Groots défilé voor de Koningin Radiorede Minister-President Dr. W. Drees Sowjetleiders in Moskou terug Nationale h uldebetuiging Koninginnedag in de Hoofdstad Gelukwens voor H. M. de Koningin via televisie Geen officiële receptie op Koninginnedag in Djakarta Nieuw grensdocument voor Duitsland DINSDAG 1 MEI 1956 11e Jaargang Nr 3754 Naar schatting hebben 15 tot 20.000 Nederlanders gis termorgen deelgenomen aan het défilé voor H. M. de Ko ningin. en minstens evenveel belangstellenden stonden buiten de paleishekken. Hiermede is de huldiging, die oorspronkelijk voor de Baarnse en Socster bevol king bedoeld was, uitge groeid tot een nationale hui debetoging. Koningin feliciteerde echtpaar op 65ste bruiloftsviering VON BRENTANO IN LONDEN Israëlische arbeiders werken één mei aan grens- versterkingen Griekse Kerk op Cyprus gaat intensievere campagne voeren De kleinhandelsprijzen in België PORTUGEES SCHIP VERGAAN Veertien leden om het leven gekomen DE DUITSE BURGERS IN DE SOWJET-UNIE Nederlander leidt in de internationale pijprokerswedstrijd HET ZIONISTISCH WERELDCONGRES BRITS VLIEGTUIG BIJ HET OPSTIJGEN NEERGESTORT Een vlieger en kind om het leven gekomen HET WEER Zeventig opstandelingen gedood in West-Java WEERBERICHT HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN Frank«rfng bij abonnement Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, Iedere -egel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur T. van de Sand* Noordstraat 55-57 Temeuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Dank zij de hulp van de mare chaussee, die dit jaar voor ile eerste keer werd ingeschakeld, is niemand van de duizenden deel nemers teleurgesteld en kon ieder zijn bloemenhulde aan de Ko ningin op deze dag brengen. Er woei een gure Noordenwind toen de paleishekken klokslag half elf open gingen en de Leidse studenten in estafettevenband startten om als eerste H. M. de Koningin te huldigen. Op het bordes hadden de Ko ningin, gekleed in bruine bont mantel, Prins Bernhard, die zich enkele keren in het paleis terug trok wegens «en zware verkoud heid, en de vier prinsessen zich opgesteld. Terwijl Prinses Wil- helmina dit défilé van achter een der ramen gadesloeg. Het bejaarde echtpaar W. de Vries en G. de Vries—Boonstra te Drachten, vierde gisteren in goede gezondheid zijn 65-jarige huwelijksfeest. Ter gelegenheid daarvan heeft het van H. M. de Koningin een schriftelijke geluk wens en een grote fruitmand ont vangen, die door de burgemeester van Smallingerland, de heer J. D. Douwstra, zijn overhandigd. De bruidegom, die 91 jaar is, pres teerde het nog om de brief van Hare Majesteit zonder bril te le zen. Keizer van Japan wenst Koningin geluk Keizer Hirohito heeft H. M. Ko ningin Juliana een telegram ge zonden met gelukwensen ter ge legenheid van haar verjaardag. Maar nauwelijks had de mu ziekvereniging der Rijkspolitie haar plaats tegenover het bordes ingenomen of de zon deed zijn best meer kleur te toveren op de bloemen die zich in enkele ogen blikken als een veelkleurig tapijt aan de voeten var. de Koninklijke Familie gingen vormen. Er waren dit jaar vijf grote deputaties die het hoofddeel van de kilometers lange stoet vormden. De Kon. Ned. Bond van Oud onderofficieren uit Leiden was een der eerste, die H. M. een spc- dale bloemenhulde hracht. Direct op deze veteranen volgde als gro te tegenstelling de jeugd- en show-drumband van Glanerbrug, een pittig in het blauw gestoken f korps van jongens dat een uitste- kende indruk maakte. De groepen werden afgewis seld door muziekkorpsen. Zo trok ken o.m. voorbij de gerepatrieer- den uit Driebergen, afgevaardig den van de Nederlandse Christe lijke Vrouwenbond. De winnaars van de scholen tekenwedstrijd boden de Lands vrouwe tekeningen aan en vier Australische dames de vlag van hun land in bloemen. Hierna kre gen de drumband en vendelzwaai- ers „De Trommelaren van Roo- zendaal" gelegenheid hun vaar digheid te tonen in het vendel- zwaaien. Een aardige groep vormde de Groningse vereniging uit Hilversum, die in Groninger kostuum de enige vereniging in klederdracht was, die aan het défilé deelnam. De N. O.-Polder. Een fraaie indruk maakte de grote deputatie uit de N. O.-Pol der, die als slot van de lange stoet om kwart voor twaalf bin nentrok. Pioniers toonden hoe in het eerste ontwikkelingsstadium onder zeer moeilijke omstandig heden het ontginningswerk met spade en kruiwagen verrient werd; maar ook hoe bulldozers dit werk overnamen, en drai- neermachincs, sleuvengravers, greppelploegen en kunstmest strooiers dit werk kwamen ver eenvoudigen. Hoe de zaaimachi- nes het bouwrijp gemaakte land bewerkten en hoe tenslotte de ge weldige maai- en dorsmachines de oogst van deze vruchtbare polder binnenhaalden. Dat ook het paard daarbij nog een voor name rol speelt kwam niet alleen tot uiting bij de twee hoog opge taste wagens, die de produkten van de Noord-Oostpolder langs deze Koninklijke Familie voer den, maar ook in de twee maal acht kranige amazones en ruiters uit de polder, die met de school kinderen uit de elf dorpen en het muziekkorps van de polder dit gedeelte van de stoet tot een dei- meest bezienswaardige er van maakten. De Koningin toonde zich dan ook zeer verrast, kwam na afloop an het hordes en liet zich voorlichten over alle land bouwmachines waarmede gedefi leerd werd. De Vorstin vroeg of de ontzaglijke grote taart, die een afbeelding van de Noord-Oost- Polder was geheel opgegeten kon worden. De WestJuitse minister van Buitenlandse Zaken. dr. Heinrich von Brentano, is maandag voor een officieel bezoek van drie da gen in de Britse hoofdstad aan gekomen. Hij zal met Britse mi nisters besprekingen over we reldproblemen voeren. Dr. Von Brentano werd op het vliegveld o.a. door de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, ontvangen. De federatie van Israëlische vakbonden heeft bepaald dat de Israëlische arbeiders zich op de één mei-dag in groten getale naar de grensgebieden zullen begeven, om aldaar aan versterkingen te werken. De viering van de één mei-dag zal 's avonds, na het werk, ge schieden. In het nationale radioprogram ma ter gelegenheid van de ver jaardag van H. M. de Koningin, heeft de minister-president dr. W. Drees, maandagmiddag een toespraak gehouden. Dr. Drees zeide: „Vandaag viert ons volk, vie ren ook onze rijksgenoten over zee en velen van Nederlandse af komst, die in andere landen hun bestaan hebben gevonden, weer de verjaardag van Hare Maje steit Koningin Juliana. Er is ditmaal een bijzondere reden om allereerst aan de rijks genoten overzee te denken. In het achter ons liggende jaar is immers een van de meest spre kende gebeurtenissen in het ko ninkrijk geweest het bezoek, dat H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden hebben Het hoogste gezagsorgaan van de Griekse Kerk op Cyprus heeft maandag besloten zijn campagne van „passief verzet" tegen de Britse autoriteiten te intensive ren. Dit is bekendgemaakt na een bijeenkomst van dit gezagsor gaan. Verder is besloten strikt de gedragslijn te volgen die door aartsbisschop Makarios is uitge stippeld. De instromende koude lucht Uit de landen waar de winden om de rotsen waaien en de bos sen eeuwig zingen was zonder twijfel de oorzaak, dat het gis terenmorgen in de hoofdstad scheen alsof er meer vlaggen uit hingen dan er mensen op de been Het ministerie van Economi sche Zaken deelt mede, dat het indexcijfer der kleinhandelsprij zen in april 1956 ongewijzigd is gebleven: het bedraagt voor deze maand 102,9 evenals voor maart 1956. Bij de Oostafrikaanse kust, tus sen Saint Lucia Bay in ZoeloelanJ en Ponta de Ouro, Mozambique, is vrijdag het 1435 ton metende Portugese stoomschip „Luatoo" vergaan. Veertien leden van de bemanning kwamen om het le ven. Radio Moskou meldt, dat de Sowjetrussische regering de W. Duitse autoriteiten heeft medege deeld, dat zij bereid is een nieuw Duits verzoek om terugzending van Duitse burgers, die zich nog in de Sowjet-Unie zoude moeten bevinden, in overweging te ne men. Dit is medegedeeld in een nota, die het Sow jet-ministerie van Buitenlandse Zaken 27 dezer aan de Westduitse ambassadeur te Moskou heeft doen overhandigen. Deze ambassadeur Wilhelm Haas, heeft de Sowjetrussische autoriteiten 20 maart j.l. een lijst ter hand gesteld met de namen van ongeveer duizend Duitse burgers, waarvan aangenomen wordt dat zij zich nog in de Sow jet-Unie bevinden. De Sowjet-nota zei dat er aog een groot aantal Sowjet-burgers in West-Duitsland is en herinner de aan de Westduitse belofte om alle medewerking te verlenen oij hun repatriëring. waren. Alleen de jeugd, althans de flinksten, trotseerde de koude wind en verscheen met oranje en feesthoedjes getooid op de straat. Voor de ouderen was het belang rijkste van deze dag, dat de wek ker zweeg, m.a.w. dat het een vrije dag was. De belangstelling voor de mu ziekuitvoering op de Dam was maar matig en zo was het ook voor de diverse feéstelijkheden, die zoals gebruikelijk in de ver schillende wijken van de stad waren georganiseerd. Rond het nationale plein stonden zielig een twintigtal kraampjes. In de mid dag maakten, met de Dam als verzamel- en afmarsplaats, een groot aantal muziekkorpsen rond gangen door de diverse wijken. Doorgaans trekken de hoofdste delingen met hun kroost eerst na de lunch stadwaarts omdat „er dan wel wat te doen is"' in de stad. Met een groot vuurwerk in het Oosterdok werd de viering van koninginnedag in de hoofdstad besloten. De Sow,jet-leiders Nikolai Bocl- eranin en Nikita Chroesjtsjef zijn maandagmiddag van hun bezoek in Engeland te Moskou terugge keerd. Tienduizenden inwoners van Moskou hadden zich bij het vlieg veld verzameld om hun leiders te verwelkomen. Nadat zij officieel waren ont vangen door leden van het cen trale comité van de communisti sche partij, zei maarschalk Boel- ganin in een toespraak dat hun bezoek aan Londen „van grote politieke en practische betekenis is geweest voor de Russisch-Brit- se betrekkingen en voor het ge hele internationale leven." Hij zei dat het belang van het volk een verbetering eist in de Brits-Russische betrekkingen die een aantal jaren „tamelijk ge spannen" zijn geweest. Boelga- nin sprak er zijn teleurstelling over uit dat zij bij hun bezoek aan Engeland geen gelegenheid hebben gehad om met het gewo ne publiek te spreken. Deson danks hebben zij de overtuiging gekregen dat de Britten geen oor log wensen en vriendschap wil len met de Sowjet-Unie. Hij voegde eraan toe dat Britse za kenlieden meer handel met Rus land wensen. Boelganin beschuldigde de lei ders van de Britse Labourpartij ervan de bijeenkomsten met hem en partijsecretaris Chroesjtsjef te hebben gebruikt om anti-Russi sche verklaringèn af te steken. „Hoe vreemd het ook lijkt, de Labourpartij was de enige orga nisatie die ons bezoek trachtte te bederven". Nadat enkele andere leden van het gezelschap het woord hadden gevoerd, onder wie de Russische vliegtuigontwerper Andrei Toe- polef, nam partijsecretaris Nikita Chroesjtsjef het woord. Mpj. dr. A. de Waal. staats secretaris van Onderw., Kunsten en Wetenschappen, heeft maan dagmorgen via de televisie de volgende gelukwens tot H.M. de Koningin gericht. ..Majesteit, het is mij een voor recht en een vreugde, U, aan het begin van deze waarlijke natio nale feestdag, met enkele woor den geluk te mogen wensen. Het Nederlandse volk kan gelukkig ziin en is gelukkig met 'n vorstin die de gehele ingewikkelde pro blematiek, waarin wij leven, steeds ziet tegen de achtergrond van de menselijke verhoudingen, een vorstin die zich niet alleen nauwkeurig op de hoogte laat stellen van het brede terrein waarover haar zorgen zich uit strekken, maar die in diep be wogen menselijkheid zich inleeft in en deelneemt aan het wel en wee van land en volk. Deze hoge opvatting van Uw koninklijke taak Vraagt behalve ononderbroken en ongebroken werkkracht, een volledig wegcij feren van eigen persoon. De wij ze waarop U deze zware opgave onder het oog van de wereld vol brengt, wekt niet slechts bewon dering maar dankbaarheid en liefde tevens, omdat dit alles ter- wille van ons geschiedt. Geen mensenkind kan echter, hoe rijk ook bedeeld met gaven van hart en verstand, deze op dracht vervullen en standhouden in de grote eenzaamheid die on ontkoombaar het lot is van allen „die in hoogheid zijn gezeten", wanneer God niet zijn overvloe dige zegen schenkt aan dit nim mer aflatende pogen. Onze gelukwens op deze dag is dan ook meer dan een wens, het is een van harte gemeende bede om alle gaven van de heilige geest niet alleen voor het heden, maar ook voor de toekomst waar in U, naar wij hopen, nog vele jaren onze geëerbiedigde en be minde koningin zult zijn". In Djakarta is gisteren geen of ficiële receptie ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana gehouden voor Indonesi sche autoriteiten en leden van het corps diplomatique door ie Nederlandse waarnemende hoge commissaris de heer Hagenaar. Wel zal een ontvangst worden ge houden voor de Nederlandse ge meenschap in Djakarta in de ambtswoning van de hoge com missaris op het Merdeka-plein. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken. Ruslan Ab- dulgani, heeft maandag ver klaard, dat de Nederlandse diplo matieke vertegenwoordiging in Indonesië niet officieel zal wor den erkend zo lang er geen stap pen zijn genomen om de diploma tieke betrekkingen tussen beide landen te normaliseren. Hieruit vloeit voort, zeide hij, dat de Ne derlands, diplomatieke vertegen woordiging niet zal worden uit genodigd voor officiële gebeurts- •k Het officiële nationalistiscn- Chinese persbureau „Centraal Nieuwsagentschap" meldt dat bij de psychologische oorlogvoering ingeschakelde nationalisten in de laatste tijd 200.000 pamfletten en „vrijgeleidepassen" op het Chi nese vasteland hebben verspreid, aldus wordt uit de Formosaanse hoofdstad Taipeh gemeld. Het agentschap vermeldde niet, hoe de aflevering is geschied. nissen van de Indonesische rege ring en dat de Indonesische rege ring geen uitnodigingen zal aan vaarden van de Nederlandse ver tegenwoordiging. Op een vraag, of er maatregelen worden getrof fen om de betrekkingen te nor maliseren zeide hij! Dat is een kwestie, die Nederland aangaat. Uit Makassar wordt inmiddels gemeld, dat het provinciale be stuur van Celebes het Nederlands commissariaat daar niet meer erkent. Een uitnodiging om een recep tie bij te won :n werd niet aan vaard, omdat de uitnodiging uit ging van de „commissaris van het Koninkrijk der Nederlanden". Hij zei het bezoek aan Enge land als zeer nuttig te beschou wen. „Wij zijn van mening dat we goede resultaten hebben be reikt. in het bijzonder omdat de besprekingen werden gehouden na een lange periode van wan trouwen." Chroesjtsjef gaf „bepaalde in vloedrijke kringen in de Ver. Staten de schuld van het plaat sen van hindernissen op de weg naar het beëindigen van de kou de oorlog, doch voegde hieraan toe: „Toch geloven wij dat er ook in de Ver. Staten tekenen zijn die wijzen op de wens dit te verbeteren." „De Russische regering wenst goede betrekkingen te onderhou den met de Ver. Staten en wij zullen in die richting al het mo gelijke doen." Later werd een resolutie aan vaard waarin werd verklaard dat de „werkende klasse" van Moskou „met grote tevreden heid" kennis heeft genomen van de resultaten van de Londense besprekingen en de gezamenlijke verklaring beschouwt als een „belangrijk document voor het handhaven van de vrede". gebracht aan Suriname en de Ne derlandse Antillen. Na de formele vaststelling van de nieuwe rechtsorde is dit be zoek de morele bekrachtiging ge weest door de geestdrift, waar mee Koningin en Prins overal zijn begroet. Betrekkelijk klein is het getal van de bevolking in deze beide overzeese rijksdelen, maar groot hun verscheidenheid in ras, in taal, in geaardheid. Er is echter een eenheid boven die verschei denheid in deze landen zowel als in het koninkrijk in zijn ge heel een eenheid, waarvan de kroon niet enkel het symbool, maar de Koningin de verpersoon lijking is op een wijze, die de ban den versterkt en die gevoelens, niet enkel van eerbied maar ook van diepe menselijke sympathie en aanhankelijkheid oproept. Het koningschap is in de loop der tijden in meer dan één op zicht van karakter veranderd. Daar waar het nog een absolu tistisch of half-absolutistisch ka rakter had, heeft het zich in de stormen van de twintigste eeuw niet kunnen handhaven. In de landen met een constitutionele monarchie echter heeft het ko ningschap zich niet alleen ge handhaafd maar is het vaak nog sterker verbonden met heel het volk. Anders dein vroeger is de taak, waarvoor onder de moderne ver houdingen een vorst of vorstin staat. Het is een zware taak, die veel van de menselijke kracht vergt. Als draagster van de kroon is de Koningin het hoofd van de Nederlandse staat. Veel van haar tijd moet zij geven aan het be hartigen van de staatszaken. De met het koningschap onver brekelijk verbonden hoogheid en waardigheid plaatsen de Ko ningin in zekere zin op een hoge en eenzame post. Dit is de vorstelijke kant, de kant ook van de gouden koets, De Egyptische Abheya el Na- faroei is benoemd tot pers-attaché van de Egyptische ambassade te Londen. Zij is de eerste vrouw, die haar intrede doet in de Egyp tische diplomatieke dienst. Ér zullen nog meer Egyptische vrou wen in diplomatieke dienst wor den aangesteld. Het ligt in de bedoeling dat binnenkort voor Duitsland een nieuw grensdocument voor mo torrijtuigen zal worden inge voerd. Dit document, dat uitslui tend kan worden gebruikt voor reizen van niet-commerciële aard en dat dus niet kan worden af gegeven voor bijv. vrachtauto's, autobussen, taxi's enz., zal t.z.t. verkrijgbaar zijn bij de kantoren van de A.N.W.B. en de K.N.A.C., alsmede bij een aantal in te rich ten afgifteplaatsen van deze ver- keersbonden vóór de Duitse grens. Met nadruk wijzen A.N.W.B. en K.N.A.C. er op, dat deze docu menten niet bij de Nederlandse douane kunnen worden verkre gen en dat een ieder alvorens de grens te passeren zich van een grensdocument in het bezit dient te stellen. Het systeem van onder garan tie van de verkeersbonden afge geven triptieken blijft bestaan, terwijl voor reizen naar meer landen het camet de passages het it Nabij Rugby, in Engeland, zijn maandagochtend vijf Britse soldaten om het leven gekomen en negentien zwaar gewond, door dat de autobus, waarmede, zij van verlof naar hun basis terugkeer den, tegen een boom reed. aangewezen grensdocument blijft. Voor reizen naar Duitsland blij ven verder tot nader order de bij de verkeersbonden verkrijgbare internationale rijbewijzen en in ternationale bewijzen voor mo torrijtuigen voor alle motorrijtui gen vereist, behalve voor rijwie len met hulpmotor. De Nederlander C. Kagenaar uit Rotterdam heeft de leiding bij de derde jaarlijkse internationale pijprokerswedstrijd, die thans te Montreal, in Canada, wordt ge houden. Hij is erin geslaagd 3,3 gram Canadese Burley-tabak 124 minu ten en 47 seconden brandende te houden. Kagenaars tijd is reeds beter dan die van de winnaars der twee vorige wedstrijden. Vertegenwoordigers van negen tien landen nemen aan de wed strijd deel. van pracht en praal, die ook het! volk verwacht en verlangt. Er is echter vooral tegenwoor-| dig ook een andere kant, die van de eenvoud en van het gewonel menselijke kontakt, de aanra-j king met vele kringen van maatschappij, waarin bij R ningin Juliana het zuiver mense lijke dikwijls zo treffend tot uiting komt. Ons volk mag zich gelukkig- prijzen, dat in onze Koningin deze beide kanten een harmoni-j sche eenheid vormen. Het is haar gegeven sterk mede te leven met al wat er in het volk omgaat, vaak ook actief deel te nemen aan wat in een bepaalde kring gebeurt. Daarnaast vervult zij haar hoge taak als staats hoofd met een waardigheid en een gezag, die niet alleen natio naal maar ook internationaal warme waardering en bewonde ring ondervinden. Waardering en bewondering, die versterkt worden door de bezieling, waar mede zij getuigt van haar gevoe lens ten opzichte van de verhou dingen zowel binnen als buiten onze grenzen, zowel tussen de mensen onderling als tussen de volkeren. Dit jaar is voor de koninklijke familie, en voor ons koninkrijk van bijzondere betekenis ge weest, doordat Prinses Beatrix haar 18de verjaardag mocht vie ren en daarmede krachtens de grondwet een andere staats rechtelijke positie ging innemen. Het is een groot voorrecht, dat Koningin Juliana haar 18-jarige dochter dit jaar in de Raad van State heeft, mogen binnenleiden. De openheid van ons vorsten huis tegenover de moderne ont wikkeling gaat samen met een handhaving van de diep in de ge schiedenis wortelende traditie van verbondenheid van 't Oranje Huis met het Nederlandse volk. Namens ons volk en namens onze rijksgenoten veroorloof ik mij Koningin Juliana van harte geluk te wensen met deze dag en haar zegen toe te wensen voor haar en haar huis en voor het koninkrijk, aan welks hoofd zij staat". f De Israëlische minister van Fi nanciën, EshWol, heeft zondag op het Zionistische wereldcongres te Jeruzalem dat door 500 afgevaar digden uit 60 landen wordt bijge woond, een vierjarenplan inge diend voor de toelating van een kwart miljoen immigranten in Israël. Er is een miljard dollar mee gemoeid. Dit bedrag wordt als volgt bijeengebracht: een derde uit Duitse herstelbetalin gen, een derde uit bijdragen van Joden uit de gehele wereld en een derde uit een binnenlandse le ning. De immigranten zullen voornamelijk uit NoordAfrikaj komen. Een vliegtuig van het type „York", dat met gezinnen van mi litairen naar Cyprus zou vertrek ken, is maandagochtend bij het opstijgen van het vliegveld Stan- sted in Essex neergestort. Er is niemand om het leven gekomen. Er bevonden zich 49 passagiers en 5 bemannings leden aan boord. Brandweerlieden hakten ga ten in de romp om te zorgen, dat de inzittinden het toestel en 5 bemanningsleden aan boord. Het schijnt, dat tijdens de aanloop op de startbaan een wiel van het vliegtuig is gebro ken. De gewonden liepen slechts lichte letsels op. Nader wordt gemeld dat een vlieger en een kind om het leven zijn gekomen, terwijl iwee vrou wen, een man en een kind licht werden gewond. Tamelijk sterke N.W. winden die koude lucht van de Noordzee aanvoerden, zorgden dat ook de laatste dag van april zoals zovele dagen in deze maand, lage tem peraturen had. Nergens in ons land steeg 't kwik op Koningin nedag tot meer dan 11 graden. Een storing in de hogere lucht lagen bracht vooral in het Noor den en Oosten neerslag. Maan dagavond 19 uur werd daar op verschillende stations 2 en op enkele zelfs 3 mm afgetapt. Boven de Noordzee ligt een zwakke rug van hoge druk, die langzaam naar het Oosten be weegt, waardoor de winden bij ons in kracht zullen afnemen. Boven -de Britse eilanden voeren nu Zuidelijke tot Zuidwestelijke winden tamelijk zachte lucht aan. Vandaag zullen deze zach tere luchtmassa's tot dicht bij ons land doordringen. In ver band hiermee worden iets hogere middagtemperaturen verwacht. In hevige gevechten met mili taire patrouilles zijn in het re gentschap Koeningan in West- Java zeventig opstandelingen ge dood, aldus wordt maandag uit Bandung gemeld. De opstande lingen behoorden tot de „Darul Islam". medegedeeld door het K.N.M.I. tc De Bilt, geldig van dinsdagoch tend tot dinsdagavond. Minder koud. Vrij veel bewolking met plaat selijk wat lichte regen maar ook. opklaringen. Iets hogere middag-t temperaturen. Zwakke tot mati ge wind, voornamelijk uit zuide lijke richtingen. WOENSDAG 2 MEI. v.m. 6.24 6.59 7.39 7.49 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden n.m. 6.42 7.17 7.57 8.07. ZON MAAN op onder op onder Mei. 1 5.13 20.07 1.06 9.58 2 5.11 20.08 1.34 11.03 3 5.09 20.10 1.58 12.09 4 5.07 20.12 2.19 13.17 5 5.05 20.13 2.38 14.26 6 5.03 20.15 2.57 15.37 7 5.01 20.17 3.17 16.50

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1