Poujadisten betogen Parijs Wat brengt de Radio? Eric de Noorman - De Koningin van de Eilanden in Britse bloemenliefhebbers in Nederland Verkiezingen in Oostenrijk OFFICIËLE PUBLICATIE TWEEDE BLAD Woensdag 9 mei 1956 11e jaargang no. 3761 N euwe N.A.V.O.-bevelhebber in Zuid-Europa Staking in gebied van Bilbao beëindigd Een economisch I O-jarenplan voor Spanje Telegram van Abd el Krim aan lord Ismay Russische emigranten Schoten in een Orthodoxe kerk CYPRUS AGENDA. Vrouwenhaar op de tanden Spanje bereid tot onderhandelingen over Tanger? Kinderen ontvoerd door wolven en hyena's De rassenscheiding bij het Amerikaans onderwijs DE KERNENERGIE IN ZWITSERLAND Gemeente Terneuzen Petitie van Zuidslavische ballingen aan Coty VRIJE De Parijse politie heeft maan dagavond krachtig ingegrepen om te verhinderen dat honderden Poujadisten in optocht de kerk van „Saint Louis des Invalides" verlieten waar zij een mis voor de doden van Dien Bien Phoe hadden bijgewoond. Verscheidene Poujadisten slaag den er evenwel in door de poli- tie-afzetting te glippen. Zij ren den naar het plein bij de Champs Elysees waar het standbeeld van Clemenceau, de Franse leider uit de eerste wereldoorlog, staat. Daar had een aantal Poujadisten onder leiding van een afgevaar digde naar de nationale vergade ring een krans gelegd, waarna zij optrokken in de richting van de grote boulevard. De groep groei de snel aan met jongemannen die riepen „Algerije is Frankrijk". De politie greep direct in en sloeg de betogers met gummi stokken uiteen. Ook de afgevaar digde, die zich getooid had met zijn rood-wit-blauwe sjerp, kreeg er van langs, hoewel hij riep U De Amerikaanse vice-admiraal Robert Briscoe is uitgekozen voor de functie van bevelhebber van de Navo-strijdkrachten in Z.- Europa, als opvolger van admi raal William Fechteler die met pensioen zal gaan, zo is door het Witte Huis in Washington be kend gemaakt. mag mij niet aanraken, ik ben afgevaardigde. Een drietal Poujadisten werd opgepakt en naar gereedstaan de politieauto's gesleept. De an deren renden de drukke Champs Elysees op, achtervolgd door mo torpolitie. Bij de Salie Wagran, een ver gaderzaal bij de Champs Elysees waren meer dan 2000 politeman- nen op de been. De Poujadisten hadden in de zaal een massabe toging voor Algerije willen hou den, doch de bijeenkomst was door de politie verboden. Het arbeidsconflict in de Spaanse provincie Biscaye, waar bij, na staking, langzaam-aan- werken en uitsluiting, in totaal meer dan dertigduizend arbei ders betrokken waren, is thans beëindigd, aldus is maandagoch tend te Bilbao van Spaanse zijde vernomen. De moeilijkheden hebben een kleine twee weken geduurd. Zij hebben geleid tot een gedeeltelij ke verlamming van de industriële produktie in deze Spaanse pro vincie en met name in het gebied van de stad Bilbao. Aan generaal Franco, het hoofd van de Spaanse staat, is maan dag een economisch 10-jarenplan aangeboden, dat de volledige her vorming van de Spaanse econo mie en bespoediging van de mo dernisatie van dit land inhoudt. Het plan is gebaseerd op de verwachting dat de Verenigde Staten hun economische steun zullen verhogen tot een totaal be drag van 200 miljoen dollar. De opstellers van het plan, een groep vooraanstaande Spaanse economisten, zijn van mening, dat Spanje een goed voorbeeld zou kunnen worden voor de re sultaten van Amerikaanse hulp verlening. In het plan wordt onder meer vastgesteld, dat de vorderingen van Spanje op het gebied van de produktie van elektrische stroom van staal, van cement en andere basis-artikelen onvoldoende is. Buitenlandse hulp zal nodig zijn, omdat anders door de hoge omvang van de industriële inves teringen de koopkracht der Spanjaarden drastisch zou wor den verminderd. Bij de aanvallen van rebellen op boerderijen in het gebied van Ain Tremouchet zijn 17 Euro peanen onder wie verscheidene vrouwen, gedood. Twee kinderen werden gewond. Een twintigtal Mohammedanen is verdwenen. De ordetroepen die onmiddel lijk met behulp van de lucht macht een tegenactie begonnen, hebben meer dan honderd rebel len gedood. Lord Ismay, de secretaris-gene raal van de NAVO, heeft een tele gram ontvangen van Abd el Krim, de leider van de Marok kaanse Rif-opstand in 1920, waar in déze waarschuwt „voor het ge vaar dat de toestand in Noord- Af rika oplevert voor de NAVO". Een NAVO-woordvoerder heeft in Parijs bekendgemaakt dat lord Ismay de inhoud van het telegram niet wil publiceren en dat hij niet van plan is er op te antwoorden. Wat het NAVO-standpunt ten aanzien van Noord-Af rika be treft verwees de woordvoerder naar de verklaring van de NAVO- ministers van 27 maart j.l., toen deze de hoop uitspraken dat snel een blijvende oplossing van het Noordafrikaanse vraagstuk ge- vonden zal worden. Voor het eerst sinds 1938 wor den er in een vrij en onafhanke lijk Oostenrijk verkiezings-cam- pagnes gehouden. De bijna 5 mil joen stemgerechtigden tonen wei nig opwinding over dit feit en de meeste kleur in deze strijd wordt geleverd door de weder zijdse beschuldigingen van be roepspolitici. Desondanks zijn de twee hoofdpartijen het er over eens dat zij na de verkiezingen van aanstaande zondag hun coa litie zullen moeten verlengen. Deze twee partijen zijn de rechtsgezinde volkspartij van kanselier Julius Raab en de so cialistische partij van vice-kan- selier Adolf Schaerf. Deze verkiezingen, een jaar voor de ontbinding van het hui dige parlement, zijn noodzakelijk omdat geen der beide regerings- Een twaalftal Russen hebben zich maandag te Melbourne inge scheept om naar hun vaderland terug te keren. Zij verklaarden allen berichten van familieleden in de Sowjet-Unie ontvangen te hebben, waarin gezegd werd dat het nieuwe regiem in het vader land „mild" is. Het Australische blad „Evening Herald" verklaart dat duizenden immigranten de laatste zes maan den in onzekerheid leven, omdat zij door de regeringen van hun Oost-Europese vaderlanden onder zware geestelijke druk gezet wor den. Zij ontvangen wekelijks brie ven en pamfletten waarin zij aan gemaand worden naar hun land terug te keren. Dikwijls blijkt, dat een adres wijziging reeds enkele weken la ter bekend is aan de communis tische regering die zij ontvlucht zijn. Tijdens de dienst in een Rus- sisch-orthodoxe kerk in New York aan de vooravond van het Paasfeest is op de in de kerk aanwezigen geschoten, waardoor een ordebewaarder de dood vond en vijf andere personen gewond werden. De politie vond in een kamer aan de overkant van de straat twee dozen kogels en vier lege hulzen. Aangenomen wordt, dat vanuit het raam van deze kamer op de menigte in de kerk is ge schoten. Mogelijk was de vluchte- ling-priester Florian Galdau of de voormalige Roemeense prinses Ileana, zuster van wijlen koning Carol, die zich ook in de kerk be vond, het doelwit van de schut ter. De politie zoekt thans naar 'n bepaalde aan drank verslaafde persoon. De gelovigen in de kerk geraakten in paniek, toen de schoten vielen. De man, die zaterdagnacht heeft geschoten op de Roemeen se kerk in New York, heeft zich maandagochtend gemeld bij de officier van Justitie in New York. Het is de 61-jarige Todurchi Sava. De man heeft bekend, dat hij met een geweer vanuit zijn kamer tegenover de kerk op de gelovigen heeft geschoten. Sava bevindt zich nu in arrest. Honderd en vijf leden van het British Gardeners Guild hebben onder leiding van de heer S. A. Domb de welhaast traditionele vakantiereis door Nederland ge maakt. Ieder jaar komt n.l. een groter gezelschap van dit Engel se genootschap van bloemenlief hebbers naar ons land om de schoonheid in de voorjaarsmaan den te bekijken. Het British Gar deners Guild is een vereniging van particulieren, wier grootste liefhebberij het is bloemen te kweken en die door hun grote kennis op dit terrein in vereni gingsverband adviezen aan ste den en dorpen geven om hun plantsoenen en parken zo mooi mogelijk te maken. De dames en heren hebben maandag door Nederland getoerd en volop genoten van Aalsmeer, de bollenvelden en andere scho- Britse soldaten, met imkernet- ten uitgerust, hebben op Cyprus een razzia op bijenkorven onder nomen bij een dorp ten zuiden van Nicosia. Anonyme inlichtin gen hadden er namelijk van ge waagd, dat daar wapens te vin den zouden zijn. Inderdaad wer den in de bijenkorven schiettuig, ammunitie en een tachtigtal sta ven dynamiet aangetroffen. ne streken. Maandag, hun laatste dag, waren in in Den Haag-tuin stad, waar zij onder meer uren lang verbleven in het thans in opbloei zijnde Zuiderpark. Voorts bezochten zij Madurodam. In de namiddag zijn zij ten ge meentehuize ontvangen door het gemeentebestuur, waarbij zij har telijk werden toegesproken door de wethouder ir. R. C. A. F. J. van Lissa Nessel. Dinsdag zijn de Engelse bloemenliefhebbers weer naar hun haardsteden te ruggekeerd. DONDERDAG 10 MEI. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Morgenwijding; 9.15 Vocaal kwart.; 9.30 Nieuws; 9.45 Cello en piano; 10.10 Hoog mis; 11.45 Gram.; 11.55 Brom fietsrally en gram.; 12.00 Ange lus; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Gr.; 12.55 Bromfietsrally; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.10 Pianoduo; 13.30 Metropole ork.; 14.00 Bonds dag; 14.45 Gram.; 15.00 Radio- philharm. ork.; 15.40 Gram.; 16.00 Idem; 16.30 Strijkkwartet; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Promenade ork.; 18.15 Sport; 18.30 Leger des Heilsmuziek; 19.00 Nieuws; 19.10 Bondsdag; 19.50 Gram.; 20.00 Ra diokrant; 20.20 Koorzang; 21.05 Voordracht; 21.20 Lenteprogr.; 22.00 Tijdschriftenkroniek; 22.10 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram 9.00 Idem; 9.30 Mor genwijding; 9.50 Strijkkwartet; 10.20 Gram.; 10.50 Voor de kleu ters; 11.30 Gram.; 11.45 Wenken voor de tuin; 12.00 Apeldoorn A.V.R.O.-stad; 12.10 Gram.; 12.45 Apeldoorn A.V.R. O-stad; 12.55 Intern, tulpenrally; 13.00 Nieuws; 13.05 Meded. of gr.; 13.10 Apel doorn A.V.R.O.-stad; 14.10 Gr.; 14.25 Int. voetbalwedstrijd Neder landIerland; 16.25 Gram.; 16.40 Apeldoorn A.V.R.O.-stad; 17.40 Sportrevue; 18.00 Nieuws; 18.15 Sportproblemen; 18.25 Zigeuner- muziek; 18.55 Gesproken brief uit Londen; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Cabaret; 19.25 Lichte muz.; 19.45 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Omroeporkest; 21.15 Zang recital; 21.40 Apeldoorn A.V.R.O.- stad; 22.40 Act.; 22.50 Sportact.; 23.00 Nws en koersen; 23.15 Act. of gram.; 23.25 Jazzmuziek; BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Operamuz.; 15 00 P.erum no varum; 15.30 Gram 16.30 Liede ren; 16.45 Pianorecital; 17.00 Nws; 17.10 Kinderliedjes; 17.15 Voor de kinderen; 18.30 Godsd. causerie; 19.00 Nws 19.30 Reportage; 19.40 Gram.; 19.50 Pol. caus.; 20.00 Gr.; 20.10 Idem; 21.00 Caus; 21.45 Gr.; 22.00 Nws; 22.15 Dansmuz.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. WOENSDAG 9 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De grote schittering". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Tussen hemel en aarde". DONDERDAG 10 MEI. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „De grote schittering"; 2 uur: „Scaramouche"; 4.30 u.: „De grote schittering" Concertgebouw, 8 u.: „Sca ramouche"; 3 uur: Kinder voorstelling: „Bongo, de beer". AXEL: Het Centrum, 4.15 en 8 uur: „Geef 'm de sporen". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 2.30, 5 en 8 uur: „Mo dern Times". Britse mannen maken meer en meer gebruik van valse baarden en snorren om indruk op hun vriendinnen en zakenrelaties te maken. De directeur van een Londen se pruikenmakersfirma zegt, dat er de laatste tijd vooral veel vraag is naar het zogenaamde „imperiale" baardje, zoals dat door premier Boelganin gedra gen wordt. De cliënten zijn afkomstig uit alle lagen v,pn het volk en meest al is het hun wens om er „wat mannelijker uit te zien". Wat zij echter waarschijnlijk niet weten, is dat hun baarden en snorren uit vrouwenhaar bestaan. De meeste is afkomstig van Zwitser se en Italiaanse meisjes die hun haar offeren voor zij in een klooster gaan. Spanje is bereid tot onderhan delingen over opheffing van het huidige statuut van Tanger, zo heeft de directeur van het Spaan se persbureau „Efe", Aparicio, die gewoonlijk de heersende me ning in het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken weer geeft, maandag verklaard in een artikel in het blad „Hoja del Junes". Het statuut is in strijd met de recente erkenning van de onaf hankelijkheid van een souverein en verenigd Marokko, zo ver klaarde hij. Volgens Aparicio moet Spanje bij eventuele besprekingen een overwegende rol spelen, niet al leen omdat het grootste deel van de niet-inheemse bevolking van Tanger Spaans is, maar ook om dat Spanje met Marokko de in gang van de Middellandse Zee beheerst. In de provincie Oettar Pradesj, India, zijn in de afgelopen maan den een veertigtal kinderen door wolven en hyena's ontvoerd. In deze streek zijn dergelijke ontvoeringen geen ongewoon ver schijnsel. Een bekend voorbeeld was destijds het „wolvenkind" Ranu. Dit knaapje werd door wol ven ontvoerd toen hij pas enkele maanden oud was en door de wolvenmoeder gezoogd met haar jongen. Toen men hem enkele jaren geleden in de jungle aan trof, liep hij op handen en voe ten en gedroeg zich ook in an dere opzichten als een dier. partijen een duidelijk mandaat heeft voor het oplossen van de vele moeilijkheden die uit de bezettingstijd zijn overgebleven. Enkele der grootste problemen zijn: De olie-industrie. De socia listen wensen deze te nationali seren. De melkprijs. De volkspartij wenst deze te verhogen. De gewezen Duitse eigendom men. De socialisten wensen een groot deel hiervan te nationali seren, terwijl de volkspartij deze eigendommen aan de vroegere eigenaars terug wil geven. Het Amerikaanse hoge gerechts hof in Washington heeft maan dag geweigerd een beroep van de universiteit van de staat Loui siana in behandeling te nemen. Het beroep was aangetekend naar aanleiding van een bepaling van een lager gerechtshof, volgens welke de universiteit de neger student Alexander Tureaud moet toelaten. De univesiteit had verklaard dat de toelating van negers ge leid had tot bedreigingen en ge welddaden. Er was zelfs gescho ten op twee negerstudenten. De Zwitserse regering heeft be sloten binnenkort aan het parle ment een nieuw grondwetsarti kel voor te stellen, waarin de grondslagen worden vastgelegd voor een wetgeving op het ge bied van de-- kernenergie. Er is een aanvang gemaakt met de houw van een proefreactor voor het onderzoek naar de energie- produktie door atoomsplitsing. Voor deze reactor van Ameri kaanse constructie wordt zwaar water gebruikt. Uranium en zwaar water worden op grond van een Amerikaans-Zwitserse overeenkomst door de Verenigde Staten geleverd. Voor de Zwitser se economie, welke bijna uitslui tend gebruik maakt van de ener gie van hydro-elektrische centra les, is het rapport uitbrengen over nieuwe energiebronnen zeer dringend, want in de komende twintig jaar zullen de mogelijk heden voor de bouw van hydro- elektrische centrales die econo misch rendabel zijn, uitgeput ra ken. Zwitserse deskundigen op het gebied van elektriciteit zijn van mening, dat op kernenergie berustende centrales, die elek trische energie tegen voor het economische leven dragelijke prij zen kunnen leveren pas over tien a vijftien jaar geëxporteerd zul len kunnen worden. De organisatie van Zuidslavi sche ballingen in Frankrijk heeft bekend gemaakt, dat in een peti tie aan president Coty verzocht is om voorspraak bij maarschalk Tito voor de vrijlating van 230.000 Serven, Kroaten en Slo- venen, die zich onwettig in ge vangenissen en concentratiekam pen bevinden. De Minister van Onderwijs, Kuns ten en Wetenschappen maakt be kend, dat voor het studiejaar 1956—1957 RijkscluJieftcclagen aangevraagd kunnen worden voor de studie aan een gesubsidiëerde inrichting van onderwijs voor de opleiding tot lil eulcvlei Jslev De toelagen bedragen maximaal 300,per jaar en behoeven niet te worden terugbetaald. In bijzondere gevallen bestaat de mogelijkheid een grotere toelage te ontvangen tot een maximum bedrag van 1500,per jaar. Een dergelijke toelage wordt ech ter alleen dan verleend, indien de afstand tot de te bezoeken school zodanig is, dat er hoge reiskosten dienen te worden gemaakt of dat de belanghebbenden gedwongen zijn en pension te gaan. De helft van deze toelagen moet later wor den terugbetaald. Voor elk jaar evenwel, dat belanghebbenden na beëindiging van hun studie bij het kleuteronderwijs werkzaam zijn, wordt 20 °/o van de schuld kwijtgescholden. Om teleurstelling, kosten en over bodig werk te voorkomen, ver dient het onderstaande ernstige aandacht: Alleen zij, die de Nederlandse nationaliteit bezitten, die goe de studieresultaten behalen en die financiële steun nodig heb ben, maken kans op inwilli ging van hun verzoek. Aanvragen dienen te geschie den vóór 1 juni 1956 onder vermelding van naam en voor namen, geboortedatum, woon plaats en adres, laatst bezoch te school en de inrichting van onderwijs, waarvoor de toela ge wordt gevraagd. Na 31 mei 1956 ontvangen for mulieren worden niet meer in behandeling genomen. Spreekuur uitsluitend maandag en donderdagmiddag van 24.30 uur: Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Prin- sessegracht 15 te 's-Gravenhage of in dringende gevallen na tele fonische afspraak, K 1700-185090, toestel 381. VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. STEMMEN BIJ VOLMACHT. 1. De burgemeester van Terneu zen brengt ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeen te kosteloos verkrijgbaar zijn de formulieren voor de verzoek schriften om bij de a.s. verkie zing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal bij volmacht te stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 30 mei 1956 door de kiezer worden ingediend bij bur gemeester en wethouders der gemeente in welker kiezersregis- ter hij op de dag der candidaat- stelling is opgenomen. 3. Bij het verzoekschrift moet een verklaring van de gemachtig de worden ingediend, dat deze bereid is als zodanig op te tre den. 4. Hij die zich bereid heeft ver klaard als gemachtigde op te tre den, moet op de dag der candi- daatstelling zijn opgenomen in het kiezersregister, waarin de naam van de verzoeker voor komt, en bevoegd zijn tot het deelnemen aan dezelfde verkie zing. 5. Een kiezer mag niet meer dan één aanwijzing als gemach tigde aannemen, behoudens dat hij een tweede aanwijzing mag aanvaarden, indien het betreft het stemmen bij volmacht na mens huisgenoten. 6. De volmachtgever is niet be voegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Terneuzen, 7 mei 1956 De burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. b. c. gen. vóór die dag der stemming schriftelijk mededeling aan de burgemeester van 's-Gravenhage. Voor deze mededeling wordt ge bruik gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke ge meente kosteloos verkrijgbaar is. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen of voorletters; de datum, het jaar en de plaats zijner geboorte; de gemeente en het adres, waar hij de verklaring (kie- zerslegitimatiekaart)welke van de mededeling wordt op gemaakt,; wenst te ontvangen. Het bovenstaande geldt niet voor de kiezer, aan wie is toege staan bij volmacht te stemmen. De kiezer, die rechtmatig in het bezit is van een kiezerslegitima- tiekaart, kan zich op de dag der stemming voor het uitbrengen van zijn stem tussen acht uur 's morgens en zeven uur 's middags vervoegen aan een der daarioe aangewezen stemlokalen in een gemeente te zijner keuze, onver schillig welke. In iedere gemeente worden de adressen van de stemlokalen, waar deze kiezers aan de stem ming kunnen deelnemen, ter openbare kennis gebracht. Terneuzen, 8 mei 1956. De burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN. VERKIEZINGEN TWEEDE KAMER Stemmen in een willekeurige gemeente door de in het centrale bevolkingsregister opgenomen kiezers (schippers, woonwagen bewoners enz.) De burgemeester van Terneu zen brengt ter kennis van belang hebbenden, dat aan hen die zijn opgenomen in het centrale bevol kingsregister (schippers, woon wagenbewoners enz.), op hun verzoek kan worden toegestaan in een willekeurige gemeente aan de a.s. stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer deel te nemen. De kiezer, die van deze bevoegd heid gebruik wil maken, doet daarvan ten, minste veertien da- 2. De beide Drakars bevinden zich midden in een razende bat Hevige regenvlagen en geweldige windsto ten maken dat de op varende, die geen en kele beschutting vin den in de open boten, tot op hun huid door weekt raken. Zonder dat iemand in staat isi hulp te bieden, worden enke le roeiers door een vloedgolf overboord geslagen. Het zeil glüdt van de steunen, de sjor ringen knappen af en eer ze het kunnen verhinderen, verdwijnt het met ra en al in de kolkende diepte. Ze doorleven enige benauwde uren en Eric heeft daarbij de in druk, dat ze meer achteruit dan vooruit komen. Winonah staart met grote ang stige ogen naar de andere Drakar, waarop Erwin het bevel voert. Na verloop van tijd begint de wind gelukkig af te nemen, al blijft de regen nog in stromen vallen. De zee bedaart, het wordt rusti ger om hen heen. Eric ziet dat ze in de nabijheid van een groepje eilanden zijn ge komen. Door de dichte sluiers van neergutsende regen doemen gelei delijk enige zeilen op en onthutst worden de Noren gewaar, dat de schepen recht op hen af koersen. In een oogwenk heeft Eric acht zeilen geteld en plotseling overvalt hem een gevoel van naderend ge vaar. VERKIEZINGEN. DEELNEMEN AAN DE STEMMING IN EEN ANDERE GEMEENTE. De burgemeester van Terneu zen brengt ter kennis van be langhebbenden, dat een kiezer op zijn verzoek kan worden toege staan te zijner keuze aan de a.s. stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer deel te nemen, hetzij in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der candidaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het indienen van dat ver zoek aan te wijzen andere ge meente. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer, aan wie is toege staan bij volmacht te stemmen of die is opgenomen in het centrale bevolkingsregister. De kiezer, die van deze be voegdheid gebruik wil maken, doet daarvan ten minste veertien dagen vóór de dag der stemming in persoon mededeling ter secre tarie ener gemeente aan de bur gemeester of de door deze aan gewezen ambtenaar. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen of voorletters; b. de datum, het jaar en de plaats zijner geboorte; c. de gemeente in welker kie zersregister hij is opgeno men; d. zijn adres of laatste adres aldaar; e. de gemeente, benevens een adres in die gemeente, waar hij aan de stemming wil deelnemen; f. de gemeente en het adres, waar hij de verklaring, wel ke van de mededeling wordt opgemaakt, wenst te ontvan gen. De verklaring wordt door de kiezer en door de burgemeester of de door deze aangewezen amb tenaar ondertekend. Een exem plaar van de verklaring wordt aan de kiezer verstrekt. Nadere inlichtingen worden verstrekt ter gemeentesecretarie. Terneuzen, 8 mei 1956 De burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5