vruch ten begint af te werpen. Zo kon van deze school reeds een aantal jeugdige muzikanten aan de Har monie worden toegevoegd. Dat deze groei het bestuur voor problemen van allerlei, en spe ciaal van financiële, aard stelt, is zonder twijfel. Dat het daarbij niet met de handen in het haar blijft zitten is de afgelopen jaren reeds bij verschillende gelegenhe den gebleken. Zo staan er dit jaar dan ook weer verschillende acties op het programma. In de eerste plaats noemen wij de organisatie van een loterij met diverse prachtige prijzen. Verder zal op 7 en 21 juli a.s. een groot internationaal festival worden gehouden. Om de verkoop van loten te stimuleren zal de immer actieve drumband de komende weken de stad doortrekken en daarbij het nuttige met het aangename ver enigen. Op het festival, waarvoor zich reeds diverse vooraanstaan de korpsen hebben aangemeld, komen wij nog nader terug. Al met al staat onze stad op muzikaal gebied de komende maanden nog heel wat te wach ten. Wij wensen de „Harmonie Terneuzen" met de door haar genomen initiatieven van harte succes toe. Dauwtrappers. Natuurlijk mogen bloemen en planten op zo'n dag niet ontbreken. V looswijkstraat 27 - Tel. 2393 - TERNEUZEN Zal gaarne uw opdrachten met de meeste zorg uitvoeren. Ongeveer 50 leden van de per soneelsvereniging „Advendo" van het Julianaziekenhuis zijn er don derdagmorgen vroeg op uitge trokken om, zoals „boven de ri vieren" gebruikelijk is, te gaan dauwtrappen. Onder leiding van de chef-kok, de heer P. v. d. En- de, werd precies te 5 uur van het ziekenhuis afgemarcheerd en ging het via Axelsestraat en Koe dijk langs de boorden van de Schelde om, na het wandelpark te hebben bezocht, in lunchroom Koene verzorgde ontbijttafels aan te treffen, die na de de mars van ly-z uur alle eer werden aange daan. Hierna zetten de dauwtrap- sters en -trappers hun vroege wandeling voort, om bij de wo ning van de directeur-geneesheer van het Julianaziekenhuis de familie Boland met „Wordt wak ker" en enige andere liederen er op te wijzen, dat het tijd was om uit de veren te komen. Toen dit vroeg bezoek succes had opgeleverd, keerden de tippe laars weer naar het ziekenhuis terug en wat dit voor velen hun ner tevens het tijdstip om met frisse moed de dagtaak aan te vangen. De vereniging „Advendo" werd ongeveer 1% jaar geleden opge richt met het doel haar leden ont spanning te brengen door sport en spel en het volgen van cursus sen, lezingen enz. Diploma machinesehrijven. Bij de onlangs gehouden exa men machinesehrijven, slaagden voor het snelheidsdiploma: mej. A. van Eek te Terneuzen en voor het unie-praktijkdiploma: de da mes N. L. R. M. Kavelaars, J. E. Riemens, S. R. M. van der Snep pen en K. A. de Vos, allen te Ter neuzen en de heren M. C. Hame link en R. H. F. de Wolf, beiden te Sluiskil, W P. T. van den Hemel W. de Vriend en P. Wissel, allen te Terneuzen, en J. van de Vrede te Zaamslag. Een brandje In een stromijt op het erf van de landbouwer Vinke brak een dezer dagen brand uit. Aangezien gevaar bestond voor overslaan van vonken op een nabij gelegen schuur, werd de brandweer van Vogelwaarde gealarmeerd. De stromijt brandde geheel uit. De omringende gebouwen bekwa men geen schade. Jaarvergadering „V. S. V." In café „De Brug", het clublo kaal van de Verenigde Schaak Vrienden, hielden de schakers hun jaarvergadering. In zijn openingswoord memo reerde de heer E. Tacq de ups and downs van 't afgelopen jaar. Al met al mag men toch op een goed geslaagd jaar terugzien. Hij bracht vervolgens dank voor de ontvangen steun van de Sluiskil se bedrijven, waardoor het moge lijk is geweest in het afgelopen jaar belangrijk clubmateriaal aan te schaffen. Voorts complimen teerde hij de heer G. Schooff, die dit seizoen het clubkampioen schap heeft gewonnen en de heer I. de Kraker, die zich bijzonder onderscheiden heeft in het Ka- naalzone-tournooi. Na het officiële gedeelte, waarin nog enkele punten van huishou delijke aard werden behandeld, ging men over tot het prettige gedeelte van deze avond nl. een snelschaakwedstrijd, welke werd gewonnen door de heer G. Die- rick. Schoolreisje. De hoogste klassen van de R.K.-school hebben hun jaarlijks schoolreisje er weer op zitten Met bussen vertrok men voor 'n tocht naar de „Keukenhof", waar men zich naar hartelust heeft vermaakt. E.H.B.O.-feestavond In de bioscoopzaal van hotel „Het Zwin" werd een feestavond van de plaatselijke E.H.B.O. ge houden. Op deze avond werden diploma's uitgereikt aan hen, die het vorig jasfr met goed gevoig hun examen hadden afgelegd Namens het districtsbestuur wa ren aanwezig de heren Visser en Huiszoon. De eerste overhandig de de diploma's met een toepasse lijk woord, waarin hij er o.m. op wees dat het voor de gediplo meerden noodzakelijk is de oefenavonden te blijven volgen om op de hoogte te blijven van de nieuwste dingen op het gebied van de eerste hulpverlening. In totaal zijn er thans te Sluis 46 gediplomeerden. De diploma's werden uitgereikt aan de heren J. Copmels, A. d'Hooghe, J. Fliers. C. Beuzenberg, A. Baert en J. Risseeuw. Reis ouden van dagen. Evenals andere jaren is het be stuur van de Oranjevereniging bezig met de voorbereiding van een reis voor de ouden van dagen. Het zal in 1956 de tiende maal zijn, dat een reis gemaakt wordt en het bestuur wil proberen er iets extra.'s van te maken. Plan nen zijn daarvoor gemaakt,, dpch op het ogenblik kunnen er nog geen nadere mededelingen over gedaan worden. Wel zullen en kele ouden van dagen, die zich daarvoor vrijwillig beschikbaar stelden, rondgaan om te trachten de benodigde gelden voor de „jubileumreis" bijeen te krijgen. Het bestuur vertrouwt erop, dat de ingezetenen het door hun mil de gaven mogelijk zullen maken een mooie dag aan de ouden van dagen aan te bieden. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van de artsen te Ter neuzen worden waargenomen door dokter Th. Bos, Tel. 2303. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69. COOP VRUCHTEN VEILING .ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN. Veiling van 11 mei. GROENTEN. Per 100 stuks: Sla A 14,10 18,10, B II 6,20—7,60, C 5. Per stuk: Bloemkool B 60 —74 ct, C 22 ct. Per bos: Radijs 4%5 ct. Per kg: Asperges I 1,691,75, II 11,48, afwijkend 68 cj; Prei A 59—62 ct, B II 26 ct; Rabarber 5—12 ct; Spinazie 8%11 ct; Wit lof B H 41 ct. Per 100 kg: Bintjes I 18,40. OPENBARE RAADSVERGADERING. De burgemeester van Terneu zen brengt ter algemene kennis, dat een openbare vergadering van de raad dier gemeente is be legd tegen donderdag 17 mei 1956 te 19 uur. Terneuzen, 11 mei 1956. De burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2