BINNENLANDS NIEUWS Wat brengt de Radio? AMSTLEVEN levensverzekering Hammarskjoeld terug in New York Lijst met namen van politieke gevangenen aan Russische leiders overhandigd? BURGERLIJKE STAND Manifest van „Door de eeuwen trouw Het geheim van de zeven schoorstenen TWEEDE BLAD Dinsdag 8 mei 1956 11e jaargang no. 3760 Mendes-France wil niet aftreden Maarschalk Tito naar Frankrijk Gouverneur van New York doet aanval op regering-Eisenhower PERSCONFERENTIE VAN LORD ISMAY Speciale bevoegdheden van Russische veiligheids organen ingetrokken Economische en sociale raad laat zich voorlichten over de mogelijkheden der energie van zon, wind en zee DE VAART DOOR HET SUEZ-K AN AAL PATER COEN BEEKER OM HET LEVEN GEBRACHT Uit de pastorie gelokt en vervolgens doodgestoken AGENDA. PAUJADE Vierde republiek moet zo spoedig mogelijk eindigen Massale vergiftiging door methyl-alcohol Gemeente Terneuzen 1 De secretaris-generaal der Verenigde Naties, de Zweed Ham marskjoeld, is zondag per vlieg tuig van het bezoek, dat hij in op dracht der internationale orga nisatie aan het Midden-Oosten heeft gebracht, te New York te ruggekeerd. Hij had het rapport bij zich van zijn beraadslagingen met de regeringen van Israël en zijn vier Arabische buurstaten Egypte, Syrië, Libanon en Jordanië, die ten doel hadden de spanning aan de grenzen van Israël te vermin deren en, zo. mogelijk, hiervoor een oplossing te vinden. De vijf betrokken landen heb ben zich, als gemeld, bereid ver klaard de vijandelijkheden in de grensgebieden te staken. Ham marskjoeld zal hun schriftelijke verklaringen terzake, tezamen met zijn rapport, in de loop van deze week aan de Veiligheidsraad overleggen. Hammarskjoeld werd bij aan- komst op hartelijke wijze door 'n aantal diplomaten, waaronder vertegenwoordigers van staten, die thans zitting in de Veilig heidsraad hebben en van landen Pierre Mendes-France heeft op een vergadering van 1200 ra dicalen in Parijs verklaard, dat het een nationale ramp zou zijn als nu de coalitie van socialisten en radicalen verbroken zou wor den. Hij zei dit, toen een aantal ra dicalen vanuit de zaal hem toe riep, dat hij uit de regering van de socialistische premier moest treden. Mendes-France verdedigde de politiek van Mollet ten aanzien van Algerije. In antwoord op kri tiek voegde hij hieraan toe, dat de handen van de regering ge bonden zijn door de oppositie in Algerije. De vergadering was belegd ter herdenking van het feit dat Mendes-France een jaar geleden op het partijcongres de teugels van het partij-apparaat in han den kreeg. in het Midden-Oosten, verwel komd. Hij legde een korte verklaring af, waarin hij er op wees, dat zijn reis had aangetoond, dat de Ver enigde Naties „rechtstreeks rege ringen, die de orde willen her stellen en de vrede handhaven, behulpzaam kunnen zijn, niet door wilsoplegging, doch door het zoeken naar gemeenschappe lijke inzichten, welke samenge voegd als ibasis kunnen worden gebruikt voor het vinden van een oplossing". Hij was van mening dat de be trokken regeringen thans een vastomlijnd punt hebben, van waaruit zij voorwaarts kunnen gaan". Maarschalk Tito, de president van Zuid-Slavië, is zaterdagnacht vertrokken voor een officieel be zoek aan Frankrijk. Hij is verge zeld van zijn echtgenote en van zijn minister van Buitenlandse Zaken, Koca Popovic. Dit is voor het eerst sedert 1954 dat Tito een Westelijk land be zoekt. Sinds hij in dat jaar een officieel bezoek aan Groot Brit- tannië bracht, heeft hij Grieken land, Turkije, India, Birma, Egypte en Ethiopië bezocht. Tito zal volgende maand voor het eerst sinds zijn breuk met Stalin in 1948, de Sowjet-Unie be zoeken. De gouverneur van de staat New York, de democraat Averell Harriman, heeft zondag op een bijeenkomst van de democrati sche partij te Milwaukee de re- gering-Eisênhower ervan be schuldigd het Amerikaanse volk niet de waarheid te vertellen over internationale aangelegen heden. Hij zei: „Wat wij in dit land nodig hebben is het soort leider schap dat tot het volk zegt „dit is 't probleem" en niet het soort leiderschap dat „politiekje" speelt met onze nationale veilig heid". President Eisenhower, zo zei hij, was een „gevangene van het grote zakenleven" geworden. „De defensiepolitiek wordt gemaakt door het ministerie van Finan ciën, niet door de president van de Ver. Staten, de minister van Defensie of de stafchefs". De secretaris-generaal van de N.A.V.O., lord Ismay, heeft op een persconferentie te Parijs ver klaard zich volgend jaar uit zijn functie te willen terugtrekken. Hij las echter een verklaring voor waarin werd gezegd dat het noemen van de naam van de Ca nadese minister van Buitenland se Zaken, Lester B. Pearson, in verband met deze functie „zuiver hypotetisch" zou zijn. Lord Is may was door minister Pearson gemachtig deze verklaring voor te lezen. In conferentiekringen werd echter opgemerkt dat, hoewel dit een tegenspraak betekent van berichten dat de 59-jarige minis ter Pearson is verzocht het aan vaarden van deze functie te over wegen, het een feit is dat enkele van de regeringen van de 15 aan gesloten landen hoipen, dat de Canadese minister deze functie zal aanvaarden als deze vacant zou worden. Lord Ismay waarschuwde de aanwezige journalisten „niets op zienbarends en revolutionairs" te verwachten van de komende zit tingen van de N.A.V.O.-raad. De ministers zullen voorstellen in dienen en de raad zal moeten be slissen wat wenselijk en prac- tisch is. „Ik twijfel er echter aan of er concrete en duidelijke be sluiten op deze bijeenkomst zul len worden genomen. Het is mo gelijk dat er „overeenstemmin gen in principe" zullen komen die aanwijzingen zouden kunnen ge ven betreffende de richting waar in de toestand zich ontwikkelt", aldus lord Ismay. De Opperste Sowjet heeft vrij dag bij speciaal decreet alle spe ciale bevoegdheden ingetrokken die bij het ibegin van de zuiverin gen aan de Russische veiligheids organen waren toegekend door het onderzoeken van beschuldi gingen van spionnage en terro risme. In het decreet, dat was gete kend door president Worosjilof, wordt gezegd dat het onderzoe ken van zulke beschuldigingen in de toekomst zal moeten worden gedaan op basis van de wettelijke juridische standaarden. Door dit nieuwe decreet worden drie de creten ongeldig die in 1934 en 1937 van kracht waren geworden. Twee van deze ongeldig verklaar de decreten werden van kracht op 1 december 1934, de dag waarop de leider van de communistische partij in Leningrad, Sergi Kirof, werd vermoord. Het nieuwe decreet is gepubli ceerd in de Gazet van de Opper ste Sowjet en was gedateerd op 19 april. De Economische en Sociale Raad van de Verenigde Naties heeft aan de secretaris-generaal der volkerenorganisatie, Dag Hammerskjoeld, verzocht een rapport uit te brengen over een mogelijk gebruik van de energie van zon, wind en zee. Hammars kjoeld zal dit rapport aan de raad moeten uitbrengen in de zomer van 1957. Daarna zal een Frans voorstel in overweging genomen kunnen worden om een wereldconferentie te doen hou den met betrekking tot het scheppen van nieuwe energie door eventueel gebruik te makeh van de energie van zon, wind en getijden. Aan de secretaris-generaal zal gevraagd worden, of dit vraag stuk behandeld zal kunnen wor den op de tweede internationale conferentie over het vreedzaam gebruik van kernenergie, welke vermoedelijk in 1957 of 1958 ge houden zal worden, of dat het houden van een afzonderlijke conferentie noodzakelijk is. Het Britse dagblad „Manches ter Guardian" heeft gemeld dat ipremier sir Anthony Eden aan de Russische leiders tijdens hun recente bezoek aan Engeland een lijst heeft overhandigd met de namen van meer dan 200 poli tieke gevangenen in Oosteuro- pese gevangenissen. Op deze lijst zouden zich na men bevinden van politici, mili taire leiders en geestelijken, on der wie de primaat van Tsjecho- slowakije, mgr. Josef Beran. Bij het overhandigen van de lijst zou premier Eden hebben opgemerkt dat het zijns inziens niet juist is mensen wegens hun politieke overtuiging gevangen te zetten. Premier sir Anthony Eden ver klaarde later in 't Lagerhuis dat de Britse regering geen verant woording aanvaardt voor een lijst met de namen van politieke ge vangenen in communistische lan den, zoals die in „Manchester Guardian" is gepubliceerd. De premier zei: „Ik meen dat ik het duidelijk heb gemaakt dat de regering geen verantwoording aanvaard. Absoluut geen. En voor de publicatie ervan helemaal niet.'' De leider van de Labour-oppo- sitie, Hugh Gaitskell, merkte op dat er een „zeer ernstige lek" scheen te zijn. De premier ant woordde hierop dat er in Enge land een aantal organisaties is dat deze lijsten samenstelt. „Of de lijst van één van deze organi saties afkomstig is, weet ik niet. Ik beschuldig niemand, doch ik zeg nogmaals dat deze lijst niet van de regering afkomstig is," aldus de premier. AUTOBESTUURDER DEED ALLES WAT HIJ NIET MOCHT Zes personen gewond. Zes personen zijn zondagmor gen gewond geraakt, toen 'n auto bestuurder op de Aalsmeerweg te Amsterdam, zoals de politie het uitdrukt „alles deed wat hij niet mocht doen". De bestuurder, een 42-jarige Amsterdammer, was met zijn auto aan het manoeuvreren en reed daarbij eerst het trottoir aan de ene zijde van de straat op, stak vervolgens dwars de rijweg over en reed toen het trottoir aan de andere kant op. Zes voor bijgangers, deels op de fiets en deels te voet waren zo verrast door deze vreemde manoeuvre, dat zij niet meer uit de weg kon den komen. Zij werden alle naar ziekenhuizen overgebracht. Één van hen, een 63-jarige voetgang ster, werd ter verpleging opge nomen. De anderen konden na behandeling naar huis gaan. AUTO-ONGELUK NABIJ DIEVER. In de nacht van zondag op maandag om ongeveer drie uur is even ten zuiden van Wittel- terbrug (gemeente Diever) op de rijksweg Assen-Meppel een per sonenauto, na eerst een stilstaan de vrachtwagen te hebben ge raakt, tegen een boom gereden. In de wagen zaten vijf jongelui uit Meppel. Één hunner, de 25- jarige zoon van de hotelhouder Kwint uit Meppel werd gedood. De anderen werden allen min of meer ernstig gewond naar het ziekenhuis te Meppel vervoerd. De veerkeerspolitie uit Assen stelde een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. KINDJE VERDRONKEN. Het 214-jarig dochtertje Ankie van de familie Bom uit Waterin gen is zondagmiddag te water geraakt en verdronken. Het kind speelde op het terrein van de ko renmolen en is door de leuning van een brug in het water getui meld. De vader, die naar zijn dochtertje was gaan kijken, vond zijn dochtertje in het water drij ven. Hij bracht het lichaampje op het droge en haalde onmid dellijk de kraamverpleegster, die bij hem in huis aanwezig was. Deze trachtte het kind door mid del van kunstmatige ademhaling te redden, hetgeen niet mocht ge lukken. „HOLLANDSE NIEUWE". Het blijkt, dat er in 's Graven- hage al „nieuwe haring" wordt verkocht. Deze haring mag ech ter geen aanspraak maken op „Hollandse nieuwe", daar het ijle haring is, die nu wel wordt gevangen, maar waarvan de kwa liteit niet vergelijkbaar is met die van de echte Hollandse nieu we haring. De „onechte", zoge naamde „ijle haring" (oude vis sen, die zich niet meer voort planten), wordt gevangen op 60 graden Noorderbreedte en wordt daarom ook wel Vikingbankha- ring genoemd. Vóór de oorlog werd dit produkt als waardeloos beschouwd, tegenwoordig wordt het wel geëxporteerd naar gebie den waar gebrek aan voedsel is. Naar van deskundige zijde te Scheveningen wordt vernomen, wordt het uitvaren van de ha ringvloot juist daarom op een be paald tijdstip gesteld, dat men verzekerd kan zijn van een vol waardig produkt, van vis die door de inwerking van zon en warmte een bepaalde rijpheid heeft gekregen. De voor de ha ringteelt gevangen haring wordt ofwel aangevoerd als verse ha ring of en dan alleen als de kwaliteit dat toelaat gezouten en opgeslagen in koelhuizen en bewaard tot ver nadat de eerste nieuwe haring, voordat deze of ficieel is aangevoerd na „vlagge tjesdag" is verboden op straffe van boete en intrekking van de vergunning van de betrokken handelaar. WHAT'S IN A NAME. Sinds een jaar is er een strijd gaande tussen de gemeenteraad van Wouw en 't kerkdorp Heer- Ie. De raad nam straatnaam wij zingen aan, die de naam Heerle geheel in de verdrukking brach ten. De bevolking van Heerle weigert nu alle medewerking bij het aanbrengen aan de huizen Blijkens mededelingen van en kele der 17 in functie zijnde Ne derlandse loodsen raakt de loods- dienst voor het Suez-kanaal on derbezet. Er zijn nog vele lood sen van andere nationaliteiten, tezamen ongeveer 140, maar des ondanks is het aantal te gering om het lange wachten vóór het binnenvaren te bekorten. Het grootste aantal schepen dat ge zamenlijk de doortocht mag on dernemen komt niet boven de 12 uit, waarbij zich dan meestal 8 of 9 tankschepen bevinden. Men tracht in het buitenland, dus ook in Nederland, door mid del van advertenties loodsen te trekken, maar het succes hiervan is niet groot. Dit schijnt mede zijn oorzaak te vinden in de on zekerheid over de toekomst. Over twaalf jaar, in 1968, houdt de concessie van de Suezkanaalmij. op en zal een scheidsgerecht de toekomst in handen nemen. GRAAUW EN LANGENDAM. Huwelijks-voltr.4 apr. Gerard Mattheijssen, 30 j. jm. en Julma H. C. van Gassen, 38 j. jd. 25 apr. Petrus L. de Meijer, 55 j. wedn. (won. te Biervliet) en Maria R. M. Mangnus, 53 J. jd. Geboren: 2 apr. Jeanine Pauli na Josepha, d. van Jan F. de Reijcke en Ursela M. de Smaele. 8 apr. Theophilus Petrus Alice Anna, z. van Cijrillus Pauwels en Lucia L. T. Kindt. 9 apr. Ferdi- nandus Josephus Emilius, z. van Georges P. J. Weemaes en José Ivens. 12 apr. Florence A., d. van Josephus C. Verdurmen en Re- gina Heijdens. 25 apr. Roza Ma ria, d. van Franciscus P. Durink en Margaret R. Heije. van nieuwe straatnaamborden. Zo hebben zaterdag arbeiders van de gemeente tevergeefs getracht een straatnaambordje te slaan op de gevel van een café. M De provinciaal overste van de congregatie C. V. D. heeft donder dag de familie van pater Coen Beeker te Velden bij Venlo ervan in kennis gesteld, dat deze pater op 19 april op het eiland Lomblen bij Flores om het leven is ge bracht. Pater Beeker had zijn hoofdstatie te Lerek en vertoef de die dag in de hijstatie Matoe Wawer. Hier is hij 's avonds uit de pastorie gelokt en met ver scheidene steken van een parang vermoord. De dader is gearre steerd. Hij is een oud-personeels lid van de hoofdstatie, die daar diefstallen had gepleegd en ver moedelijk uit wraakgevoelens te genover de missie in het alge meen tot zijn daad gekomen is. Samen met enkele andere orga nisaties heeft de stichting „Door de eeuwen trouw" aan de rege ring en de leden der Staten-Gene- raal een manifest doen toekomen, waarin o.a. wordt verzocht: De eenzijdige opzegging door Indonesië van de R.T.C.-overeen- komsten op de agenda van de alg. vergadering der V.N. te doen plaatsen Invloed aan te wenden opdat zich in het proces-Schmidt geen soortgelijke justitiële en politie ke excessen zullen voordoen als in het proces tegen wijlen Jung- schlager; De Indonesische regering uit te nodigen, bij voorkeur via de V.N., de schuldenregeling der fin.-econ. overeenkomsten voor te leggen aan het internationaal ge rechtshof; De wijze van deelneming door Indonesië aan de Europese beta- lings-unie te herzien in die zin, dat Nederland zich niet langer garant stelt voor de republiek Indonesië; Invloed aan te wenden opdat de Kon. Pakketvaart mij haar diensten ten behoeve van de re publiek Indonesië staakt en de aldus vrijkomende schepen te hu ren en te consigneren voor even tueel onmiddellijk geboden af voer van Nederlandse staatsbur gers uit Indonesië; Versterking der Nederlandse strijdkrachten in het Verre Oos ten voor veiligstelling van Neder landse burgers en belangen in Indonesië. Het manifest stelt voorts, dat de protestnota der Nederlandse regering d.d. 3 maart aan de In donesische regering krachteloos wordt gemaakt door het aanbod., mede te werken aan het tot stand komen van een voor beide par tijen bevredigende basis voor de toekomstige verhouding tussen beide landen, en dat daardoor de grond wordt geprepareerd voor een (hernieuwde) resolutie der V.N. over Ned. Nieuw-Guinea. DINSDAG 8 MEI. TERNEUZENLuxor-Theater 8 uur: „De grote schittering". Lunchroom Koene, 8 uur: Openbare bijeenkomst Huma nistisch Verbond, onderwerp: „Biologie en levensbeschou wing". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „De mooiste vrouw ter wereld". WOENSDAG 9 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De grote schittering". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Tussen hemel en aarde". De leider van de Franse anti- belastingbeweging, Pierre Pouja- de, heeft in een persgesprek ver klaard dat de vierde republiek zo spoedig mogelijk moet eindi gen. Anders zou het de dood van Frankrijk betekenen. Poujade heeft op het geëindigde congres van zijn partij zo goed als dicta toriale macht in zijn beweging gekregen. Op de vraag of gene raal De Gaulle een rol in een hervormde staat, een vijfde re publiek, zou kunnen spelen, zei Poujade: „Dat hangt ervan af of hij zich daarvoor aanbied en of hij een mandaat van het volk krijgt. Als hij echter wacht tot de ontbinding van het land vol ledig is om zich als redder op te werpen, zal dat het einde van de democratie betekenen". WOENSDAG 9 MEI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gew. muz.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Tul penrally; 8.25 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.25 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Lichte muz.; 10.10 Gram.; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Gram.; 11.10 Hoor spel; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Instr. Septet; 12.53 Tulpenrally; 13.00 Nieuws; 13.15 Amus. muz.; 13.40 Gram.; 14.30 Vocaal ens. en kamerork.; 15.30 Kamerfnuz.; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.40 Koersen; 17.45 Orgelspel; 18.15 Spectrum van 't Chr. organisatie- en verenigings leven; 18.30 Caus.; 19.00 Nieuws; 19.10 Oude muz.; 19.30 Buitenl. overz.; 19.50 Tulpenrally; 20.00 Radiokrant; 20.20 Omroeporkst; 21.05 Gram.; 21.20 Caus.; 21.40 Samenzang; 22.10 Gram.; 22.20 Lichte muz.; 22.45 Avondover denking; 23.00 Nws; 23.15 Sport uitslagen; 23.20 Gram. <*«STlEVi« 106) (Nadruk verboden). 18 naturellen zijn te Durban overleden na het drinken van houtgeest. 54 personen zijn in een ziekenhuis opgenomen en 27 an deren zijn vrijdag niet op hun werk gekomen. Men vreest, dat deze laatsten eveneens overleden zijn. De meeste van de slachtof fers zouden de mthyl-alcohol ge dronken hebben toen zij een tankwagen van de spoorwegen aan het schoonmaken waren. Verder wordt er nog een vat met dezelfde dodelijke vloeistof vermist en de politie stelt alles in het werk om te voorkomen dat er nog meer slachtoffers zullen vallen. Geluidwagens rijden door de gehele streek om de naturellen te waarschuwen tegen het drin ken van de alcohol. „Ik begrijp niet," herhaalde de baron. „Ik begrijp niet in de minste." „Hindert niet," zei Anthony bij wijze van troost. „Probeer eerst maar eens aan de gedachte te wennen. Er zit namelijk nog wat meer aan vast. Maar voor het ogenblik geldt alleen dit: U heeft een prins nodig. Ik kan u die prins leveren.... onder zekere voorwaarden dan altijd." De baron en kapitein Andras- sy keken hem in opperste verba zing aan. Anthony nam zijn hoed en stok en maakte zich gereed om weg te gaan. „Denk er maar eens over. O ja, baron. Dan heb ik nog iets. U moet vanavond op „De Schoor stenen" komenU en kapi tein Andrassy. Er staan een heel rijtje buitengewone dingen te ge beuren. Zullen we een af spraak maken? Ja? Goed, om negen uur dan, in de vergader zaalKan ik er van op aan, heren, dat u er bent?" Baron Lolopretzjyl kwam een stap naar Anthony toe en keek hem onderzoekend aan. door AGATHA CHRISTIE „Mr. Cade," zei hij, niet zonder waardigheid, „dit is toch niet, dat ge voor de gek wilt houden mij?" Anthony hield zijn blik rustig uit. „Als deze avond om is, baron," zei hij, „zult u de eerste zijn, die toegeeft, dat in deze kwestie het ernstige element sterker verte genwoordigd is dan het luimige." Hij maakte een buiging voor de beide mannen en ging de ho telkamer uit. Zij tweede bezoek gold mr. Herman Isaacstein, de financier. Hij gaf zijn kaartje af en zette zich te wachten. Na een minuut of tien werd hij ontvangen door Isaacstein's aide de camp, een keurig gekleed keu rig opgevoed jongmens met een militaire rang. „U wou mr. Isaacstein spreken?" opende het jongmens in kwestie het vuur. „Hij heeft het vanmor gen geweldig druk vergade ring van aandeelhouders en nog meer zulke dingen. Kan ik u mis schien helpen?" „Neen, tot mijn spijt niet. Ik moet mr. Isaacstein persoonlijk spreken," gaf Anthony ten ant woord. Hij wachtte even, voegde er dan, achteloos aan toe: „Ik kom juist van de „Zeven Schoor stenen". Het pongmens met de militaire rang verandere bij het horen van de toverspreuk „De ^gven Schoor stenen. „O!" zei hij aarzelend. „Dan zal ik eens even gaan vragen." „Zeg u maar, dat het belang rijk is," zei Anthony. „Een boodschap van lord Ca- terham?" polste het jongmens. „Iets dergelijks," zei Anthony. „Maar het is werkelijk nodig, dat ik mr. Isaacstein zelf spreek." Een paar minuten later werd hij het canctum van de financier binnengelaten. Het was 'n groot, weelderig ingericht vertrek, waar van Anthony zich naderhand speciaal twee dingen herinnerde: het zachte kleed en de diepte en wijdte van de leren club-fau teuils. Toen hij binnenkwam stond mr. Isaacstein uit zijn stoel voor het bureau op. „Ik hoop, dat u me dit oncere moniële binnendringen niet kwa lijk neemt," zei Anthony. Ik weet dat u het druk heeft en daarom zal ik niet op méér tijd beslag leggen, dan ik nodig heb, ik kom met een voorsteleen zakelijk voorstel." Isaacstein monsterde hem een poos lang met zijn kleine, zwarte kraalogen, voor hij antwoord gaf. „Steek eerst eens op," zei hij dan opeens, terwijl hij. zijn gast een sigarenkoker voorhield. „Graag," zei Anthony. „Dat maakt het wat minder officieel." Hij koos uit de rijke voorraad de kleinste en de duurste die hij vinden kon. „Het is over die Herzo-Slo- waakse kwestie," zei hij dan, ter wijl hij een lucifer aannam, het vlammetje onder z'n sigaar hield en trok. Over de gele gloed heen zag hij de ogen van de man te genover zich oplichten. „De moord op prins Michaël heeft lelijk roet in het eten gegooid." Mr. Isaacstein trok zijn linker wenkbrauw op, zei met een on schuldig gezicht „he?" en keek naar de zoldering. „Petroleum," zei Anthony on der het critisch bekijken van het keurig gewreven bovenvlak van het bureauEen product, waar je wat aan hebt!" Hij voelde de schok van ver bazing, die Isaacstein bij die op merking van hem kreeg. „Zoudt u meteen ter zake wil len komen, mr. Cade „Met alle soorten van genoe gen. Ik verbeeld me dit, mr. Isaacstein: dat u niet bepaald vriendelijk zou kijken, als die pe- troleumconcessie aan de andere maatschappij werden gegeven." „Wat kwam u me voorstellen?" vroeg de financier met z'n kraal ogen strak in de ogen van An thony. „Een behoorlijke pro-Engelse pretendent voor de troon." „Maar heeft u die?" „Dat is mijn zaak." (Wordt vervolgd). HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huis vrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gr.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gevar. pro gramma; 12.00 Hawaiian muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Voor 't platteland; 12.38 In str. kwint.; 13.00 Nws; 13.15 Ten toonstellingsagenda; 13.18 Prome nade ork.; 13.45 Medische kron.; 13.55 Gram.; 14.30 Voor de jeugd; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Gr.; 17.00 Idem; 17.15 Dansmuz.; 17.50 Regeringsuitz.; 18.00 Nws en com mentaar; 18.20 Pianospel; 18.30 Act.; 18.40 Hammondtrio; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Toespraak; 19.25 Idem; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Comm.; 20.15 Gevar. progr. voor de militairen; 20.55 Hoorspel; 22.00 Lichte mu ziek; 22.25 Caus.; 22.40 Pianoreci tal; 23.00 Nws; 23.15 Soc. nws in Esperanto; 23.20 Gram. BRUSSEL,: 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 School radio; 16.00 Koersen; 16.02 Or- kestconc.; 13.30 Amus. muz.; 17.00 Nieuws; 17.10 Kamermuz.; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Kamermuz.; 20.00 Hoorsp.; 21.30 Orkestconc.; 22.00 Nieuws, 22.15 Muzikale caus.; 22.55 Nws. OPENBARE KENNISGEVING van ter inzage ligging van een gcedgekeurde partiële wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen. Het hoofd van het gemeente bestuur van Terneuzen brengt ter algemene kennis, dat vanaf 7 mei 1956 gedurende één maand op de gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hun besluit van 31 januari 1956, onder no. 5676/272, 3e afde ling, goedgekeurd raadsbesluit van 27 oktober 1955 tot partiële wijziging van het uitbreidings plan in onderdelen „Sportpark- Algemene Begraafplaats" in de Zuidlandpolder, met bebouwings voorschriften. Binnen één maand na dagteke ning van deze bekendmaking kunnen belanghebbenden die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, tegen dit plan bezwaren indienen bij de Kroon. Terneuzen, 5 mei 1956. Het hoofd van het Gemeentebestuur, P. TELLEGEN.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5