I Roomboter! li.il d<e Srcvtttcic Wat brengt de Radio? Gemeenteraad van Oostburg „Ik eet toch roomboter op mijn brood!" Alles smaakt beter met Een Spencer in de Keukenhof AXEL Gouden jubileum op „onze drukkerij Pief van Gelderen 50 jaar typograaf 3 percent loonsverhoging in de landbouw een feit BIERVLIET BOSCHKAPELLE. MIDDELBURG. NIEUWVLIET. SLUIS ST. LAURENS- .Westberlijnse burgemeester niet tot Steinstueken toegelaten W 2 Het is verontrustend, dat wij Nederlanders niet wat meer over hebben voor kwalitatief betere maaltijden. Wat hebben wij aan onze welvaart als wij niet meer aandacht besteden aan de beste, gezonde voeding? Ik zeg met opzet „wij in Nederlandwant in het buitenland heeft men heel wat meer over voor een werkelijk fijne en vitaminenrijke maaltijd. Daar wordt b.v. veel meer roomboter gebruikt. Zelfs 2 xtot bijna 3 x zoveel als bij ons Gelukkig komen de laatste tijd steeds meer Nederlanders tot de ovettuiging, dat het belangrijk is om gezonder te eten met room boter. U hoort dan ook steeds vaker zeggen „Ik eet toch roomboter op mijn brood!" Beter eten met room boter kost weliswaar meer, maar het is deze extra kosten dubbel en dwars waard! AGENDA. ZEEUWSE CULTURELE DAG OP 16 JUNI. De derde Zeeuwse culturele dag is vastgesteld op zaterdag 16 juni a.s. in de „Prins van Oranje" te Goes. Op deze dag, die zal worden geopend door de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casemhroot, zal een staalkaart worden getoond van de culturele activiteiten in Zeeland op ver schillend gebied. Aan het einde eiyan zal de Commissaris de prij zen uitreiken aan de winnaars van de amateurtoneelwedstrijd JHet Zeeuwse Landjuweel". De winnaar van de eerste prijs zal des avonds een opvoering geven van het bekroonde stuk. DE POLDERCONCENTRATIE IN ZEELAND. De Prov, Staten van Zeeland zullen op 10 oktober as. in bui '.engewone zitting bijeenkomen om verschillende voorstellen tot samenvoeging van polders in de orovincie te bespreken. Eindles en diploma-uitreiking emigrantencursus. Woensdag, 25 april j.l. had op oe bovenzaal van hotel „Het Gul den Vlies" de eindles en diploma- uitreiking plaats van de geduren de de afgelopen winter gegeven emigranten-cursus. Deze cursus omvatte: 50 uur es in de Engelse taal, gedoceerd loor de heer F. Hoekstra, onder wijzer aan de Chr. U.L.O.-school te Axel; ting en E.H.B.O., gedoceerd door dokter K. Boor; 9 uur les in land- en volkenkun de en huishoudkunde, gedoceerd door mej. J. den Ouden, van de afdeling Voorlichting der Chris telijke Emigratie Centrale. Bij deze openbare les waren naast de leraren en cursisten aanwezig de heer A. de Kam, 'burgemeester van Vrouwenpol der, voorzitter van de afdeling Zeeland der Chr. Emigratie Cen trale, de heer C. Smies, admini strateur der C.E.C. voor Oost Zeeuws-Vlaanderen, die deze cur sus had georganiseerd, alsmede de voorzitter en secretaris van de Vereniging voor Christelijk Na tionaal Schoolonderwijs te Axel, welke vereniging welwillend een schoollokaal voor het geven van deze cursus had beschikbaar ge steld. De heer De Kam opende de bij eenkomst en heette de aanwezi gen hartelijk welkom, waarbij hij wees op het zeer grote belang voor de emigranten om althans de beginselen van de Engelse taal te kennen. De heer Hoekstra kreeg daarna gelegenheid zijn eindles te geven, waarbij hij op originele wijze aan iedere cursist vragen stelde, be trekking hebbende op het beroep, dat de cursist uitoefent. Mej. Den Ouden onderstreepte de noodzaak om Engels te leren. Uit verschillende door haar aan gehaalde voorbeelden bleek, dat een elementaire kennis van En gels voor emigranten onontbeer lijk is. Tevens gaf zij nog waarde volle tips voor emigranten en 6 uur geneeskundige voorlicn- vertelde over het leven aan Morgen, zaterdag 28 april, zal iet vijftig jaar geleden zijn, dat de heer P. J. van Gelderen als jongmaatje zijn intrede deed op ie drukkerij van de firma P. J. *an de Sande. Het schooljaar begon in die dagen op de eerste april, zodat Piet na het beëindigen van zijn leerplicht vlug aan het werk moest om „mee te helpen ver dienen," zoals toendertijd in gro te gezinnen algemeen gebruike lijk was. En omdat ook in het gezin van de postbode Andries van Gelderen dagelijks heel wat Naar het A. N. P. verneemt heeft het College van Rijksbemidde- taars gisteren een loonsverhoging van 3 percent in de landbouw goedgekeurd. Deze drie percent is dus de helft van het maximum van zes percent, dat de regering onlangs heeft toegestaan voor een algemene loonsverhoging. Deze loonsverhoging van 3 per cent is in overeenstemming met het advies van het bestuur van het Landbouwschap. Daarbij speelde de grootste rol de overweging, dat deze 3 "per- ent in de prijzen zullen mogen worden doorberekend, terwijl een hoger percentage niet in de prij zen zou mogen worden doorbe rekend. Verwacht kan worden dat deze loonsverhoging za] doorwerken in de prijzen van basis-produk- ten en speciaal in de garantie- en verrekenprijzen van melk. Zo kan verwacht worden, dat de verreken prijs van melk met ingang van 1 mei aanstaande ver hoogd zal worden tot 26 cent. het geen zou betekenen, dat con- sumptiemelk eveneens met één cent per liter in prijs zal worden verhoogd. Deze loonsverhoging, die volgt op een verhoging van de uur lonen in februari j.l. in de land bouw, zal weinig of niet bemerkt worden in de brood- en suikerprij zen eters rond de tafel zaten, begon Piet op twaalfjarige leeftijd zijn bescheiden aandeel te leveren in de verdiensten van het kinder rijke gezin. Toen Piet vol animo de drukke rij binnenstapte, was hij nog maar een Friese turf groot. Stoffels, de toenmalige meester knecht, die zelf ook niet groot van stuk was, nam Piet eens van onder tot boven op en zei lachend „Je bent eigenlijk nog te klein, mannetje, maar dat zullen we gauw verhelpen." Hij plantte de leerling-zetter boven op 'n kistje, waardoor die juist bij de letter kast kon komen, welke de weg zou banen naar een halve eeuw typografie-op-hetzelfde-bedrijf. In die vijftig lange jaren heeft Piet het zetters- en drukkersvak vanzelfsprekend geleerd met de grondigheid en de nauwkeurig heid, die in het typografenvak nu eenmaal onmisbaar zijn. Daar naast is hij om zijn opgeruimd heid van geest en zijn gevoel voor humor altijd een graag geziene collega. De ouderen onder de sportlief hebbers zullen zich Piet van Gel deren ongetwijfeld ook nog her inneren als rechts-baek van het oude „Sparta" uit de jaren vlak vóór en tijdens de eerste wereld oorlog. Zo viert Piet dan het komende weekend zijn gouden jubileum als typograaf. Wij wensen hem en zijn gezin van ganser harte geluk en spre ken de hoop uit, dat het de jubi laris gegeven moge zijn, met op gewektheid zijn arbeid te blijven verrichten tot ook voor hem de tijd van de pensioengerechtigde leeftijd zal zijn aangebroken. Het zal de gouden jubilaris in deze dagen stellig niet aan mede leven en belangstelling ontbre ken. boord van een emigrantenschip. Hierna volgde een korte pauze, waarin verversingen werden aan geboden. Na de pauze werd door de heer De Kam de diploma's uitgereikt aan de cursisten, t.w.: Mevr. P. KosterDeij, en mej. Chr. de Feyter, beiden te Axel, en de heren L. Hoekman te Over slag, J. den Hamer te Koewacht, C. P. de Putter en J. den Deur waarden, beiden te Zaamslag en E. Coert, D. J. van Broekhoven, A. Goossen en E. Louwerse, allen te Axel. Hierna dankte mevr. Koster Deij in het Engels de leraar voor de gegeven lessen. De heer Brandes, voorzitter van het schoolbestuur sprak woorden van dank voor de ont vangen uitnodiging en wees op het grote belang van dergelijke cursussen, waarom het school bestuur gaarne een lokaal voor dit doel beschikbaar had gesteld. De heer Hoekstra nam daarna afscheid van de cursisten, waar bij hij hen wees op de noodzaak om het geleerde te onderhouden door het lezen van eenvoudige Engelse lectuur. De heer Smies dankte voor de grote mate van medewerking, die hij van het schoolbestuur, van de leraren en van de cursisten had ondervonden bij het organi seren van deze cursus. In deze dank betrok hij in het bijzonder dokter Boor en mej. Den Ouden, welke laatste voor het geven van de lessen speciaal uit Den Haag moest komen. Ook de heer De Kam sprak woorden van dank, waarin hij speciaal de heer Smies betrok, als administrateur der C.E.C., die naast zijn werk als voorlichter voor Oost Zeeuws-Vlaanderen, waar de adspirant-emigranten alle inlichtingen en medewerking kunnen verkrijgen ten aanzien van de emigratie, ook deze cursus op zo voortreffelijke wijze had georganiseerd. Hierna sloot de heer Ploekstra de vergadering. Na afloop van dit officiële ge deelte bleef men ónder het genot van een verversing nog enige tijd bijeen. De gemeente krijgt een diep vries installatie. Ook in Biervliet worden thans voorbereidingen getroffen om te komen tot een diepvriesinstalla- tie. In café Van den Hemel werd door de organiserende vereniging Ceres een vergadering belegd, waar de presidente mevr. M. J. van Cruijningen in haar ope ningswoord burgemeester A. P. Kostense en diens echtgenote, alsmede een groot aantal geno digden hartelijk welkom kon he ten. De voorzitster gaf een uitvoe rig overzicht van de mogelijkhe den van diepvriesinstallaties. Door de diepvrieserij is het mo gelijk het teveel aan groente, fruit etc. in de zomermaanden te conserveren, en wel zo, dat voeding en smaak volledig behou den worden. Alles bleek zeer eenvoudig te zijn. b.v. aardbeien worden met wat suikersiroop overgoten, en in cellofaanzakjes gedaan. Het zakje dichtmaken en in de box opbergen. Midden in de winter kan men op deze wijze aardbeien op de boterham eten. Vlees kan rauw in de box gedaan worden, eveneens ingepakt in cellofaan- ZflkjGS. Burgemeester Kostense zegde alle mogelijke medewerking toe namens het gemeentebestuur, en sprak de wens uit dat velen een diepvriesbox zouden huren. Hierna gaf een 19-tal dames de wens te kennen een diepvriesbox te willen huren. Met een 20-tal boxen zal gestart worden. Vooral over de financiële aan gelegenheid werd een groot aan tal vragen gesteld. Vervolgens werd een film ver toond, welke beschikbaar werd -iq+eid door de voorlichtings dienst over diepvriesconserve- ring. nierna werd de kwekersfilm .Nederland Bloemenland" ge toond. Mevr. Van Cruijningen sloot de bijeenkomst met een dankwoord aan burgemeester en mevr. Kos tense voor hun medewerking om ook alhier een diepvriesinrichting in te richten. Biljarten. In een tweetal wedstrijden heb ben de plaatselijke biljartclubs van Stoppeldijk en Boschkapelle hun krachten gemeten. Beide wedstrijden werden gewonnen door Stoppeldijk, dat met een verschil van in totaal 107 caram boles beslag legde op de uitge loofde beker. De uitslag van de laatste wedstrijd was als volgt: StoppeldijkBoschkapelle J. Gelderland R. Burggrave 3732 J. Lauwers Th. v. d. Veeken 3253 G. van JoleJ. Dobbelaar 4749 J. de DijckerL. Lambert 3530 J. de BakkerP. de Blok 3440 J. de TheijeJ. Mangnus 3434 E. de SchepperC. Verbist 3939 J. FruijtierG. Mangnus 4141 L. PolflietG. Janssen 9046 H. Wijnacker P. Mangnus 13898 Hoogste serie Stoppeldijk: H. Wijnacker 34 car. Hoogste serie Boschkapelle: P. Mangnus 25 car. De woningbouw. B. W. van Middelburg heb ben de raad voorgesteld een voor schot van ƒ280.000,— te verle nen aan de woningstichting „Volksbelang" voor dê bouw van 19 arbeiderswoningen, die ge bouwd kunnen worden uit het nog resterende normale bouw volume. Vijf woningen zijn ge schikt voor huisvesting van een gezin, bestaande uit negen per sonen en veertien woningen voor een gezin bestaande uit zeven personen. Voorts willen B. W. zeven woningwetwoningen bou wen tussen de De Ruyterstraat en de Nieuwe Vlissingseweg aan de Trompstraat geschikt voor gezinnen bestaande uit 6 perso nen. De totale stichtingskosten worden geraamd op 86.000, Uitvoering' Jeugdverenigingen. Voor een geheel bezette zaal hielden de Ned. Herv. jeugdver enigingen hun jaarlijkse uitvoe ring. Ds. J. v. d. Graaff opende deze avond met gebed, heette al len hartelijk welkom, waarna ge zongen werd het gezang „Grote God, wij loven U". Eerst trad een groepje jongelui op met het toneelstukje „De dure hoed" en een schetsje „De Am sterdamse Beurs". Door de kleinste meisjesgroep werd opgevoerd een tweetal zeer aardige toneelstukjes ,,'t Verlegen nest" en ,,'k Heb mijn wagen vol geladen. Door de tussengroep der meis jes werd het toneelstukje „De prinses, die geen zuurkool lustte en zodoende geen bruidegom kreeg", op aardige wijze vertokt. Door de oudste meisjesgroepen werden een tweetal zeer geslaag de vrolijke schetsjes opgevoerd. Na de sluiting en dankgebed door Ds. Van de Graaff keerden allen ten zeerste voldaan huis waarts. Voortaan één grenskantoor. Woensdagmiddag 2 mei zal in aanwezigheid van enige Belgi sche en Nederlandse autoriteiten met enige plechtigheid de sa menvoeging van het Nederlandse grenskantoor Sluis met het Bel gische grenskantoor Schapen- brugge tot één grenskantoor Sluis geschieden. Daarbij zal o.m. het woord worden gevoerd door de directeur van 's-rijksbelastin- gen te Breda. Deze samenvoeging is gen uit vloeisel van de samenwerking in Beneluxverband. 50 halve-premiewoningen In de raadsvergadering van Sint Laurens heeft burgemeester W. Baas medegedeeld, dat de Zuidnederlandse bouw- en lian- delscombinatie te Vlissingen heeft verzocht een vijftigtal hal ve-premiewoningen te mogen bouwen in het uitbreidingsplan aan het Molenpad en wel aan beide zijden van ten nieuw aan te leggen straat. De plannen zijn aan desbetreffende instanties ter goedkeuring voorgelegd. De Oostberlijnse grenspolitie heeft gisteren de Westberlijnse burgemeester, dr Otto Suhr, de toegang tot Steinstücken, een Westberlijnse enclave in Oost- Duitsland, ontzegd. Dit is door een woordvoerder van het ge meentebestuur verklaard^ Steinstücken heeft 185 inwo ners en is van West-Berlijn door een smalle strook Oostduits ge bied gescheiden. Oostduitsc grenspolitie hield de de auto van Suhr aan en weigerde hem door te laten zonder een spe ciaal, door de Oostberlijnse auto riteiten uitgegeven paspoort. Volgens de Oostduitse wet moet iedere West-Berlijner een pas laten zien om Oost-Duitsland bin nen te kunnen gaan. De bewoners van Steinstücken, die West-Ber- iijners zijn, hebben echter tot dus ver zonder deze pas de strook passé DE KLElNf GfcVoÉGENs D*S LEVENS.' Wist V (int in de 17e eeuw soms duizen den guldens teerden betaald voor één enkele tul/whol Die tijd is voorbij, maar de bloeiende bollenvelden zijn nog steeds een stuk Hollandse welvaart. De schoon heid is boren-de rijkdom onder de grond. Het komt teel meer voor, dat IJ op 't eerste gezicht niet alles ziet. I\eem bijvoorbeeld Uw Spencer eenshoe mooi en practisch 't doosje ook is, hoe lekker de geur en hoe mooi de gouden tabakskleur ook zijn, de werkelijke waarde van de tabak in Uw Spencerprocft L'eerst als U haar opsteekt. Als IJ straks even uitblaast in de Keuken hof en V steekt een Spencer op kunt l met recht zeggengoud in de grond goud in de mond! oOUTTg. C0vtbou-¥3 Spencer een genot dat een traditie COMPANY i TiTr m a TOBACCO CC De raad herroept verschil lende besluiten. Bij de rondvraag van de j.l. woensdag gehouden raadsverga dering diende de heer J. J. Leen- houts een motie in met betrek king tot toewijzing van bouw grond aan de heer H. J. Nauta en de heer W. C. F. de Coene met betrekking tot toewijzing van bouwgrond aan de heer F. de Splenter. Beide moties werden aanleiding, dat met 6 stemmen vóór en 5 tegen de reeds eerder genomen raadsbesluiten tot toe wijzing van beide percelen aan andere gegadigden werd inge trokken en thans aan genoemde heren werd toegewezen. De heer J. J. Leenhouts meen de, dat, wanneer de raad de juis te voorlichting had gekregen en tijdig in kennis was gesteld van de beslissing van Ged. Staten op het beroepschrift van de heer Nauta, de zaak heel anders zou zijn gelopen. De voorzitter bracht in herin nering, dat het niet het gebruik is toewijzing van gronden te doen zonder de verkavelingscommissie en dat het niet juist is van de heer Leenhouts om te zeggen, dat het door Ged. Staten voorge stelde overleg nooit heeft plaats gevonden. De heer De Coene was het vol ledig met de heer Leenhouts eens en drong met klem op toe wijzing van bedoelde grond aan de heer Nauta aan. Wethouder Geuze informeerde waarom toewijzing van de om streden grond aan de heer Lu- teijn plaats heeft kunnen vinden, waarop de heer L. Schippers ten antwoord gaf. „Op grond van valse inlichtingen van B. en W.". Tegen deze uitlating protes teerde de voorzitter heftig. De heer Dekker schetste de hele voorgeschiedenis, die tot de uiteindelijke toewijzing aan Lu- teijn aanleiding was en meende, dat het niet juist zou zijn de grond nu weer aan een ander toe re wijzen. De voorzitter wees er op, uit de notulen te kunnen lezen, dat de raad indertijd de uitspraak deed, dat de belangen van Luteijn met het oog op zijn bedrijf moest pre valeren boven de belangen van Nauta. Met uitzondering van de heer Leenhouts stemden indertijd alle raadsleden vóór toewijzing aan Luteijn. Met 6 stemmen vóór en 5 stem men tegen (de heren J. Baren- dregt, E. Dekker, D. Geuze, J. H. van Kampen en A. P. Modde) wees de raad de grond toe aan Nauta, onder intrekking van haai' toewijzing aan Luteijn. De heer De Coene betoogde in een door hem voorgestelde motie, dat de grond aan de Markt, naast café Adriaanseh na de intrekking van de toewijzing aan Van Gor- sel. nadien aan de heer Boissant werd toegewezen. Het is echter gebleken, dat de heer F. de Splenter reeds eerder dan de heer Boissant een aanvrage om genoemde grond indiende, zonder dat dit de raad werd meegedeeld. De heer De Coene meende, dat hierdoor een grote onrechtvaar digheid is begaan. De heer Schippers gaf te ken nen, dat in de vorige vergadering door de houding van de wethou ders de stemming mis is gelopen. De heer Geuze betitelde de vertoning, die de raad thans op voerde, een hopeloos geval. De voorzitter merkte op, dat er geen beleid in zat. De heer J. H. van Kampen was van oordeel, dat het geen pas gaf op eens genomen besluiten terug te komen. Tot slot zeide de heer Leen houts, dat er iets in deze zaak niet zuiver is geweest: de zaak zat niet gezond. Hierna ging de voorzitter tot stemming over. Met 6 stemmen vóór en 5 stemmen tegen (de vijf bij bovenvermelde stemming ge noemde heren) werd de toewij zing aan Boissaint ingetrokken en de bouwgrond aan De Splenter toegewezen. Bij de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van Ged. Staten met betrekking tot de door dit college toegepaste 3 verhoging der jaarwedden van secretarissen, ontvangers en amb_ tenaren van de burgerlijke stand. De heer Leenhouts informeer de hoe het stond-met de verho ging van de lonen voor het ove rige secretariepersoneel en de gemeentewerklieden. De voorzitter zeide, dat dit bin nenkort aan de orde zou komen. Van de fa. J. Oosterbaan was een schrijven ingekomen, dat hij de door hem aangevraagde grond achter zijn pakhuizen wilde be nutten voor het maken van gara geruimte voor zijn auto's ert ma terialen, alsmede voor hel bou wen van een gelegenheid voor het wassen van aardappelen. De heren De Coene, P. J. van Hee en J. J. Leenhouts verklaar den zich niet tegen het toewij zen van de gewenste grond, maar wilden er de voorwaarde aan verbinden, dat de op te richten gebouwen niet gebruikt zullen worden voor opslag van hooi en stro. Met 7 stemmen vóór en 4 stem men tegen (de heren Barendregt, Van Kampen, Modde en Geuze) werd aldus besloten. Z.h.s. ging de raad akkoord met de taxatie van de winstderving door de heer J. A. Risseeuw, die pachter is van het door de gemeente aangekochte perceel weiland aan de Hogendijk/Zand- straat van J. G. de Meijer, ten bedrage van 16.725. Het verzoek van de Nederland se Amateurtoneel Unie om een subsidie in verband met het aan stellen van een toneeladviseur voor Zeeland werd afgewezen, evenals de subsidie-aanvrage van het seminarie Ypelaar. De R.K. bibliotheek kreeg een subsidie over 1956 van'5 cent' per boek, terwijl, op het verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuws-Vlaande ren ten behoeve van de voort- De nauwkeurige cijfers zijn in Denemarken 2,87 x zoveel I België Duitsland Frankrijk Zwitserland als |D Nederland per toofd per iaar 1(1 IK 3,63 x 2,3 x 2,45 x 2,13 x Publikatie: Het Nederlands Zuivelbureau. 'S-Gravenhage ZATERDAG 28 APÏUI, HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.15 Koorzang; 7.45 Mor gengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gr.; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Voor de vrouw; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 12.00 Ange lus; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Gram.; 14.00 Boekbespr.; 14.10 Lichte muziek; 14.20 Engelse les; 14.40 Ama- teursuitz.; 15.15 Kroniek van let teren en kunsten; 15.55 Gram., 16.00 De schoonheid van het Gre goriaans; 16.30 Voor de kinderen. 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Mu sette orkest; 17.55 Schaken; 18.00 Voetbalreportage Holland-Frank rijk; 18.15 Lichte muz.; 18.30 Par lementair overzicht; 18.40 Gram.; 18.45 Regeringsuitzending; 19.00 Nws; 19.10 Kamerorkest; 20.00 Caus.; 20.20 Act.; 20.35 De gewo ne man; 20.40 Gevar. progr.; 22.05 Cabaret; 22.35 Wij luiden de zon dag in! Aansluitend: Avondgebed en liturg, kalender; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.25 Dansmuz.; 23.45 G'ram. zetting van de helikopterdien&t op Rotterdam 3% cent per inwoner werd toegekend. Besloten werd toe te treden tot de gezamenlijke bedrijfskon- tröle van de rioolwaterzuive ringsinstallaties, uitgevoerd door de Technische Unie van Wöter- schapsbonden te Haarlem. De jaarlijkse kosten voor de ge meente bedragen 1060, De begroting 1955 en 1956 wer den gewijzigd. Met algemene stemmen werd de heer Bil te Vlissingen bénoemd als onder wijzer aan de openbare U.L.O.- school. Het uitbreidingsplan-ontwerp (plan in hoofdzaken) kwam in bespreking. Besloten werd het plan ter visie te leggen, waarna het bestemmingsplan nader aan de orde gaat komen. Het plan voorziet onder meer in het in richten van twee industrieterrei nen, terwijl een gedeelte van het Grote Gat natuurgebied zal wor den. Naar aanleiding van de kolen- toeslag deelde de voorzitter mede, dat B. en W. geen aanleiding hebben kunnen vinden verder te gaan, dan de bestaande regeling. Van de hiervoor op de begroting voorkomende post, groot 2665, was reeds ƒ2761,60 uitgegeven. De begroting, met haar kleir.e post voor onvoorzien, laat niet toe verder te gaan. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws 8.18 Gram.; 8.55 Voor de huisvr.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 Caus.; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Voor de arbei ders in de continubedrijven; 11.40 Viool en piano; 12.00 Orgelspel, 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Vara-varia; 13.20 Gram.; 13.46 Sportpraatje; 14.00 Voor de jeugd, 14.35 Gr.; 14.50 Dansmuz.; 15.2* Boekbespr.; 15.35 Kamerorkest, 16.25 Caus.; 16.40 Gram. met comm.; 18.20 Operamuziek; 19. Artistieke staalkaart; 19.30 Caus.; 19.40 Idem.; 20.00 Nws; 20.05 Ne- lis Volle Vaart; 20.10 Gevar. pro gramma; 22.00 Soc. comm.; 22.15 Weense muz.; 22.40 Hoorsph 23 M Nieuws; 23.15 Gram. h BRUSSEL: 12.00 Gram.: 12.30 j Weerbericht;: 12:34 Gram.: 13.4# Nieuws-5 13.15 Muzikale kaleidos- coop; 14.30 Journaal; 15.00 Gr., 15.15 Accordeonmuz.: 15.30 Gr., 15.45 Accordeonmuz.: 16.30 Gr.; 16.45 E»g. les. 17.00 Nws; ,17.10 Gram.; 17-20 Liturg, gezangen, 17.30 Orgelconcert; 18.15 Gram., 18.30 Voor de soldaten; I9.t-J Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Cabaret, 21.00 Gram.; 21.15 Omroeporkest. 22.00 Nws; 22.15 Amus. ork.; 22.45 Gram.; 23.00 Nws; 23.05 Gram. VRIJDAG 27 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Avontuur in Hong kong". MIDDELBURG; Londense Kaai 13, 11 uur; Aanbesteding verbeteren gedeelte weg van Clinge naar St. Jansteen. SAS VAN GENT; Olympia- Theater, 8 uur: „Moeder". ZATERDAG 28 APRIL. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Avontuur in Hong kong". Concertgebouw, 8 uur: „Uit de brand ben je". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Moeder." Gemeentehuis, 11 uur: Uit voeren van grond-, riolerings- en bestratingswerken. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „The man from Lama- rie".

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2