8««msf KERKDIENSTEN De Wereld van week tot week Openlucht bruiloftsfeest van Johnny Jordaan door politie stop gezet S. U. op drempel vah beheersing van energie van de waterstofbom? de Vuldennen TWEEDE BLAD Zaterdag 28 april 1v56 11e jaargang no. 3752 JONGSTE LOONSTIJGING BEDREIGING VOOR DE WELVAART HOGERE PENSIOENEN VOOR DE OORLOGSSLACHTOFFERS WEER ZIEKEN IN DJAKARTA Vergelijk met het buitenland j Belangrijke verbeteringen Oostenrijkse krijgsgevangene over Oekrainse partisanen Deense zeelieden weer aan het werk De teruggekeerde Russische zeelieden Fa P. J. van de Sande Dullesover de beschikking over moderne wapens Liefdadig-misdadig Clow Vn 6'^° Vi11^7"45 uur- 9 uur en De president van de Nederlandse Bank, dr M. W. Holtrop, heelt in zijn jongde jaarverslag een waarschuwend woord gesproken, een woord, dat door niemand verkeerd kan worden vferstaan. „Wij gaan", aldus dr Holtrop, „een periode van onzekerheid tege moet, die zijn oorzaak vindt in de jongste loonsverhoging. Wer|d er bij deze loonsverhoging aanvankelijk geen rekening gehouden met de komende ouderdomsvoorziening en huurverhoging waarop de regering een waarschuwend woord uitsprak, later was het de Vaderlandse regering zelf, die bij het compromis, dat onder haar leiding gesloten werd, met deze feiten geen rekening hield. Slechts in zeer gunstige omstandigheden kan deze loonsverhoging zonder nadelen worden opgevangen, maar zodra deze omstandigheden iets minder gunstig worden, zullen nadelige gevolgen niet uitblijven". Ten aanzien van het gevolgde hoger was dan die van de lonen, huurbeleid heeft dr. Holtrop Ook de vakcentrales en de SER scherpe kritiek laten horen, de ontkomen niet aan de critiek van kritiek van een expert in finan- de president der Nederlandse ciëie zaken. Hij sprak er zijn te- Bank, vooral ten aanzien van de leurstelling over uit, dat bij de jongste loonsverhoging, verbetering in de reële lonen Het kwaad is echter al ge niet direct het huurprobleem na- schied, de loonsverhogingen en der tot zijn oplossing is gebracht, procenten over het afgelopen tDe werknemers zullen bemer- jaar als aandeel in de winst wor- ken dat er van een achterstand den reeds uitbetaald in vele be- in de lonen geen sprake is, maar drijfstakken, het waarschuwende flat men vooruitlopend op de stij- woord van dr. Holtrop komt ring van het nationale inkomen eigenlijk te laat, maar waarom een te groot werknemersaandeel een dergelijke vooraanstaande fi- krijgt, dat funeste gevolgen kan guur niet in zaken van loon-prijs hebben voor de ontwikkeling van en huurbeleid geraadpleegd? de gunstige conjunctuur. De ver- Het bewaarheid worden van geten groepen zullen weer een zijn waarschuwende woorden zal deel van hun inkomen zien ver- aanleiding geven deze mogelijk- dwijnen, want de loon- en prijzen- heid te overwegen en scherp on- inflatie zullen zich voortzetten, der ogen te zien. totdat de goud- en deviezenreser ves zullen zijn uitgeput". en hier begraven. De Neder landse regering heeft voor de zoveelste maal haar bezorgd heid uitgesproken over de gang van de politieke processen in Djakarta, maar opnieuw ko men er berichten uit Djakarta, dat twee Nederlandse arrestan ten door ziekte niet in staat zijn voor de rechtbank te verschij nen en in de zaak-Schmidt te getuigen. De oorzaak hiervan: zenuwstoring en te hoge bloed druk. Opnieuw past de Nederlandse regering een waarschuwend woord, hoewel men zo langza merhand weet, dat men zich hier van bitter weinig aantrekt. Indo nesië, bang voor de intrekking van verklaringen van de getui gen, zoals Baden en Ulmer dit hebben gedaan, heeft de methode gevonden om dit niet te laten ge- beunen, een methode, die doet denken aan wat velen van ons hebben ondervonden tijdens de jaren '40'45. Het recht wordt wederom met voeten getreden. (Nadruk verboden). ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Alberto Dodero" 5 mei Australië: s.s. „Himalaya" 5 mei Brits O.-Afrika: s.s. „Jean Laborde" 5 mei Chili: via New York 2 mei Indonesië: m.s. „Weltevreden" 3 mei Ned. Antillen: s.s. „Baarn" 1 mei Ned. Nieuw-Guinea: s.s. „Celebes" 3 mei Nieuw Zeeland: via Engeland 5 mei Suriname: s.s. „Cottica" 1 mei Unie van Z.-Afrika: m.s. „Bloemfontein" 1 mei Z.W.-Afrika: m.s. „Stirling Castle" 5 mei Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpaketten geven de postkantoren. „Ik kan het me hele leven niet vergeten. Een koning kan nooit zo'n onthaal hebben gehad als ik. Ik had het niet durven dromen. Het was in één woord fantas tisch.'' Deze woorden sprak donder dagavond Johnny Jordaan, de zanger die in korte tijd een fa belachtige carrière heeft gemaakt nadat hij met zijn echtgenote en zesjarig dochtertje Willie door agenten te paard en soldaten door een enorme, opdringende mensenmenigte was geleid en in de kamer van een vriend in de Driehoekstraat zat uit te rusten van de emoties. De openbare viering op de Palm- gracht van het koperen bruilofts feest van het echtpaar was even (Adv.) Sensationeel spaarsysteem. De ABC (Algemene Bon Cen trale) stelt alle Bleekertje ge bruikers in de gelegenheid om te sparen met 50 en zelfs met 100 ®/o winst. Vraagt 'n formulier bij Uw kruidenier. I De Tweede Kamer heeft vrij wel eenstemmig de door de re- i gering voorgestelde verbeterin- gen ten aanzien van de pensioen- Dr. Holtrop trekt vergehjkin- wetten voor militaire oorlogs gen met het buitenland, waarbij siaehtoffers, verzetsslachtof- hij voorbeelden stelt van landen, fers en zeelieden-oorlogsslacht- waar de afgelopen Jar®n de stij- 0ffers aanvaard. De pensioen- gmg der arbeidsproduktiviteit j grondslag wordt hierdoor tot on geveer 3000,verhoogd en de mogelijkheid wordt opengelaten van een uitkering aan weduwen en wezen. Het lijdt geen twijfel, dat hier door een belangrijke dienst is be wezen aan de slachtoffers van de Dr. Ivan Koertsjatof, de Sow- jet-atoomgeleerde die premier Boelganin en partijsecr. Chroes- jtsjef op hun bezooek aan Enge land vergezelt, heeft, naar wordt gemeld, Britse geleerden in ver bazing gebracht door te kennen te geven, dat de Sowjet-Unie op de drempel staat van de beheer sing van de energie der water stofbom voor vreedzaam gebruik. Een wetenschappelijke corres pondent verklaarde, dat Harwell als gevolg van de onthullingen van Koertsjatof in staat zal zijn de Russische experimenten te re produceren en zijn eigen vorde ringen aan te vullen. De Sow jet-geleerde gaf te ken nen, dat de Sowjet-Unie ver op jongste oorlog, terwijl nog ver- "Engeland en waarschijnlijk ook Een Oostenrijker die na 'n ver- schillende wetswijzigingen in deze blijf van elf jaar uit de Sowjet Unie is teruggekeerd, heeft mee gedeeld dat er in de Oekraïne door goedgewapende nationalis ten een guerilla wordt gevoerd. De teruggekeerde, een zekere Theodor Krislaty, vertelde dat hij op zestienjarige leeftijd in Polen gevangen was genomen. Nadat hij twee jaar te Stalino als mijn werker had gewerkt, was hij in 1947 ontsnapt tijdens de verwar ring veroorzaakt door een tyfus- epidemie waardoor ruim duizend van de 1400 bewoners van het gevangenkamp om het leven kwamen. Via een boerin was hij in contact gekomen met de Oekrainse partisanen, die over dag als gewone burgers hun werk hadden. Krislaty zei deel te heb ben genomen aan een aanval op ongeveer honderd Russische militairen die in vrachtauto's werden vervoerd. Slechts enkele Russen hadden het machinege weervuur van de partisanen over leefd. Nadat hij gedurende twee jaar verscheidene malen tevergeefs had getracht over de grens te ko men, had hij zich bij de dichtst bijzijnde Sowjet-politiepost ge meld als Oostenrijks burger, daarna had hij een aantal jaren als houthakker gewerkt. Tenslot te was hij in een repatriërings kamp terechtgekomen, vanwaar hij met zes andere Oostenrijkers naar Wenen werd gestuurd. Hij had een lijst met namen van Oostenrijkers, die nog in Rusland worden vastgehouden, meege smokkeld zaak door een tweetal commissies worden bestudeerd, waarover t.z.t. een beslissing zal worden genomen. Laat de regering zieh echter niet ontveinzen, dat deze zaak thans afgehandeld is. De nieuwe pensioenbasis moet doorlopend in het oog worden gehouden, want bij loonsverhogingen in het vrije bedrijf en de meestal daar aan verbonden prijsverhogingen, zullen deze slachtoffers opnieuw een nieuwe achterstand inlopen, die direct moet kunnen worden ingehaald. Methode vindt navolging. De tragische dood van de Nederlander Jungschlager in Djakarta heeft in Nederland veel beroering verwekt. Zijn stoffelijk overschot wordt nu naar Nederland overgebracht de Ver. Staten voor is in de wed loop om de waterstof-energie te gebruiken voor de industrie. Hij onthulde het verbaasde gehoor dat de Rnssen zover zijn dat zij bij deze experimenten een tem peratuur van een miljoen graden Celsius kunnen bereiken, waar- Koertsjatof beantwoordde, vol gens de berichten, alle vragen der Britse deskundigen zonder ontwijken en verstrekte gege vens die de Britten niet voorzien hadden. Hij behandelde Russi sche experimenten op het gebied van de fusie-reactie het vrij maken van energie uit waterstof door waterstofatomen bij zeer hoge temperaturen te fuseren tot helium. Dit gebeurde in de wa terstofbom met) vernietigende werking. Het probleem der ge leerden die voor vreedzame toe passingen werken, is het vrijko men der energie te beheersen. De wetenschappelijke corres pondent van de gezaghebbende „Financial Times" schrijft, dat het schijnt, dat de Sowjet-ge- ieerden, althans voor korte ogen blikken, erin geslaagd zijn de voorwaarden te scheppen voor het verwekken van regelbare energie, door de fusie van water stofatomen. Volgens de cor respondent verklaarden Britse atoomgeleerden, dat de verkla ringen van Koertsjatof de tot nog- toe belangrijkste mededelingen op het gebied van de beheersing van thermo-nucleaire energie voor vreedzame toepassing zijn. De eense zeeliedenbond heeft donderdagavond besloten m.i.v. vrijdag de staking fe beëindigen. Vorige week vrijdag is de sta king onwettig verklaard door het permanente hof van arbitrage, nadat een week daarvoor het par lement een speciale antistakings- wet had aangenomen. Deze wet verklaarde de voorstellen tot loonsverhoging van een officiële bemiddelaar bindend voor een aantal industrieën. tevoren op last van de politie gestaakt, omdat men vreesde, dat er ongelukken zouden gebeuren. Naar schatting ruim dertigdui zend Jordaners waren namelijk naar het hartje van hun buurt gekomen om „hun held" te hul digen en het spreekt vanzelf, dat zij hem niet alleen van een af stand wilden zien. Dus begonnen de achtersten, die niet ver van de Brouwersgracht en de Lijn baansgracht afstonden, op te dringen, zonder er rekening mee te houden, dat er zich onder die tienduizenden talloze kinderen en ouden van dagen bevonden. De kleine kinderen op de voor ste rijsn dreigden onder de voet gelopen te worden. Terwijl in de opgerichte muziektent de „brui loft" in volle gang was, liepen kleine kinderen huilend rond. De tientallen agenten, die voor de afzetting moesten zorgen, ston den voor een onmogelijke taak en toen op enige plaatsen de mensenmenigte dreigde door te breken werd het feest gestaakt, nadat Johnny Jordaan een ode aan zijn vrouw „Als ik jou niet had" had gezongen. Maar pas toen het echtpaar, met ouders, grootouders, broers, zusters, tan tes, ooms en al degenen, die bij een dergelijk feest er plotseling „bij horen" met veel moeite wa ren weggebracht, verspreidden de „gasten" op dit bruiloftsfeest zich geleidelijk, al ibleef het nog lang druk in het hartje van de Jor daan. ZEGETOCHT. Het feest was begonnen met een zegetocht door de Jodaan. In sen open landauer, getrokken door vier paarden, was het kope ren echtpaar van huis gehaald in de Laurierstraat Door de nauwe straatjes van de Jordaan en over de smalle bruggen trok de stoet, voorafgegaan door de Politiemuziekkapel, o.l.v. Johan Oinkse, tussen duizenden en dui zenden Amsterdammers door, die op luidruchtige wijze van hun hulde blijk gaven. Na een rijtoer van een half uur kwam de stoet op de Falmgracht aan, waar lang van tevoren dui zenden een goed plaatsje hadden bemachtigd om maar niets van het feest te missen. Staande in het rijtuig wuifde Johnnie naar zijn buurtgenoten, die met 'n „Lang zullen ze leven" hun steentje bijdroegen tot de feestvreugde. De muziektent, die het centrum van het feest moest worden, baadde in het felle licht van schijnwerpers, toen een mijnheer uit Den Haag Johnnie tot „am bassadeur van het Haagse actie comité kinderverlamming" be noemde en hem een breed lint om de schouders hing, omdat de zanger het vorige jaar ten bate van deze actie in Den Haag was opgetreden. Wat er allemaal door de microfoons gezegd werd ging in het lawaai rondom verloren. Er werd een begin gemaakt met het programma: Een drietal accordeonisten uit de Jordaan speelde een selectie van populai re liedjes en toen was het plot seling afgelopen. De politie kon de situatie niet meer aan en na dat Johnny op zijn eigen wijze „met de leden van de klaverjas- club „Schoppen negen" als koor, een paar liedjes had gezongen, was het feest uit. Via een omweg trok het echt paar met familieleden en vrien den naar de woning in de Lau rierstraat, waar nog lang werd nagepraat over dit merkwaardige spontane feest, dat 's middags was ingeluid met een receptie, waarop maar liefst 3000 belang stellenden hun opwachting laad den gemaakt. De politie heeft na afloop de balans opgemaakt en die viel nogal mee: Op de Palmgracht waren een paar dames in de woe lende mensenzee flauw gevallen en daarbij is het, dank zij het in grijpen van de politie gebleven De vijf bemanningsleden van het Russische tankschip „Toeap- se", die anderhalf jaar geleden op Formosa asiel vroegen en die door zij op de drempel staan van daama naar de Ver. Staten waren het verwekken van thremo-nu- cleaire energie (energie vrijko mend door fusie van waterstot- atomen). Dit is de industriële wedloop van deze eeuw, want de winnaar zal de sleutel hebben tot het verkrijgen van onbeperk te hoeveelheden energie uit ge woon water. gegaan, hebben vrijdag op een persconferentie in Moskou ver klaard dat' zij vrijwillig naar da Sowjet-Unie zijn teruggekeerd. Volgens Amerikaanse berich ten waren deze zeelieden door Sowjet-agenten gedwongen naar de Sowjet-Unie terug te keren. In verband met deze kwestie heb ben de Ver. Staten woensdag de terugtrekking geëist van de twee leden van de Sowjet-delegatie bij de Ver. Naties die aan de „ontvoe ring" van de zeelieden zouden hébben meegewerkt. Op de persconferentie, belegd door het Sowjet-blad „Zeetrans port", verklaarden de zeelieden, dat zij na het opbrengen van de „Toeapse" naar Formosa „be dreigd en steeds maar geslagen" warsn. Men had hen willen dwin gen de „vrijheid te kiezen". Om naar de Sowjet-Unie te kunnen terugkeren hadden de vijf mannen besloten zgn. asiel in de Ver. Staten te vragen. De eerste zes maanden van hun verblijf als „politieke emigranten" in de Ver- Staten hadden zij uit vrees voor de Amerikaanse politie geen con tact met de Russische diploma ten in New York durven zoeken. Op het laatst hadden zij, toeval lig, in een krant het adres van de Sowjet-delegaties gevonden en zich bij hun landgenoten gemeld. OOST ZEEUWS-VLAANDER EN. ZONDAG 29 APRIL. NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Vicaris S. den Blaau- wen. Hoek: 10 uur Ds. W. S. Evenhuis, van Biervliet; 2.30 uur Ds, W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 10 u. Ds. K. Verbeek. Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan. Philippine: 2.30 uur Ds. A. C. Hon- ders. Sas van Gent: 10 uur Ds. A. C. Honders. Sluiskil: 10 uur Ds. J. Scholten, van Terneuzen. Terneuzen: 10 uur Ds. P. A. van der Vlugt; 3 uur Ds, J. Scholten. Driewegen: 7 uur Vicaris J. Lal- leman. Zaamslag: 9.30 uur Ds. G. Jansma; 2.30 uur Ds. G. Jansma. (Bed. H. Doop.) GEREFORMEERDE KERK. HoekGeen opgave. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. F. L. Sehalkwjjk, van Hoek. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft woensdagavond in een toespraak tot het Ameri kaanse genootschap voor inter nationaal recht verklaard, dat de tijd zal komen, dat de Sowjet- leiders bereid zullen zijn „de nieuwe macht der moderne wa pens" te onderwerpen aan de ge meenschappelijke wil van de wereldgemeenschap der landen. „Het moge schijnen, dat dit ogenblik verre is, maar wanneer wij de vele opzienbarende veran deringen zien die van tijd tot tijd in de Sowjet-Unie zijn voorgeko men, behoeven wij dit vooruit zicht niet helemaal als een her senschim te beschouwen". Hij zei, dat er een groeiende erkenning is van het feit, dat de vernietigende kracht der moder ne wapens zo groot is, dat zij nooit het instrument mag worden voor het nastreven van de natio nale doelen van een enkel land. Schrijver Gelokt Daf Popov zelf zijn vak verstaat, moge wegens belangrijker bezigheden. Twee iaar „Schrijf ook eens zo n detective-verhaal". Sinds het bezoek van de Russische heer bl^ken f dat. in Be,<f„de konin' »elcden' toe" ctltal trassende ze een Franse uitgever tegen Michel Aver- Malenkow aan Engeland ziet men de dan- 9^-moeder Ehsabeth de voorstellingen van wijze wereldkampioen werd zou men zich lant. die als corrector bij hem in dienst was. dys in de straten van Londen niet meer met het "rcas vier maal achter elkaar voor Sepps deur hebben verdrongen „Waarom niet", antwoordde deze en lever- een coiffure a la Marlon Brando, maar met de binnen vijf maanden prompt vijf romans twee kleine haarlokken als eigenwijze krtil- af. Waarvan 200.000 exemplaren werden len op hun voorhoofd, op de manier zoals verkocht, eveneens binnen vijf maanden. de oud-premier van Rusland het hun voor- Vóór hij ging schrijven was Averlant deed. achtereenvolgens propagandist voor kranten die nooit uitkwamen, verkoper Onsmakelijk Fiets In een Franse reportage over de ver keersmoeilijkheden in verschillende lan den, lezen we„Zes miljoen fietsen rij den er in Nederland en leggen er hun van een schoonheidsmiddel en reiziger Dwazer nog maakt het een Engelsman cf aa" d'e S'e"„ P®IUj* in verwarmingsapparaten nooit had gezien. die hij zelf die een record heeft gevestigd door in 62 minuten 29 porties patates frites op te eten. Het vorige record was 28 por- Lo-Lo-Oorlog ties in honderd minuten. Een der con- De oorlog tussen de twee Italiaanse filmsterren Sophia Loren en Gina Lollo. brigida zal nu eindelijk worden uitge vochten, en wel tot de laatste centime ter celluloid. Twee regisseurs gaan elk een film maken over het leven van Pau- currenten van de nieuwe recordhouder werd ziek toen hij aan zijn zestiende portie bezig was. houdt speciaal de autobestuurders in het oog, die bij een aanrijding altijd de schuld krijgen." Bij het faillissement van een lirma te Norkolk (V.S.) kwant aan het licht dat de boekhoudster jarenlang de /.aak had „on n opgelicht. De 52-jarige dunte had zo'n Beter vergaat het Harry Hopmann, die tien jaar leider is geweest van de Australische Davis Cup-ploeg. Hij ont ving van de Australische tennisbond een chèque van 70.000 gulden ter beloning van bewezen diensten. Kenners zeggen wel dat men tien jaar moet trainen om een goede Marathon loper te worden, maar voor de Ifi-jarige Japanner Takaynki Nakao schijnt dat niet te gelden. Hjj werd in de Japanse niarathonwedstrijd prachtige tweede in 2 uur 33 ntin. 6 sec., waarbij we niet aannemen dat hij op zijn zesde jaar met de training voor deze monsterrace be- De Russische clown Popov, die met |,eh,oette 's.z°1n<laSs aan "^adigheid line Borghese, zuster van Napoleon. En een Russische troep West-Europa bereist, oenJ. aaarv0°r e loop der elk der twee sterren zal in deze films de zegt dat hij magnifieke dingen heeft 'ar' j" 11 .as, la< hoofdrol s(>elen, waarbij het er op aan gezien van de westelijke clrcusacroba- Se""men' 'l ls witman zo \ei as t zal komen wie van de twee het meest ten, maar het aanzwellen van de muziek Kr"° s e r0<l o\erva i u ooit in nnn- volmuakt houding en schoonheid zal eve- tijdens de sprong in de ruimte, en dan a u< r' S'P S< opexerie. naren van het bronzen beeld dat van de plotselinge stilte als de artist door de Pauline te Rome in het museum Borg- lucht zweeft en als liet ware zijn laat- Ik kont De Fransman Léon Chevallier daaren tegen deed met de 400.000 gulden die hij aan zijn medefirmanten ontstal niet aan liefdadigheid maar ging er mee gokken op de paarderennen. Hij verloor alles en Sportsnippers telefoneerde toen aan de politie, die hem hèse wordt bewaard. Of de beide sterren ste kruis slaat, kortom heel dit spel met De 80.000 Nederlandse emigranten in °P d®, hleler* zat: „Ik heb verloren. Ik daarbij even weinig kleren zullen aanheb- de dood, staat hem tegen. Ais Iemand Australië gaan Cockie Gastelaars, de om ben als (lit beeld, is (nog) niet bekend, zelfmuord wil plegen, zegt Popov, laat jeugdige wereldkampioene 100 meter Dal is nu juist de vraag: hoe ver zul- hij dan in het water springen, waarom vrije slag, adopteren voor de duur van len de beide Lo's zieh laten gaan, nu er moet dat in het circus gebeuren? De de Olympische Spelen te Melbourne. Zij zó veel op het spel staat? Russen daarentegen nemen alle moge- zullen alle reis- en verblijfkosten voor lijke veiligheidsmaatregelen, waardoor hun rekening nemen, lezen we in France Typisch ongelukken vrijwel uitgesloten zijn. Soir. De Franse clown Marcel Marceau, En over de Westeuropese clowns zegt De trainer van het Duitse voetbalelftal om te dienen als een levend symbool bij de die in Amerika optreedt, zegt dat hij bij de Rus, dat zij hem droevig hebben ge- Sepp Herberger heeft na de recente neder- op handen zijnde presidentsverkiezingen. de Amerikanen het meest succes heeft stemd met hun grimassen. De clowns lagen van zijn ploeg (waarvan de laatste Maar de ezel zal de president raar doen op- met zijn nummer waarin hij doet of hij in Rusland trekken nooit dergelijke le- tegen Nederland) veel aan autoriteit inge- kijken, wam voorzover wij weten is de ezel tegen een trap op loopt. Voor hen, zegt lijke en trieste gezichten, maar inspire- boet. Toen hij dezer dagen te Frankfort een de mascotte van de Amerikaanse democra- hij, is dit een „typisch" Frans nummer, ren zich op vrolijke parodieën en op de bijeenkomst van negentien uitverkoren spe- ten. terwijl daarentegen Eisenhowers partij want zij zelf kennen immers alleen maar Russische folklore. Iers zou leiden, lieten er tien verstek gaan (de republikeinen) bij haar olifant zweert Ezel Sevillanon. een Spaanse ezel. is dezer da gen naar de Ver. Staten vertrokken. Hij is een geschenk van de Spaanse dictator Franco aan president Eisenhower, bedoeld GEREFORMEERDE KERK (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Candi- daat Berghuis, van Groningen. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds C. J. Breen. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Vlooswijkstraat.) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. Aangeenbrug. Hoek: 9.30 uur en 2 u. leesdienst. GEREF. GEMEENTE. (Gebouw „Pro Rege".) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur en 7 uur Sa menkomsten. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. A5S®1 :TT 7 uur> 830 uur en 10 uur H. H. Missen. C'i?ge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. 10.30 uur H. H. Missen Philippine; 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 1? uur H. H. Missen, sluiskil6.30 uur, 7.30 uur 8 30 uur en 10 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLA ANDEREN. ZATERDAG 28 APRIL. NED. HERV. KERK. Sehoondjjke18.30 u. Avondgebed. ZONDAG 29 APRIL. -VED. HERV. KERK. Aardenburg: 10.30 uur Eerw. heer C. H. Heijboer, van Zaamslag. St. Kruis: 9 uur Eerw. heer C. H. Hejjbcer, van Zaamslag Biervliet: 10 uur D.s. W. J. van Meeuwen, van Hoek. Breskens: 10 uur D.s J. H van Beusekom. (Bed. H. Doop.) Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate. i Bed. H. Doop.) Groede: 10 uur Ds. M. de Jong. Hoofdplaat: 10 uur Ds. J. Eijgen- daal. Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. v d. Graaft. Oostburg: 10 uur Ds W. S. Hugo van Dalen. (Bed. H. Doop.) Retranchement: 's av. 7.30 uur mej. I. C. Jansen, Vicaris. Schoondjjke: 9.30 uur Ds. M. J. V Schopenhauer. (Bed. H. Doop 16.00 uur Ds. M. J. \V. Schopei hauer (Afscheid.) Sluis: 9.30 uur Ds. L. P. W. Groei véld. St. Anna ter Muiden: 11 uur D L. P. W. Groenveld. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. V, B. Bergsma. IJzendijke: 9.30 uur Ds. C. Blom- aard. Zuidzande: 11 u. Ds. C. Blomaard. van IJzendjjke. WOENSDAG 2 MEI. Oostburg: 7 uur Lit. Avondgebed.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5