Nederlands vliegtuig in Israël opgebracht Koninginnedag Antillen op de De tijdelijke regeling betreffende afbetalings-overeenkomsten Kroning van de Koning van Nepal HOE DE WERELD 1 MEI VIERDE De 1 mei-viering te Moskou President Aramburu trekt Peronistische grondwet in I WOENSDAG 2 MEI 1956 11e Jaargang Nr 3755 DE NEDERLANDSE EMIGRANTEN IN NIEUW-ZEELAND Zij maken het, over het algemeen genomen, goed Tijdens het verrichten van karteringwerkzaamheden voor de Egyptische regering Naar een Israëlische mili taire zegsman dinsdag mee deelde heeft een vliegtuig van de Israëlische lucht macht dinsdag boven de Negeb-woestijn een Dakota- verkenningsvliegtuig onder schept en gedwongen koers te zetten naar Lydda. De Dakota, die inmiddels in Lydda geland is, is volgens de zegsman een Nederlands toestel, dat door Egypte ge charterd is. KOMPLOT IN NICARAGUA ONTDEKT Instructies om president Anastasio te vermoorden Te Managua, Nicaragua, is een kompiot om president Anasta-sio te vermoorden ontdekt. V. N.-WAARNEMERS IN GEBIED VAN GAZA GERUCHTEN OVER JORDAANSE LEGER Koninklijk Paar deelde geld en edelstenen van negen soorten uit Geef mij maar Amsterdam ook in Warschau AKKOORD TUSSEN ISRAEL EN EGYPTE VRIJERE VALUTAHANDEL Antilliaanse premier in Willemstad terug Toespraak van Zjoekof Het handelsverkeer tussen Engeland en deSowjet-Unie D< viering mei in van de eerste China HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN Frankering bij abonnement Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Retoriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1, iedere -egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Bij zijn vertrek uit Oakland heeft de commissaris voor de emigratie, mr. ir. B. W. Have- mann, na een verblijf van veer tien dagen in Nieuw-Zeeland de de volgende verklaring afgelegd; Tijdens mijn bezoek heb ik vele honderden Nederlandse emi granten ontmoet. Zij maken het, over het algemeen genomen, bij zonder goed. Zij groeien op voor treffelijke wijze in de Nieuwzee- landse gemeenschap in, waar zij over het algemeen bijzonder wel kom zijn- Er ziin in de laatste 4 jaar vele vriendschapsbanden ontstaan en verscheidene zijn met Mieuwzeelandse meisjes ge- t rouwd. Toch blijft het vraagstuk van ongehuwde Nederlandse emi granten een groot probleem. Be sprekingen met de Nieuwzeeland- se regering over een nieuw emi gratieverdrag zijn zeer bevredi gend verlopen. Aan het nomina- t iestelsel zal een uitbreiding kun nen worden gegeven, hetgeen be tekent, dat gezinnen naar Nieuw- Zeeland iets gemakkelijker zullen kunnen emigreren". Aan boord zouden zich vier Ne derlanders en een lid van de Egyptische luchtmacht hebben bevonden. Men was bezig van de Dakota uit luchtfoto's te maken, toen het toestel boven de Ramon- krater in het zuidelijk deel van de Negéb werd ontdekt, aldus de Israëlische zegsman. Koninginnedag is dit jaar op de Antillen weer even vreugde- vel als andere jaren gevierd, mis schien zelfs wel uitbundiger, om dat de herinnering aan het ko ninklijk bezoek nog zo helder voor de geest van allen hier staat. Er was een aantrekkelijk feest programma op alle eilanden met zang, dans, sport enz. In de Armabaai van Curacao werd een gendetvaart gehouden, die veel belangstelling trok. Ook werd in de Annabaai gedemonstreerd met waterski's. De officiële programmapunten vormden een voortzetting van een traditie. Er waren militaire parades, een taptoe, speciale kerkdiensten en het openbaar gehoor, op Curacao en Aruba af genomen door de waarnemend gouverneur, mr. Van der Valk, op Bonaire en St. Maarten door de plaatselijke gezaghebbers. Op Curagao bood de waarne mend voorzitter van de Staten, de heer Beaujou, met enkele wel- Twee jongens van 19 en 20 jaar laeUten bekend dat zij instructies hadden de president te vermoor den. Volgens een officieel bericht zouden zij deze instructies ont vangen hebben op de ambas sade van de Sowjet-Unie in Mexico. De aanstichters zou den (ballingen uit Nicaragua en San Salvador geweest zijn. Een dertienjarige jongen in Milford in de Amerikaanse staat Pennsylvania heeft een man doodgeschoten en diens echtge note zwaar gewond, nadat zij hem een standje hadden gegeven, om dat hij in de omgeving van hun huis aan het schieten was. De jongen is gearresteerd. gekozen woorden de gelukwen sen van de bevolking aan in een kleine plechtigheid, die eindigde met een dronk op de gezondheid van de landsvrouwe. Zaterdagmorgen had de heer Van der Valk degenen op de An tillen, die ter gelegeheid van haar verjaardag door H. M. de Koningin een onderscheiding kregen, persoonlijk de versierse len van deze onderscheidingen overhandigd in de ontvangstzaal van het gouvernementshuis. Vuurwerk op alle eilanden be tekende het einde van de viering van Koninginnedag. *De Argentijnse regering heeft 250 peronistische vakbondslei ders ter gelegenheid van 1 mei amnestie verleend. Zij waren wegens corruptie gearresteerd. Van de K.L. M. vernemen wij het volgende: „Gistermorgen is de PH-DAW, een foto Dakota van de K. L. M. Aerocarto N.V., die sedert sep tember 1955 karteringswerkzaam- fieden ten behoeve van de Egyp tische regering verricht, ten dienste van irrigatie- en landver- ■beteringsprojecten, in een gebied, dat de'Nijldelta omvat van de Middellandse Zee tot de grens van Sudan, en dat ten oosten be grensd wordt door de Roode Zee, terwijl het schiereiland Sinai, aan de oostgrens begrensd door Israël eveneens wordt gekar teerd, door vliegtuigen van de Israëlische luchtmacht gesom meerd en gedwongen zich te be geven naar en te landen op de luchthaven van Lydda. Nadere bijzonderheden omtrent plaats en omstandigheden zijn momenteel nog niet bij de K. L. M. bekend. Aangezien voor deze werkzaamheden 2 K. L. M.- bemanningen in Egypte zijn ge stationeerd, is eveneens nog niet bekend, welke bemanningsleden zich aan boord bevonden. Een woordvoerder van de Is raëlische legatie in Den Haag deelde het ANP gistermiddag mee, dat het toestel om vijf voor twaalf plaatselijke tijd van Egyp tisch gebied 'ooven Israël was doorgedrongen. Het toestel vloog op dat mament boven de plaats Makhtesh Ramon, in het midden van de Negeb-woestijn. De gezagvoerder van de foto- Dakota Ph-DAW van de K. L. M.- Aerocarts is de 34-jarige vlieger derde klasse L. Ph. Reyntjes, ie sedert 1950 in dienst is van de K. L. M. De overige bemannings leden zijn: fotovlieger D. E. Scha- gen, radiotelegrafist tweede klas se C. H. Jansen, navigator H. Meyboom en cameraman P. van den Born. Naar het ANP verneemt is de bemanning van het vliegtuig in het comfortabele hotel op het vliegveld Lydda ondergebracht. Zij staat onder toezicht van Is raëliërs. Op het ogenblik wordt nage gaan of er een onopzettelijke al- wijking in de navigatie is opge treden. Wellicht kunnen vandaag reeds nadere bijzonderheden over dit onderzoek worden gegeven. Israël en Egypte hebben inge stemd met een plan der Ver. Na ties, dat voorziet in het instellen van waarnemingsposten in het grensgebied van Gaza, die door personeel der internationale orga nisatie zullen worden bemand, aldus is medegedeeld in een dins dag te Jeruzalem van V.N.-zijde uitgegeven bekendmaking. De waarnemers zullen, indien noodzakelijk, door snel verplaats bare patrouilles der Ver. Naties worden bevoorraad. In de bekendmaking wordt ook gezegd dat maatregelen zijn ge nomen om de extra waarnemers in dienst te nemen, die voor de uitvoering der overeenkomst no dig zijn. De bekendmaking vverd uitge geven door secretaris-generaal Hammarskjoeld. Er wordt ook in gezegd dat het plan voor de over eenkomst afkomstig is van ge- neraal-majoor Burns, de leider der waarnemers van de Ver. Na ties in Palestina. Voor het definitief van kracht worden der overeenkomst is het noodzakelijk, dat zij door de ge mengde Israëlisch-Egyptische be sta ndscomi.iissie wordt goedge keurd. Geruchten over arrestatie van officieren van het Jordaanse le ger in verband met pogingen tot het voeren van ondermijnende actie in de boezem van dit leger, zijn van officiële Jordaanse zijde tegengesproken. Het Syrische blad „Alray" houdt ondanks deze tegenspraak echter staande, dat zes officieren van het Arabische legioen, onder wie de generaals Abdallah Majali en Radi Abdal lah, gearresteerd zijn. Naar aanleidihg van de door de regering voorgestelde tijdelijke regeling betreffende afbetalings overeenkomsten heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor 's-Gravenhage aan de Twee de Kamer een schrijven gericht. Hierin wordt er o.m. op gewezen dat omtrent de mogelijkheden en het effect van het systeem van afbetalingen nog zeer weinig be kend is. Het reële verband tus sen de afbetalingstransacties en het conjunctuurverloop in de jongste fase, is wat ons land be treft nagenoeg terra incognita. Kwantitatieve gegevens terzake ontbreken vrijwel geheel. Welke gevolgen een bepaalde maatregel zal - hebben op de om vang van de afbetalingstransac ties en welke repercussies hieruit zullen kunnen voortvloeien voor bepaalde sectoren van het eco- Dinsdagmorgen zijn in Kath- raan Doe, de hoofdstad van Nepal, de plechtigheden in ver band met de kroning van koning Mahendra begonnen met het ont steken van een ritueel vuur. Het koninklijk paai- was daarbij aan wezig en deelde onder de pries ters, die het vuur ontstaken, geld en edelstenen van negen soorten uit. Het vuur en andere rituele handelingen zijn namelijk be doeld om de negen planeten en Indra, de opperste goden, gunstig te stemmen. In de gehele stad is men reeds dagen lang doende geweest met voorbereidingen voor de kro ningsfeesten. De huizen worden gewit, de tempels rood geverfd en langs de weg van de kronings stoet zijn vlaggemasten opge richt. Het geheel, de uniformen van de politie-agenten incluis, maakt een operette-achtige in druk. Dinsdag arriveerden de verte genwoordigers van een veertien tal landen die bij de kroning aan wezig zullen zijn. Naar gemeld wordt, is door kringen die zeer aan de traditie hechten, druk op koning Mahen dra uitgeoefend om nog voor de kroning een tweede vrouw te ne men zoals ook het geval was met zijn vader, koning Tribhoevan. Mahendra is hier echter niet op ingegaan. Hij streeft ernaar Nepal te moderniseren. nomische leven, kan bij de hui dige kennis van zaken slechts door gissingen en vermoedens worden bepaald. Ieder ingrijpen in deze materie draagt voors hands een experimenteel karak ter. Het is duidelijk, dat onder deze omstandigheden vermeden moet worden, dat bij de te treffen maatregelen aan motieven van psychologische aard een door slaggevende betekenis zal wor den toegekend. Ook de sociale aspecten van het afbetalingsstel- sel dienen bij een beslissing over deze conjuncturele maatregelen bewust buiten beschouwing te worden gelaten. Een vertroebe ling van motieven vergroot het gevaar, dat de getroffen maat regelen geen dan wel ben ave rechts resultaat zullen blijken te hebben. Tot hantering van de te ver lenen bevoegdheden dient dan ook slechts te worden overge gaan, indien een nauwkeurige afweging van alle thans bekende facetten en factoren de toepas sing op zuiver economische gron den verantwoord doet zijn. Ter waarborging van een voor zichtige en verantwoordelijke toepassing van de gevraagde be voegdheden acht de Kamer de verplichting vooraf het advies in te winnen van een daartoe in te stellen commissie van deskundi gen uit het bedrijfsleven een noodzakelijke voorwaarde. Per K. L. M. vliegtuig is gisteren een gramofoonplaat (van Johnny Jordaan met 't lied „Geef mij maar Amster dam") naar Warschau gezon den, waarom een aantal wiel renners de burgemeester van Amsterdam hadden verzocht. De burgemeester was vorige week met de K. L. M. machi ne „Paramaribo" ter gelegen heid van de opening van de nieuwe luchtlijn Amsterdam- Warschau naar Polen gevlo gen. In het toestel zaten ook enige Nederlandse wielren ners, die in Polen aan de ne gende vredestour zullen deel nemen. Bij aankomst bleek een door hen meegenomen plaat van de Amsterdamse zanger te zijn gesneuveld. Daarom had den ze de burgemeester ver zocht zo mogelijk een nieuwe plaat te willen opsturen, aan welk verzoek burgemeester d'Ailly prompt heeft voldaan. In PARIJS had de politie het houden van straatbetogingen ver boden, om incidenten te voorko men. In OOST-BERLIJN begon de één mei-betoging met een parade door een 2500 man van het nieu we Oostduitse leger in oud-Prui sische stijl. De één mei-betogers in WAR- CHAU droegen geen afbeeldingen met zich en in de voornaamste officiële toespraken werd de naam van de overleden Sowjet- russische dictator niet genoemd. De viering werd voor de eerste maal door de televisie uitgezon den. In WENEN hielden socialisten en communisten betogingen, wel ke waren bedoeld als inleidende actie tot de dertien dezer in Oos tenrijk te houden algemene ver kiezingen. In PRAAG waren honderddui zenden betogers op de been, die portretten van Marx, Engels, Le nin en wijlen president Gottwald meedroegen. In ZUID-SLAVIE sloegen der tigduizend mensen in hevige re gen ved gedurende vijftig minuten het voorbijtrekken van militaire eenheden gade. Toen president maarschalk Tito verscheen, rie pen zij „Tito, de held". „Tito, de held". In ITALIË bezochten miljoe nen arbeiders de door de vakbon den belegde bijeenkomsten. In SINGAPORE hadden enkele bedrijven hun werkgevers vrijaf geschonken, doch over het alge meen werd er normaal gewerkt. De politie stond gereed om even tuele communistische pogingen, om wanordelijkheden te veroor zaken. de kop in te drukken. „Lang leve de eerste mei", al dus verklaarde de omroeper van radio-Moskou in het Russisch, Engels, Spaans, Duits en Chinees bij het begin van zijn verslag van de één mei-viering, zoals deze zich op het Rode Plein in Mos kou voltrok. De leiders van partij en rege ring der Sowjet-Unie werden door duizenden toegejuicht, toen zij het Rode Plein betraden voor het afnemen van de traditionele één mei-parade. De op het plein opgestelde troe pen werden door de Sowjetrussi- sche minister van landsverdedi ging. generaal Zjoekof, geïnspec teerd. Gedurende het Voorbijtrekken der troepen, dat 23 minuten duurde, vlogen „Mikojan"-straal- jagers een nieuw type ge vechtsvliegtuig, dat werd ge noemd naar zijn ontwerper, Ar- tem Mikojan 'boven de parade rende militairen. Er werden ook enkele portret ten van Stalin meegedragen. Buitenlandse correspondenten en diplomaten mochten, voor de eerste maal sinds de afloop van de oorlog, foto's van de militaire parade nemen. Een groep jonge Russen, die een afbeelding van Stalin mee droegen lachte, toen dit door drie buitenlandse journalisten werd gefotografeerd. it De Sowjet-regering heeft een onderscheiding ingesteld voor uitzonderlijke wetenschappelijke prestaties, ter gelegenheid van de „vijftigste jaardag van de uit vinding der radio door de grote Russische geleerde Popof". De eerste onderscheiding (een gou den medaille) is reeds toegekend aan een lid van de Sowjet-acade- mie van wetenschappen, Alek- sander Pistolkors. De secretaris-generaal der V.N., Dag Hammarskjoeld, heeft een akkoord tussen Israël en Egypte tot stand gebracht over strikte naleving van het staken van het vuren langs de bestandslijn van Gaza, aldus is dinsdagochtend in een communiqué van de bestands commissie der V.N. in Palestina meegedeeld. President Aramburu van Ar gentinië heeft dinsdag de Pero nistische grondwet van 1949 in getrokken en vervangen door de oude grondwet van 1853, aldus meldt AFP. De president heeft deze maat regel bekendgemaakt in een re devoering, die hij dinsdag uit sprak te Conception del Uruguay ongeveer 250 km ten noorden van Buenos Aires. Onmiddellijk na de bekendma king werd het besluit bij decreet bevestigd en werd in alle garni zoenssteden door de artillerie een salvo van 21 saluutschoten afge vuurd ter gelegenheid van de te rugkeer naar de democratische grondwet van 1853, uitgevaardigd na de val van de dictator Juan Manuël Rozas. De president sprak zijn rede te Met ingang van gisteren l mei heeft de Nederlandsehe Bank aan de deviezenbanken een nieuwe al gemene vergunning verstrekt be treffende multilaterale valuta arbitrage. Volgens deze vergun ning is de termijn voor valuta arbitrage in E.B.U.-verband van 3 op 6 maanden gebracht, behal ve voor transacties in Franse franken en transacties met ban ken in Frankrijk. (In financiële kringen acnt men deze maatregel een verdere stap naar vrijere valutahandel) Conception uit ter gelegenheid van het feit dat 105 jaar geleden generaal Urquiza te Conception zijn opstand begon tegen de dic tatuur van Rozas. De grondwet van 1853 is tot 1949 in werking geweest. Toen werd deze door de peronistische beweging zo veranderd dat voort aan werd gesproken van de „grondwet van 1949". De Antilliaanse premier, de heer E. Jonckheer, is maandag avond op Curagao teruggekeerd na zijn besprekingen in Den Haag. Hij werd verwelkomd door vele autoriteiten en honder den partijgenoten. In een kort gesprek met de pers deelde hij mede, dat hij bijzonder tevreden is over de resultaten van zijn reis. Het gesprek in Den Haag betrof de interpretatie van be paalde artikelen; er bestaat grote mate van overeenstemming. Op de vraag of een tweezijdig ge sprek over de interpretatie mo gelijk was, antwoordde hij; de Antilliaanse en Surinaamse staatsregelingen zijn niet geheel eender; er bestond geen princi pieel verschil van mening over de portefeuillekwestie; deze za ken zijn moeilijk precies vast te stellen; overeenstemming is be reikt. „Ons volk wenst in vrede en vriendschap met alle andere volken te leven", aldus ver klaarde minister maarschalk Zjoekof onder meer in een toe spraak, die hij hield op een tri bune, die was opgericht voor het mausoleum van Lenin en Stalin. Hij vervolgde; „De volkeren der Sowjet-Unie zien in de beslui ten van het twintigste Sowjet- russische partijcongres een uit drukking der gemeenschappelijke wijsheid van de partijleiding. Wij hebben successen behaald door het volgen van het door Le nin aangegeven pad en wij zullen vasthouden aan Lenins beginsel van een vreedzaam naast elkan der bestaan van staten met ver schillende politieke en maat schappelijke stelsels. Doch bepaalde imperialistische kringen houden nog steeds vast aan de politiek van de koude oor log en daarom moeten de Sow- jet-volkeren op hun hoede zijn", aldus Zjoekof. Het Engelse ministerie van Handel heeft maandag bekend gemaakt, dat 42 van de 87 pro- dukten, welke de Sowjetrussische leiders hebben aangeboden van Engeland te kopen, niet onder het Westelijke verbod van ex port van strategische goederen vallen. Over 13 andere produkten zullen volgens de mededeling na dere inlichtingen moeten worden ingewonnen. Premier Eden had in een radiorede verklaard, dat op zijn minst tweederden van de goederen, welke de Sowjet-Unie wilde kopen niet onder het ver bod vielen. Volgens de medede ling van het ministerie van Han del van maandag betrof dit de waarde van de bestellingen en niet de aard van de goederen. Dit betekent, dat Engeland in de komende vijf jaren aan de Sow jet-Unie op zijn minst voor 530 a 660 miljoen pond sterling aan goederen zal kunnen verkopen, aangezien de lijst van goederen, welke de Sowjet-Unie wilde ko pen een totale waarde van 800 miljoen tot 1 miljard pond ster ling vertegenwoordigt. Ook in SPANJE werd, nu d een mei-dag ook door de R.K.- kerk wordt gevierd, namelijk ai de feestdag van Sint Jozef, de beschermheilige der werklieden de één mei-dag als een nationale arbeidsfeestdag gevierd, waarop alle winkels en fabrieken waren gesloten. Op CEYLON werd de één mei dag voor het eerst door over heidsorganen en particuliere be drijven als feestdag gevierd. In JAFAN voerden ruim een miljoen arbeiders de dag met dansen in de straten en optoch ten. In HANOI, de hoofdstad van het communistische Noord-Viet nam, trokken een 70.000 perso nen, die afbeeldingen van com munistische leiders, waaronder Stalin, met zich voerden, langs president Ho Tsji-Minh. Premier Pham Van Dong deed in een toe spraak tot 100.000 toehoorder- een beroep voor het uitschrijven van een nieuwe Geneefse confe rentie over Indo-China En in GROOT-BRITT ANN IË was het anders dan elders. De Britse socialisten en communis ten vieren de één mei-dag hier alleen op die datum, wanneer hij op een zondag valt. In alle an dere gevallen geschiedt de vie ring op de eerste zondag in mei SOCIALISTISCHE BOODSCHAP. De leider der socialistiscne partij Gaitskell verklaarde een één mei-boodschap o.m.: „Het democratische socialisme, dat de Britse sociaal-democraten aanhangen, neemt geen positie ergens halverwege tussen kapi talisme en communisme in. Het staat op een onvergelijkelijk veel hoger plan dan deze twee maat schappelijke vormen. Vrijheid en democratie zijn on afscheidelijk van het Britse so cialisme". Bij gelegenheid van het éen- meifeest is te Peking een groot portret van Stalin opgericht, van ongeveer tien meter hoog en ze- meter breed. Stalin is er op af gebeeld in de uniform van maar schalk. Het portret staat, tussen die van Lenin, Marx en Engels, bij de plaats, waar Mao Tse Toeng en zijn regering en mili taire leiders een défilé van pl.m. 400.000 mensen gadesloegen. In Peking is een grote één-mei optocht gehouden, die werd gade geslagen door president Mao Tse Toeng, maarschalk Tsjoe Teli. vice-president, Lioe Sjao Tsji. voorzitter van het nationale volkscongres, andere autoritei ten en ruim duizend buitenlandse gasten uit zestig landen. Meer dan een half miljoen mensen trokken langs het po dium, vanwaar de autoriteiten en gasten toekeken, aldus meldt radio-Peking. Uit de voorbijtrekkende menig te klonken uitroepen als: „Wij moeten Taiwan (Formosa) be vrijden" en .Streef naar vermin dering van de internationale spanning". Men droeg banieren van rode zijde, lange linten of bloemen. Mao Tse Toeng, die slechts zelden in het openbaar verschijnt, werd met donderend applaus begroet, toen hij het po dium besteeg, aldus de radio. De weersverbetering die zich van Koninginnedag tot dinsdag voltrok was te danken aan een zwakke rug van hoge druk die van de Noordzee uit langzaam naar het oosten trok en dinsdag avond boven ons land was gele gen. Hierdoor waren de winden niet sterk en tijdens opklaringen, die vooral in het zuidwesten van het land optraden kon het kwik ho ger stijgen dan de vorige dagen. Op het vliegveld Woensdrecht werd zelfs een maximumtempe ratuur van 15 graden gemeten. De genoemde rug van hogedruk was een uitloper van een hoge- drukgebied dat iets ten westen van Spanje ligt. Aan de noordwestkant hiervan staat, mede onder invloed van een aantal tamelijk actieve oce aanstoringen een zuidwestelijke luchtstroming. Deze voert zachte en vochtige lucht in de richting van West-Europa. De voorste be grenzing van deze lucht, een zwak front, lag dinsdagavond bo ven de Britse oostkust. De toe komstige verplaatsing ervan was echter onzeker Aangezien de neerslagactiviteit aan het front gering was, is regen van beteke nis vandaag niet te verwachten. medegedeeld door het K.N.M.i. te De Bilt, geldig van woensdagoch tend tot woensdagavond. Iets zachter. Veranderlijke bewolking met weinig of geen regen en ook op klaringen. Iets zachter. Aanvan kelijk weinig wind, later overwe gend matige westelijke wind. DONDERDAG 3 MEI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden vjn. 7.18 753 8.33 8.43 n.m. 7.42 8.17 8.57 9.07 ZON MAAN op onder op onder Mei. 2 5.11 20.08 1.34 11.03 3 5.09 20.10 1.58 12.09 4 5.07 20.12 2.19 13.17 5 5.05 20.13 2.38 14.26 6 5.03 20.15 2.57 15.37 7 5.01 20.17 3.17 16.50

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1