V Wat brengt de Radio? Eric de Noorman - De Romeinse Helm Kantongerecht Oostburg De persconferentie van de Sowjet-leiders «I® rouw IN MIDDAG KLEDIJ Gemeente T erneuzen EDEN NAAR DE Amnestie in Oost-Duitsland Nixon weer kandidaat voor vice-presidentschap POLI COLOR Crème Shampoo Pastell POIY Collestieve huwelijksplechtigheid in Canada Amerikaanse legerauto verongelukt Binnenlands Nieuws Oe strafzitting van het kan- ti/«gerecht te Oostburg werd ge presideerd door de plaatsvervan gende kantonrechter de heer O. Alberti. Ambtenaar O.M. was mr. Th. Lebret. De eerste zaaji, welke voor de groene tafel kwam, was de in de 1 orige zitting aangehouden pro cedure tegen de heer J. J. de F., landbouwer te Axel. De heer De F. werd ten laste gelegd, dat hij nabij de Drie sprong te Biervliet een aanrij ding zou hebben veroorzaakt met de door ir. H. D. J. S. uit Middelburg bestuurde auto. Na verhoor van de getuigen de iiaer ir. S. en de heer A. P. S., ambtenaar ter griffie te Middel burg, bleek de juiste toedracht der aanrijding. Ir. S. kwam uit de richting Uzendijke gereden, en wilde na- dij de Driesprong links afslaan. De heer S. gaf richting aan, -orteerde iets voor, doch ging weer terug toen hij de tegenlig ger bemerkte. De heer De F. die de manoeuvre om af te slaan had opgemerkt, meende aan de linkerkant te kunnen passeren. Füg rekende er niet op, dat de heer S. hem voorrang zou geven. De heer De F. werd ten laste gelegd, dat hij op de linker helft van het voor hem bestemde weg gedeelte een aanrijding zou heb ben veroorzaakt. De auto van de heer S. stond na de botsing ge- heel in de berm en in de haag, file langs de weg loopt. De heer H. A. R. de Mul trad op als raadsman voor de ver dachte. Hij meende dat het on geval te wijten was aan de ma noeuvre om af te slaan en vroeg vrijspraak. Het O. M. eiste 80 subs. 16 ■dagen. De uitspraak luidde 50 subs. 10 dagen. M. I. A., lompenhandelaar te Oostburg, had de landschapsver ordening overtreden. Hij had /4« oud ijzer, banden etc. opge slagen op een van de weg af zichtbaar terrein. De heer A. schetste zijn moei- ijkheden, en vertelde, dat hij een ander terrein van de gemeente zou toegewezen krijgen, hetgeen echter tot heden nog niet ge schied was. Eis en uitspraak 2 x 6 subs. 2x2 dagen. G. J. M. V., graanhandelaar te Schoondijke, had te Aardenburg een stilstaande auto geramd. Berst de andere dag had hij zich bij de politie gemeld. De ambtenaar O. M. laakte dit gedrag en vond het maar een duistere geschiedenis. Eis en uitspraak 100 subs. 3) dagen. C. du F., uit Sluis, werd bij verstek veroordeeld, nadat de wachtmeester der verkeersgroep de heer J. M. B. uit Oostburg was gehoord. De heer du F. had 's nachts geen verlichting gevoerd op zijn personenauto, waarmede hij door Oostburg reed. Eis en uitspraak 2 x 20 subs. 2x4 dagen. J. C. O., landbouwer te Sluis, had in het donker gereden met een landbouwwagen. waarop geen verlichting was aange- israrht. Een achteropkomende auto was op de landbouwwagen geneden. De eis was niet mis. 40 voor set ontbreken van het voorlicht, >n voor achterverlichting een zelfde bedrag, terwijl de afwezig heid van een reflector werd be boet met 15. De kantonrechter vonniste conform de eis 2 x 40 subs. 2 X 16 dagen, 1 X 15, subs. 3 dagen. J. H.. bakker te Aardenburg, :had aldaar met een bromfiets ge reden. waarvan de aehterver- liriiting niet in orde was Eis en uitspraak 10 subs. 2 dagen. H. J. B., kleermaker te Oost- burg. had aldaar- per fiets door Nieuwstraat gereden, zonder °ehruik te maken van het rijwiel pad. t Kostte hem 10 boete, of 2 dagen. D. J. P., aannemer te Breskens, was aldaar met zijn auto de Scheidekade afgereden, waar hij geparkeerd had, zonder verlich ting,. terwijl het donker was. P. voerde aan, dat men door de na- tcïumverlichting haast niet kan OPHALEN HUISVUIL Oe gemeentediensten zullen op 30 april a.s. gesloten zijn. Op deze dag wordt geen huisvuil opge haald Terneuzen, 26 april 1956. Burgemeester en wethouders van Terneuzen. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Terneuzen maken bekend: dat de op naam van E. M. C. Neve te Terneuzen staande huur autovergunning, geldig voor één huurauto, door hun college is verlengd tot 3 mei 1957. Terneuzen, 25 april 1956 Burgemeester en wethouders P. TELLEGEN, voorzitter A. J. DEES. secretaris. zien, of de verlichting al dan niet brandt. De eis luidde 2 X 25, de kan tonrechter deed er een tientje af en maakte er 2 x 15 van, subs. 10 dagen. A. P. R., loodgieter te Oost burg, had te IJzendijke tijdens de verkeersactie even gereden met grote verlichting, terwijl men in de gemeente klein licht moet voeren. Eis 5 subs. 1 dag. P. van C., landbouwer te Zuid- zande, werd ten laste gelegd, dat hij de veroorzaker zou zijn ge weest van een ongeval. Door een verkeerde manoeu vre in de Nieuwstraat moest een hem achteropkomende vracht auto afremmen. Deze wagen slipte, en schoot de Nederlandse Bank in. Daar stelde men dit be zoek niet bijzonder op prijs. De situatie was ter zitting niet erg duidelijk en werd voor getui genverhoor aangehouden tot de volgende zitting. P. E. van H. uit St. Kruis had te Aardenburg gereden met een auto, waarvan de stoplichten niet werkten. Eis en uitspraak 15 subs. 3 dagen. P. A. S., landbouwer te Hoofd plaat, had terwijl hij met zijn auto walde afslaan op de Lange- weg te Hoofdplaat geen ruimte gelaten voor 't achterop komen de verkeer. De eis luidde 40 subs. 8 dagen. Uitspraak 25 subs. 5 dagen. De zaak tegen de heer C. P. L. uit Goes werd aangehouden voor het horen van getuigen. C. Th. de K., landarbeider te Goirle, had te Aardenburg met een tractor gereden waarvan de achterverlichting niet voldoende in orde was. Eis en uitspraak 35 subs. 7 dagen. Maarschalk Boelganini en partijleider Chroesjtsjef zijn vrijdag ochtend om half tien in Londen verschenen voor ruim vierhonderd persvertegenwoordigers. Maarschalk Boelganin begon met het voorlezen van een verkla ring, die zin voor zin in het Engels werd vertaald. Hij verklaarde dat de partijsecretaris en hij „dit merkwaardige land" verlieten vervuld van vriendschappelijke gevoelens voor het Britse volk en zijn regering. „Als gevolg van ons verblijf, hebben wij de overtuiging gekregen, dat het Britse volk geen oorlog wenst". „Met groot genoegen" zou hy het Sowjet-volk over hun bezoek vertellen, dat de gelegenheid had geboden het persoonlijk contact met de Britse premier en andere Britse leiders te vernieuwen. Hij verklaarde, dat Chroesjt sjef en hij „niet bedrogen waren" in hun hoop om tot een betere verstandhouding met de Britse staatslieden te komen. Het slotcommuniqué, dat don derdagavond werd uitgegeven, noemde de Sowj et-premier „een document van grote politieke be tekenis". „Er kan geen twijfel over be staan, dat deze verklaring zal worden toegejuicht door allen, die belang hebben bij de verdere vermindering van de internatio nale spanning en bij het vestigen van vertrouwen tussen de sta ten". Engeland was lid van de Navo, „waarvoor wij geen liefde koes teren". Dit had geleid tot enige „donkere ogenblikken in onze be trekkingen en besprekingen". Boelganin was evenwel van me ning, dat de Sowjet-Unie en En geland als grote wereldmachten zeker een gemeenschappelijke taal zullen vinden, tenminste ten aanzien van de grondproblemen betreffende de wereldvrede. Het verzekeren van een durende vre de in Europa zal van overheer send belang zijn voor het bewa ren van de vrede in de wereld. Het Sowjet-volk zal het pro gram, zoals uiteengezet in het slotcommuniqué, ernstig nemen en „het zal er naar streven, het tot werkelijkheid te maken". In het bijzonder moet de na druk er op worden gelegd, dat beide regeringen er van over tuigd zijn, dat vreedzaam naast elkaar bestaan „eerbied voor na tionale onafhankelijkheid en sou- vereiniteit, territoriale onschend baarheid en het zich niet mengen in eikaars aangelegenheden be tekent". Dit is een gezonde basis voor de Brits-Russische betrekkingen. Rusland wil geen afbreuk doen aan de Britse betrekkingen met andere landen. „Engeland, dat zijn vriendschap met de Verenig de Staten heeft, kan ons helpen bij het vestigen van goede be trekkingen met de Verenigde Staten", aldus Boelganin. Hij noemde ontwapening het belangrijkste probleem van de wereld, die de bewapeningswed loop wil beëindigen en zich aan vreedzaam en constructief werk wil wijden. De Sowjet-premier was van oordeel, dat het er met de ontwa peningskwestie thans slecht voorstaat. Dikwijls vroegen men sen zich af, of de naam van de subcommissie voor ontwapening, die op het ogenblik te Londen vergadert, wel juist is „Zou het niet de subcommissie voor het verbergen van de bewapenings wedloop moeten zijn?", aldus de Sowjet-premier. Zodra de Sowjet-vertegenwoor- digers hun instemming betuigen met de Westelijke voorstellen, haastten de Westelijke mogend heden zich, deze voorstellen te la ten varen. „Misschien weet u wat hier aan de hand is. Voor ons is het een raadsel". Rusland was voorstander van afschaffing van de waterstofbom en beëindiging van de proeven hiermee. Er was reeds overeen stemming bereikt over een maat regel ohi de conventionele strijd krachten te verminderen en spre ker hoopte, dat de grote mogend heden „enige praktische stappen zullen doen om de bewapenings wedloop te beëindigen. In elk ge val zal de Sowjet-Unie doen wat zij kan om bij de regeling van dit vraagstuk te helpen". Rusland had er al mee inge stemd, dat er in de subcommissie der Verenigde Naties tegelijk wordt gesproken over verminde ring van de conventionele wa pens en het vraagstuk van de oorlogvoering met kernwapens. Over de Verenigde Staten zei de Sowjet-premier nog o.m.: „On ze betrekkingen met de Verenig de Staten zijn verre van normaal 'n feit dat wij betreuren en wij van onze kant zullen alles in het werk stellen om deze betrek kingen te verbeteren". „Met Frankrijk hebben wij geen slechte betrekkingen tot stand gebracht". In zijn verklaring zei Boelga nin, dat Engeland en Rusland lijnrecht tegenover elkaar staan wat het Verdrag van Bagdad be treft. Rusland had zijn opvatting uiteengezet, dat de voornaamste oorzaak van de moeilijkheden in het Midden-Oosten de vorming van militaire blokken, zoals de genoemde verdragsorganisatie, is. „De overeenkomst, die tussen Engeland en de Sowjet-Unie is bereikt over kwesties betreffen de het Nabije- en Midden-Oosten opent geen geringe mogelijkheid voor de twee landen, een voor beeld te stellen van gezamenlijk werk voor de zaak van de vrede in dat belangrijke gebied". Boelganin deed vervolgens een aanval op het Westelijke embar go, waardoor Rusland geen goe deren kan kopen, die als strate gisch belangrijk worden be schouwd. Deze controle is een produkt van de „koude oorlog", doch de tijden veranderen en zij (de controle) moet op de vuilnis hoop worden gegooid. Spreker voorspelde, dat Engeland vroeg of laat een weg zal vinden om deze controle te vervangen. Er was overeenstemming be reikt over uitwisselingen op cul tureel, wetenschappelijk en tech nisch gebied. Dit zou op brede basis moeten worden ontwikkeld. Samenvattend kwam Boelganin tot de slotsom, dat uit de bespre kingen is gebleken, dat op deze De Oostduitse ministerraad heeft een algemene amnestie af gekondigd, behalve voor hen die wegens de ergste oorlogsmisda den veroordeeld zijn. Dit is don derdag door het Oostduitse pers bureau ADN bekend gemaakt. Volgens dit bericht zou de am nestie betrekking hebben op 698 personen die door Russische mili taire en Oostduitse burgerlijke autoriteiten veroordeeld zijn. Slechts 52 personen zouden nog vastgehouden worden, doch hun vonnissen zouden nogmaals aan een diepgaand onderzoek onder worpen worden. Richard Nixon heeft donderdag te Washington bekendgemaakt dat hij zich bij de komende verkie zingen opnieuw beschikbaar zal stellen voor verkiezing tot vice- president. Hij maakte dit bekend op het Witte Huis na een bespreking met president Eisenhower. De woord voerder van het Witte Huis, Ha- gerty, zei onmiddellijk na deze be kendmaking dat president Eisen hower verheugd is dit besluit van de vice-president te vernemen. Over het algemeen is het bij de Nederlandse dames nog weinig in gebruik om zich voor de middag eens om te kleden in een speciaal toiletje. De meeste dames dragen de gehele dag de kleding, die zij 's morgens aantrekken. Een uitzondering wordt er slechts gemaakt voor de avond en dan nog alleen, wanneer we uitgaan en er aardig uit willen zien. Toch is dit een geheel foutieve instelling. Ook de middag verdient een speciaal jurkje, aangepast aan dit deel van de dag. Denk niet, dat het overbodige luxe is want hoe dikwijls komt het niet voor, dat men 's middags er even uit wipt of wil winkelen en dan staat men veelal voor het probleem, wat moet ik aantrekken? Meestal wordt dan maar de jurk van 's mor gens aangehouden, maar 'bevredigen doet het niet. Daarom is een aardig middag jurk je beslist geen weelde. Bovendien geeft het zich verkleden in een mooie jurk een apart cachet aan het uitgaan. Men is er zich dan volkomen van bewust dat men er maar niet even uitvliegt, maar op bezoek gaat op de manier zoals dat behoort. Er zijn te kust en te keur aardige middagjaponnetjes in de handel, waarvan de prijzen aantrekkelijk zijn. Ook voor dit seizoen vinden we weer een pracht collectie. Onze illustratie toont een dergelijke middagjurk van ver edelde katoen in de kleuren crème, licht grijs en turquoise, een keurige japon van vlotte lijn met een aardige hals en leuke wijde rok, echt iets om in op stap te gaan. Wanneer wij op bezoek gaan, vinden we een groot aantal modellen die ons zullen trekken en waaruit we een keuze kunnen doen. De middag is waard om er een speciaal jurkje voor te bezitten. (Nadruk verboden). in één simpele haarwaseing bijgetint (niet geverfd!) in de eigen kleur of een modieuze nuance naar keuze grijzend haar volkomen bedekt een rijke volle glans het haar grondig gereinigd. verkrijgbaar t is gemakkelijk Een unieke huwelijksplechtig heid in de geschiedenis van Cana da zal zaterdag te Blenheim plaats vinden wanneer zes leden van het Nederlandse immigran tengezin Dorsser zich met zes andere Nederlandse immigranten in de Rooms-Katholieke kerk St. Mary in de echt verbinden. Het besluit hiertoe is twee maanden geleden genomen. De heer Leo Dorssers besliste, dat zijn vier dochters en twee zoons, die wilden trouwen, dit maar gelijktijdig moesten doen, daar hij slechts een keer een hu welijk wilde bijwonen. De hoofdstraten van Blenheim zijn voor de gelegenheid versierd. Meer dan 50 verslaggevers, foto grafen, en vertegenwoordigers van de radio en televisie zullen aanwezig zijn. Een filmonderne ming zal een ploeg zenden om een film van het huwelijk te maken voor vertoning in Nederland. Hte gezin Dorsser is twee jaar geleden geëmigreerd. Een Amerikaanse legerauto is donderdag op de weg van Schwa- bisch-Hall naar Crailsheim in Wiirttemberg-Baden in een bocht geslipt en in een afgrond gestort. Zes Amerikaanse soldaten von den de dood en acht werden ern stig gewond. wijze voortgang ten aanzien van internationale vraagstukken kan worden bereikt. Hievna deelde liij mee, dat sir Anthony Eden de uitnodiging voor een bezoek aan de Sowjet- Unie heeft aanvaard, doch dat er nog geen datum hiervoor is vast gesteld. „Dit bezoek zal van het grootste belang zijn voor de ver dere verbetering van de Brits- Russische iK't rek k ingen en het zal ook bijdragen tot de vermin de/ring van de spanning in de in ternationale verhoudingen", al dus de Sowjet-premier. ZONDAG 29 APRIL. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Orgelconcert; 8.30 Morgen wijding: 9.15 Vocaal kwart.; 9.30 Nieuws: 9.45 Gram.; 9.55 Hoog mis; 11.30 Gram.; 11.50 Studen tenorkest; 12.20 Apologie; 12.40 Lichte muz.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Kath. nws; 13.10 Dansmuz.; 13.40 Boekbespr.; 13.55 Gram.; 14.00 Bariton eft piano; 14.30 Radio Philh. ork. (in de pau ze: 15.10—15.20 Caus.); 15.35 Gram.; 15.50 Lichte muz.; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Ver- teldienst; 18.00 Caus.; 18.15 Over peinzingen van een dorpsdomi nee; 18.25 Filmrubriek; 18.45 Kerklied; pl.m. 18.50 Caus.; 19.00 Boekbespr.; 19.10 Kerkelijk nws; 19.15 Vocaal ens.; 19.30 Caus.; 19.45 Nws; 20.00 De gewone man; 20.05 De springplank; 20.25 Act.; 20.35 Caus.; 20.45 Pianospel en gram.; 21.10 Hoorspel; 22.05 Ope ra; 22.45 Avondgebed en liturg, kal.; 23.00 Nws; 23.15 Gram. HILVERSUM I; 8.00 Nieuws, postduivenber. en gram.; 8.18 Ge_ var. progr.; 9.45 Toespraak; 10.00 Voor de kinderen; 10.30 Ned. Her vormde kerkdienst; 11.30 Vra- genbeantwoording; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Sportspiegel; 12.35 Even afrekenen, heren!; 12.45 Jeugdensemble; 13.00 Nws; 13.05 Meded. of gram.; 13.10 Gevar. progr. voor de militairen; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Promenade or kest; 16.30 Sportrevue; 17.00 Ge sprekken met luisteraars; 17.15 Het platteland nu; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws en sportuitsl.; 18.05 Sportjournaal; 18.30 Lichte muz.; 19.00 Discussie; 19.30 Ca baret; 20.00 Nieuws; 20.05 Lichte muziek; 20.50 Klankbeeld; 21.05 Gevar. muz.; 21.40 Disco-caus.; 22.20 Act.; 22.30 Gr.; 23.00 Nws; 23.15 Act. of gram.; 23.25 Gram. BRUSSEL: 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Gram.; 15.35 Idem; 16.00 Voetbalreportage; 16,45, 17.00 en 17.20 Gram.; 17.30 Sportuitslagen; 17.35 Gram.'; 17.45 Sportuitslagen; 18.05 Pianorecital; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.45 Ope- rcttemuz.; 20.00 Orkestconc.; 21.00 Gram.; 21.15 Orkestconc.; 22.00 Nws; 22.15 Amus. muz.; 22.45 Gr.; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek. MAANDAG 30 APRIL. HILVERSUM I: Nationaal pro gramma. 7.00 Klokgelui; 7.01 Ge lukwens door prof. dr. J. B. Kors O. P.; 7.07 Nieuws; 7.22 Neder landse muz.; 8.00 Klokgelui; 8.01 Gelukwens door prof. dr. J. B. Kors O. P.; 8.07 Nws; 8.20 Met vlag en wimpel, nationale speur tocht door geheel Nederland; 8.50 Voor de zieken; 9.20 Aubade op de Grote Markt in Groningen; 9.45 Waterstanden; 9.50 Neder landse muz.; 10.15 Rooms-Katho lieke uitz.; 10.45 Met vlag en wimpel, nat. speurtocht; 11.15 Re- portageflitsen en gr.; 12.30 Land en tuinbouwmeded.12.33 Cos- mopolitain orkest; 13.00 Klokge lui; 13.01 Toespraak door de mi- nister-president dr. W. Drees; 13.05 Nieuws; 13.20 Met vlag en wimpel, nat. speurtocht; 14.00 Instr. trio; 14.20 Caus.; 14.30 Ra dio Philh. ork.; 15.10 Voor de kinderen; 16.10 Met vlag en wim pel, nat. speurtocht; 16.40 Gram.; 17.20 Koninginnedag op Nieuw - Guinea, caus.; 17.30 Amus. muz.; 18.00 Nieuws; 18.15 Amus. muz.; 18.45 Met vlag en wimpel, nat speurtocht; 19.15 Gram.; 20.00 Nieuws; 20.08 Promenade orkest en koren; 21.30 Metropole orkest (interm.: Pianoduo); 22.20 Scha ken; 22.30 Kon. Militaire Kapel; 23.00 Nws; 23.15 Lichte muziek; 23.50 Dagsluiting. HILVERSUM II: 7.00—9.45 Zie Hilversum I; 9.45 Morgendienst; 10.15—10.45 Gram.; 10.45—24.00 Zie Hilversum I. BRUSSEL: 12.00 Amus. muz.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 School radio; 15.20 Kamermuziek; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muz.; 17.45 Gram.; 18.00 Franse les; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Instr. kwint., 21.00 Kunstkalei- doscoop; 21.15 Gram.; 22.00 Nws; 22.15 Vioolrecital: 22.45 Gr.; 22.55 JNieuws. 53. Eric en zyn drie metgezellen begeven zich nu ijlings in de richting waar de graf heuvel zich moet be vinden. Zij ontmoeten geen krijgers meer en rij den zonder oponthoud door tot ze in de na middag van de volgen de dag in de verte de heuvel gewaar wor den. Op de plaats aange komen, vinden zij zon der moeite de stenen cirkel, maar wat Eric reeds vreesde wordt bewaarheid. Ze zijn te laat, de zon is al door het aange geven punt heen Wachten tot de volgende dag is uitgesloten, want morgen zal de tijd verstreken zijn, die Eric werd toegestaan. Als hij morgen niet met de helm bij Moru komt, is het met zijn mannen ge daan. Hoewel de Noorman nu wel weet wat Moru's woord waard is, moet hij zijn deel van de afspraak toch nakomen ter wille van zichzelf en zijn gevangen genomen krijgers. „Er is maar één oplifesing moge lijk," zegt hij. „Ik ga alleen ver der. Gij moet hier blijven en de schat opgraven. Deze is reeds goed ingepakt en kan dus over de paar den verdeeld worden." Erwin protesteert heftig. „Dat moet ge niet doen, denk om de valstrik, die Moru je wilde zetten! Hij weet natuurlijk al, dat ge ont komen bent en zal het nog wel eens proberen." „Dat moet ik dan maar afwach ten en het risico nemen," zegt de Noorman. „Er zit niets anders op." In de binnenzijde van Sveins helm wordt nu nauwkeurig een nabootsing van de schets, die op het''koperen plaatje staat, gegrift. Het plaatje wordt daarna weer op haar plaats in de Romeinse helm aangebracht. Dan vertrekt de Noorman met de Romeinse helm, nagewuifd door het achterblijvend drietal, om zijn gevaarlijke opdracht uit te voeren. ERNSTIGE SCHARE AAN DE BAKSTEENINDUSTRIE. De abnormaal strenge nacht vorsten van de laatste wekten hebben de baksteenindustrie/in Noord-Limburg ernstige schade toegebracht. Sedert het begin van de campagne in de eerste dagen van april zijn honderdduizenden stenen, vooral in die bedrijven die in de open lucht drogen, be vroren en uit elkaar gevallen Op verscheidene bedrijven ging de produktie van drie dagen in één nacht verloren. Men spreekt in de baksteenindustrie reeds van een slecht voorjaar, dat de jaarproduktie waarschijnlijk na delig zal beïnvloeden. De bevro ren stenen kunnen opnieuw in de klei worden verwerkt, zodat geen materiaal, maar wel de be stede produktiekosten verloren gaan. Bovendien kampt men over het algemeen toch reeds met een tekort aan personeel. De drogen de stenen zijn tegen één a twee graden vorst wel bestand, maar tegen vijf a zes graden helpt zelfs het afdekken van de loodsen niet meer. Men hoopt op een spoedige definitieve weersverbetering, die verdere stagnatie in de campag ne onmogelijk zal maken. VETERANEN TROKKEN AMERSFOORT BINNEN De dienst \yelzijnszorg in het Boskamp te Amersfoort, leger plaats van de huzaren van Prins Alexander, vierde bataljon zware tanks, kreeg er woensdagmorgen een hulpje bij. De 89-jarige juf frouw Lucia Veer uit Amersfoort had voor één dag weer eens haat oude marketentsteruniform aan getrokken. Als in vroeger tijd schonk zq een fikse borrel uit het vaatje, dat zij aan bandelie ren op de borst had hangen. En dat voor vijf hele centen. Maar van dit voorrecht genoten slechts de twintig oud gedienden, die uit Tilburg waren gekomen om nog eens een dag herhaling* oefeningen mee te maken. Zij hadden daartoe een verzoek schrift ingediend bij Prins Bern hard, als inspecteur-generaal van de landmacht. Initiatiefnemer van deze buitengewone manoeu vre was de heer J. C. S. Hoes, die m 1910 nog meester-kleermakei was. Om tien uur marcheerden de militairen de kamppoort binnen Tot spijt van de tientallen pers fptografen, bleken de manschap pen hun oude uniform te hebben thuisgelaten. Na een toespraak van majoor F. Th. A. Crul, commandant van het 4e bataljon, konden de man nen bij de betaalmeester hun sol dij in ontvangst nemen. Terwiüe van de televisie-camera's ver dronken zij die zeven stuivers in record-tempo. Er werd gedron ken op het leger, het vaderland in het algemeen en op Tilburg in het bijzonder. In de loop van de dag werden de onderscheidene wapens bezichtigd, 's Avonds wak er een korpsdiner, waaraan aMe onderofficieren mochten deelne men. Er werden oude soldaten liederen gezongen en op de mu ziek van het trompetterkorps van de huzaren van Boreel, draaide juffrouw Veer nog een walsje. De twintig veteranen waren enthousiast, als het aan hen had gelegen, hadden zij graag voor nog tien dagen „zware dienst" bijgetekend ir Het bijna tweejarige jongetje H. Kievit is woensdagmiddag te Herkingen (Z.H.), toen het aan het spelen was, in een put met water gevallen. Toen omwonen den het kind vopden, mocht kunstmatige ademjhaling niet meer baten.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 6