^ïfloókou aryó en de politiek van «EOKA» stelt twee Britse soldaten terecht Tito's besprekingen in Frankrijk Von Brentano over suggestie van Churchill De toestand in Algerië EIGEN HAARD De verdwijning van Crabb Verklaring van Hammarskjoeld ZATERDAG 12 MEI 1956. 11e Jaargang Nr 3763 EERSTE BLAD WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Niet om de vrede, maar om de portemonnee dagen het middelpunt van de internationale politiek geweest. Dat kwam voort uit het feit, dat de Noordat- lantische Raad 'n periodieke bijeenkomst hield, waaraan deelnamen de vertegen woordigers van die landen, die juist op dit ogenblik met elkander politieke vraag stukken te bespreken heb ben. Mollet op een wip Rust rond Israël DE ONLUSTEN OP CYPRUS Engeland erkent Marokko en Tunesië Demonstratie in Aden <~Door Yloederdag HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: rjiglgfoon 2073 Gn 2510 5 uur uitsluitend 2073 Gironuuun01' 38150 honI,ement:;prijs: ƒ5,35 per kwartaal; per maand 1,80: per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen idvertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1, iedere egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur i'oor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur -V Pnriic in éedurende enkele !I:)en vooral °P de persconferentie. Parijs is gedurenae enkeie bjjna het glot yan dit zoek gegeven werd, een veel be President Gronchi is Ibij zijn bezoek aan Frankrijk hartelijk ontvangenweliswaar weet men in Parijs, dat de betrekkingen tussen West-Duitsland en Italië ook reeds op vriendschappelijke voet staan. Maar er zijn tal van punten, waarop Italië door zijn betrekkelijk onzijdige positie aan Frankrijk en aan de NATO steun kan verlenen. President Tito, voor wie een extra scherpe bewa king werd ingesteld, is per pant- sertrein in Parijs gearriveerd en heeft duidelijk naar voren ge bracht, dat hij zeker niet van plan is om het Westen de rug toe te keren. Pineau, minister van Bui tenlandse Zaken van Frankrijk, overlegde met Foster Dulles, en Dulles hield besprekingen èn met dé Duitse èn met de Engelse vei" tegenwoordigers. Zo werd een al gemeen net van conferenties ge spreid, maar de NATO zelf werd niet vergeten. Men weet, dat de Ver. Staten in de laatste weken, toen men over de kracht van de NATO ook door inwendige meningsver schillen zich niet zo heel zeker meer toonde, plannen heeft ont worpen, om het werkgebied van de NATO uit te strekken. Dit zou vooral gaan, gelijk ook Frankrijk wilde, in de richting van art. 2 van het pact, dat de economische, sociale en culturele samenwer king van de bij de NATO aange sloten landen betreft. Lord Ismay heeft op zijn ge wone rustige wijze, rapport over tie stand van zaken uitgebracht. Hij heeft daarbij er op gewezen, dat bet ongetwijfeld dienstig is de NATO-leden door sterker ban den dan alleen de militaire, aan elkander te binden. Maar hij heeft ook een beroep gedaan op alle leden om niet te verflauwen in hun defensiezorgen, die pri mair moeten blijven. Dit komt in de vrij lange resolutie, te Parijs na driedaags debat aangenomen, vrijwel tot uiting, waarmede de voornaamste zorgen over de NATO althans voorlopig, zijn op gelegd. Waarom zo vriendelijk Londen houdt nog nabetrachtin gen over het bezoek der Russen. Boelganin en Chroesjtsjef heb- tere indruk gemaakt dan tevoren. Men gevoelt echter ook in Lon den, gelijk in Washington, dat de Russen niet zozeer door liefde voor de vrede, maar door hun eigen economische bezorgdheden worden gedreven. Von Brentano, Adenauer's rech terhand, is nu te Londen geweest; hij heeft er alles kunnen horen van het Russische bezoek, en bo vendien nadere grondslagen kun- leggen voor Engels-Duitse vriendschap. Hij zal er ook wel iets vernomen hebben van de Franse plannen om de steun aan de achtergebleven landen via de Verenigde Naties te doen lopen en de bezwaren, die daartegen in het midden worden gebracht, maar ook het voordeel, dat dan op dit gebied geen concurrentiestrijd met Rusland zou ontstaan. Men kan van de activiteit van de diplomaten in Europa niet an ders zeggen dan dat zij inderdaad gelijke pas trachten te houden met de zeer dynamische ontwik keling. De NATO heeft het nodig geacht nog eens een bepaalde stu diecommissie in te stellen voor de verbetering der economische betrekkingen van de Westelijke machten onder elkander. Dit is dus naast de O.E.E.C. en de Euro pese Commissie van de Sociaal Economische Raad der Verenigde Naties het derde lichaam, dat met bepaalde, zij 't ook ditmaal alleen studie-opdrachten aanwezig is. Frankrijk's regering heeft oij de behandeling van de ouder domspensioenen en aanverwante aangelegenheden het vertrouwen der Nationale Vergadering tot drie keer toe gekregen. Niettemin begrijpt Mollet, dat hij van zeer wisselvallige politieke inzichten der verschillende partijen afhan kelijk is. In een redevoering in het noorden van Frankrijk heeft hij daarom aanwijzingen gedaan over een herziening van de Franse grondwet, op hetzelfde ogenblik dat generaal De Gaulle zich weer met de politiek inlaat, vermoede lijk om te voorkomen dat Poujade en zijn aanhang, die nu verder aan de parlementaire arbeid niet willen deelnemen, zich van een eenheid naar rechts hebben mees ter gemaakt. Ter gelegenheid van de NATO- bijeenkomst hebben Frankrijk en West-Duitsland voorlopig van ge- dachten gewisseld over hangende vraagstukken, de Saar in het bij zonder. Het slot dezer besprekin gen resulteerde in een gezamen lijke stap, die men bij de nieuwe Saar-regering te Saarbrücken zal doen, ook al om wraakzuchtig heden van de nieuwe koers te voorkomen. Frankrijk intussen heeft even- als Duitsland moeilijkheden van nationale aard. Nu plotseling weer moordpartijen tegen de Europeanen, d.w.z. de Fransen in Marokko waartegenover de sul tan en zijn regering machteloos bleken te staan. Daar komt bij, dat Mollet van de medewerking van Mendès-France en de radi calen, op welke zij wel moeten steunen, niet volkomen zeker is. Maar de radicalen hebben Men- dèsFrance te kennen gegeven, dat zij het tijdstip voor een rebel lie nog niet gekomen achten. voordat Hammarskjoeld naar New York terugkeerde. In elk ge val is de spanning daar wat ge weken, hoewel Jordanië, ondanks zijn militair verbond met Egypte toch nog steeds op de rand van anarchie staat. De ontwapeningscommissie van vijf leden, die te Londen zetelde, is voorlopig verdaagd om rapport uit te brengen aan de grotere commissie voor hetzelfde onder werp; de verdaging is noodzake lijk omdat men, ondanks alle moeilijkheden, er niet in slaagde tot een begin van overeenstem ming inzake de controle te ko men. En Amerika blijft daaraan vasthouden, kan ook moeilijk an ders met het oog op de verkiezin gen, die zich reeds duidelijk be ginnen af te tekenen in de zgn. voorverkiezingen. Er zijn nu twee zulke voorver kiezingen op komst, in het zuid oosten en het noordwesten, en als zij een even duidelijke uitspraak De missie van secretaris-gene raal der Verenigde Naties, Ham- marskjoeld, heeft geven voor Eisenhower als elders, resultaten opgeleverd. Met Israel w men ZQ ongeveer wat men en tegelijk met Egypte en Arabië en naar het scheen ook met Syrië zouden afspraken gemaakt zijn om nu werkelijk goed de hand te houden aan de wapenstilstands verplichtingen van alle deze lan den. Op het laatste ogenblik bleken er nog moeilijkheden met Syrië, die vermoedelijk zijn opgelost, weet men zo ongeveer van de definitieve uitslag denken moet. Dit vooral omdat de twee dracht in de democratische partij zelf, waar verschillende kandida ten aan bod zijn, zich min of meer duidelijk aftekent. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) De Cyprische ondergrondse verzetsorganisatie „EOKA" heeft vrijdag in pamfletten, die te Nicosia werden verspreid, medegedeeld twee Britse soldaten te hebben terechtgesteld, zulks als vergelding voor het ophangen van twee Cyprisch-Griekse verzetslieden door de Britten. In de in het Engels en het Grieks gestelde pamfletten worden de namen van de terechtgestelde Britse militairen opgegeven als de korpc raals Gordon Hill en Ronnie Smilton. Verklaard wordt, dat zij sinds november 1955 en april 1956 in handen der „EOKA" waren en dat zij donderdag jl. werden opgehangen, waarna hun stoffe lijke overschotten in het geheim werden begraven. Von Brentano, de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, heeft vrijdag als zijn mening uit gesproken, dat de suggestie van Churchill, dat de Sowjet-Unie zich uiteindelijk bij de NAVO zou kunnen aansluiten, geen „ge schikte manier" is om de oplos sing van internationale vraag stukken aan te pakken. Churchill zei donderdag te Aken, dat de NAVO Europa's voornaamste hoop op redding bleef doch dat een oprecht Rus land niet uitgesloten diende te worden van „de geest van deze regeling". Op een persconferentie ver klaarde Brentano, het niet raad zaam te achten Churchills sug gestie als een formeel voorstel te beschouwen. Hij geloofde niet, dat deze suggestie overeenstem- In Parijs is vrijdagmiddag na afloop van de besprekingen tus sen president Tito van Zuid-Sla- vië met president Coty van Frankrijk en premier Mollet een communiqué uitgegeven, waarin de regeringen van Zuid-Slavië en Frankrijk de overtuiging uitspre ken dat een duurzame vrede slechts kan bestaan als de betrek kingen tussen de staten met ver schillende politieke en sociale stelsels gebaseerd zijn op eerbied voor elkanders vrijheid, souverei- niteit en territoriale integriteit en als de staten zich onthouden van inmenging in elkanders binnen landse aangelegenheden. De beide regeringen zullen het streven naar ontspanning op basis van beperking van de be wapening en controle daarop voortzetten. Zij zijn het er over eens, dat de ontwapening in étappes moet geschieden en dat vooral ontwapening op atoomge bied belangrijk is. De Verenigde Naties moeten volledig haar uni versele rol als voorzien in het Handvest kunnen spelen. Inter nationale hulp aan minder ont wikkelde gebieden is een belang rijke taaki waaraan de landen zich binnen het kader van de Verenig de Naties dienen te wijden. Zuid- Slavië heeft in dit verband met instemming kennis genomen van het Franse plan voor een V.N.- orgaan voor economische hulp. Wat Noord-Afrika betreft heeft president Tito aan premier Mollet de verzekering gegeven, dat zijn regering alle Franse pogingen om te komen tot een liberale op lossing van het Algerijnse vraag stuk steunt. De beide regeringen hebben voorts besloten de wederzijdse betrekkingen te versterken. In het bijzonder zal bestudeerd wor den hoe beide landen kunnen sa menwerken op het gebied van vreedzaam gébruik der atoom energie. Het Britse ministerie van bui tenlandse Zaken heeft donderdag bekendgemaakt, dat Engeland met ingang van donderdag Ma rokko en Tunesië erkent als onaf hankelijke en souvereine staten. Er zullen spoedig diplomatieke loetrekkingen met deze staten worden aangeknoopt. De regeringen van Marokko. Tunesië en Frankrijk zijn van het Britse besluit op de hoogte ge bracht. de met de Britse regeringspoli- tiek of voortvloeide uit een of ander besluit van het Britse ka binet. Als de Sowjet-politiek ver anderde, aldus Brentano, zou later een gelegenheid zich kun nen voordoen voor een bespre king van een of andere nieuwe vorm van organisatie in Europa. Dat ogenblik was echter nog niet gekomen. Engeland, Frankrijk en West- Duitsland waren het er volkomen over eens, dat een doeltreffende ontwapening slechts mogelijk is wanneer het Duitse vraagstuk zou zijn opgelost. Slechts een ver enigd Duitsland zou kunnen deel nemen aan een ontwapeningsre geling voor de gehele wereld. Elke poging om een ontwapening uit te voeren terwijl er nog twee Duitslanden zouden zijn, zou de verdeling van Duitsland slechts bestendigen. Korporaal Hill verdween 19 de cember jl. uit zijn kamp nabij Kyrenia. Hij had een stengun bij zich. Britse militairen hebben vergeefs naar hem gezocht. In de pamfletten die waren ondertekend door de „EOKA"- leider Digenis, op wiens hoofd de Britse autoriteiten een belo ning van ruim honderdduizend gulden hebben gesteld wordt gezegd: „Wij haten de Britse mi litairen niet, doch wij willen vrij zijn. Wij zijn gedwongen om, ter verwezenlijking van onze vrij heid, dezelfde middelen te gebrui ken als de Britse bezettings strijdkrachten. De stoffelijke overschotten der terechtgestelde Britse militairen zullen niet aan hun familieleden worden teruggegeven, daar dit ook niet is geschied met de lijken der vermoorde Griekse patriot ten". De twee opgehangen Cyprio ten zijn donderdag j.l. op het ter rein van de gevangenis begraven. Men meent dat achter de naam „Digenis" George Grivas, voor malig kolonel van het Griekse leger, die door de Britten voor de strijd tegen de communisten in Griekenland werd opgeleid, schuil gaat. Grivas is een rechts Griekse nationalist. Hij heeft in Grieken land eerst tegen de Duitsers en later tegen de communisten ge streden. In Nicosia is vrijdag in een of ficiële verklaring gezegd, dat het niet mogelijk is te zeggen wat met de twee vermiste Britse sol daten is gebeurd of waar zij zijn. De vlugschriften van de „EOKA" „raag bl| uw tob.baad.laar gr,tl. exemplaar Z artereassate aieawe b.ebf „CAMERA COMPAS". En doe mee aan de aantrekkelijke prijsvraas t 500.- aan prijzen- Russen laten Japanse gereraal vrij De vroegere commandant van het Japanse leger in Mantsjoe- rije, generaal Toozo Jamada, die sinds 1945 in Russische gevan genschap heeft gezeten, zal bin nenkort naar Japan terugkeren, aldus is donderdag te Moskou meegedeeld. De generaal zou in feite in februari dit jaar reeds op vrije voeten zijn gesteld doch zou wegens ziekte niet hebben kunnen reizen. Stormachtige zitting in Franse lekkenzaak Na een hevige twist tussen de aanwezige advocaten heeft de rechter vrijdag de zitting in de Franse lekkenzaak verdaagd. Hij greep zijn papieren bij elkaar, schreeuwde boven de twistende stemmen uit: „Aangezien er nie mand naar mij luisteren wil, ver daag ik de zitting" en beende de rechtszaal uit. De twist was be gonnen toen de minister van Ju stitie, Mitterand, verklaarde dat hij aan de eerlijkheid van een mede-getuige twijfelde. Deze gaf een boos antwoord, waarop de advocaten zich in de twist meng den. Vrijdagavond heeft de presi dent van de krijgsraad ten twee den male de zitting verdaagd. Getuige Baylot, gewezen Parij- se politiechef, beschuldigde een aantal advocaten van de verdedi ging er van communist te zijn. Door het tumult, dat de advo caten hierop maakten, verliet de president voor de tweede maal de rechtszaal. Russen geven Noor e vissers schepen vrij Vier Noorse vissersboten zijn vrijdag door de Sowjet-Unie vrij gegeven. Zij waren enkele dagen geleden door Russische patrouil leschepen opgebracht omdat zij in Russische wateren gevist zou den hebben. Eén vijfde Noorse boot, die op 4 mei werd opge bracht, bevindt zich nog in de Russische haven Vladimir. Met één-en-twintig kanonscho ten is vrijdag te Algiers het ein de van de Mohammedaanse vas tenperiode aangekondigd. De F"ranse troepen in Algerië berei den zich voor op een nieuwe golf van gewelddaden van de zijde der opstandelingen. In het gebied van Oran worden de boeren ge wapend tegen mogelijke aanval len. Vrijdag meldden de Franse autoriteiten, dat woensdag en donderdag acht militairen zijn gedood en achttien gewond bij aanvallen van de opstandelingen in de streek van Constantme. Bovendien werden zes-en-twintig Mohammedanen gedood en tien Franse burgers gewond. 218 ver zetslieden sneuvelden in de strijd tegen de Franse ordetroepen, die ook nog 500 verdachte personen arresteerden. Bij Mamia-Nedroma, in de buurt van de Marokkaanse grens, werden donderdagavond twee-en- twintig rebellen gedood in een botsing met Franse strijdkrach ten. In het gebied van Oran hebben Franse troepen, gesteund door de luchtmacht, 60 opstandelingen gedood. Lord Lloyd, de Britse parle mentaire onderstaatssecretaris voor Koloniën, is voor een bezoek van tien dagen in Aden aangeko men om met de regering van ge dachten te wisselen over de toe stand in deze kolonie. De auto van de Brit werd om singeld door een opgewonden menigte, die „weg met het impe rialisme" riep. Men voerde span doeken mee, waarop zelfbestuur werd geëist. De perschef van de kolonie, Taufiq Irani, kwam er minder goed af. Zijn auto werd bescha digd en zelf liep hij enige klap pen op. Hij werd voor „Britse spion" en „verrader" uitgemaakt. Ook uit de omstreken van Phi- lippeville worden gevechten ge meld. Opstandelingen hebben ge tracht heimelijk de stad binnen te komen. In de stad zelf zijn hand granaten geworpen, doch er schijnen geen slachtoffers geval len te zijn. Nabij de Tunesische grens is 'n groep opstandelingen uitgeroeid door troepen die p>er helikopter geland zijn. In het gebied van Kabylie heb ben de opstandelingen Franse posten beschoten. waarin de terechtstelling van de twee Engelsen wordt bekend ge maakt, zijn volgens de verklaring een poging om propagandistische munt te slaan uit het feit van de vermissing der twee mannen. Vrijdagmiddag is een jongen in Nicosia door Britse militairen die op hem schoten gewond. Hij deelde vlugschriften uit over de terechtstelling van de twee En gelse soldaten. Vrijdag heeft de politie te Ge- nève een betoging van Griekse studenten aan de universiteit van Genève opgebroken. De Britse veiligheidsdiensten op Cyprus hebben verklaard geen enkele aanwijzing te hebben, dat de twee militairen ooit door de „EOKA" gevangen zijn genomen. In de vlugschriften werd de rang van de beide militairen on juist opgegeven en wordt de da tum van Hills gevangenneming in november gesteld, terwijl hij in werkelijkheid pas in december vermist werd. STANDBEELDEN" VOOR DK TERECHTGESTELDE CYPRIOTEN. De gemeenteraad van Athene heeft vrijdag besloten standbeel den voor de twee terechtgestelde Cyprische Grieken te doen op richten. Voorts is de Loekianoe-straat. waaraan de Britse ambassade is gelegen, herdoopt in ..Karaolis Demetrioe-straat" Sportieve POPELINE BLOUSES met Trubenys-boordje 6,25 met Driekwarts mouw 9.25. Glansgaren PULLOVERS met boothals 7,50 - 5,25 en 3,50. ARSENAALSTRAAT 5 NOORDSTRAAT 76 TERNEUZEN De voorzitter van het Britse Lagerhuis heeft donderdag be kendgemaakt, dat maandagavond een debat zal worden gehouden over de verdwijning van de kikvorsman Lionel Crabb tijdens een duik in de haven van Pors- mouth toen daar de Sow jet kruiser „Ordzjonikidze" lag. De oppositie, die om het debat heeft gevraagd, heeft een motie van afkeuring opgesteld. De geruchten over Crabbs ver dwijning blijven in de Britse pers de ronde doen. Volgens de nieuw ste theorie houdt men het voor mogelijk, dat Crabb bij de Sow- jetkruiser door in opdracht van een afdeling van de Britse inlich tingendienst zonder voorkennis van de regering. De speciale afdeling van Scot land Yard, die met de beveili ging van Boelganin en Chroesjt sjef belast was, zou echter de Russen aangeraden hebben kik vorsmannen onder water bij het schip te laten patrouilleren om eventuele aanslagen van anti communistische organisaties te verhinderen. Deze afdeling zou weer niet op de hoogte geweest zijn van Crabbs geheime zending. Crabb zou op Russische kik vorsmannen gestoten zijn en bij de achtervolging onder water door uitputting om het leven zijn gekomen, aldus deze opvatting. RUSSISCHE NOTA OVER I)E VERMISTE KIKVORSMAN. De regering van de Sowjet- Unie heeft een nota aan de Brit- De secretaris-generaal van de,en zich een juist beeld van de Verenigde Naties, Dag Hammar skjoeld, heeft vrijdag op een pers conferentie in New York ver klaard dat hij niet van plan is zelf „volgende stappen" voor oplos sing van het Palestijnse vraag stuk voor te stellen. Hij gelooft dat deze kwestie meer dan ooit in handen ligt van de landen in het betrokken gebied. Hij hoopte dat „wat in samen werking is aangevangen, in sa menwerking zal worden voortge zet". (In zijn verslag aan de Ver. Naties over zijn vredesmissie naar het Midden-Oosten, dat don derdag is gepubliceerd, verklaar de hij dat de belofte die hij van Israël, Egypte, Jordanië, Syrië en Libanon neeft gekregen om schietpartijen en incidenten te vermijden, de deur kan openen voor vruchtbare ontwikkelingen en dat nu een „kettingreactie" in de richting van de vrede mogelijk is.) Hammarskjoeld is niet van plan nog een bezoek aan het Midden- Oosten te brengen. Hij zag geen reden om een initiatief in die richting te nemen. Alle betrok ken partijen moeten nu het resul taat van zijn missie verwerken huidige toestand vormen. In af wachting daarvan wilde hij zich niet uitlaten over „zogenaamde volgende stappen". De Veiligheidsraad moet zelf besluiten wanneer hij weer bijeen zal komen en wat voor gedrags lijn verder gevolgd moet worden. Richtprijs baconvarkens verhoogd Blijkens de tweemaandelijkse herberekening van het land- bouw-economisch instituut is de kostprijs van baconvarkens met 8 cent per kg gestegen, zulks als gevolg van de prijsontwikkeling op de veevosdermarkt. Dienovereenkomstig heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening besloten de richtprijs voor baconvarkens in tweede kwaliteitsklasse met ingang van maandag 14 mei 1956 te verhogen van 2,42 tot 2,50 per kg koud geslacht gewicht. Het verschil tussen richtprijs en overnameprijs, dat in het Vleesfonds wordt gestort, zal van genoemde datum af derhalve 20 cent per kg bedragen. se regering gezonden over de verdwenen Britse kikvorsman. In deze nota wordt gezégd, dat opvarenden van de kruiser „Ord- zjonitkidze" in Portsmouth een kikvorsman nabij het schip had den waargenomen. Deze nota werd vrijdagavond voor radio- Moskou voorgelezen, waarbij te gelijkertijd het Britse antwoord op de nota werd vermeld. Dit antwoord zou inhouden dat de Britse regering haar spijt over 't gebeurde uitdrukt en tevens meedeelt dat zij geen toestem ming gegeven had voor deze ope ratie. In haar nota had de Russische regering er haar verwondering over uitgedrukt dat de Engelse marine blijkbaar geheime onder wateroperaties uitvoerde in de nabijheid van Russische schepen die daar op vriendschappelijk be zoek waren. Zij verzocht het Britse ministerie van Buitenland se Zaken dan ook om een ophel dering. De algemene circulatie ken merkt zich op het ogenblik door een flinke depressie activiteit bo ven de oceaan. Zo trok een actie ve storing in noordoostelijke rich ting over de oceaan naar het zee gebied ten oosten van IJsland. Het frontensysteem ervan lag vrijdagmiddag boven de Britse eilanden en bewoog in de richting van 't vasteland van West-Euro pa. Nadat het Nederland zal zijn gepasseerd, zal vandaag met krachtige westelijke winden kou dere oceanische lucht worden aangevoerd. Hierin zullen naast enkele opklaringen ook enkele buien kunnen voorkomen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Vrij veel wind. Zwaar bewolkt met opklarin gen en plaatselijk enkele buien. Iets lagere temperaturen. Matige tot krachtige westelijke wind. ZONDAG 13 MEI. v.m. n.m. Breskens 3.26 3.57 Terneuzen 4.01 4.32 Hanswee rt 4.41 5.12 Hansweert 4.51 5.22 MAANDAG 14 MEI. v.m. n.m. Breskens 4.15 4.45 Terneuzen 4.50 5.20 Hanswert Walsoorden 5.30 6.00 5.40 6.10 ZON MAAN op onder op onder Mei. 12 4.53 20.25 6.11 22.58 13 4.51 20.26 7.16 23.48 14 4.50 20.28 8.31

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1